بهسازی راه های استان تهران به 58 میلیارد اعتبار نیاز دارد

20:32 ۲۰۹ روز و ۴ ساعت پیش ایرنا 273 0
بهسازی راه های استان تهران به 58 میلیارد اعتبار نیاز دارد

تهران- ایرنا- معاون راهداری استان تهران گفت: برای بهسازی، لکه گیری آزاد راه ها و بزرگراه های این استان به حدود 60 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

ایرنا

عادل مصدقی عصر شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: مقاطعی از آزاد راه های قم، کرج و ساوه نیاز به بهسازی، روکش، لکه گیری و درزگیری دارد و همچنین از لحاظ ایمنی نیاز به گاردریل، نیوجرسی، تابلو اعلانات، خط کشی و پاکسازی حاشیه راه دارد که برای اجرای این اقدامات از طریق منابع ملی و استانی به حداقل 24 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
وی ادامه داد: در بخش بزرگراهی نیز در محورهای دماوند، فیروزکوه، جاجرود و همچنین محورهای هراز و امام رضا (ع) در مقاطعی به بهسازی، لکه گیری، روکش و درزگیری و از لحاظ ایمنی نیاز به گاردریل ، نیوجرسی، تابلوهای اعلانات ،خط کشی و پاکسازی حریم راه نیاز است که برای اجرای این اقدامات نیز به اعتبار 34 میلیارد تومانی نیاز است.
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران در ادامه به نقاط بحرانی جاده های این استان اشاره کرد و افزود: در زمان بارش های زمستانی گردنه های گدوک، امین آباد، بشم، دلیچایی، امامزاده هاشم (ع)، آهکدره، مبارک آباد، امامزاده داود (ع)، حسن آباد، نعلبندان و همچنین محور شمشک به دیزین جز محورهای بحرانی استان تهران است که در فصل زمستان تیم های ویژه راهداری با تجهیزات لازم بصورت 24 ساعته در این محورها مستقر هستند.

** وسعت راه های استان تهران حدود 3 هزار کیلومتر است
وی همچنین در ادامه به وسعت راه های استان تهران اشاه کرد و خاطرنشان کرد: به تفکیک آزاد راه ها، بزرگراه ها، راههای اصلی و فرعی و همچنین روستایی وسعت راه های این استان 2 هزار و 936 کیلومتر است.
مصدقی ادامه داد: از این میزان 198 کیلومتر آزاد راه، 455 کیلومتر بزرگراه، 195 کیلومتر راه اصلی، 119 کیلومتر راه فرعی، یک هزار و 925 کیلومتر راه روستایی و همچنین 44 کیلومتر راه درون شهری در استان تهران وجود دارد.
وی همچنین با اشاره به میزان تردد خودرهای سبک و سنگین در محورهای استان تهران گفت: طبق گزارشات دوربین های راهداری استان از ابتدای امسال تا پایان آبان ماه امسال حدود 300 میلیون خودرو سبک و سنگین در محورهای استان تهران تردد کردند.
تهرام/7243//6139


گروه های زیر مجموعه اقتصادی

عمومی
عمومی

آخرین اخبار

مهمترین ترکیبات غذایی سرطان‌زا و ضد سرطان را بشناسید
عضو هیات علمی انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور برخی ترکیبات غذایی سرطان‌زا و همچنین مواد غذایی دارای بیشترین اثر حفاظتی در برابر بروز سرطان را تشریح کرد.
راز عمر طولانی چیست؟
برخی از مناطق به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کرده‌اند تا ماده غذایی خاصی را در حد مطلوب مصرف کنند.
سوپراسپرت جدید شورولت- عکس
خودروساز آمریکایی شورولت از جدیدترین محصول خود "Corvette C8 Stingray (2020)" رونمایی کرد.
۵ روش برای سرکوب اضطراب
از عوامل مشترک به وجود آورنده اضطراب می‌توان به روز اول کار در محلی جدید یا هنگام ارائه یک موضوع برای افراد زیاد٬ اشاره کرد.
روند کاهشی قیمت طلا در آینده ادامه‌دار است؟
نایب رئیس اول اتحادیه طلا تهران درباره وضعیت بازار طلا توضیحاتی ارائه داد.
غیبت رضایی از لیست بروژ برای دیدار با اسپورتینگ
مهاجم ایرانی کلوب بروژ در لیست تیمش برای بازی دوستانه با اسپورتینگ پرتغال قرار نگرفت.
دلیل توقیف نفتکش انگلیسی از زبان یک منبع نظامی آگاه
یک منبع نظامی آگاه در رابطه با دلیل توقیف نفتکش انگلیسی در تنگه هرمز گفت: این نفتکش که توسط نیروی دریایی سپاه توقیف شده است از مسیر خلاف کشتیرانی در تنگه هرمز عبور می‌کرد.
تکذیب حمله مسلحانه به امام جمعه گرمسار
معاون فرماندار گرمسار با اشاره به شایعات مطرح شده درباره حمله مسلحانه به امام جمعه گرمسار گفت: این شایعه کذب محض بوده و صحت ندارد.
واکنش آمریکا به توقیف نفتکش انگلیسی توسط ایران
شورای امنیت ملی آمریکا جمعه شب اعلام کرد از توقیف نفتکش انگلیس توسط ایران مطلع شده است.
تعداد خدمه نفتکش توقیف شده انگلیسی توسط ایران
نفتکش توقیف شده انگلیسی 23 خدمه دارد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

مهمترین ترکیبات غذایی سرطان‌زا و ضد سرطان را بشناسید
عضو هیات علمی انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی کشور برخی ترکیبات غذایی سرطان‌زا و همچنین مواد غذایی دارای بیشترین اثر حفاظتی در برابر بروز سرطان را تشریح کرد.