برای پیشرفت ژیمناستیک کشور به منطقه مرکزی آسیا رفتیم

13:39 ۸۸ روز و ۶ ساعت پیش ایرنا 161 0
برای پیشرفت ژیمناستیک کشور به منطقه مرکزی آسیا رفتیم

تهران- ایرنا- رئیس فدراسیون ژیمناستیک گفت: ژیمناستیک ایران پیش از این در منطقه غرب آسیا قرار داشت که با تلاش هایی که در اجلاس آسیایی دوحه انجام شد، منطقه خود را به بخش مرکزی که از نظر فنی بهتر از غرب است، جابه جا کردیم.

ایرنا

به گزارش ایرنا، «زهرا اینچه درگاهی» امروز یکشنبه در نشست خبری در جمع خبرنگاران افزود: آسیا در رشته ژیمناستیک به چهار منطقه شرق، غرب، مرکزی و جنوب شرق تقسیم شده و این در حالی است که ایران مدت ها با کشورهای بحرین، عراق، اردن، کویت، لبنان، فلسطین، عربستان سعودی و سوریه در منطقه غرب قرار داشت و به علت فعالیت کم این منطقه، تلاش کردیم در اجلاسی که برگزار شد منطقه خود را به مرکزی جا به جا کنیم تا با کشورهایی که از نظر فنی بهتر ازغرب آسیا هستند، هم منطقه ای شویم.
وی گفت: کشور هند، هم گروه جدید ما در بخش مرکزی، رقیب بسیار سرسختی در رقابت های انتخابی المپیک بود و همچنین ازبکستان دیگر هم گروه این بخش یک پله بالاتر از ایران قرار گرفته است، در حالی که فعالیت های ژیمناستیک کشورهای عربی در منطقه غرب قاره آسیا سالهاست، راکد مانده است.
رئیس فدراسیون بیان کرد: در اجلاس دوحه ابتدا به بهانه ریاست منطقه غرب ثبت نام کردم، اما هدف، دفاع از تغییر منطقه ای ژیمناستیک ایران بود که بعد از سخنرانی از 24 رای حاضر 21 کشور با این مهم موافقت کردند.
اینچه درگاهی درخصوص اینکه گفته می شود او با احمد محتشمی از روسای اسبق فدراسیون ژیمناستیک درباره چگونگی رای آوردن در این اجلاس صحبت کرده است، اظهار داشت: از آقای محتشمی فقط درباره تجربیاتی که در این اجلاس داشت، سوال کردم، اما درباره چگونگی رای آوردن نظری نخواستم؛ در حالی که نماینده های اردن و لبنان در این اجلاس به زمان ریاست محتشمی در منطقه غرب آسیا اعتراض داشتند و مدعی بودند که در زمان وی از فعالیت ژیمناستیک غرب آسیا کاسته شد.
وی ادامه داد: قرار گرفتن با کشورهای افغانستان، بنگلادش، هند، نپال، پاکستان، قزاقستان، سریلانکا و ازبکستان که بیشتر آنها از لحاظ فرهنگی قرابت بیشتری با ما دارند، بسیار بهتر از حضور در منطقه غرب آسیا است.
رئیس فدراسیون در مورد موفقیت های اخیر سعیدرضا کیخا در انتخابی المپیک 2020 ژاپن، گفت: کسب مدال برنز در وسیله خرک حلقه و نمره بالاتر از 15 موفقیت ارزنده ای است که تاکنون کسب نشده بود و حتی برنز محمدرضا خسرونژاد در وسیله پارالل نیز در حالی به دست آمد که از ناحیه دست مصدوم بود.
اینچه درگاهی تاکید کرد که رشته پارکور در اجلاسی که برگزار شد، تایید شده است و همه فدراسیون های عضو ملزم به برگزاری رقابت های آن هستند و قرار است از سال 2024 نیز این رشته وارد المپیک شود.
وی عنوان کرد: فدراسیون ژیمناستیک ایران نیز بر همین اساس از بهمن ماه امسال رقابت های قهرمانی رشته پارکور را برگزار خواهد کرد.
رئیس فدراسیون درخصوص میزبانی از رقابت های زنان کشورهای مسلمان اظهار داشت: با توجه به تغییر منطقه ایران در ژیمناستیک آسیا در تلاشیم کشورهای بیشتری را برای حضور در این مسابقات دعوت کنیم و تاکنون سه کشور از منطقه مرکزی و یک کشور از منطقه غرب آسیا اعلام آمادگی کرده اند. همچنین برای افزایش میزان آمادگی تیم بانوان ایران عجله ای برای برگزاری این رقابت ها نداریم.
اینچه درگاهی درباره انرژی که برای حواشی ژیمناستیک در دو سال اخیر گذاشته است، گفت: روحیه تخریبی بیرون از فدراسیون قطعا آسیب رسان است، اما به جرات می گویم 80 درصد از خانواده ژیمناستیک، رفاه و همدلی خوبی با یکدیگر دارند و این موفقیت ها ثمره همین یکدلی است؛ هرچند که آن جمعیت حاشیه ساز نیز به گونه ای خود را به خواب زده اند که به هیچ نحو برای موفقیت ژیمناستیک گام برنمی دارند.
در ادامه این نشست منیژه پازوکی نائب رئیس بانوان فدراسیون در باره رقابت های زنان کشورهای مسلمان اظهار داشت: دو مرحله اردو پیش از این برای بانوان برگزار شد و در مرحله سوم سهیلا بهرامی سرمربی تیم ژیمناستیک هنری زنان به دلیل مشغله کاری نتوانست همراه تیم باشد؛ بنابراین من به رغم فعالیت در فدراسیون، فعلا این مسئولیت را قبول کردم.
وی ادامه داد: رویکرد فدراسیون به زنان ژیمناستیک کار امیدوار کننده است؛ زیرا پیش از این ژیمناست های زن در سن 13 و 14 سالگی رها شده و جذب رشته رزمی می شدند، ولی اکنون اردوهای تیم های جوانان و بزرگسالان این نوید را می دهد که در آینده شاهد موفقیت های آنها در میادین بین المللی باشیم.
همچنین محسن سلیمانی دبیر فدراسیون درخصوص چگونگی کسب سهمیه المپیک 2020 ژاپن یادآور شد: از آنجا که در بخش تیمی هشت کشور برتر دنیا به بازی های المپیک راه پیدا می کنند، قطعا ایران در بخش تیمی شانسی نداشت، اما در بخش تک وسیله این شانس را داریم تا دو سال مانده به المپیک از هشت مسابقه ای که برای کسب سهمیه تدارک دیده شده است، در چهار مسابقه شرکت کنیم. کسب بالاترین امتیاز از مجموع امتیازهای این چهار رقابت شانس کسب سهمیه المپیک را به ایران خواهد داد.
وی ادامه داد: در رقابت های آلمان که اخیرا برگزار شد، کیخا و خسرونژاد شرکت کردند و رقابت های بعدی در ملبورن استرالیا است که به دلیل هزینه های مالی حضور نخواهیم یافت، اما در مسابقات باکو، قطر و در نهایت آلمان در سال 2019 شرکت می کنیم.
وی تاکید کرد: مهدی الفتی در وسیله پرش خرک اخیرا از رده سنی جوانان به بزرگسالان آمده و یکی از آینده های کسب سهمیه المپیک محسوب می شود.
دبیر فدراسیون افزود: برگزاری رقابت های قهرمانی آسیا در رشته ایروبیک و آکروژیم در کشورهای کره شمالی و جنوبی از برنامه های دیگر فدراسیون برای سال آینده است.
در ادامه این نشست مسعود جودی مربی تیم جوانان ژیمناستیک اظهار داشت: قطار ژیمناستیک به حرکت درآمده و اعزام هایی که در دوره جدید فدراسیون صورت گرفت سبب شد نمره کیخا از 14.2 به 15.2 ارتقا یابد و به دلیل همین نگاه مثبت کسب سهمیه المپیک 2022 جوانان در کشور سنگال را هدف گذاری کرده ایم.
وی گفت: نگاه دنیا به ژیمناستیک ایران عوض شده است و بنا داریم در سال 1398 در رقابت های قهرمانی آسیا به میزبانی مغولستان شرکت کنیم تا جوانان ما به آمادگی مطلوب تری برسند.
ورزشی**9022**9128**1584


گروه های زیر مجموعه ورزشی

ورزش بانوان
ورزش بانوان

آخرین اخبار

اعتبار 50 میلیارد ریالی دولت برای جبران خسارت سیل گلستان
گرگان - ایرنا - رییس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: دولت برای شتاب در خدمت رسانی به سیل زدگان استان گلستان 50 میلیارد ریال اعتبار علی الحساب در اختیار استانداری قرار داد.
نماینده رهبر معظم انقلاب از مناطق سیلزده گنبد بازدید کرد
گنبدکاووس - ایرنا - حجت الاسلام محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور، به عنوان نماینده رهبر معظم انقلاب عصر پنجشنبه با حضور در برخی از محلات شهر گنبدکاووس در شرق استان گلستان با سیلزدگان این شهر دیدار کرد.
سیل زدگان گلستان 12 تا 13 میلیون تومان کمک بلاعوض می گیرند
گرگان - ایرنا - معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت که آسیب دیدگان از سیل اخیر دراستان گلستان کمک مالی 12 میلیون تومانی در روستاها و 13 میلیون تومانی در شهرها می گیرند.
20 نفر در سانحه رانندگی در نیشابور زخمی شدند
مشهد- ایرنا- رئیس جمعیت هلال احمر فیروزه گفت: برخورد پنج دستگاه خودرو در کیلومتر 45 جاده نیشابور- سبزوار 20 مجروح بر جای گذاشت.
تولیت آستان قدس رضوی: نباید سرمایه اجتماعی را از دست داد
مشهد- ایرنا- تولیت آستان قدس رضوی گفت: می بایست همه تلاشها در جهت اعتمادسازی، حفظ، تحکیم و گسترش سرمایه اجتماعی باشد زیرا نباید سرمایه اجتماعی را از دست بدهیم.
70 درصد مسیرهای روستایی مازندران بازگشایی شد
ساری - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران با اشاره به اولویت بازگشایی مسیرهای روستایی، گفت: تا کنون بیش از 70 درصد مسیر های روستایی آسیب دیده استان بازگشایی شد.
شکارچی های شب روسیه راهی سوریه شدند
مسکو - ایرنا - روسیه بالگردهای معروف خود به شکارچی شب را پس از نوسازی راهی سوریه کرده است تا آزمایش های نهایی را در میدانی واقعی پشت سر بگذارند.
رئیس دفتر اون راهی روسیه شد
مسکو - ایرنا- دستیار عالیرتبه رهبر کره شمالی برای فراهم کردن مقدمات کیم جونگ اون به روسیه رفته است.
نخست‌وزیر انگلیس، پارلمان را برسر برگزیت کیش کرد
لندن – ایرنا – نخست‌وزیر انگلیس روز پنجشنبه در حالی برای شرکت در نشست سران اتحادیه اروپا و تلاش برای کسب موافقت رهبران اروپا با تعویق اجرای برگزیت راهی بروکسل شد که پارلمان کشورش را متهم ردیف اول ایجاد بحران درروند خروج از اتحادیه اروپا می‌داند.
عون:تحریم حزب الله بر تمامی لبنانی ها تاثیر منفی خواهد گذاشت
تهران - ایرنا - «میشل عون» رییس جمهوری لبنان پنجشنبه شب گفت: تحریم حزب الله لبنان زندگی تمامی شهروندانی لبنانی را تحت الشعاع قرار خواهد داد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

بازی‌های به یادماندنی (۱)- روزی که بوینس آیرس غرق در شادی شد
پیروزی تیم ملی فوتبال آرژانتین مقابل انگلیس در جام جهانی ۱۹۸۶ مکزیک باعث شد بوینس آیرس غرق در شادی شود.
راهکارهای طب سنتی ایرانی برای رهایی از آلرژی‌های بهار
بهار، فصل روئیدن سبزیجات و میوه‌هایی است که تنوع بیشتری نسبت به خوراکی‌های سایر فصول دارند. مصرف این غذاهای بهاری، می‌تواند بدن انسان را از درون خانه‌تکانی کند و سلامت را به همراه بیاورد.
دیدار اسد و رئیس کمیته صلیب سرخ درباره روابط دوجانبه
دمشق - ایرنا - بشار اسد رئیس جمهوری سوریه در دیدار رئیس کمیته جهانی صلیب سرخ (ICRC) در خصوص روابط و همکاری های دو جانبه تبادل نظر کرد.
مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه چهارشنبه تا صبح پنجشنبه
تهران- ایرنا- تاکید رهبر انقلاب بر رونق تولید به عنوان راه حل مشکل معیشت مردم ضمن نامگذاری سال 98 به عنوان سال «رونق تولید»، توصیف رئیس جمهوری از سال جدید به عنوان سال مهار تورم و متعادل کردن قیمت ارز در پیام نوروزی، تاکید وزیر خارجه ایران بر اینکه برگزاری جشن نوروز در میانه تحریم ها و فشارهای بی سابقه آمریکا نشان دهنده امیدواری ایرانیان است، تاکید وزیر خارجه آمریکا بر تداوم مذاکرات کشورش با عراق پیرامون تحریم های ضد ایرانی، وعده وزیر خارجه آمریکا و نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای مقابله با حضور ایران در منطقه، تغییر سیاست واشنگتن از خروج همه نظامیان آمریکایی از سوریه به ماندن 400 نظامی در این کشور، مهمترین خبرهای 12 ساعت گذشته ایرنا بود.
٩٧؛ سالی پر از خاطره‌های تکرار نشدنی برای پرسپولیس
سالی که گذشت برای پرسپولیس و هوادارانش خاطره‌ساز شد. شاید هوادارن تیم قرمز پایتخت این سال را هیچ‌وقت از خاطر نبرند چرا که برای‌شان قهرمانی و حضور در فینال آسیا را به همراه داشت.
رکورددار شنای استرالیا در کمپ تمرینی درگذشت
ملی پوش دوومیدانی: رشته های پرمدال حمایت نمی شوند
باشگاههای رفتینگ شهرستان سامان ساماندهی می شود
توسعه فضاهای ورزشی در مناطق کم برخوردار آذربایجان غربی
دوندگان سیستان و بلوچستان به اردوی تیم ملی فراخوانده شدند
نماینده ژیمناستیک ایران به مقام پنجم جهان رسید
نفرات برتر مسابقات دو و میدانی در شوط معرفی شدند
پرتابگر شیرازی رکورد آسیا را شکست
احسان حدادی در آمریکا تست دوپینگ داد
قوی ترین مرد عنبرآباد معرفی شد