Huawei MateBook ۱۳، دستاورد جدید هوآوی برای بازار لپ‌تاپ در CES معرفی شد

12:03 ۱۹۲ روز و ۶ ساعت پیش ایسنا 315 0
Huawei MateBook ۱۳، دستاورد جدید هوآوی برای بازار لپ‌تاپ در CES معرفی شد

لپ تاپ MateBook X Pro Huawei به عنوان اولین لپ‌تاپ دنیا با مانیتور Full view به گواه قضاوت کارشناسان یک پیشرفت رو به جلو در بازار لپ‌تاپ‌ها یا به عبارت دقیق‌تر بازار اولترابوک‌ها به حساب می‌آمد و شاید بتوان گفت نیاز به ارتقای آن چندان ضروری نبود، با این‌ حال هوآوی یک گام رو به جلو برداشته و Huawei MateBook ۱۳ را عرضه کرده و موفق شده از طراحی تا نمودار انرژی، پیشرفت‌هایی داشته باشد.

ایسنا

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام هوآوی، در نمایشگاهCES امسالHuawei MateBook ۱۳ معرفی شد بار دیگر ثابت کرد که هوآوی به عنوان یکی از سازندگان لپ‌تاپ، جایگاه خود را در این بازار هم پیدا کرده است.

قیمت و در دسترس بودن

هوآوی، لپ‌تاپMateBook ۱۳را در دو مدل رده پایین و رده بالا عرضه می‌کند. با این حال هر دو دارای مانیتور لمسی ۱۳اینچی ۲۵۶۰*۱۴۴۰ پیکسل که معادل تراکم ۲۲۰ پیکسل در هر اینچ می‌شود با نسبت تصویر ۳:۲ و ۸ گیگابایت حافظه‌ LPDDR۳و صد البته سنسور اثرانگشت‌ هستند. مدل پایین رده با مشخصات پردازنده‌ Core i۵نسل هشت اینتل با گرافیک مشترک و ۲۵۶ گیگابایت فضای ذخیره‌سازی فیزیکی در ازای ۹۹۹ دلار برای شروع وجود دارد. مدل رده‌بالا با قیمت ۱۲۹۹ دلار با یک پردازندهCore i۷اینتل و چیپ گرافیک مجزاNvidia MX۱۵۰به همراه هارد فیزیکی ۵۱۲ گیگابایت ارائه می‌شود.

ضمنا هر دو مدل دارای یکUSB-C dockو همچنین یک سال استفاده‌ رایگان از محصولMicrosoft Office ۳۶۵ Personalهستند. این دستگاه از آخرین محصولMacBook Airصد دلار ارزان‌تر است و در عین حال کاملا با بقیه‌ اولترابوک‌های بازار هم قابل‌رقابت است. هر دو مدل تا ۲۹ ژانویه در آمازون،Neweggو سایر فروشگاه‌های آنلاین در آمریکا در دسترس خواهند بود. از ماه فوریه، این محصول را در ویترین خرده‌فروشی‌های بزرگ نیز خواهید یافت. هوآوی هنوز از قیمت‌گذاری و دسترس‌پذیری این محصول در بریتانیا و استرالیا پرده برنداشته است.

طراحی و نمایش

خیلی اشتباه نیست اگرHuawei MateBook ۱۳را محصول بهینه‌شده‌Huawei MateBook X Pro ۲۰۱۸درنظر بگیریم؛ اما این شرکت قصد دارد این دو محصول را جداگانه بفروشد. همانطور که مشاهده کرده‌اید،Huawei MateBook ۱۳ از نظر شکل و شمایل تقریبا باX Proیکسان و فقط کمی کوچک‌تر است. این لپ‌تاپ با همان بدنه‌ آلومنیومی ساخته شده و مانند گذشته بسته به انتخاب شما با رنگ‌های خاکستری فضایی (Space Gray) یا نقره‌ای (Mystic Silver) عرضه می‌شود. با این‌حال لپ‌تاپ را که باز کنید متوجه یک تفاوت کلیدی می‌شوید: جای وب‌کم دوباره تغییر کرده است.

هوآوی که هوشمندانه وب‌کمX Proرا زیر صفحه‌کلید مخفی کرده بود، درMateBookوب‌کم را در بالای صفحه نمایش گذاشته. با این‌ حال کیفیت آن تنها یک مگاپیکسل ارزیابی شده و بنابراین انتظار نداشته باشید در گپ‌وگفت‌های ویدئویی چندان با وضوح به نظر برسید.Huawei MateBook ۱۳با ضخامت ۱۵ میلی‌متر و وزن تنها ۱.۲۸ کیلوگرم قدری سنگین‌تر و به میزان ناچیزی ازMacBook Airنازک‌تر است. این مسئله می‌تواند برای لپ‌تاپی که دارای یک پردازنده‌ی موبایل فن‌دار اینتل و دو پورتUSB-C ۳.۱و یک رابط تی‌آراس است، قابل توجه باشد.

صفحه‌کلید و تاچ‌پد این دستگاه نیز به همان میزان قابل توجه است. کلیدهای صفحه کلید تماما دارای شاخصkey travelمعادل۱.۲mmهستند (مقیاس تورفتگی کلید در زمان فشردن آن)؛ بنابراین برای تایپ سریع مناسب هستند. به همین ترتیب، استفاده از تاچ‌پد مایکروسافت موسوم به Precision touchpadبه دلیل عریض و وسیع بودن لذت‌بخش است.

اگر از صفحه نمایش لمسی موجود درX Proلذت بردید، خبر خوب این است که درHuawei MateBook ۱۳نیز این قابلیت وجود دارد. در حالی که حالا فضای لمسی کمتر است، صفحه همچنان تصویری با کیفیت۱۴۴۰pبا صددرصد وسعت رنگsRGBرا در خروجی ظاهر می‌کند و قلم الکترونیکی آن مثل همیشه شیک است.

ضمنا با نسبت کنتراست۱,۰۰۰:۱تا۳۰۰ نیت روشنایی، بار دیگر از یک صفحه نمایش عالی لذت خواهید برد. در عین حال اندازه‌ی۳:۲ aspect ratioباعث می‌شود، محتوای بیشتری به صورت عمودی در صفحه جا بگیرد؛ اما این به معنی است که در زمان تماشای ویدئو در حالت تمام صفحه، فضای مستطیل شکل سیاه بزرگ‌تری را در بالا و پایین صفحه خواهید داشت.

کارایی

البته ما نمی‌توانیم در چند پاراگراف خلاصه با قطعیت بگوییم کهHuawei MateBook ۱۳چقدر نیرومند است؛ اما وقتی این لپ‌تاپ را با سایر نمونه‌های هم‌رده‌اش قیاس کردیم، پردازنده‌اش فوق‌العاده بود.

Huawei MateBook ۱۳روی پردازنده‌هایCoreنسل هشتم اینتل کهfull-fatهستند، اجرا می‌شود.full-fatبدین معناست که آن‌ها به فن یا متدهای مایع برای خنک‌سازی احتیاج دارند (در قیاس با پردازنده‌های سریMیاYکه به خنک‌سازی نیازی ندارند). مخصوصا هوآوی از سیستم خنک‌سازی فن به روزرسانی شده‌یShark Fin ۲.۰استفاده می‌کند که ظاهرا سیستم را ۲۵درصد از سایر لپ‌تاپ‌ها خنک‌تر خواهد کرد؛ زیرا در دستگاه فضایی میانی وجود دارد که دمای میانCPUوGPUرا مجزا کرده است.

این به این معناست کهHuawei MateBook ۱۳ذاتا قدرتمندتر از لپ‌تاپ‌های بدون پردازنده‌های بدون فن مثلMacBook Airاست. با احتساب گرافیک مجزا در این محصول، دیگر اما و اگری در مورد پردازنده‌های لپ‌تاپ‌های هم‌رده با آن باقی نمی‌ماند. فقط اینکه، تنها ۸گیگابایت حافظه در این محصول، بدون وجود امکان ارتقا، قدری نگران‌کننده است اما دست کم سرعتی بالا معادل۲,۱۳۳MHzدارد.

در مورد دوام انرژی، هوآوی ادعا می‌کند که محصولHuawei MateBook ۱۳از تماشای ۱۰ ساعت ویدئویHDدرون دستگاه، یا ۹.۶ ساعت در مدل‌های با گرافیکNvidiaپشتیبانی می‌کند. بی‌شک در این مورد ما قضاوت نهایی را خواهیم کرد و اگر این ادعا صحیح باشد، همین حالا با یکی از لپ‌تاپ‌های پیروز سال ۲۰۱۹ روبروییم.

قضاوت اولیه

با همه این تفاسیر به‌طورکلی انتظار می‌رود هوآویHuawei MateBook ۱۳لپ‌تاپ استاندارد سال ۲۰۱۹ باشد. این محصول ازMacBook Airنازک‌تر است و در عین حال با طراحی عمدتا مشابه با محصولی که سال گذشته نیز همه را متعجب کرد، قدرت بیشتری نسبت به آن دارد. علاوه بر این، هوآوی وب‌کم را به بالای صفحه نمایش منتقل کرده است. تقریبا به هر کدام از این ویژگی‌ها که نگاه کنید، می‌بینید کهHuawei MateBook ۱۳نسبت بهX Proپیشرفتی قابل‌ توجه داشته است.

البته قدری نسبت به اینکه حافظه‌ی ۸ گیگابایتی کاملا کافی است یا نه تردید داریم؛ اما این موضوع چیزی نیست که نمره‌ی منفی برای این لپ‌تاپ محسوب شود. براساس آنچه تاکنون دیده‌ایم، قابلیت‌های دیگر این محصول به اندازه‌ی کافی عالی هستند.

Huawei MateBook ۱۳، دستاورد جدید هوآوی برای بازار لپ‌تاپ در CES معرفی شد

Huawei MateBook ۱۳، دستاورد جدید هوآوی برای بازار لپ‌تاپ در CES معرفی شد

انتهای رپورتاژ خبری


گروه های زیر مجموعه از همه جا

از همه جا
از همه جا

آخرین اخبار

ساعت مجاز تردد وسایل نقلیه سنگین در پایتخت
پلیس راهور پایتخت ساعت مجاز تردد وسایل نقلیه سنگین در تهران را از 23 شب تا 5 صبح اعلام کرد.
مصلح: آقای عرب! مردم را به گرگ بودن دعوت نکن
شایان مصلح،‌ مدافع تیم فوتبال پرسپولیس گفت: آقای عرب! دست از خلف وعده‌ها بردارید و مردم را به گرگ بودن دعوت نکنید.
سرپرست دانشگاه هنر اصفهان منصوب شد
دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در حکمی، دکتر رضا نصر اصفهانی را به سمت سرپرست دانشگاه هنر اصفهان منصوب کرد.
بارسلونا مغلوب چلسیِ لمپارد شد
شاگردان ارنستو والورده در دیداری دوستانه مقابل چلسی تن به شکست دادند.
واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی به توئیت معاون رئیس پلیس دبی+ عکس
وئیت انتقادی «ضاحی خلفان» از رئیس‌جمهور آمریکا واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی را برانگیخت.
تمدید مجدد ثبت‌نام نقل و انتقال دانشجویان دانشگاه آزاد- آغاز ثبت‌نام از فردا
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرد: مهلت ثبت‌نام نقل و انتقال دانشجویان این دانشگاه تا هشتم مرداد ماه تمدید شده است.
3 شرط مهم فدراسیون فوتبال برای جذب بازیکنان خارجی
در نشست روز گذشته کارگروه ویژه بازیکنان خارجی باشگاه‌ها باید 3 شرط مهم را برای جذب بازیکنان خارجی رعایت کنند.
بوریس جانسون جانشین ترزا می شد
«بوریس جانسون» با جانشینی «ترزا می‌»، به عنوان رهبر حزب محافظه‌کار و نخست‌وزیر جدید انگلیس وارد خانه شماره ۱۰ خیابان داونینگ شد.
چرا قرارداد کریمی با استقلال تمدید نمی‌شود؟
دلیل عدم تمدید قرارداد هافبک تیم استقلال با این تیم مشخص شد.
اعتراض برخی داوطلبان آزمون ارشد علوم پزشکی به حدنصاب نمره زبان
عضو شورای صنفی مرکزی دانشجویان وزارت بهداشت با انتقاد ازسازوکار حدنصاب درصد زبان انگلیسی در آزمون کارشناسی ارشد، گفت: وزارت بهداشت برای سنجش و ارتقای سطح زبان متقاضیان به دنبال راهکار عادلانه تری باشد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

«تپلی و من» از فردا روی پرده سینماها- فیلم
در آستانه اکران فیلم سینمایی «تپلی و من» به کارگردانی حسین قناعت از پوستر و تیزر این فیلم رونمایی شد.
محمد جلال مآب رئیس ستاد بازسازی عتبات شد
حسن پلارک، رئیس ستاد بازسازی عتبات جای خود را به محمد جلال مآب داده است.
تصمیم عجیب کالدرون درباره تمرینات پرسپولیس
سرمربی آرژانتینی باشگاه پرسپولیس، تصمیمی جالب را گرفت.
ارزهای دیجیتالی مثل قیچی دو لبه است
الیاس حضرتی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره تعیین و تکلیف در خصوص ارزهای دیجیتالی اظهار داشت: امروز کمیسیون اقتصادی مجلس جلسه ویژه ای در این خصوص با حضور وزیر اقتصاد، نیرو، صنعت معدن و تجارت، رؤسای بانک مرکزی، مخابرات و پدافند غیر عامل داشت و مفصل در این خصوص بحث و گفتگو صورت گرفت.
کنار گذاشته شدن ناصحی از لیست شهرخودرو
بازیکن باسابقه تیم شهرخودرو از لیست این باشگاه کنار گذاشته شد.