حجتی همیشه مدافع قشر کشاورز بوده است

08:06 ۲۰۸ روز و ۲ ساعت پیش ایرنا 278 0
حجتی همیشه مدافع قشر کشاورز بوده است

تهران- ایرنا- نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی ، محمود حجتی را ' مدافع همیشگی قشر کشاورز ' توصیف کرد و گفت: اینگونه استیضاح ها برای کشور هزینه بر است با استیضاح هیچ وزیری مشکلات کشور حل نمی شود.

ایرنا

شهاب الدین بیمقدار روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا در مخالفت با استیضاح «محمود حجتی» وزیر جهاد کشاورزی افزود: در شرایط فعلی اینگونه استیضاح ها به صلاح کشور نیست. بحث اینکه اگر وزیری برود، چه کسی جای او خواهد آمد و چه عملکردی خواهد داشت نیز، مساله بسیار مهمی است.
نماینده تبریز در مجلس اظهار داشت: بعضی سیاست های کلی کشور دست وزیر نیست؛ مثلا در بحث گندم، عده ای از قیمت آن ناراضی هستند و آقای حجتی نیز در این باره با نماینده ها هم نظر است، ولی دولت براساس شرایط بودجه ای کشور، تصمیمی را اتخاذ کرد و ما نیز دوباره نامه ای در این خصوص نوشتیم و اعتراض خودمان را اعلام کردیم.
این نماینده مخالف استیضاح وزیر جهاد کشاورزی، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چه مشکلاتی را در حوزه کشاورزی، خرید گندم و تجهیزات، ارزیابی می کنید، اظهار داشت: تاکنون در استان، برای مشکل خاصی به ما مراجعه نکرده اند، ولی به طور کلی در همه جای کشور مشکلات وجود دارد که به شرایط جهانی کشور مربوط می شود.
وی ادامه داد: مثلا واردات یکسری وسایل به کشور به دلیل کمبود ارز، به راحتی صورت نمی گیرد، که حل این مشکل کمک و همکاری همگانی را می طلبد؛ در حوزه کشاورزی به لحاظ ارزان بودن قیمت، همیشه در بازار بر سر این تولیدات زده شده و بیشترین ظلم در کشور، به کشاورزان روا داشته می شود.

**آقای حجتی همیشه مدافع قشر کشاورز است
بیمقدار یادآور شد: به عقیده من، آقای حجتی فردی است که همیشه در این خصوص مدافع قشر کشاورز بوده اند، مثلا گفته می شود، قیمت کود، یونجه و یا ... به این شکل باشد، ولی برای این فرآورده ها مبلغ دقیقی تعیین نمی کنند، در نتیجه مردم ناگزیر، کشاورزی را رها کرده و برای پیدا کردن شغل به شهرها مهاجرت می کنند.
نماینده مردم تبریز در مجلس در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه به نظر شما با استیضاح وزیر جهاد کشاورزی مشکلات این حوزه حل خواهد شد یا خیر، خاطرنشان کرد: خیر، با استیضاح هیچ وزیری مشکلات کشور حل نخواهد شد. مثلا در حال حاضر وزیر اقتصاد و تعاون استیضاح شدند، رای هم آورد، مگر الان مشکلات حوزه اقتصاد و یا تعاون حل شده است؟
عضو هیات رییسه فراکسیون شفاف سازی و سالم‌سازی اقتصاد و انضباط مالی مجلس گفت: استیضاح در کل ابزار خوبی است، ولی وقتی تعداد این استیضاح ها از وزیران زیاد می شود، خاصیت خودش را از دست می دهد.
وی اضافه کرد: آقای حجتی در زمینه آبیاری تحت الشعاع، کارهای بسیار مطلوبی انجام داده اند. مثلا برای تهیه یکسری تخم هایی که در زمینه کشت گندم نیاز بوده، خیلی روی مساله گندم متمرکز شدند و تلاش های فراوانی را انجام داده است.
این نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اینکه ما در حال حاضر می توانیم اینقدر با افتخار بگوییم که در بحث گندم به خودکفایی رسیده ایم چه کسی باعث این خودکفایی است؟ ما امروز با زحمات بی شائبه ای که وزارت جهاد کشاورزی متحمل شده، حتی در بحث شکر هم، خودکفا هستیم که بسیار مساله مهمی است و واقعا از این وزارتخانه جای تشکر دارد.
بیمقدار تاکید کرد: آقای حجتی، در بخش کشاورزی و به خصوص مساله صادرات هم خیلی تلاش می کنند. مثلا در زمینه صادرات مرغ و تخم مرغ، تولیدات ما به حد بسیار بالایی رسیده بود، ولی خب با تصمیم گیری هایی که انجام گرفت، یکباره جلوی صادرات این محصول گرفته شد.
وی یادآور شد: البته به ندرت کم و کاستی هایی هم در حوزه کشاورزی دیده می شود ولی مربوط به مدیریت آقای حجتی نبوده و در حدی هم نیست که به استیضاح وی بینجامد و در واقع این مسائل بیشتر به بودجه، تخصیصات و همکاری مردم مربوط می شود.
عضو هیات رییسه فراکسیون شفاف سازی و سالم‌سازی اقتصاد و انضباط مالی مجلس ادامه داد: مطمئنا اگر شخص دیگری به جای آقای حجتی بیایید، نمی تواند عملکردی بهتر از وی داشته باشد، به جز اینکه چند ماهی وزارتخانه بدون سرپرست باقی مانده، کارهای مربوط به آن به حالت (تعلیق) درمی آید و عقب می افتد و همچنین یک بلاتکلیفی و سردرگمی برای معاونان ایجاد می شود که نمی دانند که خواهند ماند یا خیر.
بیمقدار تاکید کرد: مطمئنا این استیضاح ها بی فایده و هزینه بر است. وزیر باید برای استیضاح گزارش تهیه کند، و در عین حال سوالات نمایندگان را نیز پاسخ بدهد.
وی تصریح کرد: بنابر این در بحث استیضاح فقط یک نفر (خود وزیر) مطرح نیست، بلکه بحث هزینه بر بودن این استیضاح ها برای کشور و تلف شدن وقت وزیر، نماینده ها و مجلس، هم خود مساله دیگری است که اجتناب ناپذیر است.
سیام*3061*1553


گروه های زیر مجموعه سیاسی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

دلیل تحریم های خارجی و داخلی صدا و سیما چیست؟
همه ماجرا از یک پرونده شروع شد. نامش جیسون رضائیان است، همان جاسوس ایرانی- آمریکایی. همه شاید فکر می‌کردند دولت، صداوسیما را بخاطر ساخت این سریال تقدیر کند اما دبیر هیئت دولت در نامه‌ای به نوبخت اعلام کرد اعتبارات صداوسیما پس از تأیید دو نماینده رئیس‌جمهور، تخصیص می‌یابد.
ابراهیمی: حالا پرسپولیس سروش را نمی‌خواهد!
مربی پیشین پرسپولیس با اشاره به قرار گرفتن نام سروش رفیعی و شایان مصلح در لیست مازاد این تیم، گفت: نباید گابریل کالدرون و کادر فنی پرسپولیس را در تنگنا قرار داد.
آنچه که والدین باید برای تغذیه سالم کودکان بدانند
یک روانشناس گفت: برخی از والدین برای تشویق فرزند خود از فست‌فود‌ها و تنقلات صنعتی به‌عنوان جایزه استفاده می‌کنند، اما تعیین این خوراکی‌های مضر به‌عنوان جایزه موجب ارزش‌سازی غلط در ذهن کودک می‌گردد.
همه چیز در مورد خمیر دندان‌های ذغالی
پودر ذغال هنگامی فعال می‌شود که تحت شرایط دمای شدید قرارگیرد و اکسید شود. این ماده دارای تخلل، قدرت جذب و سطح تماس بالا می‌باشد و نباید با ذغال کباب‌پزی اشتباه گرفته شود.
۷ نشانه که از هوش هیجانی پایین‌تان خبر می‌دهد
شاید برایتان عجیب باشد اما از روی رفتارهای دیگران هوش هیجانی آن ها را می‌توان ارزیابی کرد.
معاون ترامپ تحریم رهبران حشدالشعبی را تائید کرد
تحریم دو نفر از رهبران حشدالشعبی عراق از سوی معاون رئیس جمهور آمریکا تائید شد.
سرمایه‌گذاری ۱۰ هزار میلیارد تومانی بخش خصوصی در حوزه بنادر
معاون وزیر راه و شهرسازی از سرمایه‌گذاری ۱۰ هزار میلیارد تومانی بخش خصوصی در حوزه بنادر خبر داد.
پیروانی: کی‌روش تنگ‌نظر و حسود بود!
سرمربی پیشین فجر سپاسی شیراز گفت: کی روش با فریبکاری دنبال ایجاد نفاق میان طرفداران فوتبال بود و تا از ایران رفت، به فیفا شکایت برد.
سرمربی استقلال همسرش را قانع کرد
استراماچونی قبل از ترک اردوی ترکیه با همسرش صحبت کرده و به او اطمینان کامل داد که ایران کاملاً امن است و کوچک‌ترین ترسی برای زندگی وجود ندارد.
شکوری: باید مشکلات داوری را به حداقل برسانیم
سرپرست دبیرکلی فدراسیون در جمع ناظران داوری گفت کمیته داوران در راستای توسعه فوتبال و پیشرفت داوری وظایف سنگینی را بر عهده دارد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

ابراهیمی: حالا پرسپولیس سروش را نمی‌خواهد!
مربی پیشین پرسپولیس با اشاره به قرار گرفتن نام سروش رفیعی و شایان مصلح در لیست مازاد این تیم، گفت: نباید گابریل کالدرون و کادر فنی پرسپولیس را در تنگنا قرار داد.
بهاره رهنما در چالش پیری- عکس
بهاره رهنما با این عکس در چالش پیری شرکت کرد.
برای دیدار با ایران، لحظه شماری می کنم
سرمربی تیم ملی فوتبال هنگ‌کنگ به همگروهی با ایران در مرحله دوم انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ واکنش نشان داد.
نیمار هم به کهکشان یوونتوس ملحق می‌شود؟
ملاقات پدر نیمار با مدیر ورزشی یوونتوس شایعه پیوستن ستاره برزیلی پاری‌سن‌ژرمن به بانوی پیر را قوت بخشید.
با کالدرون چهارمین قهرمانی را می‌خواهیم
بشار رسن، هافبک تیم فوتبال پرسپولیس، سرانجام با این تیم برای ماندن به توافق رسید و قراردادش را این‌بار به‌صورت رسمی و به‌مدت یک فصل دیگر با سرخ‌ها تمدید کرد.