خبرهای خوش برای کارکنان کارمعین دستگاه های اجرایی

15:25 ۱۸۳ روز و ۱۸ ساعت پیش ایرنا 320 0
خبرهای خوش برای کارکنان کارمعین دستگاه های اجرایی

تهران- ایرنا- رییس سازمان اداری و استخدامی کشور در بخشنامه ای برای ایجاد وحدت رویه در مسائل اداری کارکنان، ساماندهی و استفاده بهینه از توانمندی های کارکنان قرارداد انجام کار معین دستگاه های اجرایی تسهیلات جدیدی را ابلاغ کرد.

ایرنا

به گزارش یکشنبه تارنمای سازمان اداری و استخدامی، این بخشنامه موضوعاتی همچون شرایط جابجایی نیروهای قرارداد انجام کار معین، مدت و شیوه ذخیره مرخصی استحقاقی و شرایط جذب برای دستگاه های اجرایی را دربرمی گیرد.
براساس این بخشنامه بکارگیری نیروهای قرارداد انجام کارمعین جدید برای انجام وظایف پست های سازمانی در دستگاه اجرایی منوط به رعایت شرایط احراز شغل است.
همچنین دستگاه های اجرایی موظفند به ازای تعداد نیروهای قرارداد انجام کار معین از مجموع پست های بلاتصدی خود، تعداد و عناوین پست های مسدودی را به سازمان امور اداری و استخدامی اعلام کنند.
برای اخذ مجوز بکارگیری نیروهای قرارداد انجام کار معین، باید عنوان پستی که قرار است وظایف آن به این نیروها واگذار شود به همراه عنوان شغلی که پست در آن تخصیص یافته است برای تطبیق با شرایط احراز به سازمان اداری و استخدامی اعلام شود.
براساس بخشنامه، وظایفی که براساس قرارداد منعقد شده به نیروهای قرارداد انجام کار معین محول می شود، در طول مدت قرارداد در دستگاه اجرایی ذیربط قابل تغییر نیست.
همچنین جابجایی نیروهای قرارداد انجام کار معین دارای شماره شناسه از دستگاه های اجرایی که تعداد این دسته از نیروها مازاد بر 10 درصد پست های سازمانی مصوب است به سایر دستگاه های اجرایی مشمول که تعداد نیروهای قرارداد انجام کارمعین موجود آنها کمتر از 10 درصد پست های سازمانی مصوب است، با موافقت دستگاه های اجرایی مبدا و مقصد و در بستر سامانه کارمند ایران و با رعایت شرایط احراز شغل و سایر مقررات از جمله تامین اعتبار در دستگاه مقصد براساس ضوابط مربوط مجاز است.
در صورت انطباق شرایط احراز، شماره شناسه فرد جابجا شده از دستگاه مبدا باطل و شماره شناسه جدید برای وی در دستگاه مقصد توسط سامانه کارمند ایران صادر می شود.
براساس این بخشنامه مدت و نحوه ذخیره مرخصی استحقاقی نیروهای قرارداد انجام کار معین براساس قانون مدیریت خدمات کشوری است.
علاوه برآن اضافه کار پرداختی به این نیروها مشمول کسور بازنشستگی نیست.
به گزارش ایرنا، سازمان اداری و استخدامی کشور عهده‌دار وظایف رییس‌جمهوری در زمینه اداری و استخدامی است که مهمترین آنها شامل ایجاد هماهنگی‌های لازم برای اجرای سیاست های کلی نظام اداری ابلاغ شده از سوی رهبر معظم انقلاب، تعیین نقش و ماموریت های بخش های مختلف دولتی، سیاستگذاری، برنامه‌ریزی نظارت بر بخش های مختلف دولتی شامل ساختارهای سازمانی، سرمایه انسانی دولت، آمار و برنامه‌ریزی نیروی انسانی، راهبری توسعه دولت الکترونیک و غیره می شود.
مدیریت عملکرد و صیانت از حقوق شهروندی و حقوق کارکنان دول،؛ توسعه و ترویج آموزش های راهبردی در زمینه نظام اداری کشور و تربیت مدیران توسعه گرا، برنامه‌ریزی، هدایت و راهبری ارتقای اثربخشی و کارایی نظام اداری و مدیریت بهره‌وری ملی، طراحی بهینه‌سازی و استقرار نظام های اداری برای تحقق برنامه‌های توسعه از دیگر وظایف این سازمان است.

اقتصام*9132*1961*


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

2 خصلتی که به فرموده امام باقر(ع) کلید هر بدی اند
حدیث امام محمدباقر (ع) درباره کلید هر بدی را در اینجا بخوانید.
موتورسواری امین حیایی روی صحنه «عصر جدید» -خاطره جالب علیخانی از حضور خود در یک فیلم
دوازدهمین قسمت از برنامه «عصر جدید» شب گذشته با حضور شرکت‌کنندگان مختلف به روی آنتن شبکه سه سیما رفت.
آغاز همایش بزرگداشت هفته قوه قضاییه
همایش بزرگداشت هفته قوه قضاییه با حضور آیت الله رئیسی رئیس قوه قضاییه، مسئولان عالی قضایی، روسای کل دادگستری‌ها، دادستان‌های مراکز استان‌ها و جمعی از قضات و کارکنان دستگاه قضایی آغاز شد.
حذف امضاهای طلایی در سازمان ثبت اسناد
ذبیح اله خداییان از حذف امضا‌های طلایی خبر داد و گفت: یکی از محور‌های سند تحول، پیشگیری از مفاسد و برخورد با متخلفان است.
راهی ساده و لذتبخش برای سالم نگه داشتن قلب
محققان متوجه شدند هر قدر فرد در طول سال بیشتر مرخصی بگیرد و بیشتر به سفر رود، کمتر احتمال دارد به سندرم متابولیک مبتلا شود.
امکان وقوع پدیده قیرزدگی در سطح برخی جاده‌ها
سرهنگ رحمانی گفت: با توجه به اینکه گرمای هوا شدت یافته است در سطح برخی از جاده‌های کشور ممکن است با پدیده "قیرزدگی" مواجه شویم.
میزان عوارض تردد در محدوده ˮکنترل آلودگی هواˮ مشخص شد
مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه میزان عوارض تردد در محدوده "کنترل آلودگی هوا" بین ۷ تا ۲۰ هزار تومان است، گفت: خودرو‌های دارای معاینه فنی برتر از تخفیف ۲۵ درصدی عوارض ورود به محدوده‌ها برخوردار خواهند شد.
شفاف سازی درآمد‌های شهرداری از محل طرح ترافیک در دستور کار
علیخانی ضمن انتقاد از عملکرد معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران درباره شفاف نبودن عملکرد این معاونت گفت: شهرداری باید پاسخ دهد که چه میزان درآمد از محل طرح ترافیک و عوارض زوج و فرد در سال گذشته داشته و چه میزان از این درآمد صرف خرید اتوبوس و توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی شده است.
پرونده کارت ملی هوشمند چه تاریخی بسته خواهد شد؟
سخنگوی سازمان ثبت‌ احوال با اشاره به اینکه کارت‌های هوشمند ملی به مرور به ثبت‌نام‌کنندگان ارائه می‌شود از زمان بسته‌شدن این پرونده خبر داد.
علت بد بو شدن گاز معده
مشکلات مربوط به روده باعث بدبو شدن گاز معده می‌شود؛ باکتری‌های روده در طول فرآیند هضم، ترکیبات حاوی گوگردی مانند هیدروژن سولفید تولید می‌کند که بوی زننده‌ای را در گاز معده به وجود می‌آورند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

وقوع خورشید گرفتگی و ماه گرفتگی در تیرماه
بعد از یک خورشید گرفتگی که از آسمان ایران قابل مشاهده نیست، ماه گرفتگی در بامداد ۲۶ تیرماه رخ خواهد داد که در سراسر ایران قابل رؤیت است.
لحظاتی از «عصر جدید» که در تلویزیون پخش نشد
عامل صمیمی تهیه‌کننده و عوامل برنامه با شرکت‌کنندگان در پایانی‌ترین دقیقه‌های منتهی به اجرا... همراه دوربین‌های پشت صحنه شوید تا شاهد تمام جزئیاتی باشید که باید برای بهترین اجرای استعدادها بررسی شوند!
نمایی زیبا از پل خواجو
نمایی زیبا از پل خواجو اصفهان در یک روز بهاری را در تصویر زیر می بینید.
لاک پشتی که پاهای مصنوعی دارد- عکس
این لاکپشت معلول «پدرو» نام دارد و یکی از مراجعان بیمارستان دامپزشکی دانشگاه لوئیزیانا است.
چرا بازار کار به جوانان روی خوش نشان نمی‌دهد؟
بال‌های تاشو به هواپیماها هم آمد!
تا وقتی مدرک‌گرایی هست بیکاری هم هست!
اینفوگرافی - نگاهی به وضعیت کودکان کار در جهان
رشته‌های دانشگاهی را حذف کنیم یا ظرفیت پذیرش را کم؟
ˮهماˮ تنها  می‌ماند؟
آغاز بازسازی و ساخت خانه‌های آسیب‌دیده از سیل در خوزستان
قائم مقام خانه کارگر اعلام کرد: طلب ۲۰۷ هزار میلیارد تومانی از دولت
اختصاص ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای ساماندهی حاشیه‌نشینی زاهدان
وزیر کار رئیس گروه آسیا و اقیانوسیه سازمان بین‌المللی کار شد