برای پیشرفت ژیمناستیک کشور به منطقه مرکزی آسیا رفتیم

13:39 ۲۰۸ روز و ۲۳ ساعت پیش ایرنا 343 0
برای پیشرفت ژیمناستیک کشور به منطقه مرکزی آسیا رفتیم

تهران- ایرنا- رئیس فدراسیون ژیمناستیک گفت: ژیمناستیک ایران پیش از این در منطقه غرب آسیا قرار داشت که با تلاش هایی که در اجلاس آسیایی دوحه انجام شد، منطقه خود را به بخش مرکزی که از نظر فنی بهتر از غرب است، جابه جا کردیم.

ایرنا

به گزارش ایرنا، «زهرا اینچه درگاهی» امروز یکشنبه در نشست خبری در جمع خبرنگاران افزود: آسیا در رشته ژیمناستیک به چهار منطقه شرق، غرب، مرکزی و جنوب شرق تقسیم شده و این در حالی است که ایران مدت ها با کشورهای بحرین، عراق، اردن، کویت، لبنان، فلسطین، عربستان سعودی و سوریه در منطقه غرب قرار داشت و به علت فعالیت کم این منطقه، تلاش کردیم در اجلاسی که برگزار شد منطقه خود را به مرکزی جا به جا کنیم تا با کشورهایی که از نظر فنی بهتر ازغرب آسیا هستند، هم منطقه ای شویم.
وی گفت: کشور هند، هم گروه جدید ما در بخش مرکزی، رقیب بسیار سرسختی در رقابت های انتخابی المپیک بود و همچنین ازبکستان دیگر هم گروه این بخش یک پله بالاتر از ایران قرار گرفته است، در حالی که فعالیت های ژیمناستیک کشورهای عربی در منطقه غرب قاره آسیا سالهاست، راکد مانده است.
رئیس فدراسیون بیان کرد: در اجلاس دوحه ابتدا به بهانه ریاست منطقه غرب ثبت نام کردم، اما هدف، دفاع از تغییر منطقه ای ژیمناستیک ایران بود که بعد از سخنرانی از 24 رای حاضر 21 کشور با این مهم موافقت کردند.
اینچه درگاهی درخصوص اینکه گفته می شود او با احمد محتشمی از روسای اسبق فدراسیون ژیمناستیک درباره چگونگی رای آوردن در این اجلاس صحبت کرده است، اظهار داشت: از آقای محتشمی فقط درباره تجربیاتی که در این اجلاس داشت، سوال کردم، اما درباره چگونگی رای آوردن نظری نخواستم؛ در حالی که نماینده های اردن و لبنان در این اجلاس به زمان ریاست محتشمی در منطقه غرب آسیا اعتراض داشتند و مدعی بودند که در زمان وی از فعالیت ژیمناستیک غرب آسیا کاسته شد.
وی ادامه داد: قرار گرفتن با کشورهای افغانستان، بنگلادش، هند، نپال، پاکستان، قزاقستان، سریلانکا و ازبکستان که بیشتر آنها از لحاظ فرهنگی قرابت بیشتری با ما دارند، بسیار بهتر از حضور در منطقه غرب آسیا است.
رئیس فدراسیون در مورد موفقیت های اخیر سعیدرضا کیخا در انتخابی المپیک 2020 ژاپن، گفت: کسب مدال برنز در وسیله خرک حلقه و نمره بالاتر از 15 موفقیت ارزنده ای است که تاکنون کسب نشده بود و حتی برنز محمدرضا خسرونژاد در وسیله پارالل نیز در حالی به دست آمد که از ناحیه دست مصدوم بود.
اینچه درگاهی تاکید کرد که رشته پارکور در اجلاسی که برگزار شد، تایید شده است و همه فدراسیون های عضو ملزم به برگزاری رقابت های آن هستند و قرار است از سال 2024 نیز این رشته وارد المپیک شود.
وی عنوان کرد: فدراسیون ژیمناستیک ایران نیز بر همین اساس از بهمن ماه امسال رقابت های قهرمانی رشته پارکور را برگزار خواهد کرد.
رئیس فدراسیون درخصوص میزبانی از رقابت های زنان کشورهای مسلمان اظهار داشت: با توجه به تغییر منطقه ایران در ژیمناستیک آسیا در تلاشیم کشورهای بیشتری را برای حضور در این مسابقات دعوت کنیم و تاکنون سه کشور از منطقه مرکزی و یک کشور از منطقه غرب آسیا اعلام آمادگی کرده اند. همچنین برای افزایش میزان آمادگی تیم بانوان ایران عجله ای برای برگزاری این رقابت ها نداریم.
اینچه درگاهی درباره انرژی که برای حواشی ژیمناستیک در دو سال اخیر گذاشته است، گفت: روحیه تخریبی بیرون از فدراسیون قطعا آسیب رسان است، اما به جرات می گویم 80 درصد از خانواده ژیمناستیک، رفاه و همدلی خوبی با یکدیگر دارند و این موفقیت ها ثمره همین یکدلی است؛ هرچند که آن جمعیت حاشیه ساز نیز به گونه ای خود را به خواب زده اند که به هیچ نحو برای موفقیت ژیمناستیک گام برنمی دارند.
در ادامه این نشست منیژه پازوکی نائب رئیس بانوان فدراسیون در باره رقابت های زنان کشورهای مسلمان اظهار داشت: دو مرحله اردو پیش از این برای بانوان برگزار شد و در مرحله سوم سهیلا بهرامی سرمربی تیم ژیمناستیک هنری زنان به دلیل مشغله کاری نتوانست همراه تیم باشد؛ بنابراین من به رغم فعالیت در فدراسیون، فعلا این مسئولیت را قبول کردم.
وی ادامه داد: رویکرد فدراسیون به زنان ژیمناستیک کار امیدوار کننده است؛ زیرا پیش از این ژیمناست های زن در سن 13 و 14 سالگی رها شده و جذب رشته رزمی می شدند، ولی اکنون اردوهای تیم های جوانان و بزرگسالان این نوید را می دهد که در آینده شاهد موفقیت های آنها در میادین بین المللی باشیم.
همچنین محسن سلیمانی دبیر فدراسیون درخصوص چگونگی کسب سهمیه المپیک 2020 ژاپن یادآور شد: از آنجا که در بخش تیمی هشت کشور برتر دنیا به بازی های المپیک راه پیدا می کنند، قطعا ایران در بخش تیمی شانسی نداشت، اما در بخش تک وسیله این شانس را داریم تا دو سال مانده به المپیک از هشت مسابقه ای که برای کسب سهمیه تدارک دیده شده است، در چهار مسابقه شرکت کنیم. کسب بالاترین امتیاز از مجموع امتیازهای این چهار رقابت شانس کسب سهمیه المپیک را به ایران خواهد داد.
وی ادامه داد: در رقابت های آلمان که اخیرا برگزار شد، کیخا و خسرونژاد شرکت کردند و رقابت های بعدی در ملبورن استرالیا است که به دلیل هزینه های مالی حضور نخواهیم یافت، اما در مسابقات باکو، قطر و در نهایت آلمان در سال 2019 شرکت می کنیم.
وی تاکید کرد: مهدی الفتی در وسیله پرش خرک اخیرا از رده سنی جوانان به بزرگسالان آمده و یکی از آینده های کسب سهمیه المپیک محسوب می شود.
دبیر فدراسیون افزود: برگزاری رقابت های قهرمانی آسیا در رشته ایروبیک و آکروژیم در کشورهای کره شمالی و جنوبی از برنامه های دیگر فدراسیون برای سال آینده است.
در ادامه این نشست مسعود جودی مربی تیم جوانان ژیمناستیک اظهار داشت: قطار ژیمناستیک به حرکت درآمده و اعزام هایی که در دوره جدید فدراسیون صورت گرفت سبب شد نمره کیخا از 14.2 به 15.2 ارتقا یابد و به دلیل همین نگاه مثبت کسب سهمیه المپیک 2022 جوانان در کشور سنگال را هدف گذاری کرده ایم.
وی گفت: نگاه دنیا به ژیمناستیک ایران عوض شده است و بنا داریم در سال 1398 در رقابت های قهرمانی آسیا به میزبانی مغولستان شرکت کنیم تا جوانان ما به آمادگی مطلوب تری برسند.
ورزشی**9022**9128**1584


گروه های زیر مجموعه ورزشی

دنیای ورزش
دنیای ورزش

آخرین اخبار

حکم شرعی مصرف دارو و اُدکلن حاوی الکل
دفتر آیت الله سیستانی به استفتائی در مورد حکم شرعی مصرف داروها و عطرهای حاوی الکل پاسخ داد.
«کلاغ» مهمان جدید شبکه نمایش خانگی
مجموعه تلویزیونی «پادری» در جدول پخش شبکه یک قرار گرفت.
یک سوال، دلیل عجیب حذف «دورهمی» از کنداکتور تلویزیون!
با انتشار خبر ساخت برنامه «شب‌نشینی» در شبکه نمایش خانگی به نظر می‌رسد پخش «دورهمی» از تلویزیون به طور کلی منتفی شده باشد.
ماجرای دندان طلای گم‌شده در «غسالخانه تهران» -عکس
کارگردان «۵۶، غسالخانه تهران» با اشاره به اینکه این نمایش، اثری طنز با چاشنی سیاست است عنوان کرد ماجراهای نمایش در یک غسالخانه و در سال ۵۶ رخ می‌دهد.
شروع انفجاری «شیر شاه»- رکوردشکنی انیمیشن محبوب
براساس آمار پیش‌فروش بلیت، انیمیشن «شیر شاه» با فروش ۱۸۵ میلیون دلاری در آمریکای شمالی شروعی انفجاری را در روزهای افتتاحیه خود تجربه خواهد کرد.
آخرین وضع آب و هوای کشور در بیست و نهم تیر
براساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی تداوم هوای گرم طی سه روز آینده در غالب مناطق کشور ادامه دارد.
قتل زن جوان مقابل پسر ۱۲ ساله +تصاویر
صبح از خواب بیدار شدم و به همسرم گفتم پولم را بده، بدهی دارم اما او مخالفت کرد، با هم درگیر شدیم، چند ضربه به صورتش زدم.
مهریه سنگین ضمانت اجرا ندارد-قانون کاهش سقف مهریه تا 14 سکه در مجلس
برنامه نسل امروز این هفته جمعه 28 تیر ماه با موضوع مهریه ( آسیب شناسی مسئله ای در حوزه ازدواج جوانان) با حضور سیده فاطمه ذوالقدر سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس، فاطمه رهبر نماینده ادوار مجلس و سمانه عیوضی فعال رسانه ای با اجرای امیرابراهیم رسولی به روی آنتن شبکه پنج رفت.
هزینه‌های ۲۰ میلیونی یک دبستان لاکچری +جدول
در حالیکه طبق شهریه مصوب اعلام شده از سوی آموزش‌وپرورش مدارس غیردولتی در دوره ابتدایی تا سقف ۹ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان می‌توانند شهریه دریافت کنند، لیست هزینه‌های یک مدرسه لاکچری در شهر تهران حکایت از ماجرای دیگری دارد.
دردسری جدید برای اهالی رسانه و خبرنگاران
حدود یک ماه از ارسال پیامک تأیید معاونت حمل و نقل برای خبرنگاران واجد شرایط می‌گذرد ولی اهالی رسانه گله‌مند از اخذ عوارض بدون تخفیف هستند و شهرداری هم پاسخ روشنی در این باره نمی دهد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

توقیف نفتکش انگلیسی و موازنه تنش با آمریکا
همه گزینه های امریکا باید به یک گزینه یعنی "پایان تروریسم اقتصادی" علیه ایران تقلیل پیدا کند. ایران کشوری نیست که بنشیند و مجازات اقتصادی مردمش را تماشا کند.
ملت ایران نیازی به تاییدیه اخلاقی آمریکا و اروپا نداشت
این ناعادلانه است که رئیس‌جمهور در چهارمین سالگرد برجام، به جای برداشتن تحریم‌ها بگوید از نظر اخلاقی برنده شدیم.
آمارهای اقتصادی دولت با واقعیت منطبق نیست
یک روزنامه حامی دولت می‌گوید آمارهای اقتصادی روحانی منطبق با واقعیت نیست.
مهمترین ترکیبات غذایی سرطان‌زا و ضد سرطان را بشناسید
عضو هیات علمی انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور برخی ترکیبات غذایی سرطان‌زا و همچنین مواد غذایی دارای بیشترین اثر حفاظتی در برابر بروز سرطان را تشریح کرد.
تداوم هوای گرم در اکثر مناطق کشور
کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به وضعیت جوی گفت: تداوم هوای گرم تا ۳ روز آینده برای اکثر مناطق کشور با توجه به الگوی تابستانه پیش بینی می‌شود.