۱۰ روش موثر برای سوخت و ساز بدن

05:25 ۱۸۵ روز و ۱۳ ساعت پیش افکار نیوز 394 0
۱۰ روش موثر برای سوخت و ساز بدن

آیا می‌توانیم متابولیسم خود را تقویت کنیم؟ تقویت متابولیسم هدف مقدس تمام افرادی است که نسبت به تغییرات وزن خود حساس هستند، اما اینکه بدن شما با چه سرعتی کالری‌ها را می‌سوزاند، به عوامل مختلفی مربوط می‌شود.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،افزایش متابولیسم زندگی در دنیای مدرن وقت کمتری برای توجه به بدنمان برایمان باقی گذاشته است. استفاده از غذاهای سرخ کردنی و آماده باعث شده تعداد افرادی که در
جامعهاز اضافه وزنخود رنج می‌برند افزایش یابد. انواع رژیم‌های غذایی و داروهای
کاهش وزنکه روزانه در فضای مجازیو شبکه‌های تلویزیونی پیشنهاد می‌شود، قابل اعتماد نیستند و ممکن است با این روش‌ها سلامتافراد به خطر بیفتد، تا جایی که تعدادی انسان زیر تیغ عمل جراحیکاهش وزن جان خود را از دست داده‌اند. یکی از راه‌های کاهش وزن افزایش
سوخت و ساز بدناست. در این گزارش به روش‌هایی سالم برای بالا بردن متابولیسم بدن خود دست می‌یابید.
آیا می‌توانیم متابولیسم خود را تقویت کنید؟ تقویت متابولیسم هدف مقدس تمام افرادی است که نسبت به تغییرات وزن خود حساس هستند، اما اینکه بدن شما با چه سرعتی کالری‌ها را می‌سوزاند، به عوامل مختلفی مربوط می‌شود. بعضی افراد متابولیسم سریعی به ارث می‌برند.
مرداننسبت به زنانتمایل بیشتری به سوزاندن کالری دارند؛ این اتفاق حتی در زمان استراحت هم به همین نسبت است. برای بیشتر افراد متابولیسم بعد از ۴۰ سالگی به صورت پیوسته کند می‌شود. اگر چه شما نمی‌توانید سن،
جنسیتو ژنتیکخود را کنترل کنید، روش‌های دیگری برای بهبود سوخت و سازبدنی وجود دارد که در ادامه به ۱۰ نمونه از آن‌ها اشاره می‌شود.
 رژیم‌های سخت که در آن‌ها زنان باید کمتر از هزار و ۲۰۰ کالری و مردان باید کمتر از هزار و ۸۰۰ کالری در روز مصرف کنند، برای هر کسی که می‌خواهد سوخت و ساز سالمی داشته باشد، بد است ۱ - عضلات خود را تقویت کنیدبدن شما به طور مداوم کالری می‌سوزاند، حتی زمانی که هیچ کالری انجام نمی‌دهید. سوخت و ساز در افرادی که عضلات بیشتری دارند، در ساعات استراحت بیشتر است. هر ۴۵۰ گرم عضله روزانه فقط برای حفظ خود حدود ۶ کالری استفاده می‌کند، در حالی که هر ۴۵۰ گرم چربی روزانه فقط ۲ کالری می‌سوزاند. این تفاوت کوچک می‌تواند با گذشت زمان بیشتر شود. پس از یک جلسه پرورش عضلات، تمام عضلات در بدن فعال می‌شوند و میانگین متابولیسم روزانه خود را افزایش می‌دهند.
۲- تمرین‌های خود را افزایش دهید ورزش‌های هوازی ممکن است برای شما عضلات بزرگ نسازد، اما می‌توانید متابولیسم خود را در عرض چند ساعت پس از تمرین افزایش دهید. کلید این کار بالا بردن فشار تمرینات است. تمرین با شدت بالا باعث افزایش بیشتر و طولانی‌تر میزان متابولیسم استراحت نسبت به تمرینات با شدت کم می‌شود. برای کسب نتایج بهتر، یک کلاس با تمرین‌های شدیدتر در سالن ورزش را امتحان کنید یا در طول پیاده‌روی معمول خود، دوره‌های کوتاه دویدن را آغاز کنید.
۳- سوخت و ساز بدنتان را با آب افزایش دهید بدن شما برای سوزاندن کالری نیاز به آب دارد. اگر بدنتان حتی کمی بی‌آب باشد، متابولیسم شما ممکن است کند شود. در یک مطالعه مشخص شد بزرگسالانی که در روز ۸ لیوان یا بیشتر آب می‌نوشند، نسبت به کسانی که ۴ لیوان آب در روز می‌نوشند، کالری بیشتری مصرف می‌کنند. برای اینکه به اندازه کافی آب به بدنتان برسد، قبل از هر وعده غذا و میان وعده، یک لیوان آب یا سایر نوشیدنی‌های غیرشیرین مصرف کنید. همچنین استفاده از میان وعده‌های تازه، میوه‌ها و
سبزیجاتکه به طور طبیعی حاوی آب هستند، بهتر از استفاده از چوب‌شور یا چیپس است.
۴- آیا لازم است از نوشیدنی‌های انرژی‌زا استفاده کنیم؟ بعضی مواد تشکیل دهند نوشیدنی‌های انرژی‌زا می‌توانند سرعت سوخت و ساز بدنتان را افزایش دهند. آن‌ها پر از کافئین هستند که میزان
انرژیمورد استفاده بدن را افزایش می‌دهد. گاهی اوقات تائورین دارند که نوعی اسیدآمینه است. تائورین می‌تواند سوخت و ساز بدن شما را افزایش دهد و به سوزاندن چربی‌های شما کمک کند، اما استفاده از این نوشیدنی‌ها می‌تواند برای بعضی افراد موجب مشکلاتی مانند فشارخون بالا، اضطراب و مشکلات
خوابشود. آکادمی آمریکایی اطفال آن‌ها را برای
کودکان و نوجوانانتوصیه نمی‌کند.
۵- هوشمندانه نیم چاشت بخورید درست خوردن اغلب می‌تواند به کاهش وزن کمک کند. هنگامی که وعده‌های بزرگ غذایی را با فاصله طولانی می‌خورید، سرعت سوخت و ساز بدن شما بین دو وعده غذایی کاهش می‌یابد. مصرف یک وعده غذای کوچک یا میان‌وعده در هر ۳ تا ۴ ساعت، متابولیسم شما را تقویت می‌کند، بنابراین کالری بیشتری را طی یک روز می‌سوزانید. نتایج مطالعات متعددی نیز نشان داده افرادی که به طور منظم غذا می‌خورند، در هر وعده غذایی،
خوراککمتری مصرف می‌کنند.
۶- وعده‌های غذایی‌تان را تند کنید غذا‌های تند مواد شیمیاییطبیعی دارند که می‌توانند سوخت و ساز بدن شما را به یک رده بالاتر برسانند. آشپزی با یک قاشق غذاخوری فلفل قرمز یا سبز خردشده میزان سوخت و ساز شما را افزایش می‌دهد. این افزایش سوخت و ساز احتمالاً موقت است، اما اگر اغلب غذا‌های تند مصرف کنید، مزایای آن ممکن است افزوده شود. برای تقویت سریع سوخت و ساز، ادویه‌های غذای ماکارونی، خوراک لوبیا و تاس کباب را با ترشی
فلفلقرمز افزایش دهید.
۷- نیروی خود را با مصرف پروتئین افزایش دهیدبدن شما کالری بیشتری برای هضم پروتئین در مقایسه با چربی و کربوهیدرات‌ها می‌سوزاند. پروتئین به عنوان بخش متعادل کننده
رژیم غذاییعمل می‌کند و جایگزین مناسبی برای کربوهیدرات‌ها با ارزش غذایی پایین است. خوراک غنی از پروتئین می‌تواند سوخت و ساز بدن را در وعده‌های غذایی افزایش دهد. منابع خوب پروتئین گوشت گاو نر، بوقلمون، ماهی،
گوشتسفید مرغ، توفو (پنیر سویا)، آجیل، لوبیا، تخم‌مرغ و محصولات لبنی کم‌چرب است.
۸- قهوهسیاه بنوشید اگر شما قهوه می‌نوشید، احتمالاً از قدرت انرژی و تمرکز آن لذت خواهید برد. یکی از مزایای مصرف قهوه در حالت اعتدال، امکان افزایش کوتاه‌مدت در میزان سوخت و ساز بدن شماست. کافئین می‌تواند به شما کمک کند احساس خستگی کمتری داشته باشید و حتی در زمان ورزش موجب افزایش استقامت می‌شود.
۹- انرژی خود را با نوشیدن چایسبز بازیابی کنیدمصرف چای سبز یا چای یولونگ (نوعی چای تیره چینی) مزایای ترکیبی از کافئین و کاتچین را به وجود می‌آورد که نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد سوخت و ساز بدن را به مدت چند ساعت بالا می‌برد. از طرفی، نتایج تحقیقات نشان می‌دهد نوشیدن ۲ تا ۴ فنجان از هر کدام از این دو نوع چای ممکن است برای مدت کوتاهی سوخت و ساز بدن را بیش از ۱۷ درصد در طول تمرین شدید افزایش دهد.
۱۰- از رژیم‌های سخت خودداری کنیدرژیم‌های سخت که در آن‌ها زنان باید کمتر از هزار و ۲۰۰ کالری و مردان باید کمتر از هزار و ۸۰۰ کالری در روز مصرف کنند، برای هر کسی که می‌خواهد سوخت و ساز سالمی داشته باشد، بد است. اگرچه این رژیم‌های غذایی ممکن است به شما کمک کنند وزنتان را کاهش دهید، باعث از دست دادن
تغذیهسالم خواهند شد. به علاوه، این کار باعث ایجاد عوارض جانبی می‌شود، زیرا می‌تواند موجب از بین رفتن عضلاتتان شود که به نوبه خود متابولیسمتان را کاهش خواهد داد. نتیجه نهایی این است که بدن شما کالری کمتری می‌سوزاند و وزن شما سریع‌تر از قبل از رژیم غذایی افزایش می‌یابد.
  


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

چرا آژانس‌های گردشگری به رپورتاژ آگهی نیاز دارند؟
وقتی پای مسافرت به میان می‌آید اتحاد و اعتماد عجیبی بین کاربران وبسایت‌های گردشگری دیده می‌شود. به طوری که، پیشنهاد مقصد بعدی برای مسافرت یک موضوع بسیار داغ در حوزه وب است. آمار و ارقام نشان می‌دهند وقتی کاربران درباره سفر یک رپورتاژ آگهی می‌خوانند، هوس مسافرت به سرشان می‌زند. بنابراین، امروزه در دنیایی که همه با گوشی‌های هوشمند سر و کار دارند، اینترنت در هر لحظه نقش تاثیرگذاری در رونق صنعت گردشگری دارد.
در تعطیلات از خرید بلیط هواپیما اجتناب کنید...
وقتی به دنبال بلیط ارزان هواپیما هستید، این مورد کاملا واضح است که نباید در تاریخ تعطیلات به دنبال بلیط ارزان هواپیما گشت. حتما بخاطر بسپارید که هفت روز قبل یا بعد از یک دوره تعطیلات شلوغ و مهم پرواز نکنید.
دیپورتی‌ها گره‌گشا هستند؟
ویژگی خاص بازار امسال اما،‌ خیز سرخابی‌ها برای بازگرداندن برخی بازیکنان قدیمی‌شان است؛ نفراتی که قبلا پرسپولیس و استقلال را به قصد حضور در تیم‌های دیگر ترک کردند و حالا معلوم نیست با چه کیفیتی، دوباره مد نظر دو باشگاه قرار گرفته‌اند.
این چهارراه دیگر گلفروش ندارد
به شیشه اتومبیل می‌زند و می‌خواهد از او چند شاخه گل بخرند. شیشه ماشین بالا می‌رود، گل‌ها پخش زمین می‌شود. دخترک خودش را از اتومبیل‌ها دور می‌کند...
شریعتمداری: ورزشکاران کارگر باید در اسپانیا توانمندیهای اخلاقی را به نمایش بگذارند
وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی در حاشیه مراسم بدرقه ورزشکاران کارگر به مسابقات جهانی اسپانیا گفت: ورزشکاران کارگر در جریان مسابقات جهانی باید با به نمایش گذاشتن توانمندی‌های اخلاقی از آنها به عنوان سفیران باارزش نام برده شود.
ورزشکاران اعزامی به جهانی اسپانیا بدرقه شدند
مراسم بدرقه ورزشکاران اعزامی به ششمین دوره مسابقات جهانی ورزش کارگری با حضور مسئولان وزارت کار، رفاه و تعاون اجتماعی و وزارت ورزش و جوانان امروز در محل این وزارت‌خانه برگزار شد.
شطرنج بازان ایران بر روی سکوهای غرب آسیا - جدال خادم الشریعه و علی نسب برای کسب مجوز جام جهانی
شطرنج بازان ایرانی در هر دو بخش آزاد و بانوان رقابت‌های زون غرب آسیا بر روی سکوهای اول تا سوم ایستادند.
صعود اولسان هیوندای به یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا
اولسان هیوندای با برتری سه بر صفر برابر اوراوا ردز ژاپن در بازی برگشت، موفق شد به مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌های لیگ قهرمانان ‌آسیا صعود کند.
صعود شانگهای چین به دور بعدی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا
شانگهای چین با برتری برابر چونبوک موتورز کره جنوبی موفق شد به مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا صعود کند.
تمرین مشترک تیم های تکواندو دانشجویان، نوجوانان و جوانان در هفته المپیک
تمرین مشترک تیم های ملی تکواندو ایران به مناسبت فرارسیدن هفته المپیک برگزار شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

توضیحاتی درباره خانم بازداشت شده در وزارت نفت- هیچ تصمیمی برای حذف ارز 4200 تومانی نداریم
سخنگوی دولت با بیان اینکه یک خانم بازداشت شده اظهار داشت: اینها که با شرکت‌های خارجی کار می‌کنند و معمولا اطلاعات جمع می کنند و باید دستگاه بررسی کند، نوع بیان خبری اتفاق درست نیست.
ظرفیت پالایش نفت خام و میعانات گازی ایران افزایش یافت
متوسط پالایش نفت خام و میعانات گازی ایران از خردادماه به دو میلیون و ۱۵۰ هزار بشکه در روز رسیده و این در شرایطی است که ظرفیت پالایش کشور در ابتدای سال 1396 یک میلیون و ۵۵۰ هزار بشکه بوده است و پیش‌بینی شده که این میزان تا پایان امسال به حدود ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه در روز برسد.
چراغ نفتی بلای جان دختر ۱۸ ساله
دختری جوان در پی سوختگی ناشی از حریق چراغ نفتی در شهر زاهدان جان باخت.
بیتِ شهید بهشتی، مردم ساز بود
خواهر شهید بهشتی گفت: باید برنامه‌ریزی‌ها را طوری انجام دهید که مشکلات از ریشه حل شود، بیت شهید بهشتی، بیتی بود که واقعاً مردم ساز بود و مشکلات مردم را حل می‌کرد.
اسلام دین مذاکره و تعقل است
امام جمعه اهل تسنن زاهدان با بیان اینکه از اختلاف در بین کشورهای اسلامی متاسف هستم، گفت: اسلام دین مذاکره و تعقل است، باید گفتمان اولین ابزار برای حل اختلافات باشد.
گوزن‌های زیبای مازندران- عکس
تشریح جزئیات نقل و انتقالات فرهنگیان پایتخت
ورود دادسرای نظامی به حادثه درگیری در پارک پلیس تهرانپارس
تلاش می‌کنیم دستگاه قضایی ملجأ و پناهگاه مردم شود
استفاده از ویدئو وال و تلویزیون شهری برای جذب مخاطبان در نمایشگاه‌ها
آتش سوزی هتل قصر مشهد مهار شد
نتیجه تضعیف اقتدار پلیس +عکس
انتخاب مدل کابین دوش صحیح لاریس
پلیس آرزوی پیرزن ۹۳ ساله را برآورده کرد
تمهیدات ترافیکی تشییع پیکر مطهر شهدای گمنام