کمک‌ حامیان قزوینی به ایتام 32 درصد افزایش یافت

11:32 ۲۰۹ روز و ۱۵ ساعت پیش ایرنا 262 0
کمک‌ حامیان قزوینی به ایتام 32 درصد افزایش یافت

قزوین - ایرنا - قائم مقام کمیته امداد استان قزوین گفت: کمک های طرح اکرام ایتام در هشت ماهه سال جاری 32 درصد رشد داشته است.

ایرنا

امیر محبی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی این مدت 53 میلیارد و 915 میلیون ریال به صورت نقدی و غیر نقدی از سوی حامیان به کودکان قزوینی کمک شده است.
وی با بیان اینکه این میزان حمایت نسبت به مدت مشابه سال قبل 32 درصد افزایش یافته است، افزود: در این مدت هزار و 655 کودک نیازمند از حمایت های کمیته امداد استان بهره مند شده اند.
محبی تعداد کل حامیان فعال و نیمه فعال طرح اکرام ایتام را 13هزار و 988 نفر اعلام کرد و افزود: متوسط سرانه پرداختی ماهیانه هر حامی ایتام 481 هزار ریال و متوسط سرانه ماهیانه دریافتی هر یتیم چهار میلیون ریال است.
این مسئول حامیان جدید طرح اکرام ایتام را هزار و 71 نفر عنوان کرد و اظهار داشت: این حامیان از ابتدای سال جاری تاکنون از 809 نفر حمایت نقدی و غیرنقدی داشته اند.
محبی درباره طرح اکرام ایتام گفت: در این طرح، افراد نیکوکار با پذیرفتن حمایت مالی از یک یا چند یتیم برای رفع مشکلات مادی و معنوی آنان در طول سال اقدام می‌ کنند.
قائم مقام کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قزوین مدت حمایت در این طرح را حداقل یک سال عنوان کرد و گفت: در این مدت حامی به صورت ماهیانه مبلغ تعهد شده خود را به شماره حساب کمیته امداد امام خمینی(ره) محل سکونت یتیم با شناسه واریز مخصوص واریز می‌کند.

*** 3210 کودک قزوینی در طرح اکرام محسنین حمایت شدند
این مسئول اضافه کرد: سه هزار و 210 کودک قزوینی طی هشت ماهه سال جاری در طرح اکرام محسنین حمایت شدند.
محبی افزود: حامیان طرح اکرام محسنین در این مدت 23 میلیارد و 606 میلیون ریال در قالب نقدی و غیرنقدی به کودکان کمک کرده اند.
وی اضافه کرد: این میزان حمایت از حامیان طرح اکرام محسنین در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 51 درصد افزایش داشته است.
محبی با بیان اینکه هم‌اکنون بیش از سه هزار کودک با سرپرست ناتوان در استان قزوین زندگی می‌کنند، افزود: پنج هزار و 93 حامی در طرح اکرام محسنین به صورت فعال و نیمه فعال از این کودکان حمایت می کنند.
این مقام مسئول ادامه داد: متوسط سرانه پرداختی ماهیانه هر حامی محسنین 579هزار ریال و متوسط سرانه ماهیانه دریافتی هر فرزند محسنین به مبلغ 919 هزار ریال است.
وی با اعلام اینکه تاکنون 2 هزار 319 حامی در این طرح ثبت نام کردند و هزار و 723 حامی در این طرح جذب شدند، گفت: هزار و 248 نفر نیز به عنوان حامی جدید در طرح اکرام محسنین ثبت ‌نام کرده اند که از این تعداد 914 نفر در هشت ماهه اول کمک های قابل توجهی داشته اند.
17مرکز کمیته امداد در استان قزوین فعالیت دارند.
9925* 6101


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

قاضی سراج: انتخابات شورایاری‌ها 100 درصد غیرقانونی است
قاضی سراج در حاشیه بازدید از نمایشگاه الکامپ در مورد نرخ‌گذاری قیمت خودرو، گفت: ما نامه نوشتیم و هنوز جواب قانع‌کننده‌ای دریافت نکردیم.
فعالیت ٣٥ هزار زندانی حقوق‌بگیر در زندان‌های کشور
رحیم مطهرنژاد در حاشیه بازدید از بیست و پنجمین نمایشگاه الکامپ گفت: طی ٧ سال گذشته با کمک سازمان زندان‌ها و سازمان امور فنی و حرفه‌ای کشور، ٥٠٠ هزار زندانی آموزش فنی حرفه‌ای دیدند.
ارائه معاینه فنی برتر فقط در مراکز شهر تهران
مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران گفت: تخفیف 25 درصدی عوارض تردد در محدوده‌های ترافیکی صرفاً برای معاینه فنی برتر از مراکز معاینه فنی شهر تهران لحاظ می‌شود.
چند هزار زائر وارد عربستان شدند؟
بر اساس تازه ترین آمار منتشره شده از سوی ستاد های مدینه و مکه، تا پایان امروز شنبه (29 تیرماه) 39094 نفراز زائران و کارگزاران حج 98 وارد خاک عربستان می شوند.
اتهام «فساد و تروریسم» حربه آمریکا علیه مخالفین حضور نظامی در عراق
«حامد الموسوی»، نماینده پارلمان عراق از ائتلاف الفتح گفت که آمریکا دور جدیدی از تحریم‌ها را علیه مقامات سیاسی و امنیتی عراق آغاز خواهد کرد.
رفتن یک مقام آمریکایی دیگر از پنتاگون
دیوید تراچتنبرگ» معاون وزیر دفاع آمریکا در امور سیاسی روز جمعه آینده از سمت خود کناره‌گیری می‌کند.
لغو پروازهای «بریتیش ایرویز» به قاهره
شرکت هوایی «بریتیش ایرویز» شامگاه شنبه به وقت تهران از لغو تمام پروازهای خود به «قاهره»، پایتخت مصر خبر داد.
استقبال سرد از وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در آمریکا
«اسرائیل کاتص» وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی که به تازگی به صورت رسمی به این سمت منصوب شده ، هفته جاری به واشنگتن سفر کرد.
موضوع گفت‌وگوی تلفنی چاووش‌اوغلو و پامپئو
منابع دیپلماتیک اعلام کردند که «مولود چاوش اوغلو» وزیر امور خارجه ترکیه روز شنبه تلفنی با «مایک پامپئو» همتای آمریکایی خود درباره پرونده جنگنده‌های اف-35 و سامانه دفاع موشکی اس-400 روسیه و موضوع سوریه گفت‌وگو کردند.
برگزاری تظاهرات ضدبرکسیت در خیابان‌های لندن
تعدادی از فعالان طرفدار اروپا امروز (شنبه)، ۲۰ ژوئیه، به عنوان بخشی از برنامه «راهپیمایی برای تغییر» به خیابان‌های لندن آمدند تا اعتراض خود به برکسیت را نشان دهند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

قاضی سراج: انتخابات شورایاری‌ها 100 درصد غیرقانونی است
قاضی سراج در حاشیه بازدید از نمایشگاه الکامپ در مورد نرخ‌گذاری قیمت خودرو، گفت: ما نامه نوشتیم و هنوز جواب قانع‌کننده‌ای دریافت نکردیم.
نگرانی تجار برزیلی از خراب شدن تجارت با ایران
ژائیر بولسونارو، رئیس‌جمهور برزیل گفت دولت برزیل به شرکت‌های داخلی در مورد تحریم‌های اعمال شده آمریکا علیه ایران و پیامدهای احتمالی عدم تبعیت از آنها هشدار داده است.
چهار کشتی ایرانی در انتظار سوخت در بنادر برزیل
دو کشتی فله‌بر دیگر ایران که با محموله اوره به برزیل آمده و قرار بود با محموله ذرت به ایران برگردند، بدون سوخت ماندند زیرا شرکت دولتی پتروبراس از فروش سوخت بانکر به آنها به علت تحریم‌های آمریکا خودداری می‌کند.
خسارت‌های برجام کم بوده که وعده تمدید محدودیت‌های آن را می‌دهید؟
سخت‌تر کردن نظارت‌های هسته‌ای بر ایران در حالی که تمام تعهدات طرف آمریکایی و اروپایی نقض شده، این پیغام را با خود دارد که طرف قاطعیت لازم در ایستادن پای خطوط قرمز و حقوق خود در توافق را ندارد.
فعالیت ٣٥ هزار زندانی حقوق‌بگیر در زندان‌های کشور
رحیم مطهرنژاد در حاشیه بازدید از بیست و پنجمین نمایشگاه الکامپ گفت: طی ٧ سال گذشته با کمک سازمان زندان‌ها و سازمان امور فنی و حرفه‌ای کشور، ٥٠٠ هزار زندانی آموزش فنی حرفه‌ای دیدند.