آموزش و پرورش به سرمایه گذاری نیاز دارد

14:04 ۸۶ روز و ۸ ساعت پیش ایرنا 134 0
آموزش و پرورش به سرمایه گذاری نیاز دارد

مشهد- ایرنا- سرپرست استانداری خراسان رضوی گفت: در حوزه آموزش و پروش این استان به سرمایه گذاری بیشتر و مستمر نیاز است.

ایرنا

قربان میرزایی روز یکشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش خراسان رضوی افزود: امسال برای اصلاح سامانه گرمایشی مدارس استان 80 میلیارد ریال اعتبار وجود دارد که کافی نیست. با این میزان اعتبار اصلاح سامانه گرمایشی مدارس 10 سال ادامه خواهد یافت که نباید چنین باشد.
وی به تحصیل یک میلیون و 230 هزار دانش آموز در خراسان رضوی اشاره و بیان کرد: آموزش و پرورش پیشران توسعه و خاکریز اول آن است که همه باید در حل مسائلش دخالت داشته باشند.
سرپرست استانداری خراسان رضوی ادامه داد: آموزش و پرورش حوزه ای است که مسائلش بطور مستمر جریان دارد و نمی توان گفت کار آن در روز خاصی به پایان می رسد. بطور مثال باید برای بازنشستگی پنج هزار نفر از کادر آموزشی آموزش و پرورش استان در سالجاری فکری کرد.
وی در ادامه همچنین گفت: مایه تاثر است که سرانه بازماندگان از تحصیل در خراسان رضوی مقداری بالاست لذا نیاز به توجه بیشتر دارد. سنگهای پیش روی بازماندگی از تحصیل همچون فقر اقتصادی و ازدواج دختران را باید برداشت و مسیر را برای بازگشت دانش آموزان بازمانده از تحصیل باز کرد.
میرزایی افزود: یافتن علت نقصان در پوشش کامل تحصیلی همه مناطق خراسان رضوی به مطالعه و بررسی عمیق نیاز دارد لذا با یک نسخه سراسری نمی توان این مشکل را حل کرد بلکه باید منطقه به منطقه و بخش به بخش میزان پوشش تحصیلی را بررسی و نقصان آن را علتیابی نمود.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: این استان با 84 هزار همکار آموزشی و پرورشی در سطح 50 هزار کلاس درس و یک میلیون و 230 هزار دانش آموز دارای گسترده ترین آموزش و پرورش کشور از لحاظ آمار در حوزه دانش آموز و معلم است.
قاسمعلی خدابنده افزود: هم اکنون آموزش و پرورش خراسان رضوی 65 هزار بازنشسته فرهنگی دارد و در سال تحصیلی جدید نیز پنج هزار و 200 همکار در شرایط بازنشستگی قرار گرفته اند که حدود دو هزار نفر را با حکم استمرار خدمت نگاه داشتیم و حدود سه هزار و 200 نفر بازنشسته شدند.
وی ادامه داد: مهر ماه امسال با کمبود 13 هزار معلم برای کلاسهای درس مواجه بودیم که با برنامه ریزی و اجرای طرح استمرار خدمت همکاران، بکارگیری نیروهای حق التدریس آزاد، استفاده از خرید خدمات آموزشی، برونسپاری در مدارس کار دانش و استفاده از ظرفیت مدارس غیردولتی این کمبود جبران شد.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی همچنین گفت: 36 درصد کلاسهای آموزش و پرورش که 16 هزار و 150 کلاس را شامل می شود در این استان فاقد سامانه گرمایشی متمرکز و استاندارد است لذا با بخاریهای نفتی و گازسوز گرم می شود که خطر هر لحظه آنها را تهدید می کند.
وی افزود: با 80 میلیارد ریالی که امسال برای اصلاح سامانه گرمایشی مدارس خراسان رضوی اختصاص یافته حداکثر می توان 160 تا 170 مدرسه را مجهز کرد و اگر روال به همین شکل ادامه یابد 10 سال طول خواهد کشید تا 16 هزار مدرسه به سامانه گرمایشی استاندارد و متمرکز تجهیز شوند.
1922/1858


گروه های زیر مجموعه سیاسی

سیاست داخلی
سیاست داخلی

آخرین اخبار

نفوذ آب گرگانرود به داخل شهر گنبد تشدید شد
گنبدکاووس - ایرنا - منابع مردمی و ساکنین حاشیه رودخانه گرگانرود در بخش شمالی شهر گنبد از تشدید نفوذ آب رودخانه گرگانرود به داخل شهر خبر می دهند.
حوادث چهارشنبه سوری پایتخت 50 درصد کاهش یافت
تهران- ایرنا- مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت: با آگاهی شهروندان امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته حوادث چهارشنبه سوری در پایتخت 50 درصد کاهش یافته است.
جوان زنجانی بر اثر استفاده از مواد محترقه جان باخت
زنجان - ایرنا - رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان گفت: یک جوان زنجانی بر اثر انفجار مواد محترقه دست ساز در صحنه فوت شد و 23 نفر نیز مصدوم در مراکز درمانی استان تحت درمان قرار گرفته اند.
یکطرفه شدن محور هراز تصمیم ملی است
ساری- ایرنا- فرمانده پلیس راه مازندران با تایید اعتراض شماری از آملی ها نسبت به یکطرفه شدن و بستن موقت جاده هرا ، گفت : یکطرفه شدن جاده هراز یک تصمیم ملی است و اکنون این محور باز و 2 طرفه شده است.
تردد در محورهای آذربایجان شرقی نیازمند زنجیر چرخ است
تبریز- ایرنا - سرپرست پلیس راه آذربایجان شرقی گفت: با توجه به شدت بارش و لغزندگی محورهای استان، به همراه داشتن زنجیر چرخ برای تردد در برخی محورها الزامی است.
سقوط سنگ بر روی خودرو در مازندران سبب مرگ فوتبالیست شد
ساری - ایرنا - مدیر روابط عمومی پزشکی قانونی مازندران گفت که سقوط سنگ در جاده سوادکوه بر روی خودروی کیوان وحدانی ، باعث کشته شدن این بازیکن سابق تیم فوتبال نساجی مازندران شد .
خوزستان میزبان مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی 2019 شد
اهواز - ایرنا - رییس هیات کشتی خوزستان گفت: پس از رایزنی های فراوان و با موافقت استاندار، میزبانی رقابت‌های جام جهانی کشتی فرنگی 2019 به خوزستان واگذار شد.
پایتخت و ترقه هایی که روی دست فروشندگان ماند
تهران- ایرنا- گزارش خبرنگاران ایرنا در شب چهارشنبه سوری از نقاط مختلف پایتخت حاکیست که در برخی معابر اصلی و چهارراه ها، دستفروشان مواد محترقه را حتی حراج کرده اند اما خریداری ندارد و کمتر شهروندی از آنان خرید می کند.
جاده کندوان باز شد
ساری - ایرنا - فرمانده پلیس راه مازندران از بازگشایی جاده کندوان خبر داد و گفت که مسدود شدن دوباره این جاده بعید نیست .
چهار رستوران بین راهی در جاده هراز پلمب شد
تهران - ایرنا - رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند از پلمب چهار رستوران بین راهی در جاده هراز در محدوده آبعلی خبر داد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

سانحه رانندگی در قزوین 3 کشته بر جای گذاشت
قزوین - ایرنا - فرمانده پلیس راه قزوین گفت: در پی وقوع یک فقره تصادف در مسیر بویین زهرا-دانسفهان 3 تن جان باختند و یک نفر نیز مصدوم شد.
مهاجم حادثه لندن فریاد «همه مسلمانان باید بمیرند» سر داده بود
یک روزنامه انگلیسی در گزارشی اعلام کرد: مهاجم حادثه شنبه لندن، فریاد «همه مسلمانان باید بمیرند» سر داده بود.
چه ارتباطی میان فواصل کوتاه زایمان و مرگ نوزادان وجود دارد؟
طبق نتایج یک مطالعه جدید، فواصل کوتاه بین زایمان می تواند خطر مرگ نوزادان را افزایش دهد.
کوزه بلاگردان
بیرجند- ایرنا- خاصیت نوروز نو شدن است و کوزه شکنی سنتی زیبا از مردمان شهرستان قاینات در استان خراسان جنوبی است که به اعتقادشان با اجرای این آیین، دردها و بلاها را در آخرین چهارشنبه سال از زندگی خود دور می کنند.
اختصاص هزینه هدایای تبلیغاتی برای آزادی زندانیان
شرکت سرمایه‌گذاری سایه‌گستر سرمایه هزینه هدایای تبلیغاتی پایان سال خود را به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد اختصاص داد.
ائمه جمعه، مشکلات را به‌دور از غوغاسالاری بیان کنند
ساوه گزینه ای برای پایتخت سیاسی کشور
نماینده مجلس: نمره قابل قبولی برای مردم نداریم
فعالان رسانه‌ها مشکل را مستقیماً به مسئولان اردکان انتقال دهند
وزارت کشور با شهردار پیشنهادی یزد موافقت نکرد
خواسته یک فرزندشهید ترور درباره شناسایی عاملان فاجعه هفتم تیر
پیکر پاک شهید «کردخوردی» در ملایر تشییع شد
عراق: نشست سه جانبه دمشق موفقیت آمیز بود
امام جمعه عجب شیر: مسوولان زندگی خود را هم سطح مردم کنند
سرپرست فرمانداری بشرویه منصوب شد