دوچرخه‌سواری و شکست پشت شکست- وقتی کار از زنگ خطر هم می‌گذرد

00:06 ۶۴ روز و ۲۰ ساعت پیش ایسنا 410 0
دوچرخه‌سواری و شکست پشت شکست- وقتی کار از زنگ خطر هم می‌گذرد

دوچرخه سواری ایران پس از بازی های آسیایی دومین شکست بزرگ خود را این بار در مسابقات پیست قهرمانی آسیا تجربه کرد و این ناکامی های پی در پی نشان می دهد کار برای دوچرخه سواری از به صدا در آمدن زنگ خطر هم گذشته است.

ایسنا

به گزارش ایسنا، مسابقات دوچرخه سواری پیست قهرمانی آسیا ۲۰۱۹ در رده بزرگسالان به پایان رسید و در یک اتفاق ناباورانه ایران از کسب حتی یک مدال در این مسابقات بازماند؛ اتفاقی که در ۱۹ سال اخیر بی سابقه بوده است. پس از ناکامی دوچرخه سواری در بازی های آسیایی۲۰۱۸ که موفق به کسب حتی یک مدال نشد، اکنون دوچرخه سواری در فاصله زمانی حدود چهار ماه پس از بازی های آسیایی شکست بزرگ دیگری را دوباره در جاکارتا اندونزی متحمل شد و در قهرمانی آسیا  هم نتوانست حرفی برای گفتن داشته باشد. همان موقع که ایران در بازی های آسیایی مدال نگرفت نگرانی ها بابت دوچرخه سواری دوچندان شد و بارها گفته شد که باید فکری به حال دوچرخه سواری ایران کرد اما دریغ از راه حل اساسی که بتواند ذره ای در بهبود شرایط تاثیر داشته باشد.
در این مسابقات ایران علاوه بر اینکه در ماده های المپیکی به مدال نرسید، حتی در ماده های غیرالمپیکی هم نتوانست روی سکو جایی داشته باشد تا وخامت اوضاع بیشتر از قبل خودش را نشان دهد. بارها گفته شد که درد دوچرخه سواری ایران نرفتن به مسابقه، نداشتن تجهیزات به روز و تمرین نکردن در پیست چوبی است اما انگار هنوز فدراسیون و مسئولان ورزش مجاب نشده‌اند راهی که دوچرخه سواری ایران دارد می رود جز شکست های متوالی چیزی به دنبال ندارد.
 البته پیش از مسابقات روند آماده سازی رقبای ایران و حضورشان در کاپ های جهانی به خوبی گویای تفاوت ها بود و رکابزنان ما با تمرین در پیست سیمانی و بدون مسابقه بین المللی به جنگ رقبایی رفتند که در فاصله بازی های آسیایی تا قهرمانی آسیا در چهار کاپ جهانی شرکت کرده بودند. در این میان تنها کور سوی امید این بود که استعداد بتواند به کمک رکابزنان ایران بیاید اما زور تدارکات بهتر تیم های دیگر به استعداد رکابزنان ایران چربید و در نهایت ایران ناکام مسابقات لقب گرفت.
شاید رکابزنانی داشته باشیم که با تکیه بر استعداد و توانایی آنها سالها موفق به کسب مدال شده باشیم اما بازی های آسیایی  و سپس قهرمانی آسیا ۲۰۱۹ به خوبی نشان داد که دیگر این روش جواب نمی دهد و باید فکر اساسی به حال دوچرخه سواری ایران کرد. اینکه ما برخلاف گذشته که همیشه جزو مدعیان در آسیا بودیم اما حالا حتی نمی توانیم یک مدال بگیریم نشان می‌دهد دوچرخه سواری ایران دارد به ورطه نابودی کشیده می‌شود و باید هر چه زودتر فکری به حال آن کرد تا بیش از این عقبگرد نداشته باشیم.
*در ادامه نگاهی به عملکرد رکابزنان بزرگسال در  ۱۹سال اخیر قهرمانی آسیا می اندازیم: قهرمانی آسیا اسپرینت کایرین تیم اسپرینت یک کیلومتر تعقیبی انفرادی تعقیبی تیمی دور امتیازی اسکرچ مدیسون ۲۰۰۱ - - - - - - - - نقره ۲۰۰۲ - - - - نقره نقره - - - ۲۰۰۳ - - - - طلا نقره نقره نقره و برنز برنز ۲۰۰۴ - - - - نقره و برنز نقره برنز - - ۲۰۰۵ - - -- - - نقره - - - ۲۰۰۶ - - - - - نقره نقره - برنز ۲۰۰۷ - برنز برنز - نقره و برنز نقره - - برنز ۲۰۰۸ - - - - طلا نقره - - - ۲۰۰۹ - برنز نقره - - نقره - طلا - ۲۰۱۰ - - برنز - برنز - نقره - - ۲۰۱۱ - - - - نقره - طلا نقره نقره ۲۰۱۲ - - برنز نقره طلا - نقره - برنز ۲۰۱۳ نقره نقره - - برنز - برنز نقره برنز ۲۰۱۴ - - - - برنز - برنز نقره - ۲۰۱۵ - - - برنز - - - طلا نقره ۲۰۱۶ - - - طلا - - - - - ۲۰۱۷ - - نقره طلا - - - نقره - ۲۰۱۸ - - برنز - - - نقره نقره ۲۰۱۹ شرکت نکرد به نیمه نهایی نرسید شرکت نکرد ششم به فینال نرسید به فینال نرسید چهارم چهارم چهارم    *در سالهای ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۵ ماده دور حذفی هم جزو ماده های قهرمانی آسیا بود که ایران در آنها سالها صاحب ۲طلا و یک نقره و یک برنز شده بود.
*ایران در ماده اومنیوم رده بزرگسالان تاکنون موفق به کسب مدال در قهرمانی  آسیا نشده است.


گروه های زیر مجموعه ورزشی

توپ و تور
توپ و تور

آخرین اخبار

شبی سخت در انتظار گنبدی ها
گنبدکاووس - ایرنا - بالا آمدن لحظه به لحظه سطح آب رودخانه گرگانرود و افزایش احتمال وقوع سیلاب در این شهر، حکایت از در پیش بودن شبی سخت برای شهروندان گنبد و روستاییانی است که در مسیر پایین دست سدهای بوستان و گلستان واقع هستند.
متخلفان چهارشنبه سوری تا آخر تعطیلات در بازداشت می مانند
تهران- ایرنا- فرمانده انتظامی تهران بزرگ اعلام کرد: متخلفانی که امشب به بهانه چهارشنبه سوری مرتکب جرم و دستگیر شوند تا پایان تعطیلات نوروز بازداشت خواهند بود.
فرماندار ویژه گنبدکاووس: اولویت نخست نجات جان مردم است
گنبدکاووس - ایرنا - فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس با تشریح وضعیت بحرانی و خطر وقوع سیل در این شهرستان، تصریح کرد: اولویت نخست برای مسئولان نجات جان مردم است و تمامی اقدامات برای کاستن از شدت جاری شدن آب در رودخانه گرگانرود در حال انجام است.
چهارهزار سبد کالا نوروزی بین مددجویان بهزیستی تهران توزیع شد
تهران- ایرنا- مدیر بهزیستی شهر تهران گفت: چهار هزار سبد کالای عیدانه در آستانه سال نو، بین مددجویان بهزیستی تهران توزیع شد.
مرز فرهنگی بین ملت ایران و افغانستان وجود ندارد
تهران- ایرنا- معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران گفت: باوجود مرز سیاسی بین دو کشور ایران و افغانستان اما مرز فرهنگی به دلیل آداب و سنن مشترک بین دو ملت وجود ندارد.
شهردار پایتخت: نردبان های آتش نشانی از گمرک ترخیص شد
تهران- ایرنا- شهردار تهران گفت: تمامی نردبان های آتش نشانی از گمرک ترخیص شد و بزودی به سازمان آتش نشانی شهر تهران اضافه می شود.
آماده باش مردم گمیشان گلستان برای تخلیه خانه های خود
گرگان - ایرنا - فرماندار شهرستان گمیشان استان گلستان با بیان اینکه بارش باران ظرفیت آب سدها را تکمیل و موجب سرریزشدن آنها و در نتیجه به راه افتادن جریان آب در برخی از شهرها و روستاها شده است، گفت که ستاد مدیریت بحران منطقه پس از بررسی وضعیت خانه هایی که در مسیر سیلاب ها قرار دارد دستور قطعی برای تخلیه خانه ها را صادر خواهد کرد.
طلوع خورشید امامت از خانه خدا
سمنان- ایرنا- ملائک از آسمان پُلی از نور زده اند، جبرئیل، میکائیل و اسرافیل کودکی از جنس همه خوبی ها و عطرهای افلاکی را در دل خانه خدا به دامان پاک فاطمه بنت اسد هدیه می کنند که طلوع خورشیدی برای امامت است.
مصوبه صدور پروانه 62 برج- باغ پایتخت تایید نشد
تهران- ایرنا- رئیس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران اعلام کرد: هیات تطبیق ( فرمانداری)، مصوبه صدور پروانه ساختمانی برای 62 برج - باغ را به شورا بازگرداند.
سرباز وظیفه پلیس اولین مصدوم چهارشنبه سوری امسال پایتخت
تهران- ایرنا- رئیس مرکز فرماندهی و کنترل پلیس پیشگیری پایتخت گفت: اولین مصدوم چهارشنبه سوری امسال که به بیمارستان انتقال داده شد یک سرباز وظیفه شناس بود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

سانحه رانندگی در قزوین 3 کشته بر جای گذاشت
قزوین - ایرنا - فرمانده پلیس راه قزوین گفت: در پی وقوع یک فقره تصادف در مسیر بویین زهرا-دانسفهان 3 تن جان باختند و یک نفر نیز مصدوم شد.
مهاجم حادثه لندن فریاد «همه مسلمانان باید بمیرند» سر داده بود
یک روزنامه انگلیسی در گزارشی اعلام کرد: مهاجم حادثه شنبه لندن، فریاد «همه مسلمانان باید بمیرند» سر داده بود.
چه ارتباطی میان فواصل کوتاه زایمان و مرگ نوزادان وجود دارد؟
طبق نتایج یک مطالعه جدید، فواصل کوتاه بین زایمان می تواند خطر مرگ نوزادان را افزایش دهد.
کوزه بلاگردان
بیرجند- ایرنا- خاصیت نوروز نو شدن است و کوزه شکنی سنتی زیبا از مردمان شهرستان قاینات در استان خراسان جنوبی است که به اعتقادشان با اجرای این آیین، دردها و بلاها را در آخرین چهارشنبه سال از زندگی خود دور می کنند.
اختصاص هزینه هدایای تبلیغاتی برای آزادی زندانیان
شرکت سرمایه‌گذاری سایه‌گستر سرمایه هزینه هدایای تبلیغاتی پایان سال خود را به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد اختصاص داد.
اهواز میزبان اردوی تیم ملی گلف کشور شد
یادمان پهلوان احمد وفادار در مشهد رونمایی شد
اعزام 7 بانوی وزنه بردار به مسابقات قهرمانی ۲۰۱۹ بزرگسالان
هشت جودوکار خراسان رضوی به اردوی تیم ملی جودو دعوت شدند
پیست اسکی شهرستان کوهرنگ در نوروز فعال است
وزیر ورزش به همدان سفر می کند
بیش از 3000 مدال ره آورد تکاپوی ورزشکاران آذربایجان غربی
سلطانی‌فر: استقلال و پرسپولیس باید به دور حذفی آسیا برسند
مربی پرتاب‌های تیم ملی دو و میدانی معلولان: نباید دست روی دست گذاشت
هاکی خوزستان در مسیر رشد قرار گرفته است