جمهوری اسلامی توان مدیریت تحریم ها را دارد

20:32 ۲۴ روز و ۱ ساعت پیش ایرنا 41 0
جمهوری اسلامی توان مدیریت تحریم ها را دارد

کرج- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران نشان داده که به خوبی توان مدیریت تحریم ها را دارد.

ایرنا

به گزارش ایرنا، بابک دین پرست شامگاه یکشنبه در نشست با سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی و تولیدی استان البرز افزود: با هدایت رهبری معظم انقلاب ، همراهی مردم و انسجامی که در دولت و همکاری بین سه قوه وجود دارد، تحریم ها را تا جایی که امکان دارد خنثی می کنیم.
وی اضافه کرد: امروز ما در وضعیتی قرار داریم که باید به صنعتگران و تولید کنندگان در شرایط کنونی کمک کنیم و نگاه دولت به مساله اقتصاد بسیار جدی و مهم است.
وی اظهار داشت: بر این اساس وزارت کشور معاونتی تشکیل و در طول یک سال گذشته 80 گزارش مستند اقتصادی برای رئیس جمهوری ارسال کردیم.
وی ادمه داد: تمامی این گزارش ها توسط رئیس جمهوری مطالعه و دستوراتی نیز صادر شده است.
دین پرست گفت: امروز ما ماموریم و مسئول و باید به دقت موضوعات را در تمامی حوزه ها بویژه اقتصادی بررسی و قوانین را با دیدگاه مثبت پیاده کرد و تسهیلات و امکانات مورد نیاز را نیز در اختیار واحدهای تولیدی و صنعتگران قرار دارد.
دین پرست افزود: شرایط امروز کشور نمی طلبد که با یک ماده قانونی در برابر واحد تولیدی که نیروهای زیادی دارد بایستیم و در واقع ماده قانونی که جلوی تولید را بگیرد به چه دردی می خورد.
وی ادامه داد: یک واحد تولیدی به دلیل موانع قانونی نباید تعطیل شود بلکه باید کمک کنیم تا در شرایط امروز اقتصادی کشور واحدهای تولیدی ما بتوانند جان بگیرند.
معاون وزیر کشور گفت: وقتی یک واحد تولیدی می گوید هزار نیرو دارم یعنی از یک وزارت خانه بیشتر و هیچ بانکی حق ندارد آن را تعطیل و هزاران نفر را به این بهانه که می خواهیم ماده قانونی را اجرا کنیم، تعطیل کند.
دین پرست گفت: دشمن زمانی که متوجه شد نمی تواند از بعد نظامی به کشور ما ضربه بزند از راه اقتصادی وارد شده است.
وی اظهار داشت: رهبری سال ها است که بر اقتصاد و اشتغال تاکید دارند چرا که به خوبی به این باور رسیدند که با اقتصاد پایدار می توانیم در برابر زیاده خواهی های دشمنان ایستادگی کنیم.
وی ادامه داد: ملت پا به پای نظام ایستاده و به هیچ عنوان حاضر نیستند که یک قدم کوتاه بیایند، ما نیز باید کمک کنیم و اگر نیاز به این باشد که در قوانین اصلاحاتی صورت گیرد، اعمال کنیم.
دین پرست افزود: خودمان را موظف به حمایت از بخش خصوصی کرده ایم و مقرر شده در وزارت کشور جلساتی با واحدهای تولیدی از جمله داروسازی و خودروسازها داشته باشیم.
وی با بیان اینکه امسال دولت بیش از 300 هزار میلیارد ریال برای رونق طرح های تولیدی پیش بینی کرده بود، اظهار داشت: تاکنون یک هزار و 997 واحد تولیدی در کشور موفق به جذب 26 هزار و 320 میلیارد ریال تسهیلات شده اند.
معاون وزیر کشور از تصویب 6 سند همکاری با و اتاق تخصصی اقتصادی بخش خصوصی برای حمایت از این حوزه خبر داد و افزود: پس از سفر به شرق کشور سندی با عنوان محرومیت زدایی از سیستان و بلوچستان در 80 صفحه و 486 بند تنظیم و برای دستور ریاست جمهوری ارسال شده است.
دین پرست در بخش دیگری از سخنان خود به نرخ بیکاری در کشور بر مبنای آمار تابستان 97 گفت: نرخ بیکاری از 11.5 درصد تابستان سال 96 به 12.2 درصد در تابستان 97 رسیده این در حالی است که در استان البرز نیز در این بازه زمانی از 13.6 درصد به 13.8 درصد رسیده است.
وی با اشاره به توسعه طرح های اشتغال زایی در کشور افزود: طبق آمار دریافتی تا پایان آذر
ماه مسال به میزان 83 هزار و 870 میلیارد ریال (139 درصد تخصیص ها) قرارداد برای اجرای طرح های اشتغالزایی انعقاد شده که سهم استان البرز در اعتبارات تخصیصی طرح های اشتغال زایی یک هزار و 570 میلیارد ریال بوده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور در بخش دیگری از سخنان خود ارائه گزارش در خصوص تولید کنندگان خودرو به رئیس جمهوری اشاره کرد و گفت: مسایلی از جمله پرداخت مطالبات، تامین اعتبار و نرخ گذاری خودرو در این گزارش لحاظ شده تا علاوه بر کاهش مشکلات قطعه سازان خودرو بتوانیم هر چه بیشتر به تولید داخلی دست یابیم.
دین پرست ادامه داد: کشور به پنج میلیون قطعه لاستیک نیاز دارد که از این تعداد یک میلیون و 200 هزار آن تولید داخل است.
وی در بخش دیگری به تنظیم صورتجلسه ای برای ارسال به جلسه سران سه قوه در خصوص رفع موانع تولید اشاره کرد و افزود: انحصارهایی درخصوص حمل و نقل جاده ای، ذخیره سازی کالاها، بنادر و وارد کنندگان وجود دارد به نحوی که 90 درصد جابه جایی کالاها جاده ای است و در حال پیگیری هستیم.
وی در ادامه به تملک بودن 2 هزار واحد تولیدی توسط بانکها در کشور اشاره کرد و گفت: رئیس جمهوری در این خصوص دستوراتی را صادر کرده اند تا مشکلات این واحدها هر چه سریعتر برطرف شود.
وی گفت: استان البرز با وجود تعداد واحدهای تولیدی و صنعتی زیاد و چشمگیر ، 160 واحد تولیدی در تملک بانکها دارد که معادل 8 درصد کشور است.
معاون وزیر کشور در ادامه افزود: 93 پروژه نیمه کاره صنعتی مهم از استان های کشور با حجم سرمایه گذاری حدود 870 هزار میلیارد ریال گزارش شده که برای محقق کردن این پروژه ها نیازمند همکاری دستگاه های استانی هستیم.
دین پرست از توقف چهار پروژه 100 درصدی با حجم سرمایه گذاری یک هزار و 320 میلیارد تومانی اشاره کرد و گفت: نبود مواد اولیه و سرمایه در گردش کافی و عدم تعیین تکلیف مالکیت و امور مالیاتی، نداشتن پروانه بهره برداری و پیوست زیست محیطی از مهم ترین عوامل توقف این پروژها است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: هر واحد تولیدی که در البرز با بخش های صنعت و تولیدی همکاری نمی کنند بایستی به وزارت معرفی شوند.
7414/6993


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

شاراپووا به دور سوم تنیس استرالیا راه یافت
تنیسور روسی با شکست ربکا پترسون به دور سوم تنیس اپن استرالیا صعود کرد.
بُرد پیکان و شهرداری ورامین در لیگ والیبال
در آغاز هفته نوزدهم لیگ برتر والیبال تیم‌های پیکان و شهرداری ورامین حریفان خود را شکست دادند.
شکست گنبدی‌ها در لیگ والیبال
تیم‌های شهرداری ورامین، پیام خراسان، سایپا تهران، شهرداری تبریز، پیکان تهران و فولاد سیرجان در لیگ برتر والیبال، حریفان خود را شکست دادند.
مهاجم مورد نظر استقلال ۴۷۰ روز گل نزده است
بررسی کارنامه پاتریک فرایدی مشخص می‌کند او هم تفاوت چندانی با الحاجی گرو ندارد.
فردوسی‌پور به آنتن برمی‌گردد
عادل فردوسی پور گزارشگر یکی از بازی های جام ملت های آسیا خواهد بود.
بادگیر‌های یزد در دستان ستاره‌های پاریسن ژرمن
قطری‌ها برای تبلیغ میزبانی جام جهانی‌شان هر کاری لازم باشد انجام می‌دهند.
آقای ده‌نمکی اجازه هست به عراق گل بزنیم؟
تا ساعاتی دیگر تیم ملی با عراق دیدار دارد و دوباره یادی کردیم از اظهار نظر حالا دیگر تاریخی ده نمکی که شاکی شده بود از گل های زیاد تیم ملی به یمن، این ویدئو بُریده ای است از برنامه برترین ها پلاس که سه شنبه ها منتشر می شود. در این بخش از آن برنامه با اظهار نظر ده نمکی شوخی کردیم.
مسلمی‌پور: فاصله ما با تاجیکستان زیاد بود
مدافع تیم فوتبال امید باوجود باخت این تیم به تاجیکستان گفت: فاصله ما با حریف زیاد بود!
عباسیان: بازی با حریف هندی آسان نیست
معین عباسیان، هافبک چپ پای تیم فوتبال سایپا گفت: باید از اولین هفته نیم‌فصل دوم بردهای‌مان را شروع کنیم تا در جدول رده‌بندی لیگ برتر به رده‌های بالاتر برویم.
کرانچار: برای تیم ملی ایران آرزوی موفقیت می‌کنم
بازیکن سابق تیم ملی کرواسی، گفت: کل مردم ایران انتظار یک نتیجه خوب را دارند و من هم در کنار همه اعضای تیم امید برای تیم ملی بزرگسالان آرزوی موفقیت می‌کنم.

پر بازدید ترین اخبار امروز

رشته های مرتبط با گردشگری در دانشگاه آزاد اردبیل ایجاد می شود
اردبیل - ایرنا - رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل از ایجاد هتل اسکول و نیز تاسیس رشته های علمی و عملی مرتبط با صنعت گردشگری در این واحد علمی خبر داد.
مراسم تشییع شهدای حادثه سقوط بوئینگ ۷۰۷
مراسم تشییع پیکر جانباختگان حادثه هواپیمای باربری ۷۰۷ نیروی هوایی ارتش، چهارشنبه ۲۶ دی، در پایگاه شهید لشکری مهرآباد برگزارشد.
کاهش تبلیغات، زنگ خطری برای رسانه های مکتوب
تهران- ایرنا- معاون امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به چالش کاهش تبلیغات در حوزه رسانه‌های مکتوب اشاره و تصریح کرد: این چالش طنین‌انداز زنگ خطر بزرگی برای رسانه‌های مکتوب است که سهم 15 درصدی تبلیغات را نصیب آنها کرده است.
قیمت طلا و سکه در بازار امروز تهران
در معاملات امروز بازار تهران، هر قطعه سکه تمام طرح امامی با قیمت سه میلیون و ۹۲۵هزار تومان داد و ستد می‌شود که به نسبت روز گذشته ۴۰هزار تومان گران شده اشت.
فرانسه بر حمایت کامل خود از برجام تاکید کرد
برای برگزاری انتخاباتی پرشور و بدون مشکل تلاش می کنیم
ذوالفقاری: وزارت کشور در برگزاری انتخابات آزموده و پخته است
استقبال کم نظیر از ظریف نشاندهنده عدم همراهی عراق با آمریکاست
ایران با دولت و ملت کنیا ابراز همدردی کرد
طرح اصلاح قانون انتخابات آماده ارجاع به صحن مجلس شد
دولت و مجلس توضیحات بیشتری به مجمع ارائه دهند
دستاوردهای سفر رئیس جمهوری به استان گلستان
منطقه گرایی دور از عدالت اجتماعی بوده و باعث نارضایتی می شود
لایحه جامع انتخابات تا 2 هفته آینده به مجلس ارائه می شود