30 واحد صنعتی تعطیل شده در گلستان مجددا راه اندازی شد

18:45 ۸۵ روز و ۳ ساعت پیش ایرنا 284 0
30 واحد صنعتی تعطیل شده در گلستان مجددا راه اندازی شد

گنبدکاووس – ایرنا – رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان گلستان گفت: در سالجاری با تلاش ها و پیگیری های صورت گرفته 30 واحد صنعتی دراستان که به خاطرمشکلاتی به حالت تعطیل درآمده بودند، مجددا راه اندازی شدند.

ایرنا

به گزارش خبرنگار ایرنا، حسینقلی قوانلو روز یکشنبه در نهمین جلسه شورای اداری کلاله درشرق گلستان افزود: بازگشت به کار 400 نفر از کارگران این واحدها که بیکار شده بودند از آثار مثبت این اقدام است.
وی اعلام کرد: در سال گذشته در گلستان برای 6 هزار و 800 نفر اشتغال ایجاد شده بود ، اما امسال طی 9ماه گذشته برای 6 هزار و 422 نفر شغل ایجاد شده که نسبت به سال96 از رشد 30درصدی برخوردار است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان به رشد منابع بانکی گلستان اشاره کرد وگفت: درسال 96 درحالیکه رشد منابع بانکی در سراسر کشور به طور متوسط 10درصد بود ، درگلستان منابع بانکی ما 40درصد رشد داشت.
قوانلو هدف دشمن از تحریم را جنگ اقتصادی دانست و گفت: کاهش تولید، بیکاری جوانان، نارضایتی و فشار روانی به مردم از اهداف دشمن است اما مردم ایران با اتحاد وهمدلی، بهره گیری از فرصت ها و به ویژه با درایت مقام معظم رهبری، قاطع و راسخ دربرابر استکبار جهانی ایستاده اند.
وی تصریح کرد: دشمن برای چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خوابهای بدی دیده واز طریق شبکه های رسانه ای، تبلیغات گسترده ای علیه نظام اسلامی راه انداخته است ولی مردم با پشتیبانی از انقلاب خود و برای نیل به آرمان های آن، در مقابل این توطئه ها مقاومت می کنند.
به گزارش ایرنا فرماندارکلاله نیز در جلسه شورای اداری این شهرستان با بیان اینکه 90 درصد از سهم اشتغال کلاله در سالجاری محقق شده است، اعلام کرد: سهم تعیین شده برای ایجاد اشتغال در کلاله 510 نفراست.
محمد حمیدی افزود: با تلاش کارگروه اشتغال، پیش بینی می شود امسال 25 درصد بیش از سهمیه تعیین شده در این شهرستان اشتغال ایجاد شود.
وی همچنین گفت: در هشت ماه سالجاری، یک هزار و400 میلیارد ریال تسهیلات با سود 6 درصد به متقاضیان اشتغال روستایی پرداخت شده است.
وی ادامه داد: مدیران دستگاه های اجرایی نسبت به پروژه های عمرانی و پیشرفت فیزیکی آن اشرافیت کامل داشته باشند و شاخص ها را به فرمانداری این شهرستان اعلام کنند.
فرماندار کلاله ضمن تاکید برمبارزه با فساد اداری و خدمت سالم مسئولین افزود: مدیران با روش های ساده امور مردم را انجام دهند و با مراجعه به وجدان خود که بهترین قاضی اعمال انسان است عملکرد خود را سنجش کنند.
در ادامه این جلسه امام ‌جمعه کلاله نیز اظهارداشت: مردم سرمایه بزرگ نظام اسلامی هستند، لذا مدیران وظیفه دارند قدردان این سرمایه بزرگ باشند و برای آنها کار کنند.
حجت الاسلام و المسلمین رضا کشیری گفت: این‌ مردم به رهبری ایمان دارند و در 22 بهمن نشان خواهند داد که چگونه پشتیبان نظام و ولایت هستند.
شهرستان کلاله بابیش از130 هزارنفر جمعیت در شرق استان گلستان واقع است.
7478/1860


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

شهرداری تهران مکلف به مناسب سازی معابر برای معلولان شد
تهران- ایرنا- اعضای شورای اسلامی شهر تهران، شهرداری را مکلف به اختصاص بودجه ای ویژه ای برای مناسب سازی فضاهای شهری برای توان یابان، سالمندان، کودکان و سایر اقشار آسیب‌ پذیر جسمی، حرکتی و ذهنی کردند.
ماجرای «رها» و مددکاری که قربانی شد
تهران-ایرناپلاس-چند روز پیش خبری با عنوان اخراج فاطمه کمرخانی، کارمند یک مراکز وابسته به سازمان بهزیستی ایلام به دلیل افشاگری و رسانه‌ای کردن موضوع ازدواج «رها»، دختر 11ساله ایلامی با مرد 50ساله در فضای مجازی منتشرشد؛ خبری که حساسیت افکار عمومی را برانگیخت و واکنش‌های زیادی داشت.
نخبه گرایی،جمهوریت و افزایش مشارکت  رویکرد لایحه جامع انتخابات
اصفهان- ایرنا - نخبه گرایی، جمهوریت و تجمیع قوانین و مردمی کردن رقابت از ویژگی های لایحه جامع انتخابات است که به اعتقاد کارشناسان حاضر در میزگرد ایرنا اصفهان، این رویکرد موجب افزایش مشارکت مردم و تثبیت و اقتدار بیش از پیش جمهوری اسلامی می شود.
برگزاری رقابت های ورزش کارگری در کشور افزایش یافته است
یاسوج- ایرنا- رئیس فدراسیون ورزش کارگری گفت: برگزاری رقابت های ورزشی کارگری در کشور با 70 مورد رقابت نسبت به سال های گذشته افزایش و رکورد شکنی داشته است.
ظرفیت پتروشیمی کشور به 90 میلیون تن افزایش می یابد
گچساران- ایرنا- معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران گفت: با بهره برداری از واحدهای در حال ساخت ، ظرفیت تولیدات پتروشیمی کشور تا پایان دولت دوازدهم به 90 میلیون تن می رسد.
بیانیه گام دوم انقلاب راهکار مقابله با جنگ نرم است
تبریز- ایرنا - رئیس ستاد مشترک و معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه هدف دشمنان از جنگ نرم، تسلط بر مغز جوانان کشور است؛ گفت: بیانیه گام دوم انقلاب که توسط رهبر معظم انقلاب صادر شده راهکار مقابله با جنگ نرم است.
مدیریت منابع، شاه کلید بهره وری آب در مازندران
ساری - ایرنا - مدیریت منابع، مصرف و بهره وری بهینه آب با فرهنگ سازی و نیز استفاده از مبانی علمی، شاه کلید خروج از کم آبی در کشور و مازندران اعلام شد، مقوله ای که امروز بار دیگر اساتید دانشگاه ها در همایش راهبردهای مصرف بهینه آب در بخش کشاورزی در ساری مورد توجه قرار دادند.
تعلیق پروازهای تابان به بجنورد تا 3 ماه دیگر ادامه می یابد
بجنورد - ایرنا- مدیر روابط عمومی فرودگاه بجنورد گفت: تعلیق پروازهای شرکت هواپیمایی تابان به فرودگاه مرکز استان خراسان شمالی ممکن است تا سه ماه دیگر ادامه یابد.
تشکیل جبهه مشترک بین ادیان ابراهیمی ضروری است
مشهد - ایرنا - مدیر حوزه های علمیه کشور گفت: تشکیل جبهه مشترک ایمانی، فرهنگی و علمی میان ادیان ابراهیمی برای پیوند بین پیروان آنها ضروری است.
مراکز معاینه فنی تهران در ایام نوروز نوبتی دایر است
تهران- ایرنا- مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران اعلام کرد: مراکز معاینه فنی در ایام نوروز (به جز روزهای تعطیل اول و سیزدهم فروردین) به صورت نوبتی دایر است و در سایر روزهای عادی طبق ساعات اداری در صبح و عصر فعالیت خواهد داشت.