مرد طلایی دو و میدانی ایران در جاکارتا:هدفم فینال المپیک است

11:09 ۲۶ روز و ۲۲ ساعت پیش ایرنا 95 0
مرد طلایی دو و میدانی ایران در جاکارتا:هدفم فینال المپیک است

تهران- ایرنا- حسین کیهانی که در دوی 3 هزار متر با مانع در بازی های آسیایی جاکارتا به مدال طلا رسید، این روزها تمریناتش را برای حضوری موفق در المپیک توکیو و راهیابی به فینال این بازی ها پیگیری می کند.

ایرنا

دارنده مدال طلای بازی های آسیایی جاکارتا امروز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، درباره شرایط آماده سازی خود در مسیر المپیک اظهار کرد: در اردوی ملی بودم و زیر نظر آقای سجاد مرادی تمریناتم را انجام دادم. چند روز استراحت داشتم تا کنار خانواده باشم و دوباره تمرینات را آغاز می کنیم. اردوهای من به صورت منظم ادامه خواهد داشت تا ان شاءالله با تمام توان در رقابت های سال آینده شرکت کنم.
کیهانی در پاسخ به این سوال که آیا در فصل زمستان هم تمریناتش در یاسوج خواهد بود؟ بیان کرد: تا امروز که در یاسوج بودم و از این به بعد هم طبق برنامه ریزی که آقای مرادی انجام می دهد تمرین ها ادامه پیدا خواهد کرد. تا پایان سال باید تمرینات به صورت منظم برگزار شود تا بدنم به آمادگی مطلوبی برسد.
ملی پوش دو و میدانی ایران با اشاره به رقابت های سال آینده اش گفت: امسال که فقط تمرین دارم، اما سال آینده قهرمانی آسیا و قهرمانی جهان پیش رویم است و برای آنها آماده می شوم. با توجه به اینکه بین دو مسابقه نزدیک به پنج ماه هم فرصت دارم شرایط مطلوب است و می توانم با بهترین وضعیت برای هر دو مسابقه آماده شوم. به هر حال هم قهرمانی آسیا و هم قهرمانی جهان برایم اهمیت بسیار زیادی دارند.
دارنده مدال طلای دوی 3 هزار متر با مانع در بازی های آسیایی درباره لژیونر شدنش و حضور در لیگ عراق بیان کرد: من سال گذشته نیز برای تیم الشرطه عراق دویدم و امسال اگر شرایط مطلوب باشد به این کشور می روم و مسابقه می دهم. این موضوع هم می تواند به آمادگی بیشتر من کمک کند. با توجه به اینکه لیگ ایران شرایط خوبی ندارد، آنجا فرصت بهتر است.
او در پاسخ به این سوال که آیا وضعیت لیگ و قراردادهای عراق بهتر از ایران است؟ تصریح کرد: نمی خواهم بگویم ایده آل است، اما از ایران بهتر است و می توانم آنجا مسابقه هم بدهم و به آمادگی برسم.
کیهانی در پاسخ به این سوال که با توجه به تغییر در نحوه کسب سهمیه المپیک، شانس خودش را برای حضور در توکیو 2020 چگونه ارزیابی می کند؟ بیان کرد: نحوه کسب سهمیه المپیک بسیار دشوار شده است، اما با توجه به رکوردی که دارم می توانم ورودی المپیک را کسب کنم. خدا را شکر من توانسته ام رکورد خوبی را به ثبت برسانم و قطعا با تکرار آن در رقابت های پیش رو می توانم به المپیک هم برسم.
دارنده مدال طلای بازی های آسیایی جاکارتا در پاسخ به این سوال که هدفش از حضور در المپیک چیست؟ گفت: قطعا به دنبال حضور صرف در المپیک توکیو نیستم. تمام تلاش من این است که بتوانم به فینال المپیک برسم. البته با توجه به رکوردی که دارم به مدال هم فکر می کنم. رکورد من سال گذشته در رقابت های قهرمانی جهان به مقام پنجم رسید و این یعنی شرایط خوبی دارم و اگر حمایت ها بیشتر باشد و بتوانم با خیال آسوده تمرین کنم، قطعا می توانم موفق باشم.
ملی پوش دو و میدانی ایران با اشاره به اهمیت حمایت مسوولان از دو و میدانی بیان کرد: مجید کیهانی رئیس فدراسیون تلاش می کند شرایط را مهیا کند. من هم همیشه حواسم بوده که پول بیت المال را هزینه الکی نکنم و به همین دلیل همیشه در ایران تمرین کرده ام و به خارج از کشور نرفته ام. نگاه مسوولان ورزش باید به دو و میدانی بهتر شود و آنها با حمایت از این رشته شرایط ورزشکارانش را بهتر کنند.
کیهانی با بیان این مطلب که حمایت مسوولان از دو و میدانی تاثیر مستقیم و مثبتی بر همه قسمت های این رشته می گذارد، گفت: به نظر من دو و میدانی با حمایت های ویژه، می تواند نتایج خوبی کسب کند. ورزشکاران ما این اعتماد به نفس و قدرت را دارند که در رقابت های جهانی و المپیک هم نتیجه خوب بگیرند. هرچقدر این حمایت ها بیشتر باشد وضعیت این رشته نیز رو به رشد خواهد بود.
او با اشاره به وضعیت لیگ دو و میدانی افزود: من خودم از منتقدهای لیگ هستم و انتظارمان این است که حمایت از ورزشکارانی که در آسیا و جهان افتخار آفرینی کرده اند و با ارزش ترین مدال های بازی های آسیایی را بدست آورده اند، بهتر باشد. دو و میدانی پتانسیل بالایی دارد، اما چرا بالاترین قراردادش باید 15، 16 میلیون یا نهایت 20 میلیون تومان باشد. حامی مالی هست، اما آنها باید از دو و میدانی بیشتر حمایت کنند. چرا باید تفاوت قرارداد ورزشکاران در رشته های مختلف مثل دو و میدانی و فوتبال این قدر زیاد باشد؟
دارنده مدال طلای بازی های آسیایی جاکارتا و قهرمانی آسیای سال 2017 درباره عدم حضورش در جلسه کمیته ملی المپیک گفت: قرار بود در این جلسه از من تقدیر شود و پاداش رکوردشکنی ام را بگیرم، اما متاسفانه کاری برایم پیش آمد و از مسوولان عذرخواهی کردم و قرار است این مراسم در جلسه بعدی انجام شود.
ورزشی**ع-ح**1584


گروه های زیر مجموعه ورزشی

فوتبال و فوتسال
فوتبال و فوتسال

آخرین اخبار

بهترین کتاب‌های سال ۲۰۱۸ از نگاه منتقدان گاردین
اگر ۲۰۱۷ سالی بود که اخبار سینما حول رسوایی‌های جنسی و اخلاقی می‌چرخید، ۲۰۱۸ سالی بود که دامنه این اخبار به دنیای ادبیات کشیده شد و معتبرترین جایزه ادبی جهان را قربانی کرد.
سندرم مثانه دردناک یا سیستیت بینابینی چیست؟
سیستیت بینابینی که به عنوان سندرم مثانه دردناک هم شناخته می‌شود یک بیماری مزمن است که موجب فشار روی مثانه، درد مثانه و گاهی اوقات درد لگن می‌شود. این درد از ناراحتی ملایم تا شدید است.
کیست مویی؛ نشانه‌ها و روش‌های درمان آن
وقتی یک کیسه کوچک پوستی که حاوی مو است در قسمت پایینی کمر و فاصله‌ی بین دو باسن ایجاد شود به آن کیست مویی می‌گویند. گاهی کیست مویی چیزی بیش از یک فرورفتگی حاوی چند موی پیچیده نیست، ولی کیست مویی مستعد عفونت است و ممکن است از آن ترشحات چرکی یا خونابه‌ای خارج شود.
ستاره‌هایی که از بیماری‌های کشنده نجات یافتند
شاید ما با خودمان فکر کنیم که ستاره های هالیوود همیشه زندگی سالم، شاد و مرفهی دارند، اما اشتباه کرده ایم، بیماری به سراغ آنها هم می رود. برخی از ستاره ها ترجیح می دهند که در مورد بیماری شان با مردم صحبت نکنند، در حالی که برخی دیگر از فاش کردن این راز ابایی ندارند.
تصاویر کمتر دیده شده از محمدعلی کلی، به مناسبت زادروزش
امروز سالروز تولد ۷۷ سالگی یکی از تاثیرگذارترین و شناخته شده ترین قهرمان های ورزشی تاریخ، یعنی محمد علی کلی است که در ۱۴ خرداد ۲۰۱۶ در سن ۷۴ سالگی دار فانی را وداع گفت.
در آرایشگاه‌های مردانه بالاشهر چه خبر است؟
کارشان آرایشگری مردان است، اما دستشان فقط به شانه و قیچی نمی‌رود و از مواد آرایشی و رنگ مو گرفته تا دستگاه‌هایی مثل بخور و سولاریم را می‌توان در بساطشان پیدا کرد. بعضی‌هایشان که خاص‌تر هستند خدماتی مثل مانیکور و پدیکور هم برای ناخن‌های دست و پا ارائه می‌کنند.
زوج‌های مشهوری که ست می‌پوشند
زوج‌ها معمولا پس از مدتی در کنار هم بودن، جدا از شخصیت، سبک لباس پوشیدن شان نیز شبیه بهم می‌شود. البته در این میان برخی از زوج‌ها هستند که سعی دارند لباس هایشان را با هم ست کنند تا در جمع بیشتر بدرخشند. این سبک لباس پوشیدن در میان زوج‌های مشهوز جهان نیز رواج دارد به طوری که برخی از آن‌ها در خیابان یا حتی روی فرش قرمز لباس‌هایی شبیه بهم به تن می‌کنند.
کی‌روش تمام شدنی است، تیم‌ملی نه
تیم‌ملی ایران وضعیت نسبتا خوبی در جام ملت‌های هفدهم دارد.
عشایر؛ ذخایری ارزشمند برای انقلاب
خرم آباد - ایرنا - بیش از 14 هزارو 638 خانوار با جمعیتی معادل 83 هزار و690 نفر از جمعیت استان لرستان را جامعه عشایری تشکیل می دهند که در 14 ایل و 15 طایفه مستقل سازمان یافته اند.
پلیس مادر باردار گرفتار در گردنه برفی بجنورد را نجات داد
بجنورد- ایرنا - رئیس سازمان اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: مادر باردار گرفتار در برف و کولاک گردنه امین الله بجنورد با امدادرسانی به موقع نیروهای پلیس به بیمارستان بنت الهدی منتقل و زایمان وی باموفقیت انجام شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

فال روزانه ۲۹/ ۱۰/ ۱۳۹۷
همراهان عزیز، محتوای منتشر شده در قالب فال روزانه برترین ها صرفا جنبه سرگرمی دارد.
تفاوت روسیه و شوروی سابق از دیدگاه بشار اسد
رئیس گروه دوستی پارلمان روسیه و سوریه گفت که در دیدار اخیر یک هیئت روسی با رئیس جمهور سوریه وی به تفاوت اصلی روسیه و شوروی سابق اشاره کرد.
تغییرات رنگ پوست نشانه سرطان است
انجمن سرطان آمریکا اعلام می‌کند که هرگز نباید تغییرات در رنگ پوست، بخصوص در افراد مبتلا به سرطان، نادیده گرفته شود.
آیت الله شبیری: وساطت برای استخدام شخصی که استحقاق ندارد، حرام است
بطور کلی چنانچه استخدام بر خلاف ضوابط باشد به گونه‌ای که فرد استحقاق حضور و دریافت حقوق و امتیازات آن مجموعه را نداشته باشد، حضورش جایز نخواهد بود و نباید چیزی دریافت کند. واسطه شدن برای چنین تخلفی نیز حرام است و در صورت وقوع باید بر اساس ضوابط قانونی عمل شود.
واکنش داماد امام موسی صدر به ادعای خوئینی‌ها
داماد امام موسی صدر به اظهارات اخیر آیت‌الله موسوی خوئینی که امام موسی صدر و شهید چمران را غیرهمراه با انقلاب اسلامی ایران خطاب کرده بود، واکنش نشان داد.
دونده خراسان شمالی نائب قهرمان کشور شد
هندبال فراز بام مقابل فولاد اصفهان به تساوی رسید
نفرات برتر دو ماراتن قهرمانی کشور مشخص شدند
همایش دوچرخه سواری خانوادگی در بوستان لاله تهران برگزار شد
دونده المپیکی ایران در دو ماراتن عمان هشتم شد
برگزاری رویدادهای مهم ورزشی باعث رونق استان می شود
هفته یازدهم مسابقات اسبدوانی کورس گنبدکاووس برگزار شد
دو ماراتن بانوان «جام هرمز» با معرفی برترین ها پایان یافت
تیم هندبال زاگرس اسلام آبادغرب با مس کرمان دیدار می کند
دولت مالزی از حضور نمایندگان رژیم صهیونیستی ممانعت کرد