راه‌اندازی اولین مدرسه عالی مهارت در دهه فجر- برنامه ریزی برای افزایش حقوق اعضای هیات علمی

16:54 ۱۵۶ روز و ۱۵ ساعت پیش ایسنا 299 0
راه‌اندازی اولین مدرسه عالی مهارت در دهه فجر- برنامه ریزی برای افزایش حقوق اعضای هیات علمی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از راه‌اندازی اولین مدرسه عالی مهارت رشته حقوق در دانشگاه آزاد اسلامی در دهه مبارک فجر خبر داد.

ایسنا

به گزارش ایسنا، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در سفر به استان گیلان، پس از دیدار و گفت‌وگو با آیت‌الله رسول فلاحتی نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت، حضور در نوزدهمین جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، بازدید از واحد آستانه اشرفیه، حضور در واحد لاهیجان و جلسه با مدیران و اعضای هیأت علمی و کارکنان این واحد و بازدید سرزده از واحدهای رامسر و مجتمع اقامتی واحد اراک در این شهر، در واحد تنکابن حضور یافت.
دکتر طهرانچی در جلسه با مدیران و اعضای هیأت علمی واحد تنکابن، گفت: افتخار دارم در شرایطی که کشور با ویژگی‌های خاص خود در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی قرار دارد و در این مدت توانسته به صورت پیوسته مسیر استقلال و آزادی را طی کند، به همراه سایر همکارانم در دانشگاه آزاد اسلامی به مردم خدمت کنیم.
وی با بیان اینکه دشمن همه توان خود را به کار می‌بندد تا مردم را نسبت به مسیر انقلاب ناامید کند، اظهار داشت: افتخار داریم در شرایطی مسئولیت دانشگاه آزاد اسلامی را برعهده گرفته‌ایم که فرصت خدمت فراهم شده تا بتوانیم به مردمی که دلسوز نظام هستند، خدمت کنیم. دشمن همه تلاش خود را گذاشته تا درباره ایران سیاه‌نمایی کند. در چنین شرایطی خدمت به مردم و ایجاد امید و انگیزه در بین آنها، بزرگ‌ترین عبادت است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه ماهیت این دانشگاه با دانشگاه‌های دیگر متفاوت است، خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی مولود انقلاب بوده و دانشگاهی اجتماعی، از مردم و برای مردم است. طبق حدیث حضرت علی (ع) که می‌فرماید «خدا رحمت کند کسی را که بداند از کجا آمده، در کجاست و به کجا خواهد رفت»، اگر مبدأ، مسیر کنونی و مقصد دانشگاه آزاد اسلامی را نشناسیم، موفق نخواهیم بود.
باید برای هر زیست و شرایط خاص، برنامه‌ریزی متناسب در نظرگرفته شود دکتر طهرانچی تأکید کرد: مردم برای تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی هزینه می‌کنند و باید برای هزینه کردن آنها ارزش قائل شده و خدمات مطلوب ارائه کنیم. وَیْلٌ لِلْمُطَفِّفِینَ (وای بر کم‌فروشان) که خداوند در قرآن فرموده، تنها مربوط به کسبه و فروشندگان نیست و ما هم نباید در ارائه خدمات کم‌فروشی کنیم.
عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه این دانشگاه تقریباً در همه شهرهای ایران واحد و مرکز دانشگاهی دارد، اظهار داشت: هر شهر زیست‌بوم خاص خود را دارد و باید برای این زیست و شرایط خاص، برنامه‌ریزی متناسب در نظر گرفته شود.
دکتر طهرانچی با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی دارای ساختاری جدی و چابک است، گفت: این دانشگاه به عنوان واقعیتی غیرقابل انکار، حرف‌هایی برای گفتن دارد. شعار تبدیل شدن به انتخاب اول دانشجویان تا سال ۱۴۰۴، با توجه به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های این دانشگاه انتخاب شده است. منظور از تبدیل شدن دانشگاه آزاد اسلامی به انتخاب اول، فقط نفرات برتر کنکور و رتبه‌های یک تا هزار نیست، بلکه همه متقاضیان را در بر می‌گیرد. دانشگاه آزاد اسلامی برای همه متقاضیان و داوطلبان ورود به دانشگاه، برنامه دارد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه امروزه دوره مدرک‌گرایی به پایان رسیده و مردم بر کاربردی بودن آموزش در دانشگاه‌ها تأکید دارند، گفت: گواه این موضوع ۶۰۰ هزار داوطلب آزمون پزشکی است که برای ۱۴۰ هزار صندلی رقابت می‌کنند، در حالی که بسیاری از صندلی‌های رشته‌های فنی و مهندسی و علوم پایه و علوم انسانی خالی است. داوطلبان تنها به فکر اخذ مدرک نیستند، بلکه می‌خواهند دانشگاه تضمین‌کننده آینده شغلی آنها باشد.
دکتر طهرانچی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر اینکه هر منطقه و شهر، برنامه علمی و آموزشی خاص خود را می‌طلبد، اظهار داشت: اگر واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی بتوانند مسائل و چالش‌های شهر خود را تشخیص داده و قابلیت دستگاه‌ها را درک کنند، هرگز با عدم استقبال داوطلبان برای ورود به دانشگاه مواجه نخواهند شد، چرا که دانشگاه آزاد اسلامی در همه مناطق حضور دارد و می‌تواند برای حل مسائل و چالش‌های هر منطقه راهکار عملی - به طور خاص - ارائه کند.
اصلاح و چابک‌سازی ساختار دانشگاه آزاد اسلامی وی با تأکید بر لزوم اصلاح و چابک‌سازی ساختار دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: به منظور چابکی در فعالیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی، ساختار جدید با ۹ معاونت و مرکز جدید ابلاغ می‌شود. این دانشگاه سازمانی بزرگ است و باید ساختاری متناسب داشته باشد.
عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی خطاب به رؤسا، مدیران و کارکنان واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران گفت: وظیفه سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی، چابک‌سازی و روان کردن سیستم است، اما امور عملیاتی و اجرایی را شما باید انجام دهید. از شما می‌خواهم پای صحبت جوانان و والدین آنها بنشینید، نیاز شهرها را شناسایی کنید و برای اشتغال، نظام سلامت و دیگر موضوعات مهم، برنامه‌ریزی و همفکری داشته باشید. به عنوان نمونه واحد تنکابن با دارا بودن ۱۶۵ عضو هیأت علمی، درواقع ۱۶۵ مغز متفکر و صاحب اندیشه در اختیار دارد و ۴۰۰ دانشجوی دکترای این واحد به عنوان پژوهشگر تمام‌وقت، می‌توانند کارهای بزرگی انجام دهند.
دکتر طهرانچی با تأکید بر اینکه توسعه هوشمند منطقه‌ای مهم‌ترین اولویت دانشگاه آزاد اسلامی در مناطق است، تصریح کرد: برای تحقق این برنامه، اختیارات لازم به هیأت امناهای استانی تفویض خواهد شد و جایگاه آنها ارتقا می‌یابد. تا پیش از حضور بنده در دانشگاه آزاد اسلامی، رؤسای استان‌ها به عنوان دبیر هیات امنای استانی فعالیت می‌کردند، اما در این دوره عنوان «رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان» به کار خواهیم رفت تا این جایگاه قدرت اجرایی داشته باشد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه برای افزایش حقوق دریافتی اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی در حال برنامه‌ریزی هستیم، گفت: قطعا موافق افزایش درآمد اعضای هیأت علمی و کارکنان دانشگاه هستم.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه استان مازندران دارای ویژگی‌های خاصی است و دانشگاه آزاد اسلامی استان باید برنامه‌های خاص این منطقه را در نظر بگیرد، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران باید موضوعات و رشته‌های متناسب با شرایط استان ازجمله حقوق دریا، حقوق محیط زیست، علوم اجتماعی، جامعه‌شناسی با محوریت توریست، سلامت و... را پیگیری کند.
دکتر طهرانچی با اشاره به راه‌اندازی مدارس عالی مهارت گفت: مدل این مدارس به زودی به واحدها ابلاغ خواهد شد. در این مدارس بنا داریم یک عنوان جدید توسط دانشگاه آزاد اسلامی خلق کنیم که دارای اعتبار جدید نیز باشد. به عنوان نمونه مدیریت بازرگانی برای رشته کشاورزی طراحی کنیم، چرا که علاقمندان به تحصیل در این رشته باید به صورت مهارتی و خارج از قواعد آموزش عالی در این رشته تحصیل کنند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از راه‌اندازی اولین مدرسه عالی مهارت، همزمان با دهه مبارک فجر خبر داد و افزود: اولین مدرسه عالی مهارت با موضوع حقوق در یک ساختمان شبیه‌سازی شده آموزشی که دارای بخش‌های مختلف دادسرا، بخش کیفری، بخش حقوقی و... است، راه‌اندازی خواهد شد. دانشجویان می‌توانند در یک محیط شبیه‌سازی شده، از نزدیک با بخش‌های مختلف یک مجتمع قضایی آشنا شوند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، وی در پایان خاطرنشان کرد: مدرک تحصیلی، روش آموزشی نوین، استانداردسازی جدید و... ویژگی‌ مدارس عالی مهارت دانشگاه آزاد اسلامی خواهد بود. دانشگاه آزاد اسلامی با نگاه نو و حاکمیت یکپارچه‌ خود می‌تواند خلاقیت‌ها را شکوفا کرده و برای ملت ایران که لایق بهترین‌ها هستند، بهترین خدمات را ارائه کند.


گروه های زیر مجموعه علمی دانشگاهی

صنفی، فرهنگی
صنفی، فرهنگی

آخرین اخبار

پیشگیری از ابتلا به دیابت و چاقی با نور خورشید
مطالعات و پژوهش‌های جدیدی که توسط دانشمندان استرالیایی انجام گرفته نشان می‌دهد که قرار گرفتن در معرض نور خورشید در جلوگیری از ابتلا به دیابت و چاقی تاثیرگذار است.
دلایل حالت تهوع بعد از نوشیدن چای سیاه
باید بدانید که استفراغ پس از نوشیدن چای به مارک چای یا سرد و گرم بودن آن ارتباطی ندارد. بلکه مقصر اصلی همه سرگیجه‌ها و تهوع‌های شما چیزی نیست جز، «تانین» که به آن «تانن» و «جوهر مازو» هم می‌گویند.
راه‌اندازی نخستین آکادمی تخصصی تیروکمان
مدیر تخصصی آکادمی تیروکمان هدف از راه‌اندازی این آکادمی را تخصصی کردن و استانداردسازی رشته تیروکمان عنوان کرد و گفت: سعی داریم با تخصصی کردن تیروکمان در آینده کمانداران مطرح و قوی را تزریق تیم ملی کنیم.
صبحانه هایی که کلسترول خون را کاهش می دهند
یکی از راههای کاهش سطح کلسترول بالا، شروع به مصرف بعضی از مواد غذایی خاص، درست لحظه بیدارشدن صبحگاهی است.
نوشیدنی ای که از ایبوپروفن قوی تر است
نتایج مطالعات محققان آمریکایی نشان داد که نوشیدن یک یا دو فنجان قهوه از مسکن‌هایی چون ایبوپروفن در تسکین حساسیت به درد ناشی از کمبود خواب موثرتر است.
مصرف شیر بر سلامت مغز چه تأثیری دارد؟
مطالعه جدید محققان نشان می‌دهد که مصرف شیر مغز را جوان نگه می‌دارد.
باکتری‌های داروخوار را بشناسید!
پژوهشگران دریافتند باکتری‌های روده به حدی عملکرد قوی دارند که می‌توانند بر دارو‌های داخل بدن افراد تأثیر بگذارند.
کی روش: قطر نشان داد چرا همه باید به این تیم احترام بگذارند
سرمربی تیم ملی کلمبیا عملکرد دفاعی قطر را برجسته و اعلام کرد همه باید همیشه به این تیم احترام بگذارند.
سه سوته پوست صورتتان را دگرگون کنید
در اینجا ماسکی را به شما معرفی می‌کنیم که در 5 دقیقه رویای شما برای داشتن پوستی زیبا، شفاف و تازه را برآورده می‌کند.
صعود کلمبیا به یک چهارم نهایی کوپا آمه ریکا
تیم ملی فوتبال کلمبیا با شکست قطر توانست به مرحله یک چهارم نهایی کوپا آمه ریکا ۲۰۱۹ برزیل صعود کند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

آلمان و فرانسه: هنوز هم زمان وجود دارد اما تنها زمان کم!
وزرای خارجه آلمان و فرانسه ضمن هشدار به احتمال خطر درگیری در منطقه خلیج فارس، خویشتنداری همه طرف‌های درگیر را خواستار شدند.
چرا نفت در بورس مشتری ندارد؟
نماینده شرکت ملی نفت در بورس گفت: انتظار می‌رود در هفته‌های آینده حجم معاملات فروش نفت و میعانات گازی در بورس انرژی افزایش یابد که برای این مساله نیز سازوکارهای لازم را در نظر گرفته‌ایم، اما این‌که این اتفاق چه زمانی محقق می‌شود بستگی به مشتریان این بازار دارد.
ساخت نامعمول سریال «چرنوبیل» و پخش غیرمتعارف آن در ایران
مینی‌سریال «چرنوبیل» درباره حادثه نیروگاه هسته‌ای چرنوبیل که در سال ۱۹۸۶ در اوکراین اتفاق افتاد و باعث پخش مواد رادیواکتیو در بخشی از غرب شوروی سابق شد، از برخی رسانه‌های جهان در حال پخش است.
ترفند طلافروشان برای کسب سود بیشتر
برخی از واحد‌های طلافروشی از بی اطلاعی مشتریان سوء استفاده کرده و برای کسب سود بیشتر دست به ترفند‌هایی می‌زنند
راهکارهای کلیدی برای تربیت فرزندان
برای ایجاد تمایل کودکان به رعایت نظم، می‌توان آن‌ را به‌صورت یک بازی مطرح کرد.
دانشگاه آزاد در سیل اخیر اقدامات ارزشمندی بر جای گذاشت
آغاز برگزاری آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی علوم پایه پزشکی از فردا
فردا آخرین مهلت ثبت‌نام دوره‌های کاردانی نظام جدید
امشب آخرین مهلت ثبت‌نام در مصاحبه آزمون دکتری دانشگاه آزاد
جزئیات برگزاری مرحله دوم آزمون دکتری دانشگاه تربیت مدرس اعلام شد
آغاز ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه پیام نور
آغاز همکاری مشترک دانشگاه‌های علوم پزشکی مشهد و Macquarie استرالیا
ادامه پذیرش دستیار در رشته تخصصی بیماری‌های داخلی دانشگاه آزاد
تهرانچی: طرحی برای ایمنی جاده دانشگاه علوم تحقیقات در نظر گرفته شده است
زمان برگزاری آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی علوم پایه پزشکی و بهداشت اعلام شد