تعزیرات: راهکار مقابله با قاچاق، گران کردن بنزین نیست

21:52 ۸۵ روز و ۲۳ ساعت پیش افکار نیوز 361 0
 تعزیرات: راهکار مقابله با قاچاق، گران کردن بنزین نیست

مدیرکل پیشگیری، نظارت و مبارزه با قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی افزایش قیمت سوخت در کشور‌های همسایه را دلیل فزونی یافتن قاچاق دانست و تاکید کرد راهکار در گران کردن بنزین داخلی نیست.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،عبدالمجید اجتهادی مدیرکل پیشگیری، نظارت و مبارزه با قاچاقکالا و ارزسازمان تعزیراتحکومتی در مصاحبهبا برنامه "رویداد" در رابطه با چرایی عدم مبارزه صحیح با قاچاق سوخت گفت: همواره با این مسئله رو به رو بودیم و در قانونمبارزه با قاچاق مصوبات خوبی تصویب شده است.
وی افزود: اخیرا که نرخ فرارده‌های نفتی در کشور‌های همسایه افزوده شده، فرصت برای متخلفان فراهم شد تا قاچاق فراورده‌های فنتی شدت بیشتری بگیرد.
اجتهادی همچنین از افزایش تعداد پرونده‌ها در سازمان تعزیرات و ستاد مبارزه با قاچاق خبر داد و افزود: اقدامات در استان‌های مرزی انجام می‌شود و حتی با اصلاح دستور العمل ماده ۱۸ عرضه خارج از شبکه را نیز تحت قانون مبارزه با قاچاق قلمداد می‌کنیم.
این مقام مسئول در سازمان تعزیرات گفت: سوختی که در استان‌های مرزی قاچاق میشود، از استان‌های مرکزی ارسال میشود؛ چون شرکت مدیریت پخش فراورده‌های نفتی ارسال سوخت به مرز‌ها را مدیریت می‌کند. قانونگذار میگوید
خرید و فروشو حمل و نفتسوخت مشمول مقررات قاچاق است و از زمانیکه این مصوبه در روزنامه رسمی منتشر شد، مبارزه با خروج فراورده‌های نفتی در ۲۰ روز اخیر شدت یافته است.
وی با بیان اینکه در مقابله با قاچاق کمبود قانون نداریم، گفت: تنها نمی‌توان با برخورد فیزیکی با قاچاق رو به رو شد و انتظار کاهش آمار قاچاق را داشت.
اجتهادی باید اعلام اینکه نمی‌توان دور تا دور کشور را دیوار بکشیم تصریح کرد: نیاز کشور‌های همسایه را میتوان با بنزیننرخ فوب خلیج فارسیا کمتر از طریق استان‌های مرزی کشور تامین کرد و ساز و کار آن در مرز‌ها ایجاد شده، اما نیاز استان‌های مرزی اتفاق نیفتاده است. وقتی گازوئیل لیتری ۳۰۰ تومان در سیستان فروخته می‌شود و آن سوی مرز لیتری ۱۰ هزار تومان است، انگیزه قاچاق افزایش می‌یابد.
اجتهادی افزود: همزمان با برخود فیزیکی، باید اقدامات پیشگیرانه را مدنظر قرار دهیم و انصافا از سوی کارگروه مبارزه با قاچاق اقدامات مثبتی اتفاق افتاده است، اما باید به سمتی حرکت کنیم که کشور‌های همسایه را تامین نماییم تا هزینه آن نیز بدست خودمان برسد.
مدیرکل پیشگیری و مبارزه با قاچاق سازمان تعزیرات گفت: درصدی از محل قاچاق سوخت بدست افراد انتقال دهنده می‌رسد؛ لذا باید فروش در دریا را توسعه دهیم و این کار وظیفه وزارت نفتاست.
اجتهادی در واکنش به اظهار نظری مبنی بر لزوم گران شدن سوخت در کشور به منظور کاهش قاچاق گفت: ما چقدر باید این سوخت را گران کنیم تا قاچاق صورت نگیرد؟ طبیعتا راه حل این نیست! 


گروه های زیر مجموعه اجتماعی

حوادث و انتظامی
حوادث و انتظامی

آخرین اخبار

شهرداری تهران مکلف به مناسب سازی معابر برای معلولان شد
تهران- ایرنا- اعضای شورای اسلامی شهر تهران، شهرداری را مکلف به اختصاص بودجه ای ویژه ای برای مناسب سازی فضاهای شهری برای توان یابان، سالمندان، کودکان و سایر اقشار آسیب‌ پذیر جسمی، حرکتی و ذهنی کردند.
ماجرای «رها» و مددکاری که قربانی شد
تهران-ایرناپلاس-چند روز پیش خبری با عنوان اخراج فاطمه کمرخانی، کارمند یک مراکز وابسته به سازمان بهزیستی ایلام به دلیل افشاگری و رسانه‌ای کردن موضوع ازدواج «رها»، دختر 11ساله ایلامی با مرد 50ساله در فضای مجازی منتشرشد؛ خبری که حساسیت افکار عمومی را برانگیخت و واکنش‌های زیادی داشت.
نخبه گرایی،جمهوریت و افزایش مشارکت  رویکرد لایحه جامع انتخابات
اصفهان- ایرنا - نخبه گرایی، جمهوریت و تجمیع قوانین و مردمی کردن رقابت از ویژگی های لایحه جامع انتخابات است که به اعتقاد کارشناسان حاضر در میزگرد ایرنا اصفهان، این رویکرد موجب افزایش مشارکت مردم و تثبیت و اقتدار بیش از پیش جمهوری اسلامی می شود.
برگزاری رقابت های ورزش کارگری در کشور افزایش یافته است
یاسوج- ایرنا- رئیس فدراسیون ورزش کارگری گفت: برگزاری رقابت های ورزشی کارگری در کشور با 70 مورد رقابت نسبت به سال های گذشته افزایش و رکورد شکنی داشته است.
ظرفیت پتروشیمی کشور به 90 میلیون تن افزایش می یابد
گچساران- ایرنا- معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران گفت: با بهره برداری از واحدهای در حال ساخت ، ظرفیت تولیدات پتروشیمی کشور تا پایان دولت دوازدهم به 90 میلیون تن می رسد.
بیانیه گام دوم انقلاب راهکار مقابله با جنگ نرم است
تبریز- ایرنا - رئیس ستاد مشترک و معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه هدف دشمنان از جنگ نرم، تسلط بر مغز جوانان کشور است؛ گفت: بیانیه گام دوم انقلاب که توسط رهبر معظم انقلاب صادر شده راهکار مقابله با جنگ نرم است.
مدیریت منابع، شاه کلید بهره وری آب در مازندران
ساری - ایرنا - مدیریت منابع، مصرف و بهره وری بهینه آب با فرهنگ سازی و نیز استفاده از مبانی علمی، شاه کلید خروج از کم آبی در کشور و مازندران اعلام شد، مقوله ای که امروز بار دیگر اساتید دانشگاه ها در همایش راهبردهای مصرف بهینه آب در بخش کشاورزی در ساری مورد توجه قرار دادند.
تعلیق پروازهای تابان به بجنورد تا 3 ماه دیگر ادامه می یابد
بجنورد - ایرنا- مدیر روابط عمومی فرودگاه بجنورد گفت: تعلیق پروازهای شرکت هواپیمایی تابان به فرودگاه مرکز استان خراسان شمالی ممکن است تا سه ماه دیگر ادامه یابد.
تشکیل جبهه مشترک بین ادیان ابراهیمی ضروری است
مشهد - ایرنا - مدیر حوزه های علمیه کشور گفت: تشکیل جبهه مشترک ایمانی، فرهنگی و علمی میان ادیان ابراهیمی برای پیوند بین پیروان آنها ضروری است.
مراکز معاینه فنی تهران در ایام نوروز نوبتی دایر است
تهران- ایرنا- مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران اعلام کرد: مراکز معاینه فنی در ایام نوروز (به جز روزهای تعطیل اول و سیزدهم فروردین) به صورت نوبتی دایر است و در سایر روزهای عادی طبق ساعات اداری در صبح و عصر فعالیت خواهد داشت.