سقوط هواپیمای حامل گوشت

18:36 ۶ روز و ۶ ساعت پیش ایسنا 58 0
سقوط هواپیمای حامل گوشت

سقوط هواپیما در شهرک مسکونی، اعلام اسامی جانباختگان سقوط هواپیما، مخالفت استانداری با پولی شدن معابر و تونل‌های پایتخت، بیش از۵۰ درصد شمشادزارهای کشور دچار آفات و بیماری و از «بهداری ۵۷» تا «تحول ۹۷» تیتر برخی اخبار امروز اداره اجتماعی ایسنا است.

ایسنا

به گزارش ایسنا، تحریریه اجتماعی امروز (دوشنبه ۲۴ دی ماه) بیش از ۵۰ خبر،مصاحبه و گزارش منتشر کرده است که گزیده‌ای از مهمترین این اخبار به همراه لینک در ادامه آمده است: سقوط هواپیما در شهرک مسکونی/پیدا شدن جعبه سیاه/ انتقال ۱۵ جسد و اعلام اسامی ۱۰ تن از قربانیان یک فروند هواپیمای باری صبح امروز درساعت ۸ و ۳۰ دقیقه در حوالی کرج سقوط کرد.
این هواپیمای غیرمسافربری ۷۰۷ حامل گوشت بود که هنگام فرود اضطراری در فرودگاه فتح البرز از باند خارج و پس از برخورد با دیوار انتهایی باند و شهرک مسکونی مجاور دچار حریق شد.
اعلام اسامی جانباختگان سقوط هواپیما دکتر مهرداد علی بخشی - مدیرکل بحران سازمان پزشکی قانونی کشور- اسامی جانباختگان سقوط هواپیما در زیبادشت کرج را اعلام کرد.
گره‌ای که به دست وزارت صنعت باز می‌شود مرتضی ضامنی - مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور- گفت: اگر فرآیند نوسازی تاکسی‌های فرسوده فعال باشد و ۱۱۶ هزار دستگاه تاکسی در یک بازه مشخص نوسازی شوند، قاعدتا با اجرای نوسازی نیازی به صرف هزینه‌ای در حوزه تعمیرات و تعویض کاتالیست نیست. به عبارت دیگر وزارت صنعت در ابتدا باید تحویل خودرو را در طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده فعال کند و پیرو آن تولید و تأمین کاتالیست را با قیمت مناسب در دستور کار خود قرار دهد.
مخالفت استانداری با پولی شدن معابر و تونل‌های پایتخت انوشیروان محسنی بندپی - استاندار تهران- با هرگونه افزایش هزینه و اخذ عوارض جدید برای شهروندان از جمله پولی شدن تونل‌ها مخالفت کرد.
طلب ۲۰۰۰ میلیارد تومانی شهرداری از نیروهای مسلح محسن هاشمی - رییس شورای اسلامی شهر تهران - از طلب ۲۰۰۰ میلیارد تومانی شهرداری از نیروهای مسلح خبر داد.
وی در جریان بررسی ماده‌های برنامه سوم توسعه شهرداری تهران در مورد ماده ۳۵ برنامه که در خصوص تعیین تکلیف بدهی‌های شهرداری بود، گفت: بر اساس این ماده شهرداری تهران مجاز است مطالبات قطعی اشخاص حقیقی و حقوقی و ... را در چارچوب مقررات تا پایان سال ۹۶ ایجاد شده را با اسناد خزانه یا اوراق بهادار دولتی قابل واگذاری به غیر در سقف بودجه غیر نقدی تسویه کند.
پولی شدن معابر دروغ است علی پیرحسینلو - مشاور فرهنگی معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران - در مورد حواشی خبر پولی شدن و اخذ عوارض از تونل‌ها توضیحاتی را ارائه کرد.
وی با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر اخذ عوارض از تونل‌ها و معابر خاص اظهار کرد: علی رغم توضیحات شهردار، رییس شورای اسلامی شهر تهران و تاکیدات مقامات دیگر مبنی بر این که قرار نیست عوارضی از معابر و تونل‌ها اخذ شود اما هنوز ارقامی همچون اخذ ۳۰۰۰ تومان یا ۶۰ هزار تومان در رسانه‌ها مطرح می‌شود.
فقرو معلولیت علت بازماندگی از تحصیل حدود ۱۹ هزار کودک حبیب‌الله مسعودی فرید - معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور- از پیگیری وضعیت حدود ۱۹ هزار کودک بازمانده از تحصیل از سوی سازمان بهزیستی خبر داد و گفت: براساس بررسی‌های انجام شده حدود ۲۴۰۰ کودک به دلیل فقر و حدود ۱۶ هزار کودک به دلیل معلولیت، از تحصیل بازمانده بودند.
اختلاف نظر بهزیستی با برخی نهادها در خصوص بیمار یا مجرم بودن معتادان وحید قبادی دانا - معاون وزیر رفاه و رئیس سازمان بهزیستی کشور- در اولین سفر استانی خود به خراسان رضوی در جمع خیرین و مدیران مؤسسات غیردولتی و تشکل‌های معلولان تحت نظارت این سازمان حضور یافت و با آنان به گفتگو و تبادل نظر پرداخت.
گلایه آموزش و پرورش از وزارت نیرو علی الهیار ترکمن - معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش- از اجرا نشدن قانون «معافیت مدارس از پرداخت بهای انرژی از سوی وزارت نیرو» گلایه کرد و گفت: ما به میزانی که از پرداخت بهای برق معاف شدیم به وزارت نیرو مبلغی پرداخت نمی‌کنیم تا تکلیف قانون روشن شود چون همه ما برای اجرای قانون تعهد داریم و وزارت نیرو هم باید تعهد خود را اجرا کند.
بیش از۵۰ درصد شمشادزارهای کشور دچار آفات و بیماری کامران پور مقدم - رییس شورای عالی جنگل - با اشاره به اینکه بیش از۵۰ درصد رویشگاه‌های شمشاد شمال کشور دچار آفات و بیماری قارچی است، گفت: قطع درختان شمشاد برای مقابله با آفات فقط به عنوان یک پیشنهاد مطرح شده و هنوز هیچ مجوزی برای این کار صادر نشده است.
وی با اشاره به اینکه شمشادزارهای کشور از حدود سال ۹۱ دچار یک بیماری قارچی به نام «بلایت» شمشاد شده‌اند، اظهار کرد: ابتدا این بیماری در سطح کوچکی از شمشادزارها شروع شد و بخش حفاظت و حمایت سازمان جنگل‌ها همراه کارشناسان موسسه گیاه پزشکی مطالعات ابتدایی شناسایی این قارچ را شروع کردند.
تداوم بارش برف و باران در تهران احد وظیفه - مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی - ضمن اشاره به بارش برف و باران در استان‌های قزوین، تهران و البرز از افت شدید دما و ماندگاری هوای سرد در روزهای پایانی هفته‌ جاری خبر داد.
از "بهداری ۵۷" تا "تحول ۹۷" ۴۷ وزیر در دوران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی و ۱۳ وزیر هم پس از انقلاب، سکاندار وزارتخانه مربوط به سلامت ایرانیان از قبل تولد تا بعد از مرگ، بوده‌اند؛ وزارتخانه‌ای که به لحاظ تشکیلات و پرسنل و بازنشستگانش دومین وزارتخانه بزرگ کشور است و در طول تاریخ تشکیلش فراز و فرودهای بسیاری را از سر گذارنده است.
درمان سکته مغزی برای کدام بیمارستان‌ها اجباری است؟ دکتر جمشید کرمانچی - مشاور معاون درمان وزارت بهداشت - از درمان ۳۰ هزار بیمار سکته مغزی در کشور خبر داد و گفت: از این تعداد ۴۵۰۰ بیمار داروی ترومبولیتیک دریافت کرده و کاملا بهبود یافته‌اند.
وی درباره برنامه درمان سکته‌های حاد مغزی اظهارکرد: باید توجه کرد که سکته‌های مغزی دومین عامل مرگ و اولین عامل ناتوان‌کننده افراد بالغ در کشور ما محسوب می‌شوند. بر همین اساس از سال ۱۳۹۵ برنامه درمان سکته‌های حاد مغزی با عنوان برنامه ۷۲۴ برای درمان این بیماران در وزارت بهداشت آغاز شد.
به گزارش ایسنا، پربازدیدترین اخبار اجتماعی طی ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است: سقوط هواپیما در شهرک مسکونی/پیدا شدن جعبه سیاه/ انتقال ۱۵ جسد و اعلام اسامی ۱۰ تن از قربانیان شهادت آتش‌نشان تهرانی در حین عملیات اعلام اسامی جانباختگان سقوط هواپیما تحویل اجساد ۱۵ قربانی سقوط هواپیما به پزشکی قانونی و تشخیص هویت ۱۰ تن تداوم بارش برف و باران در تهران


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

کی‌روش: بیرانوند مثل بقیه بازیکنانم خاص است
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران می‌گوید بیرانوند هم مانند سایر بازیکنانش خاص است اما الان در قالب یک تیم برابر عمان قرار می‌گیرند.
یک رقیب غیرمنتظره برای رونالدو در سری آ
دووان زاپاتا، ستاره کلمبیایی آتالانتا، در هفته های اخیر عملکرد خارق العاده ای ارائه داده است.
سرمربی عمان: می‌خواهیم ایران را تنبیه کنیم
سرمربی تیم‌ملی عمان درباره دیدار با ایران صحبت کرد.
گاتزتا: متئو دارمیان به یوونتوس پیوست
متئو دارمیان، مدافع ایتالیایی منچستریونایتد، با قراردادی قرضی به تیم یوونتوس پیوست.
سلفی طارمی با هواداران و سورپرایز تماشاگران
مهاجم تیم ملی فوتبال ایران پیش از شروع بازی با هواداران سلفی گرفت.
کمک آزمون به بیرانوند در مهار پنالتی
کاپیتان نیمکت نشین تیم ملی بعد از مهار پنالتی توسط بیرانوند بر سر بازیکنان تیم ملی فریاد کشید.
اعتراض سرمربی ویتنام؛ بُرد ما شانسی نبود!
پارک هان سئو، سرمربی 60 ساله تیم ملی ویتنام، مدعی شد شناخت کاملی نسبت به تیم ملی اردن داشته است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

مدیرعامل سابق بانک سرمایه: متهم نیستیم، تحریم‌ها را دور می‌زدیم
مدیرعامل سابق بانک سرمایه در جلسه رسیدگی به اتهامات خود و دو عضو دیگر هیات مدیره این بانک اتهامات مطروحه در کیفرخواست را رد کرد و گفت که آنها مشغول دور زدن تحریم‌های ظالمانه بوده‌اند.
قبول اشتباه شجاعت است وبالاتر از قبول اشتباه؛ عذرخواهی ست
حجه الاسلام والمسلمین علیرضا توحیدلو؛ روایتی خواندنی درباره قبول اشتباه و عذرخواهی کردن را بیان کرده اند، که در ادامه می خوانید.
کاخ ۶ هزار متری آقای بانکدار در لواسان
در لواسان ویلاهای لوکس و دیدنی شخصیت‌های معروف کم نیست اما یکی از ویلاها که صاحب آن یک بانکدار معروف است، به شدت در شهر خودنمایی می‌کند.
مرضیه هاشمی کیست؟ از مسلمان شدن تا بازداشت در آمریکا
مرضیه هاشمی خبرنگار، مستندساز و گوینده آمریکایی-ایرانی است. نام اصلی او ملانی فرانکلین (Melanie Franklin) ‏ و متولد شهر نیو اورلینز است او اکنون مجری پرس تی‌وی، شبکه انگلیسی‌زبان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است، آغاز فعالیت او در این شبکه از سال ۱۳۹۴ است.
با مراکز معتبر دریافت و ارسال موبایل و تبلت سامسونگ آشنا شوید
شرکت سامسونگ ایران در جدیدترین طرح خود در راستای ساده‎تر کردن روند خدمات‌رسانی به کاربران تلفن همراه اقدام به گشایش دفاتری با نام مراکز دریافت و ارسال گوشی‌های موبایل و تبلت کرده است. این دفاتر با نصب لوگوی ویژه سامسونگ از فروشگاه‎های دیگر متمایز می‌شوند و به این ترتیب دسترسی به خدمات پس از فروش را حتی در دورافتاده‌ترین نقاط کشور برای کاربران فراهم می‎کنند.
سمنانی‌ها علاقه‌ای به ازدواج کردن ندارند؟
تصویب احکام ایمنی و مدیریت بحران برنامه توسعه شهرداری تهران
درسی که از پلاسکو نگرفتیم
مهلت ارائه جداول کمی و منابع مالی برنامه سوم شهرداری تهران پایان شهریور ۹۸
ساکنان این خانه‌ها در کرج با هول و ولا می‌خوابند
حضور خانواده‌های شهدای پلاسکو در محل حادثه در دومین سالگرد
شهرداری تهران تا 20 سال آینده نیاز به افزایش پست مدیریتی ندارد
رد پیشنهاد اضافه شدن نام ری و تجریش به برنامه سوم شهرداری تهران
وجود تمام امکانات در شهرداری تهران برای امداد هوایی
پایان بررسی برنامه 5 ساله سوم شهرداری تهران