299هزار هکتار از زمین های کشت پاییزه خوزستان بیمه شدند

20:35 ۱۷۴ روز و ۱۸ ساعت پیش ایرنا 243 0
299هزار هکتار از زمین های کشت پاییزه خوزستان بیمه شدند

اهواز - ایرنا - مدیر گروه خدمات بیمه ای بانک کشاورزی خوزستان گفت: 299هزار هکتار از زمین های کشت پاییزه خوزستان تا 30 آذر 1397 آخرین فرصت اعلام شده از سوی صندوق بیمه محصولات کشاورزی استان ، زیرپوشش بیمه قرار گرفتند.

ایرنا

محمد آلاله روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بیشترین میزان بیمه محصولات کشاورزی خوزستان ، مربوط به محصول گندم پاییزه بود و شهرهای شادگان با 16هزار و 300هکتار و دزفول با 15هزار و 532هکتار بیشترین سطح بیمه محصولات کشاورزی در خوزستان را به خود اختصاص دادند.
وی گفت: حدود 54درصد سهم حق بیمه کشاورزی توسط دولت و بقیه آن توسط کشاورز پرداخت می شود.
مدیرگروه خدمات بیمه ای بانک کشاورزی خوزستان در ادامه با اشاره به کاهش چشمگیر سطح زمین های بیمه شده در مقایسه با سال های گذشته افزود: در سال زراعی 94-93 سطح زمین های کشاورزی بیمه شده خوزستان به 830هزار هکتار رسیده بود.
آلاله ، تاخیر در پرداخت خسارت از سوی صندوق بیمه محصولات کشاورزی، و نیز بارندگی مناسب پاییزی را 2 عامل اصلی کاهش بیمه محصولات کشاورزی بیان کرد.
در سال زراعی 98-97 بسیاری از کشاورزان خوزستانی در پی بارش بسیار مناسب و به موقع باران پاییزی ، مایل به بیمه محصولات خود در برابر حوادث طبیعی نبودند.
شدت بارندگی های پاییزی در برخی مناطق خوزستان همچون شوش و دزفول بیش از سه هزار میلیارد ریال به محصولات سبزی و صیفی این مناطق که فاقد بیمه بودند خسارت زد.

** پرداخت 360میلیارد ریال خسارت به کشاورزان خوزستان
مدیرگروه خدمات بیمه ای بانک کشاورزی خوزستان گفت: 360میلیارد ریال خسارت مربوط به سال زراعی 97-96 به تازگی به حساب کشاورزان خوزستانی پرداخت شد.
وی با بیان اینکه یک هزار و 100میلیارد ریال خسارت از سوی صندوق بیمه محصولات کشاورزی مربوط به سال زراعی 97-96 در خوزستان تایید نهایی شده ابراز امیدواری کرد تا پایان امسال مطالبات کشاورزان خسارت دیده به طور کامل پرداخت شود.
در پاییز امسال حدود یک میلیون هکتار از زمین های کشاورزی خوزستان زیرکشت رفت که از این میزان 520 هزار هکتار آن به گندم و جو (آبی و دیم) اختصاص دارد.
استان خوزستان با تولید سالانه 15.8 میلیون تن محصولات زراعی و باغی به ارزش بیش از 80هزار میلیارد ریال از سطح 1.2 میلیون هکتار، مقام نخست کشوری را به لحاظ کمیت و تنوع محصولات دارد.
تنوع اقلیمی خوزستان سبب شده بیش از 124 نوع محصول باغی و زراعی در استان تولید شود.
طبق برنامه قرار است با اجرای کامل طرح 550 هزار هکتاری رهبر معظم انقلاب تا سال 1400، مجموع تولیدات کشاورزی و باغی خوزستان به رقم 25 میلیون تن در سال برسد.
6065/ 6037


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

اقتصاد و انرژی
اقتصاد و انرژی

آخرین اخبار

بازار نفت با تولید فعلی باثبات است
معاون وزیر انرژی آمریکا در حاشیه دیدارهای انرژی گروه جی ۲۰ در ژاپن، اظهار کرد: واکنش آرام بازار نفت به حملات روز پنج‌شنبه به دو نفتکش در نزدیکی تنگه هرمز نشان می‌دهد بازار نفت تا زمانی که تولید در سطح فعلی ادامه دارد با ثبات است.
درخواست یک بشکه را هم بی‌جواب نمی‌گذاریم
وزیر انرژی عربستان سعودی در حاشیه نشست انرژی کشورهای گروه G۲۰ در ناگانوی ژاپن اظهار کرد حتی یک بشکه نفت درخواست شده از آرامکوی سعودی نبوده که ما آن را پاسخ نداده باشیم.
آمادگی فدراسیون روسیه برای ارائه ویزا به تجار ایرانی
سفیر فدراسیون روسیه در تهران از آمادگی فدراسیون روسیه برای ارائه ویزا به تجار ایرانی در چارچوب قراردادهای موجود خبر داد.
پنج پدیده اصلی دنیای انرژی
شرکت بریتیش پترولیوم در گزارش سالانه خود از دنیای انرژی به بررسی فراز و نشیب نظام انرژی جهانی در بیش از ۵۰ سال اخیر پرداخت و روندهای اصلی این بخش را منعکس کرد.
ناگفته‌های مدیریت بحران سیل در شبکه گاز؛ انتقال 2 میلیارد مترمکعب آب با لوله‌های گاز
مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران با تشریح ابعاد مدیریت بحران سیل در شبکه انتقال گاز ایران از انتقال بیش از دو میلیارد مترمکعب آب توسط لوله گاز در مناطق سیل‌زده کشور خبر داد.
امضای همه اسناد مورد نیاز در سطح دولتی برای تعامل ایران و روسیه
سفیر ایران در فدراسیون روسیه امضای همه اسناد مورد نیاز در سطح دولتی برای تعامل ایران و روسیه خبر داد.
افزایش مالیات استخراج نفت در روسیه
وزارت دارایی روسیه پیشنهاد کرد که مالیات استخراج معدنی برای تولید نفت در این کشور افزایش پیدا کند.
هیچ طرح جدیدی در زمینه انتقال آب خوزستان در وزارت نیرو مطرح نیست
مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران با بیان اینکه هیچ طرح جدیدی در بحث انتقال آب از استان خوزستان به سایر استان‌ها در وزارت نیرو مطرح نشده است، گفت: اینکه گفته می‌شود در زمان وقوع سیلاب در خوزستان برای انتقال آب از این استان نقشه کشیده می‌شد، صحیح نیست.
کابوس بزرگ بیمه‌گران نفتکش‌ها
حمله اخیر به نفتکش‌ها نزدیک آب‌های خلیج فارس نرخ پریمیوم بیمه برای کشتی‌هایی که از آب‌های خاورمیانه عبور می‌کنند را افزایش داده و هزینه انتقال نفت از این منطقه را بالا برده است.
یک قدم تا ابلاغ قرارداد موقت تجارت آزاد بین ایران و اتحادیه اوراسیا
وزیر نیرو با اشاره به تصویب انعقاد قرارداد موقت تجارت آزاد بین ایران و پنج کشور اتحادیه اوراسیا در مجلس شورای اسلامی گفت: مراحل نهایی شدن این موافقت‌نامه به ثمر رسیده و در انتظار ابلاغ آن بعد از تأیید شورای نگهبان هستیم و طبق این قرارداد ۸۰۰ قلم کالا مشمول کاهش تعرفه قرار می‌گیرند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

مجلس از توضیحات وزیر صنعت قانع نشد
نماینده مردم تبریز در مجلس با بیان اینکه وزیر صنعت در نشست غیرعلنی مجلس پاسخ قانع‌کننده‌ای برای نمایندگان نداشت، گفت: وزیر صنعت عنوان کرد که من تولید خودرو را به دو برابر رساندم و تلاش می‌کنم این تولید افزایش هم پیدا کند.
درمان طلایی و فوری خشکی پوست
خشکی پوست می‌تواند ناشی از عوامل مختلفی از جمله آب و هوا، کم آبی، سوء تغذیه و استفاده از صابون های ناملایم باشد.
اشتغال از نوع دلالی سکه-پیشخوان
روزنامه های اقتصادی امروز یکشنبه 26 خرداد 98 را در اینجا مشاهده کنید.
فرودگاه‌های أبها و جیزان عربستان تعطیل شد- ارتش یمن: روزهای سختی در انتظار رژیم سعودی است
ارتش یمن از حمله پهپادهای تهاجمی «قاصف K۲» به فرودگاه‌های أبها و جیزان واقع در جنوب عربستان سعودی و متعاقب آن، تعطیل شدن این فرودگاه‌ها خبر دادند.