آدم کشی و بی‌خانمانی درانگلیس به بالاترین حد در 10سال گذشته رسید

13:26 ۸۵ روز و ۱۷ ساعت پیش ایرنا 134 0
آدم کشی و بی‌خانمانی درانگلیس به بالاترین حد در 10سال گذشته رسید

لندن – ایرنا – بررسی داده‌های آماری در آخرین روزهای سال 2018 میلادی نشان می‌دهد که آدم کشی و بی‌خانمانی در انگلیس به شکل بی‌ سابقه‌ ای در حال افزایش است.

ایرنا

به گزارش ایرنا، آماری که پلیس لندن به‌ تازگی در اختیار وزارت کشور انگلیس درباره وضعیت آدم کشی در لندن قرار داده حاکی است که این معضل در انگلیس به بالاترین حد در 10 سال گذشته رسیده است.
این آمار نشان می‌دهد که از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون بالغ ‌بر131 تن در پایتخت انگلیس به قتل رسیده، که این تعداد با آمار سال 2009 برابری می‌ کند.
بر اساس این آمار 74 فقره مربوط به چاقوکشی ، 14 فقره مربوط به حمله مسلحانه و 2 فقره براثر حمله با سلاح سرد بوده است.
نکته قابل‌ توجه این است که یک‌ سوم قربانیان بین 16 تا 24 سال بوده و 24 تن نوجوان بوده‌اند.
افزایش بی‌ سابقه آدم کشی در انگلیس از ابتدای سال جاری میلادی به موضوعی نگران‌ کننده در این کشور بدل شده، به ‌طوری‌ که در ماه‌های فوریه و مارس گذشته به ‌تنهایی 36 فقره آدم کشی گزارش ‌شده است.
در جریان آخرین حمله صورت گرفته مأموران پلیس ساعت 1 و 20 دقیقه بامداد شنبه برای رسیدگی به یک حادثه جنایی در مرکز لندن، حاضر شدند و به ‌رغم انتقال سریع قربانی به بیمارستان ، او کمتر از یک ساعت بعد جان می ‌دهد.
دولت انگلیس ادعا می‌کند که تمهیدات ویژه‌ای را در جهت بهبود وضعیت امنیت داخلی این کشور صورت داده اما گزارش‌ها نشان می‌دهد که تمهیدات یادشده تأثیری در حل این معضل نداشته است.
نشریه «ساندی‌ تایمز» فروردین گذشته گزارش داد که آمار قتل و آدم کشی در پایتخت انگلیس برای اولین بار در تاریخ معاصر از نیویورک آمریکا پیشی گرفته است.
کارشناسان انگلیسی بر این باورند که رأی مردم این کشور به خروج از اتحادیه اروپا، اصلی‌ترین عامل افزایش افراط‌ گرایی و جرم و جنایت در این کشور است . سیاست‌های ریاضتی دولت «ترزا می» از دیگر مسائلی است که فشار زیادی را بر نحوه عملکرد دستگاه‌های امنیتی این کشور وارد کرده است.
کرسیدا دیک رئیس پلیس لندن معتقد است که این مساله به افزایش جرم و جنایت در انگلیس دامن زده است.

** بی‌خانمانی در انگلیس در طول پنج سال گذشته دو برابر شده است
تحقیقات موسسه خیریه بحران (کرایسس) انگلیس نشان می‌دهد که در حال حاضر 170 هزار خانوار در این کشور، بی‌خانمانی را به شکل ناگواری تجربه می‌کنند. این افراد اغلب کف خیابان، معابر عمومی، صندلی وسایل نقلیه و یا چادر شب را صبح می‌کنند که در آمارهای رسمی دولت انگلیس دیده نمی‌شوند.
بر اساس این گزارش معضل بی‌خانمانی در انگلیس نسبت به سال 2012 میلادی نزدیک به 98 درصد رشد یافته و همچنان روند افزایش طی می‌کند.
آخرین آمار وزارت کشور انگلیس نیز نشان می‌دهد که طی یک سال گذشته بالغ‌بر 120 هزار کودک در انگلیس در اقامتگاه‌های موقت و غیر مناسب زندگی کرده‌اند.
این آمار همچنین حاکی است که تا ژوئن 2018 میلادی، 82 هزار و 310 خانوار در اقامتگاه‌های موقت مستقر بوده که این میزان در قیاس با سال قبل 5 درصد و در قیاس با هشت سال پیش 71 درصد افزایش داشته است. افزون بر این، بیش از 2 هزار و 500 خانواده در خوابگاه و 3 هزار و 740 خانوار دیگر هم در اردوگاه پناه‌جویان اسکان داده‌ شده ‌اند.
اسکای نیوز در گزارشی تکان‌دهنده، با تعدادی از افراد بی‌خانمان در انگلیس مصاحبه کرده که در آن عمق این فاجعه را در آستانه ایام کریسمس به تصویر کشیده است.
در یک مورد مرد 47 ساله‌ای که در کنار خیابان زندگی می‌کند درباره بدرفتاری مردم با خود سخن گفته و عنوان می‌کند که برخی افراد او را لگد زده و مورد اهانت قرار می‌دهند، به همین خاطر بایستی با چشم‌باز استراحت کند.
یک بی‌خانمان دیگر نیز می‌گوید که از دو سال پیش بی‌خانمان شده و دراین‌باره می‌گوید: زمانی که بی‌خانمان می‌شوید گرفتار خواهید شد و دیگر راه خروجی وجود ندارد.
بی‌خانمانی در انگلیس از دهه 90 میلادی تا سال 2010 به طرز قابل‌توجهی کاهش یافت اما از سال 2010 به این‌سو هم‌زمان با به قدرت رسیدن محافظه‌کاران، رشد بی‌سابقه‌ای را باوجود وعده‌های فراوان آن‌ها برای ساخت خانه‌های ارزان‌قیمت تجربه کرده است.
فروش واحدهای مسکونی متعلق به دولت که اغلب افراد بی‌خانمان در آن زندگی می‌کردند، یکی راهکارهایی بود که محافظه‌کاران برای ایجاد مولدهای مالی در عرصه مسکن به اجرا گذاشتند تا از طریق ساخت واحدهای کوچک و ارزان‌تر خانواده‌ها را صاحب مسکن کنند. اما این مساله در اصل به آواره شدن مردم و گسترش معضل بی‌خانمانی دامن زده و دولت همچنان نتوانسته توازنی میان عرضه و تقاضای بالای مسکن ایجاد کند.
از سویی، جریانات دست راستی و ملی‌گرا موفق شدند تا این معضل را به‌پای ورود آوارگان از کشورهای جنگ‌زده مصادره کرده و درنتیجه مردم انگلیس در همه‌پرسی سال 2016 به خروج از اتحادیه اروپا رأی دادند. بااین‌حال، آمار فقر و بی‌خانمانی در انگلیس در طول دو سال گذشته نه‌تنها کم نشده بلکه این کشور را در آستانه مهلت قانونی خروج از اتحادیه اروپا به بحران‌های اقتصادی و سیاسی کشانده است.
اروپام ** هـ ن ** 1546


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

داوری: میزبانی ۸ تیم برتر والیبال آسیا را می‌خواهیم- برای تیم بانوان مربی خارجی را مد نظر داریم
سرپرست فدراسیون والیبال ایران می‌گوید: به دنبال میزبانی از ۸ تیم برتر والیبال آسیا هستیم و گزینه‌های خارجی را برای هدایت تیم ملی بانوان مد نظر داریم.
گفتگو با تکواندوکاری که مربی برزیل شد
از روزهای اولی می گوید که به عنوان یار تمرینی در کنار یکی از چهره های موفق ورزش کشور یعنی هادی ساعی برای درخشش در المپیک تمرین می کرده، از مسابقاتی که در تمامی آن ها جز دو مورد با مدال برگشته، اما کسی به عنوان یک ملی پوش او را نمی شناسد که این درد بیشتر ورزشکاران ایرانی است، زندگی در گمنامی و یا زندگی در ترس و استرس، این که کاری نکند که مردم بگویند ای وای دیدی فلانی که قهرمان جهان است چکار کرد؟
ملی‌پوش فوتسال: اگر آقای لک ناراحت نمی‌شود، با مهران عالیقدر آب میوه خوردیم!
ملی‌پوش تیم فوتسال گیتی پسند گفت: زمانی که حرف اول را سرمربی نمی‌زند و خیلی‌ها در تصمیمات دخیل می‌شوند، تیم از حالت یکدلی و رفاقت خارج می‌شود.
هشدار آتش‌نشانی درباره بالن‌های آرزو
چند سالی است که بازار خرید بالن آرزوها داغ شده و برخی از شهروندان در جشن چهارشنبه سوری با این بالن‌، آرزوهای خود را به هوا می‌سپارند، بالن‌هایی که در سطح آسمان با نوری نسبتاً زیاد در حال پروازند، گرچه زیبا هستند اما در سال‌های گذشته حوادثی را رقم زدند، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی ایمنی شهرداری تهران در زمینه خطرات این رفتار وارداتی هشدار داده است.
شرایط مناسب برای نگهداری گیاهان در تراریوم‌ چیست؟
یک استادیار اکولوژی گیاهی دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به اینکه تراریوم یک روش نگهداری برای گونه‌های رطوبت‌پسند است،گفت: نکته مهم در مورد تراریوم این است که بتوان در آن‌ها به جای کشت گونه‌های گیاهی وارداتی از گونه‌های بومی کشور خودمان استفاده کنیم.
افزایش ۶ هزار صندلی به ناوگان اکران نوروزی
در نوروز ۴۷ سالن سینما با ۶ هزار و ۷۰۰ صندلی برای اولین بار اکران فیلم‌های نوروزی را تجربه می‌کنند.
عروس دلربای زاگرس- عکس
استان ایلام عروس دلربای زاگرس، سرزمینی محصور در میان دره‌ها و کوه‌هایی سر به فلک کشیده با تاریخ و تمدنی غنی است که مملو از ناگفته‌های بسیار از تاریخ هزاران ساله است.
۳ خوراکی برای پیشگیری از گرفتگی عروق
عروق، خون و اکسیژن را به تمامی نقاط بدن از سر تا انگشت‌های پا منتقل می‌کنند و به همین خاطر داشتن عروق سالم ضروری است هرچند معمولا تعداد قابل توجهی از مردم دچار عارضه گرفتگی عروق می‌شوند.
چگونه ورزش کنیم تا لاغر شویم؟
ورزش و تمرین با شدت بالا می‌تواند کمکتان کند با تمرین کمتر و البته صرف وقت کمتر، وزن بیشتری کم کنید. ضمناً این شیوه‌ی تمرینی باعث می‌شود بافت عضلانی خود را حفظ کرده و وزنی که از دست می‌دهید، برنگردد.
نحوه ارایه خدمات شیمی درمانی به مبتلایان سرطان در نوروز
مشاور معاون درمان وزارت بهداشت، گفت: در تعطیلات نوروز ۵۰ درصد ظرفیت تخت‌های شیمی‌درمانی فعالند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

داوری: میزبانی ۸ تیم برتر والیبال آسیا را می‌خواهیم- برای تیم بانوان مربی خارجی را مد نظر داریم
سرپرست فدراسیون والیبال ایران می‌گوید: به دنبال میزبانی از ۸ تیم برتر والیبال آسیا هستیم و گزینه‌های خارجی را برای هدایت تیم ملی بانوان مد نظر داریم.
ملی‌پوش فوتسال: اگر آقای لک ناراحت نمی‌شود، با مهران عالیقدر آب میوه خوردیم!
ملی‌پوش تیم فوتسال گیتی پسند گفت: زمانی که حرف اول را سرمربی نمی‌زند و خیلی‌ها در تصمیمات دخیل می‌شوند، تیم از حالت یکدلی و رفاقت خارج می‌شود.
سوریه حمایت امریکا از کلاه سفیدها را محکوم کرد
وزارت خارجه و مهاجران سوریه با صدور بیانیه ای حمایت های امریکا از گروه های تروریستی مستقر در سوریه به خصوص گروه کلاه سفیدها را محکوم کرد.
ایران به اطلاعات تلفن همراه نخست‌وزیر سابق اسرائیل هم دست یافته بود
روزنامه صهیونیستی هاآرتص می‌گوید ایران غیر از رئیس سابق ستادکل ارتش اسرائیل، اطلاعات محرمانه تلفن‌همراه نخست‌وزیر اسبق این رژیم را نیز رصد کرده است.
چوپان مانه و سملقانی در ارتفاعات برفگیر گم شد
بجنورد - ایرنا- مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان شمالی گفت: یک چوپان در ارتفاعات جیرانسو در شهرستان مانه و سملقان گم شده است که امدادگران برای یافتن وی به محل اعزام شده اند.
ترامپ: جو بایدن شخصی با ضریب هوشی پایین است
مرکل وزیر دفاعش را توبیخ کرد
مهاجم حادثه لندن فریاد «همه مسلمانان باید بمیرند» سر داده بود
ترامپ: همه به ما حسادت می‌کنند!
واکنش حزب‌الله لبنان به عملیات مقاومت در ˮسلفیتˮ
الهان عمر: ترامپ؛ نمی‌توانی ما را از ورود به کنگره منع کنی
برگزیت به تعویق افتاد
عامل تیراندازی اوترخت هلند بازداشت شد
سوریه حمایت امریکا از کلاه سفیدها را محکوم کرد
ممنوع شدن تظاهرات اعتراضی در فرانسه