توسعه شرکت‌های دانش بنیان با حمایت بانک‌ها

12:27 ۶۶ روز و ۱۱ ساعت پیش ایسنا 786 0
توسعه شرکت‌های دانش بنیان با حمایت بانک‌ها

نقش شرکت‌های دانش بنیان در توسعه اقتصاد کشور طی چند سال گذشته پررنگ‌تر شده و حمایت بانک‌ها نیز در روند رو به رشد این شرکت‌ها تاثیر فراوانی داشته است.

ایسنا

به گزارش ایسنا؛ بنابر اعلام بانک پارسیان ، امروزه اقتصاد دانش بنیان و به عبارتی اقتصاد مبتنی بر دانش و فناوری مهم‌ترین راهبرد توسعه اقتصادی کشورها تبدیل شده و شرکت‌های دانش بنیان نیز به همین نسبت مورد توجه قرارگرفته‌اند. شرکت‌های دانش بنیان با تکیه‌بر دانش و فناوری‌های نوین بدون نیاز به سرمایه‌های هنگفتی که در صنایع سنگین و سنتی به آن نیاز است، شکل می‌گیرند و نقش مهمی در افزایش تولید، بهره‌وری و اشتغال‌زایی دارند. بانک‌ها نیز با درک نقش ویژه شرکت‌های دانش بنیان سرمایه‌گذاری و حمایت از این شرکت‌ها را در اولویت‌های خود قرار داده‌اند. در کشور ما، بانک‌ها به ویژه پارسیان جزو بانک‌های پیشرو در عرصه حمایت از شرکت‌های نوآور و دانش بنیان بوده است.
رویکرد بانک پارسیان در حوزه دانش‌بنیان، بر مشارکت و تعامل با استارت‌آپ‌ها متمرکز شده است.
فعالیت‌های بانک پارسیان در سه گروه کلی داده‌پردازی، مالی ‌و سرمایه‌گذاری دسته‌بندی شده است. اقدامات این بانک در حوزه دانش‌بنیان عمدتا با محوریت دسته اول یعنی گروه داده‌پردازی انجام می‌شود. شرکت‌های اصلی گروه داده‌پردازی بانک پارسیان عبارت‌اند از؛ شرکت تجارت الکترونیک پارسیان (تاپ)، شرکت تجارت الکترونیک پارسیان کیش و شرکت تامین خدمات سیستم‌های کاربردی کاسپین.
 زمینه فعالیت شرکت تجارت الکترونیک پارسیان (تاپ)، تأمین، نصب و پشتیبانی از دستگاه‌های کارتخوان و خودپردازهای بانکی، ارائه خدمات پرداخت مجازی، صدور و شخصی‌سازی انواع کارت‌های نقدی و اعتباری، ارائه سیستم‌های نرم ‎‌ افزاری در حوزه مدیریت تراکنش‌های پرداخت و خدمات سوئیچ است. ، شرکت تجارت الکترونیک پارسیان کیش در زمینه تامین تجهیزات بانکداری الکترونیکی مدرن و ارائه‏کننده خدمات پشتیبانی و سخت‌افزاری برای استفاده‌کنندگان از تجهیزات و ملزومات بانکداری الکترونیکی به همراه تولید دستگاه‌های نوین بانکداری همچون دستگاه
cashless و کیوسک بانکی فعال است.
شرکت تامین خدمات سیستم‌های کاربردی کاسپین نیز در زمینه پیگیری راهبرد بانکداری باز از طریق ارائه راه‌حل‌های کاربردی حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات با تمرکز بر سازمان‌های مالی و پولی و ایجاد زیرساخت‌های لازم برای خدمات مورد نیاز آن‌ها فعالیت می‌کند.
سرمایه‌گذاری گروه داده‌پردازی بانک پارسیان در حوزه شرکت‌های استارتاپی و نوپا در حال حاضر ۸۰۰ میلیارد ریال است که طبق برنامه‌های پیش‌بینی‌شده به ۴هزار و ۳۳۰ میلیارد ریال افزایش خواهد یافت. همچنین بانک پارسیان تاکنون در مجموع ۱ هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال در حوزه شرکت‌های نوپا سرمایه‌گذاری کرده است که این مبلغ طبق برنامه‌های پیش‌بینی‌شده به ۵۹۶۰ میلیارد ریال افزایش می‌یابد. همچنین تاکنون ۳۷۰ نفر به صورت مستقیم در این شرکت‌ها مشغول به کارشده‌اند که اشتغال‌زایی مستقیم این شرکت‌ها در پایان طرح، به ۱۶۴۰ نفر افزایش خواهد یافت.
شرکت‌های نوپایی که توسط گروه داده‌پردازی پارسیان راه‌اندازی شده‌اند عبارت‌اند از؛ شرکت تابان آتی پرداز، شرکت آتی شهر هوشمند ایرانیان، شرکت توسعه فناوری همراه پیگیر، شرکت تجارت الکترونیک آیریک پارسیان، سامانه درخواست سوخت آنلاین پیدو، شرکت گسترش تجارت الکترونیکی کالای کیش، شرکت فناوران کادونا، شرکت زنجیره بلوک پارس، کنسرسیوم زنجیره بلوک ققنوس، شرکت سامانه پرداخت‌های نوین آزادراه‌ها (سپندار)، شرکت پرداخت بیمه پارس و شرکت پارسیان همراه لوتوس.
فعالیت شرکت تابان آتی پرداز بر تولید، تجاری‌سازی، بازاریابی و پشتیبانی خدمات پرداخت موبایلی با تمرکز بر اپلیکیشن تاپ متمرکز است. شرکت آتی شهر هوشمند ایرانیان در زمینه ارائه خدمات پرداخت آنلاین خودرو فعالیت می‌کند. فعالیت شرکت توسعه فناوری همراه پیگیر بر نرم‏افزار کیف پول و ارائه‌دهنده سرویس‌های دریافت و پرداخت با تمرکز بر
QR متمرکز است. شرکت تجارت الکترونیک آیریک پارسیان در تجهیز جایگاه‏های توزیع سوخت به سامانه جدید هوشمند سوخت و سیستم پرداخت الکترونیک
valina – ingenico فعال است. شرکت سامانه درخواست سوخت آنلاین پیدو بر طراحی و تولید اپلیکیشن و تهیه و تجهیز خودروهای سوخت‏رسان جهت توزیع سوخت به صورت سیار متمرکز است. زمینه فعالیت شرکت گسترش تجارت الکترونیکی کالای کیش در بازار مجازی برای عرضه بی‌واسطه محصولات توسط تأمین‌کنندگان به مشتریان نهایی فعال است. شرکت فناوران کادونا در زمینه عرضه نوین کارت هدیه و
Cobrand ، روشی جدید در ارائه کارت‏های هدیه و پیش‌پرداخت بدون نیاز به حضور مشتری در گیشه بانک فعالیت می‌کند. شرکت زنجیره بلوک پارس در زمینه استخراج، پردازش، مبادله و توسعه کاربرد از ارزهای رمزی فعال است. کنسرسیوم زنجیره بلوک ققنوس اولین سکوی زنجیره بلوک مشترک ایرانی با رویکرد کاربردهای صنعت بانکداری و پرداخت است. شرکت سامانه پرداخت‌های نوین آزادراه‌ها (سپندار)، توسعه پرداخت الکترونیکی عوارض در بزرگراه‌های کشور را به عهده دارد. شرکت پرداخت بیمه پارس در زمینه سامانه تسهیل در فرایند اجرایی بیمه از طریق هوشمندسازی رابطه شرکت‌های بیمه و خدمات درمانی فعالیت می‌کند. شرکت پارسیان همراه لوتوس دارنده مجوز اپراتور نوین تلفن همراه از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در راستای ارزش‏آفرینی نوین است.
سرمایه‌گذاری انجام‌شده توسط صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه رویش لوتوس در این شرکت‌های نوپا ۲۳۰ میلیارد ریال است که طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده به ۵۵۰ میلیارد ریال افرایش خواهد یافت. مجموع سرمایه‌گذاری بانک پارسیان در حوزه شرکت‌های نوپا تاکنون ۷۶۰ میلیارد ریال است که به ۱۴۰۰ میلیارد ریال افزایش خواهد یافت. اشتغال‌زایی مستقیم در شرکت‌های نوپا تاکنون ۳۰۰ نفر بوده که به ۱۵۰۰ نفر افزایش خواهد یافت.
شرکت‌های نوپایی که توسط صندوق جسورانه رویش لوتوس راه‌اندازی شده‌اند عبارت‌اند از؛ شرکت دراپز فعال در حوزه سامانه پس‌انداز هوشمند و خودکار بر اساس یک الگوریتم فراابتکاری، شرکت بیمه بازار فعال در حوزه مقایسه، مشاوره و خرید آنلاین بیمه، شرکت شیپور فعال در حوزه نیازمندی‏های رایگان شامل خرید و فروش خودرو، املاک، آپارتمان، گوشی موبایل، تبلت، لوازم خانگی، لوازم دست دوم، استخدام، شرکت ایران رنتر فعال در حوزه خرید اعتباری هوشمند در جهت سهولت و سرعت در خرید آنلاین با فروش اقساطی وسایل ، شرکت روئین‌تن سلول فعال در حوزه تولیــد ســلول‏های کراتینوســیت و فیبروباســت بــرای درمــان ســوختگی، زخــم پــای دیابتــی و چیــن و چــروک، شرکت رویان بن سلول فعال در حوزه ایجاد بانک GMP-grade سلول‏های بنیادی مزانشیمی آلوژن مشتق از مغز استخوان برای درمان رماتیسم مفصلی و کمردرد مزمن، شرکت رویان بین سل فعال در حوزه تولید GMP-grade سلول‌های اپی تلیــوم رنگدانــه دار شــبکیه مشــتق از سلول‌های بنیــادی جنین انســانی و شرکت رویش ژن آسا طب فعال در زمینه تولیــد رده‌های ســلولی تولیدکننده داروهــای Biosimilar . بر این اساس، رویکرد نوین بانک پارسیان در حوزه دانش‌بنیان، بر مشارکت و تعامل با استارت‌آپ‌ها متمرکز شده است.


گروه های زیر مجموعه از همه جا

بازار
بازار

آخرین اخبار

آپارتمان یک میلیارد تومانی از رایتل هدیه بگیرید
رایتل، این اپراتور در نظر دارد در قرعه‌کشی بزرگ خود به قید قرعه یک دستگاه آپارتمان به ارزش یک میلیارد تومان به افرادی که به خانواده رایتل ملحق می‌شوند و همچنین مشترکین پیشین خود هدیه دهد.
97، سالی پر از تلخ و شیرین
کرمانشاه- ایرنا- سال 97 کرمانشاه نه تنها به سیاهی و تلخی سال 96 نبود که اتفاقات شیرین زیادی هم در آن افتاد و روزنه‌های امیدی در حوزه‌های علمی، فرهنگی، ورزشی و... باز شد.
تقویت تولید ملی اولویت مدیریت استان تهران در سالجاری است
شهرری- ایرنا- استاندار تهران با بیان اینکه حمایت از اشتغال و رفع سرمایه گذاری از برنامه های استانداری محسوب می شود، ادامه داد: رفع موانع در تسهیل کسب و کار و حضور بخش خصوصی در همراهی و کمک برای رفع مشکلات حوزه کاری از اولویت ها و اقدامات استانداری تهران در سال جدید است.
بیش از 8 میلیون تردد در راه های البرز به ثبت رسید
کرج - ایرنا - مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای البرز اعلام کرد که از 25 تا 29 اسفند ماه سال 97 حدود هشت میلیون 194 هزارو 90 تردد در راه های این استان به ثبت رسید.
پرواز بمب افکن های آمریکا صدای کرملین را درآورد
مسکو - ایرنا - سخنگوی رئیس جمهوری روسیه با انتقاد از پرواز بمب افکن های آمریکا در نزدیکی مرزهای روسیه، اعلام کرد که چنین تحرکاتی تنها تنش میان مسکو و واشنگتن را بیشتر می کند.
ایتالیایی ها علیه مافیا  تظاهرات کردند
رم - ایتالیایی ها علیه مافیا و سازمان های جنایی که در سراسر این کشور رخنه کرده اند، وارد میدان شده و تظاهرات کردند.
موصل در اولین روز نوروز عزادار شد
بغداد – ایرنا – موصل مرکز استان نینوا در شمال عراق روز پنجشنبه در اولین روز نوروز به دلیل واژگون شدن یک قایق گردشگری در رودخانه دجله عزادار شد.
شکست تیم دو نفره دختران پینگ پنگ باز ایران در مسابقات بین المللی عمان
تیم دونفره دختران پینگ‌پنگ باز ایران در اولین بازی خود در مسابقات بین‌لمللی تنیس روی میز لبنان حذف شدند.
کشف سلاح های پیشرفته غربی در نقاط مرکزی سوریه
دمشق- ایرنا- خبرگزاری رسمی سوریه روز پنجشنبه از کشف مقادیر قابل توجهی سلاح های پیشرفته و مدرن غربی در شمال استان حمص واقع در مرکز این کشور توسط نیروهای ارتش سوریه خبر داد.
حذف پینگ‌پنگ بازان ایران از جدول مقدماتی مسابقات عمان
پینگ پنگ بازان ایران از جدول انفرادی و دونفره مقدماتی مسابقات بین‌المللی عمان حذف شدند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

بازی‌های به یادماندنی (۱)- روزی که بوینس آیرس غرق در شادی شد
پیروزی تیم ملی فوتبال آرژانتین مقابل انگلیس در جام جهانی ۱۹۸۶ مکزیک باعث شد بوینس آیرس غرق در شادی شود.
راهکارهای طب سنتی ایرانی برای رهایی از آلرژی‌های بهار
بهار، فصل روئیدن سبزیجات و میوه‌هایی است که تنوع بیشتری نسبت به خوراکی‌های سایر فصول دارند. مصرف این غذاهای بهاری، می‌تواند بدن انسان را از درون خانه‌تکانی کند و سلامت را به همراه بیاورد.
دیدار اسد و رئیس کمیته صلیب سرخ درباره روابط دوجانبه
دمشق - ایرنا - بشار اسد رئیس جمهوری سوریه در دیدار رئیس کمیته جهانی صلیب سرخ (ICRC) در خصوص روابط و همکاری های دو جانبه تبادل نظر کرد.
سیل زدگان گلستان 12 تا 13 میلیون تومان کمک بلاعوض می گیرند
گرگان - ایرنا - معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت که آسیب دیدگان از سیل اخیر دراستان گلستان کمک مالی 12 میلیون تومانی در روستاها و 13 میلیون تومانی در شهرها می گیرند.
20 نفر در سانحه رانندگی در نیشابور زخمی شدند
مشهد- ایرنا- رئیس جمعیت هلال احمر فیروزه گفت: برخورد پنج دستگاه خودرو در کیلومتر 45 جاده نیشابور- سبزوار 20 مجروح بر جای گذاشت.
آپارتمان یک میلیارد تومانی از رایتل هدیه بگیرید
کارنامه درخشان شرکت پارس سام پخش ایرانیان، در سالی که گذشت
موفقیت باشگاه خوشگذرونا در تولید محتوا از پیشنهادات خوشگذرونی سالم و خانوادگی
اختصاص هزینه هدایای تبلیغاتی برای آزادی زندانیان
جاذبه‌های سفر خاطره‌انگیز به لندن با تور انگلستان
شانس فروش بالای رحمان ۱۴۰۰ و متری شیش و نیم در اکران نوروزی
کار در منزل ایده‌ای پولساز برای کسب درآمد
کدام کشور برای سفر به جنوب شرق آسیا مناسب‌تر است؟
پایان سالی بی‌نظیر برای سهامداران بانک تجارت
برای حمایت از کالای ایرانی؛ گام بزرگ را این سو برداشت!