برون سپاری مسئولیت ها از برنامه های دولت است

13:14 ۸۹ روز و ۲ ساعت پیش ایرنا 133 0
برون سپاری مسئولیت ها از برنامه های دولت است

کرج-ایرنا- استاندارالبرز گفت: دولت به دنبال جبران نقص ها و کمبودها برای ایجاد امنیت، آرامش و رفاه مردم بوده و دراین زمینه برون سپاری مسئولیت ها در برنامه کاری است.

ایرنا

به گزارش ایرنا، عزیزاله شهبازی روز یکشنبه در نشست با اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار کرج افزود: البرز بسترهای فراوانی برای فعالیت های صنعتی، کشاورزی، فناوری های نوین دارد که باید از چنین فرصت هایی در مسیر رشد و توسعه استان به نحو مطلوب بهره برداری کرد.
وی ادامه داد: فرصت ها کم و عمر مسئولیت ها کوتاه است بنابراین باید از این ظرفیت ها برای ارائه بهترین عملکرد در دوران خدمت خود اقدام کنیم.
استاندار البرز تاکید کرد: استانداری در مسیر تحقق اهداف شورای اسلامی شهر، همراه و تسهیل گر است لیکن قصد دخالت در تصمیم منتخبان مردم را نداریم ولی اگر اعضای شورا نیاز به همراهی و مساعدت داشته باشند، در کنار آنها خواهیم بود.
شهبازی با اشاره به اینکه به احترام اعضا و رای مردم، جلسه بعدی در محل شورای اسلامی شهر کرج برگزار خواهد شد، افزود: مردم فرهیخته کرج هوشمندانه اقدام کرده و افراد شایسته ای را انتخاب کرده اند.
وی ادامه داد: با گذشت 16 ماه از پنجمین شورای اسلامی شهر کرج، اعضا با فراز و نشیب های بسیاری بخصوص در انتخاب شهردار مواجه بودند ولی در نهایت سرفرازانه از چالش ها عبور کردند.
شهبازی با بیان اینکه از مشکلات و در مقابل فرصت های موجود در کلانشهر کرج آگاه هستیم، گفت: ظرفیت های فراوانی در حوزه های مختلف کرج موجود است، از این رو به تصمیمات موثر و کارگشای شورای اسلامی شهر در راستای بهره برداری از فرصت ها امید داریم.
وی افزود: انتخاب شهردار کرج و اتحاد و انسجام موجود بین اعضای شورای اسلامی شهر کرج، گواه بر همدلی اعضا در راستای بهبود و پیشرفت این کلانشهر است.
استاندار البرز اضافه کرد: اکنون دولت به دنبال تفویض اختیارات به مردم و بخش خصوصی است و در این رابطه شورای اسلامی شهر با تصمیمات خود نقش بسزایی در این روند دارد.
شهبازی افزود: شهردار عامل تصمیمات شورای اسلامی شهر محسوب می شود و به طور قطع خارج از این چارچوب، اقدامی صورت نمی گیرد.
وی ادامه داد: شوراهای اسلامی می توانند بر اساس قانون، به مجلس شورای اسلامی طرح ارائه دهند از این رو چنین جایگاهی بسیار ارزشمند و موثر است.
استاندار البرز گفت: بر اساس منظومه فکری و باورهای خود به هیچ عنوان درصدد دخالت در امور و مصوبات شورای اسلامی شهر نیستم ولی در صورت نیاز به مساعدت، این جمع را همراهی خواهم کرد.
وی با اشاره به نشست روز گذشته خود با معاون امور اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور افزود: در این نشست به وضعیت اجرایی بزرگراه شهید همت اشاره شد .
وی گفت: ساخت کنارگذر شمالی توسط شهرداری کرج می تواند مکمل بزرگراه شهید همت باشد.
شهبازی خاطرنشان کرد: معاون امور اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور با توجه به توضیحات ارائه شده در خصوص اهمیت کمربند شمالی کرج، قطار شهری و مترو کرج-هشتگرد اعلام آمادگی برای مساعدت در این امور داشت.
وی گفت: اولین ماموریت محوله از سوی رئیس جمهوری به استاندار البرز، ایجاد بستر تردد امن و آسان برای مردم استان با توجه به تنگناهای موجود در راه های البرز بود، از این رو با اهتمام ویژه ای در این راستا اقدام می کنیم.
***شورای شهر و شهرداری های استان به سمت درآمدزایی حرکت کنند
وی افزود: ضرورت دارد شوراها و شهرداری ها به سمت درآمدزایی بروند چراکه با کمک های موردی و ارزش افزوده نمی توان برنامه های بزرگ را برای شهر محقق کرد.
استاندار البرز اضافه کرد: شهرداری با استفاده از نیروهای متخصصی که در اختیار دارد می تواند در حوزه های مختلف برنامه ریزی دقیقی داشته باشد.
وی گفت: صاحبان صنایع افرادی هوشمند هستند که می توان از ظرفیت های آنها نیز در حوزه سرمایه گذاری و درآمدافزایی شهرداری بهره برد.
شهبازی، با تاکید بر لزوم ساماندهی متکدیان، افزود: باید در این راستا بر اساس برنامه ریزی دقیق و تعاملی ویژه با دستگاه های مربوطه اقدام کرد.
وی عنوان کرد: مسائل اجتماعی و برنامه ریزی برای بازسازی بافت های فرسوده از اهم اموری است که شهرداری باید در دستور برنامه های خود قرار دهد.
استاندار البرز گفت: اختلاف نظر، بحث و بررسی در شوراها طبیعی است ولی جای خرسندی دارد که شورای اسلامی شهر کرج در نهایت طی زمان کوتاهی به اجماع نظر می رسد.
وی با بیان اینکه به جد درصدد برنامه ریزی در حوزه ارتقا وضعیت اجتماعی و فرهنگی شهرستان های استان هستیم، افزود: در این رابطه شوراهای نقش مهمی را ایفا می کنند.
شهبازی با بیان اینکه از روند تکمیل قطار شهری کرج بازدید میدانی خواهیم داشت، عنوان کرد: یکی از ظرفیت های استان، منطقه ویژه اقتصادی پیام است که این امکان فرصت مغتنمی محسوب می شود که باید از آن استفاده کرد.
***شهرداری الکترونیک در هماهنگی با دولت الکترونیک اجرایی می شود
رئیس شورای اسلامی شهر کرج با قدردانی از نگاه استاندار البرز در راستای حمایت و تسهیل گری برای اجرای طرح ها و برنامه های شورا، گفت: شوراها تاثیر بسزایی در بهبود وضعیت شهرها دارند.
عباس زارع افزود: تاکنون پنجمین شورای اسلامی شهر کرج گام های بلندی برای ساماندهی و اقدام در راستای اجرایی شدن اهداف رشد و توسعه کلانشهر کرج دارد.
وی ادامه داد: یکی از اقدامات ویژه شورای شهر در حوزه انضباط مالی و کاهش هزینه های جاری با افزایش کیفیت و تعدیل هزینه ها در اعتبارات جاری بوده است.
زارع گفت: امسال با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته روند کسب درآمد از سال 96 بهتر بوده است.
وی افزود: طبق اهداف تعیین شده اکنون درصدد تکمیل پروژه های عمرانی نیمه تمام شهر هستیم و در شرایط کنونی قصد تعریف پروژه جدید به جز حوزه فرهنگی و اجتماعی نداریم.
رئیس شورای اسلامی شهر کرج اضافه کرد: اجرای شهرداری الکترونیک را در راستای تحقق دولت الکترونیک در دستور کار داریم که این امر در گرو هماهنگی با دولت الکترونیک است.
8029/ 6155


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

خانه‌های ایرانی از کالای ایرانی پر می‌شود اگر...
تقریبا بسیاری از نسل‌های ایران تجربه پوشیدن کفش ملی و بلا را دارند اما حالا چرا کفش‌های ایرانی مهجور مانده‌اند و بازار در اختیار رقبای خارجی به ویژه چینی است؟
خاطره‌ای از عملیاتی شیرین در روز دوم فروردین
سردار حسین علایی گفت: در عملیات فتح المبین وقتی به پای تانک‌ها و نفربرهای نیروهای عراقی رسیدیم خیلی گرسنه بودیم و به داخل یکی از این نفربرها رفتیم. دیدیم نظامیان عراقی نیمرو درست کرده‌اند اما از ترس نیروهای ما این غذای‌شان را رها کرده و رفته بودند. ما نیز گرسنه بودیم و نیمرویی که آنها برای خودشان درست کرده بودند را خوردیم.
در سفر با کودکان این نکات را رعایت کنید
طبق تحقیقات انجام‌گرفته آسیب‌های ناشی از حوادث از علل اصلی معلولیت‌ها، ناهنجاری‌های دایمی و مرگ‌ومیر در کودکان است و هر سال تعداد زیادی از کودکان حوادثی تلخ را تجربه می‌کنند؛ به همین دلیل پیشگیری از آسیب به کودکان مسئولیت بزرگی است که نیازمند تعهد و مشارکت دولت و خانواده‌ها و حتی خود کودک است.
صعود تیم دونفره بانوان پینگ پنگ باز بزرگسال به یک چهارم نهایی مسابقات بین المللی عمان
تیم دو نفره بانوان پینگ پنگ باز بزرگسال ایران به مرحله یک چهارم نهایی مسابقات بین المللی عمان صعود کردند.
ساروی قهرمان کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال آسیا شد- دلخانی و محبی یک گام تا مدال طلا
محمدهادی ساروی به مدال طلای وزن ۸۷ کیلوگرم رقابت‌های کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال آسیا دست یافت، همچنین میثم دلخانی در وزن ۶۳ کیلوگرم کشتی فرنگی و ارشک محبی در وزن ۹۲ کیلوگرم کشتی آزاد نیز در صورت کسب چهارمین پیروزی به مدال طلای آسیا خواهند رسید.
هوای پایتخت در دومین روز بهار پاک است
تهران- ایرنا- کیفیت هوای پایتخت امروز(جمعه) با کاهش هشت واحدی غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون در مقایسه با روز گذشته با شاخص عددی 37 پاک است.
کشته شدن ۲۳ سرباز چاد در حمله بوکوحرام
منابع از کشته شدن ۲۳ سرباز چاد در حمله بوکوحرام خبر دادند.
موج دوم سیلاب به سمت گمیشان گلستان در حرکت است
گرگان - ایرنا - فرماندار شهرستان گمیشان گفت: طبق پیش بینی هواشناسی، موج دوم سیلاب از مناطق بالادست به سوی گمیشان در حال حرکت است و عصر امروز بار دیگر این شهر را فرا می گیرد.
پامپئو: دولت ترامپ همچنان به سازش میان فلسطین و اسرائیل امیدوار است
وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد، دولت دونالد ترامپ همچنان به کمک در زمینه حل و فصل منازعات میان فلسطینیان و اسرائیل امیدوار است.
اطلاعیه هلال احمر درباره مناطق سیل زده و مسافرت های نوروزی
تهران - ایرنا - جمعیت هلال احمر با توجه به شرایط جوی و سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها در ایام عید نوروز اطلاعیه مهمی صادر کرد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

۱۰ نکته در مورد تفاوت مصرف «مواد مخدر» بین زنان و مردان
معتاد عنوانی است که گرچه هم به زنان و هم به مردان مصرف کننده موادمخدر گفته می شود اما الگو، نوع و حتی عوارض مصرف در میان دو جنس بسیار متفاوت از یکدیگر است، تفاوتی که سازمان ملل متحد را نیز وارد مساله کرده است.
معرفی تیم‌های برتر فوتبال جهان- دورتموند؛ دیوار زرد فوتبال آلمان
تیم فوتبال دورتموند از مهمترین تیم‌های فوتبال آلمان و اروپاست که افتخارات عدیده‌ای داشته است.
رئیس جمهوری سابق برزیل بازداشت شد
میشل تامر، رئیس‌جمهوری سابق برزیل در جریان عملیات پیگرد ضدفساد در این کشور بازداشت شد.
تالاب های لرستان جاذبه منحصربه فرد گردشگری
خرم آباد - ایرنا - تالاب ها از جمله جاذبه های طبیعی لرستان هستند که به ویژه درفصل بارندگی زیبایی خاصی به منطقه می بخشند و مامن و زیستگاهی مناسب برای انواع پرندگان، آبزیان و پرندگان بومی و مهاجر محسوب می شوند.
افزایش ۴۱ درصدی مصرف سوخت‌های فسیلی از دهه ۹۰
در آستانه روز جهانی هواشناسی دبیر کل سازمان جهانی هواشناسی با اشاره به اینکه «خورشید، زمین و هوا» شعار سازمان جهانی هواشناسی برای سال ۲۰۱۹ است، طی بیانیه‌ای اعلام کرده است که از سال۱۹۹۰ میلادی تاکنون، مصرف سوخت‌های فسیلی ۴۱ درصد افزایش یافته که نتیجه آن گرمایش اقلیم است. طی دهه گذشته سهم دی‌اکسیدکربن در این افزایش ۸۲ درصد بوده است.
نشست فوق العاده همکاری اسلامی خواهان اتحاد علیه اسلام هراسی شد
کانون تصمیمات اقتصادی براساس رونق تولید باشد
12سفر خارجی؛ امضای 54 سند همکاری
قاسمی: تصمیمات ترامپ منطقه را به بحران می کشاند
عبور از مشکلات کشور نیاز به رونق تولید دارد
سیستم اقتصادی باید حامی تولید باشد
«رونق تولید» شعاری برای خودکفایی و به سود آینده کشور است
تحقق شعار سال در گرو تسهیل در امور تولیدکنندگان است
رونق تولید رمز حل مشکلات کشور است
ظریف عازم ترکیه شد