حداد عادل: وزارت خارجه منفعل عمل می‌کند

20:28 ۹۲ روز و ۲۱ ساعت پیش افکار نیوز 172 0
 حداد عادل: وزارت خارجه منفعل عمل می‌کند

عضو هیأت رئیسه جبهه مردمی نیروهای انقلاب، گفت: ما با روسیه در موضوع سوریه هماهنگ شده‌ایم. امروز کشورهای بسیار زیادی با ما ارتباط دارند ولی متاسفانه وزارت خارجه منفعل عمل می‌کند.

افکار نیوز

به گزارش افکارنیوز،غلامعلی حداد عادل عصر امروز در نشست ماهیانه جامعه اسلامیمهندسین، گفت: اردیبهست سال ۷۹ بود که قرار شد به مجلس بروم. مهندس باهنر اشاره به حوادث دی ماه کردند و من می‌خواهم به بخش دیگری اشاره کنم. موضوع مهمتر در
دی ماهفرار شاه در آن سال‌هاست. امروز که در مورد آن دوران فکر می‌کنم می بینم که واقعاً امام کار بسیار بزرگی کردند. نباید امام را از یاد ببریم.
عشقرهبری به امام هم فراوان است. رهبری ذوب در امام هستند.
وی افزود: امام یک سنت حکومتی ۲۵۰۰ ساله به قول خودشان را شکست. حال این حکومت مورد تایید قدرت‌ها
جهاننیز هست. امام تنها قلم داشت و یک اتاق کوچک. حال شما ببینید این انسان با همین دست‌های خالی آن حکومت ظلم را ساقط کرد. امروز که حکومت در دست
مسلماناناست به تعبیری، کم می‌آوریم. حال روحیه خودمان را با امام مقایسه می‌کنیم. آن روز امام با دست خالی شورای
انقلابتعیین کرد. این را نباید دست کم گرفت. این کار هم ردیف عمل حضرت موسی است. همچنین اتفاقی در دوران ما افتاده است و باید به آن توجه کرد.
عضو هیأت رئیسه جبهه مردمی نیروهای انقلاب با بیان اینکه امروز ۴۰ سال از آن ایام گذشته است و باید فکر کنیم که چطور به اینجا رسیده‌ایم، گفت: به نظر بنده همین که ۴۰ سال را با تهدید و توطئه سپری کردیم، باعث خرسندی ما و همپیمانان ماست. آمریکا از همان ابتدا با ما دشمنی می‌کرد. امروز می‌گویم: شبهای هجر را گذراندیم و زنده‌ایم، مارا به سخت جانی خود این گمان نبود. حال
ایرانامروز جایگاه گفتمان سیاسی سابق آمریکا و شوروی را دارد. در هفته چند بار
رئیس جمهور آمریکانام ایران را می برد. همین چند روز پیش هم سناتورهای آمریکایی می‌گفتند که این به معنای شکست آمریکا و تقدیم ایران به آمریکاست. همین چند روز پیش به سعودی‌ها می‌گفتند اگر به شما کمک نکنیم، در ریاض باید فارسی سخن بگویید.
حداد عادل ضمن اشاره به ضریب نفوذ ایران در منطقه و جهان، گفت: نفوذ ایران در منطقه با فشار پولو قدرت نیست و تنها به دلیل صداقت در روابط بین‌الملل و معامله نکردن روی سرنوشت کشورهاست. شما این مهم را در
جنگ۲۲ روزه غزهمی‌بینید.
آمریکایی ها یک قیچی دو لبه برای ایران فراهم کرده اندوی با تاکید بر اینکه روی کار آمدن ترامپ کمکی برای ما بود برای نقد آمریکا، گفت: امروز با توجه به عملکردی که آمریکا دارد به راحتی ما می‌توانیم به جوانمان بگوییم آمریکا این است؛ چون دیگر آنها ماجرایی مثل جمال خاشقچی را دیده‌اند که آمریکا گفت: چون سعودی‌ها از ما سلاح می‌خرند، موضوع مرگاین فرد را پیگیری نمی‌کنیم. مثال‌هایی از این دست بسیارند. امروز ما با
روسیهدر موضوع سوریههماهنگ شده‌ایم. امروز کشورهای بسیار زیادی با ما ارتباط دارند ولی متاسفانه
وزارت خارجهمنفعل عمل می‌کند و به طور مثال در ۸ ماه گذشته در هند سفیر نداشته‌ایم.
وی درباره فشارهایی که امروز از سمت دشمن به مردم وارد می‌شود، گفت: امروز آمریکایی ها یک قیچی دو لبه برای ایران فراهم کرده اند. یکی فشار
تحریم اقتصادیاست و دیگری آزادی رسانه‌ای است. این دو امروز با هم در تلاشند تا به انقلاب و مردم لطمه وارد کنند. دشمنان یک هدف کوتاه مدت دارند و یک هدف بلند مدت. امروز آنها به این نتیجه رسیده‌اند که تا افرادی مثل حججی ‌ها در ایران هستند، این انقلاب مدافع دارد. پس سعی کرده‌اند، ریشه اسلام را در کشور بزنند. امروز آنها شدیدا در حال ایجاد تشویش در
ذهنمردم و به خصوص جوانان هستند.
وی افزود: امروز فضای مجازیدر تلاش است، بین ملت و امت فاصله بیاندازد و مردم را از انقلاب دور کنند. امروز اگر توجه داشته باشید، دیده‌اید که بسیار به نیروهای مومن و انقلابی تهمت‌هایی زده می‌شود تا مردم را از نیروهای مخلص انقلابی دور کنند. امروز تمام افرادی که کمتر از ۵۰ سال سن دارند، انقلاب را ندیده‌اند. امروز این فضا اهرمی در دست دشمن است. در درازمدت هم دشمن در تلاش است تا ذائقه مردم را تغییر دهد. امرزو من به هیچ وجه متوجه نمی‌شوم که چرا در
جامعههیچ عملی در جهت مقابله با جنگ روانی صورت نمی‌گیرد.
مشکلات با تدبیر درست قابل حل شدن استوی همچنین با اشاره به وظایف افراد در چنین شرایطی گفت: در ۹ دی به صورت یکپارچه ملت همراهی خود با انقلاب را نشان دادند. امروز باید قدر این مردم را دانست. باید به این مردم خدمت کرد. امروز باید در شرایط سیاسی کنونی در عین حال که انتقاد مفید و سازنده است ولی باید به طریقی این موضوع را مطرح کنیم که سود آن به جیب دشمن نرود؛ باید از
مقام معظم رهبریبیاموزیم.
وی افزود: امروز کاملا مشخص است که تمام این مشکلاتبا تدبیر درست قابل حل شدن است. امروز وقتی دولت‌ها تعویض می‌شوند، طوری برخورد می‌کنند که انگار انقلاب شده است. تمام بدنه مدیریتی کشور را تعویض می‌کنند تنها به دلیلی که در
دولتقبل مسئول بوده اند؛ این غلط است.
حدادعادل با اشاره به جامعه اسلامی مهندسین، گفت: امروز شما به عنوان مهندسینی که مومن و انقلابی هم هستید، چه کاری انجام داده‌اید؟ چقدر مسائل انقلاب را تبیین کرده‌اید؟ اگر بینش سیاسی در کشور تقویت نشود، هیچ کاری جواب نمی‌دهد. باید از ریشه کار کرد. نباید تنها به انتخابات توجه داشت. در مورد
انتخاباتهم ما راهی جز اتحاد نداریم.
 


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

هیچ گونه مشکلی در سازه سدهای استان مرکزی گزارش نشده است
اراک - ایرنا - مدیر عامل آب منطقه ای استان مرکزی گفت: هیچ گونه مشکلی در سازه سدهای این استان با توجه به شدت بارش ها گزارش نشده است.
برق 56 روستای لرستان قطع است
خرم آباد - ایرنا - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق لرستان گفت: بر اثر بارش شدید باران برق 56 روستای استان همچنان قطع است.
تردد در محور سمیرم- یاسوج برقرار شد
اصفهان- ایرنا- معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اصفهان گفت: بقایای ریزش کوه در کیلومتر 15 محور سمیرم به یاسوج، با تلاش راهداران، پاکسازی و تردد دوباره در این مسیر برقرار شد.
چراغ خاموش قیمت های نجومی  برخی رستوران های مازندران
ساری – ایرنا -برخی رستوران های استان مازندران در ایام تعطیلات نوروزی و پیک گردشگری این استان با سوء استفاده از شرایط مسافران در ازای عرضه غذا، قیمت های نجومی دریافت می کنند.
دستگاه های اجرایی هرمزگان تا پایان نوروز در آماده باش کامل باشند
بندرعباس- ایرنا- استاندار هرمزگان تاکید کرد: با توجه به حضور شمار بسیاری از گردشگران در استان و شرایط آب و هوایی منطقه، تمام دستگاه های اجرایی هرمزگان باید تا پایان تعطیلات نوروز در آماده باش کامل باشند.
ستاد بحران لرستان با کمبود امکانات و منابع مواجه است
خرم آباد- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان گفت: ستاد بحران استان با کمبود امکانات و تجهیزات مواجه است و چنانچه در بارندگی های کنونی تمهیداتی در نظر گرفته نمی شد، بروز حوادث ناخوشایند قطعی بود.
احتمال رانش زمین در طالقان وجود دارد
کرج- ایرنا - مدیر کل هواشناسی استان البرز گفت: با ادامه بارش ها در این استان، احتمال رانش زمین در شهرستان طالقان و ریزش کوه در دیزین و جاده کرج-چالوس وجود دارد.
روستای کندسکوه گالیکش گلستان در محاصره برف است
گنبدکاوس- ایرنا- فرماندار گالیکش اعلام کرد: روستاییان روستای کندسکوه از بخش لووه این شهرستان در شرق گلستان همچنان در محاصره برف قرار دارند.
بارش برف بهاری 3 گردنه استان قزوین را فراگرفت
قزوین - ایرنا - معاون راهداری اداره کل حمل و نقل جاده ای قزوین گفت: بارش برف در پنجمین روز نوروز 3 گردنه استان شامل طالقان، قسطین لار و آوج را فراگرفته است.
پرواز اصفهان - خارک به مبداء بازگشت
اصفهان- ایرنا- مدیر روابط عمومی فرودگاه های استان اصفهان گفت: پرواز اصفهان به جزیره خارک به دلیل شرایط بد جوی نتوانست در مقصد خود به زمین بنشیند و مجبور به بازگشت شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

اجرای دومین مرحله امدادرسانی ارتش در مناطق صعب العبور مازندران
تهران-ایرنا- فرمانده اردوگاه شهدای ارتش از اجرای دومین مرحله امدادرسانی در مناطق صعب العبور مازندران در پی دستورات فرمانده معظم کل قوا خبر داد.
میزان سوخت سرقت شده از لوله انتقال بوشهر مشخص شد
بوشهر- ایرنا- دادستان بوشهر گفت: 444هزار و661 لیترنفت گاز و بنزین از طریق ایجاد انشعاب غیرمجاز از خط لوله اصلی انتقال فرآورده نفتی اسکله اداره بندر و دریانوردی به مخازن انبار شهید غریبی بوشهر سرقت شده است.
سیل شایعات در شمال کشور +عکس
همزمان با سیل اخیر در استان‌های شمالی کشورمان، سیلی از شایعات طی روزهای گذشته روانه این مناطق شده است که هدف آن دلسرکردن مردم و افزایش فشار بر روی افکار عمومی است.
مروری بر مقررات «تنبیه» در مدارس
در میان انبوه اخبار گوناگون منتشره در جامعه، اخباری هرچند اندک درباره تنبیه دردناک دانش‌آموز به خاطر نمره، فرو رفتن مداد در سر دانش آموز بر اثر تنبیه و... فارغ از بروز واکنش اجتماعی، آثار حقوقی نیز به همراه دارد.
استاندار سابق گلستان از مردم عذرخواهی کرد
گرگان - ایرنا - سید مناف هاشمی استاندار سابق گلستان در تماس تلفنی با ایرنا ضمن عذرخواهی از مردم استان با سیل زدگان این خطه شمال کشور ابراز همدردی کرد.
توصیه سردار شکارچی به مدیران اجرایی در کشور
پژمانفر: اظهارات نادرست علی مطهری نظر شخصی اوست
۲۵ استان درگیر سیلاب شدند- لغو تمام مرخصی‌ها و اعلام آماده‌باش
توصیه سردار شکارچی به مدیران اجرایی در کشور
پژمانفر: اظهارات نادرست علی مطهری نظر شخصی اوست- 2 طرح ضدآمریکایی بعد از تعطیلات به صحن علنی مجلس می‌آید
جبار کوچکی‌نژاد: توافق پاریس راه افشای اطلاعات داخلی است
اعلام آماده باش کامل به استانداران و تهیه گزارش از سیل- جلسه هیات دولت دو روز دیگر برگزار می‌شود
فولادگر: تذکر رهبر انقلاب بجا بود- مجلس در زمینه برخورد با طرح‌های ضد‌ایرانی آمریکا منفعلانه عمل کرد
استانداران مناطق باران خیز در آماده باش کامل باشند
فاجعه مدیران بی‌کفایت و بی‌غیرت قابل توجیه نیست