حضور فوتبال یزد در لیگ کشور نیازمند حمایت و تلاش است

07:29 ۸۸ روز و ۱۵ ساعت پیش ایرنا 134 0
حضور فوتبال یزد در لیگ کشور نیازمند حمایت و تلاش است

یزد - ایرنا - نماینده مردم شهرستان های یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی می گوید: حضور تیم فوتبال استان در لیگ کشور از جمله حق مسلم شهروندان و هواداران این رشته جذاب ورزشی است و برای تحقق آن از هیچ کوششی دریغ نمی کند.

ایرنا

به گزارش ایرنا، سیدابوالفضل موسوی بیوکی شنبه شب در جلسه هیات فوتبال استان برگزار شد، افزود: ظرفیت های خوبی در فوتبال وجود دارد باید با بهره گیری از آنها و همکاری بخش های مختلف، زمینه حضور تیم را در لیگ فراهم کرد.
وی با اشاره به اینکه از حضور تیم یزد در لیگ دسته دوم و همچنین تیم دیگری در مرحله دوم لیگ دسته سه فوتبال قهرمانی باشگاه های کشور در فصل آینده حمایت می کند، بر پیگیری آن توسط اداره کل ورزش و جوانان و هیات فوتبال یزد تاکید کرد.
نماینده مردم یزد و اشکذر در ادامه یکی از عناصر مهم توسعه یافتگی را توجه به ورزش و رشته پرمخاطب مانند فوتبال دانست و ابراز امیداری کرد که از ظرفیت های استان در این ارتباط استفاده شود.
موسوی بیوکی تصریح کرد: فوتبال یزد ظرفیت بالقوه ای دارد، باید با برنامه ریزی، تعریف چشم اندازها، هماهنگی و همکاری بین بخشی و استفاده از بازیکنان بومی نسبت به ارتقای آن در کشور اقدام کرد.
وی اهمیت توجه به فوتبال پایه و تربیت بازیکنان مستعد برای تقویت تیم های استان را در لیگ های کشور یادآور شد و بر انجام منظم و مستمر لیگ های استانی تاکید کرد.
نماینده مردم یزد و اشکذر یادآور شد: زمانی می توان با بازیکنان محلی در لیگ حضور داشت که شاهد برگزاری لیگ های منظم استانی باشیم .
موسوی بیوکی تصریح کرد: برای موفقیت باید به دور از حاشیه سازی با همدلی و همکاری برای توسعه ورزش یزد و رشته فوتبال که هواداران زیادی دارد حرکت کرد.
همچنین مدیرکل ورزش و جوانان یزد اظهار داشت: توسعه فوتبال این استان در گرو داشتن باشگاه های قوی و قانونی، برنامه ریزی مدون با بهره گیری از تمام ظرفیت ها و همکاری تمامی بخش هاست .
مسعو شریعتی با اشاره اینکه در گذشته اگر از یزد 2 تیم در لیگ آزادگان(لیگ دسته اول) حضور داشت فقط وضعیت آنها در 2 پوشه خلاصه می شد و از فعالیت اصولی غفلت شده بود، به اهمیت تدوین برنامه و همکاری تمام بخش ها تاکید کرد.
وی خاطر نشان کرد: چند سال اخیر هر چند تیمی از یزد در لیگ دسته اول کشور حضور نداشت، هم اکنون به فوتبال پایه و برگزاری لیگ های استانی توجه می شود و در حال حاضر حدود 30 تیم در لیگ های مختلف حضور دارد.
این مسئول با بیان اینکه توجه به مقوله باشگاهداری از اهمیت مهمی برخوردار است از تمام تیم ها در تمام رشته های ورزشی خواست برای فعالیت قانونی خود نسبت به گرفتن مجوز باشگاه اقدام کنند.
شریعتی خاطر نشان کرد: طبق قانون تنها تیم هایی می توانند در برنامه های ورزشی و مسابقات شرکت کنند، دارای پروانه و مجوز باشگاه ورزشی باشند و اگر این مساله محقق نشود قطعا غیرقانونی هستند و در این صورت مشکل به وجود خواهد آمد.
همچنین رئیس هیات فوتبال یزد یادآور شد: حضور تیم های فوتبال این استان در لیگ های کشوری جزو مطالبات برحق و همیشگی مردم و هواداران است که برای تحقق آن به همکاری مسئولان و صنایع نیاز است.
عبدالرضا دستا افزود: هم اکنون تیم های مختلف فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی یزد در لیگ های کشوری حضور دارند ولی چون از یزد تیمی در لیگ آزادکان نیست همه می گویند یزد فوتبال ندارد.
وی با اشاره به اینکه تاکنون برای حضور تیم یزد در لیگ کشور با مسئولان استان جلسه های متعددی تشکیل و موضوع بارها پیگیری شد از نماینده مردم در مجلس خواست، موضوع را جدی تر و بیشتر پیگیری کند.
رئیس هیات فوتبال یزد با اشاره به اینکه ظرفیت و توانایی خوبی در این رشته در میان مربیان و بازیکنان بومی وجود دارد بر همکاری و استفاده از توان آنها با پیگیری مسئولان ارشد و به خصوص نماینده مجلس برای ارتقای این رشته تاکید کرد.
دستا، برگزاری لیگ های فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی، دوه های دانش افزایی برای مربیان و داوران، تدوین آئین نامه اجرایی فوتبال و پیگیری مستمر حضور تیم های استان در لیگ های کشور را محور برنامه های این هیات ذکر کرد.
در ادامه این جلسه، روسای هیات فوتبال 10 شهرستان استان به بیان عملکرد و همچنین مسائل، مشکلات و مطالبات خود شامل برگزاری دوره های آموزشی، انجام امور فرهنگی و اطلاع رسانی، اختصاص بودجه، حضور در مناطق و ساماندهی و نظارت بر فعالیت مدارس فوتبال و فوتسال تاکید کردند.
در این جلسه مقرر شد نماینده یزد و اشکذر نسبت به پیگیری و همکاری در خصوص حضور یک تیم استان در لیگ دسته دوم و یک تیم در مرحله دوم لیگ دسته سه فوتبال قهرمانی باشگاه های کشور در فصل 1398 اقدام کند.
استان یزد با یک میلیون و 138 هزار نفر جمعیت، 30 تیم فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی در لیگ کشور و حدود 80 تیم در لیگ استانی دارد و هیات فوتبال در تمام 10 شهرستان ها فعالیت دارد.
7536/2047/


گروه های زیر مجموعه ورزشی

توپ و تور
توپ و تور

آخرین اخبار

آپارتمان یک میلیارد تومانی از رایتل هدیه بگیرید
رایتل، این اپراتور در نظر دارد در قرعه‌کشی بزرگ خود به قید قرعه یک دستگاه آپارتمان به ارزش یک میلیارد تومان به افرادی که به خانواده رایتل ملحق می‌شوند و همچنین مشترکین پیشین خود هدیه دهد.
97، سالی پر از تلخ و شیرین
کرمانشاه- ایرنا- سال 97 کرمانشاه نه تنها به سیاهی و تلخی سال 96 نبود که اتفاقات شیرین زیادی هم در آن افتاد و روزنه‌های امیدی در حوزه‌های علمی، فرهنگی، ورزشی و... باز شد.
تقویت تولید ملی اولویت مدیریت استان تهران در سالجاری است
شهرری- ایرنا- استاندار تهران با بیان اینکه حمایت از اشتغال و رفع سرمایه گذاری از برنامه های استانداری محسوب می شود، ادامه داد: رفع موانع در تسهیل کسب و کار و حضور بخش خصوصی در همراهی و کمک برای رفع مشکلات حوزه کاری از اولویت ها و اقدامات استانداری تهران در سال جدید است.
بیش از 8 میلیون تردد در راه های البرز به ثبت رسید
کرج - ایرنا - مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای البرز اعلام کرد که از 25 تا 29 اسفند ماه سال 97 حدود هشت میلیون 194 هزارو 90 تردد در راه های این استان به ثبت رسید.
پرواز بمب افکن های آمریکا صدای کرملین را درآورد
مسکو - ایرنا - سخنگوی رئیس جمهوری روسیه با انتقاد از پرواز بمب افکن های آمریکا در نزدیکی مرزهای روسیه، اعلام کرد که چنین تحرکاتی تنها تنش میان مسکو و واشنگتن را بیشتر می کند.
ایتالیایی ها علیه مافیا  تظاهرات کردند
رم - ایتالیایی ها علیه مافیا و سازمان های جنایی که در سراسر این کشور رخنه کرده اند، وارد میدان شده و تظاهرات کردند.
موصل در اولین روز نوروز عزادار شد
بغداد – ایرنا – موصل مرکز استان نینوا در شمال عراق روز پنجشنبه در اولین روز نوروز به دلیل واژگون شدن یک قایق گردشگری در رودخانه دجله عزادار شد.
شکست تیم دو نفره دختران پینگ پنگ باز ایران در مسابقات بین المللی عمان
تیم دونفره دختران پینگ‌پنگ باز ایران در اولین بازی خود در مسابقات بین‌لمللی تنیس روی میز لبنان حذف شدند.
کشف سلاح های پیشرفته غربی در نقاط مرکزی سوریه
دمشق- ایرنا- خبرگزاری رسمی سوریه روز پنجشنبه از کشف مقادیر قابل توجهی سلاح های پیشرفته و مدرن غربی در شمال استان حمص واقع در مرکز این کشور توسط نیروهای ارتش سوریه خبر داد.
حذف پینگ‌پنگ بازان ایران از جدول مقدماتی مسابقات عمان
پینگ پنگ بازان ایران از جدول انفرادی و دونفره مقدماتی مسابقات بین‌المللی عمان حذف شدند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

بازی‌های به یادماندنی (۱)- روزی که بوینس آیرس غرق در شادی شد
پیروزی تیم ملی فوتبال آرژانتین مقابل انگلیس در جام جهانی ۱۹۸۶ مکزیک باعث شد بوینس آیرس غرق در شادی شود.
راهکارهای طب سنتی ایرانی برای رهایی از آلرژی‌های بهار
بهار، فصل روئیدن سبزیجات و میوه‌هایی است که تنوع بیشتری نسبت به خوراکی‌های سایر فصول دارند. مصرف این غذاهای بهاری، می‌تواند بدن انسان را از درون خانه‌تکانی کند و سلامت را به همراه بیاورد.
دیدار اسد و رئیس کمیته صلیب سرخ درباره روابط دوجانبه
دمشق - ایرنا - بشار اسد رئیس جمهوری سوریه در دیدار رئیس کمیته جهانی صلیب سرخ (ICRC) در خصوص روابط و همکاری های دو جانبه تبادل نظر کرد.
سیل زدگان گلستان 12 تا 13 میلیون تومان کمک بلاعوض می گیرند
گرگان - ایرنا - معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت که آسیب دیدگان از سیل اخیر دراستان گلستان کمک مالی 12 میلیون تومانی در روستاها و 13 میلیون تومانی در شهرها می گیرند.
20 نفر در سانحه رانندگی در نیشابور زخمی شدند
مشهد- ایرنا- رئیس جمعیت هلال احمر فیروزه گفت: برخورد پنج دستگاه خودرو در کیلومتر 45 جاده نیشابور- سبزوار 20 مجروح بر جای گذاشت.
فوتبالیست نقده ای در رقابت های انتخابی المپیک حضور دارد
درخشان: نباید اشتباهات دوران کی روش تکرار شود
آخرین تغییرات داوری در سال 2019 اعلام شد
اسامی ۲۳ بازیکن نهایی تیم ملی فوتبال امید اعلام شد
برنامه‌ریزی AFC در تیررس نقد مربیان فوتبال امید- کرانچار: جز عراق شناخت زیادی از حریفان نداریم
فیفا تولد دایی را تبریک گفت
سرمربی تیم امید ترکمنستان:شناخت خوبی از فوتبال ایران دارم
بازیکنان امید شاغل در لیگ ایران توانمندتر از لژیونر ها هستند
قرارداد «کی روش» تسویه شد
2 فوتبالیست از فارس به اردوی تیم ملی دعوت شدند