تداوم بی‌برنامگی در والیبال

15:22 ۲۷ روز و ۷ ساعت پیش ایرنا 130 0
تداوم بی‌برنامگی در والیبال

تهران- ایرنا- فدراسیون والیبال دیروز (شنبه) 2 خبر اعلام کرد که نشان از بی‌برنامگی و کوتاه‌مدت بودن تصمیمات در این فدراسیون داشت.

ایرنا

به گزارش ایرنا، این 2 خبر یکی پایان یافتن لیگ برتر تا پیش از تعطیلات نوروز و دیگری تعویق زمان برگزاری مسابقات« والیبال برفی» بود. اما این 2 خبر داستان‌هایی دارند که نشان می‌دهد در فدراسیون والیبال هیچ چیز با برنامه پیش نمی‌رود.

** پایان لیگ برتر پیش از نوروز
چند سالی است لیگ برتر والیبال ایران پیش از نوروز تمام می‌شود و بازیکنان دعوت شده به اردوی تیم ملی، پس از مدتی استراحت به تمرینات ملحق می‌شوند تا خود را برای شرکت در رقابت‌های ملی آماده کنند. به این ترتیب والیبال ایران در مقایسه با کشورهای صاحب‌نام، کوتاه‌ترین لیگ و بلندترین دوره تمرینات تیم ملی را دارد. با این وجود همیشه تیم ملی ایران مسابقات را بد شروع می‌کند و همیشه هم توجیه مربیان و بازیکنان این است که تیم به هماهنگی نرسیده است. کارشناسان والیبال چند سال است هشدار می‌دهند که کم بودن تعداد مسابقات باشگاهی در ایران و کوتاه بودن دوره برگزاری لیگ، به تیم ملی هم آسیب می‌زند.
زمانی که محمدحسین شفقی ریاست سازمان لیگ فدراسیون والیبال را بر عهده گرفت اعلام کرد که نه تنها زمان برگزاری لیگ طولانی‌تر می‌شود، بلکه مسابقات جام حذفی هم در کنار لیگ برتر و دسته یک برگزار خواهد شد. تصمیماتی که از همان ابتدا هم اجرا نشدن آنها قابل پیش‌بینی بود.
گذشته از این که جام حذفی فقط در حد حرف باقی ماند، دیروز جلسه‌ای با حضور نمایندگان باشگاه‌ها در فدراسیون والیبال برگزار شد که خروجی آن یک جمله بود: «لیگ برتر پیش از تعطیلات نوروز تمام شود.» به این ترتیب تمام وعده‌های مسئولین سازمان لیگ بر باد رفت.
پیش از برگزاری این جلسه هم مشخص بود که اکثر بازیکنان و مربیان تیم‌های لیگ برتری دوست دارند این مسابقات در کوتاه‌ترین زمان ممکن برگزار شود چون با طولانی شدن لیگ، تفاوتی در رقم قرارداد آنها به وجود نمی‌آید.
این موضوع را در کنار وعده‌هایی مانند ایجاد محدودیت برای جذب بازیکنان ملی‌پوش و جلوگیری از شرکت تیم‌های بدهکار در مسابقات بگذارید؛ وعده‌هایی که هیچ‌گاه کسی آنها را جدی نگرفت و عملی هم نشد.

** برگزاری یا برگزار نشدن والیبال برفی
جمعه 30 آذر ماه سالجاری سایت فدراسیون اعلام کرد که مسابقات والیبال برفی 4 دی در پیست دیزین برگزار می‌شود؛ یعنی فقط 5 روز پس از انتشار این خبر. سپس مصاحبه‌ای از فریدون الهامی رئیس سازمان ساحلی درباره برنامه‌ریزی برای برگزاری مسابقات منتشر شد تا معلوم شود همه‌ چیز جدی است. اما کمتر از 24 ساعت بعد، خبر دیگری در سایت فدراسیون منتشر شد مبنی بر اینکه مسابقات لغو شده و در زمان دیگری برگزار خواهد شد.
اما چه شد که والیبال برفی برای فدراسیون اهمیت پیدا کرد؟ محمدرضا داورزنی معاون وزیر ورزش و جوانان سه‌شنبه 27 آذر در مجمع سالیانه فدراسیون گفت که باید روی این رشته هم سرمایه‌گذاری شود و بلافاصله همه به یاد والیبال بازی کردن روی برف افتادند. تنها سابقه ایران در این رشته، مسابقاتی بود که زمستان 2 سال پیش برگزار شد و فقط به خاطر اینکه حامی مالی داشت فرصتی برای دید شدن پیدا کرد. والیبال روی برف نه گذشته‌ای در ایران داشت و نه از زمستان 95 تاکنون آینده‌ای.
یک نکته جالب در خبر سایت فدراسیون این است که والیبال برفی را یکی از رشته‌های المپیک زمستانی 2018 عنوان شده است. اما با یک بررسی ساده متوجه می‌شوید که والیبال نه بین رشته‌های المپیک زمستانی 2018 جایی داشت و نه برای برگزاری در المپیک 2022 برنامه‌ریزی شده است.
نکته دیگر این است که علت تغییر زمان برگزاری مسابقات هم، درخواست «تعداد زیادی از تیم‌ها» به دلیل همزمانی مسابقات با برگزاری امتحانات دانشگاه‌ها عنوان شده است. مشخص نیست وقتی هنوز سال‌ها تلاش والیبال ایران برای برگزاری مسابقات منظم در بخش‌های سالنی و ساحلی به نتیجه مطمئنی نرسیده است، چگونه «تعداد زیادی از تیم‌ها» آماده شرکت در رشته جدیدی هستند که نه تنها یک جلسه تمرین در آن را هم پشت سر نگذاشته‌اند، بلکه حتی لباس و توپ آن را هم ندارند و قوانین آن را نمی‌دانند.
ورزشی ** 2024**1597


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

روتیرز: ترامپ مقابل دمکرات ها کوتاه می آید
تهران - ایرنا - خبرگزاری رویترز گزارش داد: رئیس جمهوری آمریکا که نزدیک به یک ماه است برای به دست آوردن بودجه دیوار مرزی با مکزیک دولتش را تعطیل کرده، قصد دارد با امتیاز دادن در امور مهاجرت به دمکرات ها قائله تعطیلی دولت را ختم کند.
خبرنگار آسوشیتدپرس در طرابلس کشته شد
تهران- ایرنا- خبرنگار خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس در جریان درگیری هایی که میان نیروهای دولتی و شبه نظامیان مسلح در طرابلس پایتخت لیبی رخ داد، کشته شد.
شمار کشته های انفجار در مکزیک به 66 تن رسید
تهران- ایرنا- شمار کشته های انفجار در خط لوله سوخت در مکزیک که به دلیل قطع شدن توسط دزدان سوخت روی داد، به 66 تن رسید.
اوج گیری جنگ قدرت در آمریکا
تهران- ایرنا- رسانه ها و تحلیلگران غربی بروز تنش سیاسی میان «دونالد ترامپ» با مخالفان و تعطیلی دولت آمریکا را از نخستین پیامدهای پیروزی دموکرات ها در انتخابات میاندوره ای می دانند و از این رو شرایط واشنگتن را در آینده سخت تر و پرچالش تر ارزیابی می کنند.
ترامپ همچنان درگیر پرونده دخالت روسیه در انتخابات آمریکا است
تهران – ایرنا – دفتر «رابرت مولر» بازپرس ویژه پرونده رسیدگی به دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا، افشاگری پایگاه خبری «بازفید» مبنی بر توصیه ترامپ به وکیل شخصی سابقش برای دروغگویی به کنگره را نادرست خواند.
روابط اروپا و آمریکا در سراشیبی افول
تهران- ایرنا- مناسبات فراآتلانتیک در دو سال گذشته همواره به سردی گراییده است؛ وضعیتی که انتظار می رود با توجه دو رخداد اخیر یعنی تنزل جایگاه دیپلماتیک نمایندگی اتحادیه اروپا نزد کاخ سفید و همچنین عدم حضور نماینده اتحادیه در اجلاس ورشو بیش از پیش به سردی گراید.
ترامپ رسانه ها را به ناجوانمردی متهم کرد
تهران - ایرنا - «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا روز شنبه در توییتی سخنان حمایتگرانه «نیوت گینگریچ» رئیس سابق مجلس نمایندگان از خود را مورد تائید قرار داد و رسانه ها را به رفتاری ناجوانمردانه نسبت به خود متهم کرد.
ایرانی مسئول جمع آوری اعانه حزب دمکرات مورد عفو قرارگرفت
تهران –ایرنا – خبرگزاری رویترز روز شنبه گزارش داد: یک سرمایه گذار ایرانی-آمریکایی که 292 میلون دلار برای دمکرات ها کمک جمع آوری کرده و به دلیل سرمایه گذاری غیرقانونی هرمی به 12 سال زندان محکوم شده بود، پس از تحمل هشت و نیم سال زندان مورد عفو قرار گرفت.
ادعای ترامپ در مورد کشف سجاده در مرز مکزیک بی اساس است
تهران- ایرنا- تارنمای روزنامه نیویورک تایمز نوشت: دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با استناد به شایعه ای اثبات نشده و قدیمی کوشید تا این طور القا کند که مهاجران مسلمان از مرز مکزیک وارد آمریکا شده و تهدیدی تروریستی برای این کشور هستند اما این امر بی اساس است.
واشنگتن پست: مشکلات خاورمیانه با مداخله نظامی آمریکا رفع نمی شود
تهران - ایرنا - روزنامه 'واشنگتن پست' در تفسیری، خاورمیانه را صحنه یک سری رویدادها و تحولات بی ثبات کننده دانست و تصریح کرد، مداخله نظامی آمریکا نیز کمکی به رفع مشکلات این منطقه نخواهد کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

مرضیه هاشمی کیست؟ از مسلمان شدن تا بازداشت در آمریکا
مرضیه هاشمی خبرنگار، مستندساز و گوینده آمریکایی-ایرانی است. نام اصلی او ملانی فرانکلین (Melanie Franklin) ‏ و متولد شهر نیو اورلینز است او اکنون مجری پرس تی‌وی، شبکه انگلیسی‌زبان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است، آغاز فعالیت او در این شبکه از سال ۱۳۹۴ است.
مهم‌ترین حمله سایبری 2019 ثبت شد
یک نقض اطلاعاتی گسترده باعث شده که حساب ایمیل 773 میلیون نفر در معرض سوء استفاده قرار گیرد. در کنار این نقض گسترده بالغ بر 21 میلیون رمز عبور نیز هک شد.
فال روزانه ۲۹/ ۱۰/ ۱۳۹۷
همراهان عزیز، محتوای منتشر شده در قالب فال روزانه برترین ها صرفا جنبه سرگرمی دارد.
کتیبه زوج مصری کشف شد
یک کتیبه‌ی آهکی آسیب دیده در معبدی ۳۵۰۰ ساله در شهری در جنوب مصر درحالی کشف شد که نقشی زوج باستانی بر آن نقش بود . گمان می‌رود آسیب وارد شده، عمدا و به منظور نابودی زندگی پس از مرگ آنها بوده‌ است.
دعوت دختران والیبالیست گلستان به تیم ملی امید
اردوی تیم ملی بسکتبال 19 بهمن شروع می شود
لیگ NBA؛ پیروزی وریرز در روز بازگشت کازینز
کارخانه: باید به فکر ساختن تیم‌ملی جدید باشیم
مسابقات والیبال لیگ برتر استان اردبیل برگزار شد
'بازگشت' تیتر اول اخبار در لیگ NBA
پتروشیمی حذف شد تا برنامه های تیم ملی آسیب نبیند
برخی برای رییس شدن سر و دست می‌شکنند
مصطفی کارخانه:‌ باید به فکر ساختن تیم‌ملی جدید باشیم
کلینیک داوری بسکتبال کشور در اسدآباد برگزار شد