شیراز از برنامه مدون گردشگری بی بهره است

12:04 ۱۸۳ روز و ۶ ساعت پیش ایرنا 161 0
شیراز از برنامه مدون گردشگری بی بهره است

شیراز- ایرنا- سرپرست فرمانداری شیراز با بیان این که شیراز در حوزه گردشگری از برنامه مدون برخوردار نیست، گفت: استان فارس و به خصوص مرکز این استان در حوزه های گردشگری مذهبی، ادبی، طبیعی، فرهنگی و پزشکی دارای جاذبه هایی است که می تواند پذیرای گردشگران داخلی و خارجی بسیار زیادی باشد.

ایرنا

اسفندیار احمدی منش یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران ایرنا افزود: یکی از اصلی ترین پیش نیازهایی که شهرستان شیراز لازم دارد برنامه منسجم گردشگری با رویکردهای مختلف و پوشش تمامی جاذبه های این شهرستان است.
وی تاکید کرد: استان فارس ظرفیت بی بدیلی در حوزه گردشگری دارد البته باید برای تعیین سیاست های گردشگری در استان فارس و تهیه برنامه در این حوزه نگاه کلانی به گردشگری در استان داشته و این موضوع را مدنظر قرار دهیم که در فارس هم پیش از اسلام و هم بعد از اسلام ابنیه تاریخی و مذهبی متعددی وجود دارد.
سرپرست فرمانداری شیراز اظهارداشت: با توجه به برنامه ریزی های کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت بایستی نسبت به تهیه و تنظیم برنامه ای مدون اقدام کرده تا بتوان علاوه بر جذب گردشگران داخلی و خارجی مدت زمان اقامت آنان را در شهرستان شیراز افزایش دهیم.
احمدی منش در خصوص ارائه راهکار برای افزایش مدت زمان اقامت گردشگران نیز گفت: مدت زمان اقامت گردشگران در شهرستان شیراز بسیار کم است و یکی از راهکارهایی که می تواند باعث افزایش مدت زمان اقامت گردشگران در شیراز شود برگزاری مراسم ها و جشنواره های مختلف در ابعاد ملی و منطقه ای است البته در شهرستان شیراز ظرفیت برگزاری چنین مراسم هایی با توجه به وسعت و شرایط پذیرش میهمانان وجود دارد.
او اضافه کرد: هتل ها و همچنین مراکز اقامتی مختلفی در شهرستان شیراز وجود دارد که می تواند محلی مناسب برای اقامت میهمانان و گردشگران داخلی و خارجی در رویداد های مختلف باشد، از سوی دیگر مراکز بوم گردی مختلفی که در سطح شهرستان نیز دایر است می تواند با جذب گرشگران داخلی و خارجی نسبت به افزایش مدت زمان اقامت در حوزه گردشگری طبیعی اقدام کند.
وی نتایج حاصل از افزایش مدت زمان اقامت گردشگران را برشمرد و گفت: با افزایش مدت زمان اقامت گردشگران شاهد چندین تغییر در اقتصاد استان خواهیم بود که از جمله این تغییرات می توان به کاهش نرخ بیکاری، افزایش اشتغال در حوزه گردشگری و صنایع وابسته از جمله صنایع دستی و افزایش درآمدهای کلی استان اشاره کرد.

**امنیت سرمایه گذاری در شیراز تضمین شده است
سرپرست فرمانداری شیراز در بخش دیگری از مصاحبه با خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشت: یکی از عواملی که باعث خواهد شد سرمایه گذاران راغب به سرمایه گذاری باشند امنیت سرمایه گذاری و بازگشت سرمایه است از این رو هر سرمایه گذاری که در سطح شهرستان سرمایه گذاری کند این اطمینان به او داده خواهد شد که بر اساس قانون از وی حمایت خواهد شد.
احمدی منش با اشاره به عملیاتی شدن طرح های سرمایه گذاری خارجی در زمینه ساخت هتل در شهرستان شیراز گفت: این افراد با دریافت مجوز از سازمان های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و همچنین شهرداری شیراز در حال اجرای عملیات عمرانی ساخت هتل هستند و اگر در مسیر ساخت دچار مشکلی شوند با حمایتی که از سوی قانون از این سرمایه گذاران می شود کمبودهای زیرساخت های گردشگری برطرف خواهد شد.
وی ادامه داد: یکی از برنامه هایی که در خصوص رونق گردشگری در این شهرستان دنبال می کنیم، حمایت ویژه از افرادی است که در حوزه گردشگری و همچنین بوم گردی مراکز اقامتی ایجاد کنند.

**چهره بافت تاریخی با اعتبارات بازآفرینی شهری تغییر خواهد کرد
سرپرست فرمانداری شیراز در خصوص بافت تاریخی و فرهنگی نیز گفت: با تخصیص اعتبارات بازآفرینی شهری به بافت تاریخی و فرهنگی شاهد تغییر چهره این بافت و پویایی هر چه بیشتر بافت تاریخی خواهیم بود البته تسهیلات مختلفی نیز به سرمایه گذاران در این بخش ها پرداخت خواهد شد تا با جذب سرمایه گذاری در این بخش نسبت به تغییر چهره این منطقه اقدام و شاهد بهبود شرایط کلی منطقه باشیم.
وی درباره اقدامات صورت گرفته در راستای بهبود شرایط بافت های تاریخی و محله های در معرض اسیب های اجتماعی نیز گفت: در تمامی شهرک ها و همچنین بافت های تاریخی خانه های محله به عنوان مرکز آموزش های فرهنگی در این مناطق فعال شده و با جذب جوانان این مناطق نسبت به اموزش و اجرای برنامه های فرهنگی در سطح محله اقدام کرده اند.
احمدی منش درباره تاثیر خانه های محله نیز عنوان کرد: اقداماتی که این مراکز در محله های آسیب پذیر انجام داده اند سبب شده است که شاهد کاهش آسیب های اجتماعی در خانواده های در معرض آسیب باشیم و با انجام فعالیت های فرهنگی و توانمند سازی افراد تاثیرات محیطی را بر خانواده های ساکن در این محله ها کاهش داده ایم.
ع.پ / 2027


گروه های زیر مجموعه فرهنگی هنری

دین و اندیشه
دین و اندیشه

آخرین اخبار

هوک: ترامپ به شدت خواهان مذاکره است-تهران خواهان توافق باشد آماده برقراری روابط دیپلماتیک هستیم
نماینده ویژه آمریکا در امور ایران با بیان اینکه رئیس جمهور کشورش بسیار خواهان مذاکره با ایران است، در اظهاراتی ادعایی گفت که ایران از نظر دیپلماتیک منزوی‌تر شده است.
ترامپ: درخواست ما از ایران ساده است- چین و ژاپن خودشان از کشتی‌هایشان در تنگه هرمز حفاظت کنند
رئیس‌جمهور آمریکا در توییتی جدید از ایران خواست تا آنچه را که او "برنامه سلاح‌های هسته‌ای و حمایت از تروریسم" خواند کنار بگذارد.
ظریف: سامانه‌ای که پهپاد آمریکایی را ساقط کرد کاملاً ایرانی است- اقدام سپاه غرور آفرین بود
محمدجواد ظریف تاکید کرد، سامانه‌ای که پهپاد آمریکایی را بر فراز آبهای خلیج فارس هدف قرار داد، کاملاً ایرانی بود.
ادعای بی‌اساس وزیر خارجه مصر علیه ایران
وزیر خارجه مصر ایران را به دخالت در امور داخلی کشورهای عربی متهم کرد.
افتتاح نمایشگاه عکاسی فتو دیپلمات نگاه جهانی-هنر ایرانی
با حضور وزیر امور خارجه کشورمان نمایشگاه" فتو دیپلمات نگاه جهانی-هنر ایرانی" افتتاح شد.
انتقاد شورای نظامی سودان از طرح‌های میانجیگری اتیوپی و اتحادیه آفریقا
شورای نظامی سودان از طرح‌های اتیوپی و اتحادیه آفریقا برای پایان دادن به بحران سیاسی این انتقاد کرد.
استقلال ایران را با هیچ امتیازی معاوضه نمی‌کنیم- پیشنهاد مذاکره بدون پیش‌شرط ترامپ فریب است
سفیر جمهوری اسلامی ایران در ژاپن با تاکید بر این‌که استقلال ملت و کشور ایران را با هیچ امتیازی معاوضه نمی‌کنیم،‌ گفت: جامعه بین المللی باید از طریق اجماع سازی و مقاومت، در جهت تنش زدایی در منطقه و مقابله با اقدامات نظامی آمریکا حرکت کند.
ترزا می: اولویت ما رسیدن به راه حل سیاسی برای کاهش تنش با ایران است
نخست وزیر مستعفی انگلیس با تاکید بر اینکه تلاش خواهند کرد که در برجام باقی بمانند، گفت: اولویت ما رسیدن به یک راه حل سیاسی برای کاهش تنش با ایران است.
برخورد دو جنگنده در شمال آلمان
رسانه‌ها از سقوط دو هواپیمای جنگی آلمانی در شمال شرقی این کشور خبر دادند.
انتقاد شدید مقامات روس از تحریم‌های آمریکا علیه ایران
معاون وزیر امورخارجه روسیه با انتقاد از تحریم‌های آمریکا علیه ایران گفت که مسکو با این سیاست واشنگتن مقابله خواهد کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

آماده باش ارتش یونان در پی تشدید اوضاع در مدیترانه
ارتش یونان یکشنبه از آماده باش نیروهای خود جهت مقابله احتمالی با ترکیه خبر داد.
سرمربی جدید پرسپولیس مشخص شد
بنابر ادعای برخی رسانه‌ها سرمربی سابق تیم ملی کرواسی به‌زودی هدایت پرسپولیس را بر عهده خواهد گرفت.
رقم پیشنهادی چاچیچ به پرسپولیس
در حالیکه اعضای هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس برای انتخاب جانشین برانکو روی سه نام به توافق رسیده‌اند اما به نظر می‌رسد آنته چاچیچ کروات از شانس بیشتری برای هدایت پرسپولیس در فصل آینده برخوردار خواهد بود.
شعرهای میثم مطیعی به چاپ سوم رسید
این کتاب که دربرگیرندۀ مجموعۀ اشعار اجراشده در سال‌های گذشته و به مناسبت‌های مختلف توسط میثم مطیعی است، به کوشش محمدرضا وحیدزاده و به همت انتشارات کتابستان چاپ شده است.
انهدام پهپاد جاسوسی آمریکا موجب تحقیر هیمنه پوشالی آمریکا شد
نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: اقدام شجاعانه و افتخارآفرین هوافضای سپاه در انهدام پهپاد جاسوسی فوق پیشرفته و گران‌قیمت آمریکا تحقیر هیمنه پوشالی آمریکا را به همراه داشت و ترامپ را در بهت و حیرت فرو برد.
کشف پناهگاهی با معماری دستکند در سیاهکل
آن ثبت صلواتی بود، این مزایده جدی است
۳۸ محوطه در انتظار جهانی شدن در باکو
«آتش» نشانه‌های باستانی را دود می‌کند
«ونیز» را به فهرست میراث جهانی در خطر اضافه کنید
نگرانی گرجستان از بایکوت گردشگری توسط روس‌ها
ویدئو - شهری که تنها یک شهروند دارد
ایران برای جذب هر خارجی چقدر خرج می‌کند؟
ایتالیا 2000 اثر باستانی به برزیل امانت می‌دهد
تلاش صهیونیست‌ها برای تخریب روابط ملت ایران و عراق- درآمد 1000 دلاری از ورود هر عراقی به ایران