نماینده اراک: هیچ نماینده و مسوولی حق توهین به مردم ندارد

15:36 ۹۲ روز و ۱۵ ساعت پیش ایرنا 206 0
نماینده اراک: هیچ نماینده و مسوولی حق توهین به مردم ندارد

تهران-ایرنا- نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که مردم ولی نعمت ما هستند، گفت: هیچ نماینده و مسوولی در نظام جمهوری اسلامی حق کوچکترین توهینی به آحاد مردم را ندارد.

ایرنا

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، علی اکبر کریمی نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خطاب به هیات رییسه مجلس، گفت: ما به عنوان نماینده ملت هم نیاز جدی داریم که تحت نظارت باشیم و از رفتارهای فراقانونی و خلاف شأن مردم خودداری کنیم.
وی ادامه داد: از هیات رییسه انتظار داریم که هیات نظارت بر رفتار نمایندگان را فعال‌تر کند و نتیجه برخوردهای قانونی در این هیات به استحضار مردم ایران برسد.
این نماینده مردم در مجلس دهم به رییس جمهوری درباره مشکل بیمه تکمیلی جانبازان، ایثارگران و خانواده‌های آنها در تذکری گفت: بیش از دو ماه و نیم از تصمیم غیرکارشناسی در خصوص انتقال بیمه تکمیلی جانبازان و ایثارگران به دستگاه‌ها می‌گذرد ولی هنوز هزاران نفر از این افراد به ویژه در وزارت آموزش و پرورش فاقد پوشش بیمه‌ای هستند.

** نمایندگان خود را تافته جدا بافته از ملت ندانند
محمدرضا تابش نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی به برخورد نماینده سراوان اشاره کرد و گفت: حادثه برخورد همکار نماینده در اداره گمرک نشان داد که جامعه نسبت به برخوردها حساس است، بنابراین برای حفظ جایگاه مجلس که در رأس امور است باید رفتارها و مواضع نمایندگان اصولی باشد و هیچ‌ یک از نمایندگان نیز خود را تافته جدا بافته از ملت ندانند.
وی ادامه داد: بحران آب و محیط زیست در کل کشور و بی‌توجهی به آن خطرآفرین است و باید در سطح کلان و ملی در جهت رفع آنها چاره اندیشید.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی افزود: حادثه دلخراش سوختن دانش‌آموزان دختر زاهدانی نشان داد جان کودکان ما در خطر است، بنابراین برای رفع این مشکل اساسی باید همه از دولت گرفته تا مردم دست به دست هم داده تا این خطر را در هر سطحی محدود کنند.
این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: مجلس، دولت و قوه قضائیه همگی در برابر مردم مسئول هستند و باید در جهت رفع مشکلات مردم با همکاری یکدیگر گام بردارند.
وی در ادامه افزود: استجازه رئیس قوه قضائیه از رهبر معظم انقلاب در خصوص محکومیت مفسدان اقتصادی در شرایط امروز کشور امری لازم و ضروری بود ولی بنا بر تأکیدات رهبر انقلاب این استجازه باید در شرایط امروز کشور صورت گیرد و بعد از عبور از این شرایط این استجازه باید بازگشت به شرایط قبل باشد.

** برای جلوگیری از تکرار حادثه آتش سوزی در زاهدان چه کار کرده اید؟
محمدرضا صباغیان بافقی نماینده مردم بافق و مهریز در مجلس شورای اسلامی نیز در تذکر شفاهی خود خطاب به وزیر آموزش و پرورش درخصوص حادثه آتش سوزی مدرسه ای در زاهدان، گفت: واقعاً برای جلوگیری از تکرار چنین حادثه دلخراشی چه اقداماتی انجام شده است؟ آیا باید باز هم منتظر بمانیم 6 تا 7 ماه بعد مجدداً چنین اتفاقی رخ دهد؟
وی ادامه داد: حقوق معلمان به ویژه معلمان حمایتی پایین است بنابراین ضرورت دارد در این رابطه وزیر آموزش و پرورش برای توضیح و اقناع نمایندگان در صحن علنی مجلس حاضر شود که اگر در این زمینه مشکل اعتباری وجود دارد، نمایندگان برای حل آن چاره اندیشی کنند.
وی همچنین از افزایش افسارگسیخته قیمت ها که به شدت مردم را تحت فشار گذاشته است، انتقاد و تصریح کرد: در این زمینه اگر نظارتی هم وجود نداشته باشد، وضع از این بدتر خواهد شد.
علی مطهری که ریاست جلسه علنی را برعهده داشت، درباره تذکر نخست صباغیان عنوان کرد: برای بررسی مسئله آتش سوزی مدرسه زاهدان هیاتی از کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به زاهدان اعزام شده که قرار است روز سه شنبه گزارش این هیات در کمیسیون قرائت و تصمیماتی درخصوص این حادثه اتخاذ شود.

** نسبت به ایثارگران کوتاهی شده است
نصرالله پژمانفر نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود با انتقاد از قطع بیمه تکمیلی ایثارگران گفت: موضوع بیمه تکمیلی و تامین دارو برای ایثارگران هزینه های بسیاری را به دنبال داشته و امروز با قطع بیمه تکمیلی این افراد نه مراکز اداری ایثارگران پاسخگو هستند و نه بنیاد شهید.
وی ادامه داد: متاسفانه نسبت به ایثارگران کوتاهی شده است و ما جز خجالت در برابر این افراد چیزی نداریم.

** چندین بار در مورد شاخصه های آموزشی استان سیستان و بلوچستان تذکر داده ام
علیم یارمحمدی نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود ضمن تسلیت حادثه دلخراش جان باختن 4 دانش آموز دختر در یکی از مدارس شهر زاهدان، گفت: چندین مرتبه طرح سوال و تذکر در خصوص پایین بودن شاخصه‌های آموزشی استان سیستان و بلوچستان علی‌الخصوص منطقه بلوچستان از وزیر آموزش و پرورش داشته‌ام.
وی افزود: متأسفانه 90 درصد مدارس غیرانتفاعی استان سیستان و بلوچستان و همچنین برخی مدارس اجاره‌ای دولتی این استان وضعیت بسیار بدی دارند که دلایل آن برای همه مشخص است و نیاز به ذکر نیست.
یارمحمدی تصریح کرد: ملت ایران حادثه دختران شین آبادی در پیرانشهر، زیر آوار ماندن دختر معصوم چابهاری و همچنین سوختن نونهالان زاهدانی را هرگز فراموش نخواهد کرد. آمار معلمان فوتی که به دلیل عدم احداث پردیس فرهنگیان چابهار رو به افزایش است را باید به موارد یاد شده اضافه کرد.

** دلیل استعفای نمایندگان اصفهان عدم اجرای مصوبات شورای عالی آب است
حمیدرضا فولادگر نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی به استعفای 19 نفر از نمایندگان استان اصفهان اشاره کرد و گفت: دلیل اصلی این اقدام توسط نمایندگان مجلس عدم اجرای مصوبات شورای عالی آب، شورای هماهنگی زاینده رود، کارگروه ملی سازگاری با کم آبی و حتی شورای امنیت کشور توسط مسئولان اجرایی درخصوص احیای رژیم حقوقی و شرعی زاینده رود و عدم اجرای مصوبات قانونی مانند قانون توسعه عادلانه آب است.
وی ادامه داد: علی رغم برگزاری ده ها جلسه و صدها مکاتبه با مسئولان عالی رتبه کشور در سه قوه و مدیران اجرایی و نیز استیفای حقوق مردم درخصوص موضوع حیاتی آب آشامیدنی 5 میلیون نفر در استان، باید گفته شود که در این رابطه به هیچ عنوان مباحث میان استانی و قومیتی در خواسته های ما مطرح نبوده و استان اصفهان میزبان نزدیک به یک میلیون نفر از هموطنان دیگر استان ها است و همواره نقش خویش را در همبستگی ملی، دینی و انسجام کشور با پیشتازی در دوران انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، سازندگی کشور، تقدیم شهدای مدافع حرم و امنیت کشور و پاسداری از نظام جمهوری اسلامی به اثبات رسانده است.
این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: ما نمایندگان استان اصفهان معتقدیم که اگر حقابه، سهم آبه و قراردادهای شرعی و قانونی اجرایی شود نیازی به اجرای پروژه های جدید انتقال آب نیست، از این رو برهم خوردن رژیم حقوقی زاینده رود، این رودخانه را در معرض نابودی قرار داده و سال هاست که جریان آب در رودخانه قطع شده و مهمترین تالاب مرکزی کشور خشک شده و سفره های آب زیرزمینی و چاه ها، قنات ها در فلات مرکزی از بین رفته و عمده مزارع و باغات در این روستاها در حال نابودی است.
وی تصریح کرد: با توجه به گزارش های وزارت نیرو و مرکز پژوهش های مجلس از همکاران گرامی می خواهم که همانطور که نمایندگان استان اصفهان در موضوع احیای دریاچه ها و تالاب ها و نیز مشکلات آب های مرزی در خدمت نمایندگان دیگر استان ها بوده اند، از این رو نمایندگان نیز از طرح تشکیل ستاد احیای زاینده رود که منافع آن به همه استان های مرکزی می رسد، حمایت کنند.
سیدناصر موسوی لارگانی نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی نیز در تذکر شفاهی خود گفت: تشکیل ستاد احیای زاینده رود درخواست عمومی مردم فلات مرکزی است.
وی ادامه داد: استان اصفهان، استانی است که بودجه 11 استان دیگر را تأمین می‌کند، حال این استان با مشکل آب آشامیدنی مواجه است، از طرف دیگر مشکل آب استان اصفهان که کشاورزان آن حداقل یک چهارم تولیدات مورد نیاز را تولید کرده و امروز نابود شده‌اند، نیست بلکه زندگی دشوار 5 میلیون نفر در استان اصفهان با 137 میلیون مترمکعب آب پشت سد زاینده رود است.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امروز هشدار می‌دهم که استان اصفهان در سال‌های آینده از نیرو تخلیه شده و با مشکلات جدی روبه‌رو می‌شود.

** از توان بسیج در مشکلات عمرانی روستاها استفاده شود
سیدکاظم دلخوش نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خطاب به هیئت رئیسه عنوان گفت: در حال حاضر که قرار است لایحه بودجه در دستور کار مجلس قرار گیرد درخواست دارم حتما برای حل مشکلات عمرانی روستاها از توان بسیج سازندگی استفاده شود. این سازمان در مجلس هفتم به تصویب نمایندگان رسید و باید از توان آن بهره بهینه صورت گیرد.
وی ادامه داد: ایجاد بسیج اشتغال باید در دستور کار قرار بگیرد که در حال حاضر طرح آن در مرکز پژوهش‌های مجلس قرار دارد و درخواست داریم که با پیگیری‌های انجام شده این طرح زودتر پخته و به صحن علنی مجلس ارائه شود.

** انتقال آب دریای خزر به ضرر محیط زییست منطقه شمال است
عزت الله یوسفیان ملا نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی گفت: انتقال آب دریای خزر هر سال در زمان تدوین لایحه بودجه مطرح شده و این مسئله نگران عمیقی میان مردم ایجاد می کند، از این رو از رئیس جمهوری و اعضای دولت تقاضا می کنم که همان نظراتی که به ما می گویند را اعلام عمومی کنند.
وی ادامه داد: انتقال آب دریای خزر به ضرر محیط زیست منطقه است اگر چه ما استان سمنان را جدا از مازندران نمی دانیم، اما قطعا دریای مازندران دریای مظلومی است و امروز کشورهای همسایه به صورت مشایی از آن استفاده می کنند و این دریا به محلی برای ریختن فاضلاب این کشورها تبدیل شده است.
نماینده مردم آمل گفت: برخی شعار می دهند که لایحه بودجه 98 انقباضی یا انبساطی است، اما خوشبختانه بودجه کشور در سال های گذشته با مدیریت نوبخت واقعی شده است، زیرا در گذشته شاهد بودیم که برای یک پروژه اعتباری در حدود یکصد میلیارد تومان ردیف گذاری می شد، اما در نهایت تنها 10 میلیارد تومان تخصیص می یافت که این مسئله آثار تورمی را به همراه داشت، بنابراین در شرایط کنونی، دولت و کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در تلاشند تا بودجه را با واقعیت ها تدوین کنند.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به مشکلات بازنشستگان در کشور گفت: این قشر در شرایط کنونی وضع مناسبی نداشته و دولت باید به داد آنها برسد.

** در تنظیم لایحه بودجه منابع لازم برای تبدیل وضعیت نیروهای شاغل ادارات پیش بینی شود
حسن بهرام نیا نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی ضمن تشکر از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در خصوص برگزاری رزمایش در خلیج فارس، گفت: لازم به ذکر است در تنظیم لایحه بودجه 98 دولت منابع لازم را در خصوص تبدیل وضعیت نیروهای شاغل در ادارات پیش‌بینی کند.
علی قربانی نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی نیز در تذکر شفاهی گفت: آنچه مشهود است برخلاف پایین آمدن قیمت ارز در کشور قیمت کالاها نیز به تبع آن ارزان نشده است و با توجه به اینکه ارز 4200 تومانی به کالاهای ضروری اختصاص یافته ولی کالاها با قیمت بالاتری به دست مردم می‌رسد.
وی گفت: قیمت مرغ در بازار به 14 هزار تومان و قیمت گوشت نیز به بالاتر از 70 هزار تومان رسیده است و همچنین در خصوص گوشت‌های یخ زده که با ارز 4200 تومانی وارد شده‌‌اند نزدیک به 50 هزار تومان به فروش می‌رسد، لذا اگر این روند ادامه پیدا کند گوشت مرغ نیز از سبد خانوار حذف خواهد شد.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی افزود: باید توجه داشت که هزینه خانواده‌ها بالا رفته و این شرایط به هیچ وجه قابل پذیرش نیست و با ادامه پیدا کردن این روند باید تصمیمات دیگری در خصوص تأمین هزینه‌ خانواده‌ها صورت گیرد.
سیام**1058


گروه های زیر مجموعه سیاسی

مجلس
مجلس

آخرین اخبار

وزنه برداری در سال ۹۷- هرکول رفت، رستم رقیب سهراب شد
وزنه برداری ایران در سال گذشته اتفاقات مختلفی را تجربه کرد که قطعا مهمترین آن وداع بهداد سلیمی با دنیای قهرمانی بود.
معرفی تیم‌های برتر جهان فوتبال- یوونتوس؛ بانوی پیر از قهرمانی خسته نمی‌شود
راه‌راه پوشان تورینی به سوی یک قهرمانی دیگر در ایتالیا و اروپا پیش می‌روند.
ذوب‌آهن ۹۷؛ سالی پر از کناره‌گیری، اخراج و استعفا
سختی‌های سال ۹۷ برای ذوب‌آهن از میز ریاست و نیمکت مربیگری شروع شد و به داخل زمین راه پیدا کرد. رفتن قلعه‌نویی و چند بازیکن اصلی این تیم دشواری‌های زیادی سر راه مدیران، کادر فنی و بازیکنان این تیم قرار داد که تا پایان سال ۹۷ با آن درگیر بودند.
ضرورت آمادگی مدیران بهزیستی سراسر کشور برای همراهی با سیل‌زدگان
رئیس سازمان بهزیستی با ارسال بخشنامه‌ای بر ضرورت آمادگی مدیران بهزیستی سراسر کشور برای همراهی با سیل‌زدگان تاکید کرد.
افزایش تعداد کشته‌های سیل شیراز به ١٩ نفر
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد که حادثه روز دوشنبه شیراز ١٩ کشته و ١٠٥ مصدوم برجای گذاشته که پس از مداوای تعداد زیادی از مصدومین هم‌اینک ٢٨ نفر در مراکز درمانی شیراز تحت درمان قرار دارند.
آماده باش کامل منطقه ۲۲ شهرداری برای حوادث طبیعی- تخلیه بوستان جوانمردان
معاون خدمات شهری و جانشین شهردار منطقه در ایام نوروز، ضمن ابراز همدردی با هموطنان آسیب دیده از وقوع سیل در برخی از شهرها و روستاهای کشور گفت: با توجه به وجود رودخانه کن در حریم منطقه و تاکید شهردار تهران همه عوامل نواحی چهارگانه منطقه در آماده باش کامل هستند.
پیام تسلیت رئیس مجلس در پی درگذشت تعدادی از هموطنان در حادثه سیل شیراز
رئیس مجلس شورای اسلامی با صدور پیامی وقوع سیل در استان فارس و جان باختن تعدادی از هموطنان در این حادثه را تسلیت گفت.
۱۰ گام بین‌المللی روحانی در سال ۹۷
۱۰ سفر مهم بین‌المللی و حضور در ۱۰ کشور مختلف در سال ۱۳۹۷ ماحصل اقدامات دیپلماتیک حسن روحانی در سال گذشته بود. سفرهایی که منجر به دیدارهای مهمی با سران کشورهای مختلف شد و نشان داد که با وجود خروج یک‌جانبه آمریکا از برجام و تلاش ترامپ برای فشار به ایران از طریق تهدید سایر کشورها، جمهوری اسلامی ایران با داشتن رئیس‌جمهوری دیپلمات همچنان می‌تواند نقش مهمی در منطقه و جهان ایفا کند.
رودخانه فصلی 'جبل' شهر کوهپایه طغیان کرد
اصفهان- ایرنا - برخی منابع محلی از طغیان رودخانه فصلی 'جبل' شهر کوهپایه واقع در شرق اصفهان خبر دادند.
«تخت جمشید» بعد از فروکش کردن سیلاب + عکس
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس گفت: بارش شدید باران و سیلاب در شیراز، خسارتی به تخت جمشید وارد نکرده است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

اسامی برخی جانباختگان حادثه سیل شیراز اعلام شد
شیراز- ایرنا- اداره کل پزشکی قانونی استان فارس اسامی برخی جانباختگان حادثه سیل شیراز را اعلام کرد.
گمیشانی ها برای نجات خانه هایشان به آب زدند
گرگان - ایرنا - شهر سیل زده گُمیشان روز دوشنبه همچنان در معرض تهدید جدی نفوذ آب قرار داشت، اما مردم بسیج شدند و از شهر بیرون آمدند تا آب را پیش از رسیدن به کوچه ها و خانه هایشان مهار بزنند.
تردد خودرو های سنگین در محورهای شریانی خوزستان ممنوع شد
اهواز - ایرنا - رییس پلیس راه خوزستان گفت: به دلیل بارشهای اخیر و بسته شدن برخی جاده ها ، ورود و تردد تمامی خودرو های سنگین از جمله کامیون و تریلر ها در محور های شریانی استان طی مدت 48 ساعت ممنوع شد.
المعلم: تصمیم ترامپ تاثیر بر منطقه اشغالی جولان ندارد
دمشق- ایرنا - ' ولید المعلم 'معاون نخست وزیر و وزیر خارجه سوریه تاکید کرد: تصمیم ترامپ بر وضعیت منطقه اشغالی جولان تاثیر نخواهد گذاشت.
وزنه برداری در سال ۹۷- هرکول رفت، رستم رقیب سهراب شد
وزنه برداری ایران در سال گذشته اتفاقات مختلفی را تجربه کرد که قطعا مهمترین آن وداع بهداد سلیمی با دنیای قهرمانی بود.
۱۰ گام بین‌المللی روحانی در سال ۹۷
وزیر اطلاعات:سیل شیراز تلخ ترین رخداد سال 98 است
وزیر اطلاعات از اسکان آسیب دیدگان سیل در شیراز بازدید کرد
وزیر اطلاعات از اسکان آسیب دیدگان سیل در شیراز بازدید کرد
آماده باش دستگاه‌های مسئول در پایتخت برای مواجهه با سیل احتمالی
جهانگیری: باید امشب با تمام وجود از تهران حفاظت کنیم-مدیران استان تهران موضوع را جدی بگیرند
احتمال سرریز سدهای استان تهران متصور نیست
تاکید جهانگیری بر آمادگی برای مواجهه با سیل در استان تهران
دکتر نوبخت به نمایندگی از رئیس جمهور عازم شیراز شد
دستور رییس جمهور به وزیر کشور برای رسیدگی سریع به حادثه شیراز