عرضه سهام خدمات بندری در بورس

16:55 ۱۸۶ روز و ۱۰ ساعت پیش ایسنا 399 0

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت شیمیایی ایران از عرضه سهام شرکت خدمات بندری در بورس تا پایان سال خبر داد.

ایسنا

به گزارش ایسنا، رحیمی در نشست خبری که امروز برگزار شد، با اشاره به تاسیس شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ایران گفت: تاسیس این شرکت به دهه ۶۰ برمی‌گردد و کارخانه تولید ALB   (آلکیل‌ بنزن خطی) سال ۷۳ با ظرفیت ۵۰ هزار تن در سال راه‌اندازی شد. در آن زمان ظرفیت تولید نرمال پارافین ۴۶ هزار تن بود.
وی افزود: سال ۱۳۸۲ طرح توسعه اول شرکت انجام شد و تولید LAB را به ۷۵ هزار تن و نرمال پارافین را به ۱۴۰ هزار تن رساند. در سال ۱۳۸۷ نیز تولید
BHS به فرآیند تولید ما اضافه شد.
وی با تاکید بر این‌که اولویت نخست شرکت تولید LAB است اظهار کرد: وظیفه اصلی کارخانه تامین کالا برای کارخانه‌های شوینده کشور است. نرمال پارافین در کشور کاربرد زیادی ندارد و بخش عمده‌ای از آن را صادر می‌کنیم. البته در سال جاری بخش خصوصی این محصول را از ما خریداری کرد.
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت شیمیایی ایران درباره تولید HAB   (آلکیلات سنگین) نیز توضیح داد: این محصول خواص ویژه‌ای دارد و هم صادر و هم در بازار داخلی عرضه می‌شود.
حیدری در ادامه درباره شرکت خدمات بندری ایران گفت: این شرکت یکی از شرکت‌های تابعه ماست که وظیفه آن نظارت بر حمل محصولات ما بوده و این شرکت در بوشهر واقع شده است.
تولید ۱۸۰ هزار تن LAB در سال جاری وی در ادامه درباره میزان تولید محصولات این شرکت توضیح داد: تا انتهای سال مالی گذشته، یعنی تا ۳۰ آبان ۹۷، ۱۸۰ هزار تن LAB ، ۱۶۰ هزار تن نرمال پارافین و ۸۱۰۰ تن HAB تولید شده است که از این میزان ۲۳ هزار تن LAB ، ۳۸ هزار تن نرمال پارافین و ۳۵۰۰ تن HAB صادر شده که ارزش ارزی آن ۶۵ میلیون دلار است.
حیدری با بیان این‌که یکی از شرکت‌هایی که باید LAB را در بازار داخل عرضه کند، بیستون است، اظهار کرد: شرکت بیستون این محصول را در داخل عرضه نکرد و ما خلأ آن را جبران کردیم و از این موضوع به شدت متضرر شدیم. زیرا می‌توانستیم محصول خود را صادر کنیم.
اجرای طرح توسعه برای افزایش تولید LAB مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت شیمیایی ایران از اجرای طرح توسعه برای افزایش تولید LAB خبر داد و افزود: با توجه به این‌که در حوزه نرمال پارافین مازاد تولید داریم، می‌خواهیم این محصول را به LAB تبدیل کنیم که ارزش افزوده بیشتری دارد.
وی ادامه داد: هم‌چنین طرح دیگری که در نظر داریم، این است که واحد اسیدی را به کاتالیست جامد تبدیل کنیم. این طرح به صورت
EPC در حال انجام است و بخش مهندسی پایه‌ای آن ۹۸ درصد پیشرفت داشته است اما از آنجاکه شرکت UOP بازار ما را ترک کرده، با چالش‌هایی روبرو شده‌ایم. برای این طرح تاکنون ۵۵۰ میلیارد تومان هزینه شده و به ۶۵۰ میلیارد تومان دیگر سرمایه نیاز است. با اجرای این طرح میزان تولید
LAB به ۲۲۰ هزار تن می‌رسد.
حیدری در ادامه با تاکید بر این‌که تکمیل زنجیره ارزش هدف اصلی این شرکت است گفت: تا قبل از شروع سال، سه طرح ایجاد ارزش افزوده روی محصولات فرعی را شروع خواهیم کرد. یکی از معضلات ما تامین کاتالیست است که ۴۰ میلیارد تومان در سال هزینه تامین آن است. از سال ۱۳۹۱ طرح احیای کاتالیست در دست اجراست و امیدواریم پاسخگو باشد.
ارائه سهام شرکت خدمات بندری در بورس وی در پایان از ارائه سهام خدمات بندری در بورس خبر داد و گفت: قرار است این اسکله را که آسیب‌دیده بود، تجهیز کنیم. زیرا برای بارگیری با ماشین و انتقال به اسکله باید سه میلیارد تومان هزینه می‌کردیم اما با تجهیز این اسکله هزینه به شرکت بازمی‌گردد. عقد قرارداد بین کارگزاری و خدمات بندری صورت گرفته و تا پایان سال سهام خدمات بندری عرضه خواهد شد.


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

در این مواقع هرگز آب ننوشید!
نوشیدن آب در کنار هزاران فوایدی که دارد اگر در مواقعی خاص انجام شود، برای شما مشکلات و بیماری هایی را به وجود می آورد.
توقیف نفتکش انگلیسی و موازنه تنش با آمریکا
همه گزینه های امریکا باید به یک گزینه یعنی "پایان تروریسم اقتصادی" علیه ایران تقلیل پیدا کند. ایران کشوری نیست که بنشیند و مجازات اقتصادی مردمش را تماشا کند.
ملت ایران نیازی به تاییدیه اخلاقی آمریکا و اروپا نداشت
این ناعادلانه است که رئیس‌جمهور در چهارمین سالگرد برجام، به جای برداشتن تحریم‌ها بگوید از نظر اخلاقی برنده شدیم.
نمره دولت که ۲۰ است تا نظر مردم چه باشد!
رئیس‌جمهور می‌گوید مردم هر روز از طریق فضای مجازی به حاکمیت نمره می‌دهند.
گفت و شنود- خواب
یارو خواب دید که دارد درازترین ماکارونی دنیا را می‌خورد! از خواب که بیدار شد، دید نصف کش شلوارش را خورده است!
کانال خیالی و توخالی اینستکس واقعاً «مهم» است؟!
در حالی که دو هفته از آخرین دروغ برجامی اروپا می‌گذرد، آقای روحانی در تماس تلفنی با همتای فرانسوی خود، تبادل از طریق اینستکس را «مهم» توصیف کرد!
واکنش باشگاه تراکتور به خبر جذب آساموا ژیان
باشگاه تراکتور اعلام کرد که مهاجم غنایی در لیست خرید دنیزلی برای فصل بعد نیست.
ناو لینکلن شق‌القمر کرد یک تفنگدار آمریکایی گم شد!
ارتش آمریکا اعلام کرد یکی از نظامیان مستقر روی عرشه ناو هواپیمابر «آبراهام لینکلن» به دریا سقوط کرده و در حال حاضر عملیات جست‌وجو برای یافتن وی در جریان است.
کمک ناخواسته باشگاه استقلال به تیم مشهدی
باشگاه استقلال در جریان پرداخت مطالبات پروپئیچ در فیفا ناخواسته کمکی را هم به باشگاه پدیده داشته است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

آمارهای اقتصادی دولت با واقعیت منطبق نیست
یک روزنامه حامی دولت می‌گوید آمارهای اقتصادی روحانی منطبق با واقعیت نیست.
مهمترین ترکیبات غذایی سرطان‌زا و ضد سرطان را بشناسید
عضو هیات علمی انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور برخی ترکیبات غذایی سرطان‌زا و همچنین مواد غذایی دارای بیشترین اثر حفاظتی در برابر بروز سرطان را تشریح کرد.
در این مواقع هرگز آب ننوشید!
نوشیدن آب در کنار هزاران فوایدی که دارد اگر در مواقعی خاص انجام شود، برای شما مشکلات و بیماری هایی را به وجود می آورد.
ملت ایران نیازی به تاییدیه اخلاقی آمریکا و اروپا نداشت
این ناعادلانه است که رئیس‌جمهور در چهارمین سالگرد برجام، به جای برداشتن تحریم‌ها بگوید از نظر اخلاقی برنده شدیم.
نمره دولت که ۲۰ است تا نظر مردم چه باشد!
رئیس‌جمهور می‌گوید مردم هر روز از طریق فضای مجازی به حاکمیت نمره می‌دهند.