اسقف داویدیان: تدوین منشور حقوق شهروندی اقدامی قابل ستایش است

13:34 ۸۵ روز و ۸ ساعت پیش ایرنا 151 0
اسقف داویدیان: تدوین منشور حقوق شهروندی اقدامی قابل ستایش است

تهران- ایرنا- رئیس شورای خلیفه‌گری ارامنه کاتولیک ایران، تدوین منشور حقوق شهروندی در دولت یازدهم به ابتکار حسن روحانی رئیس جمهوری را گامی مثبت و قابل ستایش در تقویت بهره مندی شهروندان عضو جامعه اقلیتهای دینی از حقوق خود دانست.

ایرنا

اسقف اعظم سرکیس داویدیان در حاشیه نشست «انقلاب اسلامی و چهار دهه همبستگی و همدلی پیروان ادیان توحیدی» در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: این منشور قطعا به تعامل هر چه بیشتر بین شهروندان جامعه اعم از اقلیت و اکثریت کمک می کند.
منشور حقوق شهروندی از جمله دستاوردهای دولت یازدهم جمهوری اسلامی ایران به ریاست حسن روحانی است که هدف استیفا و ارتقای حقوق شهروندی و به منظور تدوین «برنامه و خط مشی دولت»، موضوع اصل 134 قانون اساسی تنظیم شده است.
اسقف داویدیان با تاکید بر اهمیت و ضرورت احترام به قانون از سوی همه آحاد ملت صرف نظر از قومیت و دین و مذهب، تصریح کرد: اقلیت های مذهبی ایران مانند سایر شهروندان کشور، در چارچوب قوانین حرکت می کنند و خود را ملزم به احترام به قانون اساسی می دانند.
وی ادعاهای برخی نهادهای موسوم به حقوق بشری غربی درباره نقض حقوق اقلیت های مذهبی در ایران را مردود دانست و گفت: در همه زمینه ها از جمله در عرصه اجتماعی و اجرای مناسک و فرایض دینی در داخل کلیساها، آزادی کامل وجود دارد و هیچ گونه فشاری از سوی حکومت به اقلیت های دینی اعمال نمی شود.
اسقف داویدیان تاکید کرد: تمام شهروندان ملزم به رعایت قوانین موجود و حاکم در عرصه سیاسی و مدنی جامعه هستند و اقلیت مذهبی ارمنی هم طبعا خود را موظف به رعایت قوانین موجود می دانند.
وی اظهار امیدواری کرد اقلیت های مذهبی ایران که پس از انقلاب اسلامی موفق به پاسداشت و رعایت آداب و رسوم و فرایض دینی خود شده اند، همچنان بتوانند از آزادی های حقه خود بر اساس قانون اساسی کشور بهره مند باشند.
رئیس شورای خلیفه‌گری ارامنه کاتولیک ایران: آزادی عقیده، آزادی‌های حقوق و مذهبی، امکان تأسیس انجمن‌ها، مراکز فرهنگی و ورزشی برای تمام اقلیت‌های مذهبی در ایران حاکی از این مهم است که این کشور توجه ویژه ای به به تکریم ادیان توحیدی دارد.
*9392** 1055


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

شهرداری تهران مکلف به مناسب سازی معابر برای معلولان شد
تهران- ایرنا- اعضای شورای اسلامی شهر تهران، شهرداری را مکلف به اختصاص بودجه ای ویژه ای برای مناسب سازی فضاهای شهری برای توان یابان، سالمندان، کودکان و سایر اقشار آسیب‌ پذیر جسمی، حرکتی و ذهنی کردند.
ماجرای «رها» و مددکاری که قربانی شد
تهران-ایرناپلاس-چند روز پیش خبری با عنوان اخراج فاطمه کمرخانی، کارمند یک مراکز وابسته به سازمان بهزیستی ایلام به دلیل افشاگری و رسانه‌ای کردن موضوع ازدواج «رها»، دختر 11ساله ایلامی با مرد 50ساله در فضای مجازی منتشرشد؛ خبری که حساسیت افکار عمومی را برانگیخت و واکنش‌های زیادی داشت.
نخبه گرایی،جمهوریت و افزایش مشارکت  رویکرد لایحه جامع انتخابات
اصفهان- ایرنا - نخبه گرایی، جمهوریت و تجمیع قوانین و مردمی کردن رقابت از ویژگی های لایحه جامع انتخابات است که به اعتقاد کارشناسان حاضر در میزگرد ایرنا اصفهان، این رویکرد موجب افزایش مشارکت مردم و تثبیت و اقتدار بیش از پیش جمهوری اسلامی می شود.
برگزاری رقابت های ورزش کارگری در کشور افزایش یافته است
یاسوج- ایرنا- رئیس فدراسیون ورزش کارگری گفت: برگزاری رقابت های ورزشی کارگری در کشور با 70 مورد رقابت نسبت به سال های گذشته افزایش و رکورد شکنی داشته است.
ظرفیت پتروشیمی کشور به 90 میلیون تن افزایش می یابد
گچساران- ایرنا- معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران گفت: با بهره برداری از واحدهای در حال ساخت ، ظرفیت تولیدات پتروشیمی کشور تا پایان دولت دوازدهم به 90 میلیون تن می رسد.
بیانیه گام دوم انقلاب راهکار مقابله با جنگ نرم است
تبریز- ایرنا - رئیس ستاد مشترک و معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه هدف دشمنان از جنگ نرم، تسلط بر مغز جوانان کشور است؛ گفت: بیانیه گام دوم انقلاب که توسط رهبر معظم انقلاب صادر شده راهکار مقابله با جنگ نرم است.
مدیریت منابع، شاه کلید بهره وری آب در مازندران
ساری - ایرنا - مدیریت منابع، مصرف و بهره وری بهینه آب با فرهنگ سازی و نیز استفاده از مبانی علمی، شاه کلید خروج از کم آبی در کشور و مازندران اعلام شد، مقوله ای که امروز بار دیگر اساتید دانشگاه ها در همایش راهبردهای مصرف بهینه آب در بخش کشاورزی در ساری مورد توجه قرار دادند.
تعلیق پروازهای تابان به بجنورد تا 3 ماه دیگر ادامه می یابد
بجنورد - ایرنا- مدیر روابط عمومی فرودگاه بجنورد گفت: تعلیق پروازهای شرکت هواپیمایی تابان به فرودگاه مرکز استان خراسان شمالی ممکن است تا سه ماه دیگر ادامه یابد.
تشکیل جبهه مشترک بین ادیان ابراهیمی ضروری است
مشهد - ایرنا - مدیر حوزه های علمیه کشور گفت: تشکیل جبهه مشترک ایمانی، فرهنگی و علمی میان ادیان ابراهیمی برای پیوند بین پیروان آنها ضروری است.
مراکز معاینه فنی تهران در ایام نوروز نوبتی دایر است
تهران- ایرنا- مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران اعلام کرد: مراکز معاینه فنی در ایام نوروز (به جز روزهای تعطیل اول و سیزدهم فروردین) به صورت نوبتی دایر است و در سایر روزهای عادی طبق ساعات اداری در صبح و عصر فعالیت خواهد داشت.