ظرفیت رسانه ها برای بیان دستاوردهای انقلاب به کار گرفته شود

17:01 ۲۵ روز و ۵ ساعت پیش ایرنا 41 0
ظرفیت رسانه ها برای بیان دستاوردهای انقلاب به کار گرفته شود

بیرجند - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: باید از ظرفیت و توان رسانه ها برای بیان هنرمندانه دستاوردهای انقلاب و نظام در 40 سال گذشته بهره گیری شود.

ایرنا

به گزارش ایرنا سید مجتبی علوی مقدم روز شنبه در نشست کارگروه عمرانی و امور نمایشگاه های ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی افزود: در یک سال فعالیتم در استان از همه رسانه ها تشکر می کنم چون علیرغم اینکه برخی اذعان دارند رسانه ها حاشیه ساز هستند اما جز محبت، صداقت و درستی و همراهی هیچ چیز از رسانه ها ندیده ام.
وی تصریح کرد: شرط این است که ما هم با صداقت باشیم پس باید از این ظرفیت بهره مند شد.
معاون استاندار خراسان جنوبی گفت: اکنون در شرایط جنگ اقتصادی قرار داریم اما علیرغم همه تهدیدهایی که از طریق استکبار به نظام وارد است دستگاه های اجرایی باید هنرمندانه به بیان دستاوردهای نظام بپردازند.
وی افزود: در سخت ترین شرایط 40 سال گذشته انقلاب و نظام قرار داریم، هیچ شرایطی از این بدتر نبوده و حتی در زمان جنگ مشکلات اینقدر نبوده است.
علوی مقدم گفت: علت شرایط سخت این است که دشمن تمام فریب ها، توطئه ها و دسیسه ها را عملی کرده که تاکنون ناموفق بوده لذا به سیم آخر زده و به اقتصاد مردم حمله کرده است.
وی اظهار داشت: با تمامی مشکلات و تنگناها سال گذشته نمی گوییم مشکل نداشتیم اما سرافرازانه عبور کردیم و امسال بدون شک همین اتفاق خواهد افتاد اما اگر هنر انتقال این دستاوردهای ارزشمند حاکمیت و نظام را نداشته باشیم بخشی چشم و گوش بسته و بی توجه خواهند بود.
وی با بیان اینکه نیاز داریم دستاوردهای انقلاب را به درستی منعکس کنیم عنوان کرد: انتظار داشتیم تمامی مدیران دستگاه های اجرایی استان صورتجلسه قبلی این کارگروه را مطالعه و به بندهای آن توجه می کردند.
علوی مقدم یادآور شد: تلاش و زحمات زیادی توسط مدیران دستگاه های اجرایی برای تامین اعتبار، جذب پیمانکار و سایر پروژه های عمرانی انجام می شود اما اگر هنر انتقال آن را نداشته باشیم مردم تاثیر آنچنانی پروژه ها را احساس نمی کنند.
وی گفت: مردم همیشه همراه و در کنار ما بوده اند اکنون نیز باید متوجه شوند دولتمردان و کسانی که در سنگر مدیریت خدمات رسانی به آنان کار می کنید چه دغدغه هایی را دنبال و پروژه ها را یکی پس از دیگری به نتیجه می رسانند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد: دشمن به دنبال این است که ما کار را تعطیل کرده و برنامه ها به بن بست برسد اما همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند هیچ بن بستی در نظام وجود ندارد و به اتکا و حمایت تمام قد مردم به حضور دولتمردان دوراندیش و پرتلاش مانند شما این مطلب را ارایه کرده اند.
وی تاکید کرد: اگر هنر انتقال بیان درست دستاوردهای انقلاب و نظام را نداشته باشیم مردم مزه شیرین این اقدامات را احساس نخواهند کرد لذا انتظار داریم این موضوع در دستور کار دستگاه های اجرایی قرار گیرد.
علوی مقدم با بیان اینکه در توسعه بخش های مختلف طی این مدت انقلابی شکل گرفته است یادآور شد: امروز هر روستایی حتی با 10 خانوار جمعیت برق رسانی شده است چرا این دستاوردها اعلام نمی شود؟
وی ادامه داد: به عنوان مثال در ابتدای انقلاب 9 شهر خراسان جنوبی دارای آب و فاضلاب بود اما اکنون همه شهرها (28 شهر) از این مهم برخوردار شده و آب قابل شرب دارند که این دستاوردها باید اطلاع رسانی شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی تاکید کرد: دستگاه های اجرایی بایستی دستاوردهای انقلاب و نظام را اینکه کجا بودیم، اکنون کجا قرار داریم و کجا خواهیم رسید را به صورت شفاف اما مختصر در اختیار صدا و سیما قرار دهند.
وی گفت: اکنون دستگاه ها برنامه های افق 1420 را تهیه کرده اند و با وجود همه مشکلاتی که در تامین مالی داریم اما اقدامات بسیار خوبی انجام شده یا در دست اقدام است.
علوی مقدم یادآور شد: تمام تلاشمان باید این باشد که مردم احساس امید به آینده پیدا کنند و قرار نیست همه مشکلاتی که می توانیم در لایه مدیریتی به آن برسیم یا آن را رفع کنیم به مردم منتقل شود بلکه باید شیرینی های این دستاوردها منعکس شود.
وی گفت: طی این مدت تلاش های خوبی صورت گرفته هرچند برای مردم به عنوان حامی همیشگی نظام ایده آل و واقعی نیست و با آن فاصله داریم اما باید استکبار و دشمن بداند 40 سال با تمام فشارهایی که برای ناکارآمد نشان دادن نظام بکار گرفت اما اکنون این نظام حرف برای گفتن دارد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی افزود: با وجود تحریم ها، گرفتاری ها، ترورها، بمب گذاری ها و سایر مشکلاتی که دشمن بر ما تحمیل کرد اما امروز این نظام سرپا است و نه تنها عقب نرفته که در قله های رفیع علم و فناوری حرف برای گفتن دارد.
وی بیان کرد: احساس می کنم برخی مدیران دستگاه های اجرایی جدی به موضوعات نگاه نمی کنند که انتظار داریم با انگیزه و توجه بیشتر عرق ملی خود را نسبت به این موضوعات نشان دهند.
علوی مقدم گفت: این حداقل انتظار از ما مدیرانی است که به واسطه خون هزاران شهید امروز پشت این میزها نشسته ایم که دستاوردهای 40 ساله را برای مردم بیان کنیم در غیر اینصورت به هدف اصلی و غایی خود نرسیده ایم.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی تاکید کرد: در این زمینه در جلسات آینده در صورت کم توجهی مسئولان به تشریح دستاوردهای انقلاب و نظام برخورد خواهیم کرد که خوشایند نیست.
وی بیان کرد: اگر صورتجلسه ای اعلام می شود مدیران باید حتما دلیلی برای عدم اجرای آن ارایه دهند چون نباید وقت گذرانی کرد، وقت برای مردم است و باید از آن برای مردم استفاده کنیم.
علوی مقدم گفت: دستگاه های اجرایی برای معرفی توانمندی های نظام حرفی از اعتبار و هزینه نزنند چون کار همگی و جمعی است و صدا و سیمای استان نیز باید همکاری لازم را داشته باشد.
وی با بیان اینکه ظرفیت همه دستگاه ها باید پای معرفی دستاوردهای نظام قرار گیرد عنوان کرد: در شرایط سخت کنونی چشم عده ای به دنبال این است که نتوانیم توانمندی های نظام را ارایه دهیم اما با بیان دقیق و شفاف دستاوردها، دشمن هیچ حربه دیگری نخواهد داشت و مایوس و ناامید خواهد شد.
وی همچنین با اشاره به اینکه ورودی شهرهای استان در شان مردم نیست اظهار داشت: شهرداران استان بایستی مقداری به زیبایی و مرتب کردن ورودی شهرها توجه بیشتری داشته باشند.
علوی مقدم ادامه داد: همچنین شهرداری بیرجند میدان ورودی شهر (شهدای عبادی) را از حالت کنونی خارج کند و حداقل در کوتاه مدت فکر اساسی برای آن شود.
وی گفت: در این ایام شهرهای استان بایستی رنگ و بوی انقلاب به خود بگیرد چون برای نسل چهارم انقلاب که حداقل اطلاعات را در ارتباط با رشادت ها، ایثار و از خودگذشتگی مردم دارد یادآور روزهای پرشور انقلاب باشد.
7557*3028


گروه های زیر مجموعه سیاسی

فقه و حقوق
فقه و حقوق

آخرین اخبار

سرپرست شهرداری گنبد: برخی اتفاقات روند بازی را تغییر داد
گنبدکاووس - ایرنا - سرپرست کادر فنی تیم والیبال شهرداری گنبد گفت: برخی اتفاقات در بازی با سایپای تهران، فشار روانی را بر بازیکنان بیشتر کرد و باعث تغییر در روند بازی شد.
خطرناکترین بخش تحریم ایجاد خطر برای اشتغال است
مشهد - ایرنا - سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران گفت: خطرناکترین بخش تحریم ایجاد خطر برای اشتغال کشور است لذا صادرکنندگان باید سعی کنند با صادرات، چرخه تولید تکمیل شود و ارز صادراتی از طریق تامین مواد اولیه و تجهیزات به کشور بازگردد.
ترانزیت فرآورده های نفتی در بندر امام خمینی تقویت شد
آبادان - ایرنا - وزیر راه و شهرسازی به تقویت سوآپ و ترانزیت نفتی و همچنین فرآورده های آن از بندر امام خمینی (ره) اشاره کرد و گفت: حجم بیشتری از این ذخیره سازی با بهره برداری از مخازن جدید نفتی توسط بخش خصوصی فراهم شده است.
نیروگاه خورشیدی آراد سیرجان به بهره برداری رسید
کرمان - ایرنا - نیروگاه خورشیدی آراد با تامین سرمایه از سوی بانک توسعه تعاون و تفاهم نامه با صندوق توسعه ملی در سیرجان به بهره برداری رسید.
تاکید حوزه های علمیه در صیانت از هویت ایمانی و انقلابی قم
قم - ایرنا - مدیریت حوزه های علمیه در بیانیه ای تاکید کرد: حوزه قم، اساتید ارجمند، طلاب غیور، گروه ها و نها‌دهای حوزه‌ای همراه با مردم و جوانان و همه طبقات مردم عزیز قم، با رهبر فرزانه انقلاب اسلامی عهد می‌بندند تا در صیانت از هویت ایمانی و انقلابی قم و حوزه بکوشند.
صاعقه موجب مرگ یک دختر نوجوان در خوزستان شد
اهواز - ایرنا - مسئول مرکز فوریت‌های پزشکی لالی گفت: اصابت رعد و برق به یک دختر 15 ساله از عشایر شهرستان لالی در استان خوزستان موجب مرگ وی شد.
بنیاد برکت 200 دستگاه ویلچر به موسسه خیریه در مشهد اهدا کرد
مشهد - ایرنا - مدیر کل بهزیستی استان خراسان رضوی گفت: 200 دستگاه ویلچر از سوی بنیاد اجتماعی برکت احسان وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) به موسسه خیریه حمایت از بیماران آسیب پذیر طوس در مشهد اهدا شد.
آمریکا بیش از 200 آزمایشگاه بیولوژیکی راه اندازی کرده است
مسکو - ایرنا - دبیر شورای امنیت روسیه گفت: آمریکا بیش از 200 آزمایشگاه بیولوژیکی در جهان ازجمله کشورهای جامعه همسود، اوکراین، گرجستان و افغانستان تدارک دیده است.
حماس اقدام مالزی علیه صهیونیست ها را ستود
تهران- ایرنا- عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی (حماس) از موضع گیری کشور مالزی در مخالفت با عادی سازی روابط با رژیم اشغالگر قدس تجلیل کرد.
اسلام آباد به ائتلاف های ضدایرانی ملحق نمی شود
اسلام آباد - ایرنا - روزنامه پاکستانی امت در نوشتاری به آخرین تحولات منطقه ای و سفر پمپئو به کشورهای منطقه پرداخت و افزود:پاکستان به هیچ یک از ائتلاف های ضد ایران، کشور دوست و برادر اسلامی نمی پیوندد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

رشته های مرتبط با گردشگری در دانشگاه آزاد اردبیل ایجاد می شود
اردبیل - ایرنا - رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل از ایجاد هتل اسکول و نیز تاسیس رشته های علمی و عملی مرتبط با صنعت گردشگری در این واحد علمی خبر داد.
مراسم تشییع شهدای حادثه سقوط بوئینگ ۷۰۷
مراسم تشییع پیکر جانباختگان حادثه هواپیمای باربری ۷۰۷ نیروی هوایی ارتش، چهارشنبه ۲۶ دی، در پایگاه شهید لشکری مهرآباد برگزارشد.
کاهش تبلیغات، زنگ خطری برای رسانه های مکتوب
تهران- ایرنا- معاون امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به چالش کاهش تبلیغات در حوزه رسانه‌های مکتوب اشاره و تصریح کرد: این چالش طنین‌انداز زنگ خطر بزرگی برای رسانه‌های مکتوب است که سهم 15 درصدی تبلیغات را نصیب آنها کرده است.
قیمت طلا و سکه در بازار امروز تهران
در معاملات امروز بازار تهران، هر قطعه سکه تمام طرح امامی با قیمت سه میلیون و ۹۲۵هزار تومان داد و ستد می‌شود که به نسبت روز گذشته ۴۰هزار تومان گران شده اشت.
وزیرعلوم با کمیسیونر علوم اتحادیه اروپا دیدار کرد
ایران توسعه علمی خود را قربانی نگرانی های بی اساس بیگانگان نمی کند
سردار باقری با رئیس مجلس جمهوری آذربایجان دیدار کرد
فرانسه بر حمایت کامل خود از برجام تاکید کرد
برای برگزاری انتخاباتی پرشور و بدون مشکل تلاش می کنیم
ذوالفقاری: وزارت کشور در برگزاری انتخابات آزموده و پخته است
استقبال کم نظیر از ظریف نشاندهنده عدم همراهی عراق با آمریکاست
ایران با دولت و ملت کنیا ابراز همدردی کرد
طرح اصلاح قانون انتخابات آماده ارجاع به صحن مجلس شد
دولت و مجلس توضیحات بیشتری به مجمع ارائه دهند