اصلاح ساختار اقتصادی کشور به روایت پور ابراهیمی

15:41 ۱۲۴ روز و ۱۹ ساعت پیش افکار نیوز 82 0
اصلاح ساختار اقتصادی کشور به روایت پور ابراهیمی

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: حداکثر تا اردیبهشت ماه سال آینده شورای عالی اقتصادی قوای سه گانه گزارش خود درباره اصلاح ساختار اقتصادی کشور را تقدیم رهبر معظم انقلاب می کند.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز، محمدرضا پور ابراهیمی داورانی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامیبا اشاره به اینکه مقام معظم رهبریبرای اصلاح ساختار اقتصادی کشور از مسئولان مطالبه جدی داشتند، گفت: در شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوای سه گانه با توجه به اهمیت موضوع روی اصلاح ساختار اقتصادی بحث می‌شود و قرار است سازمان برنامه و بودجه، کمیسیون اقتصادی، کمیسیون برنامه، بودجهو محاسبات و مرکز پژوهش ها پیشنهادی تهیه کنند که رویکرد ساختار اقتصادی کشور متفاوت با چیزی باشد که تا امروز تعریف شده است.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورایاسلامی، با بیان اینکه یکی از محورهای اصلاح ساختار اقتصادی بحث بودجه است، افزود: اگرچه با تاکیدات مقام معظم رهبری برخی از سرفصل های مورد نظر ایشان در بودجه سال ۹۸ مدقرار گفت، اما باید تحول اساسی در نحوه تدوین بودجه کشور ایجاد و تحولات پایه ای در ساختار بودجه ریزی کشور و مجموعه ای از تصمیمات کلان متناسب با شرایط جنگاقتصادی طراحی شود تا نتیجه این تغییرات ساختاری در اقدامات کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت مشاهده شود.
نحوه اداره کشور انطباقی با جنگ اقتصادی نداردوی با اشاره به اینکه قرار است در جلسات شورای عالی اقتصادی به دلیل اهمیت موضوع، اصلاح ساختار اقتصادی در دستور کار قرار گیرد، ادامه داد:شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوای سه گانه از مقام معظم رهبری چند ماه زمان درخواست کرد تا طرح جامع تغییرات ساختار اقتصادی ایرانرا ارائه کند، چراکه که نحوه اداره کشور انطباقی با جنگ اقتصادی ندارد، لذا تغییرات باید رخ داده و متناسب با جنگ اقتصادی تعریف شود.
پورابراهیمی با بیان اینکه وضعیت معیشتی، اشتغالو اداره کشور در حوزه اقتصادی باید متفاوت از شرایط عادی و متعارف دیده شود، اظهار داشت:  هم اکنون بخش عمده‌ای از تصمیمات کشور با رویکرد صلح اقتصادی و متعارف تبیین شده است، لذا عدم انطباق شرایط کشور با جنگ اقتصادی مهمترین کلید واژه ای است که باید بر اساس رویکرد کارشناسیو تخصصی شرایط آن طراحی شود.
گزارش مجلس برای اصلاح ساختار اقتصادی به زودی در شورای عالی اقتصادارائه می شودوی با بیان اشاره به اینکه کارهایی در مجلس در حوزه اصلاح ساختار اقتصادی آغاز و گزارشی در بخش‌های مختلف آماده شده که به زودی در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی به عنوان طرح پیشنهادی مجلس مطرح خواهد شد، افزود: سازمان برنامه و بودجهاز سوی دولت  قبول مسئولیت کرده تا اصلاح ساختار اقتصادی را پیگیری کند که امیدواریم با همکاری مجلس و دولتهرچه سریعتر گزارش اولیه اصلاح ساختار اقتصادی در هفته های آینده در شورای عالی اقتصادی قوای سه گانه را بررسی و در ابتدای سال آینده حداکثر تا اردیبهشت ماه یعنی پایان مهلت مقرر که باید شورا گزارش خود را تقدیم رهبر معظم انقلابکند طرح  اصلاح ساختار اقتصادی را نهایی کند.
عضو شورای عالی اقتصادی قوای سه گانه  با تاکید بر اینکه اصلاح ساختار ایران ضرورتی اجتناب ناپذیر در شرایط کنونی اقتصاد کشور است، ادامه داد: نقطه نظرات صاحبنظران و متخصصان در حوزه اصلاح ساختار اقتصادی کشور در حال حاضر اخذ می‌شود که امیدواریم خروجی نظرات و بررسی ها اتفاقات مهمی در اقتصاد کشوررقم بزند.
مسائل حوزه بانکی کشور و فعالیت بنگاه های اقتصادی؛ محورهای دیگر  اصلاح ساختار اقتصادیوی با بیان اینکه بخشی از اصلاح ساختار اقتصادی مربوط به بودجه است، تاکید کرد: مسائل حوزه بانکی کشور، فعالیت بنگاه های اقتصادی، صادرات و وارداتو تراز بازرگانی نیز از جمله محورهای دیگر اصلاح ساختار اقتصادی کشور است.
رئیس کمیسیون اقتصادیمجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه از ۲۷ بهمن ماه بررسی بودجه سال 98 در صحن علنیمجلس، آغاز می‌شود، تصریح کرد: مواردی که به عنوان تغییر ساختاری در بودجه مطرح است در زمان بررسی بودجه به عنوان پیشنهادات کمیسیون و یا فردی مطرح می شود و آن بخش از اصلاحات اقتصادی که باقی مانده و متفاوت از بودجه است پس از جمع‌بندی در شورای عالی هماهنگی اقتصادی و پس از تایید مقام معظم رهبری ابلاغ می‌شود./
 


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمران و اشتغال
عمران و اشتغال

آخرین اخبار

سرمربی پاراگوئه: قطر شایسته کسب تساوی بود
سرمربی تیم ملی فوتبال پاراگوئه بعد از تساوی برابر قطر به ستایش از این حریف آسیایی پرداخت.
بخیل‌ترین مردم از زبان حضرت علی(ع)
حدیث حضرت علی (ع) درباره بخیل‌ترین مردم را در اینجا بخوانید.
رکوردی خاص برای کی‌روش
سرمربی تیم ملی فوتبال کلمبیا از سال 2002 تا الان در هیچ بازی نخست خود تیمش را شکست خورده از میدان خارج نکرده است.
همه چیز درباره سریال جدید شبکه 3 -تصاویر
سریال گاندو یک سریال ضدجاسوسی مهیج و خوش ساخت است که تولید آن با زحمت زیادی همراه بوده است.
توقف «قطار آن شب» در ایستگاه پایانی
بهروز رشاد تهیه‌کننده سینما از ساخت فیلم سینمایی «من نوکر بابا نیستم» به کارگردانی طوفان نهان‌قدرتی خبر داد.
هشدار قاطع رئیس PSG به نیمار و امباپه: در خروج باز است
رئیس باشگاه پاری سن ژرمن هشدار جدی به نیمار و ام‌باپه داد.
شبی پر از جنجال و اختلاف نظر برای داوران «عصر جدید» -عکس
قسمت نهم برنامه عصر جدید با ۴ اجرای متفاوت امشب روی آنتن شبکه سه سیما رفت.
دعوت از ۳۶ فرنگی کار برای حضور در نهمین اردوی تیم ملی
نهمین مرحله از اردوی تیم ملی کشتی فرنگی روزهای ۳۱ خرداد تا ۱۰ تیرماه در محل خانه کشتی عبداله موحد مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار می‌شود.
عیت ترافیکی معابر بزرگراهی شهر تهران
کارشناس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور گفت: در مسیر غرب به شرق جاده مخصوص از پل صنایع هوایی با حجم بار ترافیکی صبحگاهی مواجه هستیم.
رضایت سرمربی قطر از عملکرد شاگردانش برابر پاراگوئه
سرمربی تیم ملی فوتبال قطر از عملکرد شاگردانش برابر پاراگوئه راضی است و تساوی را عادلانه دانست.

پر بازدید ترین اخبار امروز

ماجرای حمله به یک توله خرس در سوادکوه  +فیلم
پس از انتشار تصاویر و فیلم‌های تأسف‌بار از حمله چند نفر به یک توله خرس دو ساله و تلف شدن این حیوان، مدیرکل محیط زیست استان مازندران از شناسایی این افراد خبر داد.
هنگام گرمازدگی این نوشیدنی را مصرف نکنید
کارشناس ارشد علوم بهداشتی در تغذیه گفت: مصرف مایعات کافئین دار مانند نوشابه و قهوه، خود باعث افزایش تشنگی و کم آبی بدن می شود، بنابراین مصرف نوشیدنی ‌های شیرین و کافئین دار در این موارد توصیه نمی ‌شود .
ورود ۲ جوان سارق با قمه به آرایشگاه زنانه
رئیس‌پلیس آگاهی استان همدان از ورود ۲ سارق مسلح به آرایشگاه زنانه و سرقت حدود حدود ۳۵۰ میلیون از زیورآلات ۳ خانم حاضر در آرایشگاه خبر داد.
بهترین منابع غذایی زینک چیست؟
دانه ها یکی از افزودنی های سالم به رژیم غذایی هستند که می تواند مصرف زینک ما را افزایش دهند.
برای سلامت قلب‌تان دست به کار شوید!
بیماری‌های قلبی عروقی یکی از دلایل اصلی مرگ و میر در دنیا است و افزایش این نوع بیماری ناشی از تغییرات در رژیم غذایی، فعالیت بدنی ناکافی و مصرف دخانیات بوده که بی‌تردید به دلیل تغییر در شیوه زندگی ناشی از شهرنشینی و صنعتی شدن است...
پایان جولان دلالان و و سوداگران در بازار ارز-پیشخوان
میرزایی: ترامپ سیاست تضعیف اوپک را دنبال می‌کند
چگونه می توان کشور را بدون درآمد نفتی اداره کرد؟
خصوصی سازی با مبالغ صدقه گونه
حمایت از بنگاه‌های نیمه فعال، اولویت حمایت از بازار کار است- باید مانع تعطیلی بنگاه‌هایی شد که دچار کاهش ظرفیت شده‌اند
چالش‌های روسیه با نفت ۴۰ دلاری
واردات بیش از ۱۴ هزار تن لوبیا قرمز به کشور
کسری بودجه دولت ترامپ به وضعیت نگران کننده رسید
خودروهای ۷۰ تا ۱۰۰میلیونی بازار تهران
نرخ قطعی آپارتمان در شهرک غرب