آموزش و پرورش به سرمایه گذاری نیاز دارد

14:04 ۲۹ روز و ۵ ساعت پیش ایرنا 40 0
آموزش و پرورش به سرمایه گذاری نیاز دارد

مشهد- ایرنا- سرپرست استانداری خراسان رضوی گفت: در حوزه آموزش و پروش این استان به سرمایه گذاری بیشتر و مستمر نیاز است.

ایرنا

قربان میرزایی روز یکشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش خراسان رضوی افزود: امسال برای اصلاح سامانه گرمایشی مدارس استان 80 میلیارد ریال اعتبار وجود دارد که کافی نیست. با این میزان اعتبار اصلاح سامانه گرمایشی مدارس 10 سال ادامه خواهد یافت که نباید چنین باشد.
وی به تحصیل یک میلیون و 230 هزار دانش آموز در خراسان رضوی اشاره و بیان کرد: آموزش و پرورش پیشران توسعه و خاکریز اول آن است که همه باید در حل مسائلش دخالت داشته باشند.
سرپرست استانداری خراسان رضوی ادامه داد: آموزش و پرورش حوزه ای است که مسائلش بطور مستمر جریان دارد و نمی توان گفت کار آن در روز خاصی به پایان می رسد. بطور مثال باید برای بازنشستگی پنج هزار نفر از کادر آموزشی آموزش و پرورش استان در سالجاری فکری کرد.
وی در ادامه همچنین گفت: مایه تاثر است که سرانه بازماندگان از تحصیل در خراسان رضوی مقداری بالاست لذا نیاز به توجه بیشتر دارد. سنگهای پیش روی بازماندگی از تحصیل همچون فقر اقتصادی و ازدواج دختران را باید برداشت و مسیر را برای بازگشت دانش آموزان بازمانده از تحصیل باز کرد.
میرزایی افزود: یافتن علت نقصان در پوشش کامل تحصیلی همه مناطق خراسان رضوی به مطالعه و بررسی عمیق نیاز دارد لذا با یک نسخه سراسری نمی توان این مشکل را حل کرد بلکه باید منطقه به منطقه و بخش به بخش میزان پوشش تحصیلی را بررسی و نقصان آن را علتیابی نمود.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: این استان با 84 هزار همکار آموزشی و پرورشی در سطح 50 هزار کلاس درس و یک میلیون و 230 هزار دانش آموز دارای گسترده ترین آموزش و پرورش کشور از لحاظ آمار در حوزه دانش آموز و معلم است.
قاسمعلی خدابنده افزود: هم اکنون آموزش و پرورش خراسان رضوی 65 هزار بازنشسته فرهنگی دارد و در سال تحصیلی جدید نیز پنج هزار و 200 همکار در شرایط بازنشستگی قرار گرفته اند که حدود دو هزار نفر را با حکم استمرار خدمت نگاه داشتیم و حدود سه هزار و 200 نفر بازنشسته شدند.
وی ادامه داد: مهر ماه امسال با کمبود 13 هزار معلم برای کلاسهای درس مواجه بودیم که با برنامه ریزی و اجرای طرح استمرار خدمت همکاران، بکارگیری نیروهای حق التدریس آزاد، استفاده از خرید خدمات آموزشی، برونسپاری در مدارس کار دانش و استفاده از ظرفیت مدارس غیردولتی این کمبود جبران شد.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی همچنین گفت: 36 درصد کلاسهای آموزش و پرورش که 16 هزار و 150 کلاس را شامل می شود در این استان فاقد سامانه گرمایشی متمرکز و استاندارد است لذا با بخاریهای نفتی و گازسوز گرم می شود که خطر هر لحظه آنها را تهدید می کند.
وی افزود: با 80 میلیارد ریالی که امسال برای اصلاح سامانه گرمایشی مدارس خراسان رضوی اختصاص یافته حداکثر می توان 160 تا 170 مدرسه را مجهز کرد و اگر روال به همین شکل ادامه یابد 10 سال طول خواهد کشید تا 16 هزار مدرسه به سامانه گرمایشی استاندارد و متمرکز تجهیز شوند.
1922/1858


گروه های زیر مجموعه سیاسی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

تکذیب اقدام عجیب پلیس در جاده خوی – ماکو
مرکز اطلاع رسانی و ارتباطات معاونت اجتماعی نیروی انتظامی، استفاده پلیس از خودرو شهروندان برای کمین در مسیر قاچاقچیان کالا را در جاده خوی – ماکو تکذیب کرد.
تردد ۱۱ میلیون وسیله نقلیه فرسوده در کشور
رئیس اداره حقوقی پلیس راه با انتقاد از عملکرد دستگاه‌ها در حوزه اسقاط وسایل نقلیه فرسوده گفت: در حال حاضر یک میلیون و ۵۰۰ هزار خودروی فرسوده و ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار موتورسیکلت فرسوده در کشور تردد می‌کند.
هوای امسال کلانشهر‌ها بهتر از سال گذشته است
معاون محیط زیست انسانی سازمان محیط زیست با اشاره به اینکه امسال کیفیت هوای کلانشهرها بهتر از سال گذشته بوده است، گفت: برخی دستگاه‌ها در اجرای مصوبات کاهش آلودگی هوا مشارکت بالایی داشتند. برخی دستگاه‌ها نیز باید عملکرد و تلاش خود را در این حوزه ارتقا دهند.
عاداتی به ظاهر مفید اما مضر برای مغز
اگر در یک منطقه شهری که سطوح آلودگی در آن بالاست، زندگی می کنید، برنامه منظم ورزش در فضای باز ممکن است بیش از آن که مفید باشد به ضرر شما تمام شود.
زنگ ورزش مدارس تهران تعطیل شد
رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران از تعطیلی زنگ ورزش مدارس در روز سه‌شنبه 2 بهمن ماه امسال خبر داد.
سرما در بورس تهران رخنه کرد
بورس اوراق بهادار تهران امروز در اولین روز بهمن ماه به سردی گرایید و با کاهش ۳۶۵۲ واحد وارد کانال ۱۶۱ هزار واحدی شد.
شماره‌گذاری سمند EF۷ تا اطلاع ثانوی متوقف شد
معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد گفت: ارسال دیرهنگام مدارک، دلیل شماره نشدن سمند یی.اف7 (EF7) دوگانه سوز از سوی راهور ناجاست.
بازار سکه بی‌اعتنا به کاهش قیمت طلا
با وجود آنکه در آغاز هفته جدید میلادی بهای هر اونس طلا در بازارهای جهانی نزدیک سه دلار عقبگرد داشت اما در بازار تهران اغلب مسکوکات طلا تحت تاثیر رشد نرخ ارز بالاتر از قیمت دیروز به خریداران فروخته شد.
واریز ۳ میلیارد به حساب همسر وزیر احمدی نژاد
یکی از اعضای هیات مدیره بانک سرمایه در دومین جلسه رسیدگی به اتهامات اعضای هیات مدیره سابق این بانک ضمن تاکید بر این که جزو هیات مدیره غیر موظف این بانک بوده است، گفت‌: توصیه می‌کنم بانک‌ها عضو غیر موظف انتخاب نکنند.
نفت در بورس مشتری پیدا نکرد!
با اینکه معاملات نفت خام سبک ایران تا دقایقی پیش در بورس انرژی تمدید شد اما در نهایت مشتری‌ای برای خرید آن اقدام نکرد. باید در ادامه منتظر اطلاعیه بورس انرژی و شرکت ملی نفت ایران در این رابطه بود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

سرما در بورس تهران رخنه کرد
بورس اوراق بهادار تهران امروز در اولین روز بهمن ماه به سردی گرایید و با کاهش ۳۶۵۲ واحد وارد کانال ۱۶۱ هزار واحدی شد.
عناوین روزهای دهه فجر ۹۷ مشخص شد +جدول
عناوین روزهای دهه فجر چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اعلام شد.
استیون سیگال این روز‌ها کجاست و چه می‌کند؟
استیون سیگال بیشتر از سه دهه است که با فیلم‌های اکشن و پر زدوخورد هوادارانش را به هیجان می‌آورد، سیگال برای ایرانی‌ها نیز شخصیت بسیار شناخته شده‌ای است و طرفداران زیادی دارد.
عناوین روزهای دهه فجر 97 مشخص شد + جدول
عناوین روزهای دهه فجر چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اعلام شد.
تیپ و استایل چهره‌های ایرانی؛ چهره‌ها و استایل زمستانی
تیپ و استایل و توجه به پوشش همواره یکی از اصلی‌ترین نکات شخصیتی و از ویژگی‌های بارز سلبریتی‌ها و چهره‌های شناخته شده در هر جامعه‌ای به شمار می‌رود و در طول تاریخ هم همیشه سلبریتی‌ها سعی می‌کردند تمایز اجتماعی و گاهاً اقتصادی خود نسبت به دیگران را با پوشش و لباس خود به منصه ظهور برسانند. در این سری مطلب سعی داریم پکیجی از تیپ‌های برجسته چهره‌های ایرانی خدمتتان تقدیم کنیم.
منتظر اعلام نظر عراق، برای رسمی شدن مرز سومار هستیم
یادواره های شهدا باید سبک زندگی شهدا را در جامعه نهادینه کند
نگاهی به خروش انقلابیون مشهد در آذر و دی 57
نگاهی به خروش انقلابیون مشهد در آذر و دی ماه 57
مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه شنبه تا صبح یکشنبه
ایستادگی در برابر استکبار پیام چهل ساله ملت ایران است
مسیر دیپلماسی بهترین راه گسترش تعاملات ایران و ترکمنستان است
انقلاب اسلامی در40 سالگی به کمال رسیده است
توسعه روابط با جمهوری آذربایجان اولویت سیاست خارجی ایران است
جشن های چهل سالگی انقلاب باید باشکوه خاص برگزار شود