سقوط هواپیمای حامل گوشت

18:36 ۱۵۴ روز و ۲۲ ساعت پیش ایسنا 914 0
سقوط هواپیمای حامل گوشت

سقوط هواپیما در شهرک مسکونی، اعلام اسامی جانباختگان سقوط هواپیما، مخالفت استانداری با پولی شدن معابر و تونل‌های پایتخت، بیش از۵۰ درصد شمشادزارهای کشور دچار آفات و بیماری و از «بهداری ۵۷» تا «تحول ۹۷» تیتر برخی اخبار امروز اداره اجتماعی ایسنا است.

ایسنا

به گزارش ایسنا، تحریریه اجتماعی امروز (دوشنبه ۲۴ دی ماه) بیش از ۵۰ خبر،مصاحبه و گزارش منتشر کرده است که گزیده‌ای از مهمترین این اخبار به همراه لینک در ادامه آمده است: سقوط هواپیما در شهرک مسکونی/پیدا شدن جعبه سیاه/ انتقال ۱۵ جسد و اعلام اسامی ۱۰ تن از قربانیان یک فروند هواپیمای باری صبح امروز درساعت ۸ و ۳۰ دقیقه در حوالی کرج سقوط کرد.
این هواپیمای غیرمسافربری ۷۰۷ حامل گوشت بود که هنگام فرود اضطراری در فرودگاه فتح البرز از باند خارج و پس از برخورد با دیوار انتهایی باند و شهرک مسکونی مجاور دچار حریق شد.
اعلام اسامی جانباختگان سقوط هواپیما دکتر مهرداد علی بخشی - مدیرکل بحران سازمان پزشکی قانونی کشور- اسامی جانباختگان سقوط هواپیما در زیبادشت کرج را اعلام کرد.
گره‌ای که به دست وزارت صنعت باز می‌شود مرتضی ضامنی - مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور- گفت: اگر فرآیند نوسازی تاکسی‌های فرسوده فعال باشد و ۱۱۶ هزار دستگاه تاکسی در یک بازه مشخص نوسازی شوند، قاعدتا با اجرای نوسازی نیازی به صرف هزینه‌ای در حوزه تعمیرات و تعویض کاتالیست نیست. به عبارت دیگر وزارت صنعت در ابتدا باید تحویل خودرو را در طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده فعال کند و پیرو آن تولید و تأمین کاتالیست را با قیمت مناسب در دستور کار خود قرار دهد.
مخالفت استانداری با پولی شدن معابر و تونل‌های پایتخت انوشیروان محسنی بندپی - استاندار تهران- با هرگونه افزایش هزینه و اخذ عوارض جدید برای شهروندان از جمله پولی شدن تونل‌ها مخالفت کرد.
طلب ۲۰۰۰ میلیارد تومانی شهرداری از نیروهای مسلح محسن هاشمی - رییس شورای اسلامی شهر تهران - از طلب ۲۰۰۰ میلیارد تومانی شهرداری از نیروهای مسلح خبر داد.
وی در جریان بررسی ماده‌های برنامه سوم توسعه شهرداری تهران در مورد ماده ۳۵ برنامه که در خصوص تعیین تکلیف بدهی‌های شهرداری بود، گفت: بر اساس این ماده شهرداری تهران مجاز است مطالبات قطعی اشخاص حقیقی و حقوقی و ... را در چارچوب مقررات تا پایان سال ۹۶ ایجاد شده را با اسناد خزانه یا اوراق بهادار دولتی قابل واگذاری به غیر در سقف بودجه غیر نقدی تسویه کند.
پولی شدن معابر دروغ است علی پیرحسینلو - مشاور فرهنگی معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران - در مورد حواشی خبر پولی شدن و اخذ عوارض از تونل‌ها توضیحاتی را ارائه کرد.
وی با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر اخذ عوارض از تونل‌ها و معابر خاص اظهار کرد: علی رغم توضیحات شهردار، رییس شورای اسلامی شهر تهران و تاکیدات مقامات دیگر مبنی بر این که قرار نیست عوارضی از معابر و تونل‌ها اخذ شود اما هنوز ارقامی همچون اخذ ۳۰۰۰ تومان یا ۶۰ هزار تومان در رسانه‌ها مطرح می‌شود.
فقرو معلولیت علت بازماندگی از تحصیل حدود ۱۹ هزار کودک حبیب‌الله مسعودی فرید - معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور- از پیگیری وضعیت حدود ۱۹ هزار کودک بازمانده از تحصیل از سوی سازمان بهزیستی خبر داد و گفت: براساس بررسی‌های انجام شده حدود ۲۴۰۰ کودک به دلیل فقر و حدود ۱۶ هزار کودک به دلیل معلولیت، از تحصیل بازمانده بودند.
اختلاف نظر بهزیستی با برخی نهادها در خصوص بیمار یا مجرم بودن معتادان وحید قبادی دانا - معاون وزیر رفاه و رئیس سازمان بهزیستی کشور- در اولین سفر استانی خود به خراسان رضوی در جمع خیرین و مدیران مؤسسات غیردولتی و تشکل‌های معلولان تحت نظارت این سازمان حضور یافت و با آنان به گفتگو و تبادل نظر پرداخت.
گلایه آموزش و پرورش از وزارت نیرو علی الهیار ترکمن - معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش- از اجرا نشدن قانون «معافیت مدارس از پرداخت بهای انرژی از سوی وزارت نیرو» گلایه کرد و گفت: ما به میزانی که از پرداخت بهای برق معاف شدیم به وزارت نیرو مبلغی پرداخت نمی‌کنیم تا تکلیف قانون روشن شود چون همه ما برای اجرای قانون تعهد داریم و وزارت نیرو هم باید تعهد خود را اجرا کند.
بیش از۵۰ درصد شمشادزارهای کشور دچار آفات و بیماری کامران پور مقدم - رییس شورای عالی جنگل - با اشاره به اینکه بیش از۵۰ درصد رویشگاه‌های شمشاد شمال کشور دچار آفات و بیماری قارچی است، گفت: قطع درختان شمشاد برای مقابله با آفات فقط به عنوان یک پیشنهاد مطرح شده و هنوز هیچ مجوزی برای این کار صادر نشده است.
وی با اشاره به اینکه شمشادزارهای کشور از حدود سال ۹۱ دچار یک بیماری قارچی به نام «بلایت» شمشاد شده‌اند، اظهار کرد: ابتدا این بیماری در سطح کوچکی از شمشادزارها شروع شد و بخش حفاظت و حمایت سازمان جنگل‌ها همراه کارشناسان موسسه گیاه پزشکی مطالعات ابتدایی شناسایی این قارچ را شروع کردند.
تداوم بارش برف و باران در تهران احد وظیفه - مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی - ضمن اشاره به بارش برف و باران در استان‌های قزوین، تهران و البرز از افت شدید دما و ماندگاری هوای سرد در روزهای پایانی هفته‌ جاری خبر داد.
از "بهداری ۵۷" تا "تحول ۹۷" ۴۷ وزیر در دوران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی و ۱۳ وزیر هم پس از انقلاب، سکاندار وزارتخانه مربوط به سلامت ایرانیان از قبل تولد تا بعد از مرگ، بوده‌اند؛ وزارتخانه‌ای که به لحاظ تشکیلات و پرسنل و بازنشستگانش دومین وزارتخانه بزرگ کشور است و در طول تاریخ تشکیلش فراز و فرودهای بسیاری را از سر گذارنده است.
درمان سکته مغزی برای کدام بیمارستان‌ها اجباری است؟ دکتر جمشید کرمانچی - مشاور معاون درمان وزارت بهداشت - از درمان ۳۰ هزار بیمار سکته مغزی در کشور خبر داد و گفت: از این تعداد ۴۵۰۰ بیمار داروی ترومبولیتیک دریافت کرده و کاملا بهبود یافته‌اند.
وی درباره برنامه درمان سکته‌های حاد مغزی اظهارکرد: باید توجه کرد که سکته‌های مغزی دومین عامل مرگ و اولین عامل ناتوان‌کننده افراد بالغ در کشور ما محسوب می‌شوند. بر همین اساس از سال ۱۳۹۵ برنامه درمان سکته‌های حاد مغزی با عنوان برنامه ۷۲۴ برای درمان این بیماران در وزارت بهداشت آغاز شد.
به گزارش ایسنا، پربازدیدترین اخبار اجتماعی طی ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است: سقوط هواپیما در شهرک مسکونی/پیدا شدن جعبه سیاه/ انتقال ۱۵ جسد و اعلام اسامی ۱۰ تن از قربانیان شهادت آتش‌نشان تهرانی در حین عملیات اعلام اسامی جانباختگان سقوط هواپیما تحویل اجساد ۱۵ قربانی سقوط هواپیما به پزشکی قانونی و تشخیص هویت ۱۰ تن تداوم بارش برف و باران در تهران


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

ثبت بی‌نظیرترین سال ایرانول با رشد اکثر شاخص‌ها و تقسیم سود ۲۹۰۰ میلیارد ریالی
مجمع عمومی عادی سالانه سال مالی منتهی به ۲۹ اسفندماه ۱۳۹۷ شرکت نفت ایرانول با ثبت بی‌نظیرترین سال ایرانول از اول تاسیس تاکنون با رشد اکثر شاخص‌ها و با حضور بیش ۹۲ درصد سهامداران سه‌شنبه ۲۸ خردادماه در سالن تلاش وزارت کار برگزار شد.
۸ دستگاه ماینر برتر استخراج بیت‎ کوین سال
از استخراج بیت کوین می‌توان درآمدزایی کرد اما برای این کار نیاز به دستگاه‌هایی است که ماینر نام دارد.
قم میزبان دومین گردهمایی کسب‌وکارهای خانگی و محلی
دومین گردهمایی کسب‌وکارهای خانگی و محلی که با عنوان "رویداد باسلامی‌ها" شناخته می‌شود، ۳۰ خردادماه در قم برگزار می‌شود. این رویداد میزبان ده‌ها نفر از صاحبان مشاغل خانگی محلی و محصولات اصیل آن‌هاست. حضور در این رویداد برای عموم علاقه‌مندان آزاد است.
دلایل رونق چاپ کارت pvc
کارت‌های pvc در زندگی ما نقش مهمی دارند و با توجه به ویژگی‌هایی از جمله دوام و انعطاف کاربردهای وسیعی پیدا کرده‌اند.
بانک صادرات ایران دومین دارنده تعداد کارت بانکی تراکنش‌دار در نظام بانکی است
​بر اساس آمار بانک مرکزی در سال ٩٧، بانک صادرات ایران دومین دارنده تعداد کارت بانکی تراکنش‌دار در نظام بانکی است.
تولید فولاد در آینده‌ای نزدیک صد در صد بومی می‌شود
دانش یکی از مهم‌ترین عوامل تولید محسوب شده و از آن به‌عنوان مهم‌ترین مزیت رقابتی سازمان‌ها یاد می‌شود. یکی از ویژگی‌های دانش نامشهود بودن آن هست. به عبارتی غیرقابل لمس و نامحسوس بوده و ارزش‌گذاری و اندازه‌گیری آن مشکل است.
۱۵ کشور متنفر از آمریکا کدامند؟
مصر، اردن و ترکیه در صدر لیست کشورهای متنفر از آمریکا قرار دارند. ایران در میان ۱۵ کشور در جایگاه نهم است و حتی کشور اسلونی که سرزمین مادری "ملانیا ترامپ" بانوی اول آمریکاست، در جایگاه سیزدهم این لیست قرار دارد.
احتکار خودرو در انبار خودروسازان حقیقت دارد؟
اگرچه این روزها قیمت خودرو در بازار کاهشی است اما بررسی روند یک سال گذشته تغییرات قیمت خودرو نشان می‌دهد که در اغلب خودروها بیش از دو برابر افزایش قیمت وجود داشته است.
برانکو گفت مهدی باید برود!
جدایی مهدی طارمی از پرسپولیس یکی از جنجالی‌ترین اتفاقات سال‌های اخیر بود که تبعات فراوانی برای این بازیکن و باشگاه پرسولیس داشت. بخشی از پشت پرده‌های این ماجرا در گزارشی به قلم وکیل طارمی منتشر شد.
ویدئو - بهره‌برداری از پایانه «سلام» فرودگاه امام (ره)
پایانه «سلام» در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) صبح سه‌شنبه (۲۸ خرداد) با حضور رئیس‌جمهور به بهره‌برداری رسید. این طرح به عنوان نخستین پایانه هوایی هوشمند کشور با ظرفیت اعزام و پذیرش سالیانه پنج میلیون مسافر به بهره‌برداری رسیده و طراحی آن توسط مهندسان ایرانی انجام شده است. حسن روحانی در این مراسم گفت: «با وجود فشارهای دشمنان و بدخواهانی که می‌خواهند القا کنند که توسعه ایران متوقف شده و مردم نسبت به آینده کشور ناامید هستند، هر روز شاهد تحرک تازه‌ای در اقتصاد و حرکت بزرگ اجتماعی در کشور هستیم.»

پر بازدید ترین اخبار امروز

پرمدال‌ترین ورزشکار پاراآسیایی چقدر پاداش گرفت؟
پرمدال‌ترین ورزشکار بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا با انتقاد نسبت به میزان پاداش خود گفت: با توجه به این که در بازی‌های پاراآسیای جاکارتا به لطف خدا توانستم شش بار پرچم کشورم را به اهتزاز در آورم و تاریخ ساز شوم، اما مسئولان در پرداخت پاداش به قول خود عمل نکردند.
ادعا یک نماینده درباره ابلاغ اجرای لایحه پالرمو از سوی دولت
یک عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس مدعی شد که دولت به دستگاه‌ها لایحه پالرمو و لایحه الحاق یک تبصره به ماده ۶ قانون مبارزه با پولشویی را برای اجرا ابلاغ کرده است که درباره پالرمو هنوز در مجمع تشخیص تعیین تکلیف نشده و درباره پولشویی هم هنوز مجلس آن را تصویب نکرده است.
ˮفلومترالتراسونیکˮ را از ابزار سنجش آریا بخرید
فرآیند انتخاب ابزار دقیق صنعتی بسیار پیچیده است و نیاز به مهارت و آشنایی فرد با مباحث مختلف صنعتی دارد.
با ۵ خیابان اصلی خرید در استانبول آشنا شوید
وقتی‌ که کلمات «خرید» و «استانبول» در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند، ذهن افراد معمولا به سمت بازار بزرگ و خیابان‌های پرپیچ‌وخم آن با فروشگاه‌های مختلف، از فرش گرفته تا ادویه‌های محلی، می‌رود.
خراسان شمالی صاحب تیم لیگ دسته اول فوتبال کشور می‌شود
‌مدیرکل ورزش و جوانان خراسان شمالی از خرید امتیاز تیم لیگ دسته اول فوتبال کشور خبر داد.
تشریح کلیات تعدیل عوارض ساختمانی
جمع‌آوری بساط دستفروشان در چهارراه ولیعصر (عج) و تئاتر شهر
برای اداره شهر استقراض نمی‌کنیم
دولت وظیفه خود را در زمینه حمل و نقل عمومی انجام داده است
وجود ۲۸ هزار معتاد متجاهر در استان تهران
تا ۷۰ درصد کودکان کار استان تهران،اتباع خارجی هستند
شهرداری باید مسئولیت اجتماعی خود در برابر کودکان کار را ایفا کند
حق و حقوق مردم را به افراد خاص سوبسید ندهید
تاکید ˮاعطاˮ بر اعمال شیب ملایم در تعدیل عوارض ساختمانی
آخرین وضعیت کیفیت هوای تهران