نیکبخت‌: بازیکنان امروزی شادی گل بلد نیستند

05:40 ۱۸۵ روز و ۱۴ ساعت پیش افکار نیوز 225 0
نیکبخت‌: بازیکنان امروزی شادی گل بلد نیستند

بازیکن پیشین استقلال و پرسپولیس گفت: هیچ تیمی به اندازه استقلال از داوری ضرر نکرده است.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،علیرضا نیکبخت واحدی در تاریخ ۳۰ آذر ۱۳۸۰ (۱۷ سال پیش) به الاتحاد در آخرین دوره جام باشگاه‌های آسیا گل زد و با ابداع شادیگلی تازه به استقبال شب یلدا رفت. بازیکن اسبق
استقلالحالا از وضعیت این تیم در نیم‌فصل اول و برنامه‌ای که برای نیم‌فصل دوم باید داشته باشد، در آستانه شب یلدابا ما هم‌صحبت شد و البته حرف‌ها به جا‌های دیگر هم کشید. 
شادی گل فقط شادی گل‌های خودم! *شب‌های یلدا یاد چیزی نمی‌افتید؟چرا، ۱۷ سال پیش بود که در دیدار با الاتحاد گل زدم و آن شادی گل ویژه را انجام دادم. 
* که کفشتان را موبایلکردید و شماره گرفتید؟بله! ایده این کار را مجید ساعدی‌فر پزشکآن زمان تیم ملیداده بود و من هم که در دوران خودم ابداع‌کننده شادی گل‌های جدید بودم این کار را کردم و خیلی هم مورد استقبال قرار گرفت. من ۱۷ سال پیش این کار‌ها را می‌کردم و الان می‌بینم که باز هم برخی جوان‌ها در لیگ می‌خواهند از این کار‌ها انجام دهند. 
* در این سال‌ها شادی گل خاصی نظرتان را به خودش جلب نکرده است؟نه! حقیقتش را بگویم نه. کار‌هایی که من ۱۵ سال پیش می‌کردم خیلی جالب‌تر از شادی گل جوان‌های این دوره است. امروزی‌ها
خلاقیتخاصی ندارند. 
فتح‌الله زاده برایم ماشین خرید! *یک ماجرایی هم در آن سال پیش از بازیبا الاتحاد بین شما و مدیرعامل باشگاه رخ داد.
بله! من یک پژو۲۰۶ داشتم که موتورش داغان بود و دائم خراب می‌شد. صبح روز بازی آقای فتح‌ا... زاده به من گفت اگر گل بزنم برایم یک ماشین می‌خرد. 
* و وقتی گل زدی فتح‌ا... زاده به قولش وفا کرد؟
بله! او برایم یک ماشین خرید. او جزو بهترین مدیران فوتبالی است که با آن‌ها کار کردم. حاجی خیلی بامعرفت است. 
استقلال در حد بضاعتش نتیجه گرفته! *اوضاع تیم استقلال در نیم‌فصل اول را چطور ارزیابی کردید؟تیم فصل را خوب شروع نکرد ولی در ادامه روز به روز بهتر شد و در نهایت با نتایجی که گرفت توانست جایگاه نسبتاً خوبی به دست بیاورد. با این حال وضعیت خیلی خوب و مطمئنی ندارد. 
* ۶ امتیاز فاصله با صدر خوب نیست. فصل قبل استقلال در پایان نیم‌فصل ۱۶ امتیاز با صدر فاصله داشت.
باید این را هم باید در نظر گرفت که تیم‌های رده پایین‌تر هم با فاصله کمی پشت سر استقلال هستند. 
* در کل نتایجش خوب بود یا نه؟به اعتقاد من با این بضاعت نتیجه خوبی گرفته شد. 
باشگاه باید برای شفر بازیکن خوب بگیرد *در نیم‌فصل و تعطیلاتچه برنامه‌ای برای استقلال خوب است؟این تیم در طول نیم‌فصل اول نشان داد از نداشتن یک هافبک بازیساز تمام‌عیار رنج می‌برد. استقلال باید بیش از هر چیز به فکر این باشد که بتواند یک هافبک خوب بازیساز بگیرد. 
* در خط حمله چطور؟در کل که بازیکن نیاز دارند ولی بیشتر در هافبک و بعد در خط حمله. شفر حتماً دنبال این بازیکنان است. 
* در این تعطیلات می‌توان تیم را به وضعیت بهتری رساند؟تیم صددرصد باید تقویت شود. باشگاه باید بازیکنانی که شفر می‌خواهد را به خدمت بگیرد. اتفاقاً این تعطیلات فرصت مناسبی است تا استقلال به هماهنگی لازم برای ادامه راه برسد. 
از اتفاقات سال ۸۲ درس بگیریم *اوضاع تیم با یارگیری خوب در نیم‌فصل دوم می‌تواند برای لیگ قهرمانانمهیا شود؟باید این‌گونه شود. 
* اما الهلال، الدحیل و العین به شدت یارگیری خوبی داشته‌اند.
مهم نیست. استقلال همیشه در آسیا تیمی قدرتمند بوده و توانسته از گروهش صعود کند. این بار هم می‌رود و نتایج خوبی می‌گیرد. فقط باید مانند گذشته به این تیم اعتماد کرد. 
* چه اعتمادی؟سال ۱۳۸۲ هم یک مربی به استقلال آمد و تیم را جوان کرد، بازیکنان مُسِن را کنار گذاشت و اتفاقاً موفق هم بود. الان هم باید از آن تجربه درس گرفت و به شفر اعتماد کرد تا با همین جوان‌هایی که در استقلال هستند تیم را به اوج برساند. 
داوری‌ها بیشتر به ضرر استقلال بوده است *در این مدت اختلاف نظر‌هایی بین بازیکنان تیم‌های استقلال و پرسپولیسرخ داده که باعث شده علیه هم حرف بزنند.
همه این مسائل ریشه در داوری‌های بد این فصل لیگ دارد. اگر کلی بگویم امسال فصل ضعیفی را به لحاظ داوری سپری می‌کنیم. خیلی از تیم‌ها از این بابت ضرر کردند ولی شاید بیشتر از همه استقلال متضرر شده باشد. 
* چاره چیست؟کمیته داوران فدراسیون فوتبالباید به این مسائل ورود کند و هرچه زودتر مانع تشدید این ماجرا و ذهنیت‌ها شود. 
بازیکنان سرخابی سعه صدر داشته باشند *ادامه‌دار شدن جدل رسانه‌ای بین سرخابی‌ها فایده‌ای دارد؟به هیچ وجه! همه می‌دانیم که حساسیت‌های زیادی در سطح جامعهبین طرفداران این دو تیم وجود دارد که بدون هیچ اتفاقی باعث می‌شود برای هم کری بخوانند. چه برسد به اینکه ماجرایی هم رخ بدهد که آن‌ها را به جان هم بیندازد. 
* وظیفه بازیکنان در این شرایط حساس چیست که چندی قبل دو نفر هم در ایلام و اردبیل به خاطرش جان خود را از دست دادند؟باید سعه صدر بیشتری به خرج دهند. 
منتظر اکران «مُدلاسیون» هستم *از فعالیت‌های سینمایی تان چه خبر؟فعلاً بیکار هستم. منتظریم تا فیلم‌مان اکران شود. 
* همان که درباره مُد است؟بله! اسمش مدلاسیون است. 
* درباره اش توضیح می‌دهید؟یک فیلم کوتاه ۲۷ دقیقه‌ای است که برای جشنواره کن در بخش فیلم کوتاه تهیه شده است. درباره فَشِن و اتفاقات دنیای
مداست که خیلی کوتاه و گذرا به آن می‌پردازد. 
* چه زمانی در ایراناکران می‌شود؟فکر کنم سال بعد. 
* این روز‌ها از فیلم‌های روی پرده چه فیلمی را دیده‌اید؟هیچ فیلمی را ندیدم! تیم ملی باید قهرمان آسیا شود *از تیم ملی خبر دارید؟بله! فکر می‌کنم با این بضاعت مردم چیزی جز قهرمانی از این تیم توقع ندارند. 
* قهرمانی؟!گروه‌مان که مشکل خاصی ندارد. تیم ملی در این مدت تعطیلات خوبی داشته و بازی‌های تدارکاتی اش هم کم نبوده است. در این فرصت هم که لیگ را دو ماه به خاطرش تعطیل کرده‌اند باید برود و با قهرمانی برگردد. 
* حریفان اصلی تیم ملی در این مسیر کدام‌یک هستند؟ژاپن، عربستانو کره‌جنوبی باز هم مانند همیشه برای تیم ملی دردسرساز می‌شوند. 
سپاهان بیشترین شانس قهرمانی است *در بین تیم‌های صدر جدولی لیگ هجدهم شانس کدام تیم‌ها برای قهرمانی بیشتر است؟فکر می‌کنم سپاهان نسبت به دیگر تیم‌ها شانس بیشتری دارد. البته اگر استقلال یارگیری خوبی کند و
پرسپولیسهم با روند قبل به دور برگشت برگردد این دو تیم هم بخت‌هایی برای قهرمانی دارند.
 


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

چرا آژانس‌های گردشگری به رپورتاژ آگهی نیاز دارند؟
وقتی پای مسافرت به میان می‌آید اتحاد و اعتماد عجیبی بین کاربران وبسایت‌های گردشگری دیده می‌شود. به طوری که، پیشنهاد مقصد بعدی برای مسافرت یک موضوع بسیار داغ در حوزه وب است. آمار و ارقام نشان می‌دهند وقتی کاربران درباره سفر یک رپورتاژ آگهی می‌خوانند، هوس مسافرت به سرشان می‌زند. بنابراین، امروزه در دنیایی که همه با گوشی‌های هوشمند سر و کار دارند، اینترنت در هر لحظه نقش تاثیرگذاری در رونق صنعت گردشگری دارد.
در تعطیلات از خرید بلیط هواپیما اجتناب کنید...
وقتی به دنبال بلیط ارزان هواپیما هستید، این مورد کاملا واضح است که نباید در تاریخ تعطیلات به دنبال بلیط ارزان هواپیما گشت. حتما بخاطر بسپارید که هفت روز قبل یا بعد از یک دوره تعطیلات شلوغ و مهم پرواز نکنید.
دیپورتی‌ها گره‌گشا هستند؟
ویژگی خاص بازار امسال اما،‌ خیز سرخابی‌ها برای بازگرداندن برخی بازیکنان قدیمی‌شان است؛ نفراتی که قبلا پرسپولیس و استقلال را به قصد حضور در تیم‌های دیگر ترک کردند و حالا معلوم نیست با چه کیفیتی، دوباره مد نظر دو باشگاه قرار گرفته‌اند.
این چهارراه دیگر گلفروش ندارد
به شیشه اتومبیل می‌زند و می‌خواهد از او چند شاخه گل بخرند. شیشه ماشین بالا می‌رود، گل‌ها پخش زمین می‌شود. دخترک خودش را از اتومبیل‌ها دور می‌کند...
شریعتمداری: ورزشکاران کارگر باید در اسپانیا توانمندیهای اخلاقی را به نمایش بگذارند
وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی در حاشیه مراسم بدرقه ورزشکاران کارگر به مسابقات جهانی اسپانیا گفت: ورزشکاران کارگر در جریان مسابقات جهانی باید با به نمایش گذاشتن توانمندی‌های اخلاقی از آنها به عنوان سفیران باارزش نام برده شود.
ورزشکاران اعزامی به جهانی اسپانیا بدرقه شدند
مراسم بدرقه ورزشکاران اعزامی به ششمین دوره مسابقات جهانی ورزش کارگری با حضور مسئولان وزارت کار، رفاه و تعاون اجتماعی و وزارت ورزش و جوانان امروز در محل این وزارت‌خانه برگزار شد.
شطرنج بازان ایران بر روی سکوهای غرب آسیا - جدال خادم الشریعه و علی نسب برای کسب مجوز جام جهانی
شطرنج بازان ایرانی در هر دو بخش آزاد و بانوان رقابت‌های زون غرب آسیا بر روی سکوهای اول تا سوم ایستادند.
صعود اولسان هیوندای به یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا
اولسان هیوندای با برتری سه بر صفر برابر اوراوا ردز ژاپن در بازی برگشت، موفق شد به مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌های لیگ قهرمانان ‌آسیا صعود کند.
صعود شانگهای چین به دور بعدی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا
شانگهای چین با برتری برابر چونبوک موتورز کره جنوبی موفق شد به مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا صعود کند.
تمرین مشترک تیم های تکواندو دانشجویان، نوجوانان و جوانان در هفته المپیک
تمرین مشترک تیم های ملی تکواندو ایران به مناسبت فرارسیدن هفته المپیک برگزار شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

توضیحاتی درباره خانم بازداشت شده در وزارت نفت- هیچ تصمیمی برای حذف ارز 4200 تومانی نداریم
سخنگوی دولت با بیان اینکه یک خانم بازداشت شده اظهار داشت: اینها که با شرکت‌های خارجی کار می‌کنند و معمولا اطلاعات جمع می کنند و باید دستگاه بررسی کند، نوع بیان خبری اتفاق درست نیست.
این چهارراه دیگر گلفروش ندارد
به شیشه اتومبیل می‌زند و می‌خواهد از او چند شاخه گل بخرند. شیشه ماشین بالا می‌رود، گل‌ها پخش زمین می‌شود. دخترک خودش را از اتومبیل‌ها دور می‌کند...
ظرفیت پالایش نفت خام و میعانات گازی ایران افزایش یافت
متوسط پالایش نفت خام و میعانات گازی ایران از خردادماه به دو میلیون و ۱۵۰ هزار بشکه در روز رسیده و این در شرایطی است که ظرفیت پالایش کشور در ابتدای سال 1396 یک میلیون و ۵۵۰ هزار بشکه بوده است و پیش‌بینی شده که این میزان تا پایان امسال به حدود ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه در روز برسد.
چراغ نفتی بلای جان دختر ۱۸ ساله
دختری جوان در پی سوختگی ناشی از حریق چراغ نفتی در شهر زاهدان جان باخت.
چرا آژانس‌های گردشگری به رپورتاژ آگهی نیاز دارند؟
وقتی پای مسافرت به میان می‌آید اتحاد و اعتماد عجیبی بین کاربران وبسایت‌های گردشگری دیده می‌شود. به طوری که، پیشنهاد مقصد بعدی برای مسافرت یک موضوع بسیار داغ در حوزه وب است. آمار و ارقام نشان می‌دهند وقتی کاربران درباره سفر یک رپورتاژ آگهی می‌خوانند، هوس مسافرت به سرشان می‌زند. بنابراین، امروزه در دنیایی که همه با گوشی‌های هوشمند سر و کار دارند، اینترنت در هر لحظه نقش تاثیرگذاری در رونق صنعت گردشگری دارد.
صعود اولسان هیوندای به یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا
صعود شانگهای چین به دور بعدی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا
اعتراض منصوریان به فتاحی درمورد سه جلسه محرومیت
واکنش دایی به پیشنهاد باشگاه پرسپولیس
واکنش دایی به پیشنهاد پرسپولیس
ابلاغیه فدراسیون فوتبال به باشگاه‌ها برای جلوگیری از ثبت قراردادهای بدون مبلغ
لیندلوف به جای دلیخت در بارسا
تاج: استقلالی‌ها گفتند شفر نمی‌تواند شکایت کند
راه یافتن قائم‌مقامی به جام جهانی
فدراسیون فوتبال با کی‌روش تسویه کرد