آدم کشی و بی‌خانمانی درانگلیس به بالاترین حد در 10سال گذشته رسید

13:26 ۱۷۷ روز و ۳ ساعت پیش ایرنا 244 0
آدم کشی و بی‌خانمانی درانگلیس به بالاترین حد در 10سال گذشته رسید

لندن – ایرنا – بررسی داده‌های آماری در آخرین روزهای سال 2018 میلادی نشان می‌دهد که آدم کشی و بی‌خانمانی در انگلیس به شکل بی‌ سابقه‌ ای در حال افزایش است.

ایرنا

به گزارش ایرنا، آماری که پلیس لندن به‌ تازگی در اختیار وزارت کشور انگلیس درباره وضعیت آدم کشی در لندن قرار داده حاکی است که این معضل در انگلیس به بالاترین حد در 10 سال گذشته رسیده است.
این آمار نشان می‌دهد که از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون بالغ ‌بر131 تن در پایتخت انگلیس به قتل رسیده، که این تعداد با آمار سال 2009 برابری می‌ کند.
بر اساس این آمار 74 فقره مربوط به چاقوکشی ، 14 فقره مربوط به حمله مسلحانه و 2 فقره براثر حمله با سلاح سرد بوده است.
نکته قابل‌ توجه این است که یک‌ سوم قربانیان بین 16 تا 24 سال بوده و 24 تن نوجوان بوده‌اند.
افزایش بی‌ سابقه آدم کشی در انگلیس از ابتدای سال جاری میلادی به موضوعی نگران‌ کننده در این کشور بدل شده، به ‌طوری‌ که در ماه‌های فوریه و مارس گذشته به ‌تنهایی 36 فقره آدم کشی گزارش ‌شده است.
در جریان آخرین حمله صورت گرفته مأموران پلیس ساعت 1 و 20 دقیقه بامداد شنبه برای رسیدگی به یک حادثه جنایی در مرکز لندن، حاضر شدند و به ‌رغم انتقال سریع قربانی به بیمارستان ، او کمتر از یک ساعت بعد جان می ‌دهد.
دولت انگلیس ادعا می‌کند که تمهیدات ویژه‌ای را در جهت بهبود وضعیت امنیت داخلی این کشور صورت داده اما گزارش‌ها نشان می‌دهد که تمهیدات یادشده تأثیری در حل این معضل نداشته است.
نشریه «ساندی‌ تایمز» فروردین گذشته گزارش داد که آمار قتل و آدم کشی در پایتخت انگلیس برای اولین بار در تاریخ معاصر از نیویورک آمریکا پیشی گرفته است.
کارشناسان انگلیسی بر این باورند که رأی مردم این کشور به خروج از اتحادیه اروپا، اصلی‌ترین عامل افزایش افراط‌ گرایی و جرم و جنایت در این کشور است . سیاست‌های ریاضتی دولت «ترزا می» از دیگر مسائلی است که فشار زیادی را بر نحوه عملکرد دستگاه‌های امنیتی این کشور وارد کرده است.
کرسیدا دیک رئیس پلیس لندن معتقد است که این مساله به افزایش جرم و جنایت در انگلیس دامن زده است.

** بی‌خانمانی در انگلیس در طول پنج سال گذشته دو برابر شده است
تحقیقات موسسه خیریه بحران (کرایسس) انگلیس نشان می‌دهد که در حال حاضر 170 هزار خانوار در این کشور، بی‌خانمانی را به شکل ناگواری تجربه می‌کنند. این افراد اغلب کف خیابان، معابر عمومی، صندلی وسایل نقلیه و یا چادر شب را صبح می‌کنند که در آمارهای رسمی دولت انگلیس دیده نمی‌شوند.
بر اساس این گزارش معضل بی‌خانمانی در انگلیس نسبت به سال 2012 میلادی نزدیک به 98 درصد رشد یافته و همچنان روند افزایش طی می‌کند.
آخرین آمار وزارت کشور انگلیس نیز نشان می‌دهد که طی یک سال گذشته بالغ‌بر 120 هزار کودک در انگلیس در اقامتگاه‌های موقت و غیر مناسب زندگی کرده‌اند.
این آمار همچنین حاکی است که تا ژوئن 2018 میلادی، 82 هزار و 310 خانوار در اقامتگاه‌های موقت مستقر بوده که این میزان در قیاس با سال قبل 5 درصد و در قیاس با هشت سال پیش 71 درصد افزایش داشته است. افزون بر این، بیش از 2 هزار و 500 خانواده در خوابگاه و 3 هزار و 740 خانوار دیگر هم در اردوگاه پناه‌جویان اسکان داده‌ شده ‌اند.
اسکای نیوز در گزارشی تکان‌دهنده، با تعدادی از افراد بی‌خانمان در انگلیس مصاحبه کرده که در آن عمق این فاجعه را در آستانه ایام کریسمس به تصویر کشیده است.
در یک مورد مرد 47 ساله‌ای که در کنار خیابان زندگی می‌کند درباره بدرفتاری مردم با خود سخن گفته و عنوان می‌کند که برخی افراد او را لگد زده و مورد اهانت قرار می‌دهند، به همین خاطر بایستی با چشم‌باز استراحت کند.
یک بی‌خانمان دیگر نیز می‌گوید که از دو سال پیش بی‌خانمان شده و دراین‌باره می‌گوید: زمانی که بی‌خانمان می‌شوید گرفتار خواهید شد و دیگر راه خروجی وجود ندارد.
بی‌خانمانی در انگلیس از دهه 90 میلادی تا سال 2010 به طرز قابل‌توجهی کاهش یافت اما از سال 2010 به این‌سو هم‌زمان با به قدرت رسیدن محافظه‌کاران، رشد بی‌سابقه‌ای را باوجود وعده‌های فراوان آن‌ها برای ساخت خانه‌های ارزان‌قیمت تجربه کرده است.
فروش واحدهای مسکونی متعلق به دولت که اغلب افراد بی‌خانمان در آن زندگی می‌کردند، یکی راهکارهایی بود که محافظه‌کاران برای ایجاد مولدهای مالی در عرصه مسکن به اجرا گذاشتند تا از طریق ساخت واحدهای کوچک و ارزان‌تر خانواده‌ها را صاحب مسکن کنند. اما این مساله در اصل به آواره شدن مردم و گسترش معضل بی‌خانمانی دامن زده و دولت همچنان نتوانسته توازنی میان عرضه و تقاضای بالای مسکن ایجاد کند.
از سویی، جریانات دست راستی و ملی‌گرا موفق شدند تا این معضل را به‌پای ورود آوارگان از کشورهای جنگ‌زده مصادره کرده و درنتیجه مردم انگلیس در همه‌پرسی سال 2016 به خروج از اتحادیه اروپا رأی دادند. بااین‌حال، آمار فقر و بی‌خانمانی در انگلیس در طول دو سال گذشته نه‌تنها کم نشده بلکه این کشور را در آستانه مهلت قانونی خروج از اتحادیه اروپا به بحران‌های اقتصادی و سیاسی کشانده است.
اروپام ** هـ ن ** 1546


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

ثبت بی‌نظیرترین سال ایرانول با رشد اکثر شاخص‌ها و تقسیم سود ۲۹۰۰ میلیارد ریالی
مجمع عمومی عادی سالانه سال مالی منتهی به ۲۹ اسفندماه ۱۳۹۷ شرکت نفت ایرانول با ثبت بی‌نظیرترین سال ایرانول از اول تاسیس تاکنون با رشد اکثر شاخص‌ها و با حضور بیش ۹۲ درصد سهامداران سه‌شنبه ۲۸ خردادماه در سالن تلاش وزارت کار برگزار شد.
۸ دستگاه ماینر برتر استخراج بیت‎ کوین سال
از استخراج بیت کوین می‌توان درآمدزایی کرد اما برای این کار نیاز به دستگاه‌هایی است که ماینر نام دارد.
قم میزبان دومین گردهمایی کسب‌وکارهای خانگی و محلی
دومین گردهمایی کسب‌وکارهای خانگی و محلی که با عنوان "رویداد باسلامی‌ها" شناخته می‌شود، ۳۰ خردادماه در قم برگزار می‌شود. این رویداد میزبان ده‌ها نفر از صاحبان مشاغل خانگی محلی و محصولات اصیل آن‌هاست. حضور در این رویداد برای عموم علاقه‌مندان آزاد است.
دلایل رونق چاپ کارت pvc
کارت‌های pvc در زندگی ما نقش مهمی دارند و با توجه به ویژگی‌هایی از جمله دوام و انعطاف کاربردهای وسیعی پیدا کرده‌اند.
بانک صادرات ایران دومین دارنده تعداد کارت بانکی تراکنش‌دار در نظام بانکی است
​بر اساس آمار بانک مرکزی در سال ٩٧، بانک صادرات ایران دومین دارنده تعداد کارت بانکی تراکنش‌دار در نظام بانکی است.
تولید فولاد در آینده‌ای نزدیک صد در صد بومی می‌شود
دانش یکی از مهم‌ترین عوامل تولید محسوب شده و از آن به‌عنوان مهم‌ترین مزیت رقابتی سازمان‌ها یاد می‌شود. یکی از ویژگی‌های دانش نامشهود بودن آن هست. به عبارتی غیرقابل لمس و نامحسوس بوده و ارزش‌گذاری و اندازه‌گیری آن مشکل است.
۱۵ کشور متنفر از آمریکا کدامند؟
مصر، اردن و ترکیه در صدر لیست کشورهای متنفر از آمریکا قرار دارند. ایران در میان ۱۵ کشور در جایگاه نهم است و حتی کشور اسلونی که سرزمین مادری "ملانیا ترامپ" بانوی اول آمریکاست، در جایگاه سیزدهم این لیست قرار دارد.
احتکار خودرو در انبار خودروسازان حقیقت دارد؟
اگرچه این روزها قیمت خودرو در بازار کاهشی است اما بررسی روند یک سال گذشته تغییرات قیمت خودرو نشان می‌دهد که در اغلب خودروها بیش از دو برابر افزایش قیمت وجود داشته است.
برانکو گفت مهدی باید برود!
جدایی مهدی طارمی از پرسپولیس یکی از جنجالی‌ترین اتفاقات سال‌های اخیر بود که تبعات فراوانی برای این بازیکن و باشگاه پرسولیس داشت. بخشی از پشت پرده‌های این ماجرا در گزارشی به قلم وکیل طارمی منتشر شد.
ویدئو - بهره‌برداری از پایانه «سلام» فرودگاه امام (ره)
پایانه «سلام» در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) صبح سه‌شنبه (۲۸ خرداد) با حضور رئیس‌جمهور به بهره‌برداری رسید. این طرح به عنوان نخستین پایانه هوایی هوشمند کشور با ظرفیت اعزام و پذیرش سالیانه پنج میلیون مسافر به بهره‌برداری رسیده و طراحی آن توسط مهندسان ایرانی انجام شده است. حسن روحانی در این مراسم گفت: «با وجود فشارهای دشمنان و بدخواهانی که می‌خواهند القا کنند که توسعه ایران متوقف شده و مردم نسبت به آینده کشور ناامید هستند، هر روز شاهد تحرک تازه‌ای در اقتصاد و حرکت بزرگ اجتماعی در کشور هستیم.»

پر بازدید ترین اخبار امروز

پرمدال‌ترین ورزشکار پاراآسیایی چقدر پاداش گرفت؟
پرمدال‌ترین ورزشکار بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا با انتقاد نسبت به میزان پاداش خود گفت: با توجه به این که در بازی‌های پاراآسیای جاکارتا به لطف خدا توانستم شش بار پرچم کشورم را به اهتزاز در آورم و تاریخ ساز شوم، اما مسئولان در پرداخت پاداش به قول خود عمل نکردند.
ادعا یک نماینده درباره ابلاغ اجرای لایحه پالرمو از سوی دولت
یک عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس مدعی شد که دولت به دستگاه‌ها لایحه پالرمو و لایحه الحاق یک تبصره به ماده ۶ قانون مبارزه با پولشویی را برای اجرا ابلاغ کرده است که درباره پالرمو هنوز در مجمع تشخیص تعیین تکلیف نشده و درباره پولشویی هم هنوز مجلس آن را تصویب نکرده است.
ˮفلومترالتراسونیکˮ را از ابزار سنجش آریا بخرید
فرآیند انتخاب ابزار دقیق صنعتی بسیار پیچیده است و نیاز به مهارت و آشنایی فرد با مباحث مختلف صنعتی دارد.
با ۵ خیابان اصلی خرید در استانبول آشنا شوید
وقتی‌ که کلمات «خرید» و «استانبول» در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند، ذهن افراد معمولا به سمت بازار بزرگ و خیابان‌های پرپیچ‌وخم آن با فروشگاه‌های مختلف، از فرش گرفته تا ادویه‌های محلی، می‌رود.
خراسان شمالی صاحب تیم لیگ دسته اول فوتبال کشور می‌شود
‌مدیرکل ورزش و جوانان خراسان شمالی از خرید امتیاز تیم لیگ دسته اول فوتبال کشور خبر داد.
روسیه به خروج از توافق تسلیحاتی با آمریکا نزدیک شد
ملاقات احتمالی وزرای امور خارجه آمریکا و ترکیه در مقر ناتو
نخست وزیر کانادا خواستار رایزنی تجاری با رهبران احزاب آمریکا
کرملین: پوتین و رهبر چین درباره سفر به کره‌شمالی صحبتی نکردند
اعتراض دریایی ژاپن به چین
سازمان ملل درباره فوت مُرسی تحقیق کند
حمله خمپاره‌ای به پادگان نظامیان آمریکایی در عراق
وزیر انگلیسی خطاب به ترامپ: در سیاست ما دخالت نکن!
مسکو: سپاه پاسداران سهم بزرگی در جنگ با داعش داشته است
«مرسی» قبل از مرگ چه شعری را خواند؟