دیدگاه مردم روسیه نسبت به مهاجران بهبود یافته است

15:46 ۲۹ روز و ۲۱ ساعت پیش ایرنا 40 0
دیدگاه مردم روسیه نسبت به مهاجران بهبود یافته است

مسکو - ایرنا - نتایج آخرین نظرسنجی در روسیه نشان می دهد که دیدگاه مردم این کشور به مهاجران در پنج سال اخیر بهتر شده است.

ایرنا

به گزارش روز شنبه ایرنا، مرکز مطالعه افکار عمومی روسیه (وسیوم) در تازه ترین نظرسنجی خود درباره مهاجرت با عنوان «آیا مهاجرت در روسیه پدیده زیان بار است یا سودمند؟» به این موضوع پرداخته است.
در این نظر سنجی دیدگاه روسها درباره مهاجرت و تاثیر آن بر امور این کشور و اینکه روسها حضور مهاجران خارجی در بخش های مختلف اقتصادی و اجتماعی کشور خود را چگونه می بینند، بررسی شد.
بر اساس این نظرسنجی، مردم روسیه به مهاجران دیدگاه بهتری پیدا کرده اند اما 51 درصد معتقدند که مهاجران میزان جرم در بزرگترین کشور جهان را افزایش داده اند.
49 درصد روس ها هم بر این باورند که حضور خارجی ها در کشورشان باعث افزایش رقابت در بازار کار می شود.
48 درصد شرکت کنندگان در این نظرسنجی گفته اند که مهاجران خارجی کمبود نیروی کار در بخش های دارای درآمد پایین که نیاز به مهارت حرفه ای کمتر دارد را جبران کرده اند.
53 درصد از پاسخ دهندگان نیز گفتند که باور ندارند مهاجرت به این کشور برای روس ها مشکلات اجتماعی بوجود می آورد بلکه برعکس باعث غنی تر شدن فرهنگ این کشور می شود.
در همین حال 43 درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی گفتند که مهاجرت بر اقتصاد روسیه تاثیر منفی گذاشته است.
50 درصد روسها از ایده جذب مهاجران روس تبار از کشورهای دیگر و ایجاد محدودیت برای سفر سایر مهاجران (غیرروس ها) حمایت کرده اند.
داده های این نظرسنجی همچنین نشان می دهد که 74 درصد روسها مخالف حضور مهاجران خارجی در نهادهای دولتی محلی هستند؛ این شاخص در نظرسنجی پنج سال پیش 86 درصد بود.
69 درصد هم گفتند که با حضور مهاجران خارجی در سازمان های امنیتی مخالفند این رقم پنج سال پیش 84 درصد بود.
58 درصد روسها هم مخالف حضور مهاجران در بخش های آموزشی کشور خود هستند، پنج سال پیش 81 درصد شرکت کنندگان در نظرسنجی مخالف این مساله بودند.
در بخش های آموزشی، بهداشت و پزشکی، تغذیه عمومی و حمل و نقل عمومی نیز به ترتیب 58 ، 51 ، 43 و 58 درصد روسها مخالف حضور خارجی ها هستند، این ارقام پنج سال پیش به ترتیب 81، 76، 70 و 68 درصد بود.
این نظر سنجی پیام دیگری نیز برای مسئولان روسیه داشته است، مبنی بر اینکه بیشتر روس ها تمایل دارند که مهاجران خارجی از کشور بلاروس وارد کشورشان شوند و 25 درصد گفتند که از مهاجرت مردم این کشور به روسیه حمایت می کنند.
در مکان های بعدی اوکراین، آلمان و قزاقستان قرار دارند و به ترتیب 21، 16 و 15 درصد روسها با مهاجرت مردم از این کشورها به روسیه موافقند.
این نظرسنجی روز 16 ماه دسامبر (روز شنبه) برگزار شد و در آن یک هزار و 600 روس بالای 18 سال شرکت داشتند.
گفتنی است بیشترین تعداد افراد خارجی در روسیه را مردم کشورهای جدا شده از اتحاد پیشین جماهیر شوروی همچون قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان، آذربایجان، اوکراین، بلاروس و ارمنستان تشکیل می دهند.
اکثر این افراد مهاجران کاری محسوب می شوند و بیشترشان مشاغل سطح پایین در روسیه را برعهده دارند.
روسیه به عنوان بزرگترین کشور جهان با چالش کاهش جمعیت روبرو است به طوری که هر سال از تعداد جمعیت نزدیک به 150 میلیونی آن کاسته می شود.
طی سالیان اخیر به دلیل شرایط سخت اداری و قوانین و مقررات سخت مهاجرت به روسیه، تمایل بسیاری از مهاجران خارجی که عمدتا از جمهوری های پیشین جماهیر شووری هستند برای سفر به روسیه کاهش یافته است و همین مساله چالشی برای تامین نیروی کار خارجی مورد نیاز در این کشور شده است.
اروپام**391*1346**


گروه های زیر مجموعه بین‌الملل

بین‌الملل
بین‌الملل

آخرین اخبار

اگر اندازه هر کشور متناسب با جمعیتش بود چه می‌شد؟
همه ما نقشه جهان را دیده ایم. اما تا حالا نقشه جهان را طور دیگری تصور کرده اید؟ «مکس روسر» نقشه‌ای بر اساس جمعیت کشور‌ها ساخته و یک کارتوگرام جمعیت شناختی واقعا جالب خلق کرده است.
کمبود آب بدن؛ عامل مرگ کودکان و نوزادان
آیا می‌دانید که پس از عفونت تنفسی، روتاویروس یا اسهال ویروسی که منجر به از دست رفتن شدید آب بدن می‌شود، دومین عامل مرگ نوزادان و کودکان بویژه، تا پنج‌سالگی به شمار می‌رود؟ جالب آن‌که علت اسهال در ۳۰ درصد موارد، نامشخص است.
آموزش تهیه کیش لورین فرانسوی
کیش لورین یک غذای فرانسوی خوشمزه است که از مواد مختلفی از جمله ژامبون و تخم مرغ و... تشکیل می‌شود. برای آموزش طرز تهیه آن با ما همراه باشید.
ماهی سالمون با بروکلی؛ سالم‌ترین خوراکی دنیا!
ماهی سالمون یکی از بهترین منابع اسید‌های چرب امگا۳ با زنجیره‌ی بلندِ EPA و DHA است. ۱۰۰ گرم گوشت ماهی سالمون پرورشی دارای ۲/۳ گرم اسید چرب امگا۳ با زنجیره‌ی بلند است. در این مطلب نحوه طبخ ماهی سالمون با بروکلی را به شما آموزش میدهیم.
هالیوودی‌های ۸۰ ساله و قبراق!
جوانی و زیبایی دو عامل مهم در شهرت و محبوبیت ستاره‌های هالیوود است. متاسفانه با بالا رفتن سن خیلی از ستاره‌ها به دست فراموشی سپرده می‌شوند، اما برخی‌ها هستند که حتی در دوران پیری هم فعالیت دارند و محبوبیت خود را حفظ کرده اند. در ادامه ستاره‌های محبوبی که شمع ۸۰ سالگی شان را فوت کردند، به شما معرفی می‌کنیم.
چگونه ابرو‌های پهن و پرپشت داشته باشیم؟
زمان ابروهای باریک چند سالی ست فرا رسیده و ابروهای پرپشت و پهن جایگزین آن شده است. این مدل ابروها، که این روزها بر چهره ستاره ها و مدل های مطرح جهان نیز می بینیم، به چهره افراد شخصیت و بعد می دهد. علاوه بر آن، نگهداری از آن نیز بسیار ساده تر از ابروهای باریک است.
شک و بدگمانی؛ تیرخلاص به زندگی مشترک
وقتی به همدیگر شک می‌کنیم با بروز نخستین جرقه‌های شک، بدبینی و تردید اگر نتوانیم آن را متوقف کنیم شعله‌هایش به‌گونه‌ای بالا می‌گیرند که می‌تواند حتی کل رابطه ما و زندگی خانوادگی‌مان را هدف قرار دهد و آن را از بین ببرد.
خاطرات سرجان ملکم؛ ایرانیان دروغگوترین مردم جهان‌اند
ایرانیان بی‌تردید از لحاظ رفتار ظاهری پاریسی‌های مشرق زمین‌اند. رفتار آن‌ها مایه فخر بیشتر ملل متمدن است. ایرانیان مردمانی مهربان، مودب، متمدن و نسبت بیگانگان دارای روحیه‌ای همراه و مساعدند، تحت تاثیر تعصبات مذهبی، که تمام ملل دیگر مسلمان بدان دچارند، قرار نمی‌گیرند.
والدین موفق چه ویژگی‌هایی دارند؟
خانواده اولین جامعه‌ای است که فرزندان مهارت‌های لازم را در آن یاد می‌گیرند. در واقع اولین الگو‌هایی که آن‌ها به چشم می‌بینند پدر و مادر هستند. از این رو رفتار‌های والدین در موفقیت و عدم موفقیت فرزندان بیشترین تاثیر را دارد. اگر می‌خواهید که با ویژگی‌های والدین موفق آشنا شوید، در ادامه مطلب همراه مان باشید.
جا مانده از دیشب؛ فینگیلیش‌خوانیِ سرود ملی
روزی روزگاری در سپهر سیاسی ایران جمله‌ی «ایران برای همه ایرانیان» مولود سیاسی خیلی‌ها بود، آن روز‌ها گذشته و اما این جمله همچنان کاربردی است.

پر بازدید ترین اخبار امروز

استیون سیگال این روز‌ها کجاست و چه می‌کند؟
استیون سیگال بیشتر از سه دهه است که با فیلم‌های اکشن و پر زدوخورد هوادارانش را به هیجان می‌آورد، سیگال برای ایرانی‌ها نیز شخصیت بسیار شناخته شده‌ای است و طرفداران زیادی دارد.
تجمع روس‌ها در تاکید بر مالکیت جزایر کوریل
جمعی از مردم روسیه (یکشنبه) در حمایت از مالکیت کشورشان بر مجمع جزایر کوریل دست به تجمعی حمایتی زدند.
تشکر ترامپ از کسانی که کار می‌کنند، اما حقوق نمی‌گیرند!
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در پیامی از کسانی که در پی تعطیلی دولت فدرال این کشور با وجود عدم پرداخت دستمزد، هنوز مشغول به کار هستند تشکر کرد.
شک و بدگمانی؛ تیرخلاص به زندگی مشترک
وقتی به همدیگر شک می‌کنیم با بروز نخستین جرقه‌های شک، بدبینی و تردید اگر نتوانیم آن را متوقف کنیم شعله‌هایش به‌گونه‌ای بالا می‌گیرند که می‌تواند حتی کل رابطه ما و زندگی خانوادگی‌مان را هدف قرار دهد و آن را از بین ببرد.
پایان سوداگری بانک ها با طرح مالیات بر عایدی سرمایه مسکن
سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ مجلس، با بیان اینکه بانک ها به دلال، واسطه گر و سوداگر در حوزه مسکن تبدیل شده اند، گفت: بهترین طرح برای جلوگیری از سوداگری مسکن طرح مالیات بر عایدی سرمایه است.
القاعده مسئولیت حمله به صلحبانان سازمان ملل
لاوروف در انتظار نماینده سازمان ملل در سوریه
دفع تجاوز هوایی رژیم صهیونیستی به دمشق
حمله مسلحانه به یک پایگاه سازمان ملل در مالی
رژیم صهیونیستی خواهان تقویت روابط امنیتی با چاد شد
شکایت شرکت اسلحه سازی آلمانی از توقف صادراتش به عربستان
شکایت شرکت اسلحه سازی آلمانی از توقف صادراتش به عربستان
رئیس جمهور ازبکستان راهی آلمان شد
پاسخ پدافند سوریه به حمله شبانه جنگنده های صهیونیستی
ساخت برج ترامپ در مسکو دردسر ساز شد