ظرفیت رسانه ها برای بیان دستاوردهای انقلاب به کار گرفته شود

17:01 ۸۷ روز و ۸ ساعت پیش ایرنا 135 0
ظرفیت رسانه ها برای بیان دستاوردهای انقلاب به کار گرفته شود

بیرجند - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: باید از ظرفیت و توان رسانه ها برای بیان هنرمندانه دستاوردهای انقلاب و نظام در 40 سال گذشته بهره گیری شود.

ایرنا

به گزارش ایرنا سید مجتبی علوی مقدم روز شنبه در نشست کارگروه عمرانی و امور نمایشگاه های ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی افزود: در یک سال فعالیتم در استان از همه رسانه ها تشکر می کنم چون علیرغم اینکه برخی اذعان دارند رسانه ها حاشیه ساز هستند اما جز محبت، صداقت و درستی و همراهی هیچ چیز از رسانه ها ندیده ام.
وی تصریح کرد: شرط این است که ما هم با صداقت باشیم پس باید از این ظرفیت بهره مند شد.
معاون استاندار خراسان جنوبی گفت: اکنون در شرایط جنگ اقتصادی قرار داریم اما علیرغم همه تهدیدهایی که از طریق استکبار به نظام وارد است دستگاه های اجرایی باید هنرمندانه به بیان دستاوردهای نظام بپردازند.
وی افزود: در سخت ترین شرایط 40 سال گذشته انقلاب و نظام قرار داریم، هیچ شرایطی از این بدتر نبوده و حتی در زمان جنگ مشکلات اینقدر نبوده است.
علوی مقدم گفت: علت شرایط سخت این است که دشمن تمام فریب ها، توطئه ها و دسیسه ها را عملی کرده که تاکنون ناموفق بوده لذا به سیم آخر زده و به اقتصاد مردم حمله کرده است.
وی اظهار داشت: با تمامی مشکلات و تنگناها سال گذشته نمی گوییم مشکل نداشتیم اما سرافرازانه عبور کردیم و امسال بدون شک همین اتفاق خواهد افتاد اما اگر هنر انتقال این دستاوردهای ارزشمند حاکمیت و نظام را نداشته باشیم بخشی چشم و گوش بسته و بی توجه خواهند بود.
وی با بیان اینکه نیاز داریم دستاوردهای انقلاب را به درستی منعکس کنیم عنوان کرد: انتظار داشتیم تمامی مدیران دستگاه های اجرایی استان صورتجلسه قبلی این کارگروه را مطالعه و به بندهای آن توجه می کردند.
علوی مقدم یادآور شد: تلاش و زحمات زیادی توسط مدیران دستگاه های اجرایی برای تامین اعتبار، جذب پیمانکار و سایر پروژه های عمرانی انجام می شود اما اگر هنر انتقال آن را نداشته باشیم مردم تاثیر آنچنانی پروژه ها را احساس نمی کنند.
وی گفت: مردم همیشه همراه و در کنار ما بوده اند اکنون نیز باید متوجه شوند دولتمردان و کسانی که در سنگر مدیریت خدمات رسانی به آنان کار می کنید چه دغدغه هایی را دنبال و پروژه ها را یکی پس از دیگری به نتیجه می رسانند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد: دشمن به دنبال این است که ما کار را تعطیل کرده و برنامه ها به بن بست برسد اما همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند هیچ بن بستی در نظام وجود ندارد و به اتکا و حمایت تمام قد مردم به حضور دولتمردان دوراندیش و پرتلاش مانند شما این مطلب را ارایه کرده اند.
وی تاکید کرد: اگر هنر انتقال بیان درست دستاوردهای انقلاب و نظام را نداشته باشیم مردم مزه شیرین این اقدامات را احساس نخواهند کرد لذا انتظار داریم این موضوع در دستور کار دستگاه های اجرایی قرار گیرد.
علوی مقدم با بیان اینکه در توسعه بخش های مختلف طی این مدت انقلابی شکل گرفته است یادآور شد: امروز هر روستایی حتی با 10 خانوار جمعیت برق رسانی شده است چرا این دستاوردها اعلام نمی شود؟
وی ادامه داد: به عنوان مثال در ابتدای انقلاب 9 شهر خراسان جنوبی دارای آب و فاضلاب بود اما اکنون همه شهرها (28 شهر) از این مهم برخوردار شده و آب قابل شرب دارند که این دستاوردها باید اطلاع رسانی شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی تاکید کرد: دستگاه های اجرایی بایستی دستاوردهای انقلاب و نظام را اینکه کجا بودیم، اکنون کجا قرار داریم و کجا خواهیم رسید را به صورت شفاف اما مختصر در اختیار صدا و سیما قرار دهند.
وی گفت: اکنون دستگاه ها برنامه های افق 1420 را تهیه کرده اند و با وجود همه مشکلاتی که در تامین مالی داریم اما اقدامات بسیار خوبی انجام شده یا در دست اقدام است.
علوی مقدم یادآور شد: تمام تلاشمان باید این باشد که مردم احساس امید به آینده پیدا کنند و قرار نیست همه مشکلاتی که می توانیم در لایه مدیریتی به آن برسیم یا آن را رفع کنیم به مردم منتقل شود بلکه باید شیرینی های این دستاوردها منعکس شود.
وی گفت: طی این مدت تلاش های خوبی صورت گرفته هرچند برای مردم به عنوان حامی همیشگی نظام ایده آل و واقعی نیست و با آن فاصله داریم اما باید استکبار و دشمن بداند 40 سال با تمام فشارهایی که برای ناکارآمد نشان دادن نظام بکار گرفت اما اکنون این نظام حرف برای گفتن دارد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی افزود: با وجود تحریم ها، گرفتاری ها، ترورها، بمب گذاری ها و سایر مشکلاتی که دشمن بر ما تحمیل کرد اما امروز این نظام سرپا است و نه تنها عقب نرفته که در قله های رفیع علم و فناوری حرف برای گفتن دارد.
وی بیان کرد: احساس می کنم برخی مدیران دستگاه های اجرایی جدی به موضوعات نگاه نمی کنند که انتظار داریم با انگیزه و توجه بیشتر عرق ملی خود را نسبت به این موضوعات نشان دهند.
علوی مقدم گفت: این حداقل انتظار از ما مدیرانی است که به واسطه خون هزاران شهید امروز پشت این میزها نشسته ایم که دستاوردهای 40 ساله را برای مردم بیان کنیم در غیر اینصورت به هدف اصلی و غایی خود نرسیده ایم.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی تاکید کرد: در این زمینه در جلسات آینده در صورت کم توجهی مسئولان به تشریح دستاوردهای انقلاب و نظام برخورد خواهیم کرد که خوشایند نیست.
وی بیان کرد: اگر صورتجلسه ای اعلام می شود مدیران باید حتما دلیلی برای عدم اجرای آن ارایه دهند چون نباید وقت گذرانی کرد، وقت برای مردم است و باید از آن برای مردم استفاده کنیم.
علوی مقدم گفت: دستگاه های اجرایی برای معرفی توانمندی های نظام حرفی از اعتبار و هزینه نزنند چون کار همگی و جمعی است و صدا و سیمای استان نیز باید همکاری لازم را داشته باشد.
وی با بیان اینکه ظرفیت همه دستگاه ها باید پای معرفی دستاوردهای نظام قرار گیرد عنوان کرد: در شرایط سخت کنونی چشم عده ای به دنبال این است که نتوانیم توانمندی های نظام را ارایه دهیم اما با بیان دقیق و شفاف دستاوردها، دشمن هیچ حربه دیگری نخواهد داشت و مایوس و ناامید خواهد شد.
وی همچنین با اشاره به اینکه ورودی شهرهای استان در شان مردم نیست اظهار داشت: شهرداران استان بایستی مقداری به زیبایی و مرتب کردن ورودی شهرها توجه بیشتری داشته باشند.
علوی مقدم ادامه داد: همچنین شهرداری بیرجند میدان ورودی شهر (شهدای عبادی) را از حالت کنونی خارج کند و حداقل در کوتاه مدت فکر اساسی برای آن شود.
وی گفت: در این ایام شهرهای استان بایستی رنگ و بوی انقلاب به خود بگیرد چون برای نسل چهارم انقلاب که حداقل اطلاعات را در ارتباط با رشادت ها، ایثار و از خودگذشتگی مردم دارد یادآور روزهای پرشور انقلاب باشد.
7557*3028


گروه های زیر مجموعه سیاسی

سیاست داخلی
سیاست داخلی

آخرین اخبار

نفوذ آب گرگانرود به داخل شهر گنبد تشدید شد
گنبدکاووس - ایرنا - منابع مردمی و ساکنین حاشیه رودخانه گرگانرود در بخش شمالی شهر گنبد از تشدید نفوذ آب رودخانه گرگانرود به داخل شهر خبر می دهند.
حوادث چهارشنبه سوری پایتخت 50 درصد کاهش یافت
تهران- ایرنا- مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت: با آگاهی شهروندان امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته حوادث چهارشنبه سوری در پایتخت 50 درصد کاهش یافته است.
جوان زنجانی بر اثر استفاده از مواد محترقه جان باخت
زنجان - ایرنا - رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان گفت: یک جوان زنجانی بر اثر انفجار مواد محترقه دست ساز در صحنه فوت شد و 23 نفر نیز مصدوم در مراکز درمانی استان تحت درمان قرار گرفته اند.
یکطرفه شدن محور هراز تصمیم ملی است
ساری- ایرنا- فرمانده پلیس راه مازندران با تایید اعتراض شماری از آملی ها نسبت به یکطرفه شدن و بستن موقت جاده هرا ، گفت : یکطرفه شدن جاده هراز یک تصمیم ملی است و اکنون این محور باز و 2 طرفه شده است.
تردد در محورهای آذربایجان شرقی نیازمند زنجیر چرخ است
تبریز- ایرنا - سرپرست پلیس راه آذربایجان شرقی گفت: با توجه به شدت بارش و لغزندگی محورهای استان، به همراه داشتن زنجیر چرخ برای تردد در برخی محورها الزامی است.
سقوط سنگ بر روی خودرو در مازندران سبب مرگ فوتبالیست شد
ساری - ایرنا - مدیر روابط عمومی پزشکی قانونی مازندران گفت که سقوط سنگ در جاده سوادکوه بر روی خودروی کیوان وحدانی ، باعث کشته شدن این بازیکن سابق تیم فوتبال نساجی مازندران شد .
خوزستان میزبان مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی 2019 شد
اهواز - ایرنا - رییس هیات کشتی خوزستان گفت: پس از رایزنی های فراوان و با موافقت استاندار، میزبانی رقابت‌های جام جهانی کشتی فرنگی 2019 به خوزستان واگذار شد.
پایتخت و ترقه هایی که روی دست فروشندگان ماند
تهران- ایرنا- گزارش خبرنگاران ایرنا در شب چهارشنبه سوری از نقاط مختلف پایتخت حاکیست که در برخی معابر اصلی و چهارراه ها، دستفروشان مواد محترقه را حتی حراج کرده اند اما خریداری ندارد و کمتر شهروندی از آنان خرید می کند.
جاده کندوان باز شد
ساری - ایرنا - فرمانده پلیس راه مازندران از بازگشایی جاده کندوان خبر داد و گفت که مسدود شدن دوباره این جاده بعید نیست .
چهار رستوران بین راهی در جاده هراز پلمب شد
تهران - ایرنا - رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند از پلمب چهار رستوران بین راهی در جاده هراز در محدوده آبعلی خبر داد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

سانحه رانندگی در قزوین 3 کشته بر جای گذاشت
قزوین - ایرنا - فرمانده پلیس راه قزوین گفت: در پی وقوع یک فقره تصادف در مسیر بویین زهرا-دانسفهان 3 تن جان باختند و یک نفر نیز مصدوم شد.
مهاجم حادثه لندن فریاد «همه مسلمانان باید بمیرند» سر داده بود
یک روزنامه انگلیسی در گزارشی اعلام کرد: مهاجم حادثه شنبه لندن، فریاد «همه مسلمانان باید بمیرند» سر داده بود.
چه ارتباطی میان فواصل کوتاه زایمان و مرگ نوزادان وجود دارد؟
طبق نتایج یک مطالعه جدید، فواصل کوتاه بین زایمان می تواند خطر مرگ نوزادان را افزایش دهد.
موسوی: راه پیشرفت کشور واگذاری انقلاب به جوانان است
نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت حمایت دانشگاه‌های استان از دانش آموزان، گفت: رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم تأکید کردند که انقلاب باید به جوانان نخبه و متعهد سپرده شود.
کوزه بلاگردان
بیرجند- ایرنا- خاصیت نوروز نو شدن است و کوزه شکنی سنتی زیبا از مردمان شهرستان قاینات در استان خراسان جنوبی است که به اعتقادشان با اجرای این آیین، دردها و بلاها را در آخرین چهارشنبه سال از زندگی خود دور می کنند.
بهروز ندایی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل شد
رییس جمهور «قانون بودجه سال 1398 کل کشور» را برای اجرا ابلاغ کرد
توسعه پایدار و ایجاد اشتغال از برنامه های دولت در بانه است
جهانگیری: همه امکانات برای کمک به سیل زدگان بکار گرفته شود
نظرخواهی ازمردم برای نظارت ملی بر رسانه ملی
فعالیت شهرداری ها در تعطیلات نوروزی 98 رصد می شود
گسترش تعاملات اقتصادی دمشق- تهران ضروری است
وزیر بهداشت و رییس سازمان برنامه و بودجه عضو شورای فرهنگ عمومی شدند
مشکلات نظام پولی کشور با رد لوایح پالرمو و سی اف تی
تکذیب خبر دستگیری قریب الوقوع وزیر نفت