سیاست های ترامپ دامنگیر مهاجران قانونی شد

18:13 ۸۹ روز و ۱۰ ساعت پیش ایرنا 304 0
سیاست های ترامپ دامنگیر مهاجران قانونی شد

تهران – ایرنا – سیاست مهاجرتی «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا به احداث دیوار مرزی و جلوگیری از مهاجرت های غیرقانونی به این کشور محدود نشده، بلکه سخت گیری ها در این زمینه به روند مهاجرت های قانونی نیز ضربه زده است.

ایرنا

به گزارش یکشنبه شب ایرنا به نقل از نشریه پولیتیکو، اطلاعات ارائه شده از سوی وزارت امور خارجه آمریکا حاکی است که صدور روادید در دوران ریاست جمهوری ترامپ کاهش یافته است.
براساس این اطلاعات، تعداد روادید صادر شده برای اقامت موقت در آمریکا در سال مالی 2018 در مقایسه با دو سال قبل از آن، 13 درصد کاهش یافته است.
همچنین از میزان روادید مهاجرتی که امکان درخواست دادن برای گرین کارت را فراهم می کند، در همین مدت به میزان 14 درصد کاسته شده است.
بعلاوه، برای افراد برخوردار از روادیدهایی چون روادید H-1B که برای کارگران خارجی چیره دست صادر می شود، اطمینان کمتری درخصوص تمدید شدن روادید به دلیل تغییر سیاست ها وجود دارد.
همچنین بازداشت مهاجران غیرقانونی از سوی نیروهای گشت مرزی آمریکا در ماه های اخیر افزایش یافته و به بالاترین میزان خود در دوره زمامداری ترامپ رسیده است.
نیروهای گشت مرزی در ماه نوامبر سال جاری (آبان - آذر) 51 هزار و 856 مهاجر را در مرز جنوب غربی آمریکا بازداشت کردند که 78 درصد بیش از میزان سال قبل از آن است.
آمار بالای بازداشتی ها نشان می دهد که سیاست ترامپ برای جلوگیری از مهاجرت های غیرقانونی به آمریکا، موثر نبوده است.
به رغم این افزایش، مهاجرت های غیرقانونی به آمریکا در مقایسه با رقم اواخر سال های 1980 تا اوایل سال های 2000 پایین است. در آن زمان، بازداشت مهاجران غیرقانونی در مرزهای آمریکا دو برابر رقم کنونی بود.
در این میان، هیچ پیشرفتی در احداث دیوار مورد نظر ترامپ در مرز آمریکا – مکزیک به رغم تهدیدهای مکرر وی به تعطیلی دولت فدرال در ازای تحقق نیافتن خواسته اش، حاصل نشده است.
ترامپ هزینه عملی کردن این طرح را 20 میلیارد دلار ارزیابی کرده و حال آنکه تصویب بودجه برای این امر در کنگره به بن بست خورده است.
در لایحه بودجه ای که ماه مارس (اسفند 96- فروردین 97) به تصویب رسید، فقط یک میلیارد و 400 میلیون دلار برای برپا کردن 84 مایل موانع جدید و نوسازی موانع در امتداد مرز جنوبی غربی آمریکا در نظر گرفته شد.
در سال نخست ریاست جمهوری ترامپ، کنگره تنها 341 میلیون دلار برای تعویض موانع مرزی به مسافت 40 مایل اختصاص داد.
براساس این گزارش، دولت ترامپ همچنین از سرعت روند دستیابی به کارت سبز در آمریکا کاسته است.
همچنین صدور روادید دانشجویی در دوره زمامداری ترامپ کاهش یافته است. وزارت امور خارجه آمریکا در سال مالی 2018 تقریبا 363 هزار روادید دانشجویی صادر کرده که 23 درصد کمتر از روادیدهای دانشجویی صادر شده در سال مالی 2016 است.
مسئولان دانشگاه های آمریکا، سیاست مهاجرتی ترامپ را عامل کاهش صدور روادید دانشجویی دانسته اند، زیرا دولت در جهت اتخاذ استانداردهای سخت برای دانشجویان کشورهای دیگر اقدام کرده است.
انتظار می رود که دولت ترامپ حکمی صادر کند که مهاجران را از حق برخورداری از اقامت دائم قانونی در آمریکا در ازای برخورداری از مزایای ویژه دولتی محروم می کند.
این اقدام ممکن است ماهیت مهاجرت قانونی به ایالات متحده را از اساس تغییر دهد. همچنین به موجب این قانون، صدها هزار تبعه بیگانه که از روادید موقت برخوردارند باید در طول اقامت در این کشور، خودکفایی شان را به اثبات رسانند؛ امری که برای کارفرمایان مشکل ساز می شود.
شبد**اروپام**9109**1010


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

خاورمیانه
خاورمیانه

آخرین اخبار

صد سال به کدوم سالها؟
بیاییم در آغاز فصل سبز بهار، موسم رویش شکوفه‌ها و بیدار شدن زمین برای خود و دیگران بهترینها را آرزو کنیم و در این مسیر هم گام‌های عملی برداریم.
بازگشت مسی به تیم ملی با شکست آرژانتین همراه شد
تیم ملی فوتبال آرژانتین در شب بازگشت ستاره‌اش، شکست تلخی را برابر ونزوئلا تجربه کرد.
بازگشت بی‌ثمر رونالدو به تیم ملی پرتغال-شروع پرقدرت فرانسه و انگلیس در مقدماتی یورو
تیم ملی فوتبال پرتغال با وجود بازگشت ستاره‌اش نتوانست اوکراین را شکست دهد اما انگلیس و فرانسه به‌راحتی برابر حریفانشان در مرحله مقدماتی یورو ۲۰۲۰ پیروز شدند.
موفقیت تیم ملی فوتبال امید، با وجود بدشانسی در راه المپیک
پیشکسوت فوتبال ایران می‌گوید با وجود بدشانسی تیم ملی فوتبال امید کشورمان در بازی برابر ترکمنستان و وجود چند مصدوم، امیدوار است این تیم بتواند امید ایران برای کسب سهمیه المپیک را زنده نگه دارد.
تاریخچه ۶ داربی که در عید برگزار شد
دهم فروردین ۹۸ ایران جذاب‌تر از همیشه خواهد شد. جایی که رفاقت جایش را به رقابت می‌دهد و یک باخت می‌تواند تمام خوشی‌های عید نوروز را به کام هوادار تلخ کند. داربی هشتاد و نهم، هفتمین داربی می‌شود که در تعطیلات عید یا روزهای نزدیک به تعطیلات برگزار می‌شود و پیروزی برای هر تیم می‌تواند به عنوان شیرین‌ترین عیدی ممکن تلقی شود.
پایان ماجراجویی تیم ملی در سال ۹۷ با جدایی کی‌روش
تیم ملی فوتبال ایران در سال ۹۷ روزهای پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشت و در نهایت سال گذشته با رفتن کی‌روش و بلاتکلیفی روی نیمکت ایران به پایان رسید.
حضور بالگرد برای کمک به روستاهایی که امکان دسترسی زمینی ندارند
به گفته دبیرکل جمعیت هلال احمر در جلسه مدیریت بحران استان گلستان، تاکنون به بیش از شش هزار نفر از سیل‌زدگان این استان اسکان اضطراری داده شده و پنج بالگرد برای ارائه خدمات به روستاهایی که امکان دسترسی زمینی به آنها نیست، در منطقه حضور دارند.
اوضاع در اغلب مناطق سیل‌زده تثبیت شده است-امدادرسانی ادامه دارد
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با ارائه گزارشی کوتاه از وضعیت مناطق سیل‌زده استان‌های شمال و شمال شرق کشور، گفت بازدید از روستاهای سیل‌زده همچنان ادامه دارد.
سیل؛ فرودگاه گرگان را تهدید نمی کند
گرگان - ایرنا - مدیر کل فرودگاه های استان گلستان گفت که باوجود روان آبهای جاری به سمت فرودگاه گرگان و غرقابی شدن حومه و محدوده آن به سبب زهکشی باند فرود؛ مشکلی زیرساخت ها را تهدید نمی کند.
تغییر جایگاه ˮپدرˮ در خانواده‌های مدرن
یک کارشناس ارشد مشاور خانواده با بیان اینکه در خانواده‌های امروزی فرزندان باید با "احترام توام با صمیمیت" با پدرشان رفتار کنند، گفت: باتوجه به اینکه در خانواده‌های مدرن فاصله عاطفی فرزندان با پدرشان کاهش یافته است، پدران موظف اند علاوه بر مسئولیت‌های اقتصادی، مسائل عاطفی فرزندانشان را نیز به طور جدی پیگیری کنند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

موفقیت تیم ملی فوتبال امید، با وجود بدشانسی در راه المپیک
پیشکسوت فوتبال ایران می‌گوید با وجود بدشانسی تیم ملی فوتبال امید کشورمان در بازی برابر ترکمنستان و وجود چند مصدوم، امیدوار است این تیم بتواند امید ایران برای کسب سهمیه المپیک را زنده نگه دارد.
تاریخچه ۶ داربی که در عید برگزار شد
دهم فروردین ۹۸ ایران جذاب‌تر از همیشه خواهد شد. جایی که رفاقت جایش را به رقابت می‌دهد و یک باخت می‌تواند تمام خوشی‌های عید نوروز را به کام هوادار تلخ کند. داربی هشتاد و نهم، هفتمین داربی می‌شود که در تعطیلات عید یا روزهای نزدیک به تعطیلات برگزار می‌شود و پیروزی برای هر تیم می‌تواند به عنوان شیرین‌ترین عیدی ممکن تلقی شود.
سیل؛ چه بر سر مردم گلستان آورد
گرگان - ایرنا - بارندگی های رگباری در آغاز سال نو اگرچه نعمت الهی برای مردم گلستان به ارمغان آورد؛ اما حجم بالای روان آب ها و سیلاب ناشی از طغیان رودخانه ها و سرریز شدن سدها بخش وسیعی از این استان بویژه شمال را در برگرفته و از شرق به غرب در حرکت است.
آخرین وضعیت مددجویان بهزیستی در مناطق سیل‌زده گلستان
مدیرکل بهزیستی استان گلستان، اقدامات این سازمان برای مددجویان مناطق سیل‌زده استان گلستان را تشریح کرد.
انگلیس شناسایی حاکمیت رژیم صهیونیستی بر جولان را مردود اعلام کرد
لندن -ایرنا-وزارت امور خارجه انگلیس روز جمعه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که این کشور الحاق بلندی های جولان به اراضی تحت حاکمیت رژیم صهیونیستی را به رسمیت نمی شناسد.
اظهارات ترامپ درباره جولان ماهیت چیزی را تغییر نمی دهد
نماینده مجلس سوریه: اقدام ترامپ نشانه شکست مزدوران تروریست آمریکاست
دبیرکل سازمان ملل:باید علیه تنفر مسلمان ستیز متحد شویم
فرانسه: اشغال جولان خلاف قوانین بین الملل است
دادستان اوکراین از دخالت آمریکا در امور داخلی این کشور پرده برداشت
رئیس جمهوری لبنان: حزب الله برخاسته ازیک پایگاه مردمی است
سیاست سازمان ملل درباره جولان تغییری نکرده است
وزیردفاع یمن: سال پنجم جنگ علیه کشورمان سال پیروزی بزرگ است
اقدام آمریکا درباره جولان اشغالی هیچ ارزشی ندارد
ترامپ جلوی تحریم های اضافی کره شمالی را گرفت