توسعه شرکت‌های دانش بنیان با حمایت بانک‌ها

12:27 ۱۸۶ روز و ۱۲ ساعت پیش ایسنا 921 0
توسعه شرکت‌های دانش بنیان با حمایت بانک‌ها

نقش شرکت‌های دانش بنیان در توسعه اقتصاد کشور طی چند سال گذشته پررنگ‌تر شده و حمایت بانک‌ها نیز در روند رو به رشد این شرکت‌ها تاثیر فراوانی داشته است.

ایسنا

به گزارش ایسنا؛ بنابر اعلام بانک پارسیان ، امروزه اقتصاد دانش بنیان و به عبارتی اقتصاد مبتنی بر دانش و فناوری مهم‌ترین راهبرد توسعه اقتصادی کشورها تبدیل شده و شرکت‌های دانش بنیان نیز به همین نسبت مورد توجه قرارگرفته‌اند. شرکت‌های دانش بنیان با تکیه‌بر دانش و فناوری‌های نوین بدون نیاز به سرمایه‌های هنگفتی که در صنایع سنگین و سنتی به آن نیاز است، شکل می‌گیرند و نقش مهمی در افزایش تولید، بهره‌وری و اشتغال‌زایی دارند. بانک‌ها نیز با درک نقش ویژه شرکت‌های دانش بنیان سرمایه‌گذاری و حمایت از این شرکت‌ها را در اولویت‌های خود قرار داده‌اند. در کشور ما، بانک‌ها به ویژه پارسیان جزو بانک‌های پیشرو در عرصه حمایت از شرکت‌های نوآور و دانش بنیان بوده است.
رویکرد بانک پارسیان در حوزه دانش‌بنیان، بر مشارکت و تعامل با استارت‌آپ‌ها متمرکز شده است.
فعالیت‌های بانک پارسیان در سه گروه کلی داده‌پردازی، مالی ‌و سرمایه‌گذاری دسته‌بندی شده است. اقدامات این بانک در حوزه دانش‌بنیان عمدتا با محوریت دسته اول یعنی گروه داده‌پردازی انجام می‌شود. شرکت‌های اصلی گروه داده‌پردازی بانک پارسیان عبارت‌اند از؛ شرکت تجارت الکترونیک پارسیان (تاپ)، شرکت تجارت الکترونیک پارسیان کیش و شرکت تامین خدمات سیستم‌های کاربردی کاسپین.
 زمینه فعالیت شرکت تجارت الکترونیک پارسیان (تاپ)، تأمین، نصب و پشتیبانی از دستگاه‌های کارتخوان و خودپردازهای بانکی، ارائه خدمات پرداخت مجازی، صدور و شخصی‌سازی انواع کارت‌های نقدی و اعتباری، ارائه سیستم‌های نرم ‎‌ افزاری در حوزه مدیریت تراکنش‌های پرداخت و خدمات سوئیچ است. ، شرکت تجارت الکترونیک پارسیان کیش در زمینه تامین تجهیزات بانکداری الکترونیکی مدرن و ارائه‏کننده خدمات پشتیبانی و سخت‌افزاری برای استفاده‌کنندگان از تجهیزات و ملزومات بانکداری الکترونیکی به همراه تولید دستگاه‌های نوین بانکداری همچون دستگاه
cashless و کیوسک بانکی فعال است.
شرکت تامین خدمات سیستم‌های کاربردی کاسپین نیز در زمینه پیگیری راهبرد بانکداری باز از طریق ارائه راه‌حل‌های کاربردی حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات با تمرکز بر سازمان‌های مالی و پولی و ایجاد زیرساخت‌های لازم برای خدمات مورد نیاز آن‌ها فعالیت می‌کند.
سرمایه‌گذاری گروه داده‌پردازی بانک پارسیان در حوزه شرکت‌های استارتاپی و نوپا در حال حاضر ۸۰۰ میلیارد ریال است که طبق برنامه‌های پیش‌بینی‌شده به ۴هزار و ۳۳۰ میلیارد ریال افزایش خواهد یافت. همچنین بانک پارسیان تاکنون در مجموع ۱ هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال در حوزه شرکت‌های نوپا سرمایه‌گذاری کرده است که این مبلغ طبق برنامه‌های پیش‌بینی‌شده به ۵۹۶۰ میلیارد ریال افزایش می‌یابد. همچنین تاکنون ۳۷۰ نفر به صورت مستقیم در این شرکت‌ها مشغول به کارشده‌اند که اشتغال‌زایی مستقیم این شرکت‌ها در پایان طرح، به ۱۶۴۰ نفر افزایش خواهد یافت.
شرکت‌های نوپایی که توسط گروه داده‌پردازی پارسیان راه‌اندازی شده‌اند عبارت‌اند از؛ شرکت تابان آتی پرداز، شرکت آتی شهر هوشمند ایرانیان، شرکت توسعه فناوری همراه پیگیر، شرکت تجارت الکترونیک آیریک پارسیان، سامانه درخواست سوخت آنلاین پیدو، شرکت گسترش تجارت الکترونیکی کالای کیش، شرکت فناوران کادونا، شرکت زنجیره بلوک پارس، کنسرسیوم زنجیره بلوک ققنوس، شرکت سامانه پرداخت‌های نوین آزادراه‌ها (سپندار)، شرکت پرداخت بیمه پارس و شرکت پارسیان همراه لوتوس.
فعالیت شرکت تابان آتی پرداز بر تولید، تجاری‌سازی، بازاریابی و پشتیبانی خدمات پرداخت موبایلی با تمرکز بر اپلیکیشن تاپ متمرکز است. شرکت آتی شهر هوشمند ایرانیان در زمینه ارائه خدمات پرداخت آنلاین خودرو فعالیت می‌کند. فعالیت شرکت توسعه فناوری همراه پیگیر بر نرم‏افزار کیف پول و ارائه‌دهنده سرویس‌های دریافت و پرداخت با تمرکز بر
QR متمرکز است. شرکت تجارت الکترونیک آیریک پارسیان در تجهیز جایگاه‏های توزیع سوخت به سامانه جدید هوشمند سوخت و سیستم پرداخت الکترونیک
valina – ingenico فعال است. شرکت سامانه درخواست سوخت آنلاین پیدو بر طراحی و تولید اپلیکیشن و تهیه و تجهیز خودروهای سوخت‏رسان جهت توزیع سوخت به صورت سیار متمرکز است. زمینه فعالیت شرکت گسترش تجارت الکترونیکی کالای کیش در بازار مجازی برای عرضه بی‌واسطه محصولات توسط تأمین‌کنندگان به مشتریان نهایی فعال است. شرکت فناوران کادونا در زمینه عرضه نوین کارت هدیه و
Cobrand ، روشی جدید در ارائه کارت‏های هدیه و پیش‌پرداخت بدون نیاز به حضور مشتری در گیشه بانک فعالیت می‌کند. شرکت زنجیره بلوک پارس در زمینه استخراج، پردازش، مبادله و توسعه کاربرد از ارزهای رمزی فعال است. کنسرسیوم زنجیره بلوک ققنوس اولین سکوی زنجیره بلوک مشترک ایرانی با رویکرد کاربردهای صنعت بانکداری و پرداخت است. شرکت سامانه پرداخت‌های نوین آزادراه‌ها (سپندار)، توسعه پرداخت الکترونیکی عوارض در بزرگراه‌های کشور را به عهده دارد. شرکت پرداخت بیمه پارس در زمینه سامانه تسهیل در فرایند اجرایی بیمه از طریق هوشمندسازی رابطه شرکت‌های بیمه و خدمات درمانی فعالیت می‌کند. شرکت پارسیان همراه لوتوس دارنده مجوز اپراتور نوین تلفن همراه از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در راستای ارزش‏آفرینی نوین است.
سرمایه‌گذاری انجام‌شده توسط صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه رویش لوتوس در این شرکت‌های نوپا ۲۳۰ میلیارد ریال است که طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده به ۵۵۰ میلیارد ریال افرایش خواهد یافت. مجموع سرمایه‌گذاری بانک پارسیان در حوزه شرکت‌های نوپا تاکنون ۷۶۰ میلیارد ریال است که به ۱۴۰۰ میلیارد ریال افزایش خواهد یافت. اشتغال‌زایی مستقیم در شرکت‌های نوپا تاکنون ۳۰۰ نفر بوده که به ۱۵۰۰ نفر افزایش خواهد یافت.
شرکت‌های نوپایی که توسط صندوق جسورانه رویش لوتوس راه‌اندازی شده‌اند عبارت‌اند از؛ شرکت دراپز فعال در حوزه سامانه پس‌انداز هوشمند و خودکار بر اساس یک الگوریتم فراابتکاری، شرکت بیمه بازار فعال در حوزه مقایسه، مشاوره و خرید آنلاین بیمه، شرکت شیپور فعال در حوزه نیازمندی‏های رایگان شامل خرید و فروش خودرو، املاک، آپارتمان، گوشی موبایل، تبلت، لوازم خانگی، لوازم دست دوم، استخدام، شرکت ایران رنتر فعال در حوزه خرید اعتباری هوشمند در جهت سهولت و سرعت در خرید آنلاین با فروش اقساطی وسایل ، شرکت روئین‌تن سلول فعال در حوزه تولیــد ســلول‏های کراتینوســیت و فیبروباســت بــرای درمــان ســوختگی، زخــم پــای دیابتــی و چیــن و چــروک، شرکت رویان بن سلول فعال در حوزه ایجاد بانک GMP-grade سلول‏های بنیادی مزانشیمی آلوژن مشتق از مغز استخوان برای درمان رماتیسم مفصلی و کمردرد مزمن، شرکت رویان بین سل فعال در حوزه تولید GMP-grade سلول‌های اپی تلیــوم رنگدانــه دار شــبکیه مشــتق از سلول‌های بنیــادی جنین انســانی و شرکت رویش ژن آسا طب فعال در زمینه تولیــد رده‌های ســلولی تولیدکننده داروهــای Biosimilar . بر این اساس، رویکرد نوین بانک پارسیان در حوزه دانش‌بنیان، بر مشارکت و تعامل با استارت‌آپ‌ها متمرکز شده است.


گروه های زیر مجموعه از همه جا

از همه جا
از همه جا

آخرین اخبار

مهمترین ترکیبات غذایی سرطان‌زا و ضد سرطان را بشناسید
عضو هیات علمی انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور برخی ترکیبات غذایی سرطان‌زا و همچنین مواد غذایی دارای بیشترین اثر حفاظتی در برابر بروز سرطان را تشریح کرد.
راز عمر طولانی چیست؟
برخی از مناطق به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کرده‌اند تا ماده غذایی خاصی را در حد مطلوب مصرف کنند.
سوپراسپرت جدید شورولت- عکس
خودروساز آمریکایی شورولت از جدیدترین محصول خود "Corvette C8 Stingray (2020)" رونمایی کرد.
۵ روش برای سرکوب اضطراب
از عوامل مشترک به وجود آورنده اضطراب می‌توان به روز اول کار در محلی جدید یا هنگام ارائه یک موضوع برای افراد زیاد٬ اشاره کرد.
روند کاهشی قیمت طلا در آینده ادامه‌دار است؟
نایب رئیس اول اتحادیه طلا تهران درباره وضعیت بازار طلا توضیحاتی ارائه داد.
غیبت رضایی از لیست بروژ برای دیدار با اسپورتینگ
مهاجم ایرانی کلوب بروژ در لیست تیمش برای بازی دوستانه با اسپورتینگ پرتغال قرار نگرفت.
دلیل توقیف نفتکش انگلیسی از زبان یک منبع نظامی آگاه
یک منبع نظامی آگاه در رابطه با دلیل توقیف نفتکش انگلیسی در تنگه هرمز گفت: این نفتکش که توسط نیروی دریایی سپاه توقیف شده است از مسیر خلاف کشتیرانی در تنگه هرمز عبور می‌کرد.
تکذیب حمله مسلحانه به امام جمعه گرمسار
معاون فرماندار گرمسار با اشاره به شایعات مطرح شده درباره حمله مسلحانه به امام جمعه گرمسار گفت: این شایعه کذب محض بوده و صحت ندارد.
واکنش آمریکا به توقیف نفتکش انگلیسی توسط ایران
شورای امنیت ملی آمریکا جمعه شب اعلام کرد از توقیف نفتکش انگلیس توسط ایران مطلع شده است.
تعداد خدمه نفتکش توقیف شده انگلیسی توسط ایران
نفتکش توقیف شده انگلیسی 23 خدمه دارد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

مهمترین ترکیبات غذایی سرطان‌زا و ضد سرطان را بشناسید
عضو هیات علمی انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور برخی ترکیبات غذایی سرطان‌زا و همچنین مواد غذایی دارای بیشترین اثر حفاظتی در برابر بروز سرطان را تشریح کرد.