برای پیشرفت ژیمناستیک کشور به منطقه مرکزی آسیا رفتیم

13:39 ۲۹ روز و ۲ ساعت پیش ایرنا 68 0
برای پیشرفت ژیمناستیک کشور به منطقه مرکزی آسیا رفتیم

تهران- ایرنا- رئیس فدراسیون ژیمناستیک گفت: ژیمناستیک ایران پیش از این در منطقه غرب آسیا قرار داشت که با تلاش هایی که در اجلاس آسیایی دوحه انجام شد، منطقه خود را به بخش مرکزی که از نظر فنی بهتر از غرب است، جابه جا کردیم.

ایرنا

به گزارش ایرنا، «زهرا اینچه درگاهی» امروز یکشنبه در نشست خبری در جمع خبرنگاران افزود: آسیا در رشته ژیمناستیک به چهار منطقه شرق، غرب، مرکزی و جنوب شرق تقسیم شده و این در حالی است که ایران مدت ها با کشورهای بحرین، عراق، اردن، کویت، لبنان، فلسطین، عربستان سعودی و سوریه در منطقه غرب قرار داشت و به علت فعالیت کم این منطقه، تلاش کردیم در اجلاسی که برگزار شد منطقه خود را به مرکزی جا به جا کنیم تا با کشورهایی که از نظر فنی بهتر ازغرب آسیا هستند، هم منطقه ای شویم.
وی گفت: کشور هند، هم گروه جدید ما در بخش مرکزی، رقیب بسیار سرسختی در رقابت های انتخابی المپیک بود و همچنین ازبکستان دیگر هم گروه این بخش یک پله بالاتر از ایران قرار گرفته است، در حالی که فعالیت های ژیمناستیک کشورهای عربی در منطقه غرب قاره آسیا سالهاست، راکد مانده است.
رئیس فدراسیون بیان کرد: در اجلاس دوحه ابتدا به بهانه ریاست منطقه غرب ثبت نام کردم، اما هدف، دفاع از تغییر منطقه ای ژیمناستیک ایران بود که بعد از سخنرانی از 24 رای حاضر 21 کشور با این مهم موافقت کردند.
اینچه درگاهی درخصوص اینکه گفته می شود او با احمد محتشمی از روسای اسبق فدراسیون ژیمناستیک درباره چگونگی رای آوردن در این اجلاس صحبت کرده است، اظهار داشت: از آقای محتشمی فقط درباره تجربیاتی که در این اجلاس داشت، سوال کردم، اما درباره چگونگی رای آوردن نظری نخواستم؛ در حالی که نماینده های اردن و لبنان در این اجلاس به زمان ریاست محتشمی در منطقه غرب آسیا اعتراض داشتند و مدعی بودند که در زمان وی از فعالیت ژیمناستیک غرب آسیا کاسته شد.
وی ادامه داد: قرار گرفتن با کشورهای افغانستان، بنگلادش، هند، نپال، پاکستان، قزاقستان، سریلانکا و ازبکستان که بیشتر آنها از لحاظ فرهنگی قرابت بیشتری با ما دارند، بسیار بهتر از حضور در منطقه غرب آسیا است.
رئیس فدراسیون در مورد موفقیت های اخیر سعیدرضا کیخا در انتخابی المپیک 2020 ژاپن، گفت: کسب مدال برنز در وسیله خرک حلقه و نمره بالاتر از 15 موفقیت ارزنده ای است که تاکنون کسب نشده بود و حتی برنز محمدرضا خسرونژاد در وسیله پارالل نیز در حالی به دست آمد که از ناحیه دست مصدوم بود.
اینچه درگاهی تاکید کرد که رشته پارکور در اجلاسی که برگزار شد، تایید شده است و همه فدراسیون های عضو ملزم به برگزاری رقابت های آن هستند و قرار است از سال 2024 نیز این رشته وارد المپیک شود.
وی عنوان کرد: فدراسیون ژیمناستیک ایران نیز بر همین اساس از بهمن ماه امسال رقابت های قهرمانی رشته پارکور را برگزار خواهد کرد.
رئیس فدراسیون درخصوص میزبانی از رقابت های زنان کشورهای مسلمان اظهار داشت: با توجه به تغییر منطقه ایران در ژیمناستیک آسیا در تلاشیم کشورهای بیشتری را برای حضور در این مسابقات دعوت کنیم و تاکنون سه کشور از منطقه مرکزی و یک کشور از منطقه غرب آسیا اعلام آمادگی کرده اند. همچنین برای افزایش میزان آمادگی تیم بانوان ایران عجله ای برای برگزاری این رقابت ها نداریم.
اینچه درگاهی درباره انرژی که برای حواشی ژیمناستیک در دو سال اخیر گذاشته است، گفت: روحیه تخریبی بیرون از فدراسیون قطعا آسیب رسان است، اما به جرات می گویم 80 درصد از خانواده ژیمناستیک، رفاه و همدلی خوبی با یکدیگر دارند و این موفقیت ها ثمره همین یکدلی است؛ هرچند که آن جمعیت حاشیه ساز نیز به گونه ای خود را به خواب زده اند که به هیچ نحو برای موفقیت ژیمناستیک گام برنمی دارند.
در ادامه این نشست منیژه پازوکی نائب رئیس بانوان فدراسیون در باره رقابت های زنان کشورهای مسلمان اظهار داشت: دو مرحله اردو پیش از این برای بانوان برگزار شد و در مرحله سوم سهیلا بهرامی سرمربی تیم ژیمناستیک هنری زنان به دلیل مشغله کاری نتوانست همراه تیم باشد؛ بنابراین من به رغم فعالیت در فدراسیون، فعلا این مسئولیت را قبول کردم.
وی ادامه داد: رویکرد فدراسیون به زنان ژیمناستیک کار امیدوار کننده است؛ زیرا پیش از این ژیمناست های زن در سن 13 و 14 سالگی رها شده و جذب رشته رزمی می شدند، ولی اکنون اردوهای تیم های جوانان و بزرگسالان این نوید را می دهد که در آینده شاهد موفقیت های آنها در میادین بین المللی باشیم.
همچنین محسن سلیمانی دبیر فدراسیون درخصوص چگونگی کسب سهمیه المپیک 2020 ژاپن یادآور شد: از آنجا که در بخش تیمی هشت کشور برتر دنیا به بازی های المپیک راه پیدا می کنند، قطعا ایران در بخش تیمی شانسی نداشت، اما در بخش تک وسیله این شانس را داریم تا دو سال مانده به المپیک از هشت مسابقه ای که برای کسب سهمیه تدارک دیده شده است، در چهار مسابقه شرکت کنیم. کسب بالاترین امتیاز از مجموع امتیازهای این چهار رقابت شانس کسب سهمیه المپیک را به ایران خواهد داد.
وی ادامه داد: در رقابت های آلمان که اخیرا برگزار شد، کیخا و خسرونژاد شرکت کردند و رقابت های بعدی در ملبورن استرالیا است که به دلیل هزینه های مالی حضور نخواهیم یافت، اما در مسابقات باکو، قطر و در نهایت آلمان در سال 2019 شرکت می کنیم.
وی تاکید کرد: مهدی الفتی در وسیله پرش خرک اخیرا از رده سنی جوانان به بزرگسالان آمده و یکی از آینده های کسب سهمیه المپیک محسوب می شود.
دبیر فدراسیون افزود: برگزاری رقابت های قهرمانی آسیا در رشته ایروبیک و آکروژیم در کشورهای کره شمالی و جنوبی از برنامه های دیگر فدراسیون برای سال آینده است.
در ادامه این نشست مسعود جودی مربی تیم جوانان ژیمناستیک اظهار داشت: قطار ژیمناستیک به حرکت درآمده و اعزام هایی که در دوره جدید فدراسیون صورت گرفت سبب شد نمره کیخا از 14.2 به 15.2 ارتقا یابد و به دلیل همین نگاه مثبت کسب سهمیه المپیک 2022 جوانان در کشور سنگال را هدف گذاری کرده ایم.
وی گفت: نگاه دنیا به ژیمناستیک ایران عوض شده است و بنا داریم در سال 1398 در رقابت های قهرمانی آسیا به میزبانی مغولستان شرکت کنیم تا جوانان ما به آمادگی مطلوب تری برسند.
ورزشی**9022**9128**1584


گروه های زیر مجموعه ورزشی

توپ و تور
توپ و تور

آخرین اخبار

شوخی‌های جالب شبکه‌های اجتماعی؛ هزینه تعویض مدیرعامل
هر نوشته‌ای نویسنده‌ای دارد. هر نویسنده‌ای حق دارد اسمش را پای مطلبش ببیند. نوشته‌هایی که در این صفحه می‌خوانید، Status‌های کپی پیست شده‌ای است که در شبکه‌های اجتماعی دست به دست چرخیده و صاحبش را گم کرده.
تصاویر دیدنی از سفید پوش شدن روستای زیبای ماسوله
بارش برف باعث سفید پوش شدن روستای تاریخی ماسوله در غرب گیلان شد.
ستاره‌هایی که در دبیرستان با هم همکلاسی بوده اند!
شاید برایتان جالب باشد که بدانید برخی از ستاره‌ها به یک مدرسه می‌رفتند و در یک کلاس درس خوانده اند. در ادامه ستاره‌هایی که در دوران مدرسه همکلاسی بوده اند را برایتان آورده ایم.
لیث نوبری، مچ همه عرب‌ها را در کل کل می‌خواباند!
در حاشیه رقابت‌های جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ در یک برنامه تلویزیونی اتفاقات جالبی رقم می‌خورد. شب‌های گذشته در برنامه‌ای به نام المجلس که از شبکه تلویزیونی الکاس قطر پخش می‌شود، یک کارشناس ایرانی که به زبان عربی مسلط است، با کارشناسان دیگر کشور‌های حاضر در جام ملت‌ها کل کل می‌کند.
پیسرز، وولوز و کلیپرز حریفان خود را شکست دادند
در پایان دیدارهای صبح امروز لیگ بسکتبال آمریکا، تیم‌های ایندیانا پیسرز، مینه سوتا تیمبروولوز و لس آنجلس کلیپرز حریفان خود را شکست دادند.
بنا: قول مدال المپیک نداده‌ام
سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: جلسه خوبی با رییس کمیته ملی المپیک داشتیم و صالحی امیری قول داد مشکلات مالی پیش روی کشتی را رفع کند.
بگذارید تیم‌ملی کارش را کند دوستان مجازی!
این نسل از فوتبال ایران می تواند نسل طلایی باشد و حیف است با ندانم کاری و با به هم ریختن افکار بازیکنان و تیم، اجازه ندهیم گام بلندی به سوی قهرمانی بردارند.
عبور کی‌روش و بیرانوند از رکورد مهاجرانی و رشیدی
علیرضا بیرانوند با ادامه روند بسته نگه داشتن دروازه اش در 4 مسابقه گذشته رکورد منصور رشیدی را در جام ملت های 1976 شکست.
قرارداد بودیمیر چهارشنبه رسمی می‌شود
ماریو بودیمیر، مهاجم بلند قامت کروات با شروع تمرینات پرسپولیس همانطور که برانکو وعده داده بود، در جمع سرخ‌پوشان حاضر شد و تمریناتش را با پرسپولیس شروع کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

استیون سیگال این روز‌ها کجاست و چه می‌کند؟
استیون سیگال بیشتر از سه دهه است که با فیلم‌های اکشن و پر زدوخورد هوادارانش را به هیجان می‌آورد، سیگال برای ایرانی‌ها نیز شخصیت بسیار شناخته شده‌ای است و طرفداران زیادی دارد.
عناوین روزهای دهه فجر ۹۷ مشخص شد +جدول
عناوین روزهای دهه فجر چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اعلام شد.
عناوین روزهای دهه فجر 97 مشخص شد + جدول
عناوین روزهای دهه فجر چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اعلام شد.
تجمع روس‌ها در تاکید بر مالکیت جزایر کوریل
جمعی از مردم روسیه (یکشنبه) در حمایت از مالکیت کشورشان بر مجمع جزایر کوریل دست به تجمعی حمایتی زدند.
تشکر ترامپ از کسانی که کار می‌کنند، اما حقوق نمی‌گیرند!
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در پیامی از کسانی که در پی تعطیلی دولت فدرال این کشور با وجود عدم پرداخت دستمزد، هنوز مشغول به کار هستند تشکر کرد.
هیچ محدودیتی برای صعودهای کوهنوردان به دماوند وجود ندارد
محمد نیکوکار رئیس هیات شطرنج ایلام شد
ژیمناست های قزوینی به سه نشان ملی دست یافتند
امسال 21 هزار نفر آموزش کوهنوردی را در کشور فراگرفتند
یک خوزستانی رکورد دو 110 متر با مانع ایران را شکست
رعد پدافند هوایی در هفته سوم لیگ واترپلو به برتری رسید
دونده خراسان شمالی نائب قهرمان کشور شد
هندبال فراز بام مقابل فولاد اصفهان به تساوی رسید
نفرات برتر دو ماراتن قهرمانی کشور مشخص شدند
همایش دوچرخه سواری خانوادگی در بوستان لاله تهران برگزار شد