خبرهای خوش برای کارکنان کارمعین دستگاه های اجرایی

15:25 ۳۱ روز و ۲۰ ساعت پیش ایرنا 67 0
خبرهای خوش برای کارکنان کارمعین دستگاه های اجرایی

تهران- ایرنا- رییس سازمان اداری و استخدامی کشور در بخشنامه ای برای ایجاد وحدت رویه در مسائل اداری کارکنان، ساماندهی و استفاده بهینه از توانمندی های کارکنان قرارداد انجام کار معین دستگاه های اجرایی تسهیلات جدیدی را ابلاغ کرد.

ایرنا

به گزارش یکشنبه تارنمای سازمان اداری و استخدامی، این بخشنامه موضوعاتی همچون شرایط جابجایی نیروهای قرارداد انجام کار معین، مدت و شیوه ذخیره مرخصی استحقاقی و شرایط جذب برای دستگاه های اجرایی را دربرمی گیرد.
براساس این بخشنامه بکارگیری نیروهای قرارداد انجام کارمعین جدید برای انجام وظایف پست های سازمانی در دستگاه اجرایی منوط به رعایت شرایط احراز شغل است.
همچنین دستگاه های اجرایی موظفند به ازای تعداد نیروهای قرارداد انجام کار معین از مجموع پست های بلاتصدی خود، تعداد و عناوین پست های مسدودی را به سازمان امور اداری و استخدامی اعلام کنند.
برای اخذ مجوز بکارگیری نیروهای قرارداد انجام کار معین، باید عنوان پستی که قرار است وظایف آن به این نیروها واگذار شود به همراه عنوان شغلی که پست در آن تخصیص یافته است برای تطبیق با شرایط احراز به سازمان اداری و استخدامی اعلام شود.
براساس بخشنامه، وظایفی که براساس قرارداد منعقد شده به نیروهای قرارداد انجام کار معین محول می شود، در طول مدت قرارداد در دستگاه اجرایی ذیربط قابل تغییر نیست.
همچنین جابجایی نیروهای قرارداد انجام کار معین دارای شماره شناسه از دستگاه های اجرایی که تعداد این دسته از نیروها مازاد بر 10 درصد پست های سازمانی مصوب است به سایر دستگاه های اجرایی مشمول که تعداد نیروهای قرارداد انجام کارمعین موجود آنها کمتر از 10 درصد پست های سازمانی مصوب است، با موافقت دستگاه های اجرایی مبدا و مقصد و در بستر سامانه کارمند ایران و با رعایت شرایط احراز شغل و سایر مقررات از جمله تامین اعتبار در دستگاه مقصد براساس ضوابط مربوط مجاز است.
در صورت انطباق شرایط احراز، شماره شناسه فرد جابجا شده از دستگاه مبدا باطل و شماره شناسه جدید برای وی در دستگاه مقصد توسط سامانه کارمند ایران صادر می شود.
براساس این بخشنامه مدت و نحوه ذخیره مرخصی استحقاقی نیروهای قرارداد انجام کار معین براساس قانون مدیریت خدمات کشوری است.
علاوه برآن اضافه کار پرداختی به این نیروها مشمول کسور بازنشستگی نیست.
به گزارش ایرنا، سازمان اداری و استخدامی کشور عهده‌دار وظایف رییس‌جمهوری در زمینه اداری و استخدامی است که مهمترین آنها شامل ایجاد هماهنگی‌های لازم برای اجرای سیاست های کلی نظام اداری ابلاغ شده از سوی رهبر معظم انقلاب، تعیین نقش و ماموریت های بخش های مختلف دولتی، سیاستگذاری، برنامه‌ریزی نظارت بر بخش های مختلف دولتی شامل ساختارهای سازمانی، سرمایه انسانی دولت، آمار و برنامه‌ریزی نیروی انسانی، راهبری توسعه دولت الکترونیک و غیره می شود.
مدیریت عملکرد و صیانت از حقوق شهروندی و حقوق کارکنان دول،؛ توسعه و ترویج آموزش های راهبردی در زمینه نظام اداری کشور و تربیت مدیران توسعه گرا، برنامه‌ریزی، هدایت و راهبری ارتقای اثربخشی و کارایی نظام اداری و مدیریت بهره‌وری ملی، طراحی بهینه‌سازی و استقرار نظام های اداری برای تحقق برنامه‌های توسعه از دیگر وظایف این سازمان است.

اقتصام*9132*1961*


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

بهترین سریال‌هایی که در سال ۲۰۱۹ با فصل جدید بازمی‌گردند
در این لیست از سریال‌هایی نوشته‌ایم که پخش آن‌ها در سال ۲۰۱۹ نیز ادامه خواهند یافت. لیست را با دقت بخوانید و برای دیدن این قسمت‌ها برنامه‌ریزی کنید.
غلبه پلیدی بر نیکی، پیام انیمیشن‌های ژاپنی روز
انیمیشن یا به قول خودمان کارتون، از همان روزی که به صورت جدی وارد صنعت فیلم‌سازی شد، توانست نظر مخاطبان را به خود جلب کند، البته در ابتدا آمریکا به‌عنوان مرکز قوی فیلمسازی در جهان، با کمپانی قدرتمندی، چون والت دیزنی جزء پیشگامان تولید انیمیشن در دنیا بود، ولی دقیقا کمی بعد از پایان جنگ جهانی دوم، ژاپن نیز به سمت ساخت انیمیشن رفت
علایم ام اس در زنان چیست؟
یماری مولتیپل اسکلروزیس یا MS یک بیماری خود ایمنی است که مغز و نخاع و سیستم عصبی مرکزی را تحت تاثیر قرار می‌دهد. زنان بیشتر از مردان دچار این بیماری می‌شوند. طبق اعلام انجمن ام اس، زنان تقریبا سه برابر بیشتر از مردان مستعد ابتلا به ام اس هستند.
پاپایا چیست و چه خواصی دارد؟
آیا می‌دانید پاپایا چیست؟ پاپایا یکی از میوه‌های استوایی و بومی مناطق حاره‌ای آمریکا و مکزیک است و در کشورهای هند، آفریقای جنوبی، سری لانکا و فیلیپین هم پرورش داده می‌شود.
پوره عدس قرمز؛ هم رنگش عالیه هم طعمش!
پوره عدس قرمز یک پیش غذای مناسب است و همچنین به عنوان غذای کودک نیز می توان استفاده کرد.طرز تهیه را در ادامه ببینید.
داستان زندگی ۲۰ کارآفرین برتر کسب‌وکار در قرن اخیر
موفقیت و ثروت، به ندرت با پیروی از قواعد مرسوم و خطر نکردن به دست می‌آید. برعکس، بزرگ‌ترین موفقیت‌ها نصیب کسانی شده است که حاضر بودند بیرون از مرزبندی‌ها حرکت کنند.
ستاره‌هایی که امسال ۵۰ ساله می‌شوند
شاید سال‌ها قبل، سن پنجاه سالگی بسیار زیاد به نظر می‌رسید، اما امروزه این سن تنها یک عدد است.   بسیاری از ستاره‌های جهان با وجود این که وارد دهه ۵۰ زندگی خود شده اند، اما هنوز هم مانند دوران جوانی خود به نظر می‌رسند. ژن خوب و سبک زندگی سالم دو عامل تاثیرگذار بر زیبایی آنهاست.
آیا می‌دانید «ادوپرفیوم» با «ادو تویلت» و «ادوکلن» چه فرقی دارد؟
اگر اهل عطر و ادکلن باشید احتمالا متوجه شده‌اید روی برخی از شیشه‌های عطر نوشته شده ادوپرفیوم (Eau de Perfume)، روی برخی دیگر ادوتویلت (Eau de Toilette) یا شاید هم شاهد واژه فرانسوی ادوکلن (Eau de Cologne) باشید.
تخلیه خشم با شکستن اشیا؟!
راهکار متفاوت چینی‌ها برای غلبه بر خشم در سایت‌های داخلی، خارجی و شبکه‌های اجتماعی بازدید فراوانی داشته است و بعضی افراد با انتشار کامنت‌هایی گفته اند که‌ای کاش از آن‌ها یاد بگیریم و ما هم چنین اتاق‌هایی بسازیم تا شاهد کاهش بروز خشم در سطح جامعه باشیم.
مهارت های ارتباط موثر؛ اعتماد سازی
ارتباط موثر، رابطه‌ای است که در آن، طرف مقابل، پیام شما را با حداکثر دقت ممکن دریافت و درک کند. اکثر متخصصان ارتباطات بخش اصلی (و گاه تمام) مسئولیت ارتباط موثر را بر عهده‌ی ارسال کننده‌ی پیام می‌گذارند. البته این به معنای انکار اهمیت نقش دریافت‌کننده نیست، بلکه تاکیدی بر این امر است که فرستنده‌ی پیام‌ها، مسئولیت دارد از تمام توان خود برای افزایش اثربخشی ارتباط استفاده کند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

بیانی: فوتبال ایران قابل پیش‌بینی نیست
بازیکن پیشین تیم ملی گفت: اگرچه خط دفاع ما هنوز گلی دریافت نکرده، اما نگران اشتباهات فردی مدافعان تیم ملی هستم.
دوچرخه‌های خودران جای تاکسی‌های اینترنتی را می‌گیرند
به نظر می‌رسد که شرکت اوبر تصمیم گرفته است دوچرخه و اسکوترهای خودران را نیز وارد ناوگان حمل و نقل خود کند.
خصلتی که خداوند آن را دوست دارد
حدیث امام صادق (ع) درباره میانه روی را در اینجا بخوانید.
خبر خوب سایت ازبک برای استقلالی‌ها
سایت چمپیونات ازبکستان نوشت که اسماعیل مهاجم مورد نظر استقلال با تیم ازبک فسخ کرده است.
افتتاح سالن ورزشی اندیمشک پس از ۲۳ سال- استقبال پرشور از جام تختی
رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام تختی از صبح امروز(پنج شنبه) با استقبال بسیار خوب مردم خوزستان در سالن نوساز سروندی اندیمشک آغاز شد.
میراثی از دهه 70 که 7 دولت را درگیر کرده است
راه‌آهن تهران - مشهد کی برقی می‌شود؟
پیش‌بینی اوضاع صنعت هوایی در سال ۲۰۱۹
خانه به متری ۱۰ میلیون نزدیک شد- ضعف مشهود برنامه
پروژه‌های مسکن مهر قبل از تکمیل زیرساخت‌ها نباید تحویل شود
۱۲ درصد از شاغلان جوان اروپایی در معرض فقر هستند
حق مسکن 100 هزار تومانی کارگر بهتر از هیچ است
فرود اضطراری هواپیمایی که مسافران را منجمد کرد
با متخلفان ارائه بلیت چارتری خارج از چارچوب برخورد می‌شود
افتتاح ۲۸ هزار مسکن مهر در شهرهای جدید