سیاست های ترامپ دامنگیر مهاجران قانونی شد

18:13 ۲۰۶ روز و ۱۷ ساعت پیش ایرنا 540 0
سیاست های ترامپ دامنگیر مهاجران قانونی شد

تهران – ایرنا – سیاست مهاجرتی «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا به احداث دیوار مرزی و جلوگیری از مهاجرت های غیرقانونی به این کشور محدود نشده، بلکه سخت گیری ها در این زمینه به روند مهاجرت های قانونی نیز ضربه زده است.

ایرنا

به گزارش یکشنبه شب ایرنا به نقل از نشریه پولیتیکو، اطلاعات ارائه شده از سوی وزارت امور خارجه آمریکا حاکی است که صدور روادید در دوران ریاست جمهوری ترامپ کاهش یافته است.
براساس این اطلاعات، تعداد روادید صادر شده برای اقامت موقت در آمریکا در سال مالی 2018 در مقایسه با دو سال قبل از آن، 13 درصد کاهش یافته است.
همچنین از میزان روادید مهاجرتی که امکان درخواست دادن برای گرین کارت را فراهم می کند، در همین مدت به میزان 14 درصد کاسته شده است.
بعلاوه، برای افراد برخوردار از روادیدهایی چون روادید H-1B که برای کارگران خارجی چیره دست صادر می شود، اطمینان کمتری درخصوص تمدید شدن روادید به دلیل تغییر سیاست ها وجود دارد.
همچنین بازداشت مهاجران غیرقانونی از سوی نیروهای گشت مرزی آمریکا در ماه های اخیر افزایش یافته و به بالاترین میزان خود در دوره زمامداری ترامپ رسیده است.
نیروهای گشت مرزی در ماه نوامبر سال جاری (آبان - آذر) 51 هزار و 856 مهاجر را در مرز جنوب غربی آمریکا بازداشت کردند که 78 درصد بیش از میزان سال قبل از آن است.
آمار بالای بازداشتی ها نشان می دهد که سیاست ترامپ برای جلوگیری از مهاجرت های غیرقانونی به آمریکا، موثر نبوده است.
به رغم این افزایش، مهاجرت های غیرقانونی به آمریکا در مقایسه با رقم اواخر سال های 1980 تا اوایل سال های 2000 پایین است. در آن زمان، بازداشت مهاجران غیرقانونی در مرزهای آمریکا دو برابر رقم کنونی بود.
در این میان، هیچ پیشرفتی در احداث دیوار مورد نظر ترامپ در مرز آمریکا – مکزیک به رغم تهدیدهای مکرر وی به تعطیلی دولت فدرال در ازای تحقق نیافتن خواسته اش، حاصل نشده است.
ترامپ هزینه عملی کردن این طرح را 20 میلیارد دلار ارزیابی کرده و حال آنکه تصویب بودجه برای این امر در کنگره به بن بست خورده است.
در لایحه بودجه ای که ماه مارس (اسفند 96- فروردین 97) به تصویب رسید، فقط یک میلیارد و 400 میلیون دلار برای برپا کردن 84 مایل موانع جدید و نوسازی موانع در امتداد مرز جنوبی غربی آمریکا در نظر گرفته شد.
در سال نخست ریاست جمهوری ترامپ، کنگره تنها 341 میلیون دلار برای تعویض موانع مرزی به مسافت 40 مایل اختصاص داد.
براساس این گزارش، دولت ترامپ همچنین از سرعت روند دستیابی به کارت سبز در آمریکا کاسته است.
همچنین صدور روادید دانشجویی در دوره زمامداری ترامپ کاهش یافته است. وزارت امور خارجه آمریکا در سال مالی 2018 تقریبا 363 هزار روادید دانشجویی صادر کرده که 23 درصد کمتر از روادیدهای دانشجویی صادر شده در سال مالی 2016 است.
مسئولان دانشگاه های آمریکا، سیاست مهاجرتی ترامپ را عامل کاهش صدور روادید دانشجویی دانسته اند، زیرا دولت در جهت اتخاذ استانداردهای سخت برای دانشجویان کشورهای دیگر اقدام کرده است.
انتظار می رود که دولت ترامپ حکمی صادر کند که مهاجران را از حق برخورداری از اقامت دائم قانونی در آمریکا در ازای برخورداری از مزایای ویژه دولتی محروم می کند.
این اقدام ممکن است ماهیت مهاجرت قانونی به ایالات متحده را از اساس تغییر دهد. همچنین به موجب این قانون، صدها هزار تبعه بیگانه که از روادید موقت برخوردارند باید در طول اقامت در این کشور، خودکفایی شان را به اثبات رسانند؛ امری که برای کارفرمایان مشکل ساز می شود.
شبد**اروپام**9109**1010


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

چگونه ریاکاران را بشناسیم؟
حدیث امام علی (ع) درباره ویژگی‌های ریاکاران را در اینجا بخوانید.
اسامی نامزدهای اسکار تلویزیونی اعلام شد
جوایز امی به اسکار تلویزیونی معروف است و هر سال به بهترین آثار تلویزیونی در آمریکا اهدا می‌شود.
آن چه باید درباره سوء پیشینه بدانید
داشتن حقوق اجتماعی مستلزم این است که هر فرد، فاقد سوء پیشینه کیفری باشد و در این باره، باید گواهی نداشتن سوء پیشینه ارائه کند.
سیستم ایمنی بدن خود را چگونه تقویت کنیم؟
برخی افراد به طور دائم به انواع عفونت‌ها و بیماری‌ها مبتلا شده و برخی دیگر نیز به ندرت درگیر بیماری می‌شوند و علت این تفاوت را باید در توانِ سیستم ایمنی افراد جست‌وجو کرد.
خبری خوش برای مبتلایان به سرطان سینه
پژوهشگران آمریکایی، ابزار جدیدی ابداع کرده‌اند که برای از بین بردن تومور‌های سرطانی، از گاز دی‌اکسید کربن استفاده می‌کند.
آیا سربازان متاهل می‌توانند شهر محل دوره آموزشی را انتخاب کنند؟
برخی از سربازان متاهل درباره انجام خدمت در شهر محل زندگی خود سوالاتی دارند که در این گزارش پاسخ خواهیم داد.
برلین: مرکل سلامت است و به کار خود ادامه می‌دهد
یک مقام آلمانی شائبه‌ها درباره بیماری صدراعظم این کشور را که فیلم‌هایی از لرزش بدن او در مراسم‌های رسمی منتشر شده رد کرد.
مخالفت مجلس نمایندگان آمریکا با طرح استیضاح ترامپ
مجلس نمایندگان آمریکا یکبار دیگر در آغاز روند استیضاح علیه «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا ناکام ماند.
درخواست مضحک نتانیاهو از فرانسه و اروپا
نخست وزیر رژیم صهیونیستی در دیدار با تعدادی از اعضای پارلمان فرانسه درخواست مضحکی را از پاریس و اروپا علیه حزب‌الله لبنان مطرح کرد.
بایدن: ترامپ اگه مردی بیا مسابقه شنا سوئدی بدهیم!
جو بایدن گفت، حاضر است با دونالد ترامپ یک مسابقه شنای سوئدی داشته باشد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

آن چه باید درباره سوء پیشینه بدانید
داشتن حقوق اجتماعی مستلزم این است که هر فرد، فاقد سوء پیشینه کیفری باشد و در این باره، باید گواهی نداشتن سوء پیشینه ارائه کند.
سیستم ایمنی بدن خود را چگونه تقویت کنیم؟
برخی افراد به طور دائم به انواع عفونت‌ها و بیماری‌ها مبتلا شده و برخی دیگر نیز به ندرت درگیر بیماری می‌شوند و علت این تفاوت را باید در توانِ سیستم ایمنی افراد جست‌وجو کرد.
پرسپولیس جام را به استقلال می‌دهد؟!
پروندۀ سوپرجام ایران هنوز هم در دادگاه CAS یکی از مرموزترین‌هاست.
قیمت خوردو مرسدس بنز و ب.ام.و در بازار
آنچه در زیر می‌آید قیمت روز انواع مرسدس بنز و ب.ام.و صفر در بازار تهران طی تیر ماه ۹۸ است
انجام معاملات صوری برای بالا نگه داشتن قیمت
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: در شرایط کنونی این دلالان هستند که عملا قیمت مسکن را بالا نگه داشته اند، یعنی برخی افراد با معاملات صوری به دنبال حفظ قیمت های موجود و جلوگیری از کاهش آن هستند.