جمهوری اسلامی توان مدیریت تحریم ها را دارد

20:32 ۱۸۴ روز و ۲۱ ساعت پیش ایرنا 251 0
جمهوری اسلامی توان مدیریت تحریم ها را دارد

کرج- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران نشان داده که به خوبی توان مدیریت تحریم ها را دارد.

ایرنا

به گزارش ایرنا، بابک دین پرست شامگاه یکشنبه در نشست با سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی و تولیدی استان البرز افزود: با هدایت رهبری معظم انقلاب ، همراهی مردم و انسجامی که در دولت و همکاری بین سه قوه وجود دارد، تحریم ها را تا جایی که امکان دارد خنثی می کنیم.
وی اضافه کرد: امروز ما در وضعیتی قرار داریم که باید به صنعتگران و تولید کنندگان در شرایط کنونی کمک کنیم و نگاه دولت به مساله اقتصاد بسیار جدی و مهم است.
وی اظهار داشت: بر این اساس وزارت کشور معاونتی تشکیل و در طول یک سال گذشته 80 گزارش مستند اقتصادی برای رئیس جمهوری ارسال کردیم.
وی ادمه داد: تمامی این گزارش ها توسط رئیس جمهوری مطالعه و دستوراتی نیز صادر شده است.
دین پرست گفت: امروز ما ماموریم و مسئول و باید به دقت موضوعات را در تمامی حوزه ها بویژه اقتصادی بررسی و قوانین را با دیدگاه مثبت پیاده کرد و تسهیلات و امکانات مورد نیاز را نیز در اختیار واحدهای تولیدی و صنعتگران قرار دارد.
دین پرست افزود: شرایط امروز کشور نمی طلبد که با یک ماده قانونی در برابر واحد تولیدی که نیروهای زیادی دارد بایستیم و در واقع ماده قانونی که جلوی تولید را بگیرد به چه دردی می خورد.
وی ادامه داد: یک واحد تولیدی به دلیل موانع قانونی نباید تعطیل شود بلکه باید کمک کنیم تا در شرایط امروز اقتصادی کشور واحدهای تولیدی ما بتوانند جان بگیرند.
معاون وزیر کشور گفت: وقتی یک واحد تولیدی می گوید هزار نیرو دارم یعنی از یک وزارت خانه بیشتر و هیچ بانکی حق ندارد آن را تعطیل و هزاران نفر را به این بهانه که می خواهیم ماده قانونی را اجرا کنیم، تعطیل کند.
دین پرست گفت: دشمن زمانی که متوجه شد نمی تواند از بعد نظامی به کشور ما ضربه بزند از راه اقتصادی وارد شده است.
وی اظهار داشت: رهبری سال ها است که بر اقتصاد و اشتغال تاکید دارند چرا که به خوبی به این باور رسیدند که با اقتصاد پایدار می توانیم در برابر زیاده خواهی های دشمنان ایستادگی کنیم.
وی ادامه داد: ملت پا به پای نظام ایستاده و به هیچ عنوان حاضر نیستند که یک قدم کوتاه بیایند، ما نیز باید کمک کنیم و اگر نیاز به این باشد که در قوانین اصلاحاتی صورت گیرد، اعمال کنیم.
دین پرست افزود: خودمان را موظف به حمایت از بخش خصوصی کرده ایم و مقرر شده در وزارت کشور جلساتی با واحدهای تولیدی از جمله داروسازی و خودروسازها داشته باشیم.
وی با بیان اینکه امسال دولت بیش از 300 هزار میلیارد ریال برای رونق طرح های تولیدی پیش بینی کرده بود، اظهار داشت: تاکنون یک هزار و 997 واحد تولیدی در کشور موفق به جذب 26 هزار و 320 میلیارد ریال تسهیلات شده اند.
معاون وزیر کشور از تصویب 6 سند همکاری با و اتاق تخصصی اقتصادی بخش خصوصی برای حمایت از این حوزه خبر داد و افزود: پس از سفر به شرق کشور سندی با عنوان محرومیت زدایی از سیستان و بلوچستان در 80 صفحه و 486 بند تنظیم و برای دستور ریاست جمهوری ارسال شده است.
دین پرست در بخش دیگری از سخنان خود به نرخ بیکاری در کشور بر مبنای آمار تابستان 97 گفت: نرخ بیکاری از 11.5 درصد تابستان سال 96 به 12.2 درصد در تابستان 97 رسیده این در حالی است که در استان البرز نیز در این بازه زمانی از 13.6 درصد به 13.8 درصد رسیده است.
وی با اشاره به توسعه طرح های اشتغال زایی در کشور افزود: طبق آمار دریافتی تا پایان آذر
ماه مسال به میزان 83 هزار و 870 میلیارد ریال (139 درصد تخصیص ها) قرارداد برای اجرای طرح های اشتغالزایی انعقاد شده که سهم استان البرز در اعتبارات تخصیصی طرح های اشتغال زایی یک هزار و 570 میلیارد ریال بوده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور در بخش دیگری از سخنان خود ارائه گزارش در خصوص تولید کنندگان خودرو به رئیس جمهوری اشاره کرد و گفت: مسایلی از جمله پرداخت مطالبات، تامین اعتبار و نرخ گذاری خودرو در این گزارش لحاظ شده تا علاوه بر کاهش مشکلات قطعه سازان خودرو بتوانیم هر چه بیشتر به تولید داخلی دست یابیم.
دین پرست ادامه داد: کشور به پنج میلیون قطعه لاستیک نیاز دارد که از این تعداد یک میلیون و 200 هزار آن تولید داخل است.
وی در بخش دیگری به تنظیم صورتجلسه ای برای ارسال به جلسه سران سه قوه در خصوص رفع موانع تولید اشاره کرد و افزود: انحصارهایی درخصوص حمل و نقل جاده ای، ذخیره سازی کالاها، بنادر و وارد کنندگان وجود دارد به نحوی که 90 درصد جابه جایی کالاها جاده ای است و در حال پیگیری هستیم.
وی در ادامه به تملک بودن 2 هزار واحد تولیدی توسط بانکها در کشور اشاره کرد و گفت: رئیس جمهوری در این خصوص دستوراتی را صادر کرده اند تا مشکلات این واحدها هر چه سریعتر برطرف شود.
وی گفت: استان البرز با وجود تعداد واحدهای تولیدی و صنعتی زیاد و چشمگیر ، 160 واحد تولیدی در تملک بانکها دارد که معادل 8 درصد کشور است.
معاون وزیر کشور در ادامه افزود: 93 پروژه نیمه کاره صنعتی مهم از استان های کشور با حجم سرمایه گذاری حدود 870 هزار میلیارد ریال گزارش شده که برای محقق کردن این پروژه ها نیازمند همکاری دستگاه های استانی هستیم.
دین پرست از توقف چهار پروژه 100 درصدی با حجم سرمایه گذاری یک هزار و 320 میلیارد تومانی اشاره کرد و گفت: نبود مواد اولیه و سرمایه در گردش کافی و عدم تعیین تکلیف مالکیت و امور مالیاتی، نداشتن پروانه بهره برداری و پیوست زیست محیطی از مهم ترین عوامل توقف این پروژها است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: هر واحد تولیدی که در البرز با بخش های صنعت و تولیدی همکاری نمی کنند بایستی به وزارت معرفی شوند.
7414/6993


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

باقری‌نیا سرمربی استقلال خوزستان شد
تیم فوتبال استقلال خوزستان با هدایت باقری‌نیا در لیگ یک فوتبال شرکت می‌کند.
شاگردان ویلموتس و فرهاد مجیدی ۲۴ تیر به مصاف هم می‌روند- طلب کی‌روش پرداخت شد
سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال از دیدار قطعی تیم ملی بزرگسالان و امید در تاریخ ۲۴ تیرماه خبر داد.
منصوریان: بازیکنان سربازمان را می‌خواهیم
سرمربی ذوب‌آهن می‌گوید تیمش به بازیکنان سرباز خود نیاز دارد.
زمان آغاز فصل نوزدهم لیگ برتر فوتبال اعلام شد
مسئول برگزاری مسابقات لیگ برتر می‌گوید لیگ برتر هفتم یا هشتم مرداد و با بازی ذوب‌آهن شروع می‌شود.
واکنش علی دایی به پیشنهاد مربی‌گری پرسپولیس
علی دایی احتمال حضور روی نیمکت تیم‌های لیگ برتری در فصل جدید را رد کرد.
فرار فتاحی از پاسخ به سوالی درباره محرومیتش
رئیس محروم کمیته مسابقات سازمان لیگ حاضر به توضیح درباره محرومیتش نشد.
درخواست چین از آمریکا برای پایان دادن به تحریم کوبا
وزارت امور خارجه چین اعلام کرد که پکن از آمریکا خواسته است تا با تکریم اصول سازمان ملل متحد، کوبا را از تحریم خارج کند؛ با باور به اینکه این عمل به نفع هر دو کشور و باعث افزایش ثبات در منطقه خواهد بود.
رسانه‌های روسیه: اولین اس۴۰۰ ژوئیه به ترکیه تحویل می‌شود
طبق اعلام رسانه‌های خبری روسیه، این کشور در ماه ژوئیه اولین بخش سیستم موشکی اس -۴۰۰ را به ترکیه تحویل خواهد داد.
وقوع روزی 30 درگیری در مرزهای شرقی و جنوبی کشور برای مبارزه با ورود مواد مخدر
فرمانده مرزبانی ناجا گفت: با سند، ادعا می‌کنیم که جمهوری اسلامی ایران در خط مقدم مقابله با مواد مخدر است و کشورهای غربی نقشی در مبارزه با مواد مخدر ندارند.
آتش‌سوزی در هتل قصر مشهد - حریق مهار شد
مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد از آتش‌سوزی در هتل قصر مشهد و مهار آن خبر داد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

توضیحاتی درباره خانم بازداشت شده در وزارت نفت- هیچ تصمیمی برای حذف ارز 4200 تومانی نداریم
سخنگوی دولت با بیان اینکه یک خانم بازداشت شده اظهار داشت: اینها که با شرکت‌های خارجی کار می‌کنند و معمولا اطلاعات جمع می کنند و باید دستگاه بررسی کند، نوع بیان خبری اتفاق درست نیست.
ظرفیت پالایش نفت خام و میعانات گازی ایران افزایش یافت
متوسط پالایش نفت خام و میعانات گازی ایران از خردادماه به دو میلیون و ۱۵۰ هزار بشکه در روز رسیده و این در شرایطی است که ظرفیت پالایش کشور در ابتدای سال 1396 یک میلیون و ۵۵۰ هزار بشکه بوده است و پیش‌بینی شده که این میزان تا پایان امسال به حدود ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه در روز برسد.
چراغ نفتی بلای جان دختر ۱۸ ساله
دختری جوان در پی سوختگی ناشی از حریق چراغ نفتی در شهر زاهدان جان باخت.
بیتِ شهید بهشتی، مردم ساز بود
خواهر شهید بهشتی گفت: باید برنامه‌ریزی‌ها را طوری انجام دهید که مشکلات از ریشه حل شود، بیت شهید بهشتی، بیتی بود که واقعاً مردم ساز بود و مشکلات مردم را حل می‌کرد.
اسلام دین مذاکره و تعقل است
امام جمعه اهل تسنن زاهدان با بیان اینکه از اختلاف در بین کشورهای اسلامی متاسف هستم، گفت: اسلام دین مذاکره و تعقل است، باید گفتمان اولین ابزار برای حل اختلافات باشد.
جریان آب در زاینده رود به صورت مشروط استمرار خواهد داشت
نشانه‌ای از راه اندازی اینستکس مشاهده نمی‌کنیم
نوبخت: دولت در موضوع افزایش حقوق درست عمل کرده است-تخصیص چهار بسته حمایتی به اقشار آسیب پذیر
توضیحات وزیر اقتصاد درباره جزئیات فعالیت صندوق حمایت از مستاجران
توصیه ما به آمریکا و اروپا، بازگشت به عهدشان در برجام است-دست قضات مستقل را می‌بوسیم
بررسی چارچوب اصلاحات ساختار بودجه با رویکرد قطع وابستگی مستقیم بودجه به نفت
وزیر نفت: اگر دوستان بگذارند بر دشمنان غلبه می‌کنیم
رویکرد دولت در ماجرای پارک پلیس تهران
روحانی: دولت آمریکا عامل اصلی ایجاد و تشدید تنش‌ها در منطقه است
تصویب کلیات سند حجاب و عفاف در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی