جمهوری اسلامی توان مدیریت تحریم ها را دارد

20:32 ۸۷ روز و ۱۴ ساعت پیش ایرنا 203 0
جمهوری اسلامی توان مدیریت تحریم ها را دارد

کرج- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران نشان داده که به خوبی توان مدیریت تحریم ها را دارد.

ایرنا

به گزارش ایرنا، بابک دین پرست شامگاه یکشنبه در نشست با سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی و تولیدی استان البرز افزود: با هدایت رهبری معظم انقلاب ، همراهی مردم و انسجامی که در دولت و همکاری بین سه قوه وجود دارد، تحریم ها را تا جایی که امکان دارد خنثی می کنیم.
وی اضافه کرد: امروز ما در وضعیتی قرار داریم که باید به صنعتگران و تولید کنندگان در شرایط کنونی کمک کنیم و نگاه دولت به مساله اقتصاد بسیار جدی و مهم است.
وی اظهار داشت: بر این اساس وزارت کشور معاونتی تشکیل و در طول یک سال گذشته 80 گزارش مستند اقتصادی برای رئیس جمهوری ارسال کردیم.
وی ادمه داد: تمامی این گزارش ها توسط رئیس جمهوری مطالعه و دستوراتی نیز صادر شده است.
دین پرست گفت: امروز ما ماموریم و مسئول و باید به دقت موضوعات را در تمامی حوزه ها بویژه اقتصادی بررسی و قوانین را با دیدگاه مثبت پیاده کرد و تسهیلات و امکانات مورد نیاز را نیز در اختیار واحدهای تولیدی و صنعتگران قرار دارد.
دین پرست افزود: شرایط امروز کشور نمی طلبد که با یک ماده قانونی در برابر واحد تولیدی که نیروهای زیادی دارد بایستیم و در واقع ماده قانونی که جلوی تولید را بگیرد به چه دردی می خورد.
وی ادامه داد: یک واحد تولیدی به دلیل موانع قانونی نباید تعطیل شود بلکه باید کمک کنیم تا در شرایط امروز اقتصادی کشور واحدهای تولیدی ما بتوانند جان بگیرند.
معاون وزیر کشور گفت: وقتی یک واحد تولیدی می گوید هزار نیرو دارم یعنی از یک وزارت خانه بیشتر و هیچ بانکی حق ندارد آن را تعطیل و هزاران نفر را به این بهانه که می خواهیم ماده قانونی را اجرا کنیم، تعطیل کند.
دین پرست گفت: دشمن زمانی که متوجه شد نمی تواند از بعد نظامی به کشور ما ضربه بزند از راه اقتصادی وارد شده است.
وی اظهار داشت: رهبری سال ها است که بر اقتصاد و اشتغال تاکید دارند چرا که به خوبی به این باور رسیدند که با اقتصاد پایدار می توانیم در برابر زیاده خواهی های دشمنان ایستادگی کنیم.
وی ادامه داد: ملت پا به پای نظام ایستاده و به هیچ عنوان حاضر نیستند که یک قدم کوتاه بیایند، ما نیز باید کمک کنیم و اگر نیاز به این باشد که در قوانین اصلاحاتی صورت گیرد، اعمال کنیم.
دین پرست افزود: خودمان را موظف به حمایت از بخش خصوصی کرده ایم و مقرر شده در وزارت کشور جلساتی با واحدهای تولیدی از جمله داروسازی و خودروسازها داشته باشیم.
وی با بیان اینکه امسال دولت بیش از 300 هزار میلیارد ریال برای رونق طرح های تولیدی پیش بینی کرده بود، اظهار داشت: تاکنون یک هزار و 997 واحد تولیدی در کشور موفق به جذب 26 هزار و 320 میلیارد ریال تسهیلات شده اند.
معاون وزیر کشور از تصویب 6 سند همکاری با و اتاق تخصصی اقتصادی بخش خصوصی برای حمایت از این حوزه خبر داد و افزود: پس از سفر به شرق کشور سندی با عنوان محرومیت زدایی از سیستان و بلوچستان در 80 صفحه و 486 بند تنظیم و برای دستور ریاست جمهوری ارسال شده است.
دین پرست در بخش دیگری از سخنان خود به نرخ بیکاری در کشور بر مبنای آمار تابستان 97 گفت: نرخ بیکاری از 11.5 درصد تابستان سال 96 به 12.2 درصد در تابستان 97 رسیده این در حالی است که در استان البرز نیز در این بازه زمانی از 13.6 درصد به 13.8 درصد رسیده است.
وی با اشاره به توسعه طرح های اشتغال زایی در کشور افزود: طبق آمار دریافتی تا پایان آذر
ماه مسال به میزان 83 هزار و 870 میلیارد ریال (139 درصد تخصیص ها) قرارداد برای اجرای طرح های اشتغالزایی انعقاد شده که سهم استان البرز در اعتبارات تخصیصی طرح های اشتغال زایی یک هزار و 570 میلیارد ریال بوده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور در بخش دیگری از سخنان خود ارائه گزارش در خصوص تولید کنندگان خودرو به رئیس جمهوری اشاره کرد و گفت: مسایلی از جمله پرداخت مطالبات، تامین اعتبار و نرخ گذاری خودرو در این گزارش لحاظ شده تا علاوه بر کاهش مشکلات قطعه سازان خودرو بتوانیم هر چه بیشتر به تولید داخلی دست یابیم.
دین پرست ادامه داد: کشور به پنج میلیون قطعه لاستیک نیاز دارد که از این تعداد یک میلیون و 200 هزار آن تولید داخل است.
وی در بخش دیگری به تنظیم صورتجلسه ای برای ارسال به جلسه سران سه قوه در خصوص رفع موانع تولید اشاره کرد و افزود: انحصارهایی درخصوص حمل و نقل جاده ای، ذخیره سازی کالاها، بنادر و وارد کنندگان وجود دارد به نحوی که 90 درصد جابه جایی کالاها جاده ای است و در حال پیگیری هستیم.
وی در ادامه به تملک بودن 2 هزار واحد تولیدی توسط بانکها در کشور اشاره کرد و گفت: رئیس جمهوری در این خصوص دستوراتی را صادر کرده اند تا مشکلات این واحدها هر چه سریعتر برطرف شود.
وی گفت: استان البرز با وجود تعداد واحدهای تولیدی و صنعتی زیاد و چشمگیر ، 160 واحد تولیدی در تملک بانکها دارد که معادل 8 درصد کشور است.
معاون وزیر کشور در ادامه افزود: 93 پروژه نیمه کاره صنعتی مهم از استان های کشور با حجم سرمایه گذاری حدود 870 هزار میلیارد ریال گزارش شده که برای محقق کردن این پروژه ها نیازمند همکاری دستگاه های استانی هستیم.
دین پرست از توقف چهار پروژه 100 درصدی با حجم سرمایه گذاری یک هزار و 320 میلیارد تومانی اشاره کرد و گفت: نبود مواد اولیه و سرمایه در گردش کافی و عدم تعیین تکلیف مالکیت و امور مالیاتی، نداشتن پروانه بهره برداری و پیوست زیست محیطی از مهم ترین عوامل توقف این پروژها است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: هر واحد تولیدی که در البرز با بخش های صنعت و تولیدی همکاری نمی کنند بایستی به وزارت معرفی شوند.
7414/6993


گروه های زیر مجموعه سیاسی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

فوتبال جهان| بررسی پرداخت پاداش جام جهانی 2018 به تیم منحل‌شده روسی
فوتبال جهان - فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) موضوع پرداخت پاداش جام جهانی ۲۰۱۸ به تیم منحل‌شده روسیه را تحت بررسی قرار دارد.
کشتی فرنگی زیر 23 سال آسیا| نتایج نمایندگان ایران در مسابقات صبح امروز
مسابقات هفت وزن کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال قهرمانی آسیا برگزار شد.
فوتبال جهان| دیک ادووکات: چرچسوف مرد خوبی است اما بلژیک 2 بر صفر برنده می‌شود
فوتبال جهان - دیک ادووکات سرمربی پیشین تیم‌های ملی فوتبال بلژیک و روسیه به پیش‌بینی رویارویی امشب (پنجشنبه) آنها در انتخابی جام ملت‌های اروپا ۲۰۲۰ پرداخت.
والری گازایف: سردار آزمون یک مهاجم عالی و تاثیرگذار است
والری گازایف، سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال روسیه و عضو مجلس دومای دولتی این کشور سردار آزمون، مهاجم ایرانی تیم زنیت سن‌پترزبورگ را یک مهاجم عالی و تاثیرگذار دانست.
زینب کبری موسوی: در رویای المپیک هستم
بانوی یخ‌نورد کشورمان گفت: در رویای المپیک هستم و می‌خواهم در بازی‌های زمستانی حضور داشته باشم.
سرمربی فرانسوی تیم طارمی رفتنی شد
کریستین ژورکوف، سرمربی فرانسوی الغرافه قطر تصمیم به جدایی از این تیم گرفته است.
فوتبال جهان|تساوی خانگی آلمان در بازی دوستانه
فوتبال جهان - تیم ملی آلمان در دیداری دوستانه به تساوی رضایت داد.
فوتبال جهان| فسخ قرارداد بازیکن شفیلد یونایتد پس از حرکت نژادپرستانه
فوتبال جهان - تیم شفلید یونایتد انگلیس پس از محرومیت پنج جلسه‌ای بازیکن این تیم به خاطر حرکت نژادپرستانه‌اش تصمیم به فسخ قرارداد او گرفت.
فوتبال جهان|«تودور» سرمربی اودینزه شد
فوتبال جهان - مدافع کروات سابق تیم فوتبال یوونتوس سرمربی اودینزه شد.
فوتبال جهان|توتی سفیر یورو 2020 شد
فوتبال جهان - اسطوره تیم رم سفیر دوره آینده جام ملت‌های اروپا نام گرفت.

پر بازدید ترین اخبار امروز

بازی‌های به یادماندنی (۱)- روزی که بوینس آیرس غرق در شادی شد
پیروزی تیم ملی فوتبال آرژانتین مقابل انگلیس در جام جهانی ۱۹۸۶ مکزیک باعث شد بوینس آیرس غرق در شادی شود.
راهکارهای طب سنتی ایرانی برای رهایی از آلرژی‌های بهار
بهار، فصل روئیدن سبزیجات و میوه‌هایی است که تنوع بیشتری نسبت به خوراکی‌های سایر فصول دارند. مصرف این غذاهای بهاری، می‌تواند بدن انسان را از درون خانه‌تکانی کند و سلامت را به همراه بیاورد.
دیدار اسد و رئیس کمیته صلیب سرخ درباره روابط دوجانبه
دمشق - ایرنا - بشار اسد رئیس جمهوری سوریه در دیدار رئیس کمیته جهانی صلیب سرخ (ICRC) در خصوص روابط و همکاری های دو جانبه تبادل نظر کرد.
مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه چهارشنبه تا صبح پنجشنبه
تهران- ایرنا- تاکید رهبر انقلاب بر رونق تولید به عنوان راه حل مشکل معیشت مردم ضمن نامگذاری سال 98 به عنوان سال «رونق تولید»، توصیف رئیس جمهوری از سال جدید به عنوان سال مهار تورم و متعادل کردن قیمت ارز در پیام نوروزی، تاکید وزیر خارجه ایران بر اینکه برگزاری جشن نوروز در میانه تحریم ها و فشارهای بی سابقه آمریکا نشان دهنده امیدواری ایرانیان است، تاکید وزیر خارجه آمریکا بر تداوم مذاکرات کشورش با عراق پیرامون تحریم های ضد ایرانی، وعده وزیر خارجه آمریکا و نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای مقابله با حضور ایران در منطقه، تغییر سیاست واشنگتن از خروج همه نظامیان آمریکایی از سوریه به ماندن 400 نظامی در این کشور، مهمترین خبرهای 12 ساعت گذشته ایرنا بود.
٩٧؛ سالی پر از خاطره‌های تکرار نشدنی برای پرسپولیس
سالی که گذشت برای پرسپولیس و هوادارانش خاطره‌ساز شد. شاید هوادارن تیم قرمز پایتخت این سال را هیچ‌وقت از خاطر نبرند چرا که برای‌شان قهرمانی و حضور در فینال آسیا را به همراه داشت.
بازدید سرزده رییس‌جمهور از ایستگاه سلامت اورژانس در بزرگراه تهران-کرج
رییس جمهور: امیدوارم سال جدید، سال عبور از شرایط سخت فعلی باشد
نامگذاری امسال به نام رونق تولید بیانگر دوراندیشی رهبر انقلاب است
روحانی از مجموعه تولیدی شرکت صنایع شیر ایران بازدید کرد
بازدید سرزده رئیس جمهوری از پایگاه امداد نوروزی البرز
بازدید سرزده رئیس جمهو ری از پایگاه امداد نوروزی البرز
بازدید سرزده روحانی از ایستگاه سلامت اورژانس در بزرگراه تهران-کرج
مهمترین اولویت سال 98 استان ،تکمیل طرح های نیمه تمام است
وحدت و همدلی رمز عبور از مشکلات است
هفت پیش نیاز رونق تولید و تقویت ارزش پول ملی