سیاست های تلافی جویانه هند و پاکستان

16:52 ۱۷۸ روز و ۱۵ ساعت پیش ایرنا 381 0
سیاست های تلافی جویانه هند و پاکستان

تهران - ایرنا - روابط هند و پاکستان به دلیل کشمکش های سیاسی و مناقشات مرزی تضعیف شده است و هر دو کشور اقدامات تلافی جویانه ای در روابط با یکدیگر پیش گرفته اند که بیش از پیش روابط دو جانبه دهلی و اسلام آباد را دچار تزلزل خواهد کرد.

ایرنا

به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از نشریه اکونومیک تایمز، هند و پاکستان هنوز هم درگیر کشمکش های سیاسی هستند که اوایل سال جاری روابط میان این دو کشور را تضعیف کرده بود. در حالی که پاکستان اعطای گاز به ساختمان مسکونی تازه ساخت هندی ها در اسلام آباد را رد کرده بود، دولت هند نیز در اقدامی تلافی جویانه اوایل ماه جاری اجازه دیدار «سهیل محمود» نماینده عالی رتبه پاکستان از کلکته هند را صادر نکرد.
به نوشته این نشریه، با وجود اینکه پاکستان مدت ها به لاش برای این انجام این دیدار بود اما هیچ یک از دو طرف از عدم سفر نماینده پاکستان به کلکته صحبت نکردند.
گزارش ها حاکی از این است مکاتبات دیپلماتیک بسیاری صورت گرفته اما هیچ یک فایده ای نداشته است. مجتمع مسکونی مذکور درست در مرکز مناقشات و درگیری های دیپلماتیک هند و پاکستان ساخته شده است. گفته می شود گروهی از افراد به این مجتمع های در حال ساخت حمله کرده و آب و برق آنها را قطع کردند که باعث ایجاد درگیری های سیاسی و دیپلماتیک شده است.
این مجتمع های مسکونی در حال حاضر محل زندگی دیپلمات ها و کارمندان هندی است و به رغم لوله کشی گاز، هنوز گاز این خانه ها وصل نشده است، زیرا این همان چیزی است که هنوز توسط مقامات دولتی پاکستان از جمله وزارت مالیه تایید نشده است و به دلیل سرد شدن هوا سکونت در این مجتمع ها سخت تر شده است.
هند پیشتر پاکستان را به هک و مسدود ساختن وب سایت های هند متهم کرده که مربوط به درخواست ویزای هند توسط مردم پاکستان بود. به گفته مقامات هند این وب سایت ها هنوز هم به درستی کار نمی کنند و مسئولیت این تخریب با پاکستان است.
پس از تاسیس دو کشور هند و پاکستان در سال 1947 به دلیل مسائل مختلف از جمله موضوع کشمیر و واقع بودن سرچشمه‌های کانال‌های پنجاب در هند این دو کشور دچار اختلافات گسترده ای شدند. افزایش اختلافات هند و پاکستان در سال 1965 و در مورد مسئله کشمیر باعث در گرفتن جنگ میان دو کشور شد که پس از سه هفته درگیری با دخالت سازمان ملل آتش بس برقرار شد.
بیشتر اختلافات این دو کشور بر سر کشمیر است که هر یک از بر این شهر ادعای مالکیت دارند و جنگ های فراوانی در این منطقه رخ داده است. پاکستان معتقد است که هند تلاش می کند تا توجه جهان را از جنایات انجام شده توسط نیروهای دولتی در کشمیر هند دور نگه دارد.
**آساق**9470**1663**


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

پیشگیری از ابتلا به دیابت و چاقی با نور خورشید
مطالعات و پژوهش‌های جدیدی که توسط دانشمندان استرالیایی انجام گرفته نشان می‌دهد که قرار گرفتن در معرض نور خورشید در جلوگیری از ابتلا به دیابت و چاقی تاثیرگذار است.
دلایل حالت تهوع بعد از نوشیدن چای سیاه
باید بدانید که استفراغ پس از نوشیدن چای به مارک چای یا سرد و گرم بودن آن ارتباطی ندارد. بلکه مقصر اصلی همه سرگیجه‌ها و تهوع‌های شما چیزی نیست جز، «تانین» که به آن «تانن» و «جوهر مازو» هم می‌گویند.
راه‌اندازی نخستین آکادمی تخصصی تیروکمان
مدیر تخصصی آکادمی تیروکمان هدف از راه‌اندازی این آکادمی را تخصصی کردن و استانداردسازی رشته تیروکمان عنوان کرد و گفت: سعی داریم با تخصصی کردن تیروکمان در آینده کمانداران مطرح و قوی را تزریق تیم ملی کنیم.
صبحانه هایی که کلسترول خون را کاهش می دهند
یکی از راههای کاهش سطح کلسترول بالا، شروع به مصرف بعضی از مواد غذایی خاص، درست لحظه بیدارشدن صبحگاهی است.
نوشیدنی ای که از ایبوپروفن قوی تر است
نتایج مطالعات محققان آمریکایی نشان داد که نوشیدن یک یا دو فنجان قهوه از مسکن‌هایی چون ایبوپروفن در تسکین حساسیت به درد ناشی از کمبود خواب موثرتر است.
مصرف شیر بر سلامت مغز چه تأثیری دارد؟
مطالعه جدید محققان نشان می‌دهد که مصرف شیر مغز را جوان نگه می‌دارد.
باکتری‌های داروخوار را بشناسید!
پژوهشگران دریافتند باکتری‌های روده به حدی عملکرد قوی دارند که می‌توانند بر دارو‌های داخل بدن افراد تأثیر بگذارند.
کی روش: قطر نشان داد چرا همه باید به این تیم احترام بگذارند
سرمربی تیم ملی کلمبیا عملکرد دفاعی قطر را برجسته و اعلام کرد همه باید همیشه به این تیم احترام بگذارند.
سه سوته پوست صورتتان را دگرگون کنید
در اینجا ماسکی را به شما معرفی می‌کنیم که در 5 دقیقه رویای شما برای داشتن پوستی زیبا، شفاف و تازه را برآورده می‌کند.
صعود کلمبیا به یک چهارم نهایی کوپا آمه ریکا
تیم ملی فوتبال کلمبیا با شکست قطر توانست به مرحله یک چهارم نهایی کوپا آمه ریکا ۲۰۱۹ برزیل صعود کند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

آلمان و فرانسه: هنوز هم زمان وجود دارد اما تنها زمان کم!
وزرای خارجه آلمان و فرانسه ضمن هشدار به احتمال خطر درگیری در منطقه خلیج فارس، خویشتنداری همه طرف‌های درگیر را خواستار شدند.
چرا نفت در بورس مشتری ندارد؟
نماینده شرکت ملی نفت در بورس گفت: انتظار می‌رود در هفته‌های آینده حجم معاملات فروش نفت و میعانات گازی در بورس انرژی افزایش یابد که برای این مساله نیز سازوکارهای لازم را در نظر گرفته‌ایم، اما این‌که این اتفاق چه زمانی محقق می‌شود بستگی به مشتریان این بازار دارد.
ساخت نامعمول سریال «چرنوبیل» و پخش غیرمتعارف آن در ایران
مینی‌سریال «چرنوبیل» درباره حادثه نیروگاه هسته‌ای چرنوبیل که در سال ۱۹۸۶ در اوکراین اتفاق افتاد و باعث پخش مواد رادیواکتیو در بخشی از غرب شوروی سابق شد، از برخی رسانه‌های جهان در حال پخش است.
ترفند طلافروشان برای کسب سود بیشتر
برخی از واحد‌های طلافروشی از بی اطلاعی مشتریان سوء استفاده کرده و برای کسب سود بیشتر دست به ترفند‌هایی می‌زنند
راهکارهای کلیدی برای تربیت فرزندان
برای ایجاد تمایل کودکان به رعایت نظم، می‌توان آن‌ را به‌صورت یک بازی مطرح کرد.