70 درصد فضای سبز بیرجند از آب آشامیدنی جدا شد

14:35 ۹۲ روز و ۳ ساعت پیش ایرنا 165 0
70 درصد فضای سبز بیرجند از آب آشامیدنی جدا شد

بیرجند - ایرنا - رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بیرجند گفت: تاکنون حدود 70 درصد فضای سبز بیرجند با اجرای شبکه آبرسانی مستقل، از آب آشامیدنی جدا شده است.

ایرنا

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی شهرداری بیرجند امیر ابراهیم زاده اظهار داشت: سالانه با استفاده از توسعه شبکه آبیاری، بخشی از فضای سبز از آب شرب جدا می شود و اجرای سامانه های نوین آبیاری در فضای سبز شهر بیرجند و جداسازی آب فضای سبز گامی موثر به منظور صرفه جویی و بهبود کیفیت فضای سبز است.
وی با اشاره به اجرای طرح های توسعه فضای سبز شهری در سال های اخیر و همچنین تغییر شرایط جوی و محدودیت های منابع آبی، استفاده از روش های نوین آبیاری در فضای سبز شهری را گامی موثر در بهبود کیفیت فضای سبز شهری و افزایش بهره وری از منابع آبی عنوان کرد.
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بیرجند جداسازی سامانه های آبرسانی و آبیاری فضای سبز از آب آشامیدنی و طراحی شبکه آبیاری با استفاده از آب خام را از اولویت های این سازمان برشمرد.
وی ادامه داد: در همین راستا امسال پروژه بزرگ انتقال آب از چاه میدان قدس به شمال شهر و منطقه مهرشهر به طول هشت هزار و 500 متر، انتقال آب از چاه میدان سفیر امید به پارک پدران آسمانی به متراژ هزار متر، انتقال آب از چاه حاشیه میدان آدینه به پارک سایت اداری به متراژ هزار و 200 متر، لوله گذاری برای انتقال آب از چاه میدان سفیر امید تا مخزن انتهای پاسداران به متراژ 2هزار و 160 متر و انتقال و توزیع آب در بلوار شهدای عبادی به متراژ2 هزار و 200 متر انجام شده است.
ابراهیم زاده گفت: شهرداری در راستای جداسازی سامانه آبرسانی و آبیاری فضای سبز از آب آشامیدنی شهر بیرجند در بودجه سال جاری حدود 20 میلیارد ریال پیش بینی کرده که تاکنون 9 میلیارد و 500 میلیون ریال هزینه شده است.
وی اضافه کرد: همچنین در بودجه سال 97 برای اجرای سامانه های نوین آبیاری، 10 میلیارد ریال پیش بینی شده که تاکنون یک میلیارد و 800 میلیون ریال هزینه و این پروژه ادامه دارد.
وی گفت: در راستای اجرای سامانه های نوین آبیاری (تحت فشار و آبیاری قطره ای) انتقال و توزیع آب بلوار خلیل طهماسبی به طول هزار و 300 متر، انتقال و توزیع آب در بلوار توحید به طول هزار و 500 متر، انتقال و توزیع آب در بلوار رازی به طول 767 متر، انتقال و توزیع آب در بلوار معلم به طول 800 متر، انتقال و توزیع آب در بلوار بهشتی به طول 790 متر و ادامه بلوار غفاری به طول هزار و 210 متر انجام شده است.
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بیرجند بیان کرد: اجرای کامل سیستم آبیاری تحت فشار در پارک سایت اداری به مساحت 9 هزار و 500 مترمربع، پارک آیت الله بهجت به مساحت 13هزار متر مربع و پارک پدران آسمانی به مساحت 14 هزار مترمربع انجام شده است.
وی گفت: براساس آمارهای شرکت آب و فاضلاب، در پنج ماه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 20 درصد در مصرف آب شهری صرفه جویی شده که نشان می دهد پروژه جداسازی آب فضای سبز نتیجه بخش بوده است.
ابراهیم زاده با اشاره به وجود هشت حلقه چاه شهرداری با آبدهی مجموع 155 لیتر در ثانیه اظهار داشت: در بعضی از مکان هایی که شبکه آب خام وجود ندارد از آب شهر استفاده می شود که با تداوم در اجرای پروژه جداسازی آب شرب از فضای سبز، این میزان کمتر خواهد شد.
وی افزود: برای حفظ و آبیاری فضای سبز بخصوص در کوچه های فرعی مقابل منازل و واحدهای تجاری به کمک شهروندان نیاز داریم.
9893*3028


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

صنعت ، تجارت و کشاورزی
صنعت ، تجارت و کشاورزی

آخرین اخبار

هیچ گونه مشکلی در سازه سدهای استان مرکزی گزارش نشده است
اراک - ایرنا - مدیر عامل آب منطقه ای استان مرکزی گفت: هیچ گونه مشکلی در سازه سدهای این استان با توجه به شدت بارش ها گزارش نشده است.
برق 56 روستای لرستان قطع است
خرم آباد - ایرنا - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق لرستان گفت: بر اثر بارش شدید باران برق 56 روستای استان همچنان قطع است.
تردد در محور سمیرم- یاسوج برقرار شد
اصفهان- ایرنا- معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اصفهان گفت: بقایای ریزش کوه در کیلومتر 15 محور سمیرم به یاسوج، با تلاش راهداران، پاکسازی و تردد دوباره در این مسیر برقرار شد.
چراغ خاموش قیمت های نجومی  برخی رستوران های مازندران
ساری – ایرنا -برخی رستوران های استان مازندران در ایام تعطیلات نوروزی و پیک گردشگری این استان با سوء استفاده از شرایط مسافران در ازای عرضه غذا، قیمت های نجومی دریافت می کنند.
دستگاه های اجرایی هرمزگان تا پایان نوروز در آماده باش کامل باشند
بندرعباس- ایرنا- استاندار هرمزگان تاکید کرد: با توجه به حضور شمار بسیاری از گردشگران در استان و شرایط آب و هوایی منطقه، تمام دستگاه های اجرایی هرمزگان باید تا پایان تعطیلات نوروز در آماده باش کامل باشند.
ستاد بحران لرستان با کمبود امکانات و منابع مواجه است
خرم آباد- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان گفت: ستاد بحران استان با کمبود امکانات و تجهیزات مواجه است و چنانچه در بارندگی های کنونی تمهیداتی در نظر گرفته نمی شد، بروز حوادث ناخوشایند قطعی بود.
احتمال رانش زمین در طالقان وجود دارد
کرج- ایرنا - مدیر کل هواشناسی استان البرز گفت: با ادامه بارش ها در این استان، احتمال رانش زمین در شهرستان طالقان و ریزش کوه در دیزین و جاده کرج-چالوس وجود دارد.
روستای کندسکوه گالیکش گلستان در محاصره برف است
گنبدکاوس- ایرنا- فرماندار گالیکش اعلام کرد: روستاییان روستای کندسکوه از بخش لووه این شهرستان در شرق گلستان همچنان در محاصره برف قرار دارند.
بارش برف بهاری 3 گردنه استان قزوین را فراگرفت
قزوین - ایرنا - معاون راهداری اداره کل حمل و نقل جاده ای قزوین گفت: بارش برف در پنجمین روز نوروز 3 گردنه استان شامل طالقان، قسطین لار و آوج را فراگرفته است.
پرواز اصفهان - خارک به مبداء بازگشت
اصفهان- ایرنا- مدیر روابط عمومی فرودگاه های استان اصفهان گفت: پرواز اصفهان به جزیره خارک به دلیل شرایط بد جوی نتوانست در مقصد خود به زمین بنشیند و مجبور به بازگشت شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

اجرای دومین مرحله امدادرسانی ارتش در مناطق صعب العبور مازندران
تهران-ایرنا- فرمانده اردوگاه شهدای ارتش از اجرای دومین مرحله امدادرسانی در مناطق صعب العبور مازندران در پی دستورات فرمانده معظم کل قوا خبر داد.
میزان سوخت سرقت شده از لوله انتقال بوشهر مشخص شد
بوشهر- ایرنا- دادستان بوشهر گفت: 444هزار و661 لیترنفت گاز و بنزین از طریق ایجاد انشعاب غیرمجاز از خط لوله اصلی انتقال فرآورده نفتی اسکله اداره بندر و دریانوردی به مخازن انبار شهید غریبی بوشهر سرقت شده است.
سیل شایعات در شمال کشور +عکس
همزمان با سیل اخیر در استان‌های شمالی کشورمان، سیلی از شایعات طی روزهای گذشته روانه این مناطق شده است که هدف آن دلسرکردن مردم و افزایش فشار بر روی افکار عمومی است.
مروری بر مقررات «تنبیه» در مدارس
در میان انبوه اخبار گوناگون منتشره در جامعه، اخباری هرچند اندک درباره تنبیه دردناک دانش‌آموز به خاطر نمره، فرو رفتن مداد در سر دانش آموز بر اثر تنبیه و... فارغ از بروز واکنش اجتماعی، آثار حقوقی نیز به همراه دارد.
استاندار سابق گلستان از مردم عذرخواهی کرد
گرگان - ایرنا - سید مناف هاشمی استاندار سابق گلستان در تماس تلفنی با ایرنا ضمن عذرخواهی از مردم استان با سیل زدگان این خطه شمال کشور ابراز همدردی کرد.
آخرین وضع جاده ها از زبان کارشناس مرکز راه های کشور
بروجرد با کمبود تجهیزات و ماشین آلات در مواقع بحرانی روبرو است
سیلاب خللی در سلامت آب آشامیدنی شیراز وارد نکرد
فرودگاه های گرگان وخرم آباد برای کمک رسانی فعالند
راه ارتباطی 40 روستای بخش معمولان پلدختر قطع شد
تردد در 'سه راهی دارلک' محور مهاباد - ارومیه تسهیل شد
فرماندار راز و جرگلان نسبت به وقوع سیل مجدد هشدار داد
احتمال خطر ریزش سنگ و گل در جاده های چهارمحال و بختیاری
سه مسیر سیلابی جنوب سیستان و بلوچستان بازگشایی شد
افزایش 2.8 درصدی تردد در محورهای برون شهری