سقوط هواپیمای حامل گوشت

18:36 ۶۳ روز و ۴ ساعت پیش ایسنا 810 0
سقوط هواپیمای حامل گوشت

سقوط هواپیما در شهرک مسکونی، اعلام اسامی جانباختگان سقوط هواپیما، مخالفت استانداری با پولی شدن معابر و تونل‌های پایتخت، بیش از۵۰ درصد شمشادزارهای کشور دچار آفات و بیماری و از «بهداری ۵۷» تا «تحول ۹۷» تیتر برخی اخبار امروز اداره اجتماعی ایسنا است.

ایسنا

به گزارش ایسنا، تحریریه اجتماعی امروز (دوشنبه ۲۴ دی ماه) بیش از ۵۰ خبر،مصاحبه و گزارش منتشر کرده است که گزیده‌ای از مهمترین این اخبار به همراه لینک در ادامه آمده است: سقوط هواپیما در شهرک مسکونی/پیدا شدن جعبه سیاه/ انتقال ۱۵ جسد و اعلام اسامی ۱۰ تن از قربانیان یک فروند هواپیمای باری صبح امروز درساعت ۸ و ۳۰ دقیقه در حوالی کرج سقوط کرد.
این هواپیمای غیرمسافربری ۷۰۷ حامل گوشت بود که هنگام فرود اضطراری در فرودگاه فتح البرز از باند خارج و پس از برخورد با دیوار انتهایی باند و شهرک مسکونی مجاور دچار حریق شد.
اعلام اسامی جانباختگان سقوط هواپیما دکتر مهرداد علی بخشی - مدیرکل بحران سازمان پزشکی قانونی کشور- اسامی جانباختگان سقوط هواپیما در زیبادشت کرج را اعلام کرد.
گره‌ای که به دست وزارت صنعت باز می‌شود مرتضی ضامنی - مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور- گفت: اگر فرآیند نوسازی تاکسی‌های فرسوده فعال باشد و ۱۱۶ هزار دستگاه تاکسی در یک بازه مشخص نوسازی شوند، قاعدتا با اجرای نوسازی نیازی به صرف هزینه‌ای در حوزه تعمیرات و تعویض کاتالیست نیست. به عبارت دیگر وزارت صنعت در ابتدا باید تحویل خودرو را در طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده فعال کند و پیرو آن تولید و تأمین کاتالیست را با قیمت مناسب در دستور کار خود قرار دهد.
مخالفت استانداری با پولی شدن معابر و تونل‌های پایتخت انوشیروان محسنی بندپی - استاندار تهران- با هرگونه افزایش هزینه و اخذ عوارض جدید برای شهروندان از جمله پولی شدن تونل‌ها مخالفت کرد.
طلب ۲۰۰۰ میلیارد تومانی شهرداری از نیروهای مسلح محسن هاشمی - رییس شورای اسلامی شهر تهران - از طلب ۲۰۰۰ میلیارد تومانی شهرداری از نیروهای مسلح خبر داد.
وی در جریان بررسی ماده‌های برنامه سوم توسعه شهرداری تهران در مورد ماده ۳۵ برنامه که در خصوص تعیین تکلیف بدهی‌های شهرداری بود، گفت: بر اساس این ماده شهرداری تهران مجاز است مطالبات قطعی اشخاص حقیقی و حقوقی و ... را در چارچوب مقررات تا پایان سال ۹۶ ایجاد شده را با اسناد خزانه یا اوراق بهادار دولتی قابل واگذاری به غیر در سقف بودجه غیر نقدی تسویه کند.
پولی شدن معابر دروغ است علی پیرحسینلو - مشاور فرهنگی معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران - در مورد حواشی خبر پولی شدن و اخذ عوارض از تونل‌ها توضیحاتی را ارائه کرد.
وی با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر اخذ عوارض از تونل‌ها و معابر خاص اظهار کرد: علی رغم توضیحات شهردار، رییس شورای اسلامی شهر تهران و تاکیدات مقامات دیگر مبنی بر این که قرار نیست عوارضی از معابر و تونل‌ها اخذ شود اما هنوز ارقامی همچون اخذ ۳۰۰۰ تومان یا ۶۰ هزار تومان در رسانه‌ها مطرح می‌شود.
فقرو معلولیت علت بازماندگی از تحصیل حدود ۱۹ هزار کودک حبیب‌الله مسعودی فرید - معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور- از پیگیری وضعیت حدود ۱۹ هزار کودک بازمانده از تحصیل از سوی سازمان بهزیستی خبر داد و گفت: براساس بررسی‌های انجام شده حدود ۲۴۰۰ کودک به دلیل فقر و حدود ۱۶ هزار کودک به دلیل معلولیت، از تحصیل بازمانده بودند.
اختلاف نظر بهزیستی با برخی نهادها در خصوص بیمار یا مجرم بودن معتادان وحید قبادی دانا - معاون وزیر رفاه و رئیس سازمان بهزیستی کشور- در اولین سفر استانی خود به خراسان رضوی در جمع خیرین و مدیران مؤسسات غیردولتی و تشکل‌های معلولان تحت نظارت این سازمان حضور یافت و با آنان به گفتگو و تبادل نظر پرداخت.
گلایه آموزش و پرورش از وزارت نیرو علی الهیار ترکمن - معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش- از اجرا نشدن قانون «معافیت مدارس از پرداخت بهای انرژی از سوی وزارت نیرو» گلایه کرد و گفت: ما به میزانی که از پرداخت بهای برق معاف شدیم به وزارت نیرو مبلغی پرداخت نمی‌کنیم تا تکلیف قانون روشن شود چون همه ما برای اجرای قانون تعهد داریم و وزارت نیرو هم باید تعهد خود را اجرا کند.
بیش از۵۰ درصد شمشادزارهای کشور دچار آفات و بیماری کامران پور مقدم - رییس شورای عالی جنگل - با اشاره به اینکه بیش از۵۰ درصد رویشگاه‌های شمشاد شمال کشور دچار آفات و بیماری قارچی است، گفت: قطع درختان شمشاد برای مقابله با آفات فقط به عنوان یک پیشنهاد مطرح شده و هنوز هیچ مجوزی برای این کار صادر نشده است.
وی با اشاره به اینکه شمشادزارهای کشور از حدود سال ۹۱ دچار یک بیماری قارچی به نام «بلایت» شمشاد شده‌اند، اظهار کرد: ابتدا این بیماری در سطح کوچکی از شمشادزارها شروع شد و بخش حفاظت و حمایت سازمان جنگل‌ها همراه کارشناسان موسسه گیاه پزشکی مطالعات ابتدایی شناسایی این قارچ را شروع کردند.
تداوم بارش برف و باران در تهران احد وظیفه - مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی - ضمن اشاره به بارش برف و باران در استان‌های قزوین، تهران و البرز از افت شدید دما و ماندگاری هوای سرد در روزهای پایانی هفته‌ جاری خبر داد.
از "بهداری ۵۷" تا "تحول ۹۷" ۴۷ وزیر در دوران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی و ۱۳ وزیر هم پس از انقلاب، سکاندار وزارتخانه مربوط به سلامت ایرانیان از قبل تولد تا بعد از مرگ، بوده‌اند؛ وزارتخانه‌ای که به لحاظ تشکیلات و پرسنل و بازنشستگانش دومین وزارتخانه بزرگ کشور است و در طول تاریخ تشکیلش فراز و فرودهای بسیاری را از سر گذارنده است.
درمان سکته مغزی برای کدام بیمارستان‌ها اجباری است؟ دکتر جمشید کرمانچی - مشاور معاون درمان وزارت بهداشت - از درمان ۳۰ هزار بیمار سکته مغزی در کشور خبر داد و گفت: از این تعداد ۴۵۰۰ بیمار داروی ترومبولیتیک دریافت کرده و کاملا بهبود یافته‌اند.
وی درباره برنامه درمان سکته‌های حاد مغزی اظهارکرد: باید توجه کرد که سکته‌های مغزی دومین عامل مرگ و اولین عامل ناتوان‌کننده افراد بالغ در کشور ما محسوب می‌شوند. بر همین اساس از سال ۱۳۹۵ برنامه درمان سکته‌های حاد مغزی با عنوان برنامه ۷۲۴ برای درمان این بیماران در وزارت بهداشت آغاز شد.
به گزارش ایسنا، پربازدیدترین اخبار اجتماعی طی ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است: سقوط هواپیما در شهرک مسکونی/پیدا شدن جعبه سیاه/ انتقال ۱۵ جسد و اعلام اسامی ۱۰ تن از قربانیان شهادت آتش‌نشان تهرانی در حین عملیات اعلام اسامی جانباختگان سقوط هواپیما تحویل اجساد ۱۵ قربانی سقوط هواپیما به پزشکی قانونی و تشخیص هویت ۱۰ تن تداوم بارش برف و باران در تهران


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

دستگیری سارقان و کشف کتیبه تاریخی اصفهان در یزد
نیروهای یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان موفق به دستگیری سارقان و کشف و ضبط کتیبه‌ تاریخی اسلامی سرقت‌شده در شهرستان سمیرم شدند.
دعوای روسیه و اوکراین بر سر گنجی باستانی
جدال روسیه و اوکراین بر سر «کریمه» این‌بار با موضوعی متفاوت از سر گرفته شد. نزاع این دو کشور که به‌ دادگاهی در آمستردام کشیده شده، بر سر مجموعه‌ای ارزشمند از آثار باستانی است که تاریخچه غنی «کریمه» ‌را در بردارد.
مدیرکمیته امداداستهبان:110 میلیاردریال وام اشتغال پرداخت شد
شیراز- ایرنا- مدیر کمیته امداد امام خمینی استهبان گفت:امسال بیش از 110 میلیارد ریال وام اشتغالزایی به متقاضیان پرداخت کرده ایم و بیش از 250 شغل نیز در این زمینه ایجاد شده است.
در ۹ ماهه سال ۹۷ چند مجوز موسیقی صادر شد؟
آمار مجوزهای صادر شده موسیقی در سال ۱۳۹۷ (۹ ماهه اول فروردین تا پایان پاییز) اعلام شد.
بازخوانی آرای فارابی در باب موسیقی
معاونت علمی و پژوهشی فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران در نظر دارد همایش «بازخوانی آرای فارابی در باب موسیقی» را برگزار کند.
210میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در شوشتر پرداخت شد
اهواز-ایرنا-مدیر جهاد کشاورزی شوشتر گفت : از ابتدای سال جاری تاکنون 210میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی کشاورزی دراین شهرستان به متقاضیان پرداخت شده است.
علی زندوکیلی خواننده سریال نوروزی شد
علی زندوکیلی تیتراژ سریال نوروزی «بر سر دو راهی» به تهیه‌کنندگی حامد عنقا و کارگردانی بهرنگ توفیقی را می‌خواند.
استاندار بوشهر: کارنامه دولت در این استان رضایت بخش است
بوشهر-ایرنا- استاندار بوشهر گفت: باوجود برخی نیازمندی ها در زمینه زیرساختی اما کارنامه دولت های یازدهم و دوازدهم در این استان رضایت بخش و باعث ارتقای شاخص های توسعه ای در بخش های مختلف شده است.
رضا صادقی: دیکتاتور نیستم
خواننده گروه مشکی‌پوشان می‌گوید: اگر ماندگاری برای رضا صادقی به وجود آمده، به آن دلیل است که اصراری نداشته‌ام که بگویم حرف و کار من درست است. همواره خود را به نسل جدید نزدیک کرده و به‌هیچ‌وجه دیکتاتور نیستم بلکه باید با تغییر هنر کنار بیاییم و راز این ماندگاری و لطف مردم در همین عدم دیکتاتوری و نقدپذیری‌ام است.
نمایشگاه نوروزی صنایع دستی در شاهرود آغاز بکار کرد
شاهرود - ایرنا - آیین نوروزگاه و نمایشگاه نوروزی صنایع دستی شاهرود شامگاه یکشنبه با حضور جمعی از مردم و مسوولان شهرستانی و استانی آغاز بکار کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

مدیرکمیته امداداستهبان:110 میلیاردریال وام اشتغال پرداخت شد
شیراز- ایرنا- مدیر کمیته امداد امام خمینی استهبان گفت:امسال بیش از 110 میلیارد ریال وام اشتغالزایی به متقاضیان پرداخت کرده ایم و بیش از 250 شغل نیز در این زمینه ایجاد شده است.
در ۹ ماهه سال ۹۷ چند مجوز موسیقی صادر شد؟
آمار مجوزهای صادر شده موسیقی در سال ۱۳۹۷ (۹ ماهه اول فروردین تا پایان پاییز) اعلام شد.
بازخوانی آرای فارابی در باب موسیقی
معاونت علمی و پژوهشی فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران در نظر دارد همایش «بازخوانی آرای فارابی در باب موسیقی» را برگزار کند.
210میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در شوشتر پرداخت شد
اهواز-ایرنا-مدیر جهاد کشاورزی شوشتر گفت : از ابتدای سال جاری تاکنون 210میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی کشاورزی دراین شهرستان به متقاضیان پرداخت شده است.
انتشار راهنمای زائران حریم رضوی
کتاب «راهنمای زائران حریم رضوی» مرجع راهنمای زائران و مجاوران بارگاه ملکوتی امام هشتم (ع) در آستانه فرا رسیدن نوروز توسط به‌نشر منتشر شد.