نصیرشلال: برای وزنه برداری ایران خوشحالم

14:32 ۸۸ روز و ۸ ساعت پیش ایرنا 226 0
نصیرشلال: برای وزنه برداری ایران خوشحالم

تهران - ایرنا - ملی پوش اسبق تیم ملی وزنه برداری در واکنش به دوپینگ حریف اوکراینی در بازی های المپیک 2012 لندن و تغییر مدالش از نقره به طلا گفت: برای خودم و وزنه برداری کشورم از این بابت خوشحال هستم.

ایرنا

«نواب نصیر شلال» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شب گذشته متوجه این موضوع شدم و البته طی یک سال اخیر فدراسیون بین المللی وزنه برداری برای مبارزه جدی با دوپینگ نمونه آزمایش ورزشکاران در بازی های المپیک 2008 پکن و 2012 لندن را آزمایش کرد که بسیاری از قهرمانان دوپینگی شدند و در عین حال فکر نمی کردم این موضوع در وزن من هم وجود داشته باشد.
وی ادامه داد: برای بخشی که مربوط به موفقیت وزنه برداری ایران و خودم است خوشحالم و در بخش دیگر نیز برای «آلکسی تورختی» اوکراینی ناراحتم که از این بابت به ورزش او لطمه وارد شد و به هر حال اتفاقی است که رخ داده و برای یک سری خوشحالی و برای طرف مقابل نیز ناراحتی به همراه خواهد داشت.
ملی پوش اسبق خوزستانی در خصوص اینکه آیا کسب سه طلا و 2 نقره توسط وزنه برداری در بازی های المپیک تکرار می شود یا خیر؟ گفت: فکر نمی کنم دیگر تکرار شود اما امیدوارم که روزی این کار دوباره توسط وزنه برداران ایران عملی شود که نیاز به پشتوانه سازی، تلاش فراوان و برنامه ریزی در سال های آینده دارد.
وی با اشاره به 2 سهمیه وزنه برداری ایران در بازی های المپیک 2020 توکیو یادآور شد: در المپیک پیش رو با توجه به این سهمیه، حداکثر می توانیم 2 مدال طلا بگیریم. اگر باید برای بازی های المپیک 2024 پاریس و 2028 لس آنجلس برنامه ریزی و استعدادیابی کنیم و با تغییر تفکرات، می توان نتیجه ای بهتر از المپیک 2012 لندن را رقم زد.
نصیرشلال در خصوص برگزاری انتخابات فدراسیون وزنه برداری که قرار است در اردیبهشت سال 98 برگزار شود، خاطرنشان کرد: هر گروهی که بر مسند فدراسیون قرار می گیرد باید به پیشکسوتان، قهرمانان و مربیان اهمیت دهند و استعدادهای برتر را حفظ و پرورش دهند و نگاه جامع تر و وسیع تری نسبت به این رشته داشته باشد.
مربی اسبق تیم ملی وزنه برداری بیان داشت: امیدوارم در دوره آینده تنها به منافع شخصی و گروهی توجه نداشته باشیم و کار را خداپسندانه پیش ببریم.
این پیشکسوت وزنه برداری ایران ادامه داد: چندین گروه تلاش خود را برای حضور در انتخابات فدراسیون آغاز کرده اند که نگاه جامع تر و کامل تری را نسبت به این رشته دارند و امیدوارم شاهد برگزاری انتخابات سالمی باشیم.
وزنه بردار المپیکی ایران در خصوص وضعیت خود نیز گفت: تمرینات خود را نه برای قهرمانی بلکه به طور شخصی و برای حفظ آمادگی دنبال می کنم چرا که بدون ورزش دیگر نمی توانیم زندگی کنیم.
وی ادامه داد: در پیکارهای جهانی سال 2015 و المپیک 2016 ریو به عنوان مربی در کنار «سجاد انوشیروانی» بودم و تا مقطعی این مسوولیت را دنبال کردیم اما شرایط به گونه ای رقم خورد که دیگر ادامه کار ممکن نبود و در آن مقطع افرادی بودند که بهتر می توانستند کار را انجام دهند و به همین دلیل از کار کناره گیری کردیم.
نصیرشلال با اشاره به اینکه نخستین تجربه مربیگری خود را در همان سال ها در کنار انوشیروانی تجربه کرد، یادآور شد: در آن شرایط و برای آنکه تیم ملی دچار برخی اختلافات شود، اصراری به ماندن نداشتیم.
فدراسیون بین المللی وزنه برداری در گزارشی اعلام کرد که آزمایش مجدد پنج وزنه بردار در بازی های المپیک 2012 لندن مثبت اعلام شده که به همین دلیل فعالیت آنها به حالت تعلیق درآمده و کمیته بین المللی المپیک تصمیم نهایی را در رابطه با آنها اتخاذ خواهد کرد.
ملین دالوزیان از ارمنستان، والنتین هریستوف از جمهوری آذربایجان، میکالای نوویکائو از بلاروس، آلکسی تورختی از اوکراین و روسلان نورالدین اف از ازبکستان پنج وزنه برداری هستند که نمونه آزمایش آنها پس از 6 سال و در بازی های المپیک 2012 لندن مثبت اعلام شده است.
آلکسی تورختی وزنه بردار دسته 105 کیلوگرم اوکراین در بازی های المپیک 2012 لندن با مجموع 412 کیلوگرم مدال طلا گرفته بود و نصیر شلال نیز با 411 کیلوگرم به مدال نقره رسیده بود که با مثبت اعلام شدن دوپینگ وزنه بردار اوکراینی، مدال طلای این دسته به نصیر شلال خواهد رسید.
پیش از این نیز عنوان پنجمی سعید محمدپور در دسته 94 کیلوگرم به دلیل دوپینگ چهار نفر نخست به مدال طلا تبدیل شد و مدال برنز کیانوش رستمی نیز به نقره تغییر یافت.
به این ترتیب وزنه برداری ایران در بازی های المپیک 2012 با کسب سه مدال طلا و 2 نقره به درخشان ترین نتایج تاریخ این رشته دست یافت.
پس از قطعی شدن اهدای مدال طلای نصیر شلال، تعداد مدال های کاروان ورزشی ایران در المپیک لندن به 6 طلا، 5 نقره و 2 برنز می رسد و در رده 13 رده بندی توزیع مدال ها قرار می گیرد.
ورزشی**1067**1597


گروه های زیر مجموعه ورزشی

توپ و تور
توپ و تور

آخرین اخبار

آپارتمان یک میلیارد تومانی از رایتل هدیه بگیرید
رایتل، این اپراتور در نظر دارد در قرعه‌کشی بزرگ خود به قید قرعه یک دستگاه آپارتمان به ارزش یک میلیارد تومان به افرادی که به خانواده رایتل ملحق می‌شوند و همچنین مشترکین پیشین خود هدیه دهد.
97، سالی پر از تلخ و شیرین
کرمانشاه- ایرنا- سال 97 کرمانشاه نه تنها به سیاهی و تلخی سال 96 نبود که اتفاقات شیرین زیادی هم در آن افتاد و روزنه‌های امیدی در حوزه‌های علمی، فرهنگی، ورزشی و... باز شد.
تقویت تولید ملی اولویت مدیریت استان تهران در سالجاری است
شهرری- ایرنا- استاندار تهران با بیان اینکه حمایت از اشتغال و رفع سرمایه گذاری از برنامه های استانداری محسوب می شود، ادامه داد: رفع موانع در تسهیل کسب و کار و حضور بخش خصوصی در همراهی و کمک برای رفع مشکلات حوزه کاری از اولویت ها و اقدامات استانداری تهران در سال جدید است.
بیش از 8 میلیون تردد در راه های البرز به ثبت رسید
کرج - ایرنا - مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای البرز اعلام کرد که از 25 تا 29 اسفند ماه سال 97 حدود هشت میلیون 194 هزارو 90 تردد در راه های این استان به ثبت رسید.
پرواز بمب افکن های آمریکا صدای کرملین را درآورد
مسکو - ایرنا - سخنگوی رئیس جمهوری روسیه با انتقاد از پرواز بمب افکن های آمریکا در نزدیکی مرزهای روسیه، اعلام کرد که چنین تحرکاتی تنها تنش میان مسکو و واشنگتن را بیشتر می کند.
ایتالیایی ها علیه مافیا  تظاهرات کردند
رم - ایتالیایی ها علیه مافیا و سازمان های جنایی که در سراسر این کشور رخنه کرده اند، وارد میدان شده و تظاهرات کردند.
موصل در اولین روز نوروز عزادار شد
بغداد – ایرنا – موصل مرکز استان نینوا در شمال عراق روز پنجشنبه در اولین روز نوروز به دلیل واژگون شدن یک قایق گردشگری در رودخانه دجله عزادار شد.
شکست تیم دو نفره دختران پینگ پنگ باز ایران در مسابقات بین المللی عمان
تیم دونفره دختران پینگ‌پنگ باز ایران در اولین بازی خود در مسابقات بین‌لمللی تنیس روی میز لبنان حذف شدند.
کشف سلاح های پیشرفته غربی در نقاط مرکزی سوریه
دمشق- ایرنا- خبرگزاری رسمی سوریه روز پنجشنبه از کشف مقادیر قابل توجهی سلاح های پیشرفته و مدرن غربی در شمال استان حمص واقع در مرکز این کشور توسط نیروهای ارتش سوریه خبر داد.
حذف پینگ‌پنگ بازان ایران از جدول مقدماتی مسابقات عمان
پینگ پنگ بازان ایران از جدول انفرادی و دونفره مقدماتی مسابقات بین‌المللی عمان حذف شدند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

بازی‌های به یادماندنی (۱)- روزی که بوینس آیرس غرق در شادی شد
پیروزی تیم ملی فوتبال آرژانتین مقابل انگلیس در جام جهانی ۱۹۸۶ مکزیک باعث شد بوینس آیرس غرق در شادی شود.
راهکارهای طب سنتی ایرانی برای رهایی از آلرژی‌های بهار
بهار، فصل روئیدن سبزیجات و میوه‌هایی است که تنوع بیشتری نسبت به خوراکی‌های سایر فصول دارند. مصرف این غذاهای بهاری، می‌تواند بدن انسان را از درون خانه‌تکانی کند و سلامت را به همراه بیاورد.
دیدار اسد و رئیس کمیته صلیب سرخ درباره روابط دوجانبه
دمشق - ایرنا - بشار اسد رئیس جمهوری سوریه در دیدار رئیس کمیته جهانی صلیب سرخ (ICRC) در خصوص روابط و همکاری های دو جانبه تبادل نظر کرد.
سیل زدگان گلستان 12 تا 13 میلیون تومان کمک بلاعوض می گیرند
گرگان - ایرنا - معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت که آسیب دیدگان از سیل اخیر دراستان گلستان کمک مالی 12 میلیون تومانی در روستاها و 13 میلیون تومانی در شهرها می گیرند.
20 نفر در سانحه رانندگی در نیشابور زخمی شدند
مشهد- ایرنا- رئیس جمعیت هلال احمر فیروزه گفت: برخورد پنج دستگاه خودرو در کیلومتر 45 جاده نیشابور- سبزوار 20 مجروح بر جای گذاشت.
۲ طلا، ۲ نقره و ۲ برنز فرنگی‌کاران ایران در رقابت‌های زیر ۲۳ سال آسیا
نامجو مطلق و محبی حریفان خود را شناختند
فرنگی کاران ایرانی 6 مدال از هفت وزن کسب کردند
کشتی آزاد زیر ۲۳ سال آسیا- ۲ نماینده ایران رقبایشان‌ را شناختند
صعود کاویانی‌نژاد و ابراهیمی به فینال کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال آسیا
راه یابی 2 نماینده ایران به فینال کشتی فرنگی زیر23 سال آسیا
فرنگی کاران ایران در هفت وزن به روی تشک رفتند
کشتی فرنگی زیر ٢٣ سال قهرمانی آسیا-حریفان کشتی گیران ایران مشخص شدند
حریفان کشتی گیران ایران مشخص شدند
60 درصد بار کشتی فرنگی کشور روی دوش خوزستان است