از عملکرد کند بانک‌ها در ایجاد اشتغال به وزیران گلایه می کنم

21:02 ۲۹ روز و ۱۰ ساعت پیش ایرنا 40 0
از عملکرد کند بانک‌ها در ایجاد اشتغال به وزیران گلایه می کنم

تهران- ایرنا- استاندار تهران با انتقاد از عملکرد بانک های عامل استان تهران در ارائه تسهیلات اشتغال زایی در قالب تبصره 18 قانون بودجه کشور گفت: از عملکرد کند بانک‌ها در حوزه ایجاد اشتغال به وزیران کشور، اقتصاد و کار و رفاه اجتماعی گلایه می کنم.

ایرنا

به گزارش ایرنا، انوشیروان محسنی بندپی عصر یکشنبه در شانزدهمین نشست کارگروه تخصصی اشتغال استان تهران تاکید کرد: بانک ها باید با سرعت و جدیت بیشتری در این مسیر همراهی کنند و با بانک هایی که کمتر از حد انتظار ظاهر شوند مسامحه ای نمی شود.
وی نقش شورای اشتغال استان در ایجاد شغل برای متقاضیان را مهم و پراهمیت ارزیابی کرد و افزود: تمامی مدیران دستگاه های اجرایی مسئول در حوزه اشتغال مکلف به اجرای تکالیف قانونی هستند و باید با برگزاری جلسات فشرده مسیر ایجاد اشتغال را سرعت ببخشند و در این مسیر باید از ظرفیت های استارتاپ ها و بخش گردشگری سلامت در تهران برای رسیدن به اشتغال پایدار استفاده کنند.
محسنی بندپی خواستار ارائه گزارش دستگاه‌های مرتبط با ایجاد اشتغال از جمله اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی، راه و شهرسازی و جهاد کشاورزی استان تهران شد و افزود: این دستگاه ها گزارشی از اقدامات خود در قالب تبصره 18 ارائه کنند و در کنار آن عملکرد دستگاه ها در زمینه اشتغال روستایی در سال 97 باید در نشست آینده مطرح شود.
استاندار تهران با اشاره به تحریم‌های ظالمانه دشمنان ملت ایران گفت: هدف از این تحریم ها، تضعیف بخش اشتغال کشور است، اما تجربه تاریخی نشان داده که در مقاطع تاریخی مختلف، ملت ایران توانسته از هر چالشی، سربلند بیرون بیاید.
محسنی بندپی حفظ و صیانت از اشتغال فعلی و تلاش برای ایجاد فرصت های جدید شغلی را راهبرد اصلی دولت در استان تهران ذکر کرد و ادامه داد: استان تهران بر اساس تکلیف دولت دوازدهم، موظف به ایجاد 130 هزار شغل است و تلاش باید به گونه ای باشد که این میزان تا پایان سال محقق شود.
**کمتر از یک میلیارد تومان تسهیلات اشتغال زایی در شمیرانات پرداخت شده است
فرماندار شهرستان شمیرانات نیز در این نشست با بیان اینکه در شهرستان شمیرانات هشت میلیارد و 700 میلیون تومان طرح اشتغالزایی تصویب و به بانک های عامل ارائه شده است افزود: متاسفانه بانک ها کمتر از یک میلیارد تومان تسهیلات را پرداخت کرده اند.
سیاوش شهریور با بیان اینکه در بخش اشتغال خانگی نیز 90 طرح در شمیرانات ارائه شده است که کمتر از 40 طرح توانسته اند تسهیلات دریافت کنند راهکار رفع این مشکل را ایجاد صندوق ضمانت برای ارائه تسهیلات ذکر کرد.
**هزار واحد کشاورزی در استان تهران غیرفعال یا نیمه فعال شده است
مدیر کل جهاد کشاورزی استان تهران نیز در این نشست با بیان اینکه ١٥ هزار واحد صنعتی و کشاورزی در این استان وجود دارد گفت: از این میزان، هزار واحد صنعتی و کشاورزی غیر فعال یا نیمه فعال شده است.
کریم ذوالفقاری افزود: احیای این واحدها برای ایجاد اشتغال و تکمیل سرمایه گذاری ها در این زمینه ضروری است و هم اکنون نیز در بحث کشاورزی در سامانه کارا ١٨٠ میلیارد تومان قرارداد آماده انعقاد قرارداد است که ٩١ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است.
وی خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذاران بخش کشاورزی در استان تهران آماده سرمایه گذاری هستند که باید جلسات هماهنگی بین بخش‌های مختلف و بانک‌ها ایجاد شود تا نتایج مطلوب حاصل شود.
** بانک ها به بنگاه های اقتصادی تبدیل شده اند
فرماندار ری نیز در این نشست با بیان اینکه بانک ها به بنگاه های اقتصادی تبدیل شده اند افزود: بانک ها به جای کمک به رشد اقتصادی به دنبال سود آوری هستند.
هدایت الله جمالی پور تصریح کرد: وجود بخشنامه ها و قوانین متعارض مانع پیشرفت کشور می شود.
وی گفت: منابع محدود است و اگر نتوانیم استراتژی مناسبی طراحی کنیم نمی توانیم به توسعه پایدار برسیم.
جمالی پور خاطرنشان ‌کرد: شهرک صنعتی شمس آباد می تواند 6 هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کند البته به شرطی که شرایط برای واحدهای تولیدی و صنعتی تسهیل شود.
**بخش مسکن محرک اشتغالزایی در استان تهران است
معاون سازمان توسعه و برنامه ریزی استان تهران نیز در این نشست گفت: هرگاه بخش مسکن حرکت کرده میزان اشتغال رشد کرده است و با توجه به اینکه 25 درصد بافت فرسوده شهری و بیشترین حاشیه نشینی در استان تهران وجود دارد تحرک در این بخش می‌تواند زمینه افزایش اشتغال را فراهم کند.
شهرام عدالتی افزود: سالانه 686 هزار نفر به جمعیت شاغل آموزش عالی کشور اضافه می شود که بخش اعظم فارغ التحصیلان که نرخ بیکاری در میان آنها بالای 25 درصد است مربوط به استان تهران است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.
**اشتغال پایدار باید با کارورزی ایجاد شود
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری تهران نیز در این نشست گفت: اشتغال پایدار باید با کارورزی ایجاد شود چراکه اشتغال پایدار با تسهیلاتی با بهره 18 تا 20 درصدی به وجود نخواهد آمد.
محمد امامی امین با بیان اینکه سود بالای وام های بانکی به ضرر گیرنده تسهیلات است افزود: پرداخت اقساط سنگین وام های اشتغالزایی در کنار هزینه های بیمه و مالیات به گونه ای است که متقاضیان اشتغال از این وام ها منفعتی کسب نمی کنند و بهتر این است که به سمت کارورزی حرکت کنند.
3036 // 6139


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

5 فرد گریان در عالَم- از حضرت آدم(ع) تا امام سجاد(ع)
امیر المومنین در حدیثی از افراد گریان در عالم می گویند.
بازگشت بازیگر مشهور ایرانی به سینماها با ظاهری کاملا متفاوت- عکس
سخنگوی شورای صنفی نمایش از اکران «پارادایس» به کارگردانی علی عطشانی خبر داد.
کمک‌های اولیه برای شکستگی‌ها و صدمات اسکلتی بدن
شکستگی‌ها یکی از شایع‌ترین موارد اورژانس‌های پزشکی است و نیاز بـه توجـه ویـژه امـدادگران بـرای آمـوزش برخـورد بـا مصدومان دچار شکستگی دارد.
با روش‌های خانگی و تخصصی درمان واریس آشنا شوید
در این مطلب می‌خواهیم ببینیم چه روش‌هایی برای درمان واریس وجود دارد.
ازدواج بهانه‌ای برای کشتن مرد جوان
معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، از ادامه تلاش‌های پلیسی برای کشف بقایای جسد مقتولی خبر داد که حدود یک ماه پیش در بیابان‌های اطراف جاده قدیم تهران – قم به قتل رسیده است.
لباس‌های جین را چگونه بشوییم؟
نحوه مراقبت از شلوار جین بسیار مهم است. برای حفظ رنگ و کیفیت و طول عمر پارچه شلوار برای شستن شلوار جین باید نکاتی را رعایت کنید.
سخنرانی ترزا مِی درباره طرح جدید برگزیت
نخست‌وزیر بریتانیا درباره طرح جدید برگزیت در پارلمان این کشور سخنرانی می‌کند.
رایزنی های روسیه با سران عربی درباره سوریه
وزیر امور خارجه روسیه با دبیر کل اتحادیه عرب و وزیر امور خارجه مصر در خصوص مسائل خاورمیانه با محوریت مساله سوریه تلفنی گفت وگو کرد.
ترامپ: چوب جادویی پیدا کردم
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا ضمن تمجید از عملکرد دولتش در رونق تولید ملی، با طعنه به دولت قبلی گفت که چوبدستی سحرآمیز را یافته است.
همه چیز درباره دیوار ترامپ
ساخت دیوار مرزی میان آمریکا و مکزیک به معضلی اساسی تبدیل شده و باعث شده است دولت فدرال تعطیل شود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

سکوت رسانه‌های بیگانه در قبال اعتراف جاسوسان پیشانی سفید
رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه که معمولا به بازتاب‌های رسانه‌ای جاسوسان غرب واکنش نشان می‌دادند ودر مقام وکیل مدافع آنها اقدام می‌کردند،در مواجهه باپخش تصاویر جدیدازاعترافات این جاسوس‌ها سکوت پیشه کردند.
روسیه در نشست ضد ایرانی لهستان شرکت نمی کند
بنا بر اعلام وزیر امور خارجه لهستان، روسیه اعلام کرده است که در نشست ضد ایرانی ورشو شرکت نخواهد کرد.
بودجه آب و برق به نحو احسن تامین شد
معاون وزیر نیرو گفت: اگرچه محدودیت‌های بسیاری در حوزه آب و برق وجود دارد، اما رقم تعیین شده برای بودجه وزارت نیرو بیانگر آن است که دولت نگاه ویژه‌ای به بخش آب و برق کشور داشته و این مساله می‌تواند راهگشای بسیاری از مشکلات فعلی باشد.
بنیاد برکت 10هزار فرصت شغلی در کشور ایجاد می کند
وزیر تعاون: 14 میلیون خانوار ایرانی بسته حمایتی دریافت کردند
طرح کارورزی در تهران نیازمند بازنگری است
70 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال در خرمشهر پرداخت شد
امام جمعه رشت: روستاییان برای اشتغال آفرینی آموزش ببینند
گمنامی کارآفرینان یزد از دیرباز تاکنون - محمودرضا رحمانی*
خراسان شمالی در اعطای وام اشتغال روستایی 10 پله بالا آمد
کارگران فاقد بیمه برای دریافت سبد کالا به سازمان‌های حمایتی مراجعه کنند
خاموش شدن موتور یک هواپیما در راه تهران
پل رابط چین و روسیه سال دیگر تکمیل می‌شود