دفتر کار مجازی

11:49 ۱۷۵ روز و ۴ ساعت پیش ایرنا 184 0
دفتر کار مجازی

تهران– ایرنا– تمام کسب و کارها در مرحله ای از فعالیت شان به دفتر کار نیاز پیدا می کنند. اما تهیه دفتر، امکانات و کارمند نیاز به هزینه زیادی دارد که بسیاری از کسب و کارهای نوپا از عهده آن برنمی آیند. مدتی است یک شرکت دانش بنیان این مسئله را حل کرده است.

ایرنا

استارتاپ ها، فروشگاه های اینترنتی، مشاغل خانگی و متقاضیان فعالیت در بازار تهران که امکان اجاره دفتر کار، استخدام منشی و شماره ثابت تهران را ندارند، می توانند از امکانات شرکت دانش بنیانی که به تازگی کارش را آغاز کرده، استفاده کند.
به گزارش خبرنگار گروه علمی ایرنا، این شرکت در سایت آن به افرادی که نیاز به دفتر کار در تهران دارند، خدماتی ارائه می دهد که آن ها را از هزینه های مربوط به اجاره دفتر بی نیاز می کند.

**دوهزار کاربر فعال داریم
«حسام مناژی» مدیر روابط عمومی شرکت یاد شده در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در این خصوص گفت: مجموعه ما حدود پنج سال قبل کار خود را آغاز کرد و در حال حاضر بیش از دو هزار کاربر فعال دارد. این مجموعه یک شرکت بی تو بی (تجارت به تجارت) به حساب می آید و به کسب و کارها خدمات ارائه می دهد. در مدتی که مشغول کار هستیم، توانستیم با کسب و کارها ارتباط خوبی برقرار کنیم.
او درباره نحوه کار سایت هم گفت: متقاضیان استفاده از خدمات ما پس از ورود به سایت یک شماره ثابت تهران را به عنوان شماره تماس دفتر کار انتخاب می کنند. برای انتخاب این شماره امکاناتی را نیز در نظر گرفته ایم. مثل این که چهار رقم شماره موبایل کاربر به عنوان چهار رقم آخر شماره تماس تعیین شودد. پس از انتخاب شماره و بدون این که نیاز به فضای فیزیکی دفتر کار باشد، منشی برای کاربر در نظر گرفته می شود. بسیاری از کسب و کارها علاقمند هستند که این شماره را داشته باشند و تعدادی خدمات روی این شماره دریافت کنند.

**منشی مجازی
این شرکت دانش بنیان دو خدمت اصلی روی شماره ها ارائه می دهد، یکی تلفن گویا و دیگری منشی مجازی. «تلفن گویا یک خط سانترال آنلاین است. نیاز نیست کاربر ما یک تلفن سانترال داشته باشد و چند تلفن برای مجموعه تحت مدیریتش انتخاب کند. او می تواند وارد سایت شود، شماره مورد نظرش را خریداری و پیغام مورد نظرش را با صدای خودش یا صدای منشی ما ضبط و انتخاب کند. به این ترتیب هر زمان فردی با کسب کار آن فرد تماس بگیرد، می تواند برایش پیغام بگذارد. کاربری که در سایت ما عضو می شود، امکان تعریف کردن ساعت اداری و ارسال و دریافت فکس را به صورت اینترنتی دارد».
«زمانی که مشتریان تماس می گیرند، موبایل کاربر زنگ می خورد و اگر در ساعات غیراداری باشد، پیغام ضبط می شود که تمام این ها در پنل کاربری قابل تنظیم است، از پیام خوشامد گویی گرفته تا تعریف داخلی ها. با این کار تقریبا تماس های دفتر کار شما برون سپاری می شود.»
مدیر روابط عمومی «دفتر شما» ادامه داد: ما یکسری منشی داریم که به عنوان اپراتور در دفتر کار مستقر هستند و به صورت دورکار تماس ها را پاسخ می دهند. با این امکان نیازی به استخدام منشی نیست و هزینه راه اندازی کسب و کار به شدت کاهش پیدا می کند. این شیوه کار مدتی است در اغلب کشورهای خارجی راه اندازی شده و ما آن را به صورت بومی سازی شده ارائه داده ایم.
وی در خصوص مجوزهایی که برای راه اندازی این کار دریافت کرده اند گفت: فناوری ما نرم افزار است که با توجه به جدید بودن آن، دوندگی زیادی برای آن انجام شده و مجوزهای زیادی را دریافت کرده ایم. از معاونت علمی ریاست جمهوری، مخابرات و قوه قضاییه گرفته تا ای نماد که تمام سایت های اینترنتی باید آن را تهیه کنند.
آن ها البته به سادگی مجوزها را دریافت نکرده اند. دلیل سختی کارشان هم ناآشنایی مسئولان با شکل کسب و کارشان است: «ناآشنایی برخی از ارگان ها که فعالیت های موازی با یکدیگر دارند، باعث شده ما دچار مشکل شویم. البته توانسته ایم با پیگیری های مداوم مشکلاتی را که سر راه مان قرار داشت حل کنیم.»
او درباره شیوه کسب درآمدشان گفت: کاربران برحسب دقایقی که کسب و کارشان نیاز به منشی دارد، یکی از سرویس های ما را خریداری می کنند. ابتدا شرکت ما با سه نفر کارش را آغاز کرد و در حال حاضر ما 25 کارمند در واحد تبلیغات، اپراتور، برنامه نویس و پشتیبانی داریم. پنج هزار یوزر داریم که دو هزارتای آن فعال هستند.

**هزینه ها را کاهش دهید
مناژی از نوع بازاریابی برای کارشان گفت: «برای معرفی کسب وکار خودمان راه های زیادی رفته ایم. چه به صورت حضور در رویدادهای مختلف استارت آپی چه به صورت شبکه های اجتماعی و از طریق تولید محتوا. ما مفاهیم جدیدی را به بازار کسب و کار آورده ایم. دفتر کار مجازی، منشی مجازی و امکاناتی از این دست قبلا در سیستم کاری ما وجود نداشتند و شاید خیلی ها از آن شناخت نداشته باشند. ما سعی می کنیم از هر فرصتی برای معرفی خودمان اسفتاده کنیم. هر کجا که ببینیم فردی ایده ای در سر دارد، به او پیشنهاد می کنیم که حتما از خدمات ما استفاده کند تا با کاهش هزینه ها، سریع تر پیشرفت کنند.»
علمی*م.ش*2017


گروه های زیر مجموعه علمی پزشکی

بهداشت و درمان
بهداشت و درمان

آخرین اخبار

تجزیه فیلتر سیگار در طبیعت تا ۳۶ ماه طول می‌کشد
ممکن است تصور عموم مردم از تاثیرات منفی سیگار تنها آثار سوء بر سلامت انسان‌ها باشد اما سیگار تاثیرات به شدت مخربی برای محیط زیست دارد و به گفته رئیس اداره محیط زیست انسانی استان تهران، تجزیه ته سیگار (فیلتر سیگار) در آب‌های شیرین ۳۶ ماه طول می‌کشد.
افزایش غلظت آلاینده ازن در تهران طی امروز
مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از افزایش غلظت آلاینده ازن طی ساعات ۱۳ الی ۱۸ امروز (۲۵ خرداد) خبر داد.
کاهش حیات دریایی اروپا بر اثر تغییرات اقلیمی
یک مطالعه پیش‌بینی کرده که آب های اروپا به دنبال گرمایش بیشتر، ۳۰ درصد از حیات دریایی و آسیب‌پذیر اقیانوسی را از دست می‌دهند که این عامل خطر در کنار صید بی‌رویه ماهی‌ها می‌تواند معیشت و امنیت غذایی مردم ساحل‌نشین را به خطر بیندازد.
آسمان صاف در بیشتر مناطق ایران طی هفته جاری
مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی از برقراری جو آرام و آسمان صاف در بیشتر مناطق کشور طی هفته جاری خبر داد.
همه چیز درباره پرندگانی که ایرانی‌ها دوستشان دارند
لک‌لک‌های سفید در گذشته در ایران به دلیل اینکه این پرنده در مسیر رفتن به حج و در خود مکه مشاهده می‌شد، به "حاجی لک‌لک" معروف شدند. این موضوع موجب احترام به این گونه ارزشمند در کشور است اما نابودی زیستگاه‌ها باعث کاهش این گونه شده است. با این وجود، کارشناسان حیات وحش خوزستان امسال ۵۷ آشیانه فعال لک‌لک سفید را مشاهده و ثبت کردند.
تخلیه صدها روستای هند به دلیل خشکسالی‌های شدید
صدها روستا در هند به دلیل خشکسالی تاریخی که خانوارها را در جست و جوی آب از خانه‌هایشان آواره کرده، تخلیه شده‌اند.
موفقیت ایران در انتخابات شورای اجرایی سازمان جهانی هواشناسی
رییس سازمان هواشناسی ایران با کسب ۷۶ رای در مقابل نامزد عربستانی، موفق شد به عضویت شورای اجرایی سازمان جهانی هواشناسی در منطقه 2 درآید.
شهرداری موظف به اجرای طرح تفکیک از مبدا زباله است
مدیر کل محیط زیست استان تهران با اشاره به اینکه طرح تفکیک از مبدا زباله را در قانون داریم و شهرداری موظف به اجرای این قانون است، گفت: باید با تفکیک زباله از مبدا و کاهش پسماند، کمترین میزان پسماند را به سایت های دفن زباله انتقال دهیم.
کیفیت هوای تهران  در شرایط سالم- احتمال افزایش غلظت ازن
مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از افزایش غلظت آلاینده ازن در هوای پایتخت طی ظهر و عصر امروز (۲۴ خرداد) خبر داد.
اطلاعیه استخدامی سازمان حفاظت محیط زیست
سازمان محیط زیست زمان آغاز مصاحبه معرفی شدگان چند برابر ظرفیت آزمون استخدامی را اول تیر اعلام کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

مجلس از توضیحات وزیر صنعت قانع نشد
نماینده مردم تبریز در مجلس با بیان اینکه وزیر صنعت در نشست غیرعلنی مجلس پاسخ قانع‌کننده‌ای برای نمایندگان نداشت، گفت: وزیر صنعت عنوان کرد که من تولید خودرو را به دو برابر رساندم و تلاش می‌کنم این تولید افزایش هم پیدا کند.
درمان طلایی و فوری خشکی پوست
خشکی پوست می‌تواند ناشی از عوامل مختلفی از جمله آب و هوا، کم آبی، سوء تغذیه و استفاده از صابون های ناملایم باشد.
اشتغال از نوع دلالی سکه-پیشخوان
روزنامه های اقتصادی امروز یکشنبه 26 خرداد 98 را در اینجا مشاهده کنید.
فرودگاه‌های أبها و جیزان عربستان تعطیل شد- ارتش یمن: روزهای سختی در انتظار رژیم سعودی است
ارتش یمن از حمله پهپادهای تهاجمی «قاصف K۲» به فرودگاه‌های أبها و جیزان واقع در جنوب عربستان سعودی و متعاقب آن، تعطیل شدن این فرودگاه‌ها خبر دادند.