عرضه سهام خدمات بندری در بورس

16:55 ۷۱ روز و ۱ ساعت پیش ایسنا 264 0

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت شیمیایی ایران از عرضه سهام شرکت خدمات بندری در بورس تا پایان سال خبر داد.

ایسنا

به گزارش ایسنا، رحیمی در نشست خبری که امروز برگزار شد، با اشاره به تاسیس شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ایران گفت: تاسیس این شرکت به دهه ۶۰ برمی‌گردد و کارخانه تولید ALB   (آلکیل‌ بنزن خطی) سال ۷۳ با ظرفیت ۵۰ هزار تن در سال راه‌اندازی شد. در آن زمان ظرفیت تولید نرمال پارافین ۴۶ هزار تن بود.
وی افزود: سال ۱۳۸۲ طرح توسعه اول شرکت انجام شد و تولید LAB را به ۷۵ هزار تن و نرمال پارافین را به ۱۴۰ هزار تن رساند. در سال ۱۳۸۷ نیز تولید
BHS به فرآیند تولید ما اضافه شد.
وی با تاکید بر این‌که اولویت نخست شرکت تولید LAB است اظهار کرد: وظیفه اصلی کارخانه تامین کالا برای کارخانه‌های شوینده کشور است. نرمال پارافین در کشور کاربرد زیادی ندارد و بخش عمده‌ای از آن را صادر می‌کنیم. البته در سال جاری بخش خصوصی این محصول را از ما خریداری کرد.
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت شیمیایی ایران درباره تولید HAB   (آلکیلات سنگین) نیز توضیح داد: این محصول خواص ویژه‌ای دارد و هم صادر و هم در بازار داخلی عرضه می‌شود.
حیدری در ادامه درباره شرکت خدمات بندری ایران گفت: این شرکت یکی از شرکت‌های تابعه ماست که وظیفه آن نظارت بر حمل محصولات ما بوده و این شرکت در بوشهر واقع شده است.
تولید ۱۸۰ هزار تن LAB در سال جاری وی در ادامه درباره میزان تولید محصولات این شرکت توضیح داد: تا انتهای سال مالی گذشته، یعنی تا ۳۰ آبان ۹۷، ۱۸۰ هزار تن LAB ، ۱۶۰ هزار تن نرمال پارافین و ۸۱۰۰ تن HAB تولید شده است که از این میزان ۲۳ هزار تن LAB ، ۳۸ هزار تن نرمال پارافین و ۳۵۰۰ تن HAB صادر شده که ارزش ارزی آن ۶۵ میلیون دلار است.
حیدری با بیان این‌که یکی از شرکت‌هایی که باید LAB را در بازار داخل عرضه کند، بیستون است، اظهار کرد: شرکت بیستون این محصول را در داخل عرضه نکرد و ما خلأ آن را جبران کردیم و از این موضوع به شدت متضرر شدیم. زیرا می‌توانستیم محصول خود را صادر کنیم.
اجرای طرح توسعه برای افزایش تولید LAB مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت شیمیایی ایران از اجرای طرح توسعه برای افزایش تولید LAB خبر داد و افزود: با توجه به این‌که در حوزه نرمال پارافین مازاد تولید داریم، می‌خواهیم این محصول را به LAB تبدیل کنیم که ارزش افزوده بیشتری دارد.
وی ادامه داد: هم‌چنین طرح دیگری که در نظر داریم، این است که واحد اسیدی را به کاتالیست جامد تبدیل کنیم. این طرح به صورت
EPC در حال انجام است و بخش مهندسی پایه‌ای آن ۹۸ درصد پیشرفت داشته است اما از آنجاکه شرکت UOP بازار ما را ترک کرده، با چالش‌هایی روبرو شده‌ایم. برای این طرح تاکنون ۵۵۰ میلیارد تومان هزینه شده و به ۶۵۰ میلیارد تومان دیگر سرمایه نیاز است. با اجرای این طرح میزان تولید
LAB به ۲۲۰ هزار تن می‌رسد.
حیدری در ادامه با تاکید بر این‌که تکمیل زنجیره ارزش هدف اصلی این شرکت است گفت: تا قبل از شروع سال، سه طرح ایجاد ارزش افزوده روی محصولات فرعی را شروع خواهیم کرد. یکی از معضلات ما تامین کاتالیست است که ۴۰ میلیارد تومان در سال هزینه تامین آن است. از سال ۱۳۹۱ طرح احیای کاتالیست در دست اجراست و امیدواریم پاسخگو باشد.
ارائه سهام شرکت خدمات بندری در بورس وی در پایان از ارائه سهام خدمات بندری در بورس خبر داد و گفت: قرار است این اسکله را که آسیب‌دیده بود، تجهیز کنیم. زیرا برای بارگیری با ماشین و انتقال به اسکله باید سه میلیارد تومان هزینه می‌کردیم اما با تجهیز این اسکله هزینه به شرکت بازمی‌گردد. عقد قرارداد بین کارگزاری و خدمات بندری صورت گرفته و تا پایان سال سهام خدمات بندری عرضه خواهد شد.


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

تولید و تجارت
تولید و تجارت

آخرین اخبار

دانشگاه آزاد کمیته مقابله با بحران تشکیل داد
تهران- ایرنا- سخنگوی دانشگاه آزاد گفت: بعد از وقوع سیل بلافاصله کمیته مقابله با بحران در سازمان مرکزی این دانشگاه تشکیل شد و هم اکنون امدادرسانی به مناطق سیل زده در حال انجام است.
شبی با موزه های قلب پایتخت
تهران- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران به برگزاری شبی با موزه اشاره و بیان کرد: بازدید از چهار موزه بافت تاریخی پایتخت در روز هفتم فروردین ماه جاری در قالب این برنامه رایگان است.
رودخانه قمرود قم 10 نقطه آسیب پذیر مقابل سیلاب دارد
قم- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قم گفت: با توجه به مطالعاتی که در حوزه داخل قمرود انجام شده، این مسیر حدود 10 نقطه آسیب پذیر مقابل سیلاب دارد که اعتبار قابل توجهی برای اصلاح این نقاط نیاز است.
1.5 میلیارد مترمکعب سیلاب وارد مخازن سدهای خوزستان شد
اهواز - ایرنا - مدیر دفتر برنامه ریزی منابع آب سازمان آب و برق خوزستان سیلاب فروردین ماه را از سیل زمستان پارسال شدیدتر دانست و گفت: طی 2 موج سیلابی در 48 ساعت گذشته، 1.5 میلیارد مترمکعب آب وارد مخازن سدهای خوزستان شده است.
خطری سدهای استان تهران را تهدید نمی کند
تهران- ایرنا- مدیر دفتر مطالعات پایه منابع شرکت آب منطقه ای تهران با بیان اینکه خطری سدهای این استان را تهدید نمی کند درباره سد لتیان که ظرفیت آن تکمیل شده است گفت: در این زمینه نگرانی وجود ندارد.
بارش باران 68 میلیارد تومان خسارت به دالاهو وارد کرد
کرمانشاه - ایرنا - فرماندار دالاهو گفت: بارش باران در روزهای اخیر 68 میلیارد تومان خسارت به بخش های کشاورزی، باغبانی، خطوط آب روستایی، جاده های مواصلاتی، معابر و خیابان های شهرستان دالاهو وارد کرده است.
مردم و مسئولان برای امدادرسانی به سیل زدگان بسیج شوند
قم- ایرنا- آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید با ابراز تاسف از وقوع حادثه سیل شیراز و جان باختن تعدادی از هموطنان، گفت: مردم و مسئولان برای امدادرسانی به سیل زدگان بسیج شوند.
توفان مسیر زاهدان - بم را بست
زاهدان- ایرنا- مدیرکل دفتر مدیریت ستاد بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: مسیر زاهدان - بم عصر امروز سه شنبه به دلیل توفان شدید و کاهش دید بسته شد.
ایستگاه های مترو تهران دچار آبگرفتگی نشده اند
تهران-ایرنا- مدیر روابط عمومی شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه اعلام کرد که هیچکدام از ایستگاههای مترو در پایتخت دچار آبگرفتگی نشده اند.
سرعت باد در زاهدان به 68 کیلومتر بر ساعت رسید
زاهدان- ایرنا- رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: بیشینه سرعت وزش باد در زاهدان که از امروز سه شنبه در نواحی مرکزی این استان شروع شده به 68 کیلومتر بر ساعت رسید.

پر بازدید ترین اخبار امروز

اسامی برخی جانباختگان حادثه سیل شیراز اعلام شد
شیراز- ایرنا- اداره کل پزشکی قانونی استان فارس اسامی برخی جانباختگان حادثه سیل شیراز را اعلام کرد.
رانش زمین روستای «آبیدک زیلایی» را در بویراحمد بلعید
یاسوج- ایرنا- فرماندار بویراحمد گفت: پس از بارندگی های سیل آسا در کهگیلویه و بویراحمد ،روستای «آبیدک» دهستان زیلایی در شهرستان بویراحمد بر اثر رانش زمین محو شد و هیچ اثری از آن وجود ندارد.
تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره های هنری در آذربایجان غربی
ارومیه - ایرنا - رییس حوزه هنری آذربایجان غربی گفت: مهلت ارسال اثر به چهار جشنواره حوزه هنری استان در رشته های شعر، تئاتر و تصویرسازی به درخواست هنرمندان تا 20 فروردین سال جاری تمدید شد.
آماده باش دستگاه‌های مسئول در پایتخت برای مواجهه با سیل احتمالی
استاندار تهران تاکید کرد: با توجه به اعلام هواشناسی مبنی بر احتمال بارش شدید در عصر روز سه شنبه، همه دستگاه‌های مسئول استان تهران تا عصر روز چهارشنبه در آماده باش کامل خواهند بود.
استقبال از تورهای نوروزی گردشگری تهران 35 درصد افزایش داشت
تهران- ایرنا- رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران اعلام کرد: استقبال از تورهای گردشگری تهران در پنج روز نخست نوروز امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، 35 درصد افزایش داشت.
ارسال میلیون‌ها پیامک ستاد بحران به شهروندان- آبگرفتگی در تهران نداشته‌ایم
اعمال محدودیت برای سفرهای دریایی
خطری سدهای استان تهران را تهدید نمی کند
بخش اعظم مخزن سد زاینده رود خالیست
سوخت ذخیره در مناطق سیل‌زده بیش از 2 میلیون لیتر است
بارندگی ذخیره آب سد شیروان را 4 میلیون مترمکعب افزایش داد
20 فروردین؛ زمان نخستین عرضه امسال نفت‌خام در بورس انرژی
ورودی آب به سد زاینده رود افزایش یافت
رودخانه‌های تهران طغیان نکرده است
سیل‌های اخیر ۱۷ میلیارد تومان به شبکه برق آسیب زد