ظرفیت رسانه ها برای بیان دستاوردهای انقلاب به کار گرفته شود

17:01 ۱۷۹ روز و ۱ ساعت پیش ایرنا 161 0
ظرفیت رسانه ها برای بیان دستاوردهای انقلاب به کار گرفته شود

بیرجند - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: باید از ظرفیت و توان رسانه ها برای بیان هنرمندانه دستاوردهای انقلاب و نظام در 40 سال گذشته بهره گیری شود.

ایرنا

به گزارش ایرنا سید مجتبی علوی مقدم روز شنبه در نشست کارگروه عمرانی و امور نمایشگاه های ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی افزود: در یک سال فعالیتم در استان از همه رسانه ها تشکر می کنم چون علیرغم اینکه برخی اذعان دارند رسانه ها حاشیه ساز هستند اما جز محبت، صداقت و درستی و همراهی هیچ چیز از رسانه ها ندیده ام.
وی تصریح کرد: شرط این است که ما هم با صداقت باشیم پس باید از این ظرفیت بهره مند شد.
معاون استاندار خراسان جنوبی گفت: اکنون در شرایط جنگ اقتصادی قرار داریم اما علیرغم همه تهدیدهایی که از طریق استکبار به نظام وارد است دستگاه های اجرایی باید هنرمندانه به بیان دستاوردهای نظام بپردازند.
وی افزود: در سخت ترین شرایط 40 سال گذشته انقلاب و نظام قرار داریم، هیچ شرایطی از این بدتر نبوده و حتی در زمان جنگ مشکلات اینقدر نبوده است.
علوی مقدم گفت: علت شرایط سخت این است که دشمن تمام فریب ها، توطئه ها و دسیسه ها را عملی کرده که تاکنون ناموفق بوده لذا به سیم آخر زده و به اقتصاد مردم حمله کرده است.
وی اظهار داشت: با تمامی مشکلات و تنگناها سال گذشته نمی گوییم مشکل نداشتیم اما سرافرازانه عبور کردیم و امسال بدون شک همین اتفاق خواهد افتاد اما اگر هنر انتقال این دستاوردهای ارزشمند حاکمیت و نظام را نداشته باشیم بخشی چشم و گوش بسته و بی توجه خواهند بود.
وی با بیان اینکه نیاز داریم دستاوردهای انقلاب را به درستی منعکس کنیم عنوان کرد: انتظار داشتیم تمامی مدیران دستگاه های اجرایی استان صورتجلسه قبلی این کارگروه را مطالعه و به بندهای آن توجه می کردند.
علوی مقدم یادآور شد: تلاش و زحمات زیادی توسط مدیران دستگاه های اجرایی برای تامین اعتبار، جذب پیمانکار و سایر پروژه های عمرانی انجام می شود اما اگر هنر انتقال آن را نداشته باشیم مردم تاثیر آنچنانی پروژه ها را احساس نمی کنند.
وی گفت: مردم همیشه همراه و در کنار ما بوده اند اکنون نیز باید متوجه شوند دولتمردان و کسانی که در سنگر مدیریت خدمات رسانی به آنان کار می کنید چه دغدغه هایی را دنبال و پروژه ها را یکی پس از دیگری به نتیجه می رسانند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد: دشمن به دنبال این است که ما کار را تعطیل کرده و برنامه ها به بن بست برسد اما همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند هیچ بن بستی در نظام وجود ندارد و به اتکا و حمایت تمام قد مردم به حضور دولتمردان دوراندیش و پرتلاش مانند شما این مطلب را ارایه کرده اند.
وی تاکید کرد: اگر هنر انتقال بیان درست دستاوردهای انقلاب و نظام را نداشته باشیم مردم مزه شیرین این اقدامات را احساس نخواهند کرد لذا انتظار داریم این موضوع در دستور کار دستگاه های اجرایی قرار گیرد.
علوی مقدم با بیان اینکه در توسعه بخش های مختلف طی این مدت انقلابی شکل گرفته است یادآور شد: امروز هر روستایی حتی با 10 خانوار جمعیت برق رسانی شده است چرا این دستاوردها اعلام نمی شود؟
وی ادامه داد: به عنوان مثال در ابتدای انقلاب 9 شهر خراسان جنوبی دارای آب و فاضلاب بود اما اکنون همه شهرها (28 شهر) از این مهم برخوردار شده و آب قابل شرب دارند که این دستاوردها باید اطلاع رسانی شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی تاکید کرد: دستگاه های اجرایی بایستی دستاوردهای انقلاب و نظام را اینکه کجا بودیم، اکنون کجا قرار داریم و کجا خواهیم رسید را به صورت شفاف اما مختصر در اختیار صدا و سیما قرار دهند.
وی گفت: اکنون دستگاه ها برنامه های افق 1420 را تهیه کرده اند و با وجود همه مشکلاتی که در تامین مالی داریم اما اقدامات بسیار خوبی انجام شده یا در دست اقدام است.
علوی مقدم یادآور شد: تمام تلاشمان باید این باشد که مردم احساس امید به آینده پیدا کنند و قرار نیست همه مشکلاتی که می توانیم در لایه مدیریتی به آن برسیم یا آن را رفع کنیم به مردم منتقل شود بلکه باید شیرینی های این دستاوردها منعکس شود.
وی گفت: طی این مدت تلاش های خوبی صورت گرفته هرچند برای مردم به عنوان حامی همیشگی نظام ایده آل و واقعی نیست و با آن فاصله داریم اما باید استکبار و دشمن بداند 40 سال با تمام فشارهایی که برای ناکارآمد نشان دادن نظام بکار گرفت اما اکنون این نظام حرف برای گفتن دارد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی افزود: با وجود تحریم ها، گرفتاری ها، ترورها، بمب گذاری ها و سایر مشکلاتی که دشمن بر ما تحمیل کرد اما امروز این نظام سرپا است و نه تنها عقب نرفته که در قله های رفیع علم و فناوری حرف برای گفتن دارد.
وی بیان کرد: احساس می کنم برخی مدیران دستگاه های اجرایی جدی به موضوعات نگاه نمی کنند که انتظار داریم با انگیزه و توجه بیشتر عرق ملی خود را نسبت به این موضوعات نشان دهند.
علوی مقدم گفت: این حداقل انتظار از ما مدیرانی است که به واسطه خون هزاران شهید امروز پشت این میزها نشسته ایم که دستاوردهای 40 ساله را برای مردم بیان کنیم در غیر اینصورت به هدف اصلی و غایی خود نرسیده ایم.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی تاکید کرد: در این زمینه در جلسات آینده در صورت کم توجهی مسئولان به تشریح دستاوردهای انقلاب و نظام برخورد خواهیم کرد که خوشایند نیست.
وی بیان کرد: اگر صورتجلسه ای اعلام می شود مدیران باید حتما دلیلی برای عدم اجرای آن ارایه دهند چون نباید وقت گذرانی کرد، وقت برای مردم است و باید از آن برای مردم استفاده کنیم.
علوی مقدم گفت: دستگاه های اجرایی برای معرفی توانمندی های نظام حرفی از اعتبار و هزینه نزنند چون کار همگی و جمعی است و صدا و سیمای استان نیز باید همکاری لازم را داشته باشد.
وی با بیان اینکه ظرفیت همه دستگاه ها باید پای معرفی دستاوردهای نظام قرار گیرد عنوان کرد: در شرایط سخت کنونی چشم عده ای به دنبال این است که نتوانیم توانمندی های نظام را ارایه دهیم اما با بیان دقیق و شفاف دستاوردها، دشمن هیچ حربه دیگری نخواهد داشت و مایوس و ناامید خواهد شد.
وی همچنین با اشاره به اینکه ورودی شهرهای استان در شان مردم نیست اظهار داشت: شهرداران استان بایستی مقداری به زیبایی و مرتب کردن ورودی شهرها توجه بیشتری داشته باشند.
علوی مقدم ادامه داد: همچنین شهرداری بیرجند میدان ورودی شهر (شهدای عبادی) را از حالت کنونی خارج کند و حداقل در کوتاه مدت فکر اساسی برای آن شود.
وی گفت: در این ایام شهرهای استان بایستی رنگ و بوی انقلاب به خود بگیرد چون برای نسل چهارم انقلاب که حداقل اطلاعات را در ارتباط با رشادت ها، ایثار و از خودگذشتگی مردم دارد یادآور روزهای پرشور انقلاب باشد.
7557*3028


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

کشف فساد اقتصادی در حوزه پتروشیمی در اردبیل
رئیس کل دادگستری استان اردبیل از کشف فساد اقتصادی گسترده در حوزه پتروشیمی و تامین مواد اولیه به کارخانجات در اردبیل خبر داد.
بن سلمان: دایه‌ام یک یهودی بود
ماه‌هاست که گزارش‌هایی از روابط نزدیک، اما پشت پرده «محمد بن سلمان» ولی‌عهد سعودی با رژیم صهیونیستی منتشر می‌شود.
ابراز همدردی موسوی با سیل زدگان و زلزله‌زدگان چینی
سخنگوی وزارت امور خارجه با ابراز تاسف از وقوع سیل در جنوب و وقوع زلزله در مرکز چین، با دولت و ملت چین، ابراز همدردی کرد.
تمایلی به تک‌روی در قدرت نداریم
«عبدالفتاح البرهان» رئیس شورای نظامی انتقالی سودان روز چهارشنبه در سخنانی بر آمادگی این شورا برای بازگشت به میز مذاکره با ائتلاف «الحریه و التغییر» که در حال حاضر از بزرگترین اپوزیسیون این کشور محسوب می‌شود، تاکید کرد.
اظهارات ضد ایرانی پمپئو در مقر فرماندهی سنتکام
وزیر امور خارجه آمریکا ادعاهای دولت آمریکا علیه ایران را در مقر سنتکام تکرار کرد.
گزارش سازمان ملل در مورد قتل «خاشقچی» چه چیزی را افشا کرد؟
وزارت امور خارجه ترکیه گزارش امروز سازمان ملل متحد در مورد قتل «جمال خاشقچی»، روزنامه‌نگار سعودی ترور شده در کنسول‌گری عربستان سعودی در استانبول را «مهم» خواند.
نشست مشترک هیأت مدیره سابق و جدید «انجمن ایرانی روابط بین‌الملل» با حضور عراقچی
نخستین جلسه هیأت مدیره جدید انجمن علمی ایرانی روابط بین‌الملل مشترک با هیأت مدیره سابق این تشکل با حضور سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت خارجه برگزار شد.
سند همکاری‌های سیاسی وزارتخانه‌های خارجه ایران و ترکیه در اصفهان امضا می‌شود
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: آقای مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در چارچوب رایزنی‌ها و مشورت های مستمر سیاسی بین جمهوری اسلامی ایران و ترکیه، فردا در صدر هیاتی به کشورمان سفر می کند.
گفت‌وگوی تلفنی ولی‌عهد ابوظبی و ماکرون
«امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه امروز چهارشنبه با «محمد بن زاید آل نهیان» معاون فرمانده نیروهای مسلح امارات و ولی‌عهد ابوظبی، تلفنی گفت‌وگو کرد.
شمخانی: ایران همواره در کنار مردم و دولت ونزوئلا خواهد بود
در دیدار بعد از ظهر امروز انجیولیلو فرناندز پاسکوالینو دبیر کل شورای ملی دفاعی ونزوئلا با دریابان علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان آخرین تحولات سیاسی و امنیتی این کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

پر بازدید ترین اخبار امروز

کاشانی: واقعا برانکو را دوست داشتم- پاداش نگرفتم، میناوند دروغ می‌گوید
عضو هیات مدیره باشگاه پرسپولیس درباره جدایی برانکو از این تیم صحبت کرد و نسبت به اظهارات مهرداد میناوند درباره خودش، واکنش نشان داد.
حمله موشکی به شرق موصل
منابع عراقی از فرود دست‌کم یک فروند موشک کاتیوشا در شرق موصل خبر دادند.
رحیم‌پور: کار کردن با چین و روسیه به معنای کنار گذاشتن اروپا نیست
معاون پیشین آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه می‌گوید، سه کشور ایران، روسیه و چین باید همکاری‌های بیش‌تری را برای مقابله با دشمن مشترک (آمریکا) انجام دهند. او در عین حال تاکید دارد که محدود کردن روابط خود به چین و روسیه هم اشتباه است.
سرقت یک میلیاردی پول نقد از یک مغازه در بازار تهران
رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سارقانی خبر داد که با تخریب گاوصندوق یک مغازه، اقدام به سرقت یک میلیارد تومان پول نقد کرده بودند.
درخواست داماد ترامپ از ولیعهد سعودی
دو منبع سعودی به وبگاه خبری «میدل‌ایست آی» انگلیس گفته‌اند جرد کوشنر، داماد و مشاور ترامپ از محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی خواسته است که فعلا دست از اعدام‌ بردارد.
واکنش آشنا به فراخوان قالیباف: مشکل از اعتبار سوخته فرماندهان سابق است
ابلاغ آیین نامه اجرایی نحوه پرداخت پاداش پایان‌خدمت بازنشستگان، مانده مرخصی و بازخرید کارکنان
تکمیل پرونده الکترونیک سلامت ایرانیان و ارایه گزارش به روحانی
نظارت بر«شهریه‌»‌ دریافتی مدارس-استانداردسازی سیستم گرمایشی مدارس تا مهر
طرح دولت برای خانه‌دار کردن کارمندان جوان
وزیر جهاد کشاورزی: هزینه تولید دامداران افزایش یافته است
توقف برخی اقدامات در چارچوب بندهای ۲۶ و ۳۶ برجام، حداقل اقدام تهران است
سفر گردشگران به ایران از این پس بدون ثبت در پاسپورت خواهد بود
وزیر دفاع: فیلم‌های آمریکایی‌ها از نفتکش‌ها سندیتی ندارد
زنگنه: من نگفتم مشتری‌های نفتی ما جاسوس هستند