لایحه بودجه دولت آمریکا تا مدت ها تصویب نخواهد شد

11:23 ۸۶ روز و ۲۳ ساعت پیش ایرنا 201 0
لایحه بودجه دولت آمریکا تا مدت ها تصویب نخواهد شد

تهران – ایرنا - سناتور چاک شومر رهبراقلیت حزب دمکرات در سنای آمریکا در ارتباط با تعطیلی دولت فدرال و اختلاف دمکرات ها با درخواست رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر تامین پنج میلیارد دلار بودجه برای ساخت دیوار مرزی خطاب به وی گفت:این لایحه در سنا تا مدت ها به تصویب نمی رسد.

ایرنا

به گزارش روزیکشنبه ایرنا از ای.بی.سی نیوز و ایندیپندنت، شومر از رئیس جمهوری آمریکا خواسته تاطرح ساخت دیوارمرزی با مکزیک را که نیازمند اختصاص بودجه 5میلیارد دلاری بوده و یکی از وعده های اصلی انتخاباتی ترامپ می باشد، کناربگذارد، چرا که این موضوع در سنا هرگز رای نخواهد آورد.
بنابراین گزارش، شومر در صحن سنا خطاب به ترامپ گفت:این طرح هرگز در سنا تصویب نخواهد شد،نه امروز،نه هفته آینده و نه سال آینده. آقای رئیس جمهور اگر می خواهید دولت از تعطیلی خارج شود، خیلی ساده و شفاف باید ساخت دیوار مرزی را فراموش کنید.
تارنمای خبری انگلیسی ایندیپندنت دراین باره افزود:شومرگفت که دمکرات هاازتامین بودجه یک میلیاردو 300 میلیون دلاری برای تامین امنیت مرزها به شرط آنکه آن را مشمول ساخت دیوار مرزی نکنند، حمایت کرده و آماده مذاکره با رئیس جمهوری است.
شومر همچنین افزود: تعطیلی دولت توسط برای ساخت یک دیوار پرهزینه و بی تاثیری است که اکثریت آمریکایی ها از آن حمایت نمی کنند.
این تارنمای خبری نوشت:این اظهارات درحالی از سوی رهبر اقلیت دمکرات ها در صحن سنا گفته شد که رئیس جمهوری آمریکا هم گفته است تعطیلی دولت که یک چهارم دولت فدرال را فرا گرفته، می تواند طولانی باشد.

**ترامپ خواستار استفاده از اکثریت آرا درسنا شد
درهمین حال تارنمای خبری آمریکایی'ای.بی.سی.نیوز' نیز گزارش داد: ترامپ در باره تعطیلی دولت گفته بود که این به دمکرات ها بستگی دارد و امیدوار است که اینطور نشود، ولی کلا برای یک تعطیلی بسیار دراز مدت آماده است.
ای.بی.سی نیوز افزود:ترامپ از'میچ مک کانل(Mitch McConnell) رهبر جمهوریخواهان در سنا خواسته با توجه به اینکه جمهوریخواهان 51 رای در سنا دارند این لایحه برای تصویب به 60 رای نیار دارد،ازگزینه 'کاهش اکثریت آرا'موسوم به(nuclear option)استفاده کند که مانع 'اطاله بررسی'(filibuster) از سوی دمکرات ها می شود.
بخش هایی از دولت فدرال آمریکا از اولین دقایق روز شنبه 22دسامبر برابر با 1 دی ماه به دنبال اختلاف دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور و کنگره در باره بودجه تعطیل شد.
برای سومین بار است که بخش هایی از دولت آمریکا در دوره ریاست جمهوری ترامپ تعطیل می شود.
هم اکنون ادامه این اختلاف بین دمکرات ها در سنا و شخص رئیس جمهوری،تعطیلی دولت آمریکا را به دنبال داشت و موجب شد تا پرسنل شاغل در وزارتخانه های آمریکا همچون خارجه، امنیت داخلی، دادگستری و کشوربامشکل مواجه شده وبخش هایی از آن وزارتخانه ها نیمه تعطیل شود.
بنابراعلام کمیته تخصیص بودجه سنا، تعطیلی دولت فدرال 420هزارپرسنل دولت از جمله 41هزار نیروی پلیس را بدون دستمزد برسرکار می کشد.

*دولت آمریکا در چهار دهه گذسته 22 بار تعطیل شده است
دولت آمریکا از زمان اعمال قانون نظارت بر هزینه بودجه رئیس جمهوری به سال 1976تاکنون 22بار تعطیل شده که بیشترین تعطیلی دولت فدرال در زمان ریاست جمهوری جیمی کارتر و طولانی ترین دوره تعطیلی دولت در زمان ریاست جمهوری بیل کلینتون رخ داد.
نخستین تعطیلی دولت فدرال با اعمال قانون جدید در زمان ریاست جمهوری جرالد فورد از 30 سپتامبر تا 10اکتبر 1976 به مدت 10 روز رخ داد.
در دوره ریاست جمهوری جیمی کارتر بین سال های 1977 تا 1979دولت فدرال پنج بار و در مجموع 56 روز تعطیل شد.
در زمان ریاست جمهوری رونالد ریگان دولت فدرال هشت بار بین سال های 1981تا 1987 تعطیل شد که در مجموع این تعطیلی دولت 14روز بود.
تعطیلی دولت در زمان ریاست جمهوری جرج اچ. دبلیو بوش (پدر) تنها یک بار و به مدت پنج روز در نوامبر 1995 رخ داد.
طولانی ترین مدت تعطیلی در دولت فدرال در زمان ریاست جمهوری بیل کلینتون و در پی اختلاف وی با جمهوریخواهان کنگره رخ داد.
نخستین تعطیلی دولت در دوره ریاست جمهوری بیل کلینتون بین 13تا 19 نوامبر 1995 به مدت پنج روز و دومین آن از از 15 دسامبر1995 تا 6 ژانویه 1996به مدت 21 روز تمام بود.
درزمان ریاست جمهوری باراک اوباما نیز یکبار و به مدت 16 روز از 30 سپتامبر تا 17 اکتبر 2013 تعطیلی دولت بر سر بودجه بیمه درمانی معروف به 'بیمه درمانی اوباما' روی داد.
اروپام **1302**1590


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

سنت های کهن نوروزی در آئینه استان مرکزی
اراک - ایرنا - نوروزگان جشن ملی و دیرین است که از جذابیت ها و غنای فرهنگی برخوردار بوده و هرسال با آمدن بهار سنت های آن در جای جای کشور و خرده فرهنگ های متنوع ایران زمین با شمایل و جلوه های خاص برگزار می شود.
فرهنگ و رفتار علوی، نیاز اساسی جامعه امروز
قزوین - ایرنا - جمعی از کارشناسان مسایل دینی و فرهنگی در میزگرد ایرنا تاکید کردند فرهنگ و رفتار علوی و شناخت هرچه بیشتر ابعاد و زوایای آن از نیازهای اساسی جامعه امروز به شمار می رود.
یک انبار کالا در مولوی تهران طعمه حریق شد
تهران_ ایرنا_ سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از آتش سوزی شب گذشته انبار لوازم پلاستیک و آشپزخانه در خیابان مولوی خبر داد و گفت: 3 کارگر شاغل در این انبار دچار دود گرفتگی شدند.
سیره علوی، ضامن سعادت در حیات فردی و اجتماعی
زنجان - ایرنا - التزام عملی به سیره علوی می تواند در ابعاد فردی و اجتماعی، سعادت را برای جامعه فرآهم آورد، التزامی که امروز بیش از هر زمان دیگری محتاج آنیم.
تجهیز خودروها به زنجیرچرخ در جاده کرج - چالوس الزامی شد
کرج - ایرنا - کارشناس کنترل ترافیک پلیس راه استان البرز گفت: با توجه به بارش برف در جاده کرج - چالوس تجهیز خودروها به زنجیر چرخ ضروری است .
تصادف خودروهای سوخت و اتباع بیگانه در سراوان 13 کشته برجا گذاشت
زاهدان- ایرنا- رئیس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: برخورد یک دستگاه وانت حامل سوخت قاچاق و یک دستگاه وانت حامل اتباع بیگانه غیرمجار در مسیر سراوان - اسفندک 13 کشته و هشت مجروح برجا گذاشت.
24 یزدی در حوادث چهارشنبه سوری زخمی شدند
یزد - ایرنا - رئیس سازمان اورژانس 115 یزد آخرین آمار زخمی های چهارشنبه سوری استان را 24 نفر ذکر کرد و گفت: این تعداد نسبت به سال گذشته حدود 50 درصد کاهش دارد.
استان اردبیل، همسایگی کوه و دریا، برف و گل ها
اردبیل- ایرنا - استان اردبیل مجموعه ای بی نظیر از زیبایی های طبیعی و تاریخی است ، همسایگی کوه و دریا و برف و گرما ، گل ها و چشمه سارها ویژگی های کم نظیری است که در سال جدید مسافران و گردشگران را به خود فرا می خواند.
هشدار نسبت به طغیان رودخانه اترک
گنبدکاووس - ایرنا - بخشدار داشلی برون شهرستان گنبدکاووس از احتمال طغیان رودخانه اترک در این بخش مرزی خبر داد و گفت: در صورت وقوع طغیان، عواقب آن بیشتر برای مزارع حاشیه رودخانه پیش بینی می شود.
شکست تیم نیما عالمیان در هفته چهاردهم لیگ برتر فرانسه
نیما عالمیان و یارانش در هفته چهاردهم لیگ برتر تنیس روی میز فرانسه شکست خوردند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

«رحمان ۱۴۰۰» گیشه را در دست گرفت
یلم‌های رحمان ۱۴۰۰، متری شیش و نیم، چهار انگشت، غلامرضا تختی، زندانی‌ها، پیشونی سفید ۳ و ژن خوک به ترتیب رتبه‌های اول تا هفتم جدول فروش اکران نوروز ۹۸ را در اختیار دارند.
آخرین سوال نظرسنجی برنامه نود چه بود؟
شب گذشته به دستور مدیر شبکه سه برنامه نود با اجرای عادل فردوسی‌پور متوقف شد.
راهکار امام صادق(ع) برای از بین بردن فقر و افزایش روزی
خداوند زیبایی و خودآرایی را دوست دارد و از فقر و تظاهر به فقر بیزار است. هرگاه خداوند به بنده ای نعمتی بدهد، دوست دارد اثر آن را در او ببیند.
اذعان ترامپ به شکست در جنگ نرم علیه ایران
رئیس‌جمهور آمریکا پس از اذعان به ناکارآمدی رسانه‌های معاند فارسی‌زبان در پیشبرد جنگ نرم علیه ایران بودجه پیشنهادی خود برای این رسانه‌ها را در لایحه بودجه مربوط به سال مالی ۲۰۲۰ کاهش داده است.
سنت های کهن نوروزی در آئینه استان مرکزی
اراک - ایرنا - نوروزگان جشن ملی و دیرین است که از جذابیت ها و غنای فرهنگی برخوردار بوده و هرسال با آمدن بهار سنت های آن در جای جای کشور و خرده فرهنگ های متنوع ایران زمین با شمایل و جلوه های خاص برگزار می شود.
کشیش مسیحی:حضرت علی(ع) وفرزندانش بهترین الگوبرای بشریت هستند
حکم دادگاه آلمان؛ پیروزی جزئی برای قربانیان حملات یمن
سازمان ملل: میلیون ها نفر در اروپا آب آشامیدنی آلوده می نوشند
درخواست آمریکاییها ازپادشاه سعودی برای آزادی فعالان حقوق بشر
کنگره درباره ویدیوی جنایت نیوزیلند از شرکت های آمریکایی توضیح خواست
حمایت پمپئو از حذف واژه «اشغالی» از بلندی های جولان سوریه
هشدار ایران به صهیونیسم:در استفاده از حق دفاع تردید نمی کنیم
ترامپ: عضویت برزیل را در ناتو بررسی می کنیم
تکرار ادعاهای واهی آمریکا علیه ایران این بار از زبان دستیار وزیر خارجه این کشور
رو در رویی کنگره با ترامپ