جزئیات تحقیق و تفحص از همشهری در زمان قالیباف قرائت شد

13:34 ۹۰ روز و ۱ ساعت پیش ایرنا 161 0
جزئیات تحقیق و تفحص از همشهری در زمان قالیباف قرائت شد

تهران-ایرنا- سخنگوی کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران جزئیات گزارش تحقیق و تفحص از مؤسسه همشهری در زمان فعالیت شهرداری محمدباقر قالیباف بین سال های 84 تا 96 را در صحن این شورا قرائت کرد.

ایرنا

به گزارش ایرنا حجت نظری روز یکشنبه در یکصد و نهمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در ارایه این گزارش افزود: این گزارش برخی از تخلفات شناسایی شده در این مؤسسه را تائید می‌کند.
وی بیان کرد: در بسیاری از موارد مسئولان قبلی همشهری حاضر به همکاری و ارایه مدرک به هیات هفت نفره تحقیق و تفحص نشدند.
نظری گفت: بر اساس نتایج به دست آمده از تحقیق و تفحص از همشهری، این مؤسسه از سال 86 اقدام به راه‌اندازی گروه مجلات کرد که در طول زمان، تنوع مجلات تا 18 نوع افزایش یافته و در سال 96 به علت زیان ده بودن مجلات، شرکت صرفا به چاپ و انتشار 8 مجله شامل هفته‌نامه جوان، دو هفته‌نامه سرنخ، دوهفته‌نامه دانستنی‌ها، دوهفته‌نامه بچه‌ها، ماهنامه تندرستی، داستان، سرزمین من و 24 مبادرت می‌کند.
سخنگوی کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران اظهارداشت: فروش مجلات در سال 96 به علت کاهش 56 درصدی فروش نسخه ها نسبت به سال‌های قبل با وجود افزایش 50درصدی قیمت، نسبت به سال‌های 94 و 95، 33 درصد کاهش درآمد داشته است.
وی گفت: در طول مدت تحقیق و تفحص، مبنای محاسبه قیمت فروش هر نسخه ارائه نشد و بر اساس این گزارش، به طور متوسط 45 درصد بهای تمام شده مجلات، سربار تولید است.
نظری عنوان کرد: در بخش دوم این گزارش که به استخدام‌های سال 95 اختصاص دارد، آمده است که 136 پست جدید، خارج از طبقه‌بندی مصوب سال 83 اجرایی و به افراد تخصیص داده شده و متناسب با پست جدید غیرمصوب گروه‌ها و پایه حقوقی به پرسنل، اعطا و در نتیجه حقوق و مزایای پرداختی افزایش یافته است.

*استخدام 250 نفر باوجود تراکم نیرو
سخنگوی کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در بخش دیگری از گزارش خود اظهارداشت: برغم تراکم در نیروی انسانی و به تبع آن افزایش قیمت تمام شده، شرکت همشهری در سال 95 با استناد به دستور ابلاغی شهردار وقت، نسبت به تغییر وضعیت استخدامی نیروهای انسانی کرده است.
نظری افزود: بر این اساس بالغ بر 250 نفر از نیروهای قراردادی به نیروهای دائمی، تبدیل وضعیت یافته و با این تغییر وضعیت، تعهدات حقوقی و استخدامی شرکت افزایش پیدا کرده است.
وی بیان کرد: همچنین 30 نفر از نیروهای پیمانکاری تبدیل وضعیت یافته و به کارکنان شرکت همشهری افزوده شده‌اند.
عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه موسسه همشهری، با خرید چاپخانه نیز 41 نفر از نیروهای آن را به جمع شرکت اضافه کرد، گفت: در مجموع متوسط پرسنل شرکت طی سال 94 از 1299 نفر به 1375 نفر در سال 96 افزایش یافته است.
نظری افزود: در بخش دیگری از این گزارش مشخص شده 12 نفر از کارکنان، مدرک جعلی ارائه داده‌اند و بر اساس آن، شغل، پست، حقوق و مزایا دریافت کرده‌اند که پس از افشاشدن موضوع، 6 نفر به کمیته انضباطی و 6 نفر نیز پرونده‌شان در حال بررسی است.
وی تاکید کرد: همچنین در بخش دیگری از گزارش هیات تحقیق و تفحص، به حقوق و مزایای مدیران عالی و میانی پرداخته شده و مشخص شده در سال 94 حقوق مدیران عالی بیش از 10 میلیون، در سال 95، 10 میلیون و 140 هزار تومان، شش ماهه اول سال 96 نه میلیون و 100 هزار تومان و 6 ماهه دوم 10 میلیون و 200 هزار تومان پرداخت شده است.
سخنگوی کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران افزود: مدیران میانی نیز در سال 94 شش میلیون تومان، در سال 95 هفت میلیون و 700 هزار تومان و در سال 96 نه میلیون و 100 هزار تومان دریافت کرده‌اند.
به گفته نظری در بخش دیگری از این گزارش، به نامه‌های مدیریتی حسابرس مستقل شرکت از سال 86 تا 95 اشاره شده که جمعاً 295 بند ایراد عملکردی اعلام شده که عمده ایرادات شامل وجود مستندات، عدم پیگیری وصول مطالبات، عدم رعایت آئین‌نامه، عدم رعایت مفاد قراردادها، عدم تنظیم صحیح قراردادها و عدم رعایت قوانین است.
وی افزود: بر اساس گزارش هیئت تحقیق و تفحص، در سال‌های 94 تا 96 به ترتیب 45، 54 و 42 میلیارد ریال روزنامه و ویژه‌نامه اهدا شده است.
عضو شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: اکثر معاملات عمده بدون برگزاری مناقصه و مزایده صورت گرفته و نقطه اشتراک غالب قراردادها، عدم رعایت تشریفات در انتخاب طرف قرارداد و الحاقیه، اصلاحیه و متمم مکرر به قراردادها بوده است.
نظری عنوان کرد: برخی از قراردادهای این موسسه، با اساسنامه شرکت همشهری بی ارتباط بوده و مواردی نیز بدون رعایت صرفه و صلاح شرکت یا بدون اخذ تضامین مناسب منعقد شده است.
وی گفت: نمونه‌هایی از این موارد، قرارداد ساخت فیلم مستند از مبارزات مردم عراق علیه داعش، قرارداد بررسی مهم‌ترین مسئله‌های جمهوری اسلامی و راهکارهای مواجهه با این مسائل، قرارداد چاپ روزنامه همدلی متعلق به ولی‌الله شجاع‌پوریان، قرارداد تولید مطلب جهت بهره‌برداری در رسانه‌های همشهری، قرارداد بررسی وضعیت عفاف و حجاب کارمندان زن شهرداری، قرارداد بررسی حقوقی اموال مصادره شده ایران توسط آمریکا، قرارداد خرید کاغذ، قرارداد ساخت فیلم مستند فرهنگی اجتماعی 40 دقیقه‌ ای در قالب 25 عدد سی‌دی، قرارداد تولید و توزیع محصولات فرهنگی منطقه 12، قرارداد نمایندگی انحصار چاپ و توزیع روزنامه همشهری در کشور امارات و قرارداد چاپ و انتشار نشریه حزب‌الله است.
سخنگوی کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در ادامه با بیان اینکه، هیات تحقیق و تفحص پیشنهاداتی را برای این موسسه پیشنهاد کردند، گفت: با بازنگری در اساسنامه و تغییر هویت حقوقی، شرکت همشهری از شرکت به مؤسسه تبدیل شود.
نظری افزود: واحد حقوقی در وصول مطالبات معوق و وجوه غیرقانونی دریافتی برخی مدیران سابق اقدام کند.
وی عنوان کرد: همچنین کارگروه امور قراردادها نیز در این شرکت، تشکیل و کمیته حسابرسی داخلی به منظور بهبود روش‌ها مستقر شود.
سخنگوی کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران بازنگری در کلیه قراردادهایی که به صرفه و صلاح مؤسسه نیست، را از دیگر پیشنهادات عنوان کرد.
در نهایت اعضای شورای شهر با 21 رای این گزارش را تصویب کردند.
تهرام/7244/ 7245/ 1539


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

رونق تولید دربرگیرنده همه اجزای اقتصاد کشور است
بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی گفت: رونق تولید فقط به صنایع سنگین و سبک محدود نشده بلکه حوزه های کشاورزی، دامپروری، صنایع دستی و خانگی را هم شامل می شود و همه اجزای اقتصادی کشور در برگیرنده شعار امسال است.
تشریح آخرین وضعیت سیل گلستان از زبان وزیر کشور
گرگان - ایرنا - وزیر کشور با تشریح آخرین وضعیت استان سیل زده گلستان گفت: خدمات اولیه در روستاهای آسیب دیده تقریبا برقرار و با تخلیه آبگرفتگی بزودی شرایط حالت عادی می گیرد.
خدمات امدادی هلال احمر به 11هزار سیل زده مازندران
ساری - ایرنا - مدیر عامل جمعیت هلال احمر مازندران گفت که تیم های امدادی با تمام توان عملیاتی و پشتیبانی به کمک سیل زدگان رفتند و تاکنون به بیش از 11هزارنفر در قالب 2 هزار و 700 خانوار خدمات لازم را ارائه کردند.
4.9میلیون مسافر وارد خراسان رضوی شدند
مشهد- ایرنا- سخنگوی ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی از ورود چهار میلیون و 911 هزار و 29 نفر زائر و مسافر به استان از 25 اسفند ماه سال گذشته تا دوم فروردین سال 1398 خبر داد.
رییس اورژانس کشور: امکانات درمانی برای سیلزدگان گلستان فراهم است
گرگان - ایرنا - رییس مرکز حوادث و فوریت های پزشکی کشور گفت که امکانات درمانی و بهداشتی برای ارایه خدمات به سیلزدگان استان گلستان فراهم است.
سیلاب اخیر ارتباطی با کاهش پوشش گیاهی جنگلی ندارد
ساری - ایرنا - معاون امور عمرانی استاندار مازندران گفت: سیلاب اخیر که بخش گسترده ای از مناطق مرکزی و شرق استان را در بر گرفت، ارتباطی با پوشش گیاهی در بالا دست ندارد.
بیا به دَرَک؛ نوروز در بلوچستان زیبا
چابهار- ایرنا- روستای ساحلی دَرَک در بخش زرآباد شهرستان کنارک واقع در جنوب سیستان و بلوچستان و در سواحل مکران از روستاهای بکر و زیبای گردشگری علاوه بر داشتن مردمانی مهربان و مهمان نواز از چهار نمونه ساحل صخره ای، ماسه ای، شنی و مرجانی در فاصله نزدیک به هم برخوردار است.
قزوین، انتخابی ایده آل برای گردشگری مذهبی
قزوین -ایرنا - شهر تاریخی قزوین با برخورداری از اماکن مختلف زیارتگاهی از جمله امامزاده حسین ابن علی ابن موسی الرضا (ع) و مقبره پیغمبریه (مدفن چهار پیامبر الهی قوم بنی اسرائیل) که دارای بقعه ها و بناهای تاریخی نیز هستند، از قطب های گردشگری مذهبی کشور به شمار می رود.
1000 بسته غذایی از استان مرکزی به مقصد گلستان ارسال شد
اراک - ایرنا - مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی گفت: یک هزار بسته غذایی توسط جمعیت هلال احمر این استان برای کمک به سیل زدگان گلستان ارسال شد.
200 راس دام سبک و سنگین در خراسان شمالی تلف شدند
بجنورد- ایرنا- فرماندار راز و جرگلان گفت: بارش باران اخیر موجب تخریب تعدادی از دامداری ها و در نتیجه تلف شدن 150 راس دام سبک و 50 راس دام سنگین در این شهرستان خراسان شمالی شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

ویدئو - با برخی شگفتی‌های برج طغرل آشنا شوید
«برج طغرل» را یکی از زیباترین آثار تاریخی با پیشینه‌ای برابر ۹ قرن یعنی متعلق به دوره سلجوقی می‌دانند. مورخان معتقدند «طغرل بیک سلجوقی» مؤسس و نخستین پادشاه سلسله سلجوقیان در این برج آرمیده و همین امر سبب شده تا این اثر ملی به نام «برج طغرل» شهرت یابد. برای این بنای تاریخی کاربری‌های مختلفی مانند «ساعت»، «منعکس‌کننده صدا» و «راهنمای مسافران» عنوان کرده‌اند. برای رسیدن به برج طغرل در شهرری، خیابان ابن‌بابویه و در مقابل سردر شرقی، استفاده از مترو بهترین راه ممکن است. در فاصله مترو تا برج نیز تاکسی و اتوبوس‌هایی که در مقابل درِ خروجی مترو منتظر مسافران هستند، شما را به مقصد می‌رسانند.
سرمایه‌گذاران خارجی در مناطق آزاد کم شدند
آمارها نشان می‌دهد میزان جذب سرمایه خارجی در ۱۱ ماهه نخست سال 1397 نسبت به سال قبلش بیش از ۳۲ درصد کاهش داشته، این در حالی است که این آمار در سال ۱۳۹۶ روند افزایشی داشته است.
واردات ۲۰۳ تن عروسک به کشور+ جدول
براساس آمار گمرک در ۱۱ ماهه سال ۹۷ بالغ بر ۲۰۳ تن انواع عروسک از ۲ کشور جهان وارد ایران شده است.
موفقیت تیم ملی فوتبال امید، با وجود بدشانسی در راه المپیک
پیشکسوت فوتبال ایران می‌گوید با وجود بدشانسی تیم ملی فوتبال امید کشورمان در بازی برابر ترکمنستان و وجود چند مصدوم، امیدوار است این تیم بتواند امید ایران برای کسب سهمیه المپیک را زنده نگه دارد.
تاریخچه ۶ داربی که در عید برگزار شد
دهم فروردین ۹۸ ایران جذاب‌تر از همیشه خواهد شد. جایی که رفاقت جایش را به رقابت می‌دهد و یک باخت می‌تواند تمام خوشی‌های عید نوروز را به کام هوادار تلخ کند. داربی هشتاد و نهم، هفتمین داربی می‌شود که در تعطیلات عید یا روزهای نزدیک به تعطیلات برگزار می‌شود و پیروزی برای هر تیم می‌تواند به عنوان شیرین‌ترین عیدی ممکن تلقی شود.
شوشان: مقامات انتصابی و انتخابی، نبایدپرچم دار اعتراضات شوند
ویژه نامه کهن دشت در نظرآباد منتشر شد
قدردانی دبیر شورای اطلاع رسانی از رسانه‌ها برای پوشش خبری سیل گلستان
«عاشق‌پیشه» روی آنتن شبکه مستند
نشریه پیام بوئین منتشر شد
مطبوعات سال بعد از نفس می‌افتند!
«با احترام سال، تحویل شما» گذر از تهران تا شلمچه
نرگس کلباسی چهره مردمی برتر سال ۹۷ شد
مهمترین اتفاق تلویزیون در سال ۹۷ ساخت طنز است
اولین مستند از زندگی سیروس گرجستانی در تلویزیون