توطئه‌ دشمن برای آینده‌ کشور

06:42 ۸۶ روز و ۷ ساعت پیش ایرنا 129 0
توطئه‌ دشمن برای آینده‌ کشور

روزنامه کیمیای وطن در ستون سرمقاله امروز خود مطلبی را با عنوان ' توطئه‌ دشمن برای آینده‌ کشور ' به قلم مظفر حاجیان منتشر کرد.

ایرنا

در این مطلب آمده است : « اگرچه نقشه‌ دشمن لو رفته است، اما همه باید هوشیاری خود را حفظ کنند؛ زیرا آمریکا، دشمنی خبیث و حیله‌ گر است و ممکن است قصد فریب داشته باشد تا برای سال 97 جنجال کند، اما مثلا برای سال 98 نقشه ‌ای بکشد.»
این مطلب بخشی از سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار 21 آذر با خانواده ‌های معزز شهداست . این هشدار و بیدار باش باید چشم همه را باز و گوش ‌ها را تیز و شنوا کند و فهم و بصیرت ‌ها ادامه یابد. اکنون سؤال این است که نقشه دشمن برای آینده‌ کشور چیست؟
بی ‌تردید نقشه‌ اساسی آمریکا برای تحقق اهداف خبیثانه‌ خود در قبال ملت ایران به طور عمده مبتنی بر هدف قراردادن محیط داخلی ایران است تا با ایجاد شرایط غیرقابل ‌مدیریت، ابهام، پیچیدگی و آشفتگی در داخل کشور، مدیریت تحولات کشور را با استفاده از جنگ روانی و رسانه ‌ای خود از دست نظام خارج سازد و زمینه را برای اجرای توطئه فراهم کند.
به طور مشخص باید گفت نقطه‌ کانونی اهداف آمریکا در این توطئه، ایجاد و تعمیق «شکاف میان مردم و حاکمیت» به منظور از بین‌ بردن ذخیره ‌های حمایتی نظام نزد مردم، از بین ‌بردن امید آنها و ایجاد بی ‌تفاوتی سیاسی در افکار عمومی نسبت به مسائل جاری کشور و کیفیت رقم‌ خوردن سرنوشت کشور است.
حال نباید فراموش کنیم که تحولات سیاسی ناخواسته مانند کودتا، آشوب، جنگ داخلی، حمله نظامی خارجی و... عمدتا پس از رشد بی ‌تفاوتی ‌ها در افکار عمومی نسبت به سرنوشت کشورشان رخ می ‌دهد. برای این منظور نیز دشمن در جنگ هیبریدی (ترکیبی) کنونی با تمرکز بر دو محور جنگ اقتصادی- معیشتی و جنگ رسانه‌ای- روانی، برای تعمیق این شکاف تلاش می‌کند ؛ بنابراین دشمن برای تحقق نقشه‌ خود برای آینده‌ کشور بر دو محور عمده جنگ اقتصادی– معیشتی و جنگ روانی– رسانه‌ای تمرکز دارد. دشمن در اعمال تحریم‌های ظالمانه درصدد است تا به افکار عمومی داخل کشور این ‌گونه تلقین کند که ماهیت و استقرار نظام جمهوری اسلامی با منافع و معیشت آنها در تضاد است و اگر آنها در زندگی خود دچار تنگناهای معیشتی هستند، به دلیل سیاست ‌های نظام است.
در جنگ روانی- رسانه ‌ای دشمن می ‌کوشد با بهره ‌برداری از ضعف ‌ها و نارسایی‌ های داخلی، عملیات روانی– رسانه ‌ای خود را باور پذیر سازد و اکنون ملت ایران با آن دست و پنجه نرم می‌کند.
نکته مهم در ارتباط با این جنگ و هدف اساسی آن، عبارت است از بن ‌بست ‌نمایی از شرایط کشور و از بین ‌بردن امید به اصلاح وضع موجود و اعتماد به مسئولان و نظام برای عبور از شرایط کنونی. درواقع بن‌بست‌نمایی وضعیت کشور، نقشه‌ای است که طی آن دشمنان سعی دارند با بهره‌ برداری از بعضی شرایط نامطلوب داخلی مانند تورم، مشکلات معیشتی، بیکاری، وجود آسیب‌ های اجتماعی و... و بزرگنمایی این مسائل از یک سو و نسبت ‌دادن آنها به ماهیت نظام، سیاست ‌ها، رفتارها و حتی کارگزاران نظام، این مسائل را حل ‌نشدنی قلمداد کنند. در واقع در این سناریو تلاش می ‌شود تا اولا این مسائل را بزرگنمایی کنند، ثانیا ریشه‌ آنها را به ماهیت نظام نسبت دهند تا از این طریق، دو قطبی یا دو گانه‌ تداوم نظام– مسائل جامعه را به مردم تلقین کنند.
به بیان دقیق ‌تر، دشمن با استفاده از رسانه ‌ها و فضای مجازی به عنوان ابزار عملیاتی ‌کردن تهدیداتش در «جنگ شناختی» کنونی که یکی از محورهای جنگ هیبریدی (ترکیبی) به منظور القای بن ‌بست در کشور است، می ‌کوشد علیه ایده‌ ها، ساختارها، کارگزاران، سیاست‌ ها و اقدامات جمهوری اسلامی در ابعاد و سطوح مختلف عملیات روانی– رسانه‌ ای وسیع انجام دهد و آن‌ ها را نزد مردم بی ‌اعتبار و بدون اثربخشی معرفی کند.
دشمن تلاش می‌ کند در صلاحیت و شایستگی کارگزاران، کارآمدی سیاست‌ های آنان و حتی قوانین حاکم بر کشور تردید ایجاد کند و از این طریق امید به حل مسائل کشور را در مردم از بین ببرد. دشمن به ‌ویژه در این زمینه درصدد است به مردم القا کند راهی که نظام در پیش گرفته است، مغایر با خواسته ‌های مردم است. به بیان بهتر دشمن می‌ کوشد وجود نهادهای انقلابی و تداوم فعالیت‌ های آنها را در تضاد با ارزش ‌ها و منفعت‌ های مردم جلوه دهد و ایستادگی نهادهای انقلابی را در مقابل نفوذ خود و خنثی‌ سازی نقشه ‌های آن، مغایر با تأمین منافع مردم وانمود کند؛ یعنی دشمن درصدد است این‌ گونه به مردم القا کند که اگر منفعتی به شما نمی ‌رسد، عامل آن نهادهای انقلابی هستند.
از طرفی بی‌ تفاوت نشان ‌دادن مسئولان به مسائل مردم و برجسته‌ سازی، شایعه ‌سازی و بزرگنمایی نقاط ضعف در عملکرد برخی مسئولان را در دستور کار دارد. در همین راستا دشمنان تلاش می‌ کنند با نسبت‌ دادن فساد و اختلاس به مسئولان و طرح شایعاتی چون فرار مسئولان از کشور یا سرمایه‌ گذاری آنها در خارج از کشور، هرگونه اعتماد و امید مردم به مسئولان را از بین ببرند. در واقع در این شیوه نیز تلاش می ‌شود تا به مردم وانمود کنند که مسئولان هر یک به فکر منافع خود و اطرافیانشان هستند و هیچ‌ کدام از آنها به فکر مردم نیستند و مسائل آنها را درک نمی ‌کنند؛ به بیان دیگر ناکارآمد نشان‌ دادن ساختارهای رسمی نظام و همچنین نالایق، مفسد و ناکارآمد نشان‌ دادن کارگزاران نظام . عمده‌ تمرکز در این شیوه نیز القای این قضاوت به مردم است که با وجود ساختارها و کارگزاران کنونی، مسئله‌ ای از آنها حل نخواهد شد؛ یعنی این ‌گونه القا می ‌کنند که تا این ساختارها و این کارگزاران وجود دارد، کشور همچنان گرفتار بن ‌بست خواهد بود! حال آنکه اگرچه آسیب ‌هایی در کشور وجود دارد، اما اساسا بحران و بن‌ بستی در کشور وجود ندارد. همچنین دشمن تصویرسازی دروغین از واقعیت‌ های کشور را دستور کار قرار داده است؛ چنانچه مقام معظم رهبری فرمودند: «تصویرسازی غلط و منفی و نا امید کننده از اوضاع ایران، مهم‌ ترین دستور کار امروز دشمن است؛ اما به فضل الهی تصویر واقعی کشور در مجموع نقطه‌ مقابل تصویرسازی نظام سلطه است.» (25/7/97)
مشخص است به میزانی که دشمن در اجرای این نقشه‌ خود موفق شود، به ‌راحتی می ‌تواند فضای داخل کشور را در راستای اهداف خود هموار سازد و حتی بدون حضور فیزیکی به آنچه می ‌خواهد، دست پیدا کند؛ بنابراین به طور خلاصه باید گفت نقشه دشمن برای آینده‌ کشور آن است که شرایط کشور را به گونه ‌ای رقم بزند تا مردم را از نظام جدا سازد تا مقاومت مردمی در برابر توطئه‌ های او در داخل کشور شکل نگیرد.
نکته‌ پایانی آنکه برای مقابله با این توطئه‌ دشمن در درجه‌ اول مسئولان و کارگزاران مختلف نظام باید عزم و اراده‌ جدی برای حل مشکلات موجود داشته باشند و در درجه‌ بعدی، باید در سطح رسانه‌ ای– تبلیغی، اولا برای خنثی ‌سازی سم ‌پاشی ‌های دشمن در سطح رسانه ‌ها اقدام کرد و ثانیا تولیدات رسانه ‌ای– تبیینی مفید، اقناعی و اثر بخش به افکار عمومی ارائه داد. اهمیت حوزه‌ اخیر، کمتر از حوزه‌ نخست نیست و چه بسا ضعف و نارسایی در حوزه‌ تولیدات رسانه ‌ای، تلاش‌ های عملی برخی مسئولان را نیز برای حل مشکلات مردم خنثی کند. در واقع از آنجا که مرکز ثقل جنگ کنونی مبتنی بر «مدیریت ادراکات» است، به طور طبیعی عرصه‌ عملیات در این جنگ نیز در حوزه‌ رسانه ‌ای جای می‌ گیرد؛ بنابراین این حوزه توجه ویژه ‌ای را می ‌طلبد.
7141/6026/


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

سانحه رانندگی در قزوین 3 کشته بر جای گذاشت
قزوین - ایرنا - فرمانده پلیس راه قزوین گفت: در پی وقوع یک فقره تصادف در مسیر بویین زهرا-دانسفهان 3 تن جان باختند و یک نفر نیز مصدوم شد.
موفقیت باشگاه خوشگذرونا در تولید محتوا از پیشنهادات خوشگذرونی سالم و خانوادگی
باشگاه خوشگذرونا با تولید محتوا از پیشنهادات خوشگذرونی در انتقال هیجان و شادی و ترویج فرهنگ خوشگذرونی سالم خانوادگی گام‌های موفقی برداشته است.
کوزه بلاگردان
بیرجند- ایرنا- خاصیت نوروز نو شدن است و کوزه شکنی سنتی زیبا از مردمان شهرستان قاینات در استان خراسان جنوبی است که به اعتقادشان با اجرای این آیین، دردها و بلاها را در آخرین چهارشنبه سال از زندگی خود دور می کنند.
اختصاص هزینه هدایای تبلیغاتی برای آزادی زندانیان
شرکت سرمایه‌گذاری سایه‌گستر سرمایه هزینه هدایای تبلیغاتی پایان سال خود را به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد اختصاص داد.
چهارشنبه سوری، پاسداشت یا ستیز با فرهنگ و آیین کهن ایرانی
بجنورد - ایرنا - چهارشنبه سوری از کهن ترین آیین های ملی ایرانی است که امروز با انحراف هایی در اصل خود همراه و از فلسفه اصلی آن که سپردن بیماری و تلخی به آتش و رفتن به استقبال شادی سال جدید بود، فرسنگ ها دور شده است.
جاذبه‌های سفر خاطره‌انگیز به لندن با تور انگلستان
انگلستان سرزمینی با جاذبه‌های منحصر به فرد است که تنها به کمک آژانس‌های مسافرتی حرفه‌ای می‌توان زیبایی‌های آن را کشف کرد، پس در تور انگلستان با رز سفیدجهان همراه باشید و لحظات هیجان‌انگیز سفربه این کشور را در ذهن خود جاودان کنید.
جوانان میدان داران بیانیه گام دوم انقلاب هستند
بوشهر- ایرنا- امام جمعه موقت بوشهر گفت: جوانان با روحیه انقلابی و آماده جهاد میدان داران بیانیه گام دوم انقلاب هستند.
شانس فروش بالای رحمان ۱۴۰۰ و متری شیش و نیم در اکران نوروزی
اکران نوروزی هرساله طرفداران بسیاری از بین فیلم‌سازان دارد به همین دلیل حواشی بسیاری پیرامون انتخاب فیلم‌های اکران نوروزی وجود دارد.
لبخند و تلخندهای استان ها در سال 97
استان ها - ایرنا - سال 97 مانند سال های گذشته با روزهای پرفراز و نشیب در حال پایان و سپری است در این مدت شهرها و روستاهای کشور شاهد رویدادهای گوناگون و تلخ و شیرین بود، وقایعی که هم اشک بر چشمان جاری کرد و هم گل خنده بر لبان نشاند.
کار در منزل ایده‌ای پولساز برای کسب درآمد
کسب‌وکار خانگی یکی از جذاب‌ترین انواع کسب‌وکار است. در اینجا منظور ما از کسب‌وکار خانگی "‌ فعالیتی اقتصادی است که در محل سکونت شخصی و با کمک امکانات منزل راه‌اندازی می‌شود استفاده از فضا و منابع ارزان منزل، هزینه‌ راه‌اندازی آن را پایین می‌آورد. همچنین ریسک کمتر و ساعات کاری اختیاری، این نوع کسب‌وکار را به یکی از جذاب‌ترین کارهای جهان تبدیل کرده است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

چه ارتباطی میان فواصل کوتاه زایمان و مرگ نوزادان وجود دارد؟
طبق نتایج یک مطالعه جدید، فواصل کوتاه بین زایمان می تواند خطر مرگ نوزادان را افزایش دهد.
نوشیدنی که دشمن درجه یک چاقی و التهاب است
به گفته محققان، نوشیدن چای سبز برای مقابله با چاقی و کاهش التهاب در روده بسیار تاثیرگذار است.
اصلاح قانون حمل سلاح و برخورد با عامل حمله به مساجد نیوزیلند
تهران – ایرنا – « جاسیندا آردِرن» نخست وزیر نیوزیلند صبح سه شنبه در جلسه ویژه پارلمان این کشور وعده داد که از «حداکثر ظرفیت قانونی» برای برخورد با عامل حمله تروریستی به مساجد شهر کرایست چرچ استفاده کند.
داوری: میزبانی ۸ تیم برتر والیبال آسیا را می‌خواهیم- برای تیم بانوان مربی خارجی را مد نظر داریم
سرپرست فدراسیون والیبال ایران می‌گوید: به دنبال میزبانی از ۸ تیم برتر والیبال آسیا هستیم و گزینه‌های خارجی را برای هدایت تیم ملی بانوان مد نظر داریم.
ملی‌پوش فوتسال: اگر آقای لک ناراحت نمی‌شود، با مهران عالیقدر آب میوه خوردیم!
ملی‌پوش تیم فوتسال گیتی پسند گفت: زمانی که حرف اول را سرمربی نمی‌زند و خیلی‌ها در تصمیمات دخیل می‌شوند، تیم از حالت یکدلی و رفاقت خارج می‌شود.
امام جمعه عجب شیر: مسوولان زندگی خود را هم سطح مردم کنند
سرپرست فرمانداری بشرویه منصوب شد
راهیان نور، بهترین فناوری برای انتقال فرهنگ ایثار است
نمایشگاه هوایی راهیان نور دزفول نمایش قدرت سخت ایران است
سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه طبس منصوب شد
امداد رسانی ارتش به مسافران نوروزی گرفتار در برف
امنیت از آب و نان مهم تر و واجب تر است
معاون جدید استاندار لرستان منصوب شد
فرماندار تربت حیدریه: 1398 سال اتحاد و آرامش سیاسی است
توسعه روابط با همسایگان بر اساس احترام متقابل تقویت شود