رییس فدراسیون: سوارکاری در خطر تعلیق قرار دارد

14:25 ۱۷۹ روز و ۱۷ ساعت پیش ایرنا 189 0
رییس فدراسیون: سوارکاری در خطر تعلیق قرار دارد

تهران - ایرنا - رییس فدراسیون سوارکاری گفت: اقدام یکجانبه مرکز اصلاح نژاد دام و بهبود تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی در زمینه ثبت نژاد و تبارنامه اسب های ایرانی و استمرار این دخالت، موجب شده تا اخطارهایی مبنی بر تعلیق از نهادهای بین المللی مربوطه دریافت کنیم.

ایرنا

«مسعود خلیلی» روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در تشریح اقدام وزارت جهاد کشاورزی برای ثبت نژاد اسب های ایرانی اظهار داشت: نژادهای مختلف اسب های ایرانی مانند عرب، ترکمن، تروبرد و ... بیش از 50 سال است که در سازمان های بین المللی ثبت شده و ما در فدراسیون جهانی عضو هستیم. لذا باید برای آگاهی این سازمان ها از فعالیت های فدراسیون، سالانه تولید و جمعیت این اسب ها را به نهادهای بین المللی مربوطه ارسال کنیم.
رییس فدراسیون سوارکاری با بیان اینکه در چند ماه گذشته با اقدام جهاد کشاورزی این کار متوقف شده و در صورت استمرار ما شاهد تعلیق فعالیت های فدراسیون سوارکاری از سوی نهادهای بین المللی خواهیم بود، گفت: با تعلیق فدراسیون تلاش های نیم قرن گذشته ایران در زمینه سوارکاری و ثبت نژاد اسب از بین خواهد رفت زیرا پس از تعلیق نه تنها نمی توانیم میزبان مسابقات جهانی باشیم بلکه اسب های ایرانی را به مسابقات بین المللی راه نخواهند داد. همچنین سرمایه گذاری که بخش خصوصی بر روی سوارکاری انجام داده است به هدر خواهد رفت.
او با اشاره به ضرر اقتصادی پرورش دهندگان اسب به خاطر تعلیق گفت: وقتی که هویت اسب و تبارنامه آن در سازمان های جهانی ثبت می شود اسب با قیمت خوبی در بازار به فروش خواهد رفت اما ابطال تبارنامه اسب های ایرانی در نهادهای بین المللی سبب افت قیمت نژادهای مختلف خواهد شد و این می تواند لطمه بزرگی برای پرورش دهندگان اسب در داخل کشور باشد.
وی در پاسخ به سوالی در زمینه چرایی اقدام یک طرفه وزارت جهاد کشاورزی گفت: سرمایه گذاری بخش خصوصی در سوارکاری رونق خاصی به این رشته داده است و این رونق به خاطر غیردولتی بودن آن است اما جهاد کشاورزی به بهانه اجرای قانون جامع دامپروری، مدعی است که ثبت اسب ها به این وزارتخانه بر خواهد گشت اما این برای سازمان های بین المللی قابل پذیرش نیست. تمامی نهادهای بین المللی مربوط به سوارکاری، فدراسیون ملی این رشته را مسوول ثبت اسب ها می دانند و برای آنان دخالت های دولتی قابل قبول نیست.
خلیلی ادامه داد: بیش از چهار ماه است که صاحبان اسب ایران در سردرگمی به سر می برند و اتفاقاتی که در حال روی دادن است خوشایند نیست. در فرصت یک ماهه ای که به فدراسیون داده شده باید این مساله حل شود اما اگر نتوانیم این مساله را حل کنیم بدون شک دود تعلیق به چشم فدراسیون سوارکاری خواهد رفت. در صورت تعلیق فدراسیون فعالیت های سوارکاری به بخش داخلی محدود خواهد شد.
تلاش خبرنگار ما برای کسب اطلاعات بیشتر از مرکز اصلاح نژاد دام و بهبود تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی، با پاسخ منفی مسئول این بخش مواجه شد.
کشمکش بین فدراسیون سوارکاری و مرکز اصلاح نژاد دام و بهبود تولیدات دامی ایران در حالی این روزها زنگ خطر برای رشته سوارکاری را به صدا در آورده است که فدراسیون سوارکاری ایران پس از 40 سال عبور از مشکلات بسیار به عضویت رسمی فدراسیون جهانی سوارکاری درآمده است و از همه مهمتر اسب‌های نژاد تروبرد که ویژه مسابقات کورس هستند نیز با ثبت تبارنامه آنها در مجامع بین‌المللی می‌توانند پس از 40 سال از ایران برای مسابقات بین‌المللی خارج شوند.
ورزشی**2052**1597


گروه های زیر مجموعه ورزشی

سایر حوزه ها
سایر حوزه ها

آخرین اخبار

پیشگیری از ابتلا به دیابت و چاقی با نور خورشید
مطالعات و پژوهش‌های جدیدی که توسط دانشمندان استرالیایی انجام گرفته نشان می‌دهد که قرار گرفتن در معرض نور خورشید در جلوگیری از ابتلا به دیابت و چاقی تاثیرگذار است.
دلایل حالت تهوع بعد از نوشیدن چای سیاه
باید بدانید که استفراغ پس از نوشیدن چای به مارک چای یا سرد و گرم بودن آن ارتباطی ندارد. بلکه مقصر اصلی همه سرگیجه‌ها و تهوع‌های شما چیزی نیست جز، «تانین» که به آن «تانن» و «جوهر مازو» هم می‌گویند.
راه‌اندازی نخستین آکادمی تخصصی تیروکمان
مدیر تخصصی آکادمی تیروکمان هدف از راه‌اندازی این آکادمی را تخصصی کردن و استانداردسازی رشته تیروکمان عنوان کرد و گفت: سعی داریم با تخصصی کردن تیروکمان در آینده کمانداران مطرح و قوی را تزریق تیم ملی کنیم.
صبحانه هایی که کلسترول خون را کاهش می دهند
یکی از راههای کاهش سطح کلسترول بالا، شروع به مصرف بعضی از مواد غذایی خاص، درست لحظه بیدارشدن صبحگاهی است.
نوشیدنی ای که از ایبوپروفن قوی تر است
نتایج مطالعات محققان آمریکایی نشان داد که نوشیدن یک یا دو فنجان قهوه از مسکن‌هایی چون ایبوپروفن در تسکین حساسیت به درد ناشی از کمبود خواب موثرتر است.
مصرف شیر بر سلامت مغز چه تأثیری دارد؟
مطالعه جدید محققان نشان می‌دهد که مصرف شیر مغز را جوان نگه می‌دارد.
باکتری‌های داروخوار را بشناسید!
پژوهشگران دریافتند باکتری‌های روده به حدی عملکرد قوی دارند که می‌توانند بر دارو‌های داخل بدن افراد تأثیر بگذارند.
کی روش: قطر نشان داد چرا همه باید به این تیم احترام بگذارند
سرمربی تیم ملی کلمبیا عملکرد دفاعی قطر را برجسته و اعلام کرد همه باید همیشه به این تیم احترام بگذارند.
سه سوته پوست صورتتان را دگرگون کنید
در اینجا ماسکی را به شما معرفی می‌کنیم که در 5 دقیقه رویای شما برای داشتن پوستی زیبا، شفاف و تازه را برآورده می‌کند.
صعود کلمبیا به یک چهارم نهایی کوپا آمه ریکا
تیم ملی فوتبال کلمبیا با شکست قطر توانست به مرحله یک چهارم نهایی کوپا آمه ریکا ۲۰۱۹ برزیل صعود کند.

پر بازدید ترین اخبار امروز

آلمان و فرانسه: هنوز هم زمان وجود دارد اما تنها زمان کم!
وزرای خارجه آلمان و فرانسه ضمن هشدار به احتمال خطر درگیری در منطقه خلیج فارس، خویشتنداری همه طرف‌های درگیر را خواستار شدند.
چرا نفت در بورس مشتری ندارد؟
نماینده شرکت ملی نفت در بورس گفت: انتظار می‌رود در هفته‌های آینده حجم معاملات فروش نفت و میعانات گازی در بورس انرژی افزایش یابد که برای این مساله نیز سازوکارهای لازم را در نظر گرفته‌ایم، اما این‌که این اتفاق چه زمانی محقق می‌شود بستگی به مشتریان این بازار دارد.
ساخت نامعمول سریال «چرنوبیل» و پخش غیرمتعارف آن در ایران
مینی‌سریال «چرنوبیل» درباره حادثه نیروگاه هسته‌ای چرنوبیل که در سال ۱۹۸۶ در اوکراین اتفاق افتاد و باعث پخش مواد رادیواکتیو در بخشی از غرب شوروی سابق شد، از برخی رسانه‌های جهان در حال پخش است.
ترفند طلافروشان برای کسب سود بیشتر
برخی از واحد‌های طلافروشی از بی اطلاعی مشتریان سوء استفاده کرده و برای کسب سود بیشتر دست به ترفند‌هایی می‌زنند
راهکارهای کلیدی برای تربیت فرزندان
برای ایجاد تمایل کودکان به رعایت نظم، می‌توان آن‌ را به‌صورت یک بازی مطرح کرد.
راه‌اندازی نخستین آکادمی تخصصی تیروکمان
مصدومیت سهراب مرادی جدی نیست - قهرمان المپیک باید استراحت کند
محمدی: تکرار قهرمانی در قزاقستان هدف اصلی تیم وزنه‌برداری معلولان است
پنج پیروزی برای شطرنج‌بازان ایران در دور نخست قهرمانی غرب آسیا
روز نخست قهرمانی ژیمناستیک آسیا - کیخا و احمدکهنی فینالیست شدند
بدبیاری برای مرادی- سهراب از ناحیه کتف مصدوم شد
طرح ˮآینده سازان ورزش در محلات کم برخوردارˮ اجرا می‌شود
احمدی:  وزارت ورزش و جوانان مشارکت ویژه ای در برنامه‌های دهه کرامت دارد
پرداخت ۵میلیون تومان به ورزشکاران المپیکی از تیرماه
چهارمین  برد ساحلی بازان ایران در قهرمانی آسیا