حجتی همیشه مدافع قشر کشاورز بوده است

08:06 ۹۲ روز و ۱۴ ساعت پیش ایرنا 165 0
حجتی همیشه مدافع قشر کشاورز بوده است

تهران- ایرنا- نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی ، محمود حجتی را ' مدافع همیشگی قشر کشاورز ' توصیف کرد و گفت: اینگونه استیضاح ها برای کشور هزینه بر است با استیضاح هیچ وزیری مشکلات کشور حل نمی شود.

ایرنا

شهاب الدین بیمقدار روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا در مخالفت با استیضاح «محمود حجتی» وزیر جهاد کشاورزی افزود: در شرایط فعلی اینگونه استیضاح ها به صلاح کشور نیست. بحث اینکه اگر وزیری برود، چه کسی جای او خواهد آمد و چه عملکردی خواهد داشت نیز، مساله بسیار مهمی است.
نماینده تبریز در مجلس اظهار داشت: بعضی سیاست های کلی کشور دست وزیر نیست؛ مثلا در بحث گندم، عده ای از قیمت آن ناراضی هستند و آقای حجتی نیز در این باره با نماینده ها هم نظر است، ولی دولت براساس شرایط بودجه ای کشور، تصمیمی را اتخاذ کرد و ما نیز دوباره نامه ای در این خصوص نوشتیم و اعتراض خودمان را اعلام کردیم.
این نماینده مخالف استیضاح وزیر جهاد کشاورزی، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چه مشکلاتی را در حوزه کشاورزی، خرید گندم و تجهیزات، ارزیابی می کنید، اظهار داشت: تاکنون در استان، برای مشکل خاصی به ما مراجعه نکرده اند، ولی به طور کلی در همه جای کشور مشکلات وجود دارد که به شرایط جهانی کشور مربوط می شود.
وی ادامه داد: مثلا واردات یکسری وسایل به کشور به دلیل کمبود ارز، به راحتی صورت نمی گیرد، که حل این مشکل کمک و همکاری همگانی را می طلبد؛ در حوزه کشاورزی به لحاظ ارزان بودن قیمت، همیشه در بازار بر سر این تولیدات زده شده و بیشترین ظلم در کشور، به کشاورزان روا داشته می شود.

**آقای حجتی همیشه مدافع قشر کشاورز است
بیمقدار یادآور شد: به عقیده من، آقای حجتی فردی است که همیشه در این خصوص مدافع قشر کشاورز بوده اند، مثلا گفته می شود، قیمت کود، یونجه و یا ... به این شکل باشد، ولی برای این فرآورده ها مبلغ دقیقی تعیین نمی کنند، در نتیجه مردم ناگزیر، کشاورزی را رها کرده و برای پیدا کردن شغل به شهرها مهاجرت می کنند.
نماینده مردم تبریز در مجلس در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه به نظر شما با استیضاح وزیر جهاد کشاورزی مشکلات این حوزه حل خواهد شد یا خیر، خاطرنشان کرد: خیر، با استیضاح هیچ وزیری مشکلات کشور حل نخواهد شد. مثلا در حال حاضر وزیر اقتصاد و تعاون استیضاح شدند، رای هم آورد، مگر الان مشکلات حوزه اقتصاد و یا تعاون حل شده است؟
عضو هیات رییسه فراکسیون شفاف سازی و سالم‌سازی اقتصاد و انضباط مالی مجلس گفت: استیضاح در کل ابزار خوبی است، ولی وقتی تعداد این استیضاح ها از وزیران زیاد می شود، خاصیت خودش را از دست می دهد.
وی اضافه کرد: آقای حجتی در زمینه آبیاری تحت الشعاع، کارهای بسیار مطلوبی انجام داده اند. مثلا برای تهیه یکسری تخم هایی که در زمینه کشت گندم نیاز بوده، خیلی روی مساله گندم متمرکز شدند و تلاش های فراوانی را انجام داده است.
این نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اینکه ما در حال حاضر می توانیم اینقدر با افتخار بگوییم که در بحث گندم به خودکفایی رسیده ایم چه کسی باعث این خودکفایی است؟ ما امروز با زحمات بی شائبه ای که وزارت جهاد کشاورزی متحمل شده، حتی در بحث شکر هم، خودکفا هستیم که بسیار مساله مهمی است و واقعا از این وزارتخانه جای تشکر دارد.
بیمقدار تاکید کرد: آقای حجتی، در بخش کشاورزی و به خصوص مساله صادرات هم خیلی تلاش می کنند. مثلا در زمینه صادرات مرغ و تخم مرغ، تولیدات ما به حد بسیار بالایی رسیده بود، ولی خب با تصمیم گیری هایی که انجام گرفت، یکباره جلوی صادرات این محصول گرفته شد.
وی یادآور شد: البته به ندرت کم و کاستی هایی هم در حوزه کشاورزی دیده می شود ولی مربوط به مدیریت آقای حجتی نبوده و در حدی هم نیست که به استیضاح وی بینجامد و در واقع این مسائل بیشتر به بودجه، تخصیصات و همکاری مردم مربوط می شود.
عضو هیات رییسه فراکسیون شفاف سازی و سالم‌سازی اقتصاد و انضباط مالی مجلس ادامه داد: مطمئنا اگر شخص دیگری به جای آقای حجتی بیایید، نمی تواند عملکردی بهتر از وی داشته باشد، به جز اینکه چند ماهی وزارتخانه بدون سرپرست باقی مانده، کارهای مربوط به آن به حالت (تعلیق) درمی آید و عقب می افتد و همچنین یک بلاتکلیفی و سردرگمی برای معاونان ایجاد می شود که نمی دانند که خواهند ماند یا خیر.
بیمقدار تاکید کرد: مطمئنا این استیضاح ها بی فایده و هزینه بر است. وزیر باید برای استیضاح گزارش تهیه کند، و در عین حال سوالات نمایندگان را نیز پاسخ بدهد.
وی تصریح کرد: بنابر این در بحث استیضاح فقط یک نفر (خود وزیر) مطرح نیست، بلکه بحث هزینه بر بودن این استیضاح ها برای کشور و تلف شدن وقت وزیر، نماینده ها و مجلس، هم خود مساله دیگری است که اجتناب ناپذیر است.
سیام*3061*1553


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

بررسی قضایی برای سهل انگاری احتمالی در سیل شیراز آغاز شد
شیراز- ایرنا- رئیس کل دادگستری استان فارس اعلام کرد:پیگیری دستگاه قضایی برای بررسی سهل انگاری احتمالی مسئولان در حادثه جاری شدن سیل در محل دروازه قرآن شیراز آغاز شد.
بارش باران موجب رانش کوه در محور سوادکوه شد
ساری – ایرنا – فرماندار سوادکوه گفت که در پی بارش باران صبح و عصر امروز دوشنبه ، جاده اصلی منطقه جوارم تا منطقه گوشی در این شهرستان با رانش کوه مواجه شده که عوامل راهداری در حال بازگشائی مسیرهای مسدود شده ، هستند.
آخرین وضعیت برق رسانی و آبرسانی به مناطق سیل زده
تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر مدیریت بحران وزارت نیرو از پایداری شبکه های آب و برق استان های سیل زده شمالی و رفع قطعی برق 10روستای استان لرستان خبر داد.
هواشناسی استان مرکزی نسبت به احتمال سیلاب هشدار داد
اراک - ایرنا - هواشناسی استان مرکزی با صدور اطلاعیه ای نسبت به طغیان رودخانه ها و وقوع سیلاب در این استان هشدار داد.
نقشه مناطق سیل خیز خراسان رضوی آماده شد
مشهد- ایرنا- معاون اداره کل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی گفت: به دستور استاندار، مناطق سیل خیز، رودخانه ها، مسیل ها و نقاط حادثه خیز خراسان رضوی توسط شرکت آب منطقه ای استان شناسایی و نقشه آنها به فوریت آماده شد.
بارش های رگباری نیمه شب خراسان رضوی را فرامی گیرد
مشهد- ایرنا- کارشناس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: نیمه شب امشب بارش های رگباری و سیل آسا کل خراسان رضوی را فرا می گیرد و به صورت قابل ملاحظه ای افزایش خواهد یافت.
سیلاب در رودخانه قمرود قم جاری شد
قم - ایرنا - سیلاب در رودخانه قمرود قم به دنبال بارندگی شدید که از بامداد امروز آغاز شده ، روان شده است.
ترافیک در راه های البرز سنگین است
کرج - ایرنا - رئیس پلیس راه استان البرز گفت: بارش باران در راه های این استان ، سبب لغزندگی و ترافیک سنگین در این محور ها شده است.
البرز در شرایط اضطرار نیست
کرج - ایرنا - استاندار البرز گفت: این استان در شرایط اضطرار نیست لیکن دستگاه های اجرایی و امدادی در آماده باش کامل قرار دارند.
316 کیلوگرم تریاک در البرز کشف شد
کرج - ایرنا- رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر البرز از کشف 316 کیلوگرم مواد مخدرتریاک درشهرستان فردیس این استان خبرداد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

اجرای دومین مرحله امدادرسانی ارتش در مناطق صعب العبور مازندران
تهران-ایرنا- فرمانده اردوگاه شهدای ارتش از اجرای دومین مرحله امدادرسانی در مناطق صعب العبور مازندران در پی دستورات فرمانده معظم کل قوا خبر داد.
مه غلیظ، تردد در برخی محورهای اصفهان را کُند کرده است
اصفهان -ایرنا- رئیس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای اصفهان گفت: مه گرفتگی غلیظ در محورهای سمیرم- یاسوج، داران - الیگودرز و اصفهان- نائین، تردد در این مسیرها را کُند کرده است.
پایگاه وحدتی دزفول برای مقابله با شرایط اضطراری در آمادگی کامل است
تهران - ایرنا - فرمانده پایگاه شکاری وحدتی دزفول گفت: با تمهیداتی که اندیشیده شده است پایگاه وحدتی دزفول آمادگی کامل برای مقابله با شرایط اضطراری و بحران های پیش رو را دارد.
تردد در محور سمیرم- یاسوج برقرار شد
اصفهان- ایرنا- معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اصفهان گفت: بقایای ریزش کوه در کیلومتر 15 محور سمیرم به یاسوج، با تلاش راهداران، پاکسازی و تردد دوباره در این مسیر برقرار شد.
سیل، شیراز را فرا گرفت
شیراز-ایرنا- بارندگی شدید به همراه تگرگ و سیل شهروندان شیرازی و صدها هزار مسافر این شهر تاریخی را دچار مشکل کرد.
مرخصی تمامی فرمانداران و مدیران ستاد بحران استان تهران لغو شد
ابعاد وقوع سیل در کشور و تلاش دستگاه ها برای کاهش آسیب ها
وزیر کشور: طرح جامع مدیریت سیلاب گلستان تهیه شود
مشکلات اقتصادی کشور با همکاری مردم حل شدنی است
البرز در شرایط اضطرار نیست
پیشرفت و توسعه شهری با اتحاد جریان های سیاسی محقق می شود
جهانگیری نتایج نشست ستاد مدیریت بحران کشور را تشریح کرد
وزارت امور خارجه خواستار پایان جنگ و خونریزی در یمن شد
شارژ 100 میلیارد ریالی دولت برای تنخواه سیل مازندران
آمادگی دستگاه ها بویژه شهرداری ها و دهیاری ها برای مقابله با سیل