برون سپاری مسئولیت ها از برنامه های دولت است

13:14 ۲۰۷ روز پیش ایرنا 245 0
برون سپاری مسئولیت ها از برنامه های دولت است

کرج-ایرنا- استاندارالبرز گفت: دولت به دنبال جبران نقص ها و کمبودها برای ایجاد امنیت، آرامش و رفاه مردم بوده و دراین زمینه برون سپاری مسئولیت ها در برنامه کاری است.

ایرنا

به گزارش ایرنا، عزیزاله شهبازی روز یکشنبه در نشست با اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار کرج افزود: البرز بسترهای فراوانی برای فعالیت های صنعتی، کشاورزی، فناوری های نوین دارد که باید از چنین فرصت هایی در مسیر رشد و توسعه استان به نحو مطلوب بهره برداری کرد.
وی ادامه داد: فرصت ها کم و عمر مسئولیت ها کوتاه است بنابراین باید از این ظرفیت ها برای ارائه بهترین عملکرد در دوران خدمت خود اقدام کنیم.
استاندار البرز تاکید کرد: استانداری در مسیر تحقق اهداف شورای اسلامی شهر، همراه و تسهیل گر است لیکن قصد دخالت در تصمیم منتخبان مردم را نداریم ولی اگر اعضای شورا نیاز به همراهی و مساعدت داشته باشند، در کنار آنها خواهیم بود.
شهبازی با اشاره به اینکه به احترام اعضا و رای مردم، جلسه بعدی در محل شورای اسلامی شهر کرج برگزار خواهد شد، افزود: مردم فرهیخته کرج هوشمندانه اقدام کرده و افراد شایسته ای را انتخاب کرده اند.
وی ادامه داد: با گذشت 16 ماه از پنجمین شورای اسلامی شهر کرج، اعضا با فراز و نشیب های بسیاری بخصوص در انتخاب شهردار مواجه بودند ولی در نهایت سرفرازانه از چالش ها عبور کردند.
شهبازی با بیان اینکه از مشکلات و در مقابل فرصت های موجود در کلانشهر کرج آگاه هستیم، گفت: ظرفیت های فراوانی در حوزه های مختلف کرج موجود است، از این رو به تصمیمات موثر و کارگشای شورای اسلامی شهر در راستای بهره برداری از فرصت ها امید داریم.
وی افزود: انتخاب شهردار کرج و اتحاد و انسجام موجود بین اعضای شورای اسلامی شهر کرج، گواه بر همدلی اعضا در راستای بهبود و پیشرفت این کلانشهر است.
استاندار البرز اضافه کرد: اکنون دولت به دنبال تفویض اختیارات به مردم و بخش خصوصی است و در این رابطه شورای اسلامی شهر با تصمیمات خود نقش بسزایی در این روند دارد.
شهبازی افزود: شهردار عامل تصمیمات شورای اسلامی شهر محسوب می شود و به طور قطع خارج از این چارچوب، اقدامی صورت نمی گیرد.
وی ادامه داد: شوراهای اسلامی می توانند بر اساس قانون، به مجلس شورای اسلامی طرح ارائه دهند از این رو چنین جایگاهی بسیار ارزشمند و موثر است.
استاندار البرز گفت: بر اساس منظومه فکری و باورهای خود به هیچ عنوان درصدد دخالت در امور و مصوبات شورای اسلامی شهر نیستم ولی در صورت نیاز به مساعدت، این جمع را همراهی خواهم کرد.
وی با اشاره به نشست روز گذشته خود با معاون امور اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور افزود: در این نشست به وضعیت اجرایی بزرگراه شهید همت اشاره شد .
وی گفت: ساخت کنارگذر شمالی توسط شهرداری کرج می تواند مکمل بزرگراه شهید همت باشد.
شهبازی خاطرنشان کرد: معاون امور اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور با توجه به توضیحات ارائه شده در خصوص اهمیت کمربند شمالی کرج، قطار شهری و مترو کرج-هشتگرد اعلام آمادگی برای مساعدت در این امور داشت.
وی گفت: اولین ماموریت محوله از سوی رئیس جمهوری به استاندار البرز، ایجاد بستر تردد امن و آسان برای مردم استان با توجه به تنگناهای موجود در راه های البرز بود، از این رو با اهتمام ویژه ای در این راستا اقدام می کنیم.
***شورای شهر و شهرداری های استان به سمت درآمدزایی حرکت کنند
وی افزود: ضرورت دارد شوراها و شهرداری ها به سمت درآمدزایی بروند چراکه با کمک های موردی و ارزش افزوده نمی توان برنامه های بزرگ را برای شهر محقق کرد.
استاندار البرز اضافه کرد: شهرداری با استفاده از نیروهای متخصصی که در اختیار دارد می تواند در حوزه های مختلف برنامه ریزی دقیقی داشته باشد.
وی گفت: صاحبان صنایع افرادی هوشمند هستند که می توان از ظرفیت های آنها نیز در حوزه سرمایه گذاری و درآمدافزایی شهرداری بهره برد.
شهبازی، با تاکید بر لزوم ساماندهی متکدیان، افزود: باید در این راستا بر اساس برنامه ریزی دقیق و تعاملی ویژه با دستگاه های مربوطه اقدام کرد.
وی عنوان کرد: مسائل اجتماعی و برنامه ریزی برای بازسازی بافت های فرسوده از اهم اموری است که شهرداری باید در دستور برنامه های خود قرار دهد.
استاندار البرز گفت: اختلاف نظر، بحث و بررسی در شوراها طبیعی است ولی جای خرسندی دارد که شورای اسلامی شهر کرج در نهایت طی زمان کوتاهی به اجماع نظر می رسد.
وی با بیان اینکه به جد درصدد برنامه ریزی در حوزه ارتقا وضعیت اجتماعی و فرهنگی شهرستان های استان هستیم، افزود: در این رابطه شوراهای نقش مهمی را ایفا می کنند.
شهبازی با بیان اینکه از روند تکمیل قطار شهری کرج بازدید میدانی خواهیم داشت، عنوان کرد: یکی از ظرفیت های استان، منطقه ویژه اقتصادی پیام است که این امکان فرصت مغتنمی محسوب می شود که باید از آن استفاده کرد.
***شهرداری الکترونیک در هماهنگی با دولت الکترونیک اجرایی می شود
رئیس شورای اسلامی شهر کرج با قدردانی از نگاه استاندار البرز در راستای حمایت و تسهیل گری برای اجرای طرح ها و برنامه های شورا، گفت: شوراها تاثیر بسزایی در بهبود وضعیت شهرها دارند.
عباس زارع افزود: تاکنون پنجمین شورای اسلامی شهر کرج گام های بلندی برای ساماندهی و اقدام در راستای اجرایی شدن اهداف رشد و توسعه کلانشهر کرج دارد.
وی ادامه داد: یکی از اقدامات ویژه شورای شهر در حوزه انضباط مالی و کاهش هزینه های جاری با افزایش کیفیت و تعدیل هزینه ها در اعتبارات جاری بوده است.
زارع گفت: امسال با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته روند کسب درآمد از سال 96 بهتر بوده است.
وی افزود: طبق اهداف تعیین شده اکنون درصدد تکمیل پروژه های عمرانی نیمه تمام شهر هستیم و در شرایط کنونی قصد تعریف پروژه جدید به جز حوزه فرهنگی و اجتماعی نداریم.
رئیس شورای اسلامی شهر کرج اضافه کرد: اجرای شهرداری الکترونیک را در راستای تحقق دولت الکترونیک در دستور کار داریم که این امر در گرو هماهنگی با دولت الکترونیک است.
8029/ 6155


گروه های زیر مجموعه سیاسی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

وقتی نجمه جودکی پیر می شود- عکس
نجمه جودکی عکس زیر را در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد.
قدردانی مجری به خانه برمی‌گردیم از مخاطبانش- عکس
ژیلا امیرشاهی عکس زیر را در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد.
سردار آزمون در لیست خرید تیم ایتالیایی
رسانه های روسی اعلام کردند تیم لاتزیو ایتالیا علاقه‌مندی دوباره خود را برای جذب سردار آزمون، مهاجم ایرانی تیم زنیت سن‌پترزبورگ ابراز کرده ست.
تمهیدات شهرداری تهران برای برگزاری مراسم اربعین حسینی
مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری و رئیس ستاد اربعین شهرداری تهران به همراه هیأتی برای بررسی و حل مشکلات مربوط به اربعین به عراق سفر کرد.
کشف حجاب در خودرو جرم است
سردار اشتری گفت: بار‌ها اعلام کرده‌ایم، خودرو حریم خصوصی نیست و کشف حجاب در آن، جرم محسوب می‌شود.
هوای پایتخت سالم است
کیفیت هوای تهران شاخص کیفیت هوا در حال حاضر بر روی عدد 70 قرار گرفته و سالم است.
اعزام بیش از ۲۷ هزار زائر ایرانی به سرزمین وحی
رئیس سازمان حج و زیارت گفت: تاکنون بیش از ۲۷ هزار زائر ایرانی از شروع عملیات اعزام حجاج، به سرزمین وحی وارد شدند.
انهدام باند سارقان لوازم خودرو در پایتخت
معاون مبارزه با سرقت وسائط نقلیه از انهدام باند ۵ فقره سارقان لوازم خودرو با اعتراف به ۶۰ فقره سرقت خبر داد.
چگونه دوچرخه را با خودرو حمل کنیم که جریمه نشویم؟
رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور پایتخت چگونگی حمل اصولی دوچرخه با خودرو را تشریح کرد.
آخرین وضعیت ترافیکی امروز
در حال حاضر ترافیک در محور هراز جنوب به شمال محدوده سه راهی چلاو سنگین است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

وقتی نجمه جودکی پیر می شود- عکس
نجمه جودکی عکس زیر را در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد.
سردار آزمون در لیست خرید تیم ایتالیایی
رسانه های روسی اعلام کردند تیم لاتزیو ایتالیا علاقه‌مندی دوباره خود را برای جذب سردار آزمون، مهاجم ایرانی تیم زنیت سن‌پترزبورگ ابراز کرده ست.
تمهیدات شهرداری تهران برای برگزاری مراسم اربعین حسینی
مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری و رئیس ستاد اربعین شهرداری تهران به همراه هیأتی برای بررسی و حل مشکلات مربوط به اربعین به عراق سفر کرد.
پیشنهاد ایران به تاجیکستان
یک مسئول وزارت حمل و نقل تاجیکستان از پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران برای ساخت انبار در بندر «چابهار» خبر داد.
چگونه ریاکاران را بشناسیم؟
حدیث امام علی (ع) درباره ویژگی‌های ریاکاران را در اینجا بخوانید.