پاسخ رفعتی به حواشی اخیر داوری

19:11 ۱۵۷ روز و ۴ ساعت پیش افکار نیوز 238 0
پاسخ رفعتی به حواشی اخیر داوری

موعود بنیادی فر در حال حاضر به خاطر حضور در جام باشگاه های آسیا در ایران حضورندارد و این در حالی است او در روز پنج شنبه همین هفته برای دیدار دو تیم پرسپولیس و استقلال خوزستان باید در تهران حضور داشته باشد.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،رییس دپارتمان داوری با اشاره به اینکه در مورد صحنه پنالتی بازیفولاد و پرسپولیسنمی توان اظهار نظر دقیقی کرد اعلام داشت که برای راه اندازی سیستم VAR زمان بیشتری را باید سپری کنیم .
داوود رفعتی رییس دپارتمان داوری  ابتدا در همین خصوص گفت:« او امشب به تهران بر می گردد و به نظر هیچ مشکلی برای قضاوت این دیدار نخواهد داشت . این داوران ما آن قدر آمدند و رفتند  که دیگر عادت کرده اند .  این مسائل حتی در زمان خود من هم وجود داشت و این را هم بگویم  که بنیادی فر نفر دوم لیست  داوران بین المللی ما محسوب می شود و خیالتان راحت باشد.»
وی در خصوص  قضاوت رضا کرمانشاهی که معمولا از شانس بد او در بازی های پخش مستقیم مرتکب اشتباهات می شود و فضایی که این روزها بر علیه  او ایجاد شده است  اظهار داشت :« ببینید اشتباه در هر بازی پیش می آید و هیچ شکی به این موضوع  نمی توان داشت و کسی نمی تواند بگوید که اشتباهی در داوری به وجود نمی آید .حتی علی رغم وجود   VAR باز هم شاهدیم که اشتباهات داوری باز بین نرفته است.»
 وی درادامه افزود:« شما بازی پرسپولیس و سپید رود را در نظر بگیرید که پرسپولیسی ها با یک اشتباه داوربه مرحله  بعدی رفتند. آیا آنجا کسی علیه آن ها بود.  باور کنید پیش می آید همان طور که من بعد از آن بازی با خود آقای کریمی هم صحبت کردم .هیچ داوری قصد ندارد اشتباهی را مرتکب شود و خودش را در مضن اتهام قرار دهد و این همه هجمه را تحمل کند، همه دوست دارند بازی را راحت به اتمام برسانند. به هر حال اشتباهی بود که اتفاق افتاده و فراموش نکنیم آقای کرمانشاهی جزو داوران خوب و با تجربه ما محسوب می شود.»
 او درباره صحنه پنالتی تصریح کرد:« من با دوربین تلویزیونی که در حال حاضر موجود است واقعا نمی توانم بگویم که این صحنه پنالتی بود یا نبود چون بازیکن شماره 28 دقیقا جلوی دوربین را گرفته است . مگر این که
دوربینپشت دروازه موجود باشد که متاسفانه چنین دوربینی در آن منطقه قرار نداشت و در این صورت تنها کسی که می توانست خوب تشخیص دهد، داور پشت دروازه بود که ایشان هم کمک کرده و صحنه را پنالتی تشخیص داد و به داور گفته است .»
وی در خصوص مسعود مرادی که  پنج بار صحنه را جلو و عقب برد تصریح کرد:« ایشان هم بعد از این دقت زیاد نتوانست جواب قطعی نداد. و این طور مواقع باید به تصمیم داور احترام گذاشت .»
او درباره راه اندازی VAR  هم اظهار کرد:«من خودم از خدا می خواهم  که این سیستم راه اندازی شود اما باور بفرمایید راه اندازی به همین راحتی ها نیست. شما همین الان 300 هزار دلار
نرم افزارآلمانی بخرید و از همین هفته  قول می دهم به این سیستم مجهز می شویم. ولی این پول را نه فدراسیون ها وی توانند متقبل شوند نه باشگاه ها می توانند این
پولهنگفت را تهیه کنند . ما در حال حاضر با نرم افزارهای ایرانی در حال همکاری هستیم ولی به این زودی  قابل استفاده نمی شود.»
 وی همچنین گفت:« ولی ما یک کار بزرگ تری را انجام دادیم و دو داور را پشت دروازه ها اضافه کردیم و بالاخره این کار ازهتل ها بگیر تا دستمزدهزینه در بر دارد و تا این جا هم مثمرثمر هم بوده است .
باید این کار رفته به رفته جا بیفتد و همان طور که دیدیم در بازی فولادو پرسپولیس هم کمک کرده است .در مورد صحبت های آقای بیرانوند هم باید بگویم امکان ندارد داور آن حرف را زده باشد.»
 


گروه های زیر مجموعه ورزشی

دنیای ورزش
دنیای ورزش

آخرین اخبار

صفتى که جامع تمام عیب‌هاست
بخیل‌ کسی‌ است‌ که‌ حاضر نیست‌ از مال‌، علم‌ و سایر نعمت‌هایی که‌ خدا به‌ او عطا کرده‌ در جایی‌ که‌ عقل‌ و شرع‌ آن‌ را مطلوب‌ می‌داند انفاق‌ کند و دیگران‌ را از آن‌ نعمت‌ بهره‌مند کند.
هاشمی تابع تصمیمات دولت شد
محسن هاشمی در همایش شورایاری‌ها تاکید کرد: تاکنون، تصمیمی از سوی وزارت کشور یا دولت برخلاف این موضوع به ما ابلاغ نشده و این انتخابات روز چهارم مرداد برگزار می‌شود.
واکنش حماس به دیدار صمیمانه وزیر خارجه بحرین با همتای صهیونیستش
حماس به دیدار صمیمانه وزیر خارجه بحرین با همتای صهیونیستش واکنش نشان داد.
آذری جهرمی: رویای ایران هوشمند در حال تحقق است
ایتنا - در این بزرگترین رویداد فناوری اطلاعات کشور هیئت‌های مختلفی از کشورهای چین، آذربایجان، عراق، ارمنستان، روسیه، ترکیه، قطر و افغانستان حضور دارند.
ارایه ٨۴ سرویس دفاتر خدمات الکترونیک شهر در الکامپ 25
ایتنا - مدیرعامل موسسه فناوران شهر از ارائه خدمات در میز خدمت الکترونیک شهرداری تهران در نمایشگاه الکامپ ۲۰۱۹ خبر داد و گفت: تمامی ۸۴ سرویس دفاتر خدمات الکترونیک شهر در الکامپ ۲۰۱۹ قابل ارائه است.
آیا ارز می‌تواند تک نرخی باشد؟
بطور خاص درباره ایران ، با توجه به جنس، کیفیت، اندازه، منشا، مصرف و دهها پارامتر دیگر، نرخ برابری ریال با ارز خارجی، قیمتهای متفاوتی در آن واحد قابل طرح است.
حاشیه‌هایی از الکامپ بیست و پنجم از نگاه خبرنگار ایتنا
ایتنا - گزارش اختصاص خبرنگار ایتنا را از روز اول و دوم نمایشگاه بین‌المللی الکامپ بیست و پنجم بخوانید.
استقلال با 3 بازیکن تکمیل می‌شود
تیم فوتبال استقلال جزو اولین تیم هایی بود که تمرینات خود را برای شروع لیگ هجدهم آغاز کرد اما کمبود بازیکن مشکلی بود که از روز اول در تمرینات آبی پوشان وجود داشت.
امیدوارم باز هم به تیم ملی دعوت شوم
مهدی امینی، دروازه‌بان تیم فوتبال پیکان تأکید کرد که در فصل جدید لیگ برتر رقابت سختی با وحید شیخ‌یسی خواهد داشت.
رونمایی از نسخه موبایلی پرونده سلامت الکترونیکی
ایتنا - نسخه موبایلی پرونده سلامت الکترونیکی با حضور «حمیدرضا صفی‌خانی» رئیس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت و «پیرحسین کولیوند» رئیس سازمان اورژانس کشور در نمایشگاه الکامپ رونمایی شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

ابراهیمی: حالا پرسپولیس سروش را نمی‌خواهد!
مربی پیشین پرسپولیس با اشاره به قرار گرفتن نام سروش رفیعی و شایان مصلح در لیست مازاد این تیم، گفت: نباید گابریل کالدرون و کادر فنی پرسپولیس را در تنگنا قرار داد.
بهاره رهنما در چالش پیری- عکس
بهاره رهنما با این عکس در چالش پیری شرکت کرد.
هاشمی تابع تصمیمات دولت شد
محسن هاشمی در همایش شورایاری‌ها تاکید کرد: تاکنون، تصمیمی از سوی وزارت کشور یا دولت برخلاف این موضوع به ما ابلاغ نشده و این انتخابات روز چهارم مرداد برگزار می‌شود.
واکنش حماس به دیدار صمیمانه وزیر خارجه بحرین با همتای صهیونیستش
حماس به دیدار صمیمانه وزیر خارجه بحرین با همتای صهیونیستش واکنش نشان داد.
استقلال با 3 بازیکن تکمیل می‌شود
امیدوارم باز هم به تیم ملی دعوت شوم
کالدرون و باشگاه پرسپولیس در یک چالش جدید
استقلال جانشین برای پاتوسی می‌خواهد؟
دومین بازی تدارکاتی پرسپولیس هم لغو شد
قطر فرصت بازی با شاگران ویلموتس را ندارد
ویکتور والدز سرمربی تیم جوانان بارسلونا شد +عکس
دبیر باید کرسی‌های از دست رفته ایران را برگرداند- او به تنهایی نمی‌تواند کارها را پیش ببرد
استقلال سومین باشگاه پردرآمد آسیا
ژاوی هرناندز  سرمربی السد قطر شد