تعطیلی دولت آمریکا هر هفته1.2میلیارد دلار خسارت وارد می کند

12:30 ۲۰۶ روز و ۸ ساعت پیش ایرنا 269 0
تعطیلی دولت آمریکا هر هفته1.2میلیارد دلار خسارت وارد می کند

تهران - ایرنا - تعطیلی بخش هایی از دولت آمریکا که از روز شنبه آغاز شد تهدید دیگری به فهرست طولانی خطرات موجود علیه اقتصاد این کشور افزوده است و به پیش بینی موسسه اس اند پی گلوبال این تعطیلی هر هفته یک میلیارد و 200میلیون دلار خسارت وارد می کند.

ایرنا

به گزارش روز یکشنبه ایرنا ازآسوشیتدپرس، سقوط مداوم بازار سهام، افزایش هرج و مرج در دولت ترامپ، افزایش نرخ سود ، جنگ تجاری آمریکا با چین و کاهش رشد جهانی اقتصاد در مجموع تهدیدها برای اقتصاد آمریکا را افزایش داده اند.
'گریگوری داکو' اقتصاددان در موسسه آکسفورد می گوید اکنون بازارها و سرمایه گذارها شرایط را به سوی فضای رکود اقتصادی ارزیابی می کنند.
بازارهای مالی روز پنجشنبه با تهدید دونالد ترامپ برای تعطیلی دولت در صورت تامین نشدن اعتبار دیوار مرزی با مکزیک، دستخوش ناآرامی شدند. این تهدید روز شنبه به واقعیت پیوست و ترامپ روز جمعه هشدار داد که تعطیلی'بسیار طولانی' خواهد بود.
در همین حال چاک شومر رهبر اقلیت های دمکرات در مجلس سنا نیز روز یکشنبه اعلام کرد که این لایحه به زودی از سوی سنا با ادامه این روند تصویب نخواهد شد.
علامت های حاکی از کارکرد ناقص در دولت ترامپ با استعفای جیمزمتیس وزیر دفاع در اعتراض به تصمیم برای خارج کردن نیروهای آمریکایی از سوریه افزایش یافت.
آسوشیتدپرس در ادامه از هرج و مرج در دولت آمریکا،کاهش ارزش سهام، جنگ تجاری، افزایش نرخ سود بانک مرکزی و کاهش رشد جهانی به عنوان تهدیدهای پیش رو برای اقتصاد آمریکا نام برد و افزود: چگونگی پاسخ دادن بازارها و مقامات دولتی به این خطرات تعیین خواهد کرد که آیا اقتصاد آمریکا وارد رکورد خواهد شد یا خیر؟.

**هرج و مرج در دولت
آسوشیتدپرس نوشت: ترامپ با تحقیقات درباره مداخله روسیه درانتخابات سال 2016 رو به رو است که به اتهاماتی علیه برخی از افراد مورد اعتماد او منجر شده است. در همین حال شماری از مقامات استعفا داده اند. در این میان خود ترامپ نیز تعطیلی دولت را پیش برده است.
این تعطیلی حتی اگر مدتی طول بکشد، بعید است که لطمه زیادی به رشد اقتصادی وارد کند، زیرا 75 درصد از دولت هنوز تامین اعتبار می شود. موسسه رتبه بندی جهانی 'اس اند پی گلوبال' برآورد می کند که هر هفته تعطیلی دولت مبلغ 1.2 میلیارد دلار را از تولید ناخالص داخلی آمریکا کم می کند. با این حال مشکل این است که دولت ترامپ ظاهرا تمایلی به همکاری با اکثریت دمکرات در مجلس جدید ندارد.
'لوئیس الکساندر' اقتصاددان موسسه 'نومورا' می گوید در این شرایط حمایت دولتی از طریق هزینه بیش از درآمد (deficit spending) که در سال جاری موجب تقویت اقتصاد آمریکا شد احتمالا در سال 2019از بین خواهد رفت.
به گزارش ایرنا، بخش هایی ازدولت فدرال آمریکا از اولین دقایق روز شنبه 22دسامبر برابر با 1 دی ماه به دنبال اختلاف دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور و کنگره در باره بودجه تعطیل شد.
برای سومین بار است که بخش هایی از دولت آمریکا در دوره ریاست جمهوری ترامپ تعطیل می شود.
ادامه این اختلاف بین دمکرات ها درسنا وشخص رئیس جمهوری موجب شد تاپرسنل شاغل در وزارتخانه های آمریکا همچون خارجه، امنیت داخلی، دادگستری و کشور با مشکل مواجه شده و بخش هایی از آن ها نیمه تعطیل شود.
بنابراعلام کمیته تخصیص بودجه سنا، تعطیلی دولت فدرال 420هزارپرسنل دولت از جمله 41هزار نیروی پلیس را بدون دستمزد برسرکار می کشد.
اگر روند تعطیلی ها ادامه پیدا کند، اقتصاد آمریکا به اندازه بودجه 5 میلیاردی که مورد درخواست ترامپ برای ساخت دیوار در مرز مکزیک جهت جلوگیری از ورود مهاجران بوده ودمکرات ها با آن مخالفند، ضرر خواهد کرد.
ترامپ درلایحه بودجه سال 2019 آمریکا برای ساخت دیوار در مرز مکزیک خواستار اختصاص بودجه 5 میلیارد دلاری می باشد که درمجلس نمایندگان که فعلا اکثریت آن در اختیار جمهوریخواهان بوده، با موافقت روبرو شده است، اما در مجلس سنا نیاز به 60 رای از 100رای نماینده ها را دارد. جمهوریخواهان درمجلس سنا دارای 51 کرسی هستند و دمکرات ها گفته اند که به این لایحه رای نخواهند داد.عدم توافق بین دولت و کنگره باعث تعطیلی بخش هایی از دولت آمریکا شده است.

*دولت آمریکا در چهار دهه گذسته 22 بار تعطیل شده است
دولت آمریکا از زمان اعمال قانون نظارت بر هزینه بودجه رئیس جمهوری به سال 1976تاکنون 22بار تعطیل شده که بیشترین تعطیلی دولت فدرال در زمان ریاست جمهوری جیمی کارتر و طولانی ترین دوره تعطیلی دولت در زمان ریاست جمهوری بیل کلینتون رخ داد.
نخستین تعطیلی دولت فدرال با اعمال قانون جدید در زمان ریاست جمهوری جرالد فورد از 30 سپتامبر تا 10اکتبر 1976 به مدت 10 روز رخ داد.
در دوره ریاست جمهوری جیمی کارتر بین سال های 1977 تا 1979دولت فدرال پنج بار و در مجموع 56 روز تعطیل شد.
در زمان ریاست جمهوری رونالد ریگان دولت فدرال هشت بار بین سال های 1981تا 1987 تعطیل شد که در مجموع این تعطیلی دولت 14روز بود.
تعطیلی دولت در زمان ریاست جمهوری جرج اچ. دبلیو بوش (پدر) تنها یک بار و به مدت پنج روز در نوامبر 1995 رخ داد.
طولانی ترین مدت تعطیلی در دولت فدرال در زمان ریاست جمهوری بیل کلینتون و در پی اختلاف وی با جمهوریخواهان کنگره رخ داد.
نخستین تعطیلی دولت در دوره ریاست جمهوری بیل کلینتون بین 13تا 19 نوامبر 1995 به مدت پنج روز و دومین آن از از 15 دسامبر1995 تا 6 ژانویه 1996به مدت 21 روز تمام بود.
درزمان ریاست جمهوری باراک اوباما نیز یکبار و به مدت 16 روز از 30 سپتامبر تا 17 اکتبر 2013 تعطیلی دولت بر سر بودجه بیمه درمانی معروف به 'بیمه درمانی اوباما' روی داد.
اروپام**1078**1590


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

آیا نجفی در حمام می‌خوابید؟
یک فعال فضای مجازی به اظهار نظر امروز نجفی در مورد صحنه جرم واکنش نشان داد.
از «دست‌فروشی» تا «پناهندگی» !
امروز در رسانه ها خبری مبنی بر پناهندگی یک زوج دستفروش به خارج از کشور منتشر شد، اما با بررسی پشت پرده فعالیت هایشان به نکات جالب توجهی خواهیم رسید.
نماینده آمریکا به شکست کنفرانس منامه اذعان کرد
جیسون گرینبلات با اشاره به کنفرانس منامه گفت بدون دستیابی به راه‌حلی سیاسی برای مسئله فلسطین، طرح اقتصادی ارائه شده در این کنفرانس ارزشی ندارد.
تمرین متفاوت نوبت عصر شاگردان دنیزلی
شاگردان مصطفی دنیزلی در هفتمین روز از اردوی ارضروم ترکیه، از ساعت 17:30 امروز (چهارشنبه، 26 تیر)، تمرین خود را آغاز کردند.
تقدیر از مأمورانی که در ماجرای پارک پلیس انجام وظیفه کردند
مأمورانی که در برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی در پارک پلیس، انجام وظیفه کردند، مورد تقدیر قرار گرفتند.
پایان مسابقات شطرنج قهرمانی شهرهای آسیا
دور پایانى( نهم) مسابقات شطرنج قهرمانی شهرهای آسیا که عصر امروز (چهارشنبه) در داکای بنگلادش برگزار شد، تیم سایپا تهران به عنوان نماینده ایران موفق شد نماینده سریلانکا را با نتیجه 3 بر یک شکست دهد.
عرب: مصاحبه‌های برانکو چه معنی دارد؟!
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت:همه خوب می‌دانیم که برخی صحبت‌ها چون روی فضای پرسپولیس و روی هوادار پرسپولیس تاثیر می‌گذارد، پس روی خود تیم هم تاثیر خواهد گذاشت؛نمی‌فهمم الان این مصاحبه‌ها چه معنی دارد؟
مدافع ملی‌پوش تاتنهام به اتلتیکو پیوست
دقایقی پیش سایت رسمی باشگاه اتلتیکومادرید از به خدمت گرفتن کیران تریپیر مدافع تاتنهام خبر داد.
نیمار: مسی بهترین بازیکنی است که تاکنون دیده‌ام
نیمار، ستاره برزیلی پاری‌سن‌ژرمن از هم‌تیمی پیشین خود تمجید ویژه‌ای کرد.
میلاد محمدی رسما به باشگاه خنت پیوست+عکس
با اعلام رسمی سایت باشگاه خنت بلژیک میلاد محمدی مدافع ملی‌پوش کشورمان با تیم خنت بلژیک پیوست.

پر بازدید ترین اخبار امروز

مهاجم اروپایی که احتمالا پرسپولیسی شود+عکس
باشگاه پرسپولیس برای تقویت خط حملۀ خود، این روزها در حال بررسی گزینه‌های مختلف است.
معاون سیاسی جدید روحانی را بیشتر بشناسید- چگونه سردار سپاه قدس، «تکنوکرات» دولت هاشمی شد؟ +تصاویر
وزن و جایگاه واقعی فریدون وردی‌نژاد در حلقه مشاوران و اطرافیان روحانی بسیار بیش‌تر از نمود بیرونی آن است و این امر بیش از هر چیز، به سال‌ها سابقه نظامی-اطلاعاتی این چهره سیاسی-رسانه‌ای باز می‌گردد.
مغانلو: از دعوت به تیم ملی شوکه شدم- اکثر تیم‌های لیگ برتری به من پیشنهاد دادند
شهریار مغانلو، مهاجم تیم فوتبال پیکان گفت که از دعوت به تیم ملی شوکه شده است و ابراز امیدواری کرد که به اردوهای بعدی این تیم دعوت شود.
یک ستاره دیگر از پرسپولیس کنار گذاشته می شود!
پس از آن‌که گابریل کالدرون متوجه شد لیست پرسپولیس برای فصل آینده پُر است، تصمیم گرفت تا برای جذب بازیکنانی که به تقویت تیم کمک می‌کنند، چند بازیکن را از جمع قرمزها کنار بگذارد.
تازه‌ترین جزئیات از تیراندازی در خیابان ولیعصر
جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: دو سارقی که گوشی تلفن همراه راننده نماینده مردم اصفهان را به سرقت برده بودند دستگیر شدند.