5 برابر شدن نذورات مردمی در دهه اول محرم

13:03 ۴۳۳ روز و ۴ ساعت پیش ایسنا 429 0
5 برابر شدن نذورات مردمی در دهه اول محرم

مدیرکل هماهنگی و امور اجرایی مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) ضمن بیان آنکه تهرانی‌ها 6 میلیارد تومان صدقه تلفنی پرداخت کردند، از 5 برابر شدن نذورات مردمی در دهه اول محرم سال جاری خبر داد.

ایسنا

به گزارش ایسنا،ابوالقاسم رستگار در نشست خبری امروز معاون حمایت و سلامت کمیته امداد که در محل این نهاد در خیابان آزادی برگزار شد گفت: در 6 ماهه گذشته 163 میلیارد تومان صدقه جمع آوری شده که در تهران 6 میلیارد تومان به صورت تلفنی پرداخت شده است و در این میان بیشترین رقم صدقه متعلق به استان قم است.وی در ادامه عنوان کرد: در طرح اکرام 880 هزار حامی همکاری دارند و 283 هزار یتیم را حمایت می‌کنند به طوریکه نسبت حامی به یتیم 3 به 1 است.مدیرکل هماهنگی و امور اجرایی مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) در ادامه عنوان کرد: 96 درصد برنامه‌ها در 6 ماهه نخست سال جاری محقق شده و نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 11 درصد رشد داشتیم.رستگار تصریح کرد: سرانه نقدی هر یتیم ماهانه 108 هزار تومان و سرانه غیر نقدی وی 31 هزار تومان است که در مجموعه 140 هزار تومان در 6 ماهه نخست سال جاری به صورت ماهیانه دریافت کرده‌اند.مدیرکل هماهنگی و امور اجرایی مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) ضمن بیان آنکه سرانه فرزندان محسنین 54 هزار تومان است؛ گفت: در طرح اکرام نیز در شش ماه نخست سال جاری استان‌های تهران، البرز، قم، فارس و خراسان رضوی استان‌های برتر بوده‌اند. به طوریکه حجم درآمد ریالی در این استان‌ها برابر 40 درصد درآمد کل کشور بوده است.وی افزود: طبق پیش بینی‌ها در 6 ماهه نخست سال جاری 192 میلیارد تومان صدقه باید جمع آوری می‌شد که از این رقم 163 میلیارد تومان محقق شده و رشد برنامه 1 درصد بوده است.رستگار همچنین در خصوص سرقت از صندوق‌های صدقات اظهار کرد: فراوانی سرقت از صندوق‌های صدقات کمتر از 5 درصد است و بیشترین صدقه به صورت ماهانه در استان قم جمع آوری شده و کمترین آن مربوط به استان سیستان و بلوچستان است.مدیرکل هماهنگی و امور اجرایی مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) ضمن اعلام آنکه 7 میلیارد و 800 میلیون تومان صدقه از طریق روش‌های جدید در کشور جمع آوری شده گفت: 43 درصد درآمد صدقه کشور در 5 استان تهران، اصفهان، خراسان رضوی، مازندران و فارس جمع آوری می‌شود.رستگار همچنین اظهار کرد: محور برنامه‌های ما توسعه صندوق صدقات منازل و مراکز سربسته مانند فروشگاه‌ها،‌ فرودگاه‌ها و ... است.مدیرکل هماهنگی و امور اجرایی مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) همچنین گفت: جشن عاطفه‌ها امسال در دو مرحله برگزار شد به همین دلیل برای نخستین بار نیاز دانش آموزان قبل از بازگشایی مدارس تامین شد که درآمد حاصل از جشن عاطفه‌های سال جاری در مجموع 53 میلیارد و 500 میلیون تومان بوده است و استان‌های برتر در این طرح بوشهر، فارس، لرستان، اصفهان و سیستان و بلوچستان بوده‌اند.رستگار در ادامه ضمن بیان آنکه 26 میلیارد و 700 میلیون تومان مشارکت مردمی در زمینه نذر و قربانی که نسبت به 7 ماه نخست سال گذشته 16 درصد رشد داشته در خصوص جمع آوری نذورات در ماه محرم نیز گفت: در دهه اول محرم 23 میلیارد تومان جمع آوری نذورات داشتیم که سال گذشته حدود 4 یا 5 میلیارد تومان رقم این مشارکت‌ها بوده و این نشان دهنده آن است که نذورات مردمی در دهه اول ماه محرم نسبت به سال گذشته 5 برابر شده است و رقم نهایی این مشارکت‌ها نیز پس از ماه صفر اعلام خواهد شد.


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

رسانه
رسانه
حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی
زنان و جوانان
زنان و جوانان
شهری
شهری
رفاه و تعاون
رفاه و تعاون
دنیای ارتباطات
دنیای ارتباطات
حقوقی قضایی
حقوقی قضایی
خانواده
خانواده
محیط زیست
محیط زیست
جوانان و خانواده
جوانان و خانواده
عمومی
عمومی
سلامت
سلامت
آموزش و پرورش
آموزش و پرورش
باشگاه شبانه
باشگاه شبانه
خواندنی ها
خواندنی ها

پر بازدید ترین اخبار امروز

ماه عسل زمستانی خود را کجا بگذرانید؟
اگر تصمیم دارید یک ماه عسل متفاوت و به یاد ماندنی داشته باشید به این کشورهای زیبا و دیدنی سفر کنید.
چرا زبان چینی سخت‌ترین زبان دنیاست؟
به گفته همه زبان شناسان «زبان چینی» با اختلاف از سایر رقبا سخت‌ترین زبان دنیاست که تسلط بر آن برای خود چینی‌ها هم تقریبا محال است. اما مگر در این زبان عجیب و غریب چه می‌گذرد؟
کیوسک‌های تنها، انسان‌های تنها
رنگ زرد روشن‌شان از دورترین فاصله‌ها نمایان بود. زمانی صف‌های درازی جلوی درشان بسته می‌شد. زن و مرد، پیر و جوان و کودک به‌شان نیازمند بودند. در گرمای غیرقابل‌تحمل تابستان و در سرما و باران، زمستان و پاییز مانند گرمخانه و سرپناهی، سرمازدگان را در خود جای می‌داد.
کم سوادها بیشتر معتاد می‌شوند
درخواستی از سران سه قوه برای پیشگیری از اعتراضاتی مشابه حوادث اخیر
توزیع 400 فقره جهیزیه در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه همزمان با دهه فجر
مدیران عامل صندوق بازنشستگی کشوری و صندوق بیمه کشاورزان منصوب شدند
میانگین حقوق بازنشستگان کشوری
ایتام فاقد سرپناه کمیته امداد تا سال ۱۴۰۰ صاحب‌خانه می‌شوند
افزایش ۳ برابری «عیدی» مددجویان زلزله‌زده کرمانشاه
افرادی که از بودن در جمع خانواده احساس رضایت دارند کمتر معتاد می‌شوند
هر آنچه متقاضیان بیمه اختیاری باید بدانند
برای ارتقای زنان در مناصب مدیریتی، بخش خصوصی را هم باید درنظر گرفت