نیازمند ساخت ۱۲ هزار کلاس درس در استان تهران هستیم

18:01 ۷۰ روز پیش ایسنا 345 0
نیازمند ساخت ۱۲ هزار کلاس درس در استان تهران هستیم

مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران با بیان اینکه استان تهران نیازمند ساخت ۱۲ هزار کلاس درس است، گفت: تا سال ۱۴۰۰ باید ۱۲ هزار کلاس درس جدید در استان تهران احداث شود. در این خصوص نقشه راهی ترسیم شده است و اهتمام فرمانداران را طلب می‌کند.

ایسنا

به گزارش ایسنا علی شهری  در نشست مشترک روسای هیأت مدیره مجامع خیرین مدرسه‌ساز شهر و شهرستانهای تهران با انوشیروان محسنی بندپی - استاندار تهران- اظهار کرد: «استان تهران» به لحاظ تراکم دانش‌آموزی وضعیت مناسبی ندارد و جزو چهار استان انتهایی کشور در این زمینه است.
وی به فرسودگی فضاهای آموزشی استان تهران اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ۸۵۰۰ کلاس درس استان تهران باید تخریب و بازسازی و ۱۴ هزار و ۵۰۰ کلاس درس استان تهران نیازمند مقاوم سازی هستند که این آمار نشان می‌دهد که تهران نیازمند یک فعالیت اساسی در این زمینه است.
شهری افزود: تراکم بالای دانش‌آموزی در استان تهران به‌نحوی است که در برخی مناطق تعداد دانش‌آموزان در کلاس درس به ۵۲ نفر هم می‌رسد. ضمن اینکه در منطقه ۲۲ تهران نیز به شدت تراکم دانش‌آموزی بالا است و باید در این زمینه هم کاری اساسی صورت گیرد.
وی افزود: خیرین مدرسه‌ساز در امر احداث مدارس از دولت جلوتر هستند و باید در این زمینه نیز فعالیت ویژه‌ای پیش‌بینی شود زیرا هدف‌گذاری به‌گونه‌ای است که بتوانیم ۱۰۰۰ کلاس درس جدید در حوزه شهرستان‌های استان تهران احداث کنیم.
شهری به موضوع استانداردسازی سیستم‌های گرمایشی مدارس نیز اشاره و تصریح کرد: در حوزه استان تهران کمتر از ۱۰۰۰ کلاس درس نیازمند استانداردسازی سیستم گرمایشی هستند و باید بخاری‌هایی که با شعله مستقیم کار می‌کنند، حذف شوند.
وی ادامه داد: در این خصوص کمپین کلاس گرم مدرسه امن هم شکل گرفته است و امیدواریم با کمک استاندار تهران بتوانیم در یک بازه زمانی خیلی کوتاه تمامی این بخاری‌های غیراستاندارد را از کلاس‌های درس تهران جمع‌آوری کنیم.
 ایمن‌سازی مدارس کشور ۴۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد در این مراسم محمدرضا حافظی - رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور- گفت: نخستین خیر مدرسه‌ساز در کشور حضرت امام خمینی (ره) بود که پس از کمک در این راه ارزشمند جمله‌ای زیبا با این مضمون فرمودند که «همه کشور باید مدرسه شود.» لذا این پیام فراگیر شد.
حافظی با بیان اینکه هسته مرکزی جامعه خیرین مدرسه‌ساز در کنار بارگاه ملکوتی حضرت امام رضا (ع) شکل گرفت، خاطرنشان کرد: در سال نخست ۱۶ میلیارد تومان و در سال‌های بعد به ترتیب ۴۰، ۸۰ و ۱۳۲ میلیارد تومان تعهد ایجاد شد و در سال ۱۳۸۸ که اعتبارات دولت در حوزه ساخت فضاهای آموزشی ۳۸۶ میلیارد تومان بود، خیرین ۷۴۰ میلیارد تومان تعهد داشتند.
وی اضافه کرد: اکنون ۳۷ درصد و به تعبیری ۵۰ درصد مدارس کشور توسط خیرین مدرسه ساز احداث شده است و ۶۵۰ هزار خیر در داخل و ۱۰۰۰ خیر مدرسه‌ساز در خارج از کشور وجود دارد.
رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور با بیان اینکه استان تهران به لحاظ فضاهای آموزشی از محروم‌ترین استانهای کشور محسوب می‌شود، تصریح کرد: اگر یک زلزله ۸ ریشتری در تهران رخ دهد، جان دانش‌آموزان در خطر خواهد افتاد و اگر مدارس امن احداث شود حتی مردم نیز در شرایط بحران می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس استان تهران،حافظی تأکید کرد: برای ایمن‌سازی مدارس کشور به اعتباری بالغ بر ۴۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
وی با اشاره به کمپین کلاس گرم مدرسه امن گفت: در مدت زمان کوتاهی که این کمپین در کشور راه‌اندازی شده است و تبلیغات خیلی زیادی هم روی آن صورت نگرفته است، مبالغی از سوی مردم برای استانداردسازی سیستم‌های گرمایشی مدارس جمع‌آوری شده است و امیدوارم خیلی زود تمام بخاری‌های غیر ایمن مدارس برچیده شود.


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

زنان و جوانان
زنان و جوانان

آخرین اخبار

هیچ گونه مشکلی در سازه سدهای استان مرکزی گزارش نشده است
اراک - ایرنا - مدیر عامل آب منطقه ای استان مرکزی گفت: هیچ گونه مشکلی در سازه سدهای این استان با توجه به شدت بارش ها گزارش نشده است.
برق 56 روستای لرستان قطع است
خرم آباد - ایرنا - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق لرستان گفت: بر اثر بارش شدید باران برق 56 روستای استان همچنان قطع است.
تردد در محور سمیرم- یاسوج برقرار شد
اصفهان- ایرنا- معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اصفهان گفت: بقایای ریزش کوه در کیلومتر 15 محور سمیرم به یاسوج، با تلاش راهداران، پاکسازی و تردد دوباره در این مسیر برقرار شد.
چراغ خاموش قیمت های نجومی  برخی رستوران های مازندران
ساری – ایرنا -برخی رستوران های استان مازندران در ایام تعطیلات نوروزی و پیک گردشگری این استان با سوء استفاده از شرایط مسافران در ازای عرضه غذا، قیمت های نجومی دریافت می کنند.
دستگاه های اجرایی هرمزگان تا پایان نوروز در آماده باش کامل باشند
بندرعباس- ایرنا- استاندار هرمزگان تاکید کرد: با توجه به حضور شمار بسیاری از گردشگران در استان و شرایط آب و هوایی منطقه، تمام دستگاه های اجرایی هرمزگان باید تا پایان تعطیلات نوروز در آماده باش کامل باشند.
ستاد بحران لرستان با کمبود امکانات و منابع مواجه است
خرم آباد- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان گفت: ستاد بحران استان با کمبود امکانات و تجهیزات مواجه است و چنانچه در بارندگی های کنونی تمهیداتی در نظر گرفته نمی شد، بروز حوادث ناخوشایند قطعی بود.
احتمال رانش زمین در طالقان وجود دارد
کرج- ایرنا - مدیر کل هواشناسی استان البرز گفت: با ادامه بارش ها در این استان، احتمال رانش زمین در شهرستان طالقان و ریزش کوه در دیزین و جاده کرج-چالوس وجود دارد.
روستای کندسکوه گالیکش گلستان در محاصره برف است
گنبدکاوس- ایرنا- فرماندار گالیکش اعلام کرد: روستاییان روستای کندسکوه از بخش لووه این شهرستان در شرق گلستان همچنان در محاصره برف قرار دارند.
بارش برف بهاری 3 گردنه استان قزوین را فراگرفت
قزوین - ایرنا - معاون راهداری اداره کل حمل و نقل جاده ای قزوین گفت: بارش برف در پنجمین روز نوروز 3 گردنه استان شامل طالقان، قسطین لار و آوج را فراگرفته است.
پرواز اصفهان - خارک به مبداء بازگشت
اصفهان- ایرنا- مدیر روابط عمومی فرودگاه های استان اصفهان گفت: پرواز اصفهان به جزیره خارک به دلیل شرایط بد جوی نتوانست در مقصد خود به زمین بنشیند و مجبور به بازگشت شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

اجرای دومین مرحله امدادرسانی ارتش در مناطق صعب العبور مازندران
تهران-ایرنا- فرمانده اردوگاه شهدای ارتش از اجرای دومین مرحله امدادرسانی در مناطق صعب العبور مازندران در پی دستورات فرمانده معظم کل قوا خبر داد.
سیل، شیراز را فرا گرفت
شیراز-ایرنا- بارندگی شدید به همراه تگرگ و سیل شهروندان شیرازی و صدها هزار مسافر این شهر تاریخی را دچار مشکل کرد.
میزان سوخت سرقت شده از لوله انتقال بوشهر مشخص شد
بوشهر- ایرنا- دادستان بوشهر گفت: 444هزار و661 لیترنفت گاز و بنزین از طریق ایجاد انشعاب غیرمجاز از خط لوله اصلی انتقال فرآورده نفتی اسکله اداره بندر و دریانوردی به مخازن انبار شهید غریبی بوشهر سرقت شده است.
سیل شایعات در شمال کشور +عکس
همزمان با سیل اخیر در استان‌های شمالی کشورمان، سیلی از شایعات طی روزهای گذشته روانه این مناطق شده است که هدف آن دلسرکردن مردم و افزایش فشار بر روی افکار عمومی است.
مروری بر مقررات «تنبیه» در مدارس
در میان انبوه اخبار گوناگون منتشره در جامعه، اخباری هرچند اندک درباره تنبیه دردناک دانش‌آموز به خاطر نمره، فرو رفتن مداد در سر دانش آموز بر اثر تنبیه و... فارغ از بروز واکنش اجتماعی، آثار حقوقی نیز به همراه دارد.
اصلاح الگوی شهریه مدارس غیر دولتی
مروری بر مقررات «تنبیه» در مدارس
تخصیص تمام امکانات آموزش‌ و پرورش دراستان‌های جنوبی و غربی به مسافران نوروزی
انعقاد تفاهمنامه‌ وزارت آموزش و پرورش با سازمان مدارس استثنایی
پذیرش بیش از ۳ میلیون نفر روز مسافر فرهنگی
آمار اسکان نوروزی در استان بوشهر به بیش‌از ۹۰ هزار نفر در روز رسید
با تدوین سند ۱۴۱۴ متناسب با درس ملی، گام دوم انقلاب را درسال ۹۸  اجرایی می کنیم
با انواع مدارس شبانه‌روزی در جهان آشنا شویم
واریز بخشی از معوقات فرهنگیان از ۵ فروردین
اصفهان، پذیرای بیشترین مسافر نوروزی در مراکز اقامتی فرهنگیان