ارتقای کیفیت تولیدات ایرانی درگرو استاندارد سازی و نظارت

13:36 ۸۹ روز و ۹ ساعت پیش ایرنا 160 0
ارتقای کیفیت تولیدات ایرانی درگرو استاندارد سازی و نظارت

تهران – ایرنا – دبیرکل جشنواره ایران ساخت ترویج فرهنگ تولید و مصرف کالاهای ساخت داخل را در گرو مطالبه گری اجتماعی، توجه حاکمیت و دولت در وضع قوانین حمایتی، استاندارد سازی و نظارت دانست.

ایرنا

به گزارش خبرنگار گروه علمی ایرنا، پرویز کرمی روز یکشنبه در نشست خبری دومین جشنواره ایران ساخت در سخنانی با تاکید براینکه، کشورمان در حوزه های مختلف دارای ظرفیت ها و پتانسیل های قابل توجهی است، فعال سازی این انرژی خفته را در گرو توجه به سرمایه های درونی کشور در کنار انجام وظیفه صحیح سه ضلع حاکمیت، تولیدکنندگان و مصرف کنندگان و مردم در حمایت از تولیدات کالاهای ایرانی دانست.
وی با تاکید براینکه، همواره گفته می شود که ایرانی باید جنس ایرانی مصرف کند در عین حال توجه به قدر و منزلت ایرانی را بسیار مهم خواند و گفت: لذا ما در تکالیف خود همواره از تولید کنندگان مطالبه می کنیم که جنس باکیفیت برای مصرفت کننده ایرانی طراحی و تولید کند.
کرمی اظهارکرد: در واقع ما به کمک رسانه ها بدنبال ایجاد مطالبه گری اجتماعی هستیم برای ترویج فرهنگ تولید کالاهای با کیفیت داخلی و این مهم با مطالبه عمومی و توجه دولت و حاکیت در وضع قوانین حمایتی و استاندارد سازی و نظارت لازم در این زمینه حمایت از محصولات و خدمات باکیفیت محقق خواهد شد.
دبیرکل جشنواره ایران ساخت در ادامه با اشاره به گذشت حدود سه سال از راه اندازی جشنواره ایران ساخت از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، هدف اصلی این جشنواره استفاده از زبان تیز فرهنگ و هنر و جامعه هنرمندان به منظور نهادینه سازی فرهنگ استفاده از محصولات و تولیدات ساخت داخل عنوان کرد.
کرمی در این نشست که با حضور دبیران تخصصی جشنواره همراه بود، با اشاره به داوری انجام شده آثار ارسالی به دومین جشنواره ایران ساخت گفت: روز سه شنبه چهارم دیماه آئین افتتاحیه نمایشگاه آثار برگزیده در خانه هنرمندان برگزار می شود و شنبه هشت دی ماه نیز با برگزاری آئین اختتامیه این جشنواره از برگزیدگان تقدیر بعمل خواهد آمد.

**انتخاب 25 طرح و ایده برای حمایت
دبیر بخش ایده بازار جشنواره ایران ساخت نیز در این نشست در سخنانی با تاکید براینکه، برگزاری جشنواره ایران ساخت، صاحبان ایده را ترغیب می‌کند تا بتوان شرایط حمایت از تولیدات داخلی را با جذابیت بیشتری ترویج داد گفت: البته در این دوره جشنواره تغیراتی ایجاد شد و موضوعات همچون بسترسازی برای کارآفرینی مورد توجه قرار گرفت.
علیرضا دلیری با اشاره به ارسال ۲۳۴ اثر به دومین جشنواره ایران ساخت در بخش ایده بازار، داوری این ایده ها را براساس شاخص هایی همچون جذابیت و شفافیت ایده، نوآوری در ایده و همچنین هزینه های ایده عنوان کرد.
وی با بیان اینکه،در ابتدا ۶۷ ایده از سوی کارگروه چهارنفره انتخاب شد، افزود: پس از جمع بندی به ۲۵ طرح برتر برای حمایت رسیدیم که به شتاب دهنده ها و صندوق های سرمایه گزاری معرفی می شوند.
ادامه دارد...
علمی ** 1836 **1440


گروه های زیر مجموعه علمی پزشکی

بهداشت و درمان
بهداشت و درمان

آخرین اخبار

نرخ عوارض آزاد راه پردیس امسال افزایش نخواهد داشت
تهران- ایرنا- مدیر عامل شرکت آزاد راه تهران- پردیس گفت: با توجه به نارضایتی مردم نسبت به افزایش نرخ عوارض آزاد راه، در سال 98 افزایش قیمت نخواهیم داشت.
فرمانده ناجا : تصادفات جاده ای 15 درصد کاهش یافت
اصفهان- ایرنا - فرمانده نیروی انتظامی از کاهش 15 درصدی تصادفات جاده ای از شروع سفرهای نوروزی تاکنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.
بخش هایی از شهر گمیش تپه گلستان به زیر آب رفت
گرگان - ایرنا - بخش هایی از شهر 20 هزار نفری گمیش تپه مرکز شهرستان گمیشان استان گلستان به دلیل طغیان شاخه فرعی گرگانرود که از داخل این شهر می گذرد به زیر آب رفت.
بیش از 10 هزار واحد مسکونی گلستان دچار آبگرفتگی شدند
گرگان - ایرنا - مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان گلستان گفت: براثر وقوع سیلاب در مناطق گوناگون این استان تاکنون 10 هزار و 63 واحد مسکونی دچار آبگرفتگی و برخی از آن ها غیرقابل سکونت شدند.
سیل زدگان مازنی کمک های بلاعوض دریافت می کنند
ساری-ایرنا-معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: براساس تصمیم اولیه، سیل زدگان خسارت دیده ناشی از سیل در مازندران کمک های بلاعوض معیشتی وتعمیراتی دریافت می کنند.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور ازمناطق سیلزده مازندران بازدیدکرد
ساری-ایرنا- معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از مناطق سیلزده استان مازندران بازدید کرد و از نزدیک در جریان خسارت های وارده به این خطه شمال کشور قرار گرفت.
افزون بر 287 هزار مسافر نوروزی در یزد اسکان یافتند
یزد - ایرنا - سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری یزد گفت: به مدت چهار روز( 27 اسفند 97 تا اول فرودین 98 ) ، 287 هزار و چهار نفر از مسافران نوروزی در استان اسکان داده شدند که این تعداد نسبت به مدت مشابه سال قبل 1.46 برابر رشد داشته است.
کرملین هم اظهارات ترامپ درباره جولان را به باد انتقاد گرفت
مسکو - ایرنا - سخنگوی رئیس جمهوری روسیه با انتقاد به اظهارات دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا درباره بلندی های جولان گفت: این گونه اظهارات می تواند اوضاع متشنج خاورمیانه را بی ثبات کند.
حزب الله یک حزب لبنانی منتخب مردم است
بیروت - ایرنا - 'جبران باسیل' وزیر خارجه لبنان عصر جمعه تاکید کرد که حزب الله لبنان یک حزب لبنانی است که از طرف مردم انتخاب و تایید شده است.
سوریه اظهارات ترامپ درباره جولان را خطرناک خواند
دمشق- ایرنا - وزارت خارجه سوریه نامه ای به 'آنتونیو گوتِرِش' دبیرکل سازمان ملل و رییس شورای امنیت پیرامون اظهارات خطرناک و غیرمسئولانه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا ارسال کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

خاطره‌ای از عملیاتی شیرین در روز دوم فروردین
سردار حسین علایی گفت: در عملیات فتح المبین وقتی به پای تانک‌ها و نفربرهای نیروهای عراقی رسیدیم خیلی گرسنه بودیم و به داخل یکی از این نفربرها رفتیم. دیدیم نظامیان عراقی نیمرو درست کرده‌اند اما از ترس نیروهای ما این غذای‌شان را رها کرده و رفته بودند. ما نیز گرسنه بودیم و نیمرویی که آنها برای خودشان درست کرده بودند را خوردیم.
صعود تیم دونفره بانوان پینگ پنگ باز بزرگسال به یک چهارم نهایی مسابقات بین المللی عمان
تیم دو نفره بانوان پینگ پنگ باز بزرگسال ایران به مرحله یک چهارم نهایی مسابقات بین المللی عمان صعود کردند.
ساروی قهرمان کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال آسیا شد- دلخانی و محبی یک گام تا مدال طلا
محمدهادی ساروی به مدال طلای وزن ۸۷ کیلوگرم رقابت‌های کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال آسیا دست یافت، همچنین میثم دلخانی در وزن ۶۳ کیلوگرم کشتی فرنگی و ارشک محبی در وزن ۹۲ کیلوگرم کشتی آزاد نیز در صورت کسب چهارمین پیروزی به مدال طلای آسیا خواهند رسید.
هوای پایتخت در دومین روز بهار پاک است
تهران- ایرنا- کیفیت هوای پایتخت امروز(جمعه) با کاهش هشت واحدی غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون در مقایسه با روز گذشته با شاخص عددی 37 پاک است.
۱۰ نکته در مورد تفاوت مصرف «مواد مخدر» بین زنان و مردان
معتاد عنوانی است که گرچه هم به زنان و هم به مردان مصرف کننده موادمخدر گفته می شود اما الگو، نوع و حتی عوارض مصرف در میان دو جنس بسیار متفاوت از یکدیگر است، تفاوتی که سازمان ملل متحد را نیز وارد مساله کرده است.
فراخوان ساخت ماهواره‌های سنجش از دور راداری و اپتیکی
نوکیا به تعهدات پیشین در ایران پایبند می ماند
تلاش برای قطع نشدن ارتباطات در مناطق سیلزده گلستان
ایران امروز 10 هزار عنوان مقاله علمی نانو دارد
دانشگاه علم و صنعت 2 مرکز نو آوری راه اندازی می کند
'رونق تولید' با عبور از نسل نخست استارتاپ ‌ها
راه اندازی 83 شرکت استارتاپی از سوی نخبگان بازگشته به کشور
اتحادیه اروپا گوگل را جریمه کرد
حذف اطلاعات شبکه اجتماعی مای‌اسپیس
جشنواره سراسری باجه‌های روستایی پست‌بانک‌ در 110 نقطه کشور