25 درصد مدارس خراسان جنوبی فاقد سیستم گرمایش مرکزی هستند

13:21 ۲۵ روز و ۱۳ ساعت پیش ایرنا 35 0
25 درصد مدارس خراسان جنوبی فاقد سیستم گرمایش مرکزی هستند

بیرجند - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، گفت: اکنون 25 درصد مدارس استان فاقد سیستم گرمایش مرکزی هستند که تجهیز آنها به این سیستم نیاز به 63 میلیارد تومان اعتبار دارد.

ایرنا

به گزارش ایرنا، محمد علی واقعی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران، با بیان اینکه 75 درصد مدارس استان مجهز به سیستم گرمایش مرکزی هستند افزود: 25 درصد باقیمانده مدارس استان با توجه به اهمیت امنیت دانش آموزان از بخاری های نفتی استاندارد برخوردار است اما با توجه به اعتبار محدود و حوزه وسیع، نیازمند حرکت جهادی تمامی دستگاه های خدمت رسان و خیران هستیم.
وی ادامه داد: طبق گزارش اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس هشت میلیارد تومان برآورد تجهیز سیستم های گرمایشی مدارس در سال جاری است اما با توجه به افزایش جمعیت و نیازمندی بیشتر به فضای آموزشی بدون شک نیازمند اعتبارات بیشتری هستیم.
واقعی با بیان اینکه برخی از مدارس روستایی یک یا 2 کلاسه قابلیت جاگذاری سیستم گرمایشی مرکزی را ندارند، افزود: در مورد دستوری که اخیرا استاندار خراسان جنوبی مبنی بر استاندارد سازی سیستم گرمایشی مدارس داشته است به تمام شهرستان ها ابلاغیه ای مبنی بر بازنگری مجدد سیستم ها ابلاغ شد.

** کمبود 380 فضای آموزشی در خراسان جنوبی
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، گفت: مهمترین دغدغه آموزشی در استان کمبود 380 فضای آموزشی است که بیشترین دغدغه با توجه به مهاجرت بی رویه مربوط به بیرجند مرکز استان است.
وی کمبود نیروی انسانی با توجه به بازنشستگی تعداد زیادی از معلمان را از دغدغه های بعدی آموزش و پرورش عنوان و تصریح کرد: به طور حتم اگر سهم خراسان جنوبی از ورودی های دانشگاه فرهنگیان و استخدامی های با آزمون افزایش نیابد در آینده ای نه چندان دور با مشکلات زیادی رو به رو خواهیم شد.
واقعی وضعیت 42 درصدی گرایش دانش آموزان به رشته های فنی را مطلوب دانست و افزود: با توجه به بروز نبودن هنرستان ها از لحاظ تجهیزات سازمان فنی و حرفه ای می تواند با قوت بیشتری وارد عمل شود.
وی با بیان اینکه هم اکنون 151 آموزشگاه شبانه روزی در استان فعال هستند، تصریح کرد: امیدواریم با ترغیب خانواده های روستایی به تجمیع دانش آموزان در مدارس شبانه روزی شاهد ارتقا وضعیت و کیفیت آموزشی در استان باشیم.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی اظهار داشت: 170 هزار دانش آموز در استان تحصیل می کنند و 2 هزار دانش آموز اتباع خارجه که عموما مهاجران افغانی هستند از خدمات رایگان آموزشی بهره مند هستند.
وی در مورد مسایلی که اخیرا در مورد انتصابات آموزش و پرورش در فضای مجازی مطرح شده است، توضیح داد: متاسفانه با اینکه دستگاه سیاسی نیستیم برخی از سیاسیون از بدنه آموزش و پرورش سوء استفاده کردند.
واقعی بیان کرد: تمامی انتصابات بر اساس توانمندی و شایستگی افراد صورت می پذیرد البته افرادی که انتخاب می شوند باید دنباله رو سیاست های دولت تدبیر و امید باشند.
وی ادامه داد: تفکر سیاسی وظیفه ما است اما از سیاست زدگی بیزاریم و حتما مدیران سیاست زده جایگاهی در آموزش و پرورش نخواهند داشت.
مدیرکل آموزش و پرورش استان تصریح کرد: دوران انتخابات نیازمند شور انتخاباتی بودیم اما امروزه آنچه نیاز جامعه را برآورده می کند رفاقت است و این مهم باید در عمل مدیران ثابت شود.
وی در ادامه تاکید کرد: زد و بند های سیاسی را قبول ندارم زیرا کلاس درس جای سیاست زدگی و سیاسی بازی نیست و نمی توان بحث اصولگرا و اصلاح طلب کرد.

** پوشش 96 درصدی سواد آموزی در خراسان جنوبی
واقعی با تبریک سالروز تاسیس نهضت سوادآموزی، اظهار داشت: با توجه به اهمیت آموزش سواد و تلاش های انجام شده از سال 1357، سطح سواد آموزی استان به 96 درصد رسیده که سعود 22 رتبه ای کشور را به دست آوردیم و هم اکنون جزو 10 استان برتر کشور از نظر سوادآموزی هستیم.
وی ادامه داد: طبق سرشماری سال 1395 و طبق خوداظهاری مردم 19 هزار بی سواد در استان حضور دارند اما طبق بررسی های به عمل آمده پس از خود اظهاری ها هشت هزار بی سواد در استان داریم که بین 10 تا 49 سال سن دارند.
مدیرکل آموزش و پرورش با بیان اینکه هم اکنون خراسان جنوبی پس از یزد و کرمان، رتبه سوم بیشترین سطح سواد را در کشور دارد، افزود: با توجه به پراکندگی و سختی های مربوط به سواد آموزی در رتبه قابل قبولی هستیم.
وی دوره های سواد آموزی، تحکیم سواد و انتقال را از مهمترین مراحل سواد آموزی در استان بیان کرد و گفت: سواد آموزان پس از گذراندن دوره 400 ساعته در سوادآموزی و 200 ساعتی در دوره تحکیم به دوره انتقال راه می یابند که در این دوره موفق به کسب مدرک تحصیلی ششم ابتدایی می شوند.
واقعی طرح آموزش عملی نماز، خواندن با خانواده، حلقه های کتاب خوانی، مهارت اساسی زندگی و آموزش مقدماتی رایانه را از مهمترین دوره های مکمل سواد آموزی در استان ذکر کرد و گفت: امیدواریم سواد آموزان با گذراندن این برنامه مکمل ها بتوانند مهارت خوبی در کسب دانش و به کار بردن آن در زندگی کسب کنند.
وی اظهار داشت: مراکز یادگیری محلی از سال 94 با فعالیت سه مرکز آغاز به کار کرد که این مراکز در سال 97 به هفت مرکز افزایش پیدا کرده است که در این مراکز سوادآموزی همراه با آموزش مهارت های اساسی زندگی، حقوق شهروندی، و چگونگی ایجاد شغل آموزش داده می شود.
مدیرکل آموزش و پرورش با بیان اینکه 305 نفر در دوره توانمند سازی نیروی انسانی موفق به کسب مدرک از جهاد دانشگاهی شدند، تصریح کرد: به منظور ارتقا دانش آموزش دهندگان و کارشناسان سوادآموزی شهرستان ها و مناطق، همه ساله کارگاه های آموزشی ضمن خدمت برگزار می شود.
وی در ادامه دیدار با نماینده ولی فقیه، دیدار با خانواده های شهدا، انعکاس دستاورد های 40 ساله انقلاب و برگزاری کارگاه های متفاوت را از مهمترین برنامه های آموزش و پرورش در هفته سواد آموزی بیان کرد.
به گزارش ایرنا در سال 58 و یک سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی به دستور امام خمینی (ره) و با هدف از بین بردن بی سوادی در کشور نهضت سواد آموزی تشکیل شد.
3215 * 6054


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

ساير حوزه ها
ساير حوزه ها

آخرین اخبار

خادم الشریعه: برای شطرنج خیلی هزینه کردم
سارا سادات خادم‌الشریعه می‌گوید که تاکنون خیلی برای این شطرنج هزینه مربی و سفر داده‌است.
پاسخ مشترک بازیکنان پرسپولیس به کی‌روش
بازیکنان پرسپولیس که اکنون در اردوی دوحه به سر می‌برند، نسبت به اتهاماتی که امروز سرمربی تیم ملی متوجه‌شان کرد واکنش نشان دادند.
معز علی بیخ گوش رکورد علی دایی
گلزن تیم ملی قطر تنها یک گل با رکورد علی دایی در جام ملت‌های آسیا فاصله دارد.
کنایه فردوسی‌پور به ده‌نمکی روی آنتن زنده
عادل فردوسی پور در هنگام گزارش دیدار عربستان-قطر کنایه ای به ده نمکی و اظهارات او درباره برد پرگل ایران مقابل یمن زد که در این ویدئو می بینید.
واکنش مجید جلالی به جنجال کی‌روش
سرمربی سابق پیکان از هواداران فوتبال خواست با توجه به شرایط کنونی تیم ملی نسبت به صحبت‌های کارلوس کی‌روش سکوت کنند.
لوانته همچنان به دنبال شکایت از بارسلونا
علی رغم سپری شدن مهلت قانونی، باشگاه لوانته همچنان قصد دارد از بارسلونا به دلیل استفاده از بازیکن غیرقانونی در دیدار دو تیم در کوپا دل ری شکایت کند.
روزنامه نگار افشاگر فساد در غنا به قتل رسید
براساس اعلام پلیس شهر آکرا پایتخت جمهوری غنا، روزنامه نگار مخفی که به افشای فساد مالی در فوتبال آفریقا کمک کرده بود، به ضرب گلوله کشته شد.
صعود ویتنام تنها به خاطر دو کارت زردِ کمتر
دو تیم لبنان و ویتنام در حالی که تمام اعدادشان در جدول مشابه هم بود تنها به خاطر دو عدد کارت زردی که لبنان بیشتر از ویتنام دریافت کرده بود از صعود به مرحله یک هشتم نهایی جام ملت های آسیا باز ماند.
آمار جالب جام ملت‌ها در پایان دور گروهی
در پایان دور گروهی جام ملت های آسیا در امارات، ایران در کنار کشور های شرق آسیا خود را مدعی قهرمانی نشان می‌دهد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

خادم الشریعه: هدفم حضور در جمع ۱۰ نفر برتر جهان است- برای شطرنج خیلی هزینه کردم
سارا سادات خادم‌الشریعه می‌گوید که تاکنون خیلی برای این شطرنج هزینه مربی و سفر داده‌است.
خادم الشریعه: برای شطرنج خیلی هزینه کردم
سارا سادات خادم‌الشریعه می‌گوید که تاکنون خیلی برای این شطرنج هزینه مربی و سفر داده‌است.
جلالی سرمربی نساجی مازندران شد
سرمربي تيم فوتبال نساجي مازندران مشخص شد.
آزمون: فرقی نمی‌کرد ۶ گل بزنیم یا مساوی کنیم
سردار آزمون مهاجم تیم ملی فوتبال ایران گفت: در صدر جدول بودیم و فرقی نمی‌کرد به عراق ۶ گل بزنیم یا اینکه نتیجه صفر-صفر یا ۱۰ -۱۰ رقم بخورد.
۵ سکانس از جدال‌های ایران با عمان
عمان، حریف ایران در مرحله یک هشتم نهایی، رقیبی آشنا برای فوتبال ایران محسوب می‌شود و تیم ملی خاطرات تلخ و شیرین زیادی برابر این تیم داشته است.
کاهش آسیب های اجتماعی با ظرفیت مد و لباس
تشکیل شبکه موضوعی برای پایان نامه های دانشجویی ضروری است
یادواره «پیشاهنگ شهادت» در قم برگزار شد
نشست کتابخوان بهارستان ویژه نمایندگان مجلس در مشهد برگزار شد
فرسودگی بنا و کمبود اعتبار از مشکلات کتابخانه های گناباد است
وضعیت علوم انسانی در وزارت علوم نگران کننده است
راهکارهای ترویج مطالعه و فرهنگ کتاب‌خوانی در ابرکوه بررسی شد
نشست کتاب‌خوان مدرسه در اردکان برگزار شد
انقلاب اسلامی به قوت نسل نو پاینده است
ایام فاطمیه از دستاوردهای ارزشمند انقلاب اسلامی است