نیکبخت‌: بازیکنان امروزی شادی گل بلد نیستند

05:40 ۸۶ روز و ۱۶ ساعت پیش افکار نیوز 141 0
نیکبخت‌: بازیکنان امروزی شادی گل بلد نیستند

بازیکن پیشین استقلال و پرسپولیس گفت: هیچ تیمی به اندازه استقلال از داوری ضرر نکرده است.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،علیرضا نیکبخت واحدی در تاریخ ۳۰ آذر ۱۳۸۰ (۱۷ سال پیش) به الاتحاد در آخرین دوره جام باشگاه‌های آسیا گل زد و با ابداع شادیگلی تازه به استقبال شب یلدا رفت. بازیکن اسبق
استقلالحالا از وضعیت این تیم در نیم‌فصل اول و برنامه‌ای که برای نیم‌فصل دوم باید داشته باشد، در آستانه شب یلدابا ما هم‌صحبت شد و البته حرف‌ها به جا‌های دیگر هم کشید. 
شادی گل فقط شادی گل‌های خودم! *شب‌های یلدا یاد چیزی نمی‌افتید؟چرا، ۱۷ سال پیش بود که در دیدار با الاتحاد گل زدم و آن شادی گل ویژه را انجام دادم. 
* که کفشتان را موبایلکردید و شماره گرفتید؟بله! ایده این کار را مجید ساعدی‌فر پزشکآن زمان تیم ملیداده بود و من هم که در دوران خودم ابداع‌کننده شادی گل‌های جدید بودم این کار را کردم و خیلی هم مورد استقبال قرار گرفت. من ۱۷ سال پیش این کار‌ها را می‌کردم و الان می‌بینم که باز هم برخی جوان‌ها در لیگ می‌خواهند از این کار‌ها انجام دهند. 
* در این سال‌ها شادی گل خاصی نظرتان را به خودش جلب نکرده است؟نه! حقیقتش را بگویم نه. کار‌هایی که من ۱۵ سال پیش می‌کردم خیلی جالب‌تر از شادی گل جوان‌های این دوره است. امروزی‌ها
خلاقیتخاصی ندارند. 
فتح‌الله زاده برایم ماشین خرید! *یک ماجرایی هم در آن سال پیش از بازیبا الاتحاد بین شما و مدیرعامل باشگاه رخ داد.
بله! من یک پژو۲۰۶ داشتم که موتورش داغان بود و دائم خراب می‌شد. صبح روز بازی آقای فتح‌ا... زاده به من گفت اگر گل بزنم برایم یک ماشین می‌خرد. 
* و وقتی گل زدی فتح‌ا... زاده به قولش وفا کرد؟
بله! او برایم یک ماشین خرید. او جزو بهترین مدیران فوتبالی است که با آن‌ها کار کردم. حاجی خیلی بامعرفت است. 
استقلال در حد بضاعتش نتیجه گرفته! *اوضاع تیم استقلال در نیم‌فصل اول را چطور ارزیابی کردید؟تیم فصل را خوب شروع نکرد ولی در ادامه روز به روز بهتر شد و در نهایت با نتایجی که گرفت توانست جایگاه نسبتاً خوبی به دست بیاورد. با این حال وضعیت خیلی خوب و مطمئنی ندارد. 
* ۶ امتیاز فاصله با صدر خوب نیست. فصل قبل استقلال در پایان نیم‌فصل ۱۶ امتیاز با صدر فاصله داشت.
باید این را هم باید در نظر گرفت که تیم‌های رده پایین‌تر هم با فاصله کمی پشت سر استقلال هستند. 
* در کل نتایجش خوب بود یا نه؟به اعتقاد من با این بضاعت نتیجه خوبی گرفته شد. 
باشگاه باید برای شفر بازیکن خوب بگیرد *در نیم‌فصل و تعطیلاتچه برنامه‌ای برای استقلال خوب است؟این تیم در طول نیم‌فصل اول نشان داد از نداشتن یک هافبک بازیساز تمام‌عیار رنج می‌برد. استقلال باید بیش از هر چیز به فکر این باشد که بتواند یک هافبک خوب بازیساز بگیرد. 
* در خط حمله چطور؟در کل که بازیکن نیاز دارند ولی بیشتر در هافبک و بعد در خط حمله. شفر حتماً دنبال این بازیکنان است. 
* در این تعطیلات می‌توان تیم را به وضعیت بهتری رساند؟تیم صددرصد باید تقویت شود. باشگاه باید بازیکنانی که شفر می‌خواهد را به خدمت بگیرد. اتفاقاً این تعطیلات فرصت مناسبی است تا استقلال به هماهنگی لازم برای ادامه راه برسد. 
از اتفاقات سال ۸۲ درس بگیریم *اوضاع تیم با یارگیری خوب در نیم‌فصل دوم می‌تواند برای لیگ قهرمانانمهیا شود؟باید این‌گونه شود. 
* اما الهلال، الدحیل و العین به شدت یارگیری خوبی داشته‌اند.
مهم نیست. استقلال همیشه در آسیا تیمی قدرتمند بوده و توانسته از گروهش صعود کند. این بار هم می‌رود و نتایج خوبی می‌گیرد. فقط باید مانند گذشته به این تیم اعتماد کرد. 
* چه اعتمادی؟سال ۱۳۸۲ هم یک مربی به استقلال آمد و تیم را جوان کرد، بازیکنان مُسِن را کنار گذاشت و اتفاقاً موفق هم بود. الان هم باید از آن تجربه درس گرفت و به شفر اعتماد کرد تا با همین جوان‌هایی که در استقلال هستند تیم را به اوج برساند. 
داوری‌ها بیشتر به ضرر استقلال بوده است *در این مدت اختلاف نظر‌هایی بین بازیکنان تیم‌های استقلال و پرسپولیسرخ داده که باعث شده علیه هم حرف بزنند.
همه این مسائل ریشه در داوری‌های بد این فصل لیگ دارد. اگر کلی بگویم امسال فصل ضعیفی را به لحاظ داوری سپری می‌کنیم. خیلی از تیم‌ها از این بابت ضرر کردند ولی شاید بیشتر از همه استقلال متضرر شده باشد. 
* چاره چیست؟کمیته داوران فدراسیون فوتبالباید به این مسائل ورود کند و هرچه زودتر مانع تشدید این ماجرا و ذهنیت‌ها شود. 
بازیکنان سرخابی سعه صدر داشته باشند *ادامه‌دار شدن جدل رسانه‌ای بین سرخابی‌ها فایده‌ای دارد؟به هیچ وجه! همه می‌دانیم که حساسیت‌های زیادی در سطح جامعهبین طرفداران این دو تیم وجود دارد که بدون هیچ اتفاقی باعث می‌شود برای هم کری بخوانند. چه برسد به اینکه ماجرایی هم رخ بدهد که آن‌ها را به جان هم بیندازد. 
* وظیفه بازیکنان در این شرایط حساس چیست که چندی قبل دو نفر هم در ایلام و اردبیل به خاطرش جان خود را از دست دادند؟باید سعه صدر بیشتری به خرج دهند. 
منتظر اکران «مُدلاسیون» هستم *از فعالیت‌های سینمایی تان چه خبر؟فعلاً بیکار هستم. منتظریم تا فیلم‌مان اکران شود. 
* همان که درباره مُد است؟بله! اسمش مدلاسیون است. 
* درباره اش توضیح می‌دهید؟یک فیلم کوتاه ۲۷ دقیقه‌ای است که برای جشنواره کن در بخش فیلم کوتاه تهیه شده است. درباره فَشِن و اتفاقات دنیای
مداست که خیلی کوتاه و گذرا به آن می‌پردازد. 
* چه زمانی در ایراناکران می‌شود؟فکر کنم سال بعد. 
* این روز‌ها از فیلم‌های روی پرده چه فیلمی را دیده‌اید؟هیچ فیلمی را ندیدم! تیم ملی باید قهرمان آسیا شود *از تیم ملی خبر دارید؟بله! فکر می‌کنم با این بضاعت مردم چیزی جز قهرمانی از این تیم توقع ندارند. 
* قهرمانی؟!گروه‌مان که مشکل خاصی ندارد. تیم ملی در این مدت تعطیلات خوبی داشته و بازی‌های تدارکاتی اش هم کم نبوده است. در این فرصت هم که لیگ را دو ماه به خاطرش تعطیل کرده‌اند باید برود و با قهرمانی برگردد. 
* حریفان اصلی تیم ملی در این مسیر کدام‌یک هستند؟ژاپن، عربستانو کره‌جنوبی باز هم مانند همیشه برای تیم ملی دردسرساز می‌شوند. 
سپاهان بیشترین شانس قهرمانی است *در بین تیم‌های صدر جدولی لیگ هجدهم شانس کدام تیم‌ها برای قهرمانی بیشتر است؟فکر می‌کنم سپاهان نسبت به دیگر تیم‌ها شانس بیشتری دارد. البته اگر استقلال یارگیری خوبی کند و
پرسپولیسهم با روند قبل به دور برگشت برگردد این دو تیم هم بخت‌هایی برای قهرمانی دارند.
 


گروه های زیر مجموعه ورزشی

توپ و تور
توپ و تور

آخرین اخبار

شبی سخت در انتظار گنبدی ها
گنبدکاووس - ایرنا - بالا آمدن لحظه به لحظه سطح آب رودخانه گرگانرود و افزایش احتمال وقوع سیلاب در این شهر، حکایت از در پیش بودن شبی سخت برای شهروندان گنبد و روستاییانی است که در مسیر پایین دست سدهای بوستان و گلستان واقع هستند.
متخلفان چهارشنبه سوری تا آخر تعطیلات در بازداشت می مانند
تهران- ایرنا- فرمانده انتظامی تهران بزرگ اعلام کرد: متخلفانی که امشب به بهانه چهارشنبه سوری مرتکب جرم و دستگیر شوند تا پایان تعطیلات نوروز بازداشت خواهند بود.
فرماندار ویژه گنبدکاووس: اولویت نخست نجات جان مردم است
گنبدکاووس - ایرنا - فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس با تشریح وضعیت بحرانی و خطر وقوع سیل در این شهرستان، تصریح کرد: اولویت نخست برای مسئولان نجات جان مردم است و تمامی اقدامات برای کاستن از شدت جاری شدن آب در رودخانه گرگانرود در حال انجام است.
چهارهزار سبد کالا نوروزی بین مددجویان بهزیستی تهران توزیع شد
تهران- ایرنا- مدیر بهزیستی شهر تهران گفت: چهار هزار سبد کالای عیدانه در آستانه سال نو، بین مددجویان بهزیستی تهران توزیع شد.
مرز فرهنگی بین ملت ایران و افغانستان وجود ندارد
تهران- ایرنا- معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران گفت: باوجود مرز سیاسی بین دو کشور ایران و افغانستان اما مرز فرهنگی به دلیل آداب و سنن مشترک بین دو ملت وجود ندارد.
شهردار پایتخت: نردبان های آتش نشانی از گمرک ترخیص شد
تهران- ایرنا- شهردار تهران گفت: تمامی نردبان های آتش نشانی از گمرک ترخیص شد و بزودی به سازمان آتش نشانی شهر تهران اضافه می شود.
آماده باش مردم گمیشان گلستان برای تخلیه خانه های خود
گرگان - ایرنا - فرماندار شهرستان گمیشان استان گلستان با بیان اینکه بارش باران ظرفیت آب سدها را تکمیل و موجب سرریزشدن آنها و در نتیجه به راه افتادن جریان آب در برخی از شهرها و روستاها شده است، گفت که ستاد مدیریت بحران منطقه پس از بررسی وضعیت خانه هایی که در مسیر سیلاب ها قرار دارد دستور قطعی برای تخلیه خانه ها را صادر خواهد کرد.
طلوع خورشید امامت از خانه خدا
سمنان- ایرنا- ملائک از آسمان پُلی از نور زده اند، جبرئیل، میکائیل و اسرافیل کودکی از جنس همه خوبی ها و عطرهای افلاکی را در دل خانه خدا به دامان پاک فاطمه بنت اسد هدیه می کنند که طلوع خورشیدی برای امامت است.
مصوبه صدور پروانه 62 برج- باغ پایتخت تایید نشد
تهران- ایرنا- رئیس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران اعلام کرد: هیات تطبیق ( فرمانداری)، مصوبه صدور پروانه ساختمانی برای 62 برج - باغ را به شورا بازگرداند.
سرباز وظیفه پلیس اولین مصدوم چهارشنبه سوری امسال پایتخت
تهران- ایرنا- رئیس مرکز فرماندهی و کنترل پلیس پیشگیری پایتخت گفت: اولین مصدوم چهارشنبه سوری امسال که به بیمارستان انتقال داده شد یک سرباز وظیفه شناس بود.

پر بازدید ترین اخبار امروز

سانحه رانندگی در قزوین 3 کشته بر جای گذاشت
قزوین - ایرنا - فرمانده پلیس راه قزوین گفت: در پی وقوع یک فقره تصادف در مسیر بویین زهرا-دانسفهان 3 تن جان باختند و یک نفر نیز مصدوم شد.
مهاجم حادثه لندن فریاد «همه مسلمانان باید بمیرند» سر داده بود
یک روزنامه انگلیسی در گزارشی اعلام کرد: مهاجم حادثه شنبه لندن، فریاد «همه مسلمانان باید بمیرند» سر داده بود.
چه ارتباطی میان فواصل کوتاه زایمان و مرگ نوزادان وجود دارد؟
طبق نتایج یک مطالعه جدید، فواصل کوتاه بین زایمان می تواند خطر مرگ نوزادان را افزایش دهد.
کوزه بلاگردان
بیرجند- ایرنا- خاصیت نوروز نو شدن است و کوزه شکنی سنتی زیبا از مردمان شهرستان قاینات در استان خراسان جنوبی است که به اعتقادشان با اجرای این آیین، دردها و بلاها را در آخرین چهارشنبه سال از زندگی خود دور می کنند.
اختصاص هزینه هدایای تبلیغاتی برای آزادی زندانیان
شرکت سرمایه‌گذاری سایه‌گستر سرمایه هزینه هدایای تبلیغاتی پایان سال خود را به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد اختصاص داد.
زمان فروش بلیت دربی مشخص شد
قابی زیبا از پدران فوتبالیست‌
برترین گلزنان فوتبال ملی جهان در کنار هم-عکس
نام ˮتومیسلاو ایویچˮ در میان برترین مربیان جهان
امید شفر به ۴ خارجی تیمش در دربی ۸۹
پایان مجری‌سالاری
جریمه نقدی استقلال تهران و فولاد خوزستان
عادل باید عاقل باشد
مهلت نام نویسی برای ریاست فدراسیون کشتی پایان یافت
هواداران استقلال و پرسپولیس از امروز بلیت دربی ۸۹ را تهیه کنند