دیدگاه مردم روسیه نسبت به مهاجران بهبود یافته است

15:46 ۹۳ روز و ۲ ساعت پیش ایرنا 147 0
دیدگاه مردم روسیه نسبت به مهاجران بهبود یافته است

مسکو - ایرنا - نتایج آخرین نظرسنجی در روسیه نشان می دهد که دیدگاه مردم این کشور به مهاجران در پنج سال اخیر بهتر شده است.

ایرنا

به گزارش روز شنبه ایرنا، مرکز مطالعه افکار عمومی روسیه (وسیوم) در تازه ترین نظرسنجی خود درباره مهاجرت با عنوان «آیا مهاجرت در روسیه پدیده زیان بار است یا سودمند؟» به این موضوع پرداخته است.
در این نظر سنجی دیدگاه روسها درباره مهاجرت و تاثیر آن بر امور این کشور و اینکه روسها حضور مهاجران خارجی در بخش های مختلف اقتصادی و اجتماعی کشور خود را چگونه می بینند، بررسی شد.
بر اساس این نظرسنجی، مردم روسیه به مهاجران دیدگاه بهتری پیدا کرده اند اما 51 درصد معتقدند که مهاجران میزان جرم در بزرگترین کشور جهان را افزایش داده اند.
49 درصد روس ها هم بر این باورند که حضور خارجی ها در کشورشان باعث افزایش رقابت در بازار کار می شود.
48 درصد شرکت کنندگان در این نظرسنجی گفته اند که مهاجران خارجی کمبود نیروی کار در بخش های دارای درآمد پایین که نیاز به مهارت حرفه ای کمتر دارد را جبران کرده اند.
53 درصد از پاسخ دهندگان نیز گفتند که باور ندارند مهاجرت به این کشور برای روس ها مشکلات اجتماعی بوجود می آورد بلکه برعکس باعث غنی تر شدن فرهنگ این کشور می شود.
در همین حال 43 درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی گفتند که مهاجرت بر اقتصاد روسیه تاثیر منفی گذاشته است.
50 درصد روسها از ایده جذب مهاجران روس تبار از کشورهای دیگر و ایجاد محدودیت برای سفر سایر مهاجران (غیرروس ها) حمایت کرده اند.
داده های این نظرسنجی همچنین نشان می دهد که 74 درصد روسها مخالف حضور مهاجران خارجی در نهادهای دولتی محلی هستند؛ این شاخص در نظرسنجی پنج سال پیش 86 درصد بود.
69 درصد هم گفتند که با حضور مهاجران خارجی در سازمان های امنیتی مخالفند این رقم پنج سال پیش 84 درصد بود.
58 درصد روسها هم مخالف حضور مهاجران در بخش های آموزشی کشور خود هستند، پنج سال پیش 81 درصد شرکت کنندگان در نظرسنجی مخالف این مساله بودند.
در بخش های آموزشی، بهداشت و پزشکی، تغذیه عمومی و حمل و نقل عمومی نیز به ترتیب 58 ، 51 ، 43 و 58 درصد روسها مخالف حضور خارجی ها هستند، این ارقام پنج سال پیش به ترتیب 81، 76، 70 و 68 درصد بود.
این نظر سنجی پیام دیگری نیز برای مسئولان روسیه داشته است، مبنی بر اینکه بیشتر روس ها تمایل دارند که مهاجران خارجی از کشور بلاروس وارد کشورشان شوند و 25 درصد گفتند که از مهاجرت مردم این کشور به روسیه حمایت می کنند.
در مکان های بعدی اوکراین، آلمان و قزاقستان قرار دارند و به ترتیب 21، 16 و 15 درصد روسها با مهاجرت مردم از این کشورها به روسیه موافقند.
این نظرسنجی روز 16 ماه دسامبر (روز شنبه) برگزار شد و در آن یک هزار و 600 روس بالای 18 سال شرکت داشتند.
گفتنی است بیشترین تعداد افراد خارجی در روسیه را مردم کشورهای جدا شده از اتحاد پیشین جماهیر شوروی همچون قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان، آذربایجان، اوکراین، بلاروس و ارمنستان تشکیل می دهند.
اکثر این افراد مهاجران کاری محسوب می شوند و بیشترشان مشاغل سطح پایین در روسیه را برعهده دارند.
روسیه به عنوان بزرگترین کشور جهان با چالش کاهش جمعیت روبرو است به طوری که هر سال از تعداد جمعیت نزدیک به 150 میلیونی آن کاسته می شود.
طی سالیان اخیر به دلیل شرایط سخت اداری و قوانین و مقررات سخت مهاجرت به روسیه، تمایل بسیاری از مهاجران خارجی که عمدتا از جمهوری های پیشین جماهیر شووری هستند برای سفر به روسیه کاهش یافته است و همین مساله چالشی برای تامین نیروی کار خارجی مورد نیاز در این کشور شده است.
اروپام**391*1346**


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

هیچ گونه مشکلی در سازه سدهای استان مرکزی گزارش نشده است
اراک - ایرنا - مدیر عامل آب منطقه ای استان مرکزی گفت: هیچ گونه مشکلی در سازه سدهای این استان با توجه به شدت بارش ها گزارش نشده است.
برق 56 روستای لرستان قطع است
خرم آباد - ایرنا - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق لرستان گفت: بر اثر بارش شدید باران برق 56 روستای استان همچنان قطع است.
تردد در محور سمیرم- یاسوج برقرار شد
اصفهان- ایرنا- معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اصفهان گفت: بقایای ریزش کوه در کیلومتر 15 محور سمیرم به یاسوج، با تلاش راهداران، پاکسازی و تردد دوباره در این مسیر برقرار شد.
چراغ خاموش قیمت های نجومی  برخی رستوران های مازندران
ساری – ایرنا -برخی رستوران های استان مازندران در ایام تعطیلات نوروزی و پیک گردشگری این استان با سوء استفاده از شرایط مسافران در ازای عرضه غذا، قیمت های نجومی دریافت می کنند.
دستگاه های اجرایی هرمزگان تا پایان نوروز در آماده باش کامل باشند
بندرعباس- ایرنا- استاندار هرمزگان تاکید کرد: با توجه به حضور شمار بسیاری از گردشگران در استان و شرایط آب و هوایی منطقه، تمام دستگاه های اجرایی هرمزگان باید تا پایان تعطیلات نوروز در آماده باش کامل باشند.
ستاد بحران لرستان با کمبود امکانات و منابع مواجه است
خرم آباد- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان گفت: ستاد بحران استان با کمبود امکانات و تجهیزات مواجه است و چنانچه در بارندگی های کنونی تمهیداتی در نظر گرفته نمی شد، بروز حوادث ناخوشایند قطعی بود.
احتمال رانش زمین در طالقان وجود دارد
کرج- ایرنا - مدیر کل هواشناسی استان البرز گفت: با ادامه بارش ها در این استان، احتمال رانش زمین در شهرستان طالقان و ریزش کوه در دیزین و جاده کرج-چالوس وجود دارد.
روستای کندسکوه گالیکش گلستان در محاصره برف است
گنبدکاوس- ایرنا- فرماندار گالیکش اعلام کرد: روستاییان روستای کندسکوه از بخش لووه این شهرستان در شرق گلستان همچنان در محاصره برف قرار دارند.
بارش برف بهاری 3 گردنه استان قزوین را فراگرفت
قزوین - ایرنا - معاون راهداری اداره کل حمل و نقل جاده ای قزوین گفت: بارش برف در پنجمین روز نوروز 3 گردنه استان شامل طالقان، قسطین لار و آوج را فراگرفته است.
پرواز اصفهان - خارک به مبداء بازگشت
اصفهان- ایرنا- مدیر روابط عمومی فرودگاه های استان اصفهان گفت: پرواز اصفهان به جزیره خارک به دلیل شرایط بد جوی نتوانست در مقصد خود به زمین بنشیند و مجبور به بازگشت شد.

پر بازدید ترین اخبار امروز

اجرای دومین مرحله امدادرسانی ارتش در مناطق صعب العبور مازندران
تهران-ایرنا- فرمانده اردوگاه شهدای ارتش از اجرای دومین مرحله امدادرسانی در مناطق صعب العبور مازندران در پی دستورات فرمانده معظم کل قوا خبر داد.
میزان سوخت سرقت شده از لوله انتقال بوشهر مشخص شد
بوشهر- ایرنا- دادستان بوشهر گفت: 444هزار و661 لیترنفت گاز و بنزین از طریق ایجاد انشعاب غیرمجاز از خط لوله اصلی انتقال فرآورده نفتی اسکله اداره بندر و دریانوردی به مخازن انبار شهید غریبی بوشهر سرقت شده است.
سیل شایعات در شمال کشور +عکس
همزمان با سیل اخیر در استان‌های شمالی کشورمان، سیلی از شایعات طی روزهای گذشته روانه این مناطق شده است که هدف آن دلسرکردن مردم و افزایش فشار بر روی افکار عمومی است.
مروری بر مقررات «تنبیه» در مدارس
در میان انبوه اخبار گوناگون منتشره در جامعه، اخباری هرچند اندک درباره تنبیه دردناک دانش‌آموز به خاطر نمره، فرو رفتن مداد در سر دانش آموز بر اثر تنبیه و... فارغ از بروز واکنش اجتماعی، آثار حقوقی نیز به همراه دارد.
استاندار سابق گلستان از مردم عذرخواهی کرد
گرگان - ایرنا - سید مناف هاشمی استاندار سابق گلستان در تماس تلفنی با ایرنا ضمن عذرخواهی از مردم استان با سیل زدگان این خطه شمال کشور ابراز همدردی کرد.
رئیس جمهوری لبنان برای دیدار با پوتین وارد روسیه شد
روایت رسانه های غربی از وقوع سیلاب در ایران
مخالف طرح «از مسجد من دیدن کنید» گناهکار شناخته شد
درگیری در شهر لومان فرانسه
احزاب مخالف دولت لندن خواستارقطع همکاری تسلیحاتی باریاض شدند
پنج حزب اپوزیسیون انگلیس خواستار ممنوعیت فروش سلاح به ریاض شدند
توافق استراتژیک آمریکا با عمان برای استفاده از دو بندر دُقم و صَلاله
حریری زیر تیغ جراحی
توطئه متجاوزان علیه آموزش و علم در یمن؛ 402 مدرسه با خاک یکسان شد
عبور حجم مبادلات اقتصادی ایران و پاکستان از مرز 1.4میلیارد دلار