آموزش و پرورش به سرمایه گذاری نیاز دارد

14:04 ۱۸۵ روز و ۱۷ ساعت پیش ایرنا 193 0
آموزش و پرورش به سرمایه گذاری نیاز دارد

مشهد- ایرنا- سرپرست استانداری خراسان رضوی گفت: در حوزه آموزش و پروش این استان به سرمایه گذاری بیشتر و مستمر نیاز است.

ایرنا

قربان میرزایی روز یکشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش خراسان رضوی افزود: امسال برای اصلاح سامانه گرمایشی مدارس استان 80 میلیارد ریال اعتبار وجود دارد که کافی نیست. با این میزان اعتبار اصلاح سامانه گرمایشی مدارس 10 سال ادامه خواهد یافت که نباید چنین باشد.
وی به تحصیل یک میلیون و 230 هزار دانش آموز در خراسان رضوی اشاره و بیان کرد: آموزش و پرورش پیشران توسعه و خاکریز اول آن است که همه باید در حل مسائلش دخالت داشته باشند.
سرپرست استانداری خراسان رضوی ادامه داد: آموزش و پرورش حوزه ای است که مسائلش بطور مستمر جریان دارد و نمی توان گفت کار آن در روز خاصی به پایان می رسد. بطور مثال باید برای بازنشستگی پنج هزار نفر از کادر آموزشی آموزش و پرورش استان در سالجاری فکری کرد.
وی در ادامه همچنین گفت: مایه تاثر است که سرانه بازماندگان از تحصیل در خراسان رضوی مقداری بالاست لذا نیاز به توجه بیشتر دارد. سنگهای پیش روی بازماندگی از تحصیل همچون فقر اقتصادی و ازدواج دختران را باید برداشت و مسیر را برای بازگشت دانش آموزان بازمانده از تحصیل باز کرد.
میرزایی افزود: یافتن علت نقصان در پوشش کامل تحصیلی همه مناطق خراسان رضوی به مطالعه و بررسی عمیق نیاز دارد لذا با یک نسخه سراسری نمی توان این مشکل را حل کرد بلکه باید منطقه به منطقه و بخش به بخش میزان پوشش تحصیلی را بررسی و نقصان آن را علتیابی نمود.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: این استان با 84 هزار همکار آموزشی و پرورشی در سطح 50 هزار کلاس درس و یک میلیون و 230 هزار دانش آموز دارای گسترده ترین آموزش و پرورش کشور از لحاظ آمار در حوزه دانش آموز و معلم است.
قاسمعلی خدابنده افزود: هم اکنون آموزش و پرورش خراسان رضوی 65 هزار بازنشسته فرهنگی دارد و در سال تحصیلی جدید نیز پنج هزار و 200 همکار در شرایط بازنشستگی قرار گرفته اند که حدود دو هزار نفر را با حکم استمرار خدمت نگاه داشتیم و حدود سه هزار و 200 نفر بازنشسته شدند.
وی ادامه داد: مهر ماه امسال با کمبود 13 هزار معلم برای کلاسهای درس مواجه بودیم که با برنامه ریزی و اجرای طرح استمرار خدمت همکاران، بکارگیری نیروهای حق التدریس آزاد، استفاده از خرید خدمات آموزشی، برونسپاری در مدارس کار دانش و استفاده از ظرفیت مدارس غیردولتی این کمبود جبران شد.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی همچنین گفت: 36 درصد کلاسهای آموزش و پرورش که 16 هزار و 150 کلاس را شامل می شود در این استان فاقد سامانه گرمایشی متمرکز و استاندارد است لذا با بخاریهای نفتی و گازسوز گرم می شود که خطر هر لحظه آنها را تهدید می کند.
وی افزود: با 80 میلیارد ریالی که امسال برای اصلاح سامانه گرمایشی مدارس خراسان رضوی اختصاص یافته حداکثر می توان 160 تا 170 مدرسه را مجهز کرد و اگر روال به همین شکل ادامه یابد 10 سال طول خواهد کشید تا 16 هزار مدرسه به سامانه گرمایشی استاندارد و متمرکز تجهیز شوند.
1922/1858


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی فوتبال زنان به روایت تصویر
مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی ۲۰۱۹ فرانسه با قدرت‌نمایی تیم‌های اروپایی به پایان رسید.
بیماری مرگباری که زردچوبه آن را به زانو درمی‌آورد
محققان موفق به تولید داروی با کمک «کورکومین»، ماده تشکیل دهنده موجود در زردچوبه، شدند که می تواند از پیشروی سلول های سرطان استخوان پیشگیری کند.
تجهیزات جالب یک سارق تهرانی- عکس
در حاشیه نمایش کشفیات بیست و ششمین طرح رعد نیروی انتظامی تهران بزرگ...
قاچاق قرص متادون با مجوز مرکز ترک اعتیاد!
بیش از ۲۹ هزار قرص متادون که با سوءاستفاده از مجوز چند مرکز ترک اعتیاد تهیه شده بود، پیش از قاچاق به غرب کشور توقیف شد.
نوشیدنی پرطرفداری که خطر ابتلا به «ام اس» را کاهش می‌دهد
پژوهش‌های پیشین نشان داده بود که مصرف قهوه به کاهش خطر بیماری‌های پارکیسنون و آلزایمر می‌انجامد. این بار پژوهشگران به سراغ نقش قهوه در کاهش خطر بروز ام. اس رفته و به یافته‌های جالبی رسیدند.
شیرجه دیدنی یک پرنده- عکس
این تصاویر زیبا توسط Martin Hadmyr عکاس 45 ساله حیات وحش در سوئد به ثبت رسیده است.
۳ روش طبیعی برای سلامت و تقویت مو
برای داشتن موهایی براق و نرم نیازی به هزینه‌های سنگین نیست، بلکه می‌توانید با هزینه‌ای بسیار کم و راهکارهایی طبیعی به این هدف دست یابید.
اقدامی که موجب کاهش خطر حمله قلبی می‌شود
به گفته محققان، یک ساعت ورزش معمولی یا نیم ساعت ورزش سنگین در هر روز می تواند خطر حمله قلبی را تا ۴۶ درصد کاهش دهد.
سکته قلبی چگونه رخ می‌دهد؟
فشارخون وقتی بالا می‌رود که یا خون با قدرت بیشتر از قلب پمپ شود و یا مجرای سرخرگ تنگ شود؛ همین عامل آغازی است برای بروز سکته قلبی...
نجات معجزه‌آسای سرنشینان پژو ۲۰۶ پس از واژگونی- عکس
سرنشینان پژو ۲۰۶ پس از واژگونی خودرو، روی نرده‌های فلزی وسط بلوار به طرز معجزه‌آسایی نجات یافتند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

ماجرای حضور افشین قطبی در پرسپولیس
پس از جدایی برانکو ایوانکوویچ از تیم فوتبال پرسپولیس تهران، مدیران این باشگاه با حضور در ترکیه در صدد مذاکره با مربیان خارجی و جایگزینی آن به جای مرد کروات بودند، اما دست خالی به تهران بازگشتند و قرار است سرمربی جدید در تهران انتخاب شود و سرخپوشان با ایمیل با او در ارتباط باشند.البته شنیده می‌شود گزینه اصلی پرسپولیسی ها، تاکیس لمونیس ۵۹ ساله است. این مربی سابقه حضور در تیم‌های المپیاکوس، لوادیاکوس، الرائد عربستان، پانینیوس و ... را دارد و در آسیا نیز کار کرده است.البته ساعتی پیش برخی رسانه‌ها اعلام کردند که احتمال دارد افشین قطبی سرمربی سرخپوشان پایتخت شود و قرار است این مربی روز شنبه به تهران بیاید تا با پرسپولیسی‌ها مذاکره کند. دلیل این اتفاق هزینه بالای مربیان خارجی است، اما خیلی زود تکذیب شد و مهدی حاج باقر، مدیر برنامه‌های افشین قطبی در گفتگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان در این باره بیان کرد: تاکنون پرسپولیسی‌ها با ما تماسی نداشتند و در این باره مذاکره‌ای صورت نگرفته است. قطبی اکنون در تهران حضور داشت و مشخص نیست چه زمانی به تهران می‌آید و شاید به طور کل به ایران نیاید.ا
بیماری مرگباری که زردچوبه آن را به زانو درمی‌آورد
محققان موفق به تولید داروی با کمک «کورکومین»، ماده تشکیل دهنده موجود در زردچوبه، شدند که می تواند از پیشروی سلول های سرطان استخوان پیشگیری کند.
تجهیزات جالب یک سارق تهرانی- عکس
در حاشیه نمایش کشفیات بیست و ششمین طرح رعد نیروی انتظامی تهران بزرگ...
خستگی عضلانی از مهم‌ترین عوامل اختلال و کاهش عملکرد ورزشی
یک دکترای آسیب‌شناسی و حرکات اصلاحی گفت: خستگی عضلانی از مهم‌ترین عوامل اختلال و کاهش عملکرد ورزشی محسوب می‌شود.
این پاستیل ها را نخرید
پاستیل با آن ظاهر جذاب و خوش آب و رنگش قطعا‌ از آن دسته خوراکی ‌هایی است که بزرگ و کوچک نمی توانند از خوردنش صرفنظر کنند.