70 درصد منابع برخی بانک های ایلام از استان خارج می شود

14:53 ۸۹ روز و ۲۲ ساعت پیش ایرنا 198 0
70 درصد منابع برخی بانک های ایلام از استان خارج می شود

ایلام - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار ایلام گفت: 70 درصد منابع برخی بانک های خصوصی استان در خارج از ایلام سرمایه گذاری می شود.

ایرنا

به گزارش خبرنگار ایرنا، ایوب درویشی روز یکشنبه در نشست با مدیرعامل امور شعب بانک ملی و چند بانک دیگر استان اظهار داشت: بانک های خصوصی ارتباط منطقی با حوزه بانکی استان ندارند.
وی ادامه داد: نمی شود سیستم پولی و مالی را منفک کرد زبرا برخی از بانک ها با افزایش نقدینگی موجب ایجاد تورم و مشکلاتی اقتصادی در جامعه می شوند.
معاون استاندار ایلام افزود: دولت باید سیستم بانکی و بورس را در اختیار داشته تا نقدینگی را کنترل و اجازه ندهد عدم هماهنگی و مصارف و منابع بانک های خصوصی تاثیرات اقتصادی منفی در جامعه ایجاد کند.
درویشی با ابراز نارضایتی از شرایط موجود گفت: از منابع و مصارف بانک های خصوصی در استان اطلاعی در دست نداریم و این بانک ها هیچ همکاری و مشارکتی در امر سرمایه گذاری و رونق تولید استان ندارند.
وی یادآور شد: برخی از این بانک ها منابع عمومی و پول مردم را جمع آوری و در استان های دیگر سرمایه گذاری می کنند که متاسفانه در برخی مواقع با ایجاد مشکل برای این بانک ها و ورشکستگی آنها سپرده گذاران به استانداری هجوم آورده و خواستار رسیدگی می شوند.
معاون اقتصادی استاندار ایلام تاکید کرد: سپرده های مردم باید هدفمند و در راستای تولید، کنترل تورم، رفع رکود و ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی استان هزینه شود.
درویشی با انتقاد از عملکرد بانک مرکزی گفت: متاسفانه بانک مرکزی در خصوصی بانک های خصوصی قوی عمل نمی کند و نظارت آنچنانی بر فعالیت این بانک ها ندارد و تنها یک مجوز فعالیت به این بانک ها داده است.
وی اضافه کرد: این ناهماهنگی ها موجب ایجاد مشکلاتی در استان می شود و بانک های خصوصی از حضور در جلسات بانکی و همچنین از مشارکت در امر سرمایه گذاری استان به واسطه دستورالعمل داخلی که خود اعلام می کنند، سرباز می زنند.
معاون استاندار ایلام اظهار کرد: برای وحدت رویه و جهت گیری درست و هماهنگ در امور اقتصادی استان و کشور نیاز است بانک های خصوصی حضور پیدا کرده و تحت نظارت و هدایت یک شورای قانونی هماهنگ و تعاملی عمل کنند.
درویشی خواستار هماهنگی بانک های خصوصی و دولتی با بانک ملی و استانداری شد تا بانک های خصوصی در معرض آسیب ورشکستگی قرار نگیرند و سپرده گذاران و مردم با مشکل مواجه نشوند.
وی ادامه داد: تنظیم منابع و مصارف بانک ها یک نیاز است تا بانک های خصوصی هم برای سرمایه گذاری در استان پای کار بیایند.
وی تاکید کرد: همه نهادهای دولتی، خصوصی، خصولتی باید تحت نظارت دولت و مدیریت استان فعالیت کنند تا مشکلی ایجاد نشود.
در ادامه این نشست مقرر شد که نماینده بانک مرکزی در غرب کشور در جلسه شورای هماهنگی بانک ها از بانک های خصوصی استان نیز دعوت کند که برای پیشبرد اهداف دولت در استان پای کار بیایند.
7177/6119


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

ارتباطات و فناوری اطلاعات
ارتباطات و فناوری اطلاعات

آخرین اخبار

بالندگی در اوج تحریم تجربه شیرین البرز 97
کرج- ایرنا - استان نوپای البرز یا سرزمین اقوام با وجود فشارهای بدخواهان ملت ایران، اوج بالندگی اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و ... را در سال 97 به نمایش گذاشت و این سال با دستاوردهای فراوانی برای ساکنان این خطه رقم خورد.
«رونق تولید» قفل بسته تنها کارخانه فرومنگنز کشور را گشود
همدان - ایرنا - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان گفت: با دستور و تاکید ویژه دکتر رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت، کارخانه ذوب آهن اسدآباد به عنوان تنها تولیدکننده فرومنگنز کشور، در سال جدید دوباره راه اندازی می شود و رونق به این واحد صنعتی راکد باز می گردد.
باران و سیل به حدود یکهزار واحد مسکونی خراسان شمالی خسارت زد
بجنورد- ایرنا- مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان شمالی گفت: در بارندگی ها و سیلاب روزهای اخیر حدود یکهزار واحد مسکونی خسارت دیده است.
خورشید و فرصت تحول در تولید انرژی
سمنان- ایرنا- خورشید به عنوان منبع سازگار زیست محیطی ظرفیتی نهفته برای آغاز فصل جدیدی در عرصه تحول تولید انرژی است که می تواند افق های تازه ای برای بخش های صنعتی، اقتصادی، رفاهی و اجتماعی کشور باشد.
استاندار تهران: نقش مدیریت استان در تحقق شعار سال مهم است
تهران- ایرنا- استاندار تهران با بیان اینکه تحقق شعار سال 98 الزاماتی دارد که باید آن را فراهم کرد اضافه کرد: استانداری به عنوان رئیس همه کارگروه هایی که در زمینه رونق تولید فعال هستند، برای رونق بخشی به تولید و افزایش کیفیت محصولات تولیدی نقش مهمی برعهده دارد.
همراهی مردم با تولیدکنندگان در تحقق شعار سال ضروری است
اهواز - ایرنا - معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به نامگذاری سال 98 به نام رونق تولید گفت: همراهی مردم با تولید کنندگان برای رونق کالای داخلی و تحقق شعار سال ضروری است.
مناطق روستایی گنبد از بحران و مخاطرات سیل خارج شد
گنبدکاووس - ایرنا - فرماندار ویژه گنبدکاووس گفت: به دنبال عادی شدن اوضاع از دو روز گذشته در سطح شهر گنبد، مخاطرات و بحران سیل و طغیان رودخانه در روستاهای این شهرستان در هر دو بخش مرکزی و داشلی برون نیز برطرف شد.
پنج میلیون وسیله نقلیه در جاده های استان مرکزی تردد کردند
اراک - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی گفت: پنج میلیون و 131 هزار و 441 وسیله نقلیه از ابتدای طرح نوروزی تاکنون از جاده های این استان تردد کردند.
واژگونی خودروی اتباع بیگانه در سراوان 16مصدوم برجا گذاشت
زاهدان- ایرنا- رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: واژگونی یک دستگاه وانت تویوتا حامل اتباع بیگانه غیرمجار در مسیر سراوان - کوهرناگان 16 مجروح برجا گذاشت.
سه کوهنورد مفقود شده در ارتفاعات تفتان پیدا شدند
زاهدان- ایرنا- مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: سه کوهنورد مفقود شده در ارتفاعات تفتان با تلاش نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر شهرستان خاش پیدا شدند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

ویدئو - با برخی شگفتی‌های برج طغرل آشنا شوید
«برج طغرل» را یکی از زیباترین آثار تاریخی با پیشینه‌ای برابر ۹ قرن یعنی متعلق به دوره سلجوقی می‌دانند. مورخان معتقدند «طغرل بیک سلجوقی» مؤسس و نخستین پادشاه سلسله سلجوقیان در این برج آرمیده و همین امر سبب شده تا این اثر ملی به نام «برج طغرل» شهرت یابد. برای این بنای تاریخی کاربری‌های مختلفی مانند «ساعت»، «منعکس‌کننده صدا» و «راهنمای مسافران» عنوان کرده‌اند. برای رسیدن به برج طغرل در شهرری، خیابان ابن‌بابویه و در مقابل سردر شرقی، استفاده از مترو بهترین راه ممکن است. در فاصله مترو تا برج نیز تاکسی و اتوبوس‌هایی که در مقابل درِ خروجی مترو منتظر مسافران هستند، شما را به مقصد می‌رسانند.
سرمایه‌گذاران خارجی در مناطق آزاد کم شدند
آمارها نشان می‌دهد میزان جذب سرمایه خارجی در ۱۱ ماهه نخست سال 1397 نسبت به سال قبلش بیش از ۳۲ درصد کاهش داشته، این در حالی است که این آمار در سال ۱۳۹۶ روند افزایشی داشته است.
واردات ۲۰۳ تن عروسک به کشور+ جدول
براساس آمار گمرک در ۱۱ ماهه سال ۹۷ بالغ بر ۲۰۳ تن انواع عروسک از ۲ کشور جهان وارد ایران شده است.
موفقیت تیم ملی فوتبال امید، با وجود بدشانسی در راه المپیک
پیشکسوت فوتبال ایران می‌گوید با وجود بدشانسی تیم ملی فوتبال امید کشورمان در بازی برابر ترکمنستان و وجود چند مصدوم، امیدوار است این تیم بتواند امید ایران برای کسب سهمیه المپیک را زنده نگه دارد.
تاریخچه ۶ داربی که در عید برگزار شد
دهم فروردین ۹۸ ایران جذاب‌تر از همیشه خواهد شد. جایی که رفاقت جایش را به رقابت می‌دهد و یک باخت می‌تواند تمام خوشی‌های عید نوروز را به کام هوادار تلخ کند. داربی هشتاد و نهم، هفتمین داربی می‌شود که در تعطیلات عید یا روزهای نزدیک به تعطیلات برگزار می‌شود و پیروزی برای هر تیم می‌تواند به عنوان شیرین‌ترین عیدی ممکن تلقی شود.
2400 خانوار روستایی آذربایجان غربی از بیمه بازنشستگی برخوردار شدند
ارائه خدمات ارزی از روز شنبه در صرافی های منتخب
بخشودگی وام کشاورزان خراسان شمالی در دست انداز کمبود اعتبار
بخشودگی وام کشاورزان خراسان شمالی در دست انداز کمبود اعتبار
حق بیمه شخص ثالث 15 درصد افزایش یافت
تداوم ارائه خدمات ارزی از سوی صرافی های بانکی در ایام نوروز
بورس با رشد 2 هزار و 760 واحدی به استقبال نوروز رفت
عرضه ارز صادرکنندگان در بازار شدت گرفت
ایجاد امنیت روانی برای روستاییان کاری توسعه ای است
اجرای مدل های جدیدهمکاری صندوق نوآوری وشکوفایی با شبکه بانکی