بنی تمیم: آماده برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون کشتی هستیم

12:57 ۱۸۶ روز و ۲ ساعت پیش ایرنا 277 0
بنی تمیم: آماده برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون کشتی هستیم

تهران - ایرنا - سرپرست فدراسیون کشتی گفت: با توجه به درخواست رییسان هیات های کشتی از وزارت ورزش و جوانان برای تعیین تکلیف رییس فدراسیون، آماده آغاز فرایند برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون و ثبت نام از نامزدها هستیم.

ایرنا

به گزارش ایرنا، «حمید بنی تمیم» امروز (یکشنبه) در گفت و گویی اظهار داشت: سرمربیان تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی بزرگسالان هم در جلساتی، این دغدغه را دارند که برای انجام برنامه ریزی بلندمدت و حضور موفق در بازی های المپیک 2020 توکیو، لازم است هر چه سریعتر وضعیت مدیریت فدراسیون روشن شود.
وی در مورد ایراد وزارت ورزش به سرپرست هیات ها و موضوع بازنشستگان افزود: روز گذشته انتخابات هیات کشتی استان اصفهان برگزار شد و در حال حاضر فقط چهار هیات با سرپرست اداره می شوند که با توجه به پیگیری های صورت گرفته فکر می کنم تکلیف اکثر آن ها تا یک ماه آینده مشخص شود.
بنی تمیم ادامه داد: در بحث بازنشستگان تا این لحظه رییسان هیات کشتی مشکلی برای حضور در انتخابات ندارند. تا جایی که اطلاع دارم اختلاف نظر بین دیوان محاسبات و سازمان بازرسی در مورد فعالیت روسای هیأت های ورزشی بازنشسته است که امیدوارم این موضوع نیز هرچه زودتر تعیین تکلیف شود. تعداد بسیار محدودی از هیأت ها، دارای رئیس بازنشسته هستند که این تعداد هم مجمع فدراسیون را از رسمیت نمی اندازد.
وی همچنین در مورد اینکه گفته می شود وی راه فدراسیون قبلی را دنبال می کند، تصریح کرد: وقتی برای کارهایی همچون نحوه چیدمان داوران یا فرآیند انتخابی تیم های ملی سال ها زحمت کشیده شده به چه دلیلی باید همه آن ها را کنار بگذاریم. مواردی که برای بهبود کار نیاز به اصلاح دارد، اقدام می کنم و ادامه دادن کارهای اصولی گذشته جزء اصول مدیریت صحیح است.
سرپرست فدراسیون کشتی بیان داشت: با انتخاب سرمربیان تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی بزرگسالان و برخی مسائل دیگر نشان داده ام که مستقل عمل می کنم اما این کار را صحیح نمی دانم که کارهای مثبت گذشته را کاملا متوقف کنم.
وی گفت: از وزیر ورزش و جوانان، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای و سایر معاونین وزارت ورزش که همیشه در کنار کشتی کشور بوده اند تشکر می کنم. بی شک کشتی با تداوم حمایت های مدیران وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک می تواند در المپیک نتایج خوبی کسب کند و امیدوارم با مساعدت وزارت ورزش و جوانان هر چه زودتر مجمع انتخابات برگزار شود تا رئیس آینده کشتی کار خود را آغاز کند.
بنی تمیم با بیان اینکه برای حضور در انتخابات فدراسیون به جمع بندی نرسیده است، یادآور شد: تا زمان ثبت نام از نامزدها مسائل و جوانب مختلف را بررسی و سپس تصمیم گیری می کنم و برای افرادی که قصد کاندیداتوری دارند آرزوی موفقیت می کنم.

*اعتقاد کادر فنی به فرایند انتخابی
دارنده مدال برنز کشتی فرنگی آسیا همچنین با اشاره به اینکه مرحله نخست انتخابی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی روزهای چهارشنبه تا جمعه هفته جاری در سالن شهدای هفتم تیر تهران برگزار می شود، گفت: کادر فنی تیم های ملی با اعتقاد به فرآیند انتخابی تیم های ملی به دنبال انتخاب بهترین نفرات برای شرکت در رقابت های مهم پیش رو هستند و سعی شده به همه سرمایه های کشتی برای حضور در این مسابقات سهمیه داده شود تا شانس خود را برای کسب دوبنده تیم ملی امتحان کنند.
وی تاکید کرد: نفرات برتر این رقابت ها با نظر کادر فنی تیم های ملی مجوز شرکت در رقابت های بین المللی جام تختی را بدست می آورند تا در کنار مدال آوران رقابت های جوانان، زیر 23 سال و بزرگسالان جهان با حریفان خارجی به رقابت بپردازند.
قهرمان دانشجویان جهان در مورد میزبانان رقابت های جام تختی افزود: برای کشتی فرنگی (4 و 5 بهمن) شهر اندیمشک و برای کشتی آزاد (18 و 19 بهمن) شهر کرمانشاه متقاضی میزبانی هستند و امیدوارم با توجه به فرصت محدود باقی مانده تا این مسابقات با همکاری مسوولان ذیربط در این استان ها این امر تسریع و میزبانی آن ها قطعی شود.

*تعیین تکلیف کادر فنی تیم های ملی ضروری بود
وی در بخش دیگری از سخنان گفت: با توجه به زمان کم (20 ماه) باقیمانده تا بازی های المپیک 2020 توکیو تعیین تکلیف کادر فنی تیم های ملی بزرگسالان امری ضروری بود. این دوره از حیث کسب سهمیه با توجه به کم شدن تعداد نفرات هر وزن (16 نفر) کار به مراتب سخت تری برای حضور در المپیک توکیو داریم. با توجه به تغییرات قوانین و وزن کشی در 2 روز و بدون ارفاق وزن (که از سال 2019 میلادی شامل هر دو روز می شود) و از سوی دیگر حضور رقبای جدی همچون روسیه، آمریکا، ژاپن، گرجستان، جمهوری آذربایجان و تک ستاره های کشورهای اروپایی و آسیایی کار برای کسب مدال در المپیک توکیو نسبت به المپیک های گذشته دشوارتر است.

*به دنبال میزبانی کشتی قهرمانی جوانان آسیا هستیم
دبیر کل شورای کشتی آسیا در ادامه افزود: در رایزنی که با «دولت تورلیخانف» رییس قزاقستانی شورای کشتی آسیا داشتم در تلاشیم تا در سال 2019 میزبانی رقابت های کشتی آزاد و فرنگی جوانان آسیا را کسب کنیم که موافقت اولیه با آن انجام شده است و در صورت فراهم شدن شرایط امیدواریم با همکاری تمامی دستگاه های امر بتوانیم پس از سال 2004 میلادی میزبان یک رویداد آسیایی مهم در سال 2019 میلادی باشیم.

*حضور پرشور مردم اردبیل باعث دلگرمی جامعه کشتی شد
سرپرست فدراسیون کشتی همچنین در خصوص جام باشگاههای کشتی فرنگی در اردبیل نیز اظهار داشت: مردم بزرگترین حامیان کشتی هستند و حضور پرشور آن ها در سالن شش هزار نفری «حسین رضازاده» اردبیل در جام باشگاه های جهان باعث دلگرمی جامه کشتی شد. این مسابقات از نظر کمی و کیفی در سطح بسیار خوبی برگزار شد و کشورهای ترکیه و روسیه با کشتی گیران مطرحی در این مسابقات حضور داشتند.
وی ادامه داد: مهمترین نقطه قوت این مسابقات خارج از بحث فنی و نظم تشکیلاتی که حاکی از همدلی تمامی عوامل سیاسی و ورزشی استان اردبیل بود، حضور حدود هشت هزار نفر تماشاگر در سالن و چند هزار نفر بیرون سالن بود که به دلیل کمبود جا نتوانستند به سالن بیایند که این مهم نشان داد مردم کشتی را دوست دارند و در کنار این ورزش ملی هستند.

*میزبانی ایران از جام جهانی کشتی فرنگی قطعی است
سرپرست فدراسیون کشتی در خصوص میزبانی ایران از جام های جهانی گفت: میزبانی ایران از جام جهانی کشتی فرنگی قطعی است و از طرفی برای جام جهانی کشتی آزاد ایران و روسیه کاندیدا بودند که در نهایت در جلسه کمیسیون فنی اتحادیه جهانی در بلگراد شهر یاکوتسک روسیه برای میزبانی انتخاب شد که البته هنوز این مورد در تقویم اتحادیه جهانی کشتی ثبت نشده است.
وی ادامه داد: با تصمیم اتحادیه جهانی کشتی از این پس تنها 5 تیم برتر رقابت های جهانی به همراه یک تیم منتخب جهان (شامل کشتی گیران شاخص از سایر کشور ها که صاحب جایگاه نشده اند) می توانند در جام جهانی شرکت کنند که در این صورت عملا میزبانی جام جهانی کشتی آزاد در ایران آن هم در حالی که ما تیمی نداریم توجیهی برای ما ندارد و باید ابتدا قطعیت این موضوع از سوی اتحادیه جهانی مشخص شود تا موضوع را جدی تر دنبال کنیم که در حال پیگیری این موضوع هستیم.
بنی تمیم تصریح کرد: برای اینکه در جام جهانی سال 2019 میلادی در رشته کشتی فرنگی نیز میزبان باشیم باید سال آینده در رقابت های جهانی قزاقستان بین پنج تیم برتر دنیا قرار بگیریم.
ورزشی**1067**1597


گروه های زیر مجموعه ورزشی

دنیای ورزش
دنیای ورزش

آخرین اخبار

عامل اختلال اینترنت کشور و کندی سرعت
اختلالات اینترنت سرارسری کشور در بامداد امروز عده‌ای را به گمانه زنی‌ها های مختلف درباره این موضوع وا داشت.
ستاره پاریسن ژرمن به السد نزدیک شد
روزنامه الوطن از نزدیک شدن دنی آلوز به السد قطر سخن به میان آورد.
نمایش اپیزودیک «اتاق بی خوابی+ اتاق پذیرایی» روی صحنه مهرگان
نمایش «اتاق بی خوابی+ اتاق پذیرایی» به نویسندگی و کارگردانی مسعود شاه محمدی در خانه نمایش مهرگان به روی صحنه می‌رود.
واکنش مدیرعامل تراکتور به جذب بازیکن پرسپولیس
مدیرعامل تراکتور ضمن تکذیب پیشنهاد ۵ میلیارد تومانی این باشگاه تبریزی به محمد انصاری و کنعانی زادگان گفت: مسعود شجاعی و اشکان دژاگه قرارداد دارند و در تراکتور می‌مانند.
صحبت‌های علیرضا حیدری پس از تصادف مرگبار
علیرضا حیدری، دارنده مدال برنز المپیک آتن گفت، در تصادفی که داشته آسیب جدی ندیده است، اما دو همکارش جان خود را از دست دادند.
تازه‌ترین دیوارنگاره میدان ولیعصر(عج) رونمایی شد+عکس
جدیدترین دیوارنگاره میدان ولیعصر(عج) با عنوان "بهشتی می‌شود هرکس حسینی است" سحرگاه امروز اکران شد.
ایران و عراق در فیلمی مشترک جنایات داعش را به تصویر می‌کشند
وزیر فرهنگ، گردشگری و آثار تاریخی عراق گفت که دو کشور جمهوری اسلامی ایران و عراق درصدد ساخت یک فیلم سینمایی مشترک با عنوان جنگ با گروه تروریستی داعش هستند.
مدافع پرسپولیس قراردادش را یک فصل دیگر تمدید کرد
مدافع تیم فوتبال پرسپولیس که ماه ها به دلیل مصدومیت از میادین دور بود، قراردادش را یک فصل دیگر با این تیم تمدید کرد.
هیأت های عزاداری به مناسبت شهادت امام جعفر صادق(ع)+نشانی
همزمان با روز ۲۵ شوال، هیأت‌های مذهبی کشور مراسم عزاداری به مناسبت سالروز شهادت امام صادق (ع) برگزار می‌کنند.
شروط وزیر اقتصاد برای معافیت مالیاتی صادرکنندگان غیرنفتی
وزیر اقتصاد و امور دارایی گفت: صادرات غیرنفتی در صورتی شامل معافیت مالیاتی می‌شود که ارز برگشت داده شود، بر همین اساس غالب صادرکنندگان می‌توانند از معافیت مالیاتی برخوردار شوند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

حریق مرگبار خودرو پس از تصادف- عکس
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از حریق مرگبار یک خودرو در پی وقوع حادثه تصادف در اتوبان تهران-قم خبر داد.
استفاده از پابندهای الکترونیکی برای مجرمان
رئیس کل دادگستری گلستان به استفاده از پابندهای الکترونیکی برای مجرمان اشاره کرد و گفت: استفاده از پابندهای الکترونیکی برای مجرمان آغاز شده است و امیدواریم شرایط به گونه‌ای رقم بخورد که تعداد زندانیان در استان کاهش یابد.
بازگشت «خندوانه» به تلویزیون ؟
خبر‌ها حاکی از آن است که خندوانه دوباره به آنتن تلویزیون شبکه نسیم باز می‌گردد.
توطئه‌های یک مرد برای کشتن همسر
مردکینه توز که اعضای خانواده‌اش او را تحقیر می‌کردند با طراحی نقشه‌ای همسرش را به قتل رساند.
بورسیه ۴۲ دانشجوی مناطق سیل‌زده دانشگاه تهران
تعداد ۴۲ دانشجوی دانشگاه تهران که بومی مناطق سیل‌زده نیز هستند، بورس شدند و ماهیانه مبلغ ۲۰۰ هزار تومان دریافت خواهند کرد.
جلسه کمیته فنی تیم ملی کشتی آزاد با سرپرست فدراسیون برگزار می‌شود
تمرین مشترک تیم های تکواندو دانشجویان، نوجوانان و جوانان در هفته المپیک
تعلیق فعالیت‌های بوکس در انتخابی المپیک ۲۰۲۰
جلسه سرپرستان اعزامی به یونیورسیاد ۲۰۱۹ برگزار شد
صالحی امیری: مشکلی با لالوویچ نداریم، مگر اینکه از داخل سمپاشی کنند
هروی: نتایج کانادا نشان داد با هم باشیم موفق‌تریم- پیگیر اعزامم نشدم
سرمربی تیم ملی کشتی ساحلی کارگری: انتظار ۴ طلا در مسابقات جهانی اسپانیا دارم
تائید صلاحیت‌ها چه شد؟- کشتی همچنان در بلاتکلیفی
دعوت ۱۹ جودوکار به اردوی تیم ملی بزرگسالان
حسن یزدانی یا کامران قاسمپور؟- نقیبی: برنده باید به دوبنده تیم ملی برسد