شیراز از برنامه مدون گردشگری بی بهره است

12:04 ۸۷ روز و ۹ ساعت پیش ایرنا 133 0
شیراز از برنامه مدون گردشگری بی بهره است

شیراز- ایرنا- سرپرست فرمانداری شیراز با بیان این که شیراز در حوزه گردشگری از برنامه مدون برخوردار نیست، گفت: استان فارس و به خصوص مرکز این استان در حوزه های گردشگری مذهبی، ادبی، طبیعی، فرهنگی و پزشکی دارای جاذبه هایی است که می تواند پذیرای گردشگران داخلی و خارجی بسیار زیادی باشد.

ایرنا

اسفندیار احمدی منش یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران ایرنا افزود: یکی از اصلی ترین پیش نیازهایی که شهرستان شیراز لازم دارد برنامه منسجم گردشگری با رویکردهای مختلف و پوشش تمامی جاذبه های این شهرستان است.
وی تاکید کرد: استان فارس ظرفیت بی بدیلی در حوزه گردشگری دارد البته باید برای تعیین سیاست های گردشگری در استان فارس و تهیه برنامه در این حوزه نگاه کلانی به گردشگری در استان داشته و این موضوع را مدنظر قرار دهیم که در فارس هم پیش از اسلام و هم بعد از اسلام ابنیه تاریخی و مذهبی متعددی وجود دارد.
سرپرست فرمانداری شیراز اظهارداشت: با توجه به برنامه ریزی های کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت بایستی نسبت به تهیه و تنظیم برنامه ای مدون اقدام کرده تا بتوان علاوه بر جذب گردشگران داخلی و خارجی مدت زمان اقامت آنان را در شهرستان شیراز افزایش دهیم.
احمدی منش در خصوص ارائه راهکار برای افزایش مدت زمان اقامت گردشگران نیز گفت: مدت زمان اقامت گردشگران در شهرستان شیراز بسیار کم است و یکی از راهکارهایی که می تواند باعث افزایش مدت زمان اقامت گردشگران در شیراز شود برگزاری مراسم ها و جشنواره های مختلف در ابعاد ملی و منطقه ای است البته در شهرستان شیراز ظرفیت برگزاری چنین مراسم هایی با توجه به وسعت و شرایط پذیرش میهمانان وجود دارد.
او اضافه کرد: هتل ها و همچنین مراکز اقامتی مختلفی در شهرستان شیراز وجود دارد که می تواند محلی مناسب برای اقامت میهمانان و گردشگران داخلی و خارجی در رویداد های مختلف باشد، از سوی دیگر مراکز بوم گردی مختلفی که در سطح شهرستان نیز دایر است می تواند با جذب گرشگران داخلی و خارجی نسبت به افزایش مدت زمان اقامت در حوزه گردشگری طبیعی اقدام کند.
وی نتایج حاصل از افزایش مدت زمان اقامت گردشگران را برشمرد و گفت: با افزایش مدت زمان اقامت گردشگران شاهد چندین تغییر در اقتصاد استان خواهیم بود که از جمله این تغییرات می توان به کاهش نرخ بیکاری، افزایش اشتغال در حوزه گردشگری و صنایع وابسته از جمله صنایع دستی و افزایش درآمدهای کلی استان اشاره کرد.

**امنیت سرمایه گذاری در شیراز تضمین شده است
سرپرست فرمانداری شیراز در بخش دیگری از مصاحبه با خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشت: یکی از عواملی که باعث خواهد شد سرمایه گذاران راغب به سرمایه گذاری باشند امنیت سرمایه گذاری و بازگشت سرمایه است از این رو هر سرمایه گذاری که در سطح شهرستان سرمایه گذاری کند این اطمینان به او داده خواهد شد که بر اساس قانون از وی حمایت خواهد شد.
احمدی منش با اشاره به عملیاتی شدن طرح های سرمایه گذاری خارجی در زمینه ساخت هتل در شهرستان شیراز گفت: این افراد با دریافت مجوز از سازمان های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و همچنین شهرداری شیراز در حال اجرای عملیات عمرانی ساخت هتل هستند و اگر در مسیر ساخت دچار مشکلی شوند با حمایتی که از سوی قانون از این سرمایه گذاران می شود کمبودهای زیرساخت های گردشگری برطرف خواهد شد.
وی ادامه داد: یکی از برنامه هایی که در خصوص رونق گردشگری در این شهرستان دنبال می کنیم، حمایت ویژه از افرادی است که در حوزه گردشگری و همچنین بوم گردی مراکز اقامتی ایجاد کنند.

**چهره بافت تاریخی با اعتبارات بازآفرینی شهری تغییر خواهد کرد
سرپرست فرمانداری شیراز در خصوص بافت تاریخی و فرهنگی نیز گفت: با تخصیص اعتبارات بازآفرینی شهری به بافت تاریخی و فرهنگی شاهد تغییر چهره این بافت و پویایی هر چه بیشتر بافت تاریخی خواهیم بود البته تسهیلات مختلفی نیز به سرمایه گذاران در این بخش ها پرداخت خواهد شد تا با جذب سرمایه گذاری در این بخش نسبت به تغییر چهره این منطقه اقدام و شاهد بهبود شرایط کلی منطقه باشیم.
وی درباره اقدامات صورت گرفته در راستای بهبود شرایط بافت های تاریخی و محله های در معرض اسیب های اجتماعی نیز گفت: در تمامی شهرک ها و همچنین بافت های تاریخی خانه های محله به عنوان مرکز آموزش های فرهنگی در این مناطق فعال شده و با جذب جوانان این مناطق نسبت به اموزش و اجرای برنامه های فرهنگی در سطح محله اقدام کرده اند.
احمدی منش درباره تاثیر خانه های محله نیز عنوان کرد: اقداماتی که این مراکز در محله های آسیب پذیر انجام داده اند سبب شده است که شاهد کاهش آسیب های اجتماعی در خانواده های در معرض آسیب باشیم و با انجام فعالیت های فرهنگی و توانمند سازی افراد تاثیرات محیطی را بر خانواده های ساکن در این محله ها کاهش داده ایم.
ع.پ / 2027


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

چرا کی‌روش از فدراسیون فوتبال ایران شکایت کرد
کارلوس کی‌روش برای دریافت طلب ۸۰۰ هزار دلاری خود از فدراسیون ایران شکایت کرده است و او دلیل این تصمیم را بی احترامی فدراسیون ایران می‌داند.
ویدئو- آخرین ساعات سال ۹۷ در بازار
ساعاتی مانده به تحویل سال همه ایرانیان خود را برای تحویل سال جدید آماده می‌کنند. تکاپوی مردم از هر جنس و قشری در این ساعات دیدنی است، اما آنچه که در این ساعات بیشتر از همه جلب توجه می‌کند، حضور پرشمار مردمی است که به خیابان‌ها آمده‌اند تا آخرین خریدهای سالشان را برای نوروز انجام دهند.همین مسئله باعث شده خیابان‌ها شور حال خاص نوروز به خود بگیرند.
تخلیه 20 روستای گمیشان برای دوری از خطر سیل آغاز شد
گرگان - ایرنا - فرماندار گمیشان گفت که به سبب طغیان رودخانه ها و حرکت حجم وسیعی از آب های هدایت شده مناطق بالادستی به سوی این شهرستان و با هدف حفظ جان مردم تخلیه بیست روستای منطقه از جمعیت صادر شد.
آخرین وضعیت وقوع سیل در مازندران
ساری -ایرنا- وقوع سیل اوایل هفته جاری و درآخرین روزهای زمستان سال 97 به حدود 200 روستا و یکهزار و 500 خانوار روستایی و شهری به خصوص در مناطق مرکزی و شرق مازندران خسارت وارد کرد و سه نفر نیز در این حادثه جان خود را از دست دادند.
ترافیک در جاده های منتهی به مشهد سنگین است
مشهد - ایرنا - رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی خراسان رضوی گفت: ترافیک در تمام جاده های منتهی به مشهد نیمه سنگین تا سنگین و تعداد خودرو های ورودی بیشتر از خودروهای خروجی از این شهر است.
جاری شدن آب در زاینده رود نشاط نوروزی را دو چندان کرد
اصفهان - ایرنا - استاندار اصفهان گفت: اجرایی شدن دستور رئیس جمهوری مبنی بر جاری شدن آب در زاینده رود، نشاط بهاری برای شهروندان و مسافران نوروزی در این استان را دو چندان کرده است.
ترافیک سنگین در پی بارش ها در جاده کرج - چالوس
کرج - ایرنا - کارشناس کنترل ترافیک پلیس راه استان البرز گفت: بارش برف و باران در محور کرج - چالوس سبب کندی تردد خودروها و ترافیک سنگین شده است.
یکی دو قدمی بهار
اصفهان - ایرنا - می گویند زمستان مشتاق بهار است اما حقیقت آن است بهار زودتر از آنچه فکرش را بکنیم جای پای خود را در فراخنای زمان باز می کند آنجا که ناگهان خود را در میان انبوه سنت ها و شلوغی های استقبال از بهار می یابیم.
مناطق شمال غرب گلستان در خطر سیل قرار گرفت
گرگان - ایرنا - مدیر کل دفتر مدیریت بحران استانداری گلستان گفت : براثر سرریز شدن آب در چند سد و طغیان رودخانه گرگان رود، خطر سیل و آبگرفتگی شهرها و روستاهای شمال غربی استان را تهدید می کند.
ساعات پایانی سال و اوج خرید نوروزی
مشهد - ایرنا - بازارها و خیابان های شهر زیارتی مشهد در ساعات پایانی سال جاری مملو از شور و شادی خرید نوروزی است و شهروندان تلاش می کنند هر چه سریعتر هر آنچه از قلم انداخته اند خریداری کنند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

کشیش مسیحی:حضرت علی(ع) وفرزندانش بهترین الگوبرای بشریت هستند
لندن - ایرنا - «کریستوفر کلوسی» کشیش مسیحی و پژوهشگر مطالعات اسلامی معتقد است که حضرت علی (ع) و فرزندان ایشان اسوه‌های بی‌نظیر و کامل برای بشر امروز هستند.
آخرین سوال نظرسنجی برنامه نود چه بود؟
شب گذشته به دستور مدیر شبکه سه برنامه نود با اجرای عادل فردوسی‌پور متوقف شد.
چوپان عشایر در سرمای خراسان شمالی یخ زد
بجنورد- ایرنا- رئیس اداره امور عشایر مانه و سملقان گفت: یک چوپان عشایر اهل استان گلستان در این شهرستان خراسان شمالی سه شنبه شب دچار سرمازدگی شد و فوت کرد.
علفه سنت یک روز مانده به عید در تربت حیدریه
تربت حیدریه - ایرنا - مراسم 'علفه' یا 'عرفه' از سنن ویژه نوروز بین مردم تربت حیدریه از جایگاه رفیعی برخوردار است که یک روز مانده به عید برگزار می شود.
کشتی فرنگی زیر ٢٣ سال قهرمانی آسیا-حریفان کشتی گیران ایران مشخص شدند
قرعه کشی هفت وزن مسابقات کشتی فرنگی زیر ٢٣ سال قهرمانی آسیا برگزار شد.
سیلاب گنبد، برنامه های نوروزی را تحت تاثیر قرار داد
فعالیت ستاد خدمات سفرهای نوروزی استان اردبیل آغاز شد
نخستین گروه مسافران نوروزی وارد اردبیل شدند
استاندار: کردستان پایگاە و خانەی همە کردهای دنیاست
جاری شدن آب در زاینده رود نشاط نوروزی را دوچندان کرد
سلسله آماده استقبال از مسافران نوروزی شده است
مسافران نوروزی همدان افزایش می یابد
گردشگری مبنای توسعه همدان است
8385 مسافر از جاذبه های گردشگری همدان بازدید کردند
شهر زیرزمینی و مهرابه سفیدشهر آران و بیدگل بهره برداری شد