مصوبه انتقال درمان، ایثارگران را دچار مشکل می کند

12:04 ۱۷۷ روز و ۱۳ ساعت پیش ایرنا 164 0
مصوبه انتقال درمان، ایثارگران را دچار مشکل می کند

خرم آباد - ایرنا - مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران گفت: مصوبه یازدهم مهرماه سال جاری دولت در مورد انتقال درمان ایثارگران از بنیاد شهید به دستگاه های اجرایی آنان را دچار تحمیل هزینه های درمان می کند.

ایرنا

به گزارش ایرنا، غلامرضا یاوند عباسی روز یکشنبه در شورای هماهنگی امور ایثارگران دستگاههای اجرایی لرستان در سالن جلسات استانداری لرستان مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران با بیان اینکه گاهی در تصمیم گیری ها، تصمیمات خوب در مواقعی بد اتخاذ می شوند، افزود: در حوزه درمان این تصمیم گیری در زمان بدی اتخاذ شد و مصوبه دولت به دنبال اجرای آن در همان روز نبود و باید شرایط اجرای آن مهیا می شد.
یاوند عباسی ادامه داد: سلب مسئولیت بنیاد شهید و امور ایثارگران از اقدامات درمانی ایثارگران با این این مصوبه درست نبود اگرچه بنیاد شهید بدهی بالایی به بیمه یاران و دی داشت و اعتبارات کاملا تخصیص داده نشده بود.
وی افزود: رسالت بنیاد شهید رسیدگی به امور ایثارگران است و نبود اعتبار دلیل بر سلب مسولیت به یکباره نمی شود.
وی اظهار داشت: اغلب دستگاه ها هزینه درمان را تقبل نکرده اند و جانبازان و ایثارگران دچار درد تحمیل هزینه هم شده اند.
وی ادامه داد: در این راستا وزیر کشور نامه ای به معاون اول ریاست جمهوری نوشته شد تا درمان توسط بنیاد شهید تا پایان سال به روال سابق باشد و اگر قرار است دستگاه های اجرایی متولی بحث درمان باشند در اعتبارات سال آینده پیش بینی شود و دستگاه اجرایی فرد بازنشسته مشخص شود.
وی همچنین با بیان اینکه آئین نامه این شورا با موافقت وزیرکشور به استانداری ها ابلاغ شد و جلسات این شورا سه ماه یکبار با ریاست استانداران یا معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع باید تشکیل شود، افزود: قوانین و مقرارت مربوط به امور ایثارگران باید مورد بررسی قرار گیرد.
وی اظهار داشت: تصویب قانون و مقرارت و نظارت و پیگیری اجرای قوانین تکلیف این شورا است و دلیل اینکه بسیاری از قوانین به درستی انجام نمی شود نظارت ضعیف است.
یاوند عباسی با بیان اینکه مشاوران امور ایثارگران 2 وظیفه اصلی در حوزه فرهنگ ایثار و شهادت و خدمات رسانی دارند، ادامه داد: ماده 63 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران ظرفیتی به نام شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت با حضور ریاست جمهوری و دبیر رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ایجاد کرده که در استان ها هم به ریاست استانداران برگزار می شود.
مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران گفت: ریل گذاری امر فرهنگ ایثار و شهادت در این شورا انجام می شود و مشاوران امور ایثارگران در دستگاه ها در این راستا 2 اقدام مناسبتی و غیرمناسبتی با توجه به ظرفیت های دستگاه باید انجام دهند.
وی تاکید کرد که به مناسبت های تقویمی تکریم ایثارگران و جانبازان و خانواده آنها در دستور کار قرار گیرد.
یاوند عباسی اظهار داشت: یکی از بهترین روش های تکریم ایثارگران توانمند تصدی پست مدیریتی است که البته ایثارگران باید تمام توان خود در راستای خدمات رسانی مطلوب به کارگیرند تا مردم از نشانه های بارز خانواده های ایثارگران را مدیران مطلوب بدانند.
وی ادامه داد: بدترین ضربه به فرهنگ ایثار و شهادت مدیریت فردی ناتوان در این عرصه است.
یاوند عباسی با بیان اینکه ایثارگران به اندازه کافی تجلیل نشدند، افزود: توجه به خانواده های ایثارگران و تکریم آنان بسیار اهمیت دارد.
وی با انتقاد از اینکه در برنامه ریزی ها خانواده جامعه ایثارگر و شهدا در حال محدود شدن هستند، اظهار داشت: حذف افراد خانواده های شهدا و ایثارگر از سهمیه ها، به معنای محدود کردن آنان است.
مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران اظهار داشت: ماده 14 قانون تسهیلات استخدامی و اجتماعی جانبازان تاکید کرده که همه دستگاه های اجرایی موظفند یک فرد یا یک واحد را زیر نظر بالاترین مقام اجرایی دستگاه برای رسیدگی به امور جانبازان و ایثارگران در نظر بگیرند.
وی اظهار داشت: طرحی در راستای بازنگری این ماده با قید پست و اعتبار متناسب با تعداد ایثارگران دستگاه در دولت پیش بینی شود، به مجلس تقدیم شده است.
یاوند عباسی ادامه داد: در سال 80 پست مشاور امور ایثارگران برای وزارتخانه ها و سازمان های دولت پیش بینی شد و استانداری ها اقدام کردند اما بسیاری از دستگاه ها این پست را ندارند.
وی با انتقاد از مناسب سازی امکان و معابر عمومی اظهار داشت: ذیل ماده 2 قانون جامع معلولین ستاد مناسب سازی معابر و اماکن عمومی با ریاست وزیر کشور و در استانداری ها توسط معاون عمرانی استاندار اداره می شود.
یاوند عباسی اظهار داشت: موضوع مناسب سازی حق الناس است و این در حالی است که مسائل فنی در مناسب سازی ها رعایت نمی شود.
7274/6060


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

کاهش تسلیحات هسته‌ای در جهان
مرکز پژوهشی بین المللی صلح واقع در سوئد اعلام کرد: با وجود اقدام کشور‌های دارای سلاح هسته‌ای به ارتقای این نوع سلاح‌های کشتار جمعی، اما سلاح هسته‌ای در آینده کاهش خواهد یافت.
ابهام در انتخابی تیم ملی کشتی آزاد- یزدانی و قاسمپور چند بار باید کشتی بگیرند؟
در فاصله ۱۰ روز مانده تا برگزاری رقابت‌های مهم انتخابی تیم ملی کشتی آزاد که قرار است در ۵ وزن برگزار شود، هنوز قانون برگزاری این رقابت ها و اینکه کشتی گیران در چند مبارزه و بر چه اساسی انتخاب می‌شوند، مشخص نشده است.
درخواست داماد ترامپ از ولیعهد سعودی
دو منبع سعودی به وبگاه خبری «میدل‌ایست آی» انگلیس گفته‌اند جرد کوشنر، داماد و مشاور ترامپ از محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی خواسته است که فعلا دست از اعدام‌ بردارد.
صحبت‌های خطیر، مواضع باشگاه بود-منزوی وظیفه مذاکره با وریا و حسینی را برعهده دارد
باشگاه استقلال درباره نقل و انتقالات این باشگاه اطلاعیه صادر کرد.
اردوغان: اعتقادی به مرگ طبیعی مُرسی ندارم
رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه پس از برگزاری نماز میت غیابی محمد مرسی، رئیس‌جمهور سابق مصر در استانبول گفت: «اعتقادی به مرگ طبیعی وی ندارم.»
شاندیزی: آسان‌ترین بازی برای فوتسال ایران سخت‌ترین بازی می‌شود
سرمربی تیم فوتسال زیر ۲۰ سال ایران گفت: بازی با لبنان را خیلی بد شروع کردیم و بچه‌ها بی‌رمق بودند.
انتقاد عربستان از اخوان المسلمین
وزارت خارجه عربستان اعلام کرد: اخوان المسلمین گروهی تروریستی است که نماینده اسلام نبوده و ثبات کشور‌ها را بر هم می‌زند.
صعود امیدهای فوتسال ایران به نیمه‌نهایی آسیا با برتری مقابل لبنان
امیدهای فوتسال ایران با پیروزی برابر لبنان راهی نیمه نهایی مسابقات قهرمانی زیر بیست سال آسیا شدند.
معرفی سرپرست جدید وزارت دفاع آمریکا
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد مارک اسپر، وزیر نیروی زمینی را به عنوان سرپرست جدید وزارت دفاع معرفی می‌کند.
هشدار جدی نخست وزیر عراق به مداخله جویان
عادل عبدالمهدی، نخست‌وزیر عراق اعلام کرد: ما به هیچ کشور منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اجازه نمی‌دهیم که در خاک عراق حضور یابد و بدون توافق با دولت بخواهد علیه کشوری دیگر فعالیت کند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

ابهام در انتخابی تیم ملی کشتی آزاد- یزدانی و قاسمپور چند بار باید کشتی بگیرند؟
در فاصله ۱۰ روز مانده تا برگزاری رقابت‌های مهم انتخابی تیم ملی کشتی آزاد که قرار است در ۵ وزن برگزار شود، هنوز قانون برگزاری این رقابت ها و اینکه کشتی گیران در چند مبارزه و بر چه اساسی انتخاب می‌شوند، مشخص نشده است.
امیدوارم در استقلال بمانم
نورافکن در مورد اینکه فصل بعد در استقلال می‌مانی یا نه، گفت: تا این لحظه که با شما صحبت می‌کنم صحبت‌های با شارلوای بلژیک شده است .
کاهش تسلیحات هسته‌ای در جهان
مرکز پژوهشی بین المللی صلح واقع در سوئد اعلام کرد: با وجود اقدام کشور‌های دارای سلاح هسته‌ای به ارتقای این نوع سلاح‌های کشتار جمعی، اما سلاح هسته‌ای در آینده کاهش خواهد یافت.
درخواست داماد ترامپ از ولیعهد سعودی
دو منبع سعودی به وبگاه خبری «میدل‌ایست آی» انگلیس گفته‌اند جرد کوشنر، داماد و مشاور ترامپ از محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی خواسته است که فعلا دست از اعدام‌ بردارد.
چند درصد مردم ایران در سال ۵۶ زیر خط فقر بودند؟
محمد رضا مرندی عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی در نشست تخصصی «نگاهی به کارنامه نظام جمهوری اسلامی ایران در گام اول» که در موسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی برگزار شد، گفت: در ارزیابی کارآمدی یک سیستم باید 4 عنصر اهداف، عملکرد، موانع و امکانات مورد توجه قرار گیرند.
ˮدخانیاتˮ، تهدیدی برای سلامت و رفاه جهانی است
سفر سالانه ۳۰۰ هزار خارجی برای انجام امور درمانی به ایران
وظیفه سختِ وزارت بهداشت در مرزبانی سلامت
واکنش هلال احمر به خبر واردات داروی جعلی سالک و تکذیب آن
نخستین شهرک دارویی کشور در البرز افتتاح شد
تا نیمه نخست ۹۹ نگرانی دارویی نداریم
مشکل‌سازی بیمه‌ها برای بیمارستان‌ها- نسخه نویسی الکترونیک در ۶ استان از اول تیرماه
ایران میزبان 20 میلیون توریسم سلامت در 1400
قلبِ بیمار، تهدیدی برای سلامتِ مغز
رونمایی از 9 قلم دارو امروز ‌در البرز