پایگاههای مدیریت بحران به سازمان پیشگیری پایتخت داده شود

11:36 ۲۰۸ روز و ۱۳ ساعت پیش ایرنا 247 0
پایگاههای مدیریت بحران به سازمان پیشگیری پایتخت داده شود

تهران- ایرنا- عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت که برغم مصوبه «الزام شهرداری تهران به در اختیار قرار دادن پایگاههای پشتیبانی مدیریت بحران مناطق 22 گانه به سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران» در 31 فروردین سال 1395 ، شاهد عدم اجرای مصوبه شورا هستیم.

ایرنا

به گزارش ایرنا، مجید فراهانی روز یکشنبه در یکصد و نهمین جلسه علنی شورای پنجم شهر تهران خواستار اجرای مصوبه شورا در خصوص بهره برداری پایگاه های مدیریت بحران پایتخت شد و
افزود: فراهم کردن اجرای مصوبات شورا از جمله تکالیف لازم الاجراء برای تمامی سطوح اجرایی شهرداری تهران است.
وی ادامه داد: اهمیت این پایگاهها و لزوم بهره گیری از آنها در بحران های فرا روی شهر تهران همچون زلزله بر هیچ کس پوشیده نیست و واقعا تاسف آور است که برغم 2 تذکر بنده و تذکر دیگر اعضا محترم شورا در سال گذشته برخی مدیران شهرداری پشتیبانی از تاب آوری شهر در برابر حوادث و اجرای مصوبه شورا در این زمینه را فدای نگاه محدود سازمانی خود و استفاده از این پایگاهها در حوزه ماموریتی غیر از آنچه مورد نظر شورا بوده می کنند.
فراهانی اضافه کرد: هم اکنون تعداد 55 پایگاه پشتیبانی و مدیریت بحران در اختیار سازمان ورزش شهرداری تهران قرار دارد و این سازمان برغم تکلیف کارگروه در اسفند 1396 برای تهیه و ارائه برنامه واگذاری پایگاهها در سه بازه زمانی 6 ماهه در جلسه شورای معاونین شهرداری از اجرا این تکلیف و ارائه برنامه زمانی تخلیه و واگذاری پایگاههای پشتیبانی و مدیریت بحران خودداری کرده است.
رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی خاطر نشان کرد: دیگر آنکه تعداد 5 پایگاه در اختیار سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران قرار دارد و اقدامی برای تخلیه و واگذاری به سازمان پیشگیری و مدیریت بحران انجام نشده است.
وی ادامه داد: یک پایگاه پیش از تحویل قطعی در شهرداری منطقه 4 در اختیار یک بهره بردار قرار گرفته است که هم اکنون از این پایگاه با تغییر کاربری بهره برداری اقتصادی می شود.
به گفته این عضو شورا، از سوی دیگر هشت پایگاه در مناطق سه، 20،13،12 یا از سوی مناطق در فعالیت های اجتماعی و فرهنگی مورد استفاده قرار می گیرند و یا به بهره بردار واگذار شده و اقدام لازم برای واگذاری به سازمان مدیریت بحران از سوی این مناطق انجام نگرفته است.
فراهانی گفت: جمعا تعداد 69 پایگاه پشتیبانی و مدیریت بحران در مسیر اجرای مصوبه شورا از سوی واحدهای اجرائی مختلف شهرداری تهران به بهانه های مختلف به سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران واگذار نشده است، بر همین اساس به عنوان نماینده مردم تهران درباره « توجه به بهره‌برداری مناسب از پایگاه‌های پشتیبانی مدیریت بحران مناطق و لزوم اجرای مصوبه شورا » به شهرداری تهران تذکر می دهم.
این عضو شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: امیدوارم با اقدام به موقع، موثر و اهتمام شهردار تهران شاهد توجه بیش از پیش به تاب آوری تهران برای زندگی همه شهروندان باشیم.
تهرام/9343/ 3225 / 1539 /


گروه های زیر مجموعه استان ها

استان ها
استان ها

آخرین اخبار

مهمترین ترکیبات غذایی سرطان‌زا و ضد سرطان را بشناسید
عضو هیات علمی انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور برخی ترکیبات غذایی سرطان‌زا و همچنین مواد غذایی دارای بیشترین اثر حفاظتی در برابر بروز سرطان را تشریح کرد.
راز عمر طولانی چیست؟
برخی از مناطق به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کرده‌اند تا ماده غذایی خاصی را در حد مطلوب مصرف کنند.
سوپراسپرت جدید شورولت- عکس
خودروساز آمریکایی شورولت از جدیدترین محصول خود "Corvette C8 Stingray (2020)" رونمایی کرد.
۵ روش برای سرکوب اضطراب
از عوامل مشترک به وجود آورنده اضطراب می‌توان به روز اول کار در محلی جدید یا هنگام ارائه یک موضوع برای افراد زیاد٬ اشاره کرد.
روند کاهشی قیمت طلا در آینده ادامه‌دار است؟
نایب رئیس اول اتحادیه طلا تهران درباره وضعیت بازار طلا توضیحاتی ارائه داد.
غیبت رضایی از لیست بروژ برای دیدار با اسپورتینگ
مهاجم ایرانی کلوب بروژ در لیست تیمش برای بازی دوستانه با اسپورتینگ پرتغال قرار نگرفت.
دلیل توقیف نفتکش انگلیسی از زبان یک منبع نظامی آگاه
یک منبع نظامی آگاه در رابطه با دلیل توقیف نفتکش انگلیسی در تنگه هرمز گفت: این نفتکش که توسط نیروی دریایی سپاه توقیف شده است از مسیر خلاف کشتیرانی در تنگه هرمز عبور می‌کرد.
تکذیب حمله مسلحانه به امام جمعه گرمسار
معاون فرماندار گرمسار با اشاره به شایعات مطرح شده درباره حمله مسلحانه به امام جمعه گرمسار گفت: این شایعه کذب محض بوده و صحت ندارد.
واکنش آمریکا به توقیف نفتکش انگلیسی توسط ایران
شورای امنیت ملی آمریکا جمعه شب اعلام کرد از توقیف نفتکش انگلیس توسط ایران مطلع شده است.
تعداد خدمه نفتکش توقیف شده انگلیسی توسط ایران
نفتکش توقیف شده انگلیسی 23 خدمه دارد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

مهمترین ترکیبات غذایی سرطان‌زا و ضد سرطان را بشناسید
عضو هیات علمی انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور برخی ترکیبات غذایی سرطان‌زا و همچنین مواد غذایی دارای بیشترین اثر حفاظتی در برابر بروز سرطان را تشریح کرد.