جزئیات تحقیق و تفحص از همشهری در زمان قالیباف قرائت شد

13:34 ۲۶ روز و ۲۰ ساعت پیش ایرنا 67 0
جزئیات تحقیق و تفحص از همشهری در زمان قالیباف قرائت شد

تهران-ایرنا- سخنگوی کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران جزئیات گزارش تحقیق و تفحص از مؤسسه همشهری در زمان فعالیت شهرداری محمدباقر قالیباف بین سال های 84 تا 96 را در صحن این شورا قرائت کرد.

ایرنا

به گزارش ایرنا حجت نظری روز یکشنبه در یکصد و نهمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در ارایه این گزارش افزود: این گزارش برخی از تخلفات شناسایی شده در این مؤسسه را تائید می‌کند.
وی بیان کرد: در بسیاری از موارد مسئولان قبلی همشهری حاضر به همکاری و ارایه مدرک به هیات هفت نفره تحقیق و تفحص نشدند.
نظری گفت: بر اساس نتایج به دست آمده از تحقیق و تفحص از همشهری، این مؤسسه از سال 86 اقدام به راه‌اندازی گروه مجلات کرد که در طول زمان، تنوع مجلات تا 18 نوع افزایش یافته و در سال 96 به علت زیان ده بودن مجلات، شرکت صرفا به چاپ و انتشار 8 مجله شامل هفته‌نامه جوان، دو هفته‌نامه سرنخ، دوهفته‌نامه دانستنی‌ها، دوهفته‌نامه بچه‌ها، ماهنامه تندرستی، داستان، سرزمین من و 24 مبادرت می‌کند.
سخنگوی کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران اظهارداشت: فروش مجلات در سال 96 به علت کاهش 56 درصدی فروش نسخه ها نسبت به سال‌های قبل با وجود افزایش 50درصدی قیمت، نسبت به سال‌های 94 و 95، 33 درصد کاهش درآمد داشته است.
وی گفت: در طول مدت تحقیق و تفحص، مبنای محاسبه قیمت فروش هر نسخه ارائه نشد و بر اساس این گزارش، به طور متوسط 45 درصد بهای تمام شده مجلات، سربار تولید است.
نظری عنوان کرد: در بخش دوم این گزارش که به استخدام‌های سال 95 اختصاص دارد، آمده است که 136 پست جدید، خارج از طبقه‌بندی مصوب سال 83 اجرایی و به افراد تخصیص داده شده و متناسب با پست جدید غیرمصوب گروه‌ها و پایه حقوقی به پرسنل، اعطا و در نتیجه حقوق و مزایای پرداختی افزایش یافته است.

*استخدام 250 نفر باوجود تراکم نیرو
سخنگوی کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در بخش دیگری از گزارش خود اظهارداشت: برغم تراکم در نیروی انسانی و به تبع آن افزایش قیمت تمام شده، شرکت همشهری در سال 95 با استناد به دستور ابلاغی شهردار وقت، نسبت به تغییر وضعیت استخدامی نیروهای انسانی کرده است.
نظری افزود: بر این اساس بالغ بر 250 نفر از نیروهای قراردادی به نیروهای دائمی، تبدیل وضعیت یافته و با این تغییر وضعیت، تعهدات حقوقی و استخدامی شرکت افزایش پیدا کرده است.
وی بیان کرد: همچنین 30 نفر از نیروهای پیمانکاری تبدیل وضعیت یافته و به کارکنان شرکت همشهری افزوده شده‌اند.
عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه موسسه همشهری، با خرید چاپخانه نیز 41 نفر از نیروهای آن را به جمع شرکت اضافه کرد، گفت: در مجموع متوسط پرسنل شرکت طی سال 94 از 1299 نفر به 1375 نفر در سال 96 افزایش یافته است.
نظری افزود: در بخش دیگری از این گزارش مشخص شده 12 نفر از کارکنان، مدرک جعلی ارائه داده‌اند و بر اساس آن، شغل، پست، حقوق و مزایا دریافت کرده‌اند که پس از افشاشدن موضوع، 6 نفر به کمیته انضباطی و 6 نفر نیز پرونده‌شان در حال بررسی است.
وی تاکید کرد: همچنین در بخش دیگری از گزارش هیات تحقیق و تفحص، به حقوق و مزایای مدیران عالی و میانی پرداخته شده و مشخص شده در سال 94 حقوق مدیران عالی بیش از 10 میلیون، در سال 95، 10 میلیون و 140 هزار تومان، شش ماهه اول سال 96 نه میلیون و 100 هزار تومان و 6 ماهه دوم 10 میلیون و 200 هزار تومان پرداخت شده است.
سخنگوی کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران افزود: مدیران میانی نیز در سال 94 شش میلیون تومان، در سال 95 هفت میلیون و 700 هزار تومان و در سال 96 نه میلیون و 100 هزار تومان دریافت کرده‌اند.
به گفته نظری در بخش دیگری از این گزارش، به نامه‌های مدیریتی حسابرس مستقل شرکت از سال 86 تا 95 اشاره شده که جمعاً 295 بند ایراد عملکردی اعلام شده که عمده ایرادات شامل وجود مستندات، عدم پیگیری وصول مطالبات، عدم رعایت آئین‌نامه، عدم رعایت مفاد قراردادها، عدم تنظیم صحیح قراردادها و عدم رعایت قوانین است.
وی افزود: بر اساس گزارش هیئت تحقیق و تفحص، در سال‌های 94 تا 96 به ترتیب 45، 54 و 42 میلیارد ریال روزنامه و ویژه‌نامه اهدا شده است.
عضو شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: اکثر معاملات عمده بدون برگزاری مناقصه و مزایده صورت گرفته و نقطه اشتراک غالب قراردادها، عدم رعایت تشریفات در انتخاب طرف قرارداد و الحاقیه، اصلاحیه و متمم مکرر به قراردادها بوده است.
نظری عنوان کرد: برخی از قراردادهای این موسسه، با اساسنامه شرکت همشهری بی ارتباط بوده و مواردی نیز بدون رعایت صرفه و صلاح شرکت یا بدون اخذ تضامین مناسب منعقد شده است.
وی گفت: نمونه‌هایی از این موارد، قرارداد ساخت فیلم مستند از مبارزات مردم عراق علیه داعش، قرارداد بررسی مهم‌ترین مسئله‌های جمهوری اسلامی و راهکارهای مواجهه با این مسائل، قرارداد چاپ روزنامه همدلی متعلق به ولی‌الله شجاع‌پوریان، قرارداد تولید مطلب جهت بهره‌برداری در رسانه‌های همشهری، قرارداد بررسی وضعیت عفاف و حجاب کارمندان زن شهرداری، قرارداد بررسی حقوقی اموال مصادره شده ایران توسط آمریکا، قرارداد خرید کاغذ، قرارداد ساخت فیلم مستند فرهنگی اجتماعی 40 دقیقه‌ ای در قالب 25 عدد سی‌دی، قرارداد تولید و توزیع محصولات فرهنگی منطقه 12، قرارداد نمایندگی انحصار چاپ و توزیع روزنامه همشهری در کشور امارات و قرارداد چاپ و انتشار نشریه حزب‌الله است.
سخنگوی کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در ادامه با بیان اینکه، هیات تحقیق و تفحص پیشنهاداتی را برای این موسسه پیشنهاد کردند، گفت: با بازنگری در اساسنامه و تغییر هویت حقوقی، شرکت همشهری از شرکت به مؤسسه تبدیل شود.
نظری افزود: واحد حقوقی در وصول مطالبات معوق و وجوه غیرقانونی دریافتی برخی مدیران سابق اقدام کند.
وی عنوان کرد: همچنین کارگروه امور قراردادها نیز در این شرکت، تشکیل و کمیته حسابرسی داخلی به منظور بهبود روش‌ها مستقر شود.
سخنگوی کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران بازنگری در کلیه قراردادهایی که به صرفه و صلاح مؤسسه نیست، را از دیگر پیشنهادات عنوان کرد.
در نهایت اعضای شورای شهر با 21 رای این گزارش را تصویب کردند.
تهرام/7244/ 7245/ 1539


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

ادبیات
ادبیات

آخرین اخبار

بهترین کتاب‌های سال ۲۰۱۸ از نگاه منتقدان گاردین
اگر ۲۰۱۷ سالی بود که اخبار سینما حول رسوایی‌های جنسی و اخلاقی می‌چرخید، ۲۰۱۸ سالی بود که دامنه این اخبار به دنیای ادبیات کشیده شد و معتبرترین جایزه ادبی جهان را قربانی کرد.
سندرم مثانه دردناک یا سیستیت بینابینی چیست؟
سیستیت بینابینی که به عنوان سندرم مثانه دردناک هم شناخته می‌شود یک بیماری مزمن است که موجب فشار روی مثانه، درد مثانه و گاهی اوقات درد لگن می‌شود. این درد از ناراحتی ملایم تا شدید است.
کیست مویی؛ نشانه‌ها و روش‌های درمان آن
وقتی یک کیسه کوچک پوستی که حاوی مو است در قسمت پایینی کمر و فاصله‌ی بین دو باسن ایجاد شود به آن کیست مویی می‌گویند. گاهی کیست مویی چیزی بیش از یک فرورفتگی حاوی چند موی پیچیده نیست، ولی کیست مویی مستعد عفونت است و ممکن است از آن ترشحات چرکی یا خونابه‌ای خارج شود.
ستاره‌هایی که از بیماری‌های کشنده نجات یافتند
شاید ما با خودمان فکر کنیم که ستاره های هالیوود همیشه زندگی سالم، شاد و مرفهی دارند، اما اشتباه کرده ایم، بیماری به سراغ آنها هم می رود. برخی از ستاره ها ترجیح می دهند که در مورد بیماری شان با مردم صحبت نکنند، در حالی که برخی دیگر از فاش کردن این راز ابایی ندارند.
تصاویر کمتر دیده شده از محمدعلی کلی، به مناسبت زادروزش
امروز سالروز تولد ۷۷ سالگی یکی از تاثیرگذارترین و شناخته شده ترین قهرمان های ورزشی تاریخ، یعنی محمد علی کلی است که در ۱۴ خرداد ۲۰۱۶ در سن ۷۴ سالگی دار فانی را وداع گفت.
در آرایشگاه‌های مردانه بالاشهر چه خبر است؟
کارشان آرایشگری مردان است، اما دستشان فقط به شانه و قیچی نمی‌رود و از مواد آرایشی و رنگ مو گرفته تا دستگاه‌هایی مثل بخور و سولاریم را می‌توان در بساطشان پیدا کرد. بعضی‌هایشان که خاص‌تر هستند خدماتی مثل مانیکور و پدیکور هم برای ناخن‌های دست و پا ارائه می‌کنند.
زوج‌های مشهوری که ست می‌پوشند
زوج‌ها معمولا پس از مدتی در کنار هم بودن، جدا از شخصیت، سبک لباس پوشیدن شان نیز شبیه بهم می‌شود. البته در این میان برخی از زوج‌ها هستند که سعی دارند لباس هایشان را با هم ست کنند تا در جمع بیشتر بدرخشند. این سبک لباس پوشیدن در میان زوج‌های مشهوز جهان نیز رواج دارد به طوری که برخی از آن‌ها در خیابان یا حتی روی فرش قرمز لباس‌هایی شبیه بهم به تن می‌کنند.
کی‌روش تمام شدنی است، تیم‌ملی نه
تیم‌ملی ایران وضعیت نسبتا خوبی در جام ملت‌های هفدهم دارد.
عشایر؛ ذخایری ارزشمند برای انقلاب
خرم آباد - ایرنا - بیش از 14 هزارو 638 خانوار با جمعیتی معادل 83 هزار و690 نفر از جمعیت استان لرستان را جامعه عشایری تشکیل می دهند که در 14 ایل و 15 طایفه مستقل سازمان یافته اند.
پلیس مادر باردار گرفتار در گردنه برفی بجنورد را نجات داد
بجنورد- ایرنا - رئیس سازمان اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: مادر باردار گرفتار در برف و کولاک گردنه امین الله بجنورد با امدادرسانی به موقع نیروهای پلیس به بیمارستان بنت الهدی منتقل و زایمان وی باموفقیت انجام شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

فال روزانه ۲۹/ ۱۰/ ۱۳۹۷
همراهان عزیز، محتوای منتشر شده در قالب فال روزانه برترین ها صرفا جنبه سرگرمی دارد.
تفاوت روسیه و شوروی سابق از دیدگاه بشار اسد
رئیس گروه دوستی پارلمان روسیه و سوریه گفت که در دیدار اخیر یک هیئت روسی با رئیس جمهور سوریه وی به تفاوت اصلی روسیه و شوروی سابق اشاره کرد.
تغییرات رنگ پوست نشانه سرطان است
انجمن سرطان آمریکا اعلام می‌کند که هرگز نباید تغییرات در رنگ پوست، بخصوص در افراد مبتلا به سرطان، نادیده گرفته شود.
آیت الله شبیری: وساطت برای استخدام شخصی که استحقاق ندارد، حرام است
بطور کلی چنانچه استخدام بر خلاف ضوابط باشد به گونه‌ای که فرد استحقاق حضور و دریافت حقوق و امتیازات آن مجموعه را نداشته باشد، حضورش جایز نخواهد بود و نباید چیزی دریافت کند. واسطه شدن برای چنین تخلفی نیز حرام است و در صورت وقوع باید بر اساس ضوابط قانونی عمل شود.
واکنش داماد امام موسی صدر به ادعای خوئینی‌ها
داماد امام موسی صدر به اظهارات اخیر آیت‌الله موسوی خوئینی که امام موسی صدر و شهید چمران را غیرهمراه با انقلاب اسلامی ایران خطاب کرده بود، واکنش نشان داد.
دادگاه خبرنگار پرس تی وی تا ساعاتی دیگر تشکیل می‌شود
دوبله ایران کِسِل است
آمریکا با رفتاردوگانه برابرخبرنگار پرس تی وی رسوا می شود
فرزند خبرنگار بازداشت شده پرس تی وی در آمریکا احضار شد
چهارمین جشنواره مطبوعات در آذربایجان شرقی برگزار می شود
خبررسانی امیدآفرین؛ رسالتی بزرگ ولی مغفول مانده
شبکه های اجتماعی و کنشگری سیاسی
رسانه ها، بازوی پلیس در تامین امنیت هستند
تیترهای 27 دی ماه روزنامه روزنما
فرمانده کل ارتش حساب توییتری ندارد